هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی

آنچه در این نوشته خواهید خواند

خرابی بک لایت شایع‌ترین ایراد در مجموعه تعمیر تلویزیون ال جی است و میزان هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی اصلی‌ترین سوال مراجعین این بخش است. در ادامه همراه با متخصصین رایان مراحل مختلف تعمیر بک لایت از ظاهر شدن علائم ظاهری و روش تشخیص خرابی بک لایت گرفته تا راهنمای انتخاب بهترین برند بک لایت و روش‌های جلوگیری از خرابی مجدد، همه را بررسی می‌کنیم و هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی در مدل‌های مختلف را مشخص می‌کنیم.

علائم خرابی بک لایت تلویزیون ال جی

امروز همه ما در مواجهه با مشکلات مختلف، ابتدا شروع به جستجو در اینترنت می‌کنیم. این راه مناسبی برای به دست آوردن اطلاعات جدید است. اما گاهی به دلیل مشابه بودن علائم خرابی، ممکن است به اشتباه بیفتیم. مثلا: خرابی بک لایت تلویزیون ال جی در موارد زیادی باعث قطع شدن تصویر می‌شود، اما قطع شدن تصویر به دلایل دیگری هم ممکن است اتفاق بیفتد، اینجاست که باید از روش‌های مطمئن‌تر برای تشخیص خرابی بک لایت استفاده کنیم. نکته مهم این است که قبل از آنکه بخواهیم برای تعمیر بک لایت تلویزیون اقدام کنیم، از خرابی بک لایت مطمئن باشیم.

علائم و نشانه‌های خرابی بک لایت یا به صورت یکباره و لحظه‌ای ایجاد می‌شود مثل قطع شدن تصویر، و یا در طول زمان ایجاد می‌شود و پیشرفت می‌کند، مثل آبی شدن تصویر که از یک لکه در یک گوشه تصویر شروع می‌شود و به تدریج پیشرفت کرده و تمام تصویر دارای زمینه آبی می‌شود.

 1. قطع شدن تصویر تلویزیون ال جی
 2. چشمک زدن صفحه تلویزیون ال جی
 3. سیاه شدن قسمتی از صفحه تلویزیون ال جی
 4. ایجاد نقاط نورانی در تصویر تلویزیون ال جی
 5. آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی

 

قیمت بک لایت تلویزیون ال جی

 

روش تشخیص خرابی بک لایت تلویزیون ال جی

اگر با اصول کار تلویزیون آشنا باشید، تشخیص خرابی بک لایت کار سختی نیست. در ادامه به شما آموزش می‌دهیم چگونه بتوانید خرابی بک لایت تلویزیون را از سایر ایرادها تشخیص دهید.

تصویر تلویزیون از دو عنصر اصلی تشکیل می‌شود:

 1. سیگنال تصویر که در صفحه نمایش، تبدیل به تصویر می‌شود.
 2. نور پس زمینه یا همان بک لایت، که از پشت به صفحه نمایش تابیده و با ایجاد روشنایی، تصویر را قابل دیدن می‌کند.

یک نکته مهم که در مجموعه تعمیر بک لایت تلویزیون باید بخاطر داشته باشید این است که: هر نقصی که در کیفیت بک لایت تلویزیون ایجاد شود، به طور مستقیم در تصویر تلویزیون دیده می‌شود. مثلا اگر بخشی از بک لایت تلویزیون روشن نشود، در همان بخش از تصویر، لکه تاریکی و سیاهی ایجاد می‌شود.

اصلی‌ترین نشانه ظاهری خرابی بک لایت تلویزیون ال جی قطع شدن تصویر است، اما ایرادهای دیگری هم به غیر از خرابی بک لایت وجود دارد که باعث قطع شدن تصویر تلویزیون می‌شود. دقت کنید که زمانی که بک لایت تلویزیون قطع می‌شود، تصویر وجود دارد اما به دلیل تاریکی زیاد قابل دیدن نیست.

ساده ترین روش تشخیص خرابی بک لایت تلویزیون ال جی

قطع شدن تصویر بیشترین ایرادی است که ممکن است با ایرادهای دیگر اشتباه گرفته شود. مشکلات دیگر مانند خرابی برد تیکان و یا خرابی پنل تلویزیون هم ممکن است باعث قطع شدن تصویر شود و شما را به اشتباه بیندازد. در ادامه به شما آموزش می‌دهیم چگونه می‌توانید با استفاده از یک روش ساده، خرابی بک لایت را از سایر ایرادها تشخیص دهید:

محیط اتاق را کمی تاریک کنید. سپس تلویزیون را روشن کرده و با یک چراغ قوه (مثل چراغ قوه موبایل) به صفحه تلویزیون نور بتابانید. در این حالت اگر بک لایت تلویزیون قطع شده باشد، باید یک تصویر ضعیف مشاهده کنید. در این آزمایش، روشنایی بک لایت را شبیه‌سازی می‌کنیم. با دیدن شبح تصویر می‌توانید از خرابی بک لایت تلویزیون ال جی خود مطمئن شوید.

تشخیص خرابی بک لایت تلویزیون

 

علت قطع شدن تصویر تلویزیون ال جی

شایع‌ترین نشانه خرابی بک لایت تلویزیون ال جی، قطع شدن تصویر است. در خرابی بک لایت تلویزیون ال جی معمولا وقتی تلویزیون را روشن می‌کنیم برای یک لحظه لوگوی آغازین نمایش داده شده، سپس تصویر سیاه می‌شود. در این حالت ممکن است تعدادی از لامپ‌های بک لایت سوخته باشد اما چرا بک لایت تلویزیون به طور کامل قطع می‌شود؟

معمولا لامپ‌های بک لایت را به چند دسته تقسیم می‌کنند و هر بخش به صورت جداگانه تغذیه می‌شود. اما وقتی یکی از بخش‌های بک لایت تلویزیون معیوب می‌شود، برای جلوگیری از پیشرفت ایراد و حفاظت از دستگاه، بک لایت به طور کامل از کار می‌افتد و تصویر تلویزیون هم قطع می‌شود.

با قطع شدن بک لایت و تاریک شدن صفحه نمایش تلویزیون، باقی قسمت‌ها به طور عادی به کار خود ادامه می‌دهند. به همین دلیل، تصویر قطع شده است اما تلویزیون صدا دارد و می‌توان شبکه‌ها تعویض کرد و … .

سیاه شدن قسمتی از تصویر تلویزیون ال جی

حالا که با ساختار بک لایت آشنا شده‌ایم بهتر می‌توانیم علت ایجاد سیاهی تصویر و یا تاریکی بخشی از تصویر تلویزیون را توضیح دهیم.

لامپ‌های بک لایت تلویزیون به طور کامل و یکجا نمی‌سوزند. ممکن است تعدادی از لامپ‌های بک لایت تلویزیون سوخته و روشن نشوند، اما بقیه لامپ های سالم، روشن شده و به طور طبیعی کار کنند.

علائم خرابی بک لایت در این حالت عبارتند از:

 • کم نور شدن نصف صفحه تلویزیون
 • ایجاد هاله و لکه سیاه روی صفحه تلویزیون
 • تاریک شدن قسمتی از تصویر تلویزیون ال جی
 • کم و زیاد شدن نور در سطح تصویر

اگر این علائم و نشانه‌ها را در تلویزیون خود می‌بینید، می‌توانید از خرابی بک لایت تلویزیون ال جی خود مطمئن شوید و برای تعمیر آن اقدام کنید.

 

سیاه شدن قسمتی از تصویر تلویزیون ال جی

علت ایجاد نقاط نورانی در تصویر تلویزیون ال جی

ایجاد نقاط نورانی در تصویر تلویزیون ایراد دیگری است که به عنوان یکی از نشانه‌های شایع خرابی بک لایت تلویزیون ال جی شناخته می‌شود. این ایراد در بک لایت های (direct = مستقیم) بیشتر دیده می‌شود.

تابش نور لامپ های ال ای دی بک لایت مستقیم و متمرکز است. برای اینکه نور لامپهای بک لایت به صورت یکدست و ملایم در سطح تصویر پخش شود از قانون شکست نور استفاده می‌کنیم. برای شکست نور در بک لایت‌های (direct) از منشورهایی که روی لامپ‌ها قرار می‌گیرد و در بک لایت‌های لبه از صفحه‌ای به نام دیفیوزر استفاده می‌شود. این قطعات نور متمرکز و مستقیم لامپ‌های ال ای دی را به صورت ملایم در تمام سطح تصویر پخش می‌کند.

علت ایجاد نقاط نورانی در تصویر تلویزیون ال جی:

 • جدا شدن منشور لامپ‌های بک لایت 
 • بهم خوردن فاصله کانونی منشورها fباصفحه دیفیوزر 

همانطور که گفتیم ایراد ایجاد نقاط نورانی در بک لایت‌های دایرکت بیشتر است و معمولا به دلیل جدا شدن منشورها ظاهر می‌شود. منشور لامپ‌های بک لایت با چسب‌ خاص در محل خود نصب می‌شوند. با وجود اینکه این چسب از نوع حرارتی است و مقاومت بالایی در مقابل حرارت دارد اما به مرور زمان کیفیت خود را از دست داده و منشورها جدا می‌شوند.

ایجاد نقاط نورانی در تصویر تلویزیون ال جی

 

آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی

ابتدا یک لکه آبی رنگ در یک بخش از تصویر ایجاد می‌شود و به تدریج پیشرفت می‌کند و تمام سطح تصویر تلویزیون با زمینه آبی دیده می‌شود. دلیل اصلی آبی شدن زمینه تصویر تلویزیون ال جی تغییر رنگ نور لامپ‌های بک لایت، از سفید به آبی و بنفش است.

توضیح بیشتر: لامپ‌های بک لایت در حالت عادی و سلامت، نور سفید تولید می‌کنند، تا تصویر را به صورت عادی و نرمال ببینیم. در برخی از مدل‌های تلویزیون ال جی، وقتی لامپ‌های بک لایت نیمه معیوب می‌شوند، رنگ نور آنها از سفید به آبی و بنفش تغییر می‌کند. این تغییر طیف روشنایی به تدریج اتفاق می‌افتد و در ابتدا یک یا دو لامپ شروع می‌شود. به همین دلیل همانطور که گفتیم ابتدا یک لکه آبی در یک بخش از تصویر ظاهر می‌شود که تنها در برخی تصاویر ( تصاویر زمینه روشن) قابل تشخیص است. به تدریج لامپ‌های بیشتری خراب می‌شود و تمام روشنایی بک لایت به رنگ آبی درخواهد آمد و باعث می‌شود تمام صفحه تلویزیون ال جی با تم آبی ببینیم.

تا به امروز ایراد آبی شدن تصویر تنها در چند مدل مشخص از تلویزیون ال جی ایجاد می‌شود: مدل‌های LJ – UJ – UK. در این 3 مدل، از نوع خاصی بک لایت استفاده می‌شود که دارای این ضعف است و در واقع باید این ایراد را تابعی از نوع و کیفیت بک لایت مصرفی در این مدل‌ها بدانیم.

بهترین روش تعمیر تلویزیون ال جی در ایراد آبی شدن زمینه تصویر، تعویض کامل بک لایت است. البته توصیه می‌کنیم به دلیل ظرافت خاصی که در این نوع بک لایت وجود دارد، قطعه یدکی را از بهترین برند ممکن (ترجیحا Eastern Star) انتخاب کنید تا بهترین نتیجه را از تعویض بک لایت تلویزیون ال جی به دست آورید.

 

آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی در اینچ‌ها و مدل‌های مختلف

کلیه قیمت‌ها بروزرسانی شده است و قابل اجرا می‌باشد. در پروسه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی مجموعه رایان برند قطعه یدکی بک لایت (در همه مدل‌ها و سایزها) صرفا از برند Eastern Star انتخاب می‌شود و تنها در صورت عدم موجودی، از محصولات سایر شرکت‌ها، که دارای کیفیت (A++) هستند، استفاده می‌شود.

توجه: کلیه قطعات مصرفی در طرح تعویض بک لایت تلویزیون ال جی دارای 6 ماه الی 1 سال گارانتی تعویض خواهد بود.

 

                اینچ تلویزیون                   مدل تلویزیون          هزینه تعویض بک لایت
                       24                          MT                    869.000 تومان
                       29                          MT                    917.000 تومان
                       32                           LN                    989.000 تومان
                       32                    LB – LF – LY                    999.000 تومان
                       32                           LS                  1.018.000 تومان
                       32                           LH                     943.000 تومان
                       39                           LN                  1.647.000 تومان
                       42                       LB – LF – LY                  1.765.000 تومان
                       42                 LB (6700 – 6900)                  2.150.000 تومان
                        42                            LA                      1.761.000 تومان
                        42                           LW                      1.753.000 تومان
                        42                            LS                      1.495.000 تومان
                        42                           LM                      1.899.000 تومان
                        47                            LN                      1.880.000 تومان
                        47                      LB – LY -LF                      1.954.000 تومان
                        47                           LM                      2.259.000 تومان
                        47                            LA                      2.159.000 تومان
                        49                         LB – LF                      2.569.000 تومان
                        49                         LJ – UJ                       1.915.000 تومان
                        49                            UF                       1.925.000 تومان
                        49                         UF -UH                       2.225.000 تومان
                        50                         LA – LN                       2.522.000 تومان
                        50                             LB                       2.505.000 تومان
                        55                          LA – LN                       2.599.000 تومان
                        55                          LB – LH                       2.613.000 تومان
                        55                       LM – LH – LW                       2.559.000 تومان
                        60                          LB – UJ                       3.066.000 تومان
                        65                    UF – UJ – UK – UM                       3.999.000 تومان
                        70                      LB – LH – UF – UC                       4.100.000 تومان

چگونه عمر بک لایت تلویزیون را افزایش دهیم؟

با توجه به شایع شدن ایراد بک لایت در بین تلویزیون های ال ای دی سوال مهمی که در اینجا ایجاد می شود اینست که چگونه می‌توانیم عمر بک لایت تلویزیون را افزایش دهیم؟

ساده‌ترین روش‌هایی که متخصصین تعمیر تلویزیون برای جلوگیری از خرابی بک لایت تلویزیون توصیه می‌کنند عبارتست از :

 1. تنظیم و کاهش نور بک لایت با استفاده از منوی تنظیمات
 2. استفاده از گزینه صرفه‌جویی انرژی در تنظیمات تلویزیون
 3. خاموش کردن تلویزیون در فواصل 2 تا 3 ساعت به مدت 10 تا 15 دقیقه

اگر دقت کنید همه این توصیه‌ها باعث کاهش حرارت قطعات در بخش بک لایت تلویزیون می‌شود. یکی از اصلی‌ترین عوامل خرابی قطعات الکترونیکی عامل گرما است. با کاهش تولید گرما در دستگاههای الکترونیکی و دفع بهتر آن می‌توانید باعث کاهش استهلاک و افزایش عمر مفید آنها شوید.

افزایش عمر بک لایت تلویزیون ال جی

 

اصلاحیه بک لایت تلویزیون ال جی

اصلاحیه بک لایت تلویزیون عبارتست از مجموعه تغییرات سخت افزاری و نرم افزاری که باعث افزایش عمر بک لایت تلویزیون می‌شود. با توجه به شایع بودن خرابی بک لایت در برندها و مدل‌های مختلف تلویزیون‌های ال ای دی، متخصصین تعمیرات تلویزیون از راهکارهایی استفاده می‌کنند که باعث کاهش استهلاک بک لایت تلویزیون می‌شود.

مجموعه عملیات اصلاحیه بک لایت تلویزیون ال جی شامل موارد زیر می‌شود :

 1. اصلاحیه کاهش ولتاژ بک لایت تلویزیون
 2. تنظیم و متناسب‌سازی میزان بک لایت تلویزیون نسبت به نور محیط
 3. استفاده از گزینه صرفه جویی در انرژی
 4. استفاده از چسب حرارتی برای انتقال حرارت بک لایت

کاهش ولتاژ تغذیه بک لایت که با نام اصلاحیه بک لایت هم شناخته می‌شود عبارتست از تغییر سخت افزاری که باعث کاهش 5 الی 10 درصدی ولتاژ بک لایت می‌شود. این مقدار کاهش ولتاژ باعث کاهش گرمای لامپ‌های بک لایت می‌شود.

گزینه دیگری که می تواند کمک زیادی به کاهش استهلاک بک لایت و جلوگیری از پرداخت هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی شما کند کاهش نور بک لایت تلویزیون و یا به بیان صحیح‌تر تنظیم نور بک لایت تلویزیون نسبت به نور محیط است. میزان نور 100% بک لایت باید زمانی استفاده شود که تلویزیون در مکان های پر نور کار می‌کند و بنابر تجربه در اکثر منازل نیازی به این میزان نور بک لایت نیست. نور بک لایت تلویزیون ال جی خود را با کمک منوی تنظیمات 10 تا 20 درصد کاهش دهید و شاهد افزایش طول عمر آن تا چند برابر باشید.

تعویض و یا اصلاح چسب حرارتی هم همانطور که بالاتر گفتیم باعث انتقال بهتر حرارت لامپها به شاسی اصلی دستگاه بعنوان خنک کننده اصلی لامپها می‌شود.

ارائه خدمات تخصصی تعمیر بک لایت در نمایندگی تعمیر تلویزیون رایان

تعداد بالای مراجعین در بخش تعمیر تلویزیون ال جی باعث می‌شود تا شرایط ویژه‌ای برای این بخش در نظر بگیریم.

 • تامین بک لایت از بهترین تولید کنندگان: EASTERN STAR – INNOTEK – JOY US
 • ارائه گارانتی شش ماهه و یک ساله
 • اعزام متخصصین تعمیرات تلویزیون در کوتاهترین زمان سراسر تهران

با ثبت درخواست تعمیر تلویزیون در زمانی کمتر از 2 ساعت متخصصین رایان در محل شما حاضر می‌شوند و در کوتاه‌ترین زمان تلویزیون معیوب شما را تعمیر خواهند کرد. در صورت نیاز به حمل تلویزیون معیوب شما به کارگاه تعمیرات، این خدمات از طرف رایان ارائه خواهد شد.

129 پاسخ

 1. سلام
  تلویزیون LED.LBدارم تلویزیون تصویرش قطع میشه اما صدا داره .ودوباره خاموش وروشن میکنم درست میشه لطفا علت رو برام بگید ممنون میشم

  1. با سلام ، خرابی بک‌لایت یکی از ایرادهای متداول در بین تلویزیون های ال جی و مخصوصا سری lb در همه مدل ها است. LB56100 – LB552 – LB62300 – LB5610 – LB690000 – LB67000 مدل های مختلف این سری از تلویزیون های ال جی هستند که ایراد بک لایت در آنها ایجاد می شود. همانطور که در عموم نوشته های مربوط به خرابی بک لایت گفتیم خرابی بک لایت به طور مستقیم در کیفیت تصویر نهایی تلویزیون تاثیر دارد. پروسه تعمیر بک لایت تلویزیون به دو بخش کلی تقسیم می شود 1 تعمیر بک لایت موجود که شامل قطعات معیوب است و هزینه کمتری دارد 2 تعویض کامل بک لایت که هزینه بیشتری دارد ولی همه لامپها چه سالم و چه خراب یکباره تعویض می‌شود. برای دریافت اطلاعات تکمیلی ضمن اعلام مدل کامل دستگاه با بخش مشاوره تماس بگیرید 66593629

 2. سلام وقت بخیر تلوزیون بنده کلا تصویرش رفته ولی صدا داره مدلش هم 50pg30tr
  تولید اگوست 2008 لطفا راهنمایی کنید

  1. سلام. تلویزیون ال جی مدل47LW95000هستش. تصویر نداره ولی صدا داره و‌کنترلهاش کامله. در ضمن در فضای تاریک و استفاده از جراغ قوه هیچ تصویری نداره. عیبش چیه و آیا در منزل قابل انجام هست باخیر و هزینه تقریبی آن چقدره؟ متشکرم

   1. با سلام، دو نکته مهم را در کنار هم درباره خرابی تلویزیون شما باید در نظر داشت :
    شایع‌ترین ایرادی که در تلویزیون‌های ال ای دی باعث قطع شدن تصویر می‌شود درحالیکه پخش صدا ادامه دارد خرابی بک لایت است. در عین حال تلویزیون ال جی مدل lw95000 و lw57000 مدل‌هایی هستند که در بخش مین برد دچار ضعف هستند. برای اظهار نظر دقیق در مورد تلویزیون ال جی شما بهتر است دستگاه به صورت حضوری مورد عیب یابی قرار گیرد. با توجه به محدوده سکونت خود از متخصصین تعمیرات تلویزیون به صورت حضوری کمک بگیرید تا نتیجه اظهار شده قطعی و قابل اعتماد باشد.

 3. سلام تلویزیون من ال جی42اینچه پریشب یه دفعه کلا صفحه سیاه شددیروزبردم تعمیرکارگفته بک لایته 550هزینشه واقعا همین قدره؟

  1. با سلام ، ایراد دستگاه شما مربوط به بخش بک لایت است. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر به نوشته های مختلف در بخش وبلاگ سایت مراجعه کنید.

 4. سلام خسته نباشید تلویزیون من بلر بک لایت سوخته چند بار عوض کردم بازم خوب نشده چکار باید بکنم کجا ببرم

  1. با سلام ، پروسه تعمیر بک لایت در تلویزیون های مختلف شامل تعویض قطعات معیوب و نیمه معیوب و انجام اصلاحیه و برخی اقدامات جانبی است که در مدل های مختلف متغیر است. عملکرد ناقص در هر یک از مراحل باعث ایجاد دوباره ایراد بک لایت خواهد شد.

 5. سلام من تلویزیون ال جی ۴۷ ال بی ۶۵۲۰۰جی ال دارم که از قسمت بکلا یت دجار مشکل شد من با نمایندگی ال جی تماس گرفتم برای تعمییر ب خانه مراجعه کرده وقیمت ۱۰۰۵۰۰۰تومان را به من اعلام کردن آیا این قیمت با توجه به تعویض کامل ال ای دی درست می باشد با تشکر

  1. با سلام ، رویکرد مجموعه رایان در بخش تعمیر بک لایت تلویزیون در ابتدا تعمیر مجموعه بک لایت است که طبیعتا قیمت بسیار پایین تری از قیمت ارائه شما ایجاد می کند. در مرحله بعد تعویض بک لایت تلویزیون ال جی مورد نظر شما قرار دارد که در مقایسه قیمت باز هم هزینه کمتری ایجاد می کند. معمولا نمایندگی های تعمیر تلویزیون هزینه بالاتری برای خدمات یکسان طلب می کنند.

 6. سلام ببخشید ما یک تلویزیون ال جی داریم وقتی روشنش میکنم صدا داره و تصویرش میپره یعنی گاهی قطع میشه و گاهی نورش کم و زیاد میشه بفرمایید مشکلش چیه و هزینه‌‌ی تعمبرش چقدره؟

  1. با سلام ، تلویزیون شما به احتمال زیاد در بخش بک لایت ایراد دارد و هزینه تعمیر آن بسته به نوع تلویزیون و قطعات مورد نیاز (در صورت امکان تعمیر) بین 200 تا 300 هزار تومان است

 7. باسلام تلویزیون ال جی مدلLB47 ما صدای واضح خودرا داره ولی تصویرش قطع ووصل میشه میشه بفرمایید مشکل ازچیه وهزینه تعمیرش چقدر میشه؟؟؟

  1. با سلام ، تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی شما در حالت معمول بین 200 تا 300 هزار تومان هزینه خواهد داشت.

 8. سلام دستگاه ۴۲ ال جی صدا داره ولی تصویر نداره یکبار هم تعمیر شد ولی دوباره خراب شده قیمت بک لایت کامل چند ممنون میشم

  1. با سلام ، ابتدا بدانید که قطعه اصلی دستگاه شما بسیار بهتر از قطعات یدکی جایگزین کار می کند وتعمیر بک لایت عموما بهتر از تعویض کامل آن در بسیاری از موارد است. قیمت بک لایت کامل در مدل های مختلف متفاوت است و نیاز به مدل کامل تلویزیون دارد. برای دریافت قیمت به روز با بخش مشاوره تعمیر تلویزیون تماس بگیرید.

 9. سلام تلویزیون ال ای دی الجی مدل ال اف ۵۵۰ _۳۲اینچ دارم صدا داره و تصویر نه..مشکل از کجا میتونه باشه؟هزینه تعمیرش چقدر میشه؟ممنون

  1. با سلام ، خرابی بک لایت می تواند ایرادی مشابه ایراد تلویزیون شما ایجاد کند. در این سری از تلویزیون های ال جی خرابی برد بخش بک لایت هم زیاد دیده می شود.

 10. من تلویزیونم‌مدلش 43LH54100Glهست امروز ی ضربه کوچیکک دید نمیدونم‌مشکل از بک لایته یا ال سی دی .تقریبا ۱/۴ تلویزیون حالت رنگین‌کمانی داره و ی خط صاف رنگی افتاده وسطش زنگ زدم نمایندگی گفت ۳ میلیونو و ۵۰‌تومن هزینشه ب نظرتون این قیمت مناسبه یا اصلا با توجه ب فرضیه هاتون مشکل چی هس .اینم بگم صربه وارد شده ب الی سی دیش نیس و قسمت پایینی دستگاهه.ک باعث ایجاد این شده اما بقیه تصویر هس صدا هم داره .لطفا کمک کنید ممنون

  1. با سلام ، تنها راه حل تعمیر تلویزیون شما تعویض پنل است که هزینه آن هم همانطور که فرمودید حدود سه میلیون تومان است.

 11. درود بر دست اندرکاران گروه تخصصی رایان
  با عرض پوزش
  TV: LG
  :Model: 47LN 5420
  تاریخ تولید: 2013
  با اطلاعاتی که در اختیار ما قرار دادید
  نیاز به تعمیر بکلایت دارد
  تصویر سیاه با نور خیلی کم
  صدا از گیرنده پخش میشود
  بنده ساکن کرج هستم
  طبق فرمایش شما با هزینه 200 تا 250 تعمیر میشه
  اگه همینطوره لطفا اطلاع بدید.
  سپاسگزارم

  1. با سلام ، تمام نوشته های سایت آپدیت شده و در صورت دارا بودن شرایط توضیح داده شده صد در صد قابل انجام است.

 12. باسلام تلوزیون ما LG47مدلLBمیباشدوتصویربطورمرتب قطع ووصل میشود ولی صداداردمحبت کنیدمشگل چیست وهزینه ان چقدرمیباشد…..کمال تشکردادیم

 13. سلام خسته نباشید تلویزیون ال جی مدل LB65200دارم که وقتی روشنش کردیم صدا داشت و صفحه اش قطع و وصل میشد از نمایندگی اومدن همه بک لایت هارو تعویض کردن و هزینش 900هزار تومن شد الانم که نورصفحه زیاد باشه سایه ی بک لایت ها مث لکه سیاه معلوم میشه آیا این طبیعیه؟هزینش چی؟ ممنون میشم بگید

  1. با سلام ، در نوشته های مختلف تذکر دادیم که بهترین روش در تعمیر بک لایت ، تعمیر قطعات اورجینال دستگاه است چرا که کیفیت بالایی دارند و از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری می شود. ایراد دستگاه شما طبیعی نیست و بدلیل کیفیت پایین قطعات مصرفی رخ داده است.

  1. با سلام ، ال جی تلویزیون 48 اینچ ندارد. هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون در مدل های مختلف فرق می کند.

  1. با سلام ، مدل دستگاه را دقیق اعلام کنید. در مدل های مختلف انواع مختلف بک لایت با امکان تعمیر متفاوت استفاده شده که تعمیر یا تعویض آنها هزینه های مختلفی را ایجاد می کند.

 14. با سلام و احترام
  تلویزیون من LG 47 LN5700 هست که بعد از 4 سال استفاده، چند روز پیش تصویرش دیگه نیومد و فقط یه لحظه لوگوی LG میومد و بعد تصویر سیاه میشد… تماس گرفتم از نمایندگی گلدیران اومدن و بدون اینکه تست کنن ببینن چندتا از بک لایتها خرابه ، تمامش رو یکجا تعویض کردن و 850 هزار تومن از من پول گرفتن… آیا این هزینه ای که گرفتن درسته یا خیلی زیاد گرفتن ؟
  ممنون

  1. با سلام ، همانطور که در نوشته های مختلف تعمیر بک لایت توضیح دادیم تعویض کامل لامپ های بک لایت ساده ترین و در عین حال پرهزینه ترین روش تعمیر تلویزیون هایی است که دچار این ایراد می شوند که متاسفانه بسیاری از مراکز تعمیر تلویزیون بعنوان راه اول اتخاب می شود. هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون به تناسب کیفیت لامپ های استفاده شده متغیر است اما تجربه ثابت کرده که کیفیت لامپ های اورجینال دستگاه به مراتب از لامپ های تولیدی که 100% چینی هستند بیشتر است و موید این امر ایرادهایی است که به اظهار برخی از مراجعین بخش پرسش و پاسخ تعمیرات پس از انجام تعمیر تلویزیون به این روش در دستگاه دیده می شود و در بیشتر موارد از دید مصرف کننده پنهان می ماند.

 15. سلام وخسته نباشید من تلوزیون ال سی دی الجی دارم فلش رو اشتباه زدیم تلوزیون یک دفعه تصویر خط خطی شد بعد تلوزیون خاموش شد دیگه روشن نمیشه ولی کابل رو دست کاری میکنیم یک چراغ زیر روشن میشه ولی ولش میکنی قط میشه مشکل چیه

  1. با سلام ، با توجه به بخش اول سوال ، تلویزیون شما در بخش مین برد دچار مشکل شده است اما متوجه مفهوم بخش دوم سوال شما نشدیم …

 16. سلام و عرض ادب و احترام فراوان و تبریک سال نو به شما عزیزان،،
  اینجانب جعفر مفرد از تهران هستم که کل سایت شما را دیدم و واقعا به شما تبریک عرض میکنم که واقعا دلیل خرابی دستگاه های مختلف رو بدون هیچ گونه وجه درخواستی در اختیار مردم قرار داده آید و مشکل اصلی را اعلام کردید و ضمنا هزینه های مختلف را جهت تعمیر برای مشتریان توضیح دادید ،،
  کمتر در سایت ها مشاهده می‌شود که برای مشتری علت خراب شدن را توضیح دهند چه برسد که قیمت اجرت و قطعات هم ذکر کنند ،،
  کار شما باعث دلگرمی ماست
  ضمنا بنده هم تعمیر کار تخصصی پکیج دیواری با مجوز رسمی از وزارت فنی و حرفه هستم همیشه از پشت تلفن اکثرا مشتریان را راهنمایی میکنم که بدون حضور تعمیرکاران دستگاه خود را راه اندازی کنند چنانکه زیر نظر سایت های مختلف پورسانت کار میکنم ولی با مشاهده این سایت نظرم این شد که تا میتوان برای مشتری توضیح دهیم مشتری سازی میکنیم و باعث میشود که مردم به ما اعتماد کنند
  پاینده و سربلند باشید،،،

  یکی از طرفداران شما
  جعفرمفرد

  1. با سلام ، ممنون از شما و وقتی که گذاشتید. لطفا اگر کمبود مطلب خاصی رو می بینید و یا سوال دارید بفرمایید تا در قالب نوشته های جدید ارائه شود.

 17. سلام
  بنده ساکن کیش هستم و تلویزیون xvision دارم که بعد یک یا دوقیقه روشن بودن نوار بالایی و پایینی تصویر سیاه می شود .لطفاً راهنمایب بفرمائید

  1. با سلام ، احتمالا در تلویزیون شما ایراد بک لایت ایجاد شده است. البته ساختار تلویزیون های ایکس ویژن و استفاده این برند از قطعات مشابه تلویزیون های ال جی باعث می شود که برای اظهار نظر راجع به تعمیر تلویزیون ایکس ویژن نیاز باشد دستگاه بررسی و عیب یابی شود.

 18. باعرض سلام وخسته نباشید تلوزیون من تصویرش تیره وروشن نشون میده بعضی جاهای تصویر روشنتر وبعضی جاها تیره تره اگر محبت کنید بگید مشکلش چیه وچقدر هزینه داره مدلش ۴۷LN57000tb

 19. سلام بنده تلویزیون 42ls4600 دارم . که روشن میکنی کار میکنه بعد یه مدت تصویر کامل خاموش میشه اما صدا طبیعی پخش میشه.مشکل از چی میتونه باشه؟
  بنده با نور چراغ قوه نگاه کردم هیچ تصویری نبود.چند ماه قبل هم دستگاه رو اپدیت کردم . فایل رو از رو سایت خود الجی دانلود کردم و با فلش مموری اپدیت کردم.امکان داره مشکل از اون باشه؟

 20. سلام.
  تلویزیون ما 47Ly540h هست مارک LG تولید 2014 امروز برای دومین بار تلوزیون تصویرش قطع و وصل میشه و بعد از یک مدت که میگذره و خاموش میمونه درست میشه میخواستم بدونم علت بروز این مشکل چیه و هزینه تعمییر اون چقدر هست؟
  خدانگهدار.

  1. با سلام ، تلویزیون ال جی شما در بخش بک لایت ایراد دارد و نیمه خراب شدن تعدادی از لامپ ها باعث بروز چنین ایرادی می شود. در صورتی که گستردگی ایراد دستگاه شما به حدی باشد که قابل تعمیر باشد هزینه تعمیر تلویزیون ال جی شما حدود 200 تا 250 هزار تومان خواهد بود.

 21. سلام .من ال ای دی 32 الجی مدل LN 5720 B -TH دارم امروز روشن که کردم تصویر نیومد صداهم نداره هیچ کلیدی کارنمیکنه کلیدهای روی دستگاه
  هم کارنمیکنه فقط دکمه پاور کارمیکنه .هیچی نمیاد توصفحه دیشب خوب بود مشکل نداشت
  بنظر شما مشکل کجاست؟
  ممنون از راهنمایی تون

  1. با سلام ، طبق توضیحات شما محتمل ترین ایراد خرابی مین برد است اما با توجه به آمار مراجعه تعمیرات تلویزیون خرابی شایع در این مدل مربوط به خرابی بک لایت است که در صورت قابلیت انجام تعمیر بین 150 تا 200 هزار تومان هزینه تعمیر تلویزیون ال جی شما خواهد بود.

 22. با سلام و خسته نباشید
  تلوزیون ال جی مدل 32LCD320
  از روی میز تلویزیون افتاده و پنلش شکسته. لطفا” در مورد تعویض و هزینه آن راهنمایی بفرمایید.

  1. با سلام ، خیر موجد نیست. طی تماس های چند باره درخواست تهیه پنل درخواستی شما سفارش داده شد اما پنل تلویزیون های ال سی دی بدلیل قدیمی بودن تامین نمی شود.

 23. سلام وقتتون بخیر
  تلوزیون LG 32ls3400 ما رو بردیم تعمیرگاه میگه اینورترش باید تعویض بشه اما توی تست اینورتر 24 ولت نشون میده و میاد روی 9 ولت وایمیسه
  بنظر شما ما باید اینورتر رو تعویض کنیم یا بک لایت ؟چیکار کنیم که متحمل هزینه های اضافه نشیم
  ممنون از شما

  1. با سلام ، کاهش ولتاژ یک اتفاق عمومی و بمعنای جریان کشیدن مدار مصرف کننده از منبع ولتاز است. در این حالت احتمال خرابی برد بک لایت بیشتر است اما قبل از خرید برد جدید مطمئن شوید.

 24. باسلام وخسته نباشید
  بنده دارای یک دستگاه تلویزیون ال جی ۴۲ اینچ مدلLB 5630 ساخت کره می باشم که درقسمت بک لایت دچار مشکل شده بطوریکه لکه های سیاه مانندی درتصویر مشاهده میشود لطفا” هزینه تعمیر بک لایت وهزینه تعویض کامل آن را بفرمایید و همچنین پیشنهاد شما باتوجه به کارکرد ۳ساله تلویزیون کدام گزینه می باشد لطفا” شماره تماس جهت هماهنگی برای تعمیر اعلام بفرمایید.
  “باتشکر سایت مفید وکاربردی شما”

  1. با سلام ، انتخاب تعمیر بک لایت و یا تعویض کامل نسبت به میزان کارکرد و شرایط سلامت کلی بک لایت تعیین می شود. انتخاب هر یک از انها باید با عیب یابی دقیق و ضمانت تعمیر باشد. در مجموعه رایان تعمیر بک لایت با ضمانت 6 ماهه انجام می شود به نحوی که حتی در صورت تمایل مشتری به تعویض در این مدت ، مابه التفاوت دریافت و تعویض کامل انجام می شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر با بخش مشاوره تعمیر تلویزیون تماس بگیرید. 66593629

 25. با سلام و خسته نباشید samsung 40 lcd زمانی که صحنه عوض میشود سایه صحنه قبلی هنوز توی تصویر وجود دارد. مخصوصا وقتی به کامپیوتر وصل هست خیلی به چشم میخوره. وقتی که اکسل کار میکنم.
  لطفا راهنمایی کنید از پنل هست یا بک لایت.؟
  با تشکر

  1. با سلام ، ایراد دستگاه شما قطعا در بخش پنل تلویزیون شماست. با اعلام مدل تلویزیون و تماس با بخش مشاوره تعمیر تلویزیون می توانید اطلاعات تکمیلی را دریافت کنید.

 26. با سلام
  تلویزیون ال جی مدل ال بی 42 اینج تصویر نداره بردیم تعمیرکار گغتن با 400 هزار تومن میشه بخشی رو عوض کنیم ولی همه رو یکجا تعویض کردند 600 هزار تومن میخواستم بدونم درست بوده کارشون

  1. با سلام ، در بخش تعویض بک لایت قطعات مختلفی با کیفیت ها و قیمت های متنوع در دسترس است و دریافت قیمت های مختلف هم به همین دلیل است. در حالتی که برای تعویض ذکر کردید تقریبا هزینه قطعه و دستمزد نصف نصف است که اگر این امر درست باشد از معمولی ترین نوع بک لایت در تعمیر تلویزیون ال جی شما استفاده شده است.

  1. با سلام ، نیاز اول دریافت خدمات فنی اعتماد و صداقت طرفین است. در انتخاب مرکزی که برای تعمیر تلویزیون خود انتخاب می کنید دقت کنید چرا که اگر فردی که تلویزیون شما را تعمیر می کند کاربلد و صادق باشد از دانستن همه مشخصات بک لایت نو نتیجه بهتری برای شما خواهد داشت.

 27. سلام تلویزیون ال جی مدل 42lb69000 دارم سایه حالت مه در گوشه سمت چپ دیده می شود هزینه تعمیر کل بک لایت ها چقدر است ؟ممنون

  1. با سلام ، هزینه تعمیر بک لایت در این مدل و با ایراد خاصی که منحصر به این مدل است بین 250 تا 300 هزار تومان هزینه خواهد داشت.

 28. سلام
  وقتتون بخیر
  تلویزون ما lg 55uj752 کره هستش، تصویر و صدا تلویزیون همزمان 1 یا 2 ثانیه میره دوباره میاد، و فقط موقعی این اتفاق میوفته که از دستگاه گیرنده دیجیتال استفاده میکینم ولی موقع تماشا فیلم با usb اصلا چنین اتفاقی نمیوفته.
  به نظر شما دلیلش چی میتونه باشه

  1. با سلام ، این حالت به علت تداخل فرکانس اتفاق می افته ، گاها دیده میشه که مثلا وقتی لوستر یا فندک گاز آشپزخانه یا کولر و موارد مشابه زده میشه این اتفاق میفته که همگی طبیعی است و راهی هم برای جلوگیری ندارد.

 29. سلام
  تلویزیون ما lg 42ln 575s_ze است
  امروز یهو وسط تماشای فیلم قطع شد و تصویرش کاملا سیاه شد اما صدا داره و اگر خیلی جلو بریم تصویرشم میتونیم ببینیم اما کاملا تاریک
  چیکار باید بکنیم؟
  هزینش چقد میشه؟

 30. با سلام و درود.
  تلوزیون ما LG 42la62100 ، امروز تصویر ناگهانی قطع شد،اما صدا و سایر عملکردها مشکلی ندارن.موقع روشن کردن یه لحظه تصویر lg دیده میشه و بعد دیگه تصویری نیست.احتمالا طبق مطالب قبل همین بخش مشکل بکلایت باشه، لطفا هزینه تعمیر تلوزیون و مدت زمان لازم پروسه تعمیر را اعلام میکنید . متشکرم

  1. با سلام ، هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون شما تقریبا معادل هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی مدل ln است که در نوشته ای که مطالعه کردین ذکر شده. از روز اول دیماه طرح تخفیف تعمیر بک لایت رو شروع می کنیم که حداق 150 هزار تومان تخفیف رو نسبت به هزینه های قبل شامل میشه و یکسال گارانتی داره. از روز یکشنبه طرح شروع میشه.

 31. سلام وقت ب خیر
  تلویزیون ال جی ما مدل 47lm7610-tb هست،تو زلزله با صفحه زمین خورد و صفحه نمایش کاملا خورد شده،هزینه تعویض صفحه نمایش چقدر میباشد؟

 32. سلام من ال ای دی ۳۲ ال جی دارم که چند ماه پیش تصویرش رفت و صدا داشت که گفتن باید باز بشه تا قیمت تعمیرش معلوم شه و حدودا خیلی بالا گفتن منم خاموش کردم امروز وصل کردم که مثل روز اول نشون میده احتمال داره باز تصویرش بره و خراب شه؟؟؟؟ و هزینه تعمیرش چقدره؟؟

 33. سلام تلویزیون تصویر قطع و وصل میشود صدا دارد هزینه تعویض بک لایت چقدر است؟
  lg 49 lf. تعویض بشود بهتر است یا تعمیر؟

  1. با سلام ، در تلویزیون هایی با ساختار مشابه تلویزیون شما حتی خرابی بکی از لامپ ها هم می تواند باعث خاموشی و یا چشمک زدن تصویر تلویزیون شود. در انتخاب بین تعمیر یا تعویض کامل بک لایت چند عامل مانند تعداد لامپهای سالم ، خراب و نیمه خراب ، کیفیت عمومی دستگاه ، وضعیت چسب های بک لایت و موارد مشابه دیگر تاثیر دارد. در تعمیر بک لایت توصیه می کنیم در انتخاب تعمیرکار دقت کنید نه تعمیر تلویزیون.

  1. با سلام ، تعویض کامل بک لایت تلویزیون ال جی 42 ln در دو کیفیت و با 6 ماه گارانتی و 1 سال گارانتی به قیمت 750 و 1.100 قابل انجام است.

   1. با سپاس.این دو نوع کیفیت که فرمودین،تاثیر میذاره رو کیفیت تصویر تلویزیون؟ چطور بدونیم از کدومش استفاده کردن واسه تعمیر؟

    1. با سلام ، پروسه تعمیر بک لایت شرایط متفاوتی داره به نحوی که اگر برای تعمیر تلویزیون با 5 نفر صحبت کنید از 5 دیدگاه مختلف صحبت هایی می شنوید که با هم فرق دارن. برای اطلاعات بیشتر با بخش مشاوره تعمیرات تلویزیون رایان تماس بگیرید.

  1. با سلام ، بخشی از مدل تلویزیون قید نشده است. مدل کامل تلویزیون شما چیزی شبیه این عبارت است : 42LB56100GI

 34. سلام وقت بخیر ما یه ال ای دی ال جی 49 داریم که یهویی تصویر تاریک شد و بردیم درستش کردیم ولی الان کیفت تصویر اومده پایین
  دلیل این چیه؟
  وضوح نداره
  انگار ریزولیشن اومده پایین
  آیا ممکنه قطعه بی کیفیتی تعویض کرده

  1. با سلام ، گزینه‌های کنترل نور زمینه در منوی تنظیمات را چک کنید : این گزینه‌ها شامل نور زمینه و صرفه جویی انرژی است که هر دو در منوی تنظیمات تصویر تلویزیون ال جی قرار دارد. احتمال بعدی کاهش نور زمینه در اثر انجام اصلاحیه بک لایت است البته این مورد باید باعث کاهش 5 تا 10 درصدی نور بک لایت شود نه بیشتر.

 35. با سلام ، بخش بک لایت تلویزیون شما معیوب است. ایراد بک لایت در این مدل به گونه‌ای است که اگر بعد از ایجاد اولین ایراد به سرعت برای تعمیر تلویزیون اقدام شود هم هزینه تعمیرات پایین خواهد بود و هم این که تعمیر قطعه خود دستگاه با گارانتی طولانی امکانپذیر است اما با گذشت زمان به سرعت ایراد پیشرفت می کند و برای تعمیر تلویزیون حتما باید بک لایت به طور کامل تعویض شود.

 36. سلام خسته نباشید من تلویزیون ال جی ۳۹مدل ال بی دارم بک لایتش خراب شد یه اشتباهی کردم به یه کس ناوارد دادم عوض کرد گفتم نو بندازه انداخت اورد وصل کرد همچیش خوبه فقط یک خود شیشه یکم لغ میزنه و ایراد بعدی وقتی یه تصویر سفید میاد لامپایی بک لاید قشنگ معلومه انگار منشور نداشته باشه به خودش میگم میگه مشکل نداره و اینکه منشور فلزی هست .میخواستم ببینم درست میگه یا اگه مشکل داره واقعا شما میتونید درستش کنید؟هزینش هم ممنون میشم اعلام کنید

  1. با سلام ، ال جی در سایز 39 تنها یک مدل وارد شده : 39 سری LN . بک لایت این مدل نوع خاصی است که کمیاب است. اگر بک لایت تعویض شده کیفیت آن خوب نیست. موارد دیگر باید بررسی شود.

 37. با سلام و خسته نباشید تلوزیون ال جی مدل 55uj634vال جی دربعضی از نقاط روی صفحه نقاط روشنتر است وقتی تصویر در رنگهای یک دست مثل سفید یا زرد یا قرمز باشه نقاط که بک لایت پشتش روشنتر ه توری که انگار میشه تعداد بک لایتها رو شمرد یعنی هر بکلایت اندازه یک سکه روشنتر از سایر نقاطه و روشنی یک دست نیست آیا مشکل از بک لایته ، راهنمایی بفرماید

  1. با سلام ، معمولا ایراد از بک لایت است. استفاده از نوع خاص بک لایت در این مدل باعث ایجاد ایرادهای ظاهری متفاوت می شود.

 38. سلام من تلویزیون الجی مدل ۴۳uj69000دارم رنگش به آبی میزنه گفتن از بک لایت هست میخواستم ببینم هزینه تعویض بک لایت چقدر است؟؟؟باتشکر

  1. با سلام، هزینه تعویض بک لایت تلویزیون ال جی مدل uj در طرح تخفیف تعویض بک لایت که تا تاریخ 25 دی ماه انجام می شود 1.300 میلیون تومان است. آبی شدن تصویر یکی از ایرادهای شایع در این سری از تلویزیون های ال جی است. بک لایت ارائه شده توسط مجموعه رایان اصلاح شده و دارای گارانتی است. ویژگی اصلاحیه در این بک لایت باعث می شود ایراد آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی دوباره در این مدل ایجاد نشود.

 39. سلام… خدا قوت
  تلویزیون ال جی ما مدل LJ610V هست که صفحش آبی شده و تشخیص رنگ خیلی مشکله و نورشم کم شده، آیا باید بک لایت تعویض شه ؟ و هزینش چقدر میشه؟

  1. با سلام، در نوشته آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی به مشکل تلویزیون ال جی شما به تفضیل پرداخته شده است. خلاصه این که خرابی بک لایت در چند مدل از تلویزیون‌های ال جی به گونه‌ای است که باعث بنفش شدن نور لامپ‌های بک لایت می‌شود. نور آبی دیده شده در تصویر تلویزیون ال جی نتیجه مخلوط شدن نور بنفش با نور سفید باقی لامپ‌های بک لایت تلویزیون است. اینچ تلویزیون را قید نکرده‌اید اما اگر بخواهیم تقریبی بگوییم هزینه تعمیر تلویزیون شما حدود 1.200 تا 1.800 میلیون تومان محدود می‌شود.

 40. سلام ال ای دی ال جی مدل 50LF651V روشن که میکنی تصویرش حالت چشمک روشن خاموش میشه نورشم کمه خواستم بدونم هزینه تعمیرش چقدره ممنون میشم جواب بدین

  1. با سلام، بیشترین احتمال در خرابی تلویزیون ال جی شما ، بخش بک لایت است. ساختار مداربندی این مدل در سایز 47 و 49 به نحوی است که معمولا خرابی بک لایت با چشمک زدن تصویر همراه است. در طرح تخفیف بک لایت تلویزیون ال جی مجموعه رایان تعویض بک لایت مدل نامبرده 1.100 هزینه خواهد داشت.

 41. سلام وقت بخیر
  تلویزیون ال جی سری 42LF550T
  ابتدا کل تصویر تیره شد و پرش تصویر داشت،بعد از یه ساعت تصویر کاملا سیاه شده و همراه چراغ پاور در قسمت بالای تصویر شروع به چشمک زدن کرد.
  آیا به غیر از بک لایت برد پاور هم آسیب دیده یا نه؟
  ممنون از گروه تخصصی رایان

  1. با سلام، معمولا در این مدل که شباهت بسیار زیادی با سری معروف و شناخته شده lb دارد فقط بک لایت معیوب می شود. دلیل تغییر نشانه های ظاهری خرابی بک لایت اینست که ما بک لایت تلویزیون را با لامپ های معمولی مقایسه می کنیم. لامپ های بک لایت در واقع دیودهای نورانی هستند. امکان اتصال کوتاه و یا باز شدن این قطعات وجود دارد و از سوی دیگر مداربندی سری این سایز از تلویزیون های ال جی هم به این تغییر نشانه های ظاهری خرابی بک لایت می انجامد. بک لایت تلویزیون ال جی 42lf550tr از 32 عدد لامپ در 4 خط تشکیل شده است.

  1. با سلام، معمولا نیمه خراب شدن لامپ‌های بک لایت باعث قطع و وصل شدن بک لایت میشه. در این حالت تصویر به صورت چشمک زدن دیده میشه. اگر مدل تلویزیون رو قید می کردید بهتر میتونستیم نظر بدیهم. معمولا خرابی بک لایت تلویزیون به صورت چشمک زدن تصویر در مدل lb بیشتر از باقی مدلهای تلویزیون ال جی دیده میشه

  1. با سلام، هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی مدل 49uj670 با استفاده از بک لایت شرکتی و گارانتی یکساله حدود 1.400 ال 1.600 می‌باشد.

 42. سلام ، 55uh850v چند ثانیه پس از روشن شدن و تصویر خوب و روشن ، صفحه نمایش تاریک میشه و لی صدا هست ، بعد از روشن و خاموش کردن مجدد همین اتفاق میافته ، ایراد بک لایت هست ؟

  1. با سلام، بیشترین احتمال خرابی بک لایت است. سوالی که جواب آن در این بخش می‌تواند به تشخیص خرابی بک لایت تلویزیون ال جی شما کمک کند اینست که آیا در هنگامی که تصویر وجود دارد در هیچ نقطه از تلویزیون تاریکی یا سیاهی دیده می‌شود یا خیر؟
   ممکن است تعدادی از لامپ های بک لایت تلویزیون شما معیوب شده باشد. در این حالت برای چند لحظه تصویر ظاهر می شود اما پس از آن تصویر قطع می شود.
   قیمت بک لایت تلویزیون ال جی شما در نوع چینی 500 هزار تومان و در نوع شرکتی 1.850 است.

   1. سلام ، در پاسخ به سوال شما ، خیر هنگامی که تصویر وجود دارد هیچ نقطه ای تاریک یا سیاهی دیده نمیشود
    ممنون از پاسخگویی شما

    1. سلام مجدد، همانطور که می دانیم در این حالت بیشترین احتمال خرابی بک لایت است. در صورتی که می توانید میزان نور بک لایت را در منوی تنظیمات کاهش دهید. ممکن است با این تغییر میزان زمانی که تصویر تلویزیون وجود دارد افزایش پیدا کند. در این حالت خرابی بک لایت تقریبا قطعی است.

     1. با سلام، در حالت MAX در منوی صرفه جویی انرژی، بیشترین میزان صرفه جویی اتفاق می افتد و تصویر در کم نورترین حالت قرار می‌گیرد.

     2. سلام ، دیروز از این چینی های 500 تومنی گذاشتم و خوب بود ولی بعد ار 2 ساعت مجدد همینطوری شد ، با این اوصاف میشه نتیجه گرفت که مشکل ار بک لایت هست و باید جنس اصلی گذاشته بشه ؟

     3. با سلام، قطعات چینی بی کیفیت ولی با قیمت پایین یکی از مشکلات بزرگ در مجموعه تعمیر تلویزیون است. بعضی از مصرف کنندگان با جستجو در اینترنت با این قیمت‌ها برخورد می‌کنند و به دلیل تفاوت بالایی که بین قیمت این قطعات و قطعات اصلی وجود دارد اقدام به خرید این قطعات نامرغوب می‌کنند. توصیه می‌کنیم هنگام مواجهه با خرابی تلویزیون حتما با متخصصین خبره و متعهد مشاوره داشته باشید تا بی‌جهت هزینه و وقت خود را هدر ندهید.

 43. سلام تلویزیون من مدل um7340و 49اینچ هست هزینه تعویض بک لایت چقدر میشه؟ایا در منزل امکان تعویض وجود داره؟ ممنونم

  1. با سلام، خیر به دلیل اینچ بالای دستگاه و همچنین ساختار خاص، تعمیر تلویزیون ال جی (تعویض بک لایت) داخل منزل قابل اجرا نیست. در این مدل خرابی بک لایت به ندرت اتفاق می‌افتد به همین دلیل باید علت دقیق خرابی بک لایت مشخص شود تا دچار مشکلات بعدی مانند خرابی مجدد بک لایت و یا تاثیر در کیفیت بک لایت تلویزیون نشویم.

  1. با سلام، هزینه تعمیر تلویزیون ال جی مدل 42ln حدود 1.6 میلیون تومان و با گارانتی 1 ساله ارائه خواهد شد.

 44. سلام تلوزیون LG42 مدلLb55100Gl امروز صبح روشن کردم صفحه ش سیاه بود و تصویر نداشت اما صدا داره خواستم ببینم قیمت تعویض بک لایت جنس اصلی چقده بعد جنس بک لایت آلمینیومی خوبه یا نه بعد ی تعمیر گاه رفتم گفت میتونم فقط لامپهای که سوخته رو تعویض کنم که هزینش برات پایین در بیاد نظر شما در مورد تعمیر ویا تعویض بک لایت بفرمایید

  1. با سلام، هزینه تعویض بک لایت تلویزیون ال جی مدل 42lb نسبت به کیفیت لامپ‌ها، چسب حرارتی و کیفیت نصب بین 1.500 تا 2 میلیون تومان متفاوت است. به هیچ وجه مخصوصا در این مدل، تعمیر بک لایت را پیشنهاد نمی کنیم چون زودتر از آن چه فکر کنید سوختن لامپ‌ هایی که در حال حاضر سالم است شما را غافلگیر و مجددا راهی تعمیرگاه تلویزیون خواهد کرد. ترجیحا سعی کنید از یک متخصص تعمیرکار حرفه ای تلویزیون ال جی کمک بگیرید و مطمئن باشید که کار با کیفیت مقرون به صرفه تر است.

 45. سلام خسته نباشید تلویزیون ال جی 42دارم داشتم با فلش آهنگ گوش میدادم یهو تلویزیون خاموش شد دیگه روشن نمیشه ولی هنوز نبردم تعمیر گاه مشکلش چی می‌دونه باشه؟

  1. با سلام، روشن نشدن تلویزیون ال جی بدون دانستن مدل کد و جزئیات وضعیت دستگاه توضیح دقیقی برای دریافت مشاوره تعمیرات تلویزیون نیست. اما با این وجود در نظر داشته باشید که ایراد دستگاه شما محدود به دو برد پاو و مین برد تلویزیون می شود. توصیه ای که در این بخش می شود اینست که از اتصال فلش به تلویزیون ها خودداری کنید. فلش های معیوب یا ویروسی روی هیچ دستگاه دیگری اثر گذار نیستند اما فقط روی تلویزیون ها ممکن است باعث خرابی مین برد تلویزیون شوند.

 46. سلام ال سی دی بنده منوی فارسیش پریده ورودی ۱ HDMI و HDMI 2در منو ناپدید شده و فقط ورودی AV 1 و AV 2وPCهستش برای عوض کردن زبان هم اکثر کشورهارو داره ولی فارسی ندارد تا قبل از اینکه اینطوری بشه منو کلیه تلویزیون فرق داشت هم فارسی بود هم ظاهر و آپشن های تنظیماتش هم فرق داشت . ممنون میشم لطفاً راهنمایی کنید که ایرادش چیه و چیکار باید بکنم . باتشکر

  1. با سلام، ایراد نرم افزاری است اما روش تعمیر تلویزیون ال سی دی شما که برند و مدل رو هم اعلام نکردید نسبت به ساختار و قطعات داخلی متفاوت است. در بعضی مدل‌ها امکان تعمیر مین برد تلویزیون وجود دارد اما در برخی دیگر باید تعویض شود.

 47. سلام خسته نباشید خیلی ممنون بابت توضیح های شما ببخشید من تلویزیون ال جی 43 اینچ دارم ولی وقتی روشن میکنم اصلا لگو و تصویر روشن نمیشود یعنی میشود ولی از شدت تاریکی معلوم نیست ولی صدا دارد ممنون میشم پاسخ دهید

  1. با سلام، ابتدا دقت بفرمایید که برای توضیح ایراد و عیب یابی تلویزیون حتما مدل را قید کنید. آشنایی تعمیرکار تلویزیون با مدل کد و ایرادهایی که به صورت متداول در آن مدل خاص ایجاد می شود هم می تواند به مسیر تعمیرات تلویزیون کمک کند هم خیال شما را بابت آشنایی تعمیرکار با مشخصات فنی تلویزیون شما راحت کند. با توجه به توضیح کلی شما خرابی بک لایت یکی از محتمل ترین ایرادها است اما دقت کنید که قطعی نیست. هر تلویزیون قبل از انجام شروع تعمیر به عنوان یک پروژه جدید عیب یابی می شود. با استفاده از روش تشخیص خرابی بک لایت تلویزیون می توانید این اطمینان را بیشتر کنید.
   اتاق را تاریک کنید و به صفحه نمایش نور بتابانید، در این حالت می توانید کلید منو کنترل را بزنید تا نوشته هایی روی تصویر ظاهر شود. اگر با تاباندن نور به صفحه نمایش تصویر ضعیفی قابل مشاهد باشد تا حدود 90% می توانید اطمینان پیدا کنید که باید برای تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی خو.د اقدام کنید. اگر مدل تلویزیون را می نوشتید می توانستیم هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی شما را تخمین بزنیم.

 48. سلام
  32LM500BPTA
  الجی ۳۲
  پنلش ضربه خورده سیاه نشون میده میخوام تعویضرکنید آیاامکانش هست

  1. با سلام، پنل تلویزیون شما در دو نوع موجود است: نمونه اول به قیمت 4.200 و نمونه دوم به قیمت 5.850 هزار تومان است. در صورت تمایل با بخش پشتیبانی تماس بگیرید تا ثبت نوبت جهت تعمیر تلویزیون شما انجام شود.

 49. سلام
  32LM500BPTA
  الجی ۳۲
  پنلش ضربه خورده سیاه نشون میده میخوام تعویضرکنید آیاامکانش هست

  پاسخ

  1. با سلام، پنل تلویزیون شما در دو نوع موجود است: نمونه اول به قیمت 4.200 و نمونه دوم به قیمت 5.850 هزار تومان است. در صورت تمایل با بخش پشتیبانی تماس بگیرید تا ثبت نوبت جهت تعمیر تلویزیون شما انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط