هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ

آنچه در این نوشته خواهید خواند

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ و تعیین آن اصلی‌ترین سوال مراجعین این بخش از مجموعه تعمیرات تلویزیون است. در این نوشته به تفضیل به بررسی پروسه خرابی، ایرادهای ظاهری، مراحل عیب یابی و تعمیر و هزینه‌های مربوط به تعمیر بک‌لایت تلویزیون سامسونگ در مدل‌های مختلف می‌پردازیم.

آمار بالای تقاضا در بخش تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ باعث شده تا در مجموعه رایان به شکل ویژه به این بخش پرداخته شود. خدمات این بخش توسط متخصصین مجرب و استفاده از با کیفیت‌ترین قطعات یدکی و ارائه گارانتی 6 ماهه و 1 ساله و انجام می‌شود.

 

نشانه های خرابی بک لایت تلویزیون سامسونگ

 1. هاله های سیاه در تلویزیون سامسونگ
 2. سیاه شدن قسمتی از صفحه تلویزیون
 3. قطع شدن تصویر تلویزیون سامسونگ
 4. چشمک زدن و روشن نشدن تلویزیون سامسونگ
 5. ایجاد لکه سفید در تصویر تلویزیون سامسونگ

 

سیاه شدن قسمتی از تلویزیون سامسونگ

هاله های سیاه در تلویزیون سامسونگ

شایع‌ترین نشانه خرابی بک لایت تلویزیون سامسونگ ایجاد هاله های سیاه پراکنده در سطح تصویر است. همانطور که گفتیم شاخص‌ترین ویژگی بک لایت این است که هر تغییری در کیفیت تولید |آن ایجاد شود، بطور مستقیم در تصویر قابل مشاهده است. اگر تعدادی از لامپ‌های بک لایت بسوزد و روشن نشود در همان بخش از تصویر، هاله‌های تاریکی و سیاهی ظاهر می‌شود.

ایجاد هاله های سیاهی در تلویزیون سامسونگ معمولا از یک بخش شروع می‌شود و به تدریج پیشرفت می‌کند. وقتی تعدادی از لامپ‌های بک لایت روشن نمی‌شود، به لامپ‌های سالم فشار بیشتری وارد می‌شود و آنا را در مدت کوتاهی دچار خرابی می‌کند. به همین دلیل توصیه می‌کنیم در صورت مشاهده لکه و هاله سیاهی در تصویر تلویزیون سامسونگ، در اولین زمان ممکن برای تعمیر آن اقدام کنید.

قطع شدن تصویر تلویزیون سامسونگ

وقتی بک لایت تلویزیون به طور کامل قطع می‌شود، تصویر تاریک می‌شود و نمی‌توانیم آن را ببینیم. در واقع در این حالت تصویر قطع نشده است، وجود دارد اما به دلیل تاریکی زیاد نمی‌توانیم آن را مشاهده کنیم. در این وضعیت صفحه تلویزیون کاملا سیاه است و هیچ تصویری دیده نمی‌شود اما پخش صدا به طور طبیعی ادامه دارد. بقیه کارکردهای تلویزیون هم به درستی کار می‌کند، مثلا می‌توانیم تلویزیون را خاموش شو روشن و یا شبکه‌ها را تعویض کنیم.

چشمک زدن و روشن نشدن تلویزیون سامسونگ

ساختار بک لایت در تلویزیون‌های سامسونگ به گونه‌ای است که در صورت ایجاد اتصال کوتاه در بک لایت، تلویزیون روشن نمی‌شود و چراغ پاور تلویزیون به صورت نامتناوب چشمک می‌زند.

ایجاد لکه سفید در تصویر تلویزیون سامسونگ

پخش غیر یکنواخت نور در سطح صفحه نمایش، باعث ایجاد هاله، نقاط نورانی و لکه های سفید پرنور در تلویزیون سامسونگ می‌شود.

این ایراد در بک لایت های (Direct) به دلیل جدا شدن منشور لامپ‌های بک لایت و در بک لایت های (Edge) به دلیل آسیب دیدگی صفحه دیفیوزر ایجاد می‌گردد.

 

روش تشخیص خرابی بک لایت تلویزیون سامسونگ

اگر تصویر تلویزیون قطع شود ام صدا داشته باشد، بیشترین احتمال خرابی بک لایت است. اما چگونه می‌توانیم از خرابی بک لایت مطمئن شویم؟ چون قطعات دیگری هم در یک تلویزیون وجود دارد که معیوب شدن آنها می‌تواند باعث قطع شدن تصویر تلویزیون شود.

بعبارت دیگر این سوال پیش می‌آید که اگر تصویر تلویزیون قطع شد، چگونه مطمئن شویم که بک لایت تلویزیون خراب است یا قطعه دیگر؟

برای تست بک لایت تلویزیون و اطمینان از خرابی آن (وقتی تصویر تلویزیون قطع می‌شود) دو روش ساده وجود دارد:

 • تاباندن نور به صفحه تلویزیون

ابتدا تلویزیون را روشن کنید. بوسیله یک چراغ قوه به صفحه تلویزیون نور بتابانید. اگر یک تصویر ضعیف در محل تابش نور مشاهده کنید یعنی اینکه تصویر وجود دارد و بک لایت قطع شده است.

 • ضربه آرام به صفحه تلویزیون

روش دیگری که می‌توانید برای تست وجود بک لایت تلویزیون استفاده کنید ضربه زدن آرام به صفحه نمایش است. در این حالت اگر بک لایت وجود داشته باشد در محل ضربه، نور سفید پخش می‌شود.

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ در مدل‌ها و سایزهای مختلف

 

                اندازه تلویزیون                    مدل تلویزیون          هزینه تعویض بک لایت
                       32                            D – N                         884.000
                       32                    H – EH – ES                       1.050.000
                       32                             K – J                          943.000
                       40                      H – EH – J                        1.562.000
                       40                             F – H                        1.985.000
                       40                       M – K – N                        1.551.000
                       40                           D – ES                        2.200.000
                       46                                  H                         1.861.000
                       46                             F – H                         2.350.000
                       46                           D – ES                         2.650.000
                       48             H5 – H6 – J5 – J6                         2.460.000
                       48                          KU – JU                         2.640.000
                       48                         M – K – J                         2.695.000
                       50                                   F                         3.189.000
                       50                    KU – JU – JS                         3.196.000
                       50                          TU – NU                          2.343.000
                       50                         MU – HU                          3.995.000
                       60                               J – H                          3.460.000
                       60                             K – JS                          3.640.000

بهترین برند بک لایت تلویزیون سامسونگ

تقاضای بالا در بخش بک لایت تلویزیون باعث می‌شود که شرکت‌های مختلفی اقدام به  تولید بک لایت تلویزیون کنند. در بین این شرکت‌ها، معتبرترین آنها عبارتنداز:

 1. EasternStar
 2. INNOTEK
 3. JOYUS
 4. SHENZEN 

در بین این شرکت‌ها بالاترین کیفیت (با فاصله) به محصولات استرن استار تعلق می‌گیرد. شرکت سامسونگ در بک لایت‌های (Direct) از نگهدارنده‌های فلزی به جای چسب حرارتی استفاده می‌کند. به همین دلیل کیفیت جزئیات ساخت در بک لایت تلویزیون سامسونگ (نسبت به سایر برندها) از اهمیت بالاتری برخوردار است.

طبق اطلاعاتی که در سایت شرکت eastern star در اختیار مراجعین می‌گیرد، این کمپانی بک لایت حدود 5000 مدل مختلف تلویزیون را تولید می‌کند و روزانه 2 تا 3 مدل جدید به این تعداد اضافه می‌گردد.

علت سوختن بک لایت در تلویزیون سامسونگ چیست؟

در مجموعه تعمیر بک لایت تلویزیون نمی توان یک دلیل مشخص را بعنوان علت خرابی بک لایت تلویزیون معرفی کرد. در واقع با مجموعه‌ای از عوامل مختلف روبرو هستیم که روی روند استهلاک قطعات مختلف تلویزیون و از جمله بخش بک لایت موثر است. با کنترل این عوامل می‌توان سرعت استهلاک قطعات تلویزیون را کاهش و عمر مفید آنها را افزایش داد.

مهمترین علل خرابی بک لایت تلویزیون سامسونگ عبارتند از:

 • تمام شدن عمر مفید قطعات
 • استفاده از بالاترین مقدار نور زمینه در طول زمان استفاده
 • روشن ماندن تلویزیون در ساعات متوالی و بدون استراحت

 

اصلاحیه بک لایت تلویزیون سامسونگ

اصلاحیه بک لایت تلویزیون سامسونگ عبارتست از ایجاد تغییرات سخت افزاری و نرم افزاری که باعث افزایش عمر بک لایت تلویزیون می‌شود.

مجموعه اقداماتی که بعنوان اصلاحیه بک لایت تلویزیون سامسونگ اجرا می‌شود عبارتند از:

 1. کاهش 5 الی 10 درصدی ولتاژ بک لایت
 2. کاهش نور بک لایت در منوی تنظیمات
 3. روشن کردن گزینه صرفه جویی انرژی (ENERGY SAVING)
 4. استفاده از چسب حرارتی (مختص برند سامسونگ)

اگر به موارد اصلاحیه بک لایت تلویزیون سامسونگ دقت کنید متوجه می‌شوید که همه آنها با هدف کاهش تولید گرما و دفع بهتر آن انجام می‌شود. میزان بک لایت تلویزیون باید براساس میزان نور محیط متناسب سازی شود. در این حالت در عین حال که تصویر کیفیت مناسب دارد کمترین میزان گرما تولید می‌شود.

 

 

106 پاسخ

 1. باسلام تلویزیون سامسونگ 40 اینچ مدل F5550 داریم که چند روز پیش نیمه بالایی تصویر تاریک شد ولی نیمه پایینی خوب بود. از امروز نیمه پایینی تصویر هم تاریک شده و دیگه تصویر نداره. لطفا راهنمایی کنین که چکار باید بکنیم.

  1. با سلام ، خرابی بک لایت در تلویزیون سامسونگ مدل F بسیار شایع است و در بیشتر موارد با نشانه ظاهری تاریک شدن نصف صفحه تلویزیون ظاهر می‌شود. بک لایت تلویزیون سامسونگ 40 اینچ سری f به دو قسمت ( نیمه بالا و نیمه پایین) تقسیم می‌شود. ابتدا نیمه بالایی بک لایت تلویزیون شما خراب شده و شما به استفاده از تلویزیون ادامه داده‌اید. پس از مدتی نیمه پایین هم معیوب شده و تصویر به طور کامل قطع شده است.
   بهترین برند بک لایت تلویزیون سامسونگ 40 اینچ سری f ، شرکت eastern star است و می‌توانید برای ثبت سفارش تعمیر تلویزیون با همکاران پشتیبانی تماس بگیرید.

 2. سلام
  تلویزیون سامسونگ سری 5 مدل UA40F5550 چهل اینچ پس از چهار سال استفاده دیشب ناگهان تصویر سیاه شد و فقط صدا پخش می شود. آیا مشکل از بک لایت است؟ هزینه تعمیر آن چقدر است؟

  1. با سلام، با سلام، با توجه به مدل تلویزیون: بیشترین احتمال مربوط به خرابی بک لایت است. البته علائم خرابی بک لایت در این سری ( 40 اینچ ) بیشتر به صورت تاریک شدن نصف صفحه تلویزیون ظاهر می‌شود. برای تشخیص دقیق‌تر می‌توانید از روش تابش نور به صفحه تلویزیون استفاده کنید.
   خدمات تعویض بک لایت تلویزیون سامسونگ مدل F در مجموعه رایان با بالاترین کیفیت و در کوتاهترین زمان ممکن انجام می‌شود.

 3. با عرض سلام و خسته نباشید
  تلویزیون من پاناسونیک 55اینچ مدل dx650 هست به دلیل مشکل تصویر بکلایت تعویض گردید ولی بعد از تعویض نقطه های سفید نورانی محخصوصاً در تصویر سفید رنگ دیده میشه میخواستم محبت کنید بگید مشکلش چیه و هزینه تعمیرش چقدر میشه
  با تشکر

 4. با سلام تلویزیون من مدل6430سامسونگ است 49اینچ در قسمت بالا دچار تیرگی صفحه شده در وسط و پایین هم بطور پراکنده این تیرگی مشاهده میشود . میخواستم بپرسم ایراد از کدام قسمت هست و هزینه آن چقدر میشود با تشکر

  1. با سلام ، ایراد تلویزیون سامسونگ شما در بخش بک لایت و هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ شما نسبت به مدل دقیق آن (که بخشی از آن را نوشته اید) و مقدار قطعات مصرفی تعیین می شود. اگر به جدول قیمت بک لایت نگاهی بیندازید متوجه می‌شوید که حدود 2.500 الی 2.700 باید در نظر بگیرید.

 5. سلام تلویزیون ما سامسونگ مدل 48اینج سریh6490 هست لامپ بک لایتش خراب شد میخواستم ببین هزینه تعمیرش چقدر میشه؟

  1. با سلام ، بک لایت تلویزیون شما دارای دو بخش است و ایجاد خرابی در هر بخش باعث از کار افتادن همان نیمه می شود. در مواردی که دستگاه در شرایط عادی قابل تعمیر باشد هزینه تعمیر ان بین 200 تا 300 هزار تومان است.

 6. با سلام تلویزیون ما سامسونگ ۴۰ اینچ مدل UA40F5550AM هست که از قسمت بالا نیمی از آن دچار تیرگی شده لطفاً بفرمایید هزینه تعمیر آن چقدره؟
  ممنون از شما

  1. با سلام ، ایراد دستگاه شما مربوط به بخش بک لایت است. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر به نوشته های مختلف در بخش وبلاگ سایت مراجعه کنید.

 7. سلام تلویزیون من سامسونگ سری A, هستش که چندتا لامپ بکلایت سوخته و هر روز بیشتر میشه امکانش هست برای تعمیر شماره تماس بدید..ممنون

  1. با سلام ، در صورت نیاز به مشاوره فنی با بخش مشاوره تعمیرات تلویزیون تماس بگیرید : 66593629

 8. با سلام شما فرمودید هزینه تعمیر تلوزیون های F حدود 200تا250 هست بنده متوجه نشدم منظورتون اینه که اگه کامل بک لایت ها تعویض بشند بصورت نو این قیمت میشه یا فقط دست مزد هستش بعد اگه اینجوری نیست لطف کنید بگید اگه کامل تعویض بشه نو چقدر هزینه میشه مدل دستگاه40F6450 هستش

  1. با سلام ، در بخش تعویض کامل بک لایت چند نوع جنس مختلف با کیفیت و قیمت های متفاوت وجود دارد که قیمت آنها در روزها و هفته های مختلف متغیر است. در صورت نیاز به قیمت به روز با بخش مشاوه تعمیرات تلویزیون تماس بگیرید.

 9. سلام. بکلایت تلویزیون سامسونگ سری h من سوخته و جایی به من گفته ک هزینش ۵۰۰ تومن میشه و یه کاری میکنه ک ولتاژش یکم کمتر بشه و دیگ نسوزه. درسته؟

  1. با سلام ، برای تعمیر بخش بک لایت می توان روش های مختلفی مانند تعویض قطعات خراب یا تعویض کامل در نظر گرفت. همچنین ممکن است از قطعات اورجینال و یا قطعات متفرقه استفاده کرد که طبیعتا هر کدام شرایط و هزینه تعمیر خود را ایجاد می کند. اصلاحیه بک لایت در هر مدل به چند روش انجام می شود که اگر روش انتخاب شده استاندارد باشد می تواند باعث کاهش استهلاک بخش بک لایت تلویزیون شما شود.

 10. سلام خسته نباشید بک لایت کامل ال ای دی سامسونگ ۴۸ بادستمزد چقدر میشه خواهش میکنم دقیق بهم بگین

  1. با سلام ، چندین مدل از تلویزیون های ال ای دی سامسونگ دچار ضعف در بخش بک لایت هستند و طبیعتا هزینه تعویض بک لایت در آنها به دلیل تفاوت در نوع لامپ ها و کیفیت ساخت متفاوت است.

 11. سلام شما چرا جواب نمي دين من بالا مدل رانوشتم ازاين بك لايت موجود دارين قيمت چنده ال اي دي سامسونگUA55JS7200KXRQ اگه ندارين قيمتشو لطف كنين ديگه مدل نوشتم ها باتشكر

  1. با سلام ، در پست قبلی به شما اعلام شد که همه سوال را در یک پست ارسال کنید ، وقتی سوال را در یک پست و مدل تلویزیون را در یک پست دیگر می گذارید این دو در کنار هم ظاهر نمی شود که قابل دسترسی باشد. بک لایت درخواستی شما فعلا موجود نیست. در بخش انبار برای قطعاتی که موجود نیست قیمتی اعلام نمی شود.

 12. سلام.خسته نباشید
  تلویزیون من مدل UA46D6920SM هست.بخشی از بالای تصویر تاریک شده بود و بعد از مدتی صفحه کاملا تاریک شد.میخواستم بدونم هزینه تعمیرش حدودا چقدر میشه؟
  باتشکر

  1. با سلام ، بخش بک لایت در این سری از تلویزیون های سامسونگ زیاد معیوب می شود و تعمیر قطعه دستگاه بین 300 تا 400 هزار تومان هزینه خواهد داشت.

 13. با سلام میخواستم بدونم هزینه تعمیر تلویزیون سامسونگ مدUA46F5000AW که نیمی از تصویر صفحه بالا تاریک شده چقدر هست ممنون میشم پاسخ بدید

 14. سلام خسته نباشید تلوزیون ما LED49اینچ مدل49k5945میباشد صفحش کاملا سیاه شده صداش میاد با کنترل شبکه ها یا منو کارمیکند وقتی ب دقت نگاه میکنی تصویر کمرنگ دیده میشود مشکل خرابی بک لایت،لطفا قیمت تعویض یا تعمیر را بهم بگید باتشکرفراوان ممنون

 15. تلوزیون من 55 اینچ منحنی است موقعی که فیلم در شب را نشان می ده یعنی صفحه تاریک میشه. تلوزیون هی چشمک میزنی عیب از کجاست ؟و هزینه تعمیرش چقدر است …مدل دستگاه من سامسونگ 55 اینچ صفحه منحنی

 16. با سلام ، برای تشخیص ایراد توضیحات بیشتری لازم است اما با توجه به توضیحات احتمالا بخش پاور دستگاه شما ایراد دارد و هزینه تعمیر آن بین 200 تا 250 تومان است.

 17. باسلام و خسته نباشید
  تلویزیون من سامسونگ 48 اینچ
  چند روز پیش تصویر تلویزیون رفت و فقط صدا داشت ولی امروز تصویر اومد ولی بعضی وقتا تصویر تاریک میشه ولی دوباره بر میگرده میخواستم بدونم مشکلش چیه و هزینش چقدر میشه

  1. با سلام ، تلویزیون شما در بخش بک لایت ایراد دارد. با توجه به سابقه این مدل در مجموعه تعمیرات تلویزیون با نیمه خراب شدن تعدادی از لامپ های بک لایت ایراد به این شکل ظاهر می شود. اگر در حالتی که تصویر دارید لکه های تاریک دیده نشود یعنی تعداد لامپ های خراب به چند عدد محدود و تعمیر تلویزیون سامسونگ شما حدود 200 تا 250 هزینه خواهد داشت.

 18. سلام و خسته نباشید خدمت گروه رایان..تلوزیون ما سامسونک منحنی سری k هست و اسم مدلش ku7975 هست…هر چی با خدمات پس از فروش تمااس میگیریم میگن که بک لایت از این نوع نداریم..میخواستم بدونم شما میتونید تعمیر کنید؟؟هزینه حدودا چقدر میشه؟؟تقریبا یک شیشم صفحه از بال به پایین تار شده

 19. سلام ما یه تلویزیون ال ای دی سامسونگ‌داریم مدل j6950 که ۴۸ اینچ هست ، سه ساله که خریدیم امروز متوجه شدم که در قسمت بالا وسط و به اندازه کف دست یه هاله خاکستری هست که اکثرا روی تصاویر سفید مشخص میشه ، و دو هاله ی کوچولوی خاکستری هم کناره های بالا هستن ، به نظرتون مشکلش چیه ؟ پنل سوخته یا از بک لایته ؟؟نه ضربه دیده نه اب بهش خورده با پارچه مخصوص هم پاک شده ، در روز چهار پنج ساعت هم بیشتر کار نکرده ،یک دنیا ممنون میشم اگه هزینه تقریبی رو بهم بگید

  1. با سلام ، بخش بک لایت تلویزیون شما معیوب است. بدلیل تسریع گسترش ایراد در تعمیر تلویزیون خود عجله کنید.

 20. سلام تلويزيون سامسونگ ال اى دى٤٢اينچ بك لايتش سوخته اگه خواسته باشم كلا عوض كنم قيمت اورجينالش چنده واگه خواستم فقط لامپ هاى سوخته عوض بشه چقدرهزينه اش هميشه… سامسونگ ال اى دى٤٢اينچ سرى ٥

 21. با سلام ،تلویزیون من مدل ۴۸h۶۴۰۰ هستش مدت یکسال دو نقطه قسمت پایین لکه های تیره داره که در رنگهای روشن واضحتر هست بخصوص در برنامه های پخش زنده و وقتی فیلم ویدیویی میبینم اصلا لکه ها نیست سوال اولم اینه که ایراد آیا بک لایت هست؟ و سوال دوم اینکه آیا واقعا زودتر تعمیر بشه بهتره یا به گفته برخی تعمیرکاران بزارم کلا بک لایتها خراب و به یکباره تعویض کنم؟ و در اخر اینکه شما کار تعمیر رو در منزل انجن میدید؟ با تشکر

  1. با سلام ، تلویزیون شما در بخش بک لالیت مشکل دارد و تعیین کردن این بخش که نیاز به تعمیر بک لایت دارد و یا تعویض بک لایت نیازمند بررسی سلامت لامپ های سالم است. نوشته زیر اطلاعات بیشتری به شما می دهد.
   بک لایت

 22. با سلام خدمت شما تلویزیون بنده qled 55 می‌باشد حدود یک ساعت بعد از روشن شدن تصویر حدودیک تا دو ثانیه قطع و خیلی سریع بر می گردد چهار ماه کارکرده لطفاً راهنمایی بفرمایید

  1. با سلام ، نمی توان روی این حال اسم ایراد گذاشت. چک کنید که در ورودیهای مختلف این حالت وجود دارد یا خیر؟ جواب این سوال بخشی از مشکل شما را حل می کند.

 23. سلام قیمت بک لایتکامل سامسونگ مدل UA40f5550am چه قدر میباشد از کجا تهیه کنم وقیمت تعویض بک لات این مدل چه قدر میباشد وقیمت صفحه پلاستیکی سفید رویه بک لایت قرار دارد پند قیمت دارد

 24. سلام تلویزیون ما سامسونگ اسمارت آپ ۴۰ اینچ است که تقریبا ۹ ماه نیمه پایین تصویر تار بود از امروز کلا تصویر سیاع شده و فقط صدا دارد مشکل بک لایت است؟؟

 25. با سلام
  دیشب وقتی تلویزیون ما روشن بود یک دفعه یک نوع بوی سوخت اومد و بعدش پایین تلویزیون یعنی حدودا نصفش تاریک تر از نصف بالا شد بدون اینکه ما هیچ کار خاصی کرده باشیم خودش خراب شد.مشکل چی میتونه باشه و چقدر خدج داره؟مدل تلویزیون :UA40F5550AMCHD

  1. با سلام ، با توجه به توضیحات و مدل دستگاه ایجاد ایراد بک لایت در تلویزیون سامسونگ شما قطعی است. در ایراد بک لایت سری f گاها شاهد گرم شدن لامپ ها و ایجاد سوختگی فیزیکی در کاغذ رفلکتیو بک لایت هستیم که طبیعتا با ایجاد بوی سوختگی همراه است. قیمت های اعلام شده در بخش هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ آپدیت شده و هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون شما حدودا 200 تا 250 هزار تومان است.

 26. باسلام من یک تلویزون Led سامسونگ دارم درابتداتصویرداشت ولی صدا نداشت وبعدازچندروز تصویرهم مثل صدا رفت دیگه نیامد ویک تیکه صحفه سیاه شد که رفت‌ آیا مشکل ازپنل تلویزیون یانه.

  1. با سلام ، قطع شدن تصویر تلویزیون شامل یک بخش از قطعات تویزیون و عملکرد آنها می شود و قطع شدن صدا در بخشی دیگر. این دو ایراد کاملا مجزا هستند و معمولا ارتباطی با هم ندارند. ممکن است یکی از ایرادهای دستگاه شما تحت تاثیر ایراد دیگر باشد مثلا در تلویزیون هایی که تصویر قطع می شود تعویض ورودی باعث می شود صدایی شنیده نشود و مصرف کننده تصور می کند صدای تلویزیون هم قطع شده است.

 27. با سلام تلو یزیون ما ۵۵ اینچku 7350 است چند روز بعضی مواقع تصویر لرزش داشت وقتی منو ماوا ره را روی تصویر میاورد تصویر درست میشد ولی الان بکلی تصویر رفته بنظر شما عیب از بک لایت است

 28. سلام تلوزیون سامسونگ مدل 43m6960 داریم گوشه چپ تصویر دو تا نقطه سفید رنگ یعنی این دو نقطه پور نور تر از بقیه جا ها در تصویر های روشن هستش ولی در تصاویر تاریک مشخص نیستش تلوزیون گارانتی داره ولی نمایندگی قبول نمی کنه میگه این ساختار پنله عیب نیست . مشکلش چی میتونه باشه

  1. با سلام ، از توضیحات شما نمی توان دقیقا ایراد را متوجه شد. ایرادهای بک لایت و برخی از ایرادهای صفحه نمایش در توضیحات بشیار شبیه هم هستند و ممکن است اشتباهی راهنمایی شوید. برای دریافت توضیحات بیشتر می توانید با بخش مشاوره تعمیر تلویزیون رایان تماس بگیرید.

 29. با سلام تلوزیون ۴۸ سامسونگ UA48H5850AW هنگام نگاه کردن از یک طرف سیاه شد تصور بدون صدا داره .علت و هزینه تعمیرش چقدره

  1. با سلام ، بک لایت معیوب تلویزیون شما در صورتی که قابلیت تعمیر داشته باشد هزینه تعمیر آن بین 200 تا 300 هزار تومان محدود می شود. ایراد بک لایت در این مدل بسیار سریع پیشرفت می کند به نحوی که در اکثر موارد تعمیرکار را مجبور به تعویض بک لایت تلویزیون سامسونگ می کند.

 30. سلام خسته نباشید ال ای دی 49 اینچ سامسونگ ک هنگام تماشا کردن تصویر قطع شد ولی صدا داره و کنترول عمل میکنه . میخوام بدونم هزینه اینکه تلوزین تعنییر بشه چقدر میشه . و اینکه به من گفتن هر بک لایت مثلا 300یا 400تومنه ک ال ای دی 6دسته بک لایت میخوره . این درسته ؟
  خواهش میکنم زود جواب بدید واقعا تو این وضعیت نمیدونم باید چیکار کنم

  1. با سلام ، در مدل های مختلف تلویزیون سامسونگ انواع مختلفی از بک لایت بکار برده شده است. با توجه به این که بک لایت یک قطعه مصرفی است راه حل های متفاوتی برای تعمیر تلویزیون شما وجود دارد. با توجه به مدل تلویزیون به نوشته زیر مراجعه کنید :
   قیمت بک لایت تلویزیون سامسونگ

 31. با سلام، مشخصات اظهار شده صحیح نیست. سامسونگ ال سی دی 43 اینچ ندارد. برای عیب یابی دقیق حتما مدل کامل دستگاه لازم است. هزینه تعمیر و یا تعویض بک لایت هم متناسب با نوع بک لایت و کیفیت خدمات بین 400 تا حدود 2 میلیون تومان متفاوت است.

  1. با سلام، هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ مدل F در سایز 46 اینچ بر اساس کیفیت قطعات مصرفی از حدود 1.400 تا حدود 1.800 متفاوت است. کیفیت قطعات مصرفی در بخش بک لایت اهمیت زیادی دارد. در مجموعه رایان معمولا از محصولات اورجینال eastern – innotec استفاده می‌شود.

 32. سلام مدل تلوزیونUA46ES 6200R
  چند روزه نیمه بالایی تلویزیون سیاه شده که احتمالا مشکل بک لایت میباشد لطفا قیمت تعویض کامل بک لایت اورجینال این مدل رو بگید واینکه تو منزل خودمون انجام میدید

  1. با سلام، بک لایت تلویزیون سامسونگ شما در سه کیفیت و ساخت سه کمپانی معتبر قابل تعویض است. هزینه تعویض بک لایت تلویزیون سامسونگ شما حدود 1.200 تا 1.680 میلیون تومان است.

 33. سلام تلویزیون ما سامسونگ 55 اینچ مدل uhDهستش الان مدتی یه هاله سفید در سرتاسر قسمت بالا دیده میشه البته وقتی تصویر نداره تلویزیون موقع پخش تصویر گاهی اوقات نور کم و زیاد میشه لطفا راهنمایی کنید

  1. با سلام، uhd مدل تلویزیون سامسونگ شما نیست، یکی از تکولوژی هایی است که در ساخت تلویزیون شما استفاده شده است. با توجه به توضیحات داده شده ایراد بک لایت محتمل‌ترین ایرادی است که ممکن است در دستگاه شما ایجاد شده باشد. توصیه می کنیم خرابی ایجاد شده را جدی بگیرید و برای بررسی و در صورت امکان تعمیر آن اقدام کنید. در این مرحله ممکن است فقط بخش بک لایت تلویزیون شما معیوب شده باشد. توصیه ما برای بررسی ایراد به این دلیل است که ممکن است خرابی بک لایت تلویزیون شما به دیفیوزر تلویزیون سرایت کند. دیفیوزر یکی از قطعات بخش بک لایت تلویزیون شماست که بسیار کمیاب است و متاسفانه خرابی آن به یکی از ایرادهای اپیدمی در تلویزیون های سامسونگ تبدیل شده است. ابتدا مدل تلویزیون را مشخص کنید. در اقدام بعدی با متخصصین تعمیرات تلویزیون سامسونگ مشاوره داشته باشید تا در صورت نیاز دستگاه به صورت جدی‌تر مورد تعمیر و عیب یابی قرار گیرد.

 34. سلام .مایک تلوزیون ۵۰ اینچ سامسونگ Au7000 خریداری کردین ‌.هنوز دوروز نیست که خریدیم.الان که روشن میکنیم صدا هست ولی تصویر بسیار تاریکه .ولی یک ضربه کوچیک که به پشت تلوزیون میزنیم تصویر کامل میاندوآب تاریک میشه.ممنون میشم هزینه تعمیرش بهم بگید????

  1. با سلام، ممکن است یکی از اتصالات بک لایت تلویزیون سامسونگ شما درست متصل نشده باشد. نگرانی نداشته باشید. با توجه به این که تلویزیون را تازه خریده‌اید از یکی از متخصصین باسلیقه و دقت کمک بگیرید تا دستگاه را با دقت باز کند و مشکل را برطرف کند. هزینه تعمیر تلویزیون شما احتمالا در حد دستمزد باز و بسته کردن دستگاه است. متاسفانه این گونه ایرادها در اثر بی دقتی در بخش کنترل کیفی تلویزیون ها ایجاد می شود.

 35. سلام وقت بخیر تلوزیون سامسونگ مدل ua48jSC9990 داریم که چن وقتی بود از چپ و راست تلوزیون نور سفید دیده میسد و رفته رفته صفحه تلویزیون رنگ هارو مایل به قرمز نشون میداد و بیش از حد داغ میکرد ما با نمایندگی هرجا صبحت کردیم اول گفتن از بک لایتشه و بعد گفتن از منشوره و الانم میگن منشور پیدا نمیشه و قطعش نیس خواستم ببینم واقعا همینطوره؟ بعنی من تلوزیون و باید مفت بدم بره؟ ممنون میشم اگه راهکاری سراغ دارید تو ایمیل بنده جواب بدید

  1. با سلام، متاسفانه خرابی بک لایت یکی از ایرادهای شایع در بین تلویزیون‌های جدید سامسونگ تبدیل شده است. به دلیل ضعف ساختار خرابی بک لایت که عموما به صورت بک لایت لبه هستند به صفحه دیفیوزر منتقل می شود و ایرادهای ظاهری مانند نشت نور در کناره تصویر تلویزیون ایجاد می کند.
   گرمایی که به آن اشاره کرده اید معمولا به دلیل جدا شدن لامپ های بک لایت از سطح خنک کننده آلومینیومی هیت سینک است. در این حالت فقط با پیشرفت ایراد مواجه خواهید شد به نحوی که دیگر تلویزیون قابل استفاده نخواهد بود. توصیه اینست که برای پیشگیری از پیشرفت ایراد از متخصصین تعمیرات تلویزیون سامسونگ کمک بگیرید تا حداقل خرابی بک لایت تلویزیون سامسونگ در همین حد کنترل و جلوی پیشرفت آن گرفته شود.

 36. با عرض سلام و احترام
  اگر بگویم شاید این بهترین کمکی بود که از اینترنت و پیج شما گرفتم دروغ نگفتم چون دقیقا همون تصویر از عیب تی وی بنده در پیج شما وجود داشت و همون حالت که در تصویر ایجاد میشود را کاملا توضیح داده بودید تشکر و تشکر حال من دقیقا فهمیدم که مشکل از کجاست و چه مبلغ هزینه باید شود ای کاش همیشه این شکلی بود و میتوانستیم تقریبا تا صد در صد به انچه هدفمان است برسیم براتون ارزوی موفقیت روز افزون دارم همواره سلامت و برقرار باشید خدانگهدار

 37. سلام و تشکر از اینکه سوالات رو خیلی عالی جواب میدید. مدل تلویزیون بنده UA49KU7350k خمیده هست. ۲ روز هست که یک لکه بنفش به اندازه ۴ انگشت در قسمت چپ وسط ظاهر شده که روی سطوح سفید و کرم بیشتر دیده میشه. میخواستم بپرسم مشکلش چی هست و چکار باید بکنم. خیلی متشکرم

  1. با سلام، مشکل ایجاد شده در تلویزیون شما می‌تواند به دلیل خرابی بخش بک لایت یا پنل تلویزیون شما باشد. راه حل درست برای اظهار نظر در مورد دستگاه شما ارسال عکس یا فیلم از ایراد است تا همین ابتدا مسیر عیب یابی تلویزیون سامسونگ شما به درستی انجام شود. برای ارتباط با متخصصین تعمیر تلویزیون سامسونگ گروه تخصصی رایان از شماره واتس اپ 09398909151 استفاده کنید.

 38. سلام خسته نباشید تلویزیون بنده سامسونگ ال ای دی ۴۲اینچ میباشد تصویرش به طور ناگهانی رفت کل تلویزیون تاریک شد فقط صداش میومد بردم نمایندگی درست کردند .اولش هزینه را پرسیدم چقد میشه جواب داد چیزی نمیشه اما موقع تحویل 340هزارتومان گرفت میخواستم بدونم ایا هزینش همین ۳۴۰ هزارتومان میشه لطفا جواب بدهید.

  1. با سلام، ابتدا دقت بفرمایید که سامسونگ در سایز 42 اینچ LCD یا LED ندارد. تلویزیون‌های 42 اینچ سامسونگ پلاسما هستند. روش تعمیر تلویزیون پلاسما به طور کامل با LED و LCD متفاوت است. با توجه به قیمتهای روز حداقل دستمزد از شما گرفته شده است.

 39. سلام.
  تلوزیون سامسونگ مدل ru7100 پنجاه و پنج دارم که چند روزیه یه حاله‌ی کم رنگ سفید حدودا دو تا سه سانت روی یه قسمت از صفحه ظاهر شده،میخواستم لطف کنید اگه ممکنه بگید ایراد از چی میتونه باشه و آیا قابل تعمیره ؟ اگه فعلا کاری بهش نداشته باشم امکان بیشتر شدن ایراد هست یا خیر؟ اگر باید تعمیر بشه حدودا چقدر هزینه باید انجام بشه؟. ممنون میدم پاسخ بدید.

  1. با سلام، در چند مدل از تلویزیون‌های سامسونگ ضعف در عملکرد بخش بک لایت وجود دارد. این تلویزیون‌ها دارای صفحه دیفیوزر در بخش بک لایت هستند. بک لایت آنها لبه است و جدا شدن لامپ‌های بک لایت از خنک کننده باعث آسیب دیدگی دیفیوزر می‌شود. حتما میزان بک لایت تلویزیون را کاهش دهید و با متخصصین تعمیرات تلویزیون به صورت حضوری و یا ارسال عکس مشاوره داشته باشید تا کمترین آسیب به دستگاه شما وارد شود.

 40. سلام خسته نباشید. ایا اگر صفحه دیفیوزر دوتا ترک سه سانتی در لبه نزدیک بک لایت داشته باشه رو تصویر اثر میذاره ؟ ایا باید تعویض بشه دیفیوزر؟

  1. با سلام، نسبت به مدل تلویزیون و کیفیت قطعات مختلف بک لایت تلویزیون این ایراد ممکن است متفاوت ظاهر شود. در بعضی از مدل‌ها کوچکترین ایراد فیزیکی در بخش لامپ‌ها و دیفیوزر در تصویر تلویزیون ظاهر می‌شود. در بعضی از مدل‌ها هم ایرادهایی در بخش بک لایت وجود دارد که در تصویر قابل مشاهده نخواهد بود. اگر لامپ‌های بک لایت تلویزیون شما معیوب شده است قطعه یدیکی را با دقت انخاب کنید تا بهترین کیفیت ممکن را بدست آورید.

 41. سلام.. تلویزیون ما نمیدونم مدلش چیه روش زده ال ای دی سری ۵.. 1080p… یک مدت بود تصویردرحدیک دوثانیه کلا تلویزیون خاموش میشدباز خودش روشن میشد.. حالا روشن که میکنیم چراغ چشمک زن پشت سرهم چشمک میزنه ولی تصویروصدا نداریم اصلا روشن نمیشه… یک هفته از برق کشیدیم دوباره روشن کردیم روشن شدتاشب.. شب که خاموش کردیم باز دیگه روشن نشد.. تعمیرات ۲.۱۰۰گرفت بک لایت وکامل عوض کرد.. اونجاازاول که بردیم روشن بود.. آوردیم خونه روشن شدشب خاموش کردیم صبح دوباره چشمک میزنه وروشن نمیشه ممنون میشم بگین این چه مشکلی داره

  1. با سلام، هزینه تعویض بک لایت تلویزیون سامسونگ شما در حدود 2.8 میلیون تومان تخمین زده می‌شود.

 42. سلام .تلویزیون ما بعد دو هفته کار کردن، تقریبا یک سوم سمت چپ یه مقدار نورش کمتر شده و تیره تر به نظر میرسه (تو زمینه های روشن و سفید) مدل samsung 75BU8000 سایز 75 اینچ . میخواستم بدونم هزینه تعمیر یا تعویض بک لایتش چقدر میشه؟

  1. با سلام، قبل از آن که بخواهیم راجع به تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ شما و میزان هزینه آن اظهار نظر کنیم ابتدا باید مطمئن شویم که نشانه‌های خرابی ایجاد شده مربوط به خرابی بک لایت هست یا خیر؟
   دقت کنید که بعلت شایع بودن ایراد بک لایت، اگر بسیاری از ایرادهای ایجاد شده در تصویر تلویزیون را جستجو کنیم، اطلاعات مربوط به خرابی بک لایت بالا می‌آید. مثلا قطع شدن تصویر را در نظر بگیرید. چندین و چند علت و خرابی قطعات مختلف می‌تواند باعث قطع شدن تصویر تلویزیون شما شود. مثل آبخوردگی پنل تلویزیون و یا خرابی برد تیکان. اما اگر کلمه قطع شدن تصویر تلویزیون را سرچ کنید تقریبا همه اطلاعات مربوط به تعمیر بک لایت تلویزیون خواهد بود. توصیه می‌کنیم مسیر عیب یابی تلویزیون را اصولی و با عیب یابی توسط متخصصین تعمیر تلویزیون شروع کنید.

   1. تصویر قطع نشده فقط یک کم تو یک سوم سمت چپ نورش کمتر شده وتیره تر به نظر میرسه (تو زمینه روشن و سفید بیشتر خودشو نشون میده و کاملا مشخصه) . تلویزیون نو بوده و 2 هفته بیشتر کار نکرده . آب و ضربه هم مطمئنم نخورده . حالا اگه از بک لایتش باشه هزینه تعمیر یا تعویضش چقدر میشه؟ و اینکه امکان تعمیر داخل خونه وجود داره ؟ (بدلیل ابعاد بزرگ تلویزیون امکان جابجاییش بسیار سخته)

 43. سلام. بک لایت تلویزیون ال ای دی H48 6490 بصورت نقاط و لکه های روشن بر روی صفحه دیده میشه و بالای صفحه هم با عرص 10 سانت کمی تاریک شده. قیمت تعمیر چقدر میشه. ممنون

  1. با سلام، اگر منظور شما از قیمت لامپ تصویر، هزینه تعویض بک لایت است باید بگوییم که تلویزیون شما LCD است و شرایط تعمیر آن با LED ها متفاوت است. خرابی بک لایت بسیار شایع است و به همین دلیل وقتی سچ می‌کنید مثلا (تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ) تقریبا همه اطلاعاتی که بالا می‌آید مربوط به این بخش از تعمیرات است. برای اطلاعات بیشتر به بخش پشتیبانی سایت تماس بگیرید. اما هزینه تعمیر تلویزیون سامسونگ شما حدود 500 تا 700 هزار تومان است.

 44. با سلام تلویزیون سامسونگ ۴۹ اینچ مدل UA49M5870AK در حین تماشای فیلم خود به خود تصویر رفت ولی صدا هست میشه بگین مشکل از چیه و هزینه تعمیرش چقدر میشه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط