تعمیر پنل (صفحه نمایش) تلویزیون ال ای دی و ال سی دی

تعمیر پنل (صفحه نمایش) تلویزیون ال ای دی و ال سی دی

در بخش تعمیر تلویزیون اصلی ترین قطعه و گرانترین بخش تلویزیونهای LED  و LCD  پنل و یا همان صفحه نمایش تلویزیون است که بیشتر مواقع حدود 70% ارزش یک تلویزیون را شامل می شود و این مسئله باعث شده تلویزیونهایی که در این بخش مشکل پیدا می کنند برای تعویض پنل با مشکل هزینه تعمیرات تلویزیون مواجه شوند.در ادامه توضیحاتی در باره مراحل و شرایط تعمیر پنل تلویزیون ال ای دی و ال سی دی عرض می کنیم :

محدوده ایرادهایی گه در پنل تلویزیون های led و lcd ایجاد می شود بسیار گسترده است. شکستگی پنل (که در اثر ضزبه ، افتادن و موارد مشابه ایجاد می شود) ، آبخوردگی پنل تلویزیون که به نفوذ مایعات رسانا به داخل تلویزیون و آسیب دیدگی فلت های انتقال دهنده تصویر گفته می شود و ایرادهایی مثل خطوط عمودی و یا پیکسل سوختگی که در اثر کار کرد و استهلاک دستگاه ایجاد می شود بخشی از ایرادهای مختلفی است که در پنل تلویزیون های led و lcd ایجاد می شود.

بسیاری از عیوبی که تلویزیونها در بخش پنل پیدا می کنند قابل تعمیر بوده و هزینه بسیار پایین تری را نسبت به تعویض پنل تلویزیون برای ما ایجاد می کند اما تعمیر پنل (صفحه نمایش) تلویزیون ال ای دی و ال سی دی شرایط و قواعد خاصی دارد که باعث می شود هر مورد تعمیراتی شرایط خاص خود را داشته باشد و نتوان یک قاعده را برای تعمیر همه آنها بیان کرد. با این وجود به بیان شرایط کلی در هر بخش می پردازیم:

 

تعمیر پنل تلویزیون ال ای دی و ال سی دی

 

شکستگی پنل تلویزیون

به طور کلی باید گفت که ایرادهایی که در اثر ضربه و عوامل مشابه ( خراش یا ساییدگی) در پنل تلویزیون ایجاد می شود قابل تعمیر نبوده و تنها راه حل تعمیر تلویزیون در این حالت تعویض کامل پنل تلویزیون است. پنل تلویزیون یک مجموعه قطعه است که شامل سینی فلزی و بیس اصلی و لامپهای بک لایت و صفحات پولاریزه نور بک لایت و صفحه نمایش اصلی ( لیکوئید) است. در صورت موجود بودن پنل برای صرفه جوئی در هزینه می توان بخش لیکوئید را تعویض نمود به شرطی که آسیب واره شدید نبوده و باعث اسیب دیدگی صفحات پولاریزه نشده باشد.

آبخوردگی پنل تلویزیون

 بسیاری از مراجعین از شنیدن این عبارت تعجب می کنند و فکر می کنند منظور  ریخته شدن یک لیوان آب روی تلویزیون است اما آبخوردگی پنل تلویزیونهای ال ای دی و ال سی دی عبارتی است که برای نفوذ مایعات پاک کننده مانند شیشه شوی از فاصله بسیار کم بین قاب و صفحه نمایش تلویزیون بکار برده می شود.

معمولا هنگام بازی کودکان و یا موقع تمیز کردن تلویزیون به علت اسپری کردن مستقیم مایع پاک کننده روی صفحه ، این مایعات که معمولا رسانا هم هستند از پایین پنل و فاصله بسیار کم بین قاب دستگاه و صفحه نمایش وارد دستگاه شده و به دلیل قرار گرفتن فلت های منتقل کننده اطلاعات تصویر در زیر پنل تلویزیون باعث اتصال پین های مختلف این فلت ها به هم می شوند که برخی از آنها ولتاژ و برخی دیگر اطلاعات تصویر هستند.

عکس زیر نحوه قرار گیری فلت های انتقال تصویر بعد از پنل و چگونگی نفوذ مایعات از طریق پنل را مشخص می کند.

 

تعمیر پنل تلویزیون ال ای دی و ال سی دی

 

رسیدن مایعات رسانا به فلت های انتقال تصویر باعث ایجاد جرقه ، سولفاته مدار و سوختگی فیزیکی این مدارات ظریف و حساس می شود و عیوب ظاهری مختلفی را باعث می شود که خطوط رنگی عمودی ، ایجاد نوارهای سفید و یا مشکی روی تصویر ، تفاوت روشنایی در دو نیمه راست و چپ تلویزیون از معروفترین آنها هستند.

آسیب دیدگی فلت های پنل و برد آدرس گاها باعث انتقال آسیب به برد t con که راه انداز این قسمت و آخرین بخشی است که تصویر در ان پردازش می شود.بعنوان نمونه سری EX در سونی که آبخوردگی پنل باعث معیوب شدن برد T.CON می شود و با معیوب شدن این برد عیب یاب داخلی دستگاه روشن شده و تلویزیون پس از روشن شدن مجددا خاموش می شود.

در تلویزیونهای سونی در صورت آسیب دیدن برد t con تلویزیون خاموش می شود و چراغ استندبای شروع به چشمک زدن می کند . تعداد چشمک در این ایراد 5 چشمک است. برای اطلاعات بیشتر به نوشته دلیل چشمک زدن چراغ جلوی تلویزیون سونی مراجعه کنید.

 

 

تعمیر پنل تلویزیون ال سی دی

 

تعمیر پنل تلویزیون ال ای دی و ال سی دی در اغلب موارد ایرادهایی مشابه و محدود ایجاد میکند اما در عمل باید گفت که بعلت ظرافت بیش از حد و ارتباط های میکرومیلی متری شاید هیچ دو تعمیری را نمی توان پیدا کرد که کاملا مشابه هم انجام شود.

 

تعمیر پنل تلویزیون ال ای دی

سیاه شدن و دو تایی شدن تصویر تلویزیون از یک طرف

این ایراد بیشتر در تلویزیونهای سامسونگ و یا پنل های تولید شده توسط سامسونگ که در برندهای دیگر استفاده شده دیده می شود و ابتدا یک سوم بالای تصویر در سمت راست یا چپ دچار این حالت می شود و پس از مدتی استفاده به تدریج نصف و سپس تمام تصویر تلویزیون دچار این حالت می شود.

در روزهای ابتدایی ایجاد شدن این ایراد معمولا با کمی کار کردن تلویزیون عیب برطرف می شود که باعث می شود بیشتر مصرف کنندگان از تلویزیون به همین طریق استفاده کنند تا اینکه ایراد به حد زیادی پیش می رود و هزینه بیشتری باید برای تعمیر تلویزیون هزینه شود.

 

 

تعمیر تلویزیون سامسونگ

کند شدن تصویر تلویزیون

این ایراد بیشتر در تلویزیونهای سامسونگ و سونی دیده می شود و تصاویر به حالت اسلوموشن نمایش داده شده و هاله ای از تصویر قبلی در تصویر بعدی دیده می شود. در مواردی این ایراد در یک سوم بالایی تصویر و گاها در تمام بخش های تصویر دیده می شود. این کند شدن تصویر تلویزیون به علت عدم واکنش صحیح پنل به اطلاعات وارد شده و پاسخگویی پیکسل ها است.

معمولا در ابتدای شکل گیری ایراد پس از گذشت مدتی از کارکرد دستگاه ایراد برطرف می شود که به تدریج این زمان بیشتر و بیشتر و ایراد گسترش پیدا می کند.در اغلب موارد تعمیر پنل تلویزیون ال ای دی و ال سی دی قابل انجام بوده و نیاز به تعویض پنل نیست.

 

 

تعمیرات تلویزیون

 

تعمیر پنل تلویزیون ال ای دی و ال سی دی دارای شاخه های متعدد و عیوب ظاهری متفاوتی است که نمی توان به همه آنها پرداخت ، در صورت نیاز با بخش مشاوره تماس و اطلاعات کامل تری دریافت کنید.

 

86 دیدگاه ها

 1. هادی گفت:

  سلام
  هزینه تعویض پنل شکسته تلویزیون LG 47LM86000
  را بفرمایید
  ممنون

 2. گروه تخصصی رایان گفت:

  با سلام ، لازم است چک کنید که ایراد دستگاه فقط در شبکه های داخلی است که از آنتن دریافت می شود و یا در همه ورودی ها این حالت وجود دارد. اگر فقط در ورودی آنتن این حالت ایجاد شود باید کیفیت و قدرت سیگنال دریافتی را کنترل کنید.

 3. مسلم گفت:

  باسلام ال ای دی الجی49دارم باششیشه پاکن پاک کردم موقعه که تصویرسیاه میشه یه سری نقطه ریز رنگی خیلی ریز بایددقت کنی کنی ببینیشون ولی توتصویر دیده نمیشن مگراینکه تصویرسیاه بشه قابل تعمیر هست

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، ایراد ایجاد شده در تلویزیون شما جزء ایرادهای مشخص نیست و اظهار نظر در مورد میزان خرابی و هزینه تعمیر آن نیازمند بررسی دستگاه است. توصیه اصلی ما در این بخش عدم استفاده از دستگاه در این حالت است را که ایراد دستگاه می تواند به سرعت تشدید شده و به قطعات بیشتری سرایت کند.

 4. سپيده گفت:

  با سلام وعرض خدا قوت. تلويزيون سامسونگ مدل ua48h6490aw داريم مه بعضي قسمتهاي صفحه كمي سياه و رنگ اون قسمتها تاريكتر هستش. يعني رنگ تصوير هست ولي نسبت به جاي ديگه تصوير تاريكتر هستش. مشكلش چيه؟ تعمير شدني هست كه قابل برگشت نباشه؟ هزينش تقريباً چقدر ميشه؟

 5. علی گفت:

  سلام ببخشید من یه تلویزیون ۴۹اینچ 4K ال جی دارم دختر کوچکم چندتا خط خش بزرگ به روی ال ای دی تلویزیون انداخته برا تصویریش مشکلی پیش نیومده ولی وقتی تلویزیون خاموش هست خط خش ها کامل معلوم هستن میخواستم ببینم ایا باید کل پنل رو عوض کرد یا راهی دیگه وجود داره ممنون میشم راهنمایی کنید

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، با وجود راه حل های متفاوت و گاها تعجب آوری که ممکن است در سایت های مختلف به آنها برخورد کنید باید گفت که هیچ راه منطقی و مطمئنی برای تعمیر تلویزیون سامسونگ شما وجود ندارد به جز تعویض پنل.

 6. حمید گفت:

  سلام
  من ال ای دی سامسونگ 40 مدلk5890دارم الان مدت 2یا 3 ماهی هست که قبل از اینکه روشن بشه خط های سبز و قرمز عمودی میاد و بعدش صدا میاد بعد تصویر و اصلا تو تصویرش هیچ اثری از خط و نقطه نیست ایا مشکل از پنل است یا جای دیگر ممنون میشوم راهنمایی کنید من از مشهد مزاحم شما میشوم

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، اگر تلویزیون سامسونگ شما در طول مدت کارکرد مشکلی ندارد به استفاده معمول ادامه دهید.

 7. علی گفت:

  با سلام خدمت گروه تخصصی یاران
  سوال دارم از خدمت شما تلویزیون ۵۰ اینچ پاناسونیک در اثر ضربه صفحه نمایش شکسته ، فقط بخشی کوچکی از صفحه نمایش با خطهای عمودی و افقی روشن هست . آیا پنل وجود دارد تا تعویض شود . با تشکر راهنمایی شما

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، تنها راه تامین پنل تلویزیون شما (به صورت نو) مراجعه به نمایندگی های خدمات پس از فروش پاناسونیک است.

 8. باسلام یک سوال دارم تلویزیون پنجاه اینچ صفحه نمایش کاملا سیاه ولی صداطبیعی است می خواستم ایراد آن رابدانم ومخارج آنرا باتشکر فراوان

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، محتمل ترین ایراد در تلویزیون شما ایراد بک لایت است اما با توجه به عدم مشخص کردن مدل و سری دستگاه نمی توان هزینه تعمیر تلویزیون را دقیق مشخص کرد.

 9. سعید گفت:

  سلام من ی تلویزیون سونی 40 اینچ مدل R470 دارم مدتی چراغ چشمک زن قرمزش روشن میشه میخواستم بپرسم ایرادش چیه

 10. farhad گفت:

  سلام تلویزیون ال جی صحفه ضربه خوده uf64000Gl قیمت تعویض ان چقدر میشود ۴۹فورکی ممنون

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، پنل درخواستی شما در سفارش جدید ثبت شده است. در صورت موجودی به شما اطلاع داده خواهد شد.

 11. محسن گفت:

  سلام ببخشید پنل تلویزیون LG 42LB67000GI موجود دارید؟ قیمت چنده؟

 12. محسن گفت:

  سلام‌ صفحه تلوزیون‌از‌کنار داره کم کم حاشیه خط دار سیاه‌میشه‌و همش‌داره‌بیشتر میشه به‌مرور زمان‌مشکل چیه. ؟؟؟‌قابل تعمیره ؟ امکانش‌هست‌تصویر بفرستم‌ببینین ؟

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، از برچسب مدل در شت دستگاه و ایراد ظاهری در تصویر برای بخش مشاوره عکش ارسال کنید. توضیحات تکمیلی ارائه خواهد شد.

 13. حسین حلاج گفت:

  سلام ، مقداری آب وارد قسمت جلوی پایین تلویزیون شده و صفحه تصویر مات شده (سایه رو شن کم رنگ) ، آیا باید پنل عوضشود؟اگر بله موجود هستش ؟ اگر موجوده قیمتش چقدره ؟
  lg47lw5700

 14. محسن گفت:

  سلام خسته نباشید .ال ای دی ۴۰ سامسونگ مدل ۵۵۵۰ .سری ۵ دارم که یک قسمت سمت چپ از بالا تیره شده و نه ضربه خورده و نه آبخورده لطف میکنید راهنمایی کنید .هزینش چقد تموم میش .ممنون.

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، مدل دستگاه را کامل قید نکرده اید اما اگر پیشوند مدل تلویزیون شما f باشد محتمل ترین ایراد ف معیوب شدن بخش بک لایت تلویزیون شماست. در نوشته زیر اطلاعات بیشتری درباره ایراد بک لایت در این مدل بدست می آورید :
   تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ سری F

 15. محمد امین گفت:

  سلام ، شرمنده من یه تلویزیون ال جی دارم ، ال ای دی ، وسطش یه نقطه نورانی شده . مشکلش چیه ؟ تعمیر شدنیه؟

 16. مجتبی گفت:

  سلام تلویزیون ال جی خود بخود بدون ضربه خط افقی وسط تلویزیون افتاده 3 ثانیه یکبار میره و میاد مشکلش چیه ممنون میشم .مدل 4k 6 ماهه خریدم

 17. راحیل گفت:

  با سلام تلوزیون بنده 49اینچ ال چی هستش و پول دچار خراشیدگی سطحی شده هزینه تعویض پول اش تقریبا چه قدره ممنون

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، خراشیدگی سطح پنل قابل تعمیر نیست و راه حل تعویض پنل تلویزیون است. فعلا امکان استعلام قیمت وجود ندارد.

 18. عرفان گفت:

  سلام
  تلویزیون سامسونگ 43nu7900 حدود 2ماهه خریدم
  سمت چپ و راست تصویر هاله ی تیره به صورت عمودی افتاده که در سمت چپ مشخص تره
  آب و ضربه ای نخورده
  اینطور نیست که کاملا تیره شده باشه
  فقط تصویر کمی تیره تر شده
  با تغییر نور پس زمینه هم کمتر میشه ولی از بین نمیره
  باید یکم دقت کرد که به چشم بیاد
  مشکل جدیه؟ باید به نمایندگی اطلاع بدم؟

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، حتما پیگیر ایراد دستگاه خود باشید. ایراد در بخشی از مجموعه بک لایت و یا صفحه نمایش ایرادهای محتمل در تلویزیون سامسونگ شماست.

 19. علی فخاری گفت:

  با سلام و وقت بخیر
  تلویزیون سامسونگ led اسمارت 40 مدتی هست که یک نوار عمودی سیاه رنگ و ثابت افتاده (مشابه تصویر سایت خودتون که تصویر شما رنگ نوار سفیده ولی مال ما سیاه ) آیا قابل تعمیر هست یا باید پنل تعویض بشه ؟
  با سپاس

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، ایرادهای ایجاد شده در پنل تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی عموما قابل تعمیر هستند اما با توجه به تغییر شرایط تعمیر در هر تلویزیون ، برای ارائه نظر قطعی باید بررسی شود اما عموما با هزینه های منطقی قابل تعمیر هستند.

 20. داوود گفت:

  سلام….تلویزیون سونی دارم که خطهای افقی سفید روی صفحه نمایش ایجاد شده ازجلو واضحه ولی از دور نه مشکل از کجاش میشه

 21. حامد گفت:

  سلام تلویزیون ال اجی ۴۷ اینچ دارم سری LA ,که چند روزی هست گوشه سمت چپ پایینش یه لکه سفید به اندازه اثر انگشت پیداشده که توی زمینه سفید و درکل روشن بیشتر دیده میشه ولی توی زمینه تیره ویا مشکی یا خیلی ضعیف یا اصلا دیده نمیشه ، علتش چی میتونه باشه ؟ و هزینش چقدر هست ؟ با تشکر

 22. @@## گفت:

  با سلام ببخشید مانیتور ما یکم اب ریخت صفحه باک کردم بعد از چند لحظه زیر صفحه ی حالت سفید رنگی هست حلال ماه ب نظر سوخته میشه اون قسمت درست کرد یا باید کلا تویض کرد وقتی بازش میکنم تمام صفحه سیاهه هستش اون ی تیکه روشنه سفیده روشن میشه ی حالت سفید مات مایل ب سیاه میاد اون یک تیکه آیا بیشترم میشه؟

 23. علی گفت:

  باسلام ، من تلویزیون ۴۲ سونی دارم چند شب پیش که تلویزیون روشن بود پاگذاشتم روی کنترل و تلویزیون خاموش شد و دیگر روشن نمیشود فقط ۳عدد چراغ کوچک (سبز ،قرمز ، زرد) پایین مرتب چشمک میزند کنترل تعمیر کردم وسالم است ولی نه با کنترل ونه با دکمه های روی تلویزیون ، دستگاه روشن نمیشود.

 24. رضا گفت:

  با سلام و خسته نباشید.من یک تلوزیون 49 اینچ سامسونگ اسمارت دارم ی چند روزی هستش که در پایین صفحه تیرگی پیش اومده یعنی نور قسمت پایین کم شده و تاریک هست.میخواستم بدونم که مشکلش چی هست و قابل تعمیر هست اگر هست قیمتش چنده.ممنون

 25. Mohammad گفت:

  سلام تلوزیون led 32IN5H0 هست یکم آب واردش شده الان صفحه اش دو نیم شده سمت چپ مثل وضوح اولشه ولی سمت راستش یکم تیره تره آیا درست شدنی هست؟ و هزینه اش چقدر ه حدودا ممنون

 26. محمد ابراهیمی گفت:

  سلام
  من یک تلوزیون 55 اینچ فورکی ال جی مدل uf850tدارم که متاسفانه دختر کوچکم ضربه زده و شکسته
  میخواست بدونم ایا موجود هست و قیمتش چند هست پنلش
  و ایا امکان جایگزینی پنل با همین سایز در مارکهای دیگه ای که تو بازار موجود هست وجود داره یا خیر
  ممنون

 27. پریا خرم ابادی گفت:

  سلام .من یک ال ای دی ال جی 32اینچ دارم که هرجا میرم میگن مشکلش پنل هست و باید عوض بشه تو شهرما هم ابادان میگن درس نمیشه باید ببرم تهران و برام مقدور نیس

 28. روح الله گفت:

  سلام تلوزیونال ای دی سامسونگ چهل اینچ داریم که دوروزه گوشه ی بالا سمت راست یه تیکه کوچیک تز صفحه نمایشش روشن خاموش مانند میشه پرپر میزنه علتش چیه وهزینه اش چقدرمیشه تقریبا؟

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، به احتمال زیاد بخش بک لایت تلویزیون شما دچار ایراد شده است. در تلویزیون های سامسونگ مدل های h , eh , j و بعضی مواقع مدل f دیده می شود که لامپ ها قبل از خراب شدن شروع به چشمک زدن می کنند.

 29. هادی گفت:

  با عرض سلام خدمت شما تلویزیون ال سی دی 40 اینچ دارم تقریبا 9 ساله کار میکنه چند روز پیش خانمم داشته اونو با شیشه شور تمیز میکرده که یهو تصویرش قط میشه و صفحه ش سیاهه اما صدا داره از همه ورودیهاش همین مشکل و داره رفتم پرسیدم گفتن از فلت هست لطفا راهنمایی کنید یه براورد قیمت هم اگه امکان داره بکنید تشکر میکنم اگه جواب بدید

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، مشکل تلویزیون شما ایرادی است به نام آبخوردگی پنل تلویزیون. با توجه به ال سی دی بودن دستگاه شما و برند که مشخص نکردین شرایط تعمیر با توجه به میزان آسیب و قطعات مورد نیاز تغییر زیادی می کند.

 30. محمدعرفان گفت:

  با سلام
  پنل ال ای دی تلویزیون ال جی ۳۲ ما در اسباب کشی شکسته ،کاری میشه کرد؟
  با تشکر از شما

 31. احمد گفت:

  سلام من یک مانیتور lg e1941sx دارم که بوسیله یک خط بنفش افقی متحرک دو نیم شده و قسمت بالا تصویر بهتر است و خطوط عمودی هم تصویر دارد باید چه قطعه ای درست شود؟

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، مجموعه رایان فعالیتی در بخش تعمیر مانیتور ندارد. قطعات یدکی این بخش با مجموعه قطعات یدکی تعمیرات تلویزیون تفاوت دارد.

 32. نفس گفت:

  سلام تلویزیون من مارکش سونیا LED TV S U_4988الان مشکلی براش پیش اومده که صفحه نمایش کامل نمیاد و سمت چپ و راست تلویزیون تارشده ولی کاملا صدا داره.هزینه تعمیر پول چقدر میشه؟

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، تلویزیون شما به احتمال زیاد در بخش بک لایت ایراد دارد. هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون شما بین 300 تا 350 و هزینه تعویض بک لایت آن حدود 800 هزار تومان است.

 33. عزیزخانی گفت:

  با سلام
  آیا این امکان وجود دارد پنل42lv37100را برای 42lm58000 نصب کرد/
  با تشکر

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، تلویزیون ال جی مدل 42lm58000 دارای پنل frameless است و دو پنل به صورت ساختاری با هم تفاوت دارند.

 34. الهام گفت:

  سلام م یک دستگاه ال سی دی ۳۷ سامسونگ دارم که روی صفحه ش یه هاله مشکی از کنار تا وسطش به وجود اومده که با تصویرهای تیره بیشتر نشون میده خودش رو برای تعمیر هم دادم ولی گفتن پنل هست و تعییر نمیشه آیا واقعا از نظر شمام قابل تعمیر نیست اکر نیست چقدر میتونه عمر کنه .ممنون میشم اگه درست شدنیه هزینه تقریبی ش رو بفرمایید

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، با توجه به ال سی دی بودن تلویزیون و عمر بالاتر از حداقل 10 سال، ایراد در بخش پنل دور از ذهن نیست. معمولا در این حالت لایه‌های داخلی رفلکتور و … دچار کدر شدن و یا تغییر در ماهیت صفحه نمایش تلویزیون می‌شود. قطعا برای اظهار نظر قطعی باید دستگاه مورد عیب یابی قرار گیرد. اما در صورتی که نیاز به تعمیر پنل تلویزیون وجود داشته باشد نظر متخصصین تعمیرات تلویزیون رایان را می‌توانید از طریق مشاوره تعمیر تلویزیون رایان در واتس‌اپ داشته باشید.

 35. پریسا گفت:

  سلام خسته نباشید تلویزیون ال ای دی AAQS39JG800113 دارم تقریبا چند روزه لکه های سیاه کم رنگ درسمت راست تلویزیون پیداشده خواهشن بفرمایید علت ان درچیست

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، احتملا سریال تلویزیون را بعنوان مدل خوانده‌اید. مدل کد تلویزیون شما در هر برند و مدل خاص نشان دهنده ساختار قطعات داخلی تلویزیون شماست. اگر خرابی یک قطعه خاص را در یک تلویزیون در نظر بگیرد تنها با داشتن مدل دقیق است که می توان قیمت قطعه یدکی را بدست آورد و هزینه تعمیر تلویزیون را مشخص کرد. با توجه به سریال اعلام شده احتمالا تویزیون شما سامسونگ است. می توانید از مشاوره واتس اپ با متخصصین تعمیر تلویزیون رایان استفاده کنید.
   مشاوره واتس اپ با متخصصین تعمیرات تلویزیون رایان : 09124705009 – 09398909151

 36. ایمان گفت:

  سلام من یه تلویزیون 50اینچ تی سی ال دارم تازه 3ماه نصب کردم و چون 2سال پیش خریده بودم نصاب گفت گارانتی از زمان خرید شروع شده وبرام بدون گارانتی نصب کرد الان از یه هفته پیش تصویرش تیره شده و بعضی رنگ هارو مثل سفید قرمز و مشکی رو پر رنگ نشون میده بردیم تعمیرگاه گفت تاالان همچنین مشکلی ندیدم با شرکت تماس گرفت گفتن واسه پنله .آیا این ایراد پنل قابل تعمیر هست؟ با تشکر

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، ایرادهای فنی به این شکل که توضیح داده‌اید حتما باید توسط متخصصین تعمیرات پنل تلویزیون بررسی حضوری شود. حداقل باید کس یا فیلم از خرابی تلویزیون ارسال کنید تا بتوانیم نظر دقیق‌تر داده شود.

 37. مصطفی سعیدی گفت:

  سلام.من tv lg 55 4k دارم وصربه خورده تصویر و صدا هستش ولی چندتا خط وترک پائین tvافتاده آیا پنل موجود هستش و قیمتش چقدر هست؟ ممنونم از راهنمایی شما

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، پنل تلویزیون‌های مختلف بر اساس مدل کد آنها طبقه بندی می شوند. برای بررسی موجودی پنل تلویزیون باید مدل کد دقیق دستگاه را به متخصصین تعمیرات تلویزیون اطلاع دهید.

 38. مهدی گفت:

  سلام و خسته نباشی ال ای دی سامسونگ مدل 40M5950 دارم ،عرضم به حضورتون یه خط آبی کم رنگ عمودی روی تصویر افتاده که بعد از مدتی کارکرد غیب میشه البته هر وقت چند ساعت ال ای دی خاموش باشه و روشن کنیم ظاهر میشه ،و در همون وهله اول پایین خط رو فشار میدم خط می‌ره و وقتی فشار نمی‌دم ظاهر میشه ولی کلا بعد از چند دقیقه بدون فشار از بین می‌ره ،میخواستم ببینم ایراد جدیه احتیاج به تعمیر هست اگه مبرم تعمیر مشکلی پیش نمیاد ،خیلی ممنونم از راهنمایی شما عزیزان

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، فلت پنل تلویزیون شما معیوب شده است. تعمیر پنل تلویزیون شرایط و قوانین خاصی دارد که می‌توانید در تماس با مرکزی که انتخاب می‌کنید دریافت کنید. در این حالت بعد از مدتی خط روی پنل تلویزیون ثابت خواهد شد. از ایجاد فشار روی پنل تلویزیون خودداری کنید. این فشار تنها نتیجه ای که خواهد داشت ایجاد آسیب بیشتر است.

 39. رب گفت:

  باسلام تلویزیون ال ای دی الجی 49اینچ دارم ک پنل آن ضربه خورده لطفاً جهت تعویض پنل و هزینه آن راهنمایی کنید ممنونم

 40. مجید گفت:

  با‌سلام
  صفحه‌تصویر‌ledیه‌تکه‌کوچک‌چشمک‌میزنه
  علت‌چی‌هست
  هزینه‌تعمیر‌چقدر‌هست

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، ایرادهایی که در بخش تصویر تلویزیون قابل دیدن هست برای عیب یابی نیاز به اطلاعات تصویری مانند عکس یا فیلم دارد. اگر بخواهیم به صرف توضیح شما نظر بدهیم خرابی بک لایت یا صفحه نمایش ممکن است دلیل ایراد ایجاد شده در تلویزیون شما باشد.

 41. Javid گفت:

  سلام ال سی دی. تی سی ال شهاب 32دارم ی چندتا نقطه نورانی ریز سر سوزن به رنگ قرمز سبز ظاهر شده تعمیر میشه

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، احتمالا ایراد تلویزیون شما بعلت پیکسل سوختگی ایجاد شده است، اما در ایرادهایی که به این شکل ظاهر می‌شود ارائه نظر قطعی تنها با بررسی ظاهری یا حداقل ارسال عکس ممکن است.

 42. مجید فتحی گفت:

  سلام
  میخواستم بدونم آیا وقتی صفحه ال ای دی تلوزیون میشکنه میشه برای تعوض بجای اون از صفحه ال سی دی استفاده کرد؟
  مدل تلوزیون سامسونگ UA49N5300AK
  است
  آیا در کیفیت تصویر تاثیر نمیکند

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، جایگزین کردن قطعات مختلف به شرط یکی بودن مشخصات آنها امکانپذیر است. اما جواب سوال شما منفی است.

 43. ایمان گفت:

  سلام چندروز پیش تلویزیون ۵۵tclخراب شد بردم تعمیرگاه اول گفت بک لایت خرابه بعدیک روز دیگه گفت فلت خرابه مثلا درستش کرد الان ک تلویزیون روشن میکنی هراز گاهی گوشه سمت راست تصویر ی هاله سفید رنگی میوفته میخواستم بدونم مشکلش چیه چرا اینطوری شده قبلاً نبود از وقتی فلت تعمیرکرده اومد

 44. ZM گفت:

  سلام تلویزیون (HISENSE 43A6000FS) پنلش موجوده ؟ نو یا دست دو و هزینش چقدره؟

 45. پیریان گفت:

  باسلام تلوزیون من پنلش از لبه ها جدا شده میگن باید چسب پنلش باید عوض بشه دست رو لبش می‌کشی میچسبد بعد از مدتی فاصله میگیره مشکل تصویر هم نداره آیا مشکل همون چسب پنل هست؟

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، مدل تلویزیون را نوشته اید!! البته می دانیم که شرکت ال جی در بعضی از مدل ها از همین سیستم طراحی قاب استفاده کرده است. یعنی صفحه نمایش تلویزیون روی دستگاه و با چسب دو طرفه به بدنه تلویزیون چسبده است. چند مدل با این روش طراحی شده اند که برخی مثل uh850 این مشکل را ندارند اما در بخضی دیگر مثل ub چسب در طرفه پنل تلویزیون کیفیت لازم را ندراد و بعد از مدتی به دلیل حرارت بالای بک لایت جدا شده و باعث فاصله گرفتن پنل تلویزیون از بدنه می ‌شود. البته در رفع این مشکل و تعمیر تلویزیون سعی کنید که از چسب مناسب استفاده کنید. چسب هایی که امروز اکثر تعمیرکارن تلویزیون از آن استفاده می کنند ، کیفیت آن حتی از چسب فابریک تلویزیون هم کمتر است و عمر کوتاهتر از چند ماه دارد!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ