هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی

خرابی بک لایت تلویزیون ال جی به یکی از ایرادهای شایع در مجموعه تعمیرات تلویزیون تبدیل شده است و میزان هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی اصلی‌ترین سوال مراجعین این بخش است. در ادامه همراه با متخصصین رایان ضمن بررسی مراحل مختلف تعمیر بک لایت، هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی در مدل‌های مختلف را مشخص می‌کنیم.

 بک لایت تلویزیون ال جی در مدل‌های مختلف از بهترین برند انتخاب و تهیه شده است و خدمات این بخش توسط متخصصین مجرب و ارائه گارانتی 6 ماهه و 1 ساله انجام می‌شود. برای اگاهی از جزئیات طرح ویژه تعویض بک لایت تلویزیون‌های ال جی و سامسونگ مجموعه رایان تی وی اینجا کلیک کنید.

نشانه های خرابی بک لایت تلویزیون ال جی چیست؟

قبل از آنکه بخواهیم راجع به مراحل تعمیر و تعیین هزینه تعمیر تلویزیون ال جی توضیح دهیم ابتدا باید مطمئن شویم که علائم و نشانه‌های ایجاد شده در تلویزیون ما به علت خرابی بک لایت تلویزیون ظاهر شده است. با توجه به ساختار بک لایت، نشانه‌های خرابی بک لایت در مدل‌های مختلف تلویزیون های ال جی متفاوت است. دقت کنید که علائم خرابی بک لایت تلویزیون و دانستن مدل دقیق دستگاه کمک زیادی به عیب‌یابی و تعیین هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی می‌کند.

اصلی‌ترین نشانه های خرابی بک لایت تلویزیون های ال جی عبارتند از :

 1. قطع شدن تصویر تلویزیون در حالیکه پخش صدا ادامه دارد

 2. چشمک زدن (قطع و وصل شدن) تصویر تلویزیون

 3. وجود هاله  و یا لکه سیاه روی تصویر تلویزیون

 4. ایجاد نقاط نورانی در تصویر تلویزیون

 5. آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی

قیمت بک لایت تلویزیون ال جی

 

روش تشخیص خرابی بک لایت تلویزیون ال جی چگونه است؟

اگر با اصول کار تلویزیون آشنا باشید تشخیص خرابی بک لایت تلویزیون کار سختی نیست. تصویر تلویزیون از دو عنصر اصلی تشکیل می‌شود: سیگنال تصویر که در صفحه نمایش تبدیل به عکس می‌شود و نور پس زمینه یا همان بک لایت، که از پشت به صفحه نمایش تابیده و تصویر را قابل دیدن می‌کند. هر نقصی که در کیفیت بک لایت تلویزیون ایجاد شود به طور مستقیم در کیفیت تصویر تلویزیون اثر می‌گذارد. مثلا اگر بخشی از بک لایت تلویزیون روشن نشود در همن بخش از تصویر تلویزیون تاریکی و سیاهی تصویر ایجاد می‌شود.

اصلی‌ترین نشانه ظاهری خرابی بک لایت تلویزیون ال جی قطع شدن تصویر است، اما ایرادهای دیگری هم به غیر از خرابی بک لایت وجود دارد که باعث قطع شدن تصویر تلویزیون می‌شود. دقت کنید که زمانی که بک لایت تلویزیون قطع می‌شود تصویر وجود دارد اما به دلیل تاریکی زیاد قابل دیدن نیست.

برای تشخیص خرابی بک لایت تلویزیون در زمان قطع شدن کامل تصویر تلویزیون می توانید از روش زیر استفاده کنید:

محیط اتاق را کمی تاریک کنید. سپس تلویزیون را روشن کرده و با یک چراغ قوه (مثل چراغ قوه موبایل) به صفحه تلویزیون نور بتابانید. در این حالت اگر بک لایت تلویزیون قطع شده باشد می‌توانید یک تصویر ضعیف مشاهده کنید. در این آزمایش نور بک لایت را شبیه‌سازی می‌کنیم. با دیدن شبح تصویر می‌توانید از خرابی بک لایت تلویزیون ال جی خود مطمئن شوید.

تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی

 

علت قطع شدن صدا و تصویر تلویزیون ال جی چیست؟

شایع‌ترین نشانه خرابی بک لایت تلویزیون ال جی، قطع شدن تصویر است. در خرابی بک لایت تلویزیون ال جی معمولا وقتی تلویزیون را روشن می‌کنیم برای یک لحظه لوگوی آغازین نمایش داده شده، سپس تصویر سیاه می‌شود. در این حالت ممکن است بخشی از بک لایت معیوب شده باشد اما بک لایت تلویزیون به طور کامل از کار می‌افتد.

معمولا لامپ‌های بک لایت به چند دسته تقسیم شده و هر بخش به صورت جداگانه تغذیه می‌شود. اما طراحی کلی تلویزیون به صورتی انجام می‌شود که اگر یکی از بخش های بک لایت تلویزیون معیوب شد برای جلوگیری از پیشرفت ایراد و حفاظت از دستگاه، بخش بک لایت از کار بیفتد. با از کار افتادن بک لایت، تصویر تلویزیون قطع می‌شود.

با قطع شدن بک لایت و تاریک شدن صفحه نمایش، باقی قسمت‌های تلویزیون به روند عادی کارکرد خود ادامه می‌دهند و عملکردهای مختلف دستگاه مانند تعویض شبکه‌ها، پخش صدا و غیره به طور طبیعی انجام می‌شود. اما ممکن است همزمان با قطع شدن تصویر مثلا ورودی تلویزیون هم تغییر کرده باشد که در این زمان با قطع شدن صدا و توصیر تلویزیون ال جی به صورت همزمان مواجه می‌شویم.

علت ایجاد هاله و یا لکه های سیاه روی تصویر تلویزیون چیست؟

حالا که با ساختار بک لایت آشنا شده‌ایم بهتر می‌توانیم علت ایجاد سیاهی تصویر و یا تاریکی بخشی از تصویر تلویزیون را توضیح دهیم.

لامپ‌های بک لایت تلویزیون به طور کامل و یکجا نمی‌سوزند. ممکن است تعدادی از لامپ‌های بک لایت تلویزیون سوخته و روشن نشوند اما بقیه لامپ های سالم، روشن شده و به طور طبیعی کار کنند.

علائم خرابی بک لایت در این حالت عبارتند از:

 • کم نور شدن نصف صفحه تلویزیون
 • ایجاد هاله و لکه سیاه روی صفحه تلویزیون
 • تاریک شدن قسمتی از تصویر تلویزیون ال جی
 • کم و زیاد شدن نور در سطح تصویر

با ظاهر شدن این نشانه‌ها می‌توانید از خرابی بک لایت تلویزیون ال جی خود مطمئن شده و برای تعمیر آن اقدام کنید.

تاریکی بخشی از تصویر تلویزیون ال جی در اثر خرابی بک لایت

علت ایجاد نقاط نورانی در تصویر تلویزیون چیست؟

ایجاد نقاط نورانی در تصویر تلویزیون ایراد دیگری است که به عنوان نشانه های خرابی بک لایت تلویزیون ال ای دی شناخته می شود. این ایراد در بک لایت های دایرکت (direct) بیشتر دیده می‌شود.

تابش نور لامپ های ال ای دی بک لایت مستقیم و متمرکز است. برای اینکه نور لامپهای بک لایت به صورت یکدست و ملایم در سطح تصویر پخش شود از شکست نور استفاده میکنیم. برای شکست نور در بک لایت های شاخه‌ای (direct) از منشورهایی که روی لامپ‌ها قرار می‌گیرد و در بک لایت‌های لبه از صفحه‌ای به نام دیفیوزر استفاده می‌شود. این قطعات نور متمرکز و مستقیم لامپ‌های ال ای دی را به صورت ملایم در تمام سطح تصویر پخش می‌کند.

نشت نور و ایجاد نقاط نورانی در تصویر تلویزیون ال جی معمولا به دلایل زیر ایجاد می‌شود :

 • جدا شدن منشور لامپ‌های بک لایت که باعث می‌شود نور لامپ از پشت به طور مستقیم به صفحه نمایش بتابد.
 • بهم خوردن فاصله کانونی منشورها و یا صفحه دیفیوزر که باعث ایجاد نشت نور و یا هاله سفید در تصویر تلویزیون می‌شود.

همانطور که گفتیم ایراد ایجاد نقاط نورانی در بک لایت‌های شاخه‌ای بیشتر دیده شده و معمولا به دلیل جدا شدن منشورها ظاهر می‌شود. منشور لامپ‌های بک لایت با چسب‌ خاص در محل خود نصب می‌شوند. با وجود مقاوم بودن این چسب در مقابل حرارت به مرور زمان کیفیت خود را از دست داده و منشورها جدا می‌شوند.

ایجاد هاله و نقاط نورانی در تصویر تلویزیون ال جی

آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی

در این نوع خرابی بک لایت، ظاهر شدن لکه‌های آبی رنگ از یک بخش از تصویر شروع شده و به تدریج در تمام سطح آن پخش می‌شود. دلیل اصلی آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی را باید تغییر طیف نور لامپ‌های بک لایت تلویزیون از سفید به آبی و بنفش دانست.

لامپ‌های بک لایت در حالت عادی نور سفید تولید می‌کنند. در برخی از مدل‌های تلویزیون ال جی وقتی لامپ‌های بک لایت نیمه معیوب می‌شوند رنگ نور تولید شده توسط آنها به آبی تغییر می‌کند. با افزایش تعداد لامپ‌های معیوب به تدریج زمینه تصویر به رنگ آبی در خواهد آمد و باعث آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی خواهد شد.

آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی در نوع خاصی از بک لایت ایجاد می‌شود که اکثرا در مدل‌های سری LJ – UJ و UK استفاده شده است. بهترین روش تعمیر تلویزیون ال جی در ایراد آبی شدن تصویر تعویض کامل بک لایت است.

آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی به علت خرابی بک لایت

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی سری LN

تعمیر تلویزیون ال جی مدل LN یکی از موارد پرمراجعه است. در این مدل از بک لایت های شاخه ای استفاده شده است. بدلیل استفاده از مداربندی سری ، موازی در لامپ های بک لایت مدل LN خرابی لامپ ها به صورت اتصال باز، باعث قطع شدن تصویر تلویزیون می شود.

تلویزیون ال جی مدل LN زمانی که دچار ایراد بک لایت می شود، معمولا در لحظه اول تصویر برای یک لحظه ظاهر شده و به سرعت قطع می شود ولی پخش صدا به صورت طبیعی ادامه پیدا می کند.

یکی از دلایل سوختن بک لایت در تلویزیون ال جی مدل LN جدا شدن فیبر مدار لامپ‌های بک لایت از سطح فلزی یا همان شاسی تلویزیون است. در واقع از شاسی فلزی دستگاه بعنوان خنک کننده لامپ‌ها استفاده شده است.

گرمای لامپ‌ها به مرور زمان باعث از بین رفتن چسب بک لایت و جدا شدن مقطعی لامپ‌ها از فلز خنک کننده می‌شود. در این حالت لامپ‌ها بعلت بالا رفتن حرارت بیشتر در معرض خرابی هستند.

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی مدل LN در اینچ‌های مختلف بین 500 هزار تومان تا 1.5 میلیون تومان است.

بک لایت تلویزیون ال جی مدل LN

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی سری LB

نشانه های خرابی بک لایت در تلویزیون ال جی مدل LB عبارتند از:

 1. ظاهر شدن لوگوی ال جی در لحظه اول و قطع شدن تصویر

 2. چشمک زدن تصویر تلویزیون ال جی (بیشتر در سایز 47 – 49 دیده می‌شود)

 3. ایجاد نقاط تاریک در سطح تصویر که در صحنه های سفید یا تک رنگ بیشتر قابل تشخیص است

 4. ایجاد نقاط نورانی و روشن در تصویر تلویزیون

 5. قطع شدن تصویر تلویزیون پس از چند دقیقه کارکرد طبیعی دستگاه

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی مدل LB به شرح زیر است:

                           اینچ تلویزیون                                  هزینه تعویض
                                  32                                1000.000 تومان
                                  42                                1.745.000 تومان
                                  47                                1840.000 تومان
                                  49                                1.955.000 تومان
                                  50                                2.545.000 تومان
                                  55                                2.695.000 تومان
                                  60                                3.475.000 تومان
                     42LB67000 – 69000                                1.915.000 تومان
                     47LB67000 – 69000                                2.900.000 تومان

بک لایت تلویزیون ال جی 47LB

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی سری LY

در این مدل از تلویزیون های ال جی از نمونه ای لامپ شبیه سری LB استفاده شده است. تلویزیون ال جی سری LY شباهت زیادی به مدل LB دارد و تنها در برخی از قسمتها مانند مین برد تفاوتهای جزئی وجود دارد.

به دلیل شباهت ساختاری و قطعات مراحل تعمیر بک لایت و همچنین هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی در این مدل از تلویزیون های ال جی با سری LB که در بالا توضیح داده شد یکسان است. البته در بعضی ورژن‌های بدون گارانتی تفاوت هایی در برد پاور وجود دارد که مجموعه تعمیر تلویزیون باید دقت لازم را مخصوصا در بخش اصلاحیه بک لایت اعمال کند تا دستگاه بعد از تعمیر بک لایت با مشکل مواجه نشود.

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی مدل LY در اینچ‌های مختلف بین 950 هزار تومان تا 1.6 میلیون تومان است.

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی در سری LS

معمولا خرابی بک لایت در این مدل به صورت قطع شدن تصویر پس از مدتی کار کردن تلویزیون ظاهر می شود. وقتی تلویزیون را روشن می‌کنیم تصویر دارد اما بعد از مدتی کارکردن تصویر قطع می‌شود اما صدا دارد. به مرور با پیشرفت ایراد این زمان کم و کمتر می شود.

در تلویزیون‌ ال جی مدل LS از بک لایت لبه و از نوع یکطرفه استفاده شده است و تمام نور بک لایت از سمت چپ در سطح پنل تلویزیون پخش می شود. لامپ‌ها فاصله کمی از یکدیگر دارند و چون تعداد آنها کم است باید مقدار نور زیادی تولید کنند تا تمام سطح تصویر به صورت یکنواخت پوشش داده شود، به همین دلیل گرمای زیادی تولید می‌شود که باعث کاهش عمر بک لایت خواهد شد.

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی مدل LS در اینچ‌های مختلف بین 700 هزار تومان تا 1.7 میلیون تومان است.

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی سری LF

در ورژن‌های مختلف این مدل از بک لایت دایرکت و لبه استفاده شده است. نشانه‌های خرابی بک لایت در تلویزیون ال جی مدل LF در سایزهای 32 و 32 بیشتر به صورت قطع شدن تصویر و در 47 و 49 با علائمی مانند چشمک زدن صویر ظاهر می‌شود و دلیل آن نوع مداربندی لامپ‌ها است.

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی مدل LF در اینچ‌های مختلف بین 650 تا 1.8 میلیون تومان است.

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی مدل LM

 لامپ‌های بک لایت در این سری که از نوع EDGE (لبه) هستند در پایین تصویر و در دو بخش چپ و راست به صورت خطی روی سطح خنک کننده (هیت سینک) قرار گرفته‌اند و نور آنها از پایین به بالا می‌تابد. در ساختار بک لایت لبه صفحه دیفیوزر باعث شکست نور و پخش آن در سطح تصویر به صورت ملایم و یکنواخت می‌شود.

با توجه به ساختار بک لایت یکی از ایرادهای شایع در خرابی بک لایت تلویزیون ال جی سری LM ایجاد تاریکی در تصویر به صورت ستونی است. ممکن است در ابتدا ایراد بک لایت مقطعی ایجاد شود اما به مرور پیشرفت کرده و باعث ایرادهای بزگتر مثل قطع شدن تصویر تلویزیون شود. به دلیل کیفیت بالای قطعات، آمار خرابی بک لایت در این مدل، پایین است.

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی مدل LM در اینچ‌های مختلف بین 800 هزار تومان تا 2.5 میلیون تومان است.

 

بک لایت تلویزیون ال جی مدل LM

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی مدل LJ – UJ

آبی شدن تصویر شایع‌ترین ایرادی است که در اثر خرابی بک لایت در مدل‌های LJ و UJ ایجاد می‌شود. در این مدل‌ها وقتی بک لایت تلویزیون معیوب می‌شود زمینه تصویر به رنگ آبی درمی‌آید. در واقع با تغییر رنگ نور بک لایت، رنگ تصویر هم تم آبی متمایل به بنفش به خود می‌گیرد.

آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی معمولا در دو حالت ایجاد می شود یکی در زمان خرابی لامپها و دیگری در زمان خرابی برد پاور. بخش تامین ولتاژ تغذیه بک لایت در برد پاور قرار دارد. وقتی این قسمت دچار اشکال شود ولتاز خروجی آن کاهش پیدا می کند و لامپها به درستی تغذیه نمی شوند. در این حالت نور لامپها کاهش پیدا کرده و با تغییر رنگ باعث آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی می‌شود.

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی مدل LJ – UJ و UK در اینچ‌های مختلف بین 1.2 میلیون تا 2.5 میلیون تومان است.

عوامل موثر در افزایش عمر مفید بک لایت تلویزیون چیست؟

با توجه به شایع شدن ایراد بک لایت در بین تلویزیون های ال ای دی سوال مهمی که در اینجا ایجاد می شود اینست که چگونه می‌توانیم عمر بک لایت تلویزیون را افزایش دهیم؟

ساده‌ترین روش‌هایی که متخصصین تعمیر تلویزیون برای جلوگیری از خرابی بک لایت تلویزیون توصیه می‌کنند عبارتست از :

 1. تنظیم و کاهش نور بک لایت با استفاده از منوی تنظیمات
 2. استفاده از گزینه صرفه‌جویی انرژی در تنظیمات تلویزیون
 3. خاموش کردن تلویزیون در فواصل 2 تا 3 ساعت به مدت 10 تا 15 دقیقه

اگر دقت کنید همه این توصیه‌ها باعث کاهش حرارت قطعات در بخش بک لایت تلویزیون می‌شود. یکی از اصلی‌ترین عوامل خرابی قطعات الکترونیکی عامل گرما است. با کاهش تولید گرما در دستگاههای الکترونیکی و دفع بهتر آن می‌توانید باعث کاهش استهلاک و افزایش عمر مفید آنها شوید.

افزایش عمر بک لایت تلویزیون ال جی

 

اصلاحیه بک لایت تلویزیون ال جی

اصلاحیه بک لایت تلویزیون عبارتست از مجموعه تغییرات سخت افزاری و نرم افزاری که باعث افزایش عمر بک لایت تلویزیون می‌شود. با توجه به شایع بودن خرابی بک لایت در برندها و مدل‌های مختلف تلویزیون‌های ال ای دی، متخصصین تعمیرات تلویزیون از راهکارهایی استفاده می‌کنند که باعث کاهش استهلاک بک لایت تلویزیون می‌شود.

مجموعه عملیات اصلاحیه بک لایت تلویزیون ال جی شامل موارد زیر می‌شود :

 1. اصلاحیه کاهش ولتاژ بک لایت تلویزیون
 2. تنظیم و متناسب‌سازی میزان بک لایت تلویزیون نسبت به نور محیط
 3. استفاده از گزینه صرفه جویی در انرژی
 4. استفاده از چسب حرارتی برای انتقال حرارت بک لایت

کاهش ولتاژ تغذیه بک لایت که با نام اصلاحیه بک لایت هم شناخته می‌شود عبارتست از تغییر سخت افزاری که باعث کاهش 5 الی 10 درصدی ولتاژ بک لایت می‌شود. این مقدار کاهش ولتاژ باعث کاهش گرمای لامپ‌های بک لایت می‌شود.

گزینه دیگری که می تواند کمک زیادی به کاهش استهلاک بک لایت و جلوگیری از پرداخت هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی شما کند کاهش نور بک لایت تلویزیون و یا به بیان صحیح‌تر تنظیم نور بک لایت تلویزیون نسبت به نور محیط است. میزان نور 100% بک لایت باید زمانی استفاده شود که تلویزیون در مکان های پر نور کار می‌کند و بنابر تجربه در اکثر منازل نیازی به این میزان نور بک لایت نیست. نور بک لایت تلویزیون ال جی خود را با کمک منوی تنظیمات 10 تا 20 درصد کاهش دهید و شاهد افزایش طول عمر آن تا چند برابر باشید.

تعویض و یا اصلاح چسب حرارتی هم همانطور که بالاتر گفتیم باعث انتقال بهتر حرارت لامپها به شاسی اصلی دستگاه بعنوان خنک کننده اصلی لامپها می‌شود.

ارائه خدمات تخصصی تعمیر بک لایت در نمایندگی تعمیر تلویزیون رایان

تعداد بالای مراجعین در بخش تعمیر تلویزیون ال جی باعث شده تا شرایط ویژه‌ای برای این بخش در نظر بگیریم.

 • تامین بک لایت از بهترین تولید کنندگان: EASTERN STAR – INNOTEK – JOY US
 • ارائه گارانتی شش ماهه و یک ساله جهت خدمات ارائه شده
 • اعزام متخصصین تعمیرات تلویزیون در کوتاهترین زمان سراسر تهران

با ثبت درخواست تعمیر تلویزیون در زمانی کمتر از 2 ساعت متخصصین رایان در محل شما حاضر شده و در کوتاهترین زمان تلویزیون معیوب شما را تعمیر خواهند کرد. در صورت نیاز به حمل تلویزیون معیوب شما به کارگاه تعمیرات، این خدمات از طرف رایان ارائه خواهد شد.

125 دیدگاه ها

 1. مسعود گفت:

  سلام مسعود هستم با تشکر از اطلاعات خوبی که در سایت
  شما دیدم موفق باشی. ادرس نمایندگی ندارد

 2. هادی رضایی گفت:

  سلام
  تلویزیون LED.LBدارم تلویزیون تصویرش قطع میشه اما صدا داره .ودوباره خاموش وروشن میکنم درست میشه لطفا علت رو برام بگید ممنون میشم

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، خرابی بک‌لایت یکی از ایرادهای متداول در بین تلویزیون های ال جی و مخصوصا سری lb در همه مدل ها است. LB56100 – LB552 – LB62300 – LB5610 – LB690000 – LB67000 مدل های مختلف این سری از تلویزیون های ال جی هستند که ایراد بک لایت در آنها ایجاد می شود. همانطور که در عموم نوشته های مربوط به خرابی بک لایت گفتیم خرابی بک لایت به طور مستقیم در کیفیت تصویر نهایی تلویزیون تاثیر دارد. پروسه تعمیر بک لایت تلویزیون به دو بخش کلی تقسیم می شود 1 تعمیر بک لایت موجود که شامل قطعات معیوب است و هزینه کمتری دارد 2 تعویض کامل بک لایت که هزینه بیشتری دارد ولی همه لامپها چه سالم و چه خراب یکباره تعویض می‌شود. برای دریافت اطلاعات تکمیلی ضمن اعلام مدل کامل دستگاه با بخش مشاوره تماس بگیرید 66593629

 3. حسام گفت:

  سلام وقت بخیر تلوزیون بنده کلا تصویرش رفته ولی صدا داره مدلش هم 50pg30tr
  تولید اگوست 2008 لطفا راهنمایی کنید

  • ناصر گفت:

   سلام. تلویزیون ال جی مدل47LW95000هستش. تصویر نداره ولی صدا داره و‌کنترلهاش کامله. در ضمن در فضای تاریک و استفاده از جراغ قوه هیچ تصویری نداره. عیبش چیه و آیا در منزل قابل انجام هست باخیر و هزینه تقریبی آن چقدره؟ متشکرم

   • گروه تخصصی رایان گفت:

    با سلام، دو نکته مهم را در کنار هم درباره خرابی تلویزیون شما باید در نظر داشت :
    شایع‌ترین ایرادی که در تلویزیون‌های ال ای دی باعث قطع شدن تصویر می‌شود درحالیکه پخش صدا ادامه دارد خرابی بک لایت است. در عین حال تلویزیون ال جی مدل lw95000 و lw57000 مدل‌هایی هستند که در بخش مین برد دچار ضعف هستند. برای اظهار نظر دقیق در مورد تلویزیون ال جی شما بهتر است دستگاه به صورت حضوری مورد عیب یابی قرار گیرد. با توجه به محدوده سکونت خود از متخصصین تعمیرات تلویزیون به صورت حضوری کمک بگیرید تا نتیجه اظهار شده قطعی و قابل اعتماد باشد.

 4. مرتضی گفت:

  سلام تلویزیون من ال جی42اینچه پریشب یه دفعه کلا صفحه سیاه شددیروزبردم تعمیرکارگفته بک لایته 550هزینشه واقعا همین قدره؟

 5. مصطفی گفت:

  سلام شرمنده من‌تلویزیون الجی دارم صفحه خود ب خود خاموش شد مشکل از چیه و هزینه چقد

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، ایراد دستگاه شما مربوط به بخش بک لایت است. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر به نوشته های مختلف در بخش وبلاگ سایت مراجعه کنید.

 6. ایرج نوروزی گفت:

  سلام خسته نباشید تلویزیون من بلر بک لایت سوخته چند بار عوض کردم بازم خوب نشده چکار باید بکنم کجا ببرم

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، پروسه تعمیر بک لایت در تلویزیون های مختلف شامل تعویض قطعات معیوب و نیمه معیوب و انجام اصلاحیه و برخی اقدامات جانبی است که در مدل های مختلف متغیر است. عملکرد ناقص در هر یک از مراحل باعث ایجاد دوباره ایراد بک لایت خواهد شد.

 7. سینا گفت:

  سلام من تلویزیون ال جی ۴۷ ال بی ۶۵۲۰۰جی ال دارم که از قسمت بکلا یت دجار مشکل شد من با نمایندگی ال جی تماس گرفتم برای تعمییر ب خانه مراجعه کرده وقیمت ۱۰۰۵۰۰۰تومان را به من اعلام کردن آیا این قیمت با توجه به تعویض کامل ال ای دی درست می باشد با تشکر

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، رویکرد مجموعه رایان در بخش تعمیر بک لایت تلویزیون در ابتدا تعمیر مجموعه بک لایت است که طبیعتا قیمت بسیار پایین تری از قیمت ارائه شما ایجاد می کند. در مرحله بعد تعویض بک لایت تلویزیون ال جی مورد نظر شما قرار دارد که در مقایسه قیمت باز هم هزینه کمتری ایجاد می کند. معمولا نمایندگی های تعمیر تلویزیون هزینه بالاتری برای خدمات یکسان طلب می کنند.

 8. فاطمه گفت:

  سلام ببخشید ما یک تلویزیون ال جی داریم وقتی روشنش میکنم صدا داره و تصویرش میپره یعنی گاهی قطع میشه و گاهی نورش کم و زیاد میشه بفرمایید مشکلش چیه و هزینه‌‌ی تعمبرش چقدره؟

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، تلویزیون شما به احتمال زیاد در بخش بک لایت ایراد دارد و هزینه تعمیر آن بسته به نوع تلویزیون و قطعات مورد نیاز (در صورت امکان تعمیر) بین 200 تا 300 هزار تومان است

 9. شهبازی گفت:

  باسلام تلویزیون ال جی مدلLB47 ما صدای واضح خودرا داره ولی تصویرش قطع ووصل میشه میشه بفرمایید مشکل ازچیه وهزینه تعمیرش چقدر میشه؟؟؟

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی شما در حالت معمول بین 200 تا 300 هزار تومان هزینه خواهد داشت.

 10. مهدی پیرهادی گفت:

  سلام دستگاه ۴۲ ال جی صدا داره ولی تصویر نداره یکبار هم تعمیر شد ولی دوباره خراب شده قیمت بک لایت کامل چند ممنون میشم

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، ابتدا بدانید که قطعه اصلی دستگاه شما بسیار بهتر از قطعات یدکی جایگزین کار می کند وتعمیر بک لایت عموما بهتر از تعویض کامل آن در بسیاری از موارد است. قیمت بک لایت کامل در مدل های مختلف متفاوت است و نیاز به مدل کامل تلویزیون دارد. برای دریافت قیمت به روز با بخش مشاوره تعمیر تلویزیون تماس بگیرید.

 11. رضا گفت:

  سلام تلویزیون ال ای دی الجی مدل ال اف ۵۵۰ _۳۲اینچ دارم صدا داره و تصویر نه..مشکل از کجا میتونه باشه؟هزینه تعمیرش چقدر میشه؟ممنون

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، خرابی بک لایت می تواند ایرادی مشابه ایراد تلویزیون شما ایجاد کند. در این سری از تلویزیون های ال جی خرابی برد بخش بک لایت هم زیاد دیده می شود.

 12. Elnaz گفت:

  من تلویزیونم‌مدلش 43LH54100Glهست امروز ی ضربه کوچیکک دید نمیدونم‌مشکل از بک لایته یا ال سی دی .تقریبا ۱/۴ تلویزیون حالت رنگین‌کمانی داره و ی خط صاف رنگی افتاده وسطش زنگ زدم نمایندگی گفت ۳ میلیونو و ۵۰‌تومن هزینشه ب نظرتون این قیمت مناسبه یا اصلا با توجه ب فرضیه هاتون مشکل چی هس .اینم بگم صربه وارد شده ب الی سی دیش نیس و قسمت پایینی دستگاهه.ک باعث ایجاد این شده اما بقیه تصویر هس صدا هم داره .لطفا کمک کنید ممنون

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، تنها راه حل تعمیر تلویزیون شما تعویض پنل است که هزینه آن هم همانطور که فرمودید حدود سه میلیون تومان است.

 13. سجاد گفت:

  درود بر دست اندرکاران گروه تخصصی رایان
  با عرض پوزش
  TV: LG
  :Model: 47LN 5420
  تاریخ تولید: 2013
  با اطلاعاتی که در اختیار ما قرار دادید
  نیاز به تعمیر بکلایت دارد
  تصویر سیاه با نور خیلی کم
  صدا از گیرنده پخش میشود
  بنده ساکن کرج هستم
  طبق فرمایش شما با هزینه 200 تا 250 تعمیر میشه
  اگه همینطوره لطفا اطلاع بدید.
  سپاسگزارم

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، تمام نوشته های سایت آپدیت شده و در صورت دارا بودن شرایط توضیح داده شده صد در صد قابل انجام است.

 14. موسی هداوند گفت:

  باسلام تلوزیون ما LG47مدلLBمیباشدوتصویربطورمرتب قطع ووصل میشود ولی صداداردمحبت کنیدمشگل چیست وهزینه ان چقدرمیباشد…..کمال تشکردادیم

 15. اصغر گفت:

  سلام خسته نباشید تلویزیون ال جی مدل LB65200دارم که وقتی روشنش کردیم صدا داشت و صفحه اش قطع و وصل میشد از نمایندگی اومدن همه بک لایت هارو تعویض کردن و هزینش 900هزار تومن شد الانم که نورصفحه زیاد باشه سایه ی بک لایت ها مث لکه سیاه معلوم میشه آیا این طبیعیه؟هزینش چی؟ ممنون میشم بگید

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، در نوشته های مختلف تذکر دادیم که بهترین روش در تعمیر بک لایت ، تعمیر قطعات اورجینال دستگاه است چرا که کیفیت بالایی دارند و از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری می شود. ایراد دستگاه شما طبیعی نیست و بدلیل کیفیت پایین قطعات مصرفی رخ داده است.

 16. امیر حسین گفت:

  سلام تلوزیون ما لامپش سوخته چقدر هزینه اش میشود LG48اینچ

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، ال جی تلویزیون 48 اینچ ندارد. هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون در مدل های مختلف فرق می کند.

 17. ندا گفت:

  سلام بک لایت تلویزیون LG 47 خراب شده میخواستم هزینه تعمییر و تعویض چقدر هست ؟

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، مدل دستگاه را دقیق اعلام کنید. در مدل های مختلف انواع مختلف بک لایت با امکان تعمیر متفاوت استفاده شده که تعمیر یا تعویض آنها هزینه های مختلفی را ایجاد می کند.

 18. مهدی گفت:

  با سلام و احترام
  تلویزیون من LG 47 LN5700 هست که بعد از 4 سال استفاده، چند روز پیش تصویرش دیگه نیومد و فقط یه لحظه لوگوی LG میومد و بعد تصویر سیاه میشد… تماس گرفتم از نمایندگی گلدیران اومدن و بدون اینکه تست کنن ببینن چندتا از بک لایتها خرابه ، تمامش رو یکجا تعویض کردن و 850 هزار تومن از من پول گرفتن… آیا این هزینه ای که گرفتن درسته یا خیلی زیاد گرفتن ؟
  ممنون

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، همانطور که در نوشته های مختلف تعمیر بک لایت توضیح دادیم تعویض کامل لامپ های بک لایت ساده ترین و در عین حال پرهزینه ترین روش تعمیر تلویزیون هایی است که دچار این ایراد می شوند که متاسفانه بسیاری از مراکز تعمیر تلویزیون بعنوان راه اول اتخاب می شود. هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون به تناسب کیفیت لامپ های استفاده شده متغیر است اما تجربه ثابت کرده که کیفیت لامپ های اورجینال دستگاه به مراتب از لامپ های تولیدی که 100% چینی هستند بیشتر است و موید این امر ایرادهایی است که به اظهار برخی از مراجعین بخش پرسش و پاسخ تعمیرات پس از انجام تعمیر تلویزیون به این روش در دستگاه دیده می شود و در بیشتر موارد از دید مصرف کننده پنهان می ماند.

 19. سید هادی گفت:

  سلام وخسته نباشید من تلوزیون ال سی دی الجی دارم فلش رو اشتباه زدیم تلوزیون یک دفعه تصویر خط خطی شد بعد تلوزیون خاموش شد دیگه روشن نمیشه ولی کابل رو دست کاری میکنیم یک چراغ زیر روشن میشه ولی ولش میکنی قط میشه مشکل چیه

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، با توجه به بخش اول سوال ، تلویزیون شما در بخش مین برد دچار مشکل شده است اما متوجه مفهوم بخش دوم سوال شما نشدیم …

 20. حسین گفت:

  سلام بک لایت LED مدل 42LB5820 هزینه درست کردنش چقدر هست ؟

 21. جعفرمفرد گفت:

  سلام و عرض ادب و احترام فراوان و تبریک سال نو به شما عزیزان،،
  اینجانب جعفر مفرد از تهران هستم که کل سایت شما را دیدم و واقعا به شما تبریک عرض میکنم که واقعا دلیل خرابی دستگاه های مختلف رو بدون هیچ گونه وجه درخواستی در اختیار مردم قرار داده آید و مشکل اصلی را اعلام کردید و ضمنا هزینه های مختلف را جهت تعمیر برای مشتریان توضیح دادید ،،
  کمتر در سایت ها مشاهده می‌شود که برای مشتری علت خراب شدن را توضیح دهند چه برسد که قیمت اجرت و قطعات هم ذکر کنند ،،
  کار شما باعث دلگرمی ماست
  ضمنا بنده هم تعمیر کار تخصصی پکیج دیواری با مجوز رسمی از وزارت فنی و حرفه هستم همیشه از پشت تلفن اکثرا مشتریان را راهنمایی میکنم که بدون حضور تعمیرکاران دستگاه خود را راه اندازی کنند چنانکه زیر نظر سایت های مختلف پورسانت کار میکنم ولی با مشاهده این سایت نظرم این شد که تا میتوان برای مشتری توضیح دهیم مشتری سازی میکنیم و باعث میشود که مردم به ما اعتماد کنند
  پاینده و سربلند باشید،،،

  یکی از طرفداران شما
  جعفرمفرد

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، ممنون از شما و وقتی که گذاشتید. لطفا اگر کمبود مطلب خاصی رو می بینید و یا سوال دارید بفرمایید تا در قالب نوشته های جدید ارائه شود.

 22. ابراهیم ارانب گفت:

  سلام
  بنده ساکن کیش هستم و تلویزیون xvision دارم که بعد یک یا دوقیقه روشن بودن نوار بالایی و پایینی تصویر سیاه می شود .لطفاً راهنمایب بفرمائید

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، احتمالا در تلویزیون شما ایراد بک لایت ایجاد شده است. البته ساختار تلویزیون های ایکس ویژن و استفاده این برند از قطعات مشابه تلویزیون های ال جی باعث می شود که برای اظهار نظر راجع به تعمیر تلویزیون ایکس ویژن نیاز باشد دستگاه بررسی و عیب یابی شود.

 23. امیر گفت:

  باعرض سلام وخسته نباشید تلوزیون من تصویرش تیره وروشن نشون میده بعضی جاهای تصویر روشنتر وبعضی جاها تیره تره اگر محبت کنید بگید مشکلش چیه وچقدر هزینه داره مدلش ۴۷LN57000tb

 24. سعید گفت:

  سلام بنده تلویزیون 42ls4600 دارم . که روشن میکنی کار میکنه بعد یه مدت تصویر کامل خاموش میشه اما صدا طبیعی پخش میشه.مشکل از چی میتونه باشه؟
  بنده با نور چراغ قوه نگاه کردم هیچ تصویری نبود.چند ماه قبل هم دستگاه رو اپدیت کردم . فایل رو از رو سایت خود الجی دانلود کردم و با فلش مموری اپدیت کردم.امکان داره مشکل از اون باشه؟

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، محتمل ترین ایراد خرابی بخش بک لایت است. اگر در تصویر (در زمان حالت عدی کارکرد دستگاه) مشکلی در تصویر ندارید سریعتر برای انجام تعمیر تلویزیون خود اقدام کنید.

 25. محمدامین گفت:

  سلام.
  تلویزیون ما 47Ly540h هست مارک LG تولید 2014 امروز برای دومین بار تلوزیون تصویرش قطع و وصل میشه و بعد از یک مدت که میگذره و خاموش میمونه درست میشه میخواستم بدونم علت بروز این مشکل چیه و هزینه تعمییر اون چقدر هست؟
  خدانگهدار.

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، تلویزیون ال جی شما در بخش بک لایت ایراد دارد و نیمه خراب شدن تعدادی از لامپ ها باعث بروز چنین ایرادی می شود. در صورتی که گستردگی ایراد دستگاه شما به حدی باشد که قابل تعمیر باشد هزینه تعمیر تلویزیون ال جی شما حدود 200 تا 250 هزار تومان خواهد بود.

 26. مجید گفت:

  سلام .من ال ای دی 32 الجی مدل LN 5720 B -TH دارم امروز روشن که کردم تصویر نیومد صداهم نداره هیچ کلیدی کارنمیکنه کلیدهای روی دستگاه
  هم کارنمیکنه فقط دکمه پاور کارمیکنه .هیچی نمیاد توصفحه دیشب خوب بود مشکل نداشت
  بنظر شما مشکل کجاست؟
  ممنون از راهنمایی تون

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، طبق توضیحات شما محتمل ترین ایراد خرابی مین برد است اما با توجه به آمار مراجعه تعمیرات تلویزیون خرابی شایع در این مدل مربوط به خرابی بک لایت است که در صورت قابلیت انجام تعمیر بین 150 تا 200 هزار تومان هزینه تعمیر تلویزیون ال جی شما خواهد بود.

 27. جابر حیدری گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  تلوزیون ال جی مدل 32LCD320
  از روی میز تلویزیون افتاده و پنلش شکسته. لطفا” در مورد تعویض و هزینه آن راهنمایی بفرمایید.

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، خیر موجد نیست. طی تماس های چند باره درخواست تهیه پنل درخواستی شما سفارش داده شد اما پنل تلویزیون های ال سی دی بدلیل قدیمی بودن تامین نمی شود.

 28. hamid.t711 گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  تلوزیون LG 32ls3400 ما رو بردیم تعمیرگاه میگه اینورترش باید تعویض بشه اما توی تست اینورتر 24 ولت نشون میده و میاد روی 9 ولت وایمیسه
  بنظر شما ما باید اینورتر رو تعویض کنیم یا بک لایت ؟چیکار کنیم که متحمل هزینه های اضافه نشیم
  ممنون از شما

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، کاهش ولتاژ یک اتفاق عمومی و بمعنای جریان کشیدن مدار مصرف کننده از منبع ولتاز است. در این حالت احتمال خرابی برد بک لایت بیشتر است اما قبل از خرید برد جدید مطمئن شوید.

 29. Hossein گفت:

  باسلام وخسته نباشید
  بنده دارای یک دستگاه تلویزیون ال جی ۴۲ اینچ مدلLB 5630 ساخت کره می باشم که درقسمت بک لایت دچار مشکل شده بطوریکه لکه های سیاه مانندی درتصویر مشاهده میشود لطفا” هزینه تعمیر بک لایت وهزینه تعویض کامل آن را بفرمایید و همچنین پیشنهاد شما باتوجه به کارکرد ۳ساله تلویزیون کدام گزینه می باشد لطفا” شماره تماس جهت هماهنگی برای تعمیر اعلام بفرمایید.
  “باتشکر سایت مفید وکاربردی شما”

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، انتخاب تعمیر بک لایت و یا تعویض کامل نسبت به میزان کارکرد و شرایط سلامت کلی بک لایت تعیین می شود. انتخاب هر یک از انها باید با عیب یابی دقیق و ضمانت تعمیر باشد. در مجموعه رایان تعمیر بک لایت با ضمانت 6 ماهه انجام می شود به نحوی که حتی در صورت تمایل مشتری به تعویض در این مدت ، مابه التفاوت دریافت و تعویض کامل انجام می شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر با بخش مشاوره تعمیر تلویزیون تماس بگیرید. 66593629

 30. امیر صفری گفت:

  با سلام و خسته نباشید samsung 40 lcd زمانی که صحنه عوض میشود سایه صحنه قبلی هنوز توی تصویر وجود دارد. مخصوصا وقتی به کامپیوتر وصل هست خیلی به چشم میخوره. وقتی که اکسل کار میکنم.
  لطفا راهنمایی کنید از پنل هست یا بک لایت.؟
  با تشکر

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، ایراد دستگاه شما قطعا در بخش پنل تلویزیون شماست. با اعلام مدل تلویزیون و تماس با بخش مشاوره تعمیر تلویزیون می توانید اطلاعات تکمیلی را دریافت کنید.

 31. امیرمحمد گفت:

  با سلام
  تلویزیون ال جی مدل ال بی 42 اینج تصویر نداره بردیم تعمیرکار گغتن با 400 هزار تومن میشه بخشی رو عوض کنیم ولی همه رو یکجا تعویض کردند 600 هزار تومن میخواستم بدونم درست بوده کارشون

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، در بخش تعویض بک لایت قطعات مختلفی با کیفیت ها و قیمت های متنوع در دسترس است و دریافت قیمت های مختلف هم به همین دلیل است. در حالتی که برای تعویض ذکر کردید تقریبا هزینه قطعه و دستمزد نصف نصف است که اگر این امر درست باشد از معمولی ترین نوع بک لایت در تعمیر تلویزیون ال جی شما استفاده شده است.

 32. مهدی گفت:

  سلام
  از کجا مطمئن شویم که بکلایت به طور کلی تعویض شده و همان بکلایت قبلی تعویض نشده؟

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، نیاز اول دریافت خدمات فنی اعتماد و صداقت طرفین است. در انتخاب مرکزی که برای تعمیر تلویزیون خود انتخاب می کنید دقت کنید چرا که اگر فردی که تلویزیون شما را تعمیر می کند کاربلد و صادق باشد از دانستن همه مشخصات بک لایت نو نتیجه بهتری برای شما خواهد داشت.

 33. ابراهیم گفت:

  سلام تلویزیون ال جی مدل 42lb69000 دارم سایه حالت مه در گوشه سمت چپ دیده می شود هزینه تعمیر کل بک لایت ها چقدر است ؟ممنون

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، هزینه تعمیر بک لایت در این مدل و با ایراد خاصی که منحصر به این مدل است بین 250 تا 300 هزار تومان هزینه خواهد داشت.

 34. وحید گفت:

  سلام
  وقتتون بخیر
  تلویزون ما lg 55uj752 کره هستش، تصویر و صدا تلویزیون همزمان 1 یا 2 ثانیه میره دوباره میاد، و فقط موقعی این اتفاق میوفته که از دستگاه گیرنده دیجیتال استفاده میکینم ولی موقع تماشا فیلم با usb اصلا چنین اتفاقی نمیوفته.
  به نظر شما دلیلش چی میتونه باشه

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، این حالت به علت تداخل فرکانس اتفاق می افته ، گاها دیده میشه که مثلا وقتی لوستر یا فندک گاز آشپزخانه یا کولر و موارد مشابه زده میشه این اتفاق میفته که همگی طبیعی است و راهی هم برای جلوگیری ندارد.

 35. حسن گفت:

  سلام
  تلویزیون ما lg 42ln 575s_ze است
  امروز یهو وسط تماشای فیلم قطع شد و تصویرش کاملا سیاه شد اما صدا داره و اگر خیلی جلو بریم تصویرشم میتونیم ببینیم اما کاملا تاریک
  چیکار باید بکنیم؟
  هزینش چقد میشه؟

 36. Mehrdadizady گفت:

  با سلام و درود.
  تلوزیون ما LG 42la62100 ، امروز تصویر ناگهانی قطع شد،اما صدا و سایر عملکردها مشکلی ندارن.موقع روشن کردن یه لحظه تصویر lg دیده میشه و بعد دیگه تصویری نیست.احتمالا طبق مطالب قبل همین بخش مشکل بکلایت باشه، لطفا هزینه تعمیر تلوزیون و مدت زمان لازم پروسه تعمیر را اعلام میکنید . متشکرم

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون شما تقریبا معادل هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی مدل ln است که در نوشته ای که مطالعه کردین ذکر شده. از روز اول دیماه طرح تخفیف تعمیر بک لایت رو شروع می کنیم که حداق 150 هزار تومان تخفیف رو نسبت به هزینه های قبل شامل میشه و یکسال گارانتی داره. از روز یکشنبه طرح شروع میشه.

 37. مسعود نیریزی گفت:

  سلام وقت ب خیر
  تلویزیون ال جی ما مدل 47lm7610-tb هست،تو زلزله با صفحه زمین خورد و صفحه نمایش کاملا خورد شده،هزینه تعویض صفحه نمایش چقدر میباشد؟

 38. افشین گفت:

  سلام من ال ای دی ۳۲ ال جی دارم که چند ماه پیش تصویرش رفت و صدا داشت که گفتن باید باز بشه تا قیمت تعمیرش معلوم شه و حدودا خیلی بالا گفتن منم خاموش کردم امروز وصل کردم که مثل روز اول نشون میده احتمال داره باز تصویرش بره و خراب شه؟؟؟؟ و هزینه تعمیرش چقدره؟؟

 39. Mehdi گفت:

  سلام بک لایت lf49 موجود هست ؟

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، بک لایت درخواستی شما با چند کیفیت موجود است و قیمت آن بین 550 تا 1.100 متغیر است.

 40. samin گفت:

  سلام تلویزیون تصویر قطع و وصل میشود صدا دارد هزینه تعویض بک لایت چقدر است؟
  lg 49 lf. تعویض بشود بهتر است یا تعمیر؟

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، در تلویزیون هایی با ساختار مشابه تلویزیون شما حتی خرابی بکی از لامپ ها هم می تواند باعث خاموشی و یا چشمک زدن تصویر تلویزیون شود. در انتخاب بین تعمیر یا تعویض کامل بک لایت چند عامل مانند تعداد لامپهای سالم ، خراب و نیمه خراب ، کیفیت عمومی دستگاه ، وضعیت چسب های بک لایت و موارد مشابه دیگر تاثیر دارد. در تعمیر بک لایت توصیه می کنیم در انتخاب تعمیرکار دقت کنید نه تعمیر تلویزیون.

 41. Farhad گفت:

  باسلام.تعویض کلی بک لایت تلویزیون ال جی سایز 40 سری LN با دستمزدش چقدره؟

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، تعویض کامل بک لایت تلویزیون ال جی 42 ln در دو کیفیت و با 6 ماه گارانتی و 1 سال گارانتی به قیمت 750 و 1.100 قابل انجام است.

   • Farhad گفت:

    با سپاس.این دو نوع کیفیت که فرمودین،تاثیر میذاره رو کیفیت تصویر تلویزیون؟ چطور بدونیم از کدومش استفاده کردن واسه تعمیر؟

    • گروه تخصصی رایان گفت:

     با سلام ، پروسه تعمیر بک لایت شرایط متفاوتی داره به نحوی که اگر برای تعمیر تلویزیون با 5 نفر صحبت کنید از 5 دیدگاه مختلف صحبت هایی می شنوید که با هم فرق دارن. برای اطلاعات بیشتر با بخش مشاوره تعمیرات تلویزیون رایان تماس بگیرید.

 42. الهه احیایی گفت:

  سلام هزینه تعویض بک لایت تلویزیون الجی مدل TA 4600 چقدره؟ ممنون

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، بخشی از مدل تلویزیون قید نشده است. مدل کامل تلویزیون شما چیزی شبیه این عبارت است : 42LB56100GI

 43. محمد گفت:

  سلام وقت بخیر ما یه ال ای دی ال جی 49 داریم که یهویی تصویر تاریک شد و بردیم درستش کردیم ولی الان کیفت تصویر اومده پایین
  دلیل این چیه؟
  وضوح نداره
  انگار ریزولیشن اومده پایین
  آیا ممکنه قطعه بی کیفیتی تعویض کرده

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، گزینه‌های کنترل نور زمینه در منوی تنظیمات را چک کنید : این گزینه‌ها شامل نور زمینه و صرفه جویی انرژی است که هر دو در منوی تنظیمات تصویر تلویزیون ال جی قرار دارد. احتمال بعدی کاهش نور زمینه در اثر انجام اصلاحیه بک لایت است البته این مورد باید باعث کاهش 5 تا 10 درصدی نور بک لایت شود نه بیشتر.

 44. گروه تخصصی رایان گفت:

  با سلام ، بخش بک لایت تلویزیون شما معیوب است. ایراد بک لایت در این مدل به گونه‌ای است که اگر بعد از ایجاد اولین ایراد به سرعت برای تعمیر تلویزیون اقدام شود هم هزینه تعمیرات پایین خواهد بود و هم این که تعمیر قطعه خود دستگاه با گارانتی طولانی امکانپذیر است اما با گذشت زمان به سرعت ایراد پیشرفت می کند و برای تعمیر تلویزیون حتما باید بک لایت به طور کامل تعویض شود.

 45. علی گفت:

  سلام خسته نباشید من تلویزیون ال جی ۳۹مدل ال بی دارم بک لایتش خراب شد یه اشتباهی کردم به یه کس ناوارد دادم عوض کرد گفتم نو بندازه انداخت اورد وصل کرد همچیش خوبه فقط یک خود شیشه یکم لغ میزنه و ایراد بعدی وقتی یه تصویر سفید میاد لامپایی بک لاید قشنگ معلومه انگار منشور نداشته باشه به خودش میگم میگه مشکل نداره و اینکه منشور فلزی هست .میخواستم ببینم درست میگه یا اگه مشکل داره واقعا شما میتونید درستش کنید؟هزینش هم ممنون میشم اعلام کنید

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، ال جی در سایز 39 تنها یک مدل وارد شده : 39 سری LN . بک لایت این مدل نوع خاصی است که کمیاب است. اگر بک لایت تعویض شده کیفیت آن خوب نیست. موارد دیگر باید بررسی شود.

 46. حسین عباس زاده گفت:

  با سلام و خسته نباشید تلوزیون ال جی مدل 55uj634vال جی دربعضی از نقاط روی صفحه نقاط روشنتر است وقتی تصویر در رنگهای یک دست مثل سفید یا زرد یا قرمز باشه نقاط که بک لایت پشتش روشنتر ه توری که انگار میشه تعداد بک لایتها رو شمرد یعنی هر بکلایت اندازه یک سکه روشنتر از سایر نقاطه و روشنی یک دست نیست آیا مشکل از بک لایته ، راهنمایی بفرماید

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، معمولا ایراد از بک لایت است. استفاده از نوع خاص بک لایت در این مدل باعث ایجاد ایرادهای ظاهری متفاوت می شود.

 47. سعید گفت:

  سلام من تلویزیون الجی مدل ۴۳uj69000دارم رنگش به آبی میزنه گفتن از بک لایت هست میخواستم ببینم هزینه تعویض بک لایت چقدر است؟؟؟باتشکر

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، هزینه تعویض بک لایت تلویزیون ال جی مدل uj در طرح تخفیف تعویض بک لایت که تا تاریخ 25 دی ماه انجام می شود 1.300 میلیون تومان است. آبی شدن تصویر یکی از ایرادهای شایع در این سری از تلویزیون های ال جی است. بک لایت ارائه شده توسط مجموعه رایان اصلاح شده و دارای گارانتی است. ویژگی اصلاحیه در این بک لایت باعث می شود ایراد آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی دوباره در این مدل ایجاد نشود.

 48. حسین محمدزاده گفت:

  سلام… خدا قوت
  تلویزیون ال جی ما مدل LJ610V هست که صفحش آبی شده و تشخیص رنگ خیلی مشکله و نورشم کم شده، آیا باید بک لایت تعویض شه ؟ و هزینش چقدر میشه؟

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، در نوشته آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی به مشکل تلویزیون ال جی شما به تفضیل پرداخته شده است. خلاصه این که خرابی بک لایت در چند مدل از تلویزیون‌های ال جی به گونه‌ای است که باعث بنفش شدن نور لامپ‌های بک لایت می‌شود. نور آبی دیده شده در تصویر تلویزیون ال جی نتیجه مخلوط شدن نور بنفش با نور سفید باقی لامپ‌های بک لایت تلویزیون است. اینچ تلویزیون را قید نکرده‌اید اما اگر بخواهیم تقریبی بگوییم هزینه تعمیر تلویزیون شما حدود 1.200 تا 1.800 میلیون تومان محدود می‌شود.

 49. Amir گفت:

  سلام ال ای دی ال جی مدل 50LF651V روشن که میکنی تصویرش حالت چشمک روشن خاموش میشه نورشم کمه خواستم بدونم هزینه تعمیرش چقدره ممنون میشم جواب بدین

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، بیشترین احتمال در خرابی تلویزیون ال جی شما ، بخش بک لایت است. ساختار مداربندی این مدل در سایز 47 و 49 به نحوی است که معمولا خرابی بک لایت با چشمک زدن تصویر همراه است. در طرح تخفیف بک لایت تلویزیون ال جی مجموعه رایان تعویض بک لایت مدل نامبرده 1.100 هزینه خواهد داشت.

 50. احسان گفت:

  سلام وقت بخیر
  تلویزیون ال جی سری 42LF550T
  ابتدا کل تصویر تیره شد و پرش تصویر داشت،بعد از یه ساعت تصویر کاملا سیاه شده و همراه چراغ پاور در قسمت بالای تصویر شروع به چشمک زدن کرد.
  آیا به غیر از بک لایت برد پاور هم آسیب دیده یا نه؟
  ممنون از گروه تخصصی رایان

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، معمولا در این مدل که شباهت بسیار زیادی با سری معروف و شناخته شده lb دارد فقط بک لایت معیوب می شود. دلیل تغییر نشانه های ظاهری خرابی بک لایت اینست که ما بک لایت تلویزیون را با لامپ های معمولی مقایسه می کنیم. لامپ های بک لایت در واقع دیودهای نورانی هستند. امکان اتصال کوتاه و یا باز شدن این قطعات وجود دارد و از سوی دیگر مداربندی سری این سایز از تلویزیون های ال جی هم به این تغییر نشانه های ظاهری خرابی بک لایت می انجامد. بک لایت تلویزیون ال جی 42lf550tr از 32 عدد لامپ در 4 خط تشکیل شده است.

 51. حسین گفت:

  سلام خسته نباشید تلوزیون ال جی 42 داریم نور بک لایتش روشن و خاموش میشه نورش قطع و وصل میشه. ایراد از چیه

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، معمولا نیمه خراب شدن لامپ‌های بک لایت باعث قطع و وصل شدن بک لایت میشه. در این حالت تصویر به صورت چشمک زدن دیده میشه. اگر مدل تلویزیون رو قید می کردید بهتر میتونستیم نظر بدیهم. معمولا خرابی بک لایت تلویزیون به صورت چشمک زدن تصویر در مدل lb بیشتر از باقی مدلهای تلویزیون ال جی دیده میشه

 52. حیدری گفت:

  سلام،وقت بخیر
  هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال ای دی ال جی مدل UJ670 اینچ 49 چقدر است؟
  سپاسگزارم

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی مدل 49uj670 با استفاده از بک لایت شرکتی و گارانتی یکساله حدود 1.400 ال 1.600 می‌باشد.

 53. اسکندری گفت:

  سلام ، 55uh850v چند ثانیه پس از روشن شدن و تصویر خوب و روشن ، صفحه نمایش تاریک میشه و لی صدا هست ، بعد از روشن و خاموش کردن مجدد همین اتفاق میافته ، ایراد بک لایت هست ؟

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، بیشترین احتمال خرابی بک لایت است. سوالی که جواب آن در این بخش می‌تواند به تشخیص خرابی بک لایت تلویزیون ال جی شما کمک کند اینست که آیا در هنگامی که تصویر وجود دارد در هیچ نقطه از تلویزیون تاریکی یا سیاهی دیده می‌شود یا خیر؟
   ممکن است تعدادی از لامپ های بک لایت تلویزیون شما معیوب شده باشد. در این حالت برای چند لحظه تصویر ظاهر می شود اما پس از آن تصویر قطع می شود.
   قیمت بک لایت تلویزیون ال جی شما در نوع چینی 500 هزار تومان و در نوع شرکتی 1.850 است.

   • اسکندری گفت:

    سلام ، در پاسخ به سوال شما ، خیر هنگامی که تصویر وجود دارد هیچ نقطه ای تاریک یا سیاهی دیده نمیشود
    ممنون از پاسخگویی شما

    • گروه تخصصی رایان گفت:

     سلام مجدد، همانطور که می دانیم در این حالت بیشترین احتمال خرابی بک لایت است. در صورتی که می توانید میزان نور بک لایت را در منوی تنظیمات کاهش دهید. ممکن است با این تغییر میزان زمانی که تصویر تلویزیون وجود دارد افزایش پیدا کند. در این حالت خرابی بک لایت تقریبا قطعی است.

     • اسکندری گفت:

      وقتی که تنظیمات energy saving در حالت maximum هست صفحه نمایش خاموش نمیشه ( البته صفحه نمایش کم نور میشه )

     • گروه تخصصی رایان گفت:

      با سلام، در حالت MAX در منوی صرفه جویی انرژی، بیشترین میزان صرفه جویی اتفاق می افتد و تصویر در کم نورترین حالت قرار می‌گیرد.

     • اسکندری گفت:

      سلام ، دیروز از این چینی های 500 تومنی گذاشتم و خوب بود ولی بعد ار 2 ساعت مجدد همینطوری شد ، با این اوصاف میشه نتیجه گرفت که مشکل ار بک لایت هست و باید جنس اصلی گذاشته بشه ؟

     • گروه تخصصی رایان گفت:

      با سلام، قطعات چینی بی کیفیت ولی با قیمت پایین یکی از مشکلات بزرگ در مجموعه تعمیر تلویزیون است. بعضی از مصرف کنندگان با جستجو در اینترنت با این قیمت‌ها برخورد می‌کنند و به دلیل تفاوت بالایی که بین قیمت این قطعات و قطعات اصلی وجود دارد اقدام به خرید این قطعات نامرغوب می‌کنند. توصیه می‌کنیم هنگام مواجهه با خرابی تلویزیون حتما با متخصصین خبره و متعهد مشاوره داشته باشید تا بی‌جهت هزینه و وقت خود را هدر ندهید.

 54. حسام گفت:

  سلام تلویزیون من مدل um7340و 49اینچ هست هزینه تعویض بک لایت چقدر میشه؟ایا در منزل امکان تعویض وجود داره؟ ممنونم

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، خیر به دلیل اینچ بالای دستگاه و همچنین ساختار خاص، تعمیر تلویزیون ال جی (تعویض بک لایت) داخل منزل قابل اجرا نیست. در این مدل خرابی بک لایت به ندرت اتفاق می‌افتد به همین دلیل باید علت دقیق خرابی بک لایت مشخص شود تا دچار مشکلات بعدی مانند خرابی مجدد بک لایت و یا تاثیر در کیفیت بک لایت تلویزیون نشویم.

 55. ابوالفضل پناهی گفت:

  باسلام وخسته نباشید تلویزیون ال جی ۴۲ مدلLN که مشکل بک لایت داره هزینه اش چقدره

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، هزینه تعمیر تلویزیون ال جی مدل 42ln حدود 1.6 میلیون تومان و با گارانتی 1 ساله ارائه خواهد شد.

 56. حسن گفت:

  سلام تلوزیون LG42 مدلLb55100Gl امروز صبح روشن کردم صفحه ش سیاه بود و تصویر نداشت اما صدا داره خواستم ببینم قیمت تعویض بک لایت جنس اصلی چقده بعد جنس بک لایت آلمینیومی خوبه یا نه بعد ی تعمیر گاه رفتم گفت میتونم فقط لامپهای که سوخته رو تعویض کنم که هزینش برات پایین در بیاد نظر شما در مورد تعمیر ویا تعویض بک لایت بفرمایید

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، هزینه تعویض بک لایت تلویزیون ال جی مدل 42lb نسبت به کیفیت لامپ‌ها، چسب حرارتی و کیفیت نصب بین 1.500 تا 2 میلیون تومان متفاوت است. به هیچ وجه مخصوصا در این مدل، تعمیر بک لایت را پیشنهاد نمی کنیم چون زودتر از آن چه فکر کنید سوختن لامپ‌ هایی که در حال حاضر سالم است شما را غافلگیر و مجددا راهی تعمیرگاه تلویزیون خواهد کرد. ترجیحا سعی کنید از یک متخصص تعمیرکار حرفه ای تلویزیون ال جی کمک بگیرید و مطمئن باشید که کار با کیفیت مقرون به صرفه تر است.

 57. جواد لالویی گفت:

  سلام خسته نباشید تلویزیون ال جی 42دارم داشتم با فلش آهنگ گوش میدادم یهو تلویزیون خاموش شد دیگه روشن نمیشه ولی هنوز نبردم تعمیر گاه مشکلش چی می‌دونه باشه؟

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، روشن نشدن تلویزیون ال جی بدون دانستن مدل کد و جزئیات وضعیت دستگاه توضیح دقیقی برای دریافت مشاوره تعمیرات تلویزیون نیست. اما با این وجود در نظر داشته باشید که ایراد دستگاه شما محدود به دو برد پاو و مین برد تلویزیون می شود. توصیه ای که در این بخش می شود اینست که از اتصال فلش به تلویزیون ها خودداری کنید. فلش های معیوب یا ویروسی روی هیچ دستگاه دیگری اثر گذار نیستند اما فقط روی تلویزیون ها ممکن است باعث خرابی مین برد تلویزیون شوند.

 58. مصطفی عظیمی گفت:

  سلام ال سی دی بنده منوی فارسیش پریده ورودی ۱ HDMI و HDMI 2در منو ناپدید شده و فقط ورودی AV 1 و AV 2وPCهستش برای عوض کردن زبان هم اکثر کشورهارو داره ولی فارسی ندارد تا قبل از اینکه اینطوری بشه منو کلیه تلویزیون فرق داشت هم فارسی بود هم ظاهر و آپشن های تنظیماتش هم فرق داشت . ممنون میشم لطفاً راهنمایی کنید که ایرادش چیه و چیکار باید بکنم . باتشکر

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، ایراد نرم افزاری است اما روش تعمیر تلویزیون ال سی دی شما که برند و مدل رو هم اعلام نکردید نسبت به ساختار و قطعات داخلی متفاوت است. در بعضی مدل‌ها امکان تعمیر مین برد تلویزیون وجود دارد اما در برخی دیگر باید تعویض شود.

 59. طاها گفت:

  سلام خسته نباشید خیلی ممنون بابت توضیح های شما ببخشید من تلویزیون ال جی 43 اینچ دارم ولی وقتی روشن میکنم اصلا لگو و تصویر روشن نمیشود یعنی میشود ولی از شدت تاریکی معلوم نیست ولی صدا دارد ممنون میشم پاسخ دهید

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، ابتدا دقت بفرمایید که برای توضیح ایراد و عیب یابی تلویزیون حتما مدل را قید کنید. آشنایی تعمیرکار تلویزیون با مدل کد و ایرادهایی که به صورت متداول در آن مدل خاص ایجاد می شود هم می تواند به مسیر تعمیرات تلویزیون کمک کند هم خیال شما را بابت آشنایی تعمیرکار با مشخصات فنی تلویزیون شما راحت کند. با توجه به توضیح کلی شما خرابی بک لایت یکی از محتمل ترین ایرادها است اما دقت کنید که قطعی نیست. هر تلویزیون قبل از انجام شروع تعمیر به عنوان یک پروژه جدید عیب یابی می شود. با استفاده از روش تشخیص خرابی بک لایت تلویزیون می توانید این اطمینان را بیشتر کنید.
   اتاق را تاریک کنید و به صفحه نمایش نور بتابانید، در این حالت می توانید کلید منو کنترل را بزنید تا نوشته هایی روی تصویر ظاهر شود. اگر با تاباندن نور به صفحه نمایش تصویر ضعیفی قابل مشاهد باشد تا حدود 90% می توانید اطمینان پیدا کنید که باید برای تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی خو.د اقدام کنید. اگر مدل تلویزیون را می نوشتید می توانستیم هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی شما را تخمین بزنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ