تعمیر پنل (صفحه نمایش) تلویزیون ال ای دی و ال سی دی

تعمیر پنل (صفحه نمایش) تلویزیون ال ای دی و ال سی دی

آنچه در این نوشته خواهید خواند

در مجموعه تعمیرات تلویزیون، اصلی‌ترین قطعه و طبیعتا گران‌ترین قطعه تلویزیون‌های LED  و LCD، بخش پنل و یا همان صفحه نمایش تلویزیون است. قیمت پنل بیشتر مواقع حدود 70% ارزش یک تلویزیون را شامل می‌شود و این مسئله باعث شده تلویزیون‌هایی که در این بخش مشکل پیدا می‌کنند برای تعویض پنل با مشکل هزینه تعمیرات تلویزیون مواجه شوند. در ادامه این نوشته به بررسی ایرادهای شایع و پروسه تعمیر پنل تلویزیون در هر یک از آنها می‌پردازیم.

ایرادهای شایع در بخش پنل (صفحه نمایش) تلویزیون

 1. آبخوردگی
 2. شکستگی
 3. ایجاد خطوط عمودی – افقی
 4. پیکسل سوختگی

آیا پنل تلویزیون قابل تعمیر است؟

جواب این سوال بستگی مستقیم با ایراد ایجاد شده و علت آن دارد. خوشبختانه امروز به واسطه دستگاههای مختلف و پیشرفت تکنولوژی، بسیاری از ایرادهایی که ممکن است در قسمت صفحه نمایش یک تلویزیون ایجاد شود قابل تعمیر است، به جز شکستگی پنل تلویزیون.

در بخش تولید تلویزیون، صفحه نمایش به همراه لامپ‌های بک لایت و برد تیکان، پنل نامیده می‌شود. اما در زمان ایجاد آسیب‌هایی مثل شکستگی و یا آبخوردگی، تنها بخش صفحه تلویزیون آسیب می‌بیند. به همین دلیل در مجموعه تعمیرات تلویزیون زمانی که می‌گوییم پنل تلویزیون منظور ما تنها همان صفحه نمایش است.

نکته مهم دیگری که باید در مورد تعمیر پنل تلویزیون به آن توجه کنیم ان است که از روی نشانه‌های ظاهری خرابی، نمی‌توان مواردی مانند امکان تعمیر و یا هزینه تعمیر پنل تلویزیون را تعیین کرد. گاهی ممکن است تنها یک ضربه کوچک باعث شکستن پنل یک تلویزیون بزرگ شود که البته همنطور که گفتیم به دلیل ماهیت و ساختار پنل، قابل تعمیر نخواهد بود. در عین حال ایرادهایی مانند آبخوردگی پنل تلویزیون (هر چند مقدار ان بسیار زیاد باشد) در اکثر مواقع قابل تعمیر است و اثری از ان هم برجا نخواهد ماند.

آبخوردگی پنل تلویزیون به چه معناست؟

تمیز کردن تلویزیون با استفاده از مواد شوینده زمانی که مستقیم روی صفحه نمایش اسپری کنید و یا بازی کودکان با تفنگ آبپاش می‌تواند باعث شود مقداری مایع، از بالا به سمت پایین حرکت کرده و وارد تلویزیون شود. هر چند مقدار آن بسیار کم است اما به دلیل آن که رسانای جریان الکتریکی است و برق را از خود عبور می‌دهد باعث ایجاد اتصالی در قطعاتی خواهد شد که در بخش پایینی صفحه نمایش قرار دارند.

شکستگی پنل تلویزیون

صفحه نمایش آسیب‌پذیرترین قطعه تلویزیون است و هیچ یک مشکلات فیزیکی (مثل شکستن و یا خط و خراش) روی ان قابل تعمیر نخواهد بود. تنها راه حل تعمیر تلویزیون در این حالت، تعویض پنل است.

شکستگی پنل تلویزیون در اثر عوامل مختلفی مانند ضربه، افتادن و … غیره ایجاد شود. متاسفانه در بخش فروش تبلیغات غیر واقعی زیادی در مورد مقاوئم بودن برندهای مختلف تلویزیون در مقابل عوامل خارجی می‌شود که هیچ کدام از آنها صحیح و واقعی نیست.

به بیان ساده: صفحه نمایش تلویزیون که تصویر را در ان می‌بینید از دو لایه ساخته شده: لایه اول که در زیر قرار دارد از جنس شیشه است و لایه رویی که می‌توانید آن را لمس کنید طلق مانند است. در زمان وارد شدن ضربه به تلویزیون، لایه شیشه‌ای می‌شکند اما لایه رویی سالم است. به همین دلیل در اکثر شکستگی‌ها، اثر آن روی صفحه تلویزیون قابل لمس نیست و حتی زمانی که دستگاه خاموش است دیده نمی‌شود.

پیکسل سوختگی تلویزیون

مجموعه مشکلاتی که در بخش تعمیرات تلویزیون با نام پیکسل سوختگی شناخته می‌شود بسیار زیاد است و نشانه‌های ظاهری مختلف و متفاوتی را هم ایجاد می‌کند. در ادامه تعدادی از سوالت متداول که در مورد پیکسل سوختگی تلویزیون مطرح می‌شود را پاسخ می‌دهیم.

پیکسل سوختگی چیست؟

ساختار صفحه نمایش تلویزیون از تعداد بسیار زیادی نقاط ریز تشکیل شده است که به انها پیکسل گفته می‌شود. در واقع هر پیکسل مابه یک آجر، دیوار صفحه نمایش را تشکیل می‌دهد. هر پیکسل از سه قسمت سبز، آبی و قرمز تشکیل شده تا در کنار هم بتوانند تصویر را بسازند.

به مجموعه مشکلاتی که برای پیکسل‌های صفحه نمایش یک تلویزیون ممکن است ایجاد شود، پیکسل سوختگی گفته می‌شود. ممکن است تعداد پیکسل‌های درگیر در یک آسیب یک عدد یا بیشتر باشد.

نشانه‌های ظاهری پیکسل سوختگی کدامند؟

پیکسل سوختگی به شکل‌های مختلفی ظاهر می‌شود که بستگی به تعداد سلول‌های درگیر و ساختار صفحه نمایش دارد:

 • خطوط عمودی و یا افقی
 • نقاط ریز سیاه، سفید و یا رنگی
 • دایره‌های سیاه

مهمترین ویژگی پیکسل سوختگی که آن را متمایز از سایر ایرادهای صفحه نمایش تلویزیون می‌کند آن است که شکل هندسی مشخصی ندارند. مثلا خط سیاهی که در اثر پیکسل سوختگی در صفحه نمایش یک تلویزیون ظاهر می‌شود نصفه و نیمه بوده و بر خلاف خطوط عمودی که در اثر آبخوردگی ایجاد می‌شود سرتاسری نیست.

آیا پیکسل سوخته تلویزیون زیاد می‌شود؟

بستگی به علت ایجاد آن دارد. مثلا پیکسل سوختگی در تلویزیون‌های ال سی دی که به علت بالا رفتن عمر دستگاه و به صورت لکه‌ و خط‌های کوچک ظاهر می‌شود پیشرفت کرده و زیاد می‌شود. در این تلویزیون‌ها می‌توانید با کاهش عوامل موثر در زیاد شدن پیکسل‌های معیوب مانند گرمای صفحه نمایش، سرع پیشرفت را کاهش دهید.

نرم افزار تعمیر پیکسل سوخته تلویزیون

لطفا گول این تبلیغات را نخورید! اگر با ساختار پنل تلویزیون و دلیل ایجاد ایراد پیکسل سوختگی آشنا شوید، خودتان به راحتی می‌توانید متوجه شوید که مشکل پیکسل سوختگی هیچ راه درمانی ندارد. تبلیغات مختلف و نرم افزارهای گوناگون و حتی تجارب مشابهی که در سایت‌های مختلف ممکن است با آنها مواجه شوید تنها حجم اینترنت و وقت شما را هدر خواهد داد.

86 پاسخ

 1. با سلام ، لازم است چک کنید که ایراد دستگاه فقط در شبکه های داخلی است که از آنتن دریافت می شود و یا در همه ورودی ها این حالت وجود دارد. اگر فقط در ورودی آنتن این حالت ایجاد شود باید کیفیت و قدرت سیگنال دریافتی را کنترل کنید.

 2. باسلام ال ای دی الجی49دارم باششیشه پاکن پاک کردم موقعه که تصویرسیاه میشه یه سری نقطه ریز رنگی خیلی ریز بایددقت کنی کنی ببینیشون ولی توتصویر دیده نمیشن مگراینکه تصویرسیاه بشه قابل تعمیر هست

  1. با سلام ، ایراد ایجاد شده در تلویزیون شما جزء ایرادهای مشخص نیست و اظهار نظر در مورد میزان خرابی و هزینه تعمیر آن نیازمند بررسی دستگاه است. توصیه اصلی ما در این بخش عدم استفاده از دستگاه در این حالت است را که ایراد دستگاه می تواند به سرعت تشدید شده و به قطعات بیشتری سرایت کند.

 3. با سلام وعرض خدا قوت. تلويزيون سامسونگ مدل ua48h6490aw داريم مه بعضي قسمتهاي صفحه كمي سياه و رنگ اون قسمتها تاريكتر هستش. يعني رنگ تصوير هست ولي نسبت به جاي ديگه تصوير تاريكتر هستش. مشكلش چيه؟ تعمير شدني هست كه قابل برگشت نباشه؟ هزينش تقريباً چقدر ميشه؟

  1. با سلام ، تلویزیون شما در بخش بک لایت دچار ایراد شده و تعدادی از لامپ های این بخش خاموش است. در این حالت با افزایش فشار روی لامپ های سالم در مدت کوتاهی ایراد گسترش پیدا خواهد کرد. میزان هزینه تعمیر تلویزیون سامسونگ شما بسته به تعداد و نوع لامپ های بک لایت بین 200 تا 400 هزار تومان متغیر خواهد بود. برای دریافت اطلاعات بیشتر به مطلب میزان هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ مراجعه کنید.

 4. سلام ببخشید من یه تلویزیون ۴۹اینچ 4K ال جی دارم دختر کوچکم چندتا خط خش بزرگ به روی ال ای دی تلویزیون انداخته برا تصویریش مشکلی پیش نیومده ولی وقتی تلویزیون خاموش هست خط خش ها کامل معلوم هستن میخواستم ببینم ایا باید کل پنل رو عوض کرد یا راهی دیگه وجود داره ممنون میشم راهنمایی کنید

 5. سلام
  من ال ای دی سامسونگ 40 مدلk5890دارم الان مدت 2یا 3 ماهی هست که قبل از اینکه روشن بشه خط های سبز و قرمز عمودی میاد و بعدش صدا میاد بعد تصویر و اصلا تو تصویرش هیچ اثری از خط و نقطه نیست ایا مشکل از پنل است یا جای دیگر ممنون میشوم راهنمایی کنید من از مشهد مزاحم شما میشوم

  1. با سلام ، اگر تلویزیون سامسونگ شما در طول مدت کارکرد مشکلی ندارد به استفاده معمول ادامه دهید.

 6. با سلام خدمت گروه تخصصی یاران
  سوال دارم از خدمت شما تلویزیون ۵۰ اینچ پاناسونیک در اثر ضربه صفحه نمایش شکسته ، فقط بخشی کوچکی از صفحه نمایش با خطهای عمودی و افقی روشن هست . آیا پنل وجود دارد تا تعویض شود . با تشکر راهنمایی شما

  1. با سلام ، تنها راه تامین پنل تلویزیون شما (به صورت نو) مراجعه به نمایندگی های خدمات پس از فروش پاناسونیک است.

  1. با سلام ، محتمل ترین ایراد در تلویزیون شما ایراد بک لایت است اما با توجه به عدم مشخص کردن مدل و سری دستگاه نمی توان هزینه تعمیر تلویزیون را دقیق مشخص کرد.

 7. سلام من ی تلویزیون سونی 40 اینچ مدل R470 دارم مدتی چراغ چشمک زن قرمزش روشن میشه میخواستم بپرسم ایرادش چیه

  1. با سلام ، پنل درخواستی شما در سفارش جدید ثبت شده است. در صورت موجودی به شما اطلاع داده خواهد شد.

 8. سلام‌ صفحه تلوزیون‌از‌کنار داره کم کم حاشیه خط دار سیاه‌میشه‌و همش‌داره‌بیشتر میشه به‌مرور زمان‌مشکل چیه. ؟؟؟‌قابل تعمیره ؟ امکانش‌هست‌تصویر بفرستم‌ببینین ؟

  1. با سلام ، از برچسب مدل در شت دستگاه و ایراد ظاهری در تصویر برای بخش مشاوره عکش ارسال کنید. توضیحات تکمیلی ارائه خواهد شد.

 9. سلام ، مقداری آب وارد قسمت جلوی پایین تلویزیون شده و صفحه تصویر مات شده (سایه رو شن کم رنگ) ، آیا باید پنل عوضشود؟اگر بله موجود هستش ؟ اگر موجوده قیمتش چقدره ؟
  lg47lw5700

 10. سلام خسته نباشید .ال ای دی ۴۰ سامسونگ مدل ۵۵۵۰ .سری ۵ دارم که یک قسمت سمت چپ از بالا تیره شده و نه ضربه خورده و نه آبخورده لطف میکنید راهنمایی کنید .هزینش چقد تموم میش .ممنون.

  1. با سلام ، مدل دستگاه را کامل قید نکرده اید اما اگر پیشوند مدل تلویزیون شما f باشد محتمل ترین ایراد ف معیوب شدن بخش بک لایت تلویزیون شماست. در نوشته زیر اطلاعات بیشتری درباره ایراد بک لایت در این مدل بدست می آورید :
   تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ سری F

 11. سلام ، شرمنده من یه تلویزیون ال جی دارم ، ال ای دی ، وسطش یه نقطه نورانی شده . مشکلش چیه ؟ تعمیر شدنیه؟

 12. سلام تلویزیون ال جی خود بخود بدون ضربه خط افقی وسط تلویزیون افتاده 3 ثانیه یکبار میره و میاد مشکلش چیه ممنون میشم .مدل 4k 6 ماهه خریدم

  1. با سلام ، خراشیدگی سطح پنل قابل تعمیر نیست و راه حل تعویض پنل تلویزیون است. فعلا امکان استعلام قیمت وجود ندارد.

 13. سلام
  تلویزیون سامسونگ 43nu7900 حدود 2ماهه خریدم
  سمت چپ و راست تصویر هاله ی تیره به صورت عمودی افتاده که در سمت چپ مشخص تره
  آب و ضربه ای نخورده
  اینطور نیست که کاملا تیره شده باشه
  فقط تصویر کمی تیره تر شده
  با تغییر نور پس زمینه هم کمتر میشه ولی از بین نمیره
  باید یکم دقت کرد که به چشم بیاد
  مشکل جدیه؟ باید به نمایندگی اطلاع بدم؟

  1. با سلام ، حتما پیگیر ایراد دستگاه خود باشید. ایراد در بخشی از مجموعه بک لایت و یا صفحه نمایش ایرادهای محتمل در تلویزیون سامسونگ شماست.

 14. با سلام و وقت بخیر
  تلویزیون سامسونگ led اسمارت 40 مدتی هست که یک نوار عمودی سیاه رنگ و ثابت افتاده (مشابه تصویر سایت خودتون که تصویر شما رنگ نوار سفیده ولی مال ما سیاه ) آیا قابل تعمیر هست یا باید پنل تعویض بشه ؟
  با سپاس

  1. با سلام ، ایرادهای ایجاد شده در پنل تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی عموما قابل تعمیر هستند اما با توجه به تغییر شرایط تعمیر در هر تلویزیون ، برای ارائه نظر قطعی باید بررسی شود اما عموما با هزینه های منطقی قابل تعمیر هستند.

 15. سلام تلویزیون ال اجی ۴۷ اینچ دارم سری LA ,که چند روزی هست گوشه سمت چپ پایینش یه لکه سفید به اندازه اثر انگشت پیداشده که توی زمینه سفید و درکل روشن بیشتر دیده میشه ولی توی زمینه تیره ویا مشکی یا خیلی ضعیف یا اصلا دیده نمیشه ، علتش چی میتونه باشه ؟ و هزینش چقدر هست ؟ با تشکر

 16. با سلام ببخشید مانیتور ما یکم اب ریخت صفحه باک کردم بعد از چند لحظه زیر صفحه ی حالت سفید رنگی هست حلال ماه ب نظر سوخته میشه اون قسمت درست کرد یا باید کلا تویض کرد وقتی بازش میکنم تمام صفحه سیاهه هستش اون ی تیکه روشنه سفیده روشن میشه ی حالت سفید مات مایل ب سیاه میاد اون یک تیکه آیا بیشترم میشه؟

 17. باسلام ، من تلویزیون ۴۲ سونی دارم چند شب پیش که تلویزیون روشن بود پاگذاشتم روی کنترل و تلویزیون خاموش شد و دیگر روشن نمیشود فقط ۳عدد چراغ کوچک (سبز ،قرمز ، زرد) پایین مرتب چشمک میزند کنترل تعمیر کردم وسالم است ولی نه با کنترل ونه با دکمه های روی تلویزیون ، دستگاه روشن نمیشود.

 18. با سلام و خسته نباشید.من یک تلوزیون 49 اینچ سامسونگ اسمارت دارم ی چند روزی هستش که در پایین صفحه تیرگی پیش اومده یعنی نور قسمت پایین کم شده و تاریک هست.میخواستم بدونم که مشکلش چی هست و قابل تعمیر هست اگر هست قیمتش چنده.ممنون

 19. سلام تلوزیون led 32IN5H0 هست یکم آب واردش شده الان صفحه اش دو نیم شده سمت چپ مثل وضوح اولشه ولی سمت راستش یکم تیره تره آیا درست شدنی هست؟ و هزینه اش چقدر ه حدودا ممنون

 20. سلام
  من یک تلوزیون 55 اینچ فورکی ال جی مدل uf850tدارم که متاسفانه دختر کوچکم ضربه زده و شکسته
  میخواست بدونم ایا موجود هست و قیمتش چند هست پنلش
  و ایا امکان جایگزینی پنل با همین سایز در مارکهای دیگه ای که تو بازار موجود هست وجود داره یا خیر
  ممنون

 21. سلام .من یک ال ای دی ال جی 32اینچ دارم که هرجا میرم میگن مشکلش پنل هست و باید عوض بشه تو شهرما هم ابادان میگن درس نمیشه باید ببرم تهران و برام مقدور نیس

 22. سلام تلوزیونال ای دی سامسونگ چهل اینچ داریم که دوروزه گوشه ی بالا سمت راست یه تیکه کوچیک تز صفحه نمایشش روشن خاموش مانند میشه پرپر میزنه علتش چیه وهزینه اش چقدرمیشه تقریبا؟

  1. با سلام ، به احتمال زیاد بخش بک لایت تلویزیون شما دچار ایراد شده است. در تلویزیون های سامسونگ مدل های h , eh , j و بعضی مواقع مدل f دیده می شود که لامپ ها قبل از خراب شدن شروع به چشمک زدن می کنند.

 23. با عرض سلام خدمت شما تلویزیون ال سی دی 40 اینچ دارم تقریبا 9 ساله کار میکنه چند روز پیش خانمم داشته اونو با شیشه شور تمیز میکرده که یهو تصویرش قط میشه و صفحه ش سیاهه اما صدا داره از همه ورودیهاش همین مشکل و داره رفتم پرسیدم گفتن از فلت هست لطفا راهنمایی کنید یه براورد قیمت هم اگه امکان داره بکنید تشکر میکنم اگه جواب بدید

  1. با سلام ، مشکل تلویزیون شما ایرادی است به نام آبخوردگی پنل تلویزیون. با توجه به ال سی دی بودن دستگاه شما و برند که مشخص نکردین شرایط تعمیر با توجه به میزان آسیب و قطعات مورد نیاز تغییر زیادی می کند.

 24. با سلام
  پنل ال ای دی تلویزیون ال جی ۳۲ ما در اسباب کشی شکسته ،کاری میشه کرد؟
  با تشکر از شما

 25. سلام من یک مانیتور lg e1941sx دارم که بوسیله یک خط بنفش افقی متحرک دو نیم شده و قسمت بالا تصویر بهتر است و خطوط عمودی هم تصویر دارد باید چه قطعه ای درست شود؟

  1. با سلام ، مجموعه رایان فعالیتی در بخش تعمیر مانیتور ندارد. قطعات یدکی این بخش با مجموعه قطعات یدکی تعمیرات تلویزیون تفاوت دارد.

 26. سلام تلویزیون من مارکش سونیا LED TV S U_4988الان مشکلی براش پیش اومده که صفحه نمایش کامل نمیاد و سمت چپ و راست تلویزیون تارشده ولی کاملا صدا داره.هزینه تعمیر پول چقدر میشه؟

  1. با سلام ، تلویزیون شما به احتمال زیاد در بخش بک لایت ایراد دارد. هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون شما بین 300 تا 350 و هزینه تعویض بک لایت آن حدود 800 هزار تومان است.

  1. با سلام ، تلویزیون ال جی مدل 42lm58000 دارای پنل frameless است و دو پنل به صورت ساختاری با هم تفاوت دارند.

 27. سلام م یک دستگاه ال سی دی ۳۷ سامسونگ دارم که روی صفحه ش یه هاله مشکی از کنار تا وسطش به وجود اومده که با تصویرهای تیره بیشتر نشون میده خودش رو برای تعمیر هم دادم ولی گفتن پنل هست و تعییر نمیشه آیا واقعا از نظر شمام قابل تعمیر نیست اکر نیست چقدر میتونه عمر کنه .ممنون میشم اگه درست شدنیه هزینه تقریبی ش رو بفرمایید

  1. با سلام، با توجه به ال سی دی بودن تلویزیون و عمر بالاتر از حداقل 10 سال، ایراد در بخش پنل دور از ذهن نیست. معمولا در این حالت لایه‌های داخلی رفلکتور و … دچار کدر شدن و یا تغییر در ماهیت صفحه نمایش تلویزیون می‌شود. قطعا برای اظهار نظر قطعی باید دستگاه مورد عیب یابی قرار گیرد. اما در صورتی که نیاز به تعمیر پنل تلویزیون وجود داشته باشد نظر متخصصین تعمیرات تلویزیون رایان را می‌توانید از طریق مشاوره تعمیر تلویزیون رایان در واتس‌اپ داشته باشید.

 28. سلام خسته نباشید تلویزیون ال ای دی AAQS39JG800113 دارم تقریبا چند روزه لکه های سیاه کم رنگ درسمت راست تلویزیون پیداشده خواهشن بفرمایید علت ان درچیست

  1. با سلام، احتملا سریال تلویزیون را بعنوان مدل خوانده‌اید. مدل کد تلویزیون شما در هر برند و مدل خاص نشان دهنده ساختار قطعات داخلی تلویزیون شماست. اگر خرابی یک قطعه خاص را در یک تلویزیون در نظر بگیرد تنها با داشتن مدل دقیق است که می توان قیمت قطعه یدکی را بدست آورد و هزینه تعمیر تلویزیون را مشخص کرد. با توجه به سریال اعلام شده احتمالا تویزیون شما سامسونگ است. می توانید از مشاوره واتس اپ با متخصصین تعمیر تلویزیون رایان استفاده کنید.
   مشاوره واتس اپ با متخصصین تعمیرات تلویزیون رایان : 09124705009 – 09398909151

 29. سلام من یه تلویزیون 50اینچ تی سی ال دارم تازه 3ماه نصب کردم و چون 2سال پیش خریده بودم نصاب گفت گارانتی از زمان خرید شروع شده وبرام بدون گارانتی نصب کرد الان از یه هفته پیش تصویرش تیره شده و بعضی رنگ هارو مثل سفید قرمز و مشکی رو پر رنگ نشون میده بردیم تعمیرگاه گفت تاالان همچنین مشکلی ندیدم با شرکت تماس گرفت گفتن واسه پنله .آیا این ایراد پنل قابل تعمیر هست؟ با تشکر

  1. با سلام، ایرادهای فنی به این شکل که توضیح داده‌اید حتما باید توسط متخصصین تعمیرات پنل تلویزیون بررسی حضوری شود. حداقل باید کس یا فیلم از خرابی تلویزیون ارسال کنید تا بتوانیم نظر دقیق‌تر داده شود.

 30. سلام.من tv lg 55 4k دارم وصربه خورده تصویر و صدا هستش ولی چندتا خط وترک پائین tvافتاده آیا پنل موجود هستش و قیمتش چقدر هست؟ ممنونم از راهنمایی شما

  1. با سلام، پنل تلویزیون‌های مختلف بر اساس مدل کد آنها طبقه بندی می شوند. برای بررسی موجودی پنل تلویزیون باید مدل کد دقیق دستگاه را به متخصصین تعمیرات تلویزیون اطلاع دهید.

 31. سلام و خسته نباشی ال ای دی سامسونگ مدل 40M5950 دارم ،عرضم به حضورتون یه خط آبی کم رنگ عمودی روی تصویر افتاده که بعد از مدتی کارکرد غیب میشه البته هر وقت چند ساعت ال ای دی خاموش باشه و روشن کنیم ظاهر میشه ،و در همون وهله اول پایین خط رو فشار میدم خط می‌ره و وقتی فشار نمی‌دم ظاهر میشه ولی کلا بعد از چند دقیقه بدون فشار از بین می‌ره ،میخواستم ببینم ایراد جدیه احتیاج به تعمیر هست اگه مبرم تعمیر مشکلی پیش نمیاد ،خیلی ممنونم از راهنمایی شما عزیزان

  1. با سلام، فلت پنل تلویزیون شما معیوب شده است. تعمیر پنل تلویزیون شرایط و قوانین خاصی دارد که می‌توانید در تماس با مرکزی که انتخاب می‌کنید دریافت کنید. در این حالت بعد از مدتی خط روی پنل تلویزیون ثابت خواهد شد. از ایجاد فشار روی پنل تلویزیون خودداری کنید. این فشار تنها نتیجه ای که خواهد داشت ایجاد آسیب بیشتر است.

 32. باسلام تلویزیون ال ای دی الجی 49اینچ دارم ک پنل آن ضربه خورده لطفاً جهت تعویض پنل و هزینه آن راهنمایی کنید ممنونم

  1. با سلام، ایرادهایی که در بخش تصویر تلویزیون قابل دیدن هست برای عیب یابی نیاز به اطلاعات تصویری مانند عکس یا فیلم دارد. اگر بخواهیم به صرف توضیح شما نظر بدهیم خرابی بک لایت یا صفحه نمایش ممکن است دلیل ایراد ایجاد شده در تلویزیون شما باشد.

  1. با سلام، احتمالا ایراد تلویزیون شما بعلت پیکسل سوختگی ایجاد شده است، اما در ایرادهایی که به این شکل ظاهر می‌شود ارائه نظر قطعی تنها با بررسی ظاهری یا حداقل ارسال عکس ممکن است.

 33. سلام
  میخواستم بدونم آیا وقتی صفحه ال ای دی تلوزیون میشکنه میشه برای تعوض بجای اون از صفحه ال سی دی استفاده کرد؟
  مدل تلوزیون سامسونگ UA49N5300AK
  است
  آیا در کیفیت تصویر تاثیر نمیکند

  1. با سلام، جایگزین کردن قطعات مختلف به شرط یکی بودن مشخصات آنها امکانپذیر است. اما جواب سوال شما منفی است.

 34. سلام چندروز پیش تلویزیون ۵۵tclخراب شد بردم تعمیرگاه اول گفت بک لایت خرابه بعدیک روز دیگه گفت فلت خرابه مثلا درستش کرد الان ک تلویزیون روشن میکنی هراز گاهی گوشه سمت راست تصویر ی هاله سفید رنگی میوفته میخواستم بدونم مشکلش چیه چرا اینطوری شده قبلاً نبود از وقتی فلت تعمیرکرده اومد

 35. باسلام تلوزیون من پنلش از لبه ها جدا شده میگن باید چسب پنلش باید عوض بشه دست رو لبش می‌کشی میچسبد بعد از مدتی فاصله میگیره مشکل تصویر هم نداره آیا مشکل همون چسب پنل هست؟

  1. با سلام، مدل تلویزیون را نوشته اید!! البته می دانیم که شرکت ال جی در بعضی از مدل ها از همین سیستم طراحی قاب استفاده کرده است. یعنی صفحه نمایش تلویزیون روی دستگاه و با چسب دو طرفه به بدنه تلویزیون چسبده است. چند مدل با این روش طراحی شده اند که برخی مثل uh850 این مشکل را ندارند اما در بخضی دیگر مثل ub چسب در طرفه پنل تلویزیون کیفیت لازم را ندراد و بعد از مدتی به دلیل حرارت بالای بک لایت جدا شده و باعث فاصله گرفتن پنل تلویزیون از بدنه می ‌شود. البته در رفع این مشکل و تعمیر تلویزیون سعی کنید که از چسب مناسب استفاده کنید. چسب هایی که امروز اکثر تعمیرکارن تلویزیون از آن استفاده می کنند ، کیفیت آن حتی از چسب فابریک تلویزیون هم کمتر است و عمر کوتاهتر از چند ماه دارد!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط