آموزش تعمیر دی وی دی در منزل

آموزش تعمیر دی وی دی در منزل

آنچه در این نوشته خواهید خواند

آموزش تعمیر دی وی دی در منزل به شما کمک می‌کند بتوانید بعضی از ایرادهایی که در این دستگاهها ایجاد می‌شود را در منزل و با ابزار اولیه تعمیر کنید و لازم نباشد که برای رفع برخی ایرادهای جرئی به تعمیرگاه مراجعه کنید. برای این منظور بهتر است ابتدا کمی با ساختار داخلی یک دی وی دی پلیر آشنا شویم. در ادامه همراه متخصصین تعمیر سیستم‌های صوتی رایان تی وی ضمن آموزش تعمیرات دی وی دی در منزل به برخی از راهکارهای سرویس و رفع ایراد در آنها اشاره می کنیم.

آموزش تعمیر دی وی دی پلیر

برای حل مشکل باید یک برنامه داشته باشید و موارد زیر می تواند ایده ای برای شناسایی و حل مشکلات متداول دی وی دی به شما ارائه دهد:

 • دقیقا ایراد چیست؟
 • مدل دقیق دستگاه را مشخص کنید
 • آیا می توانید به قسمت معیوب دسترسی پیدا کنید؟
 • پس از شناسایی، باید قسمت مشکوک را آزمایش کنید
 • برای تعویض قطعات سفارش دهید
 • قطعه معیوب را تعویض کنید
 • دی وی دی پلیر را تست کنید تا از تعمیر صحیح آن اطمینان حاصل کنید

این یک برنامه ایده‌آل برای رفع ایرادهای مختلف است، زیرا بسیاری از افراد به اشتباه تشخیص می‌دهند که ایراد کجاست و پس از آن به اشتباه اقدامی انجام می‌دهند و یا یک قطعه سالم را تعویض می‌کنند. این یعنی هدر دادن پول و هنوز هم داشتن یک دی وی دی پلیر که کار نمی کند.

 

نحوه کار دی وی دی پلیر

آشنایی با نحوه کار دی وی دی پلیر کمک می‌کند تا بهتر بتوانید ایرادهای مختلف را درک کرده و قطعات معیوب را شناسایی کنید.

               بخش یا قطعه                      وظیفه               نشانه ظاهری خرابی
  برد پاور ساپلای (تغذیه) تامین ولتاژ کار بخش‌های مختلف  روشن نشدن دی وی دی پلیر
  سیستم کنترل مدیریت و کنترل بخش‌های مختلف از بخش پاور تا صفحه نمایش و ورودی و خروجی‌ها  روشن نشدن – قطع شدن ورودی و خروجی‌ها – قطع شدن اطلاعات صفحه نمایش
  مکانیزم درایو دیسک داخل و خارج کردن دیسک باز و بسته نشدن مکانیزم دیسک و ایرادهای مرتبط
  اپتیکال بلاک خواندن اطلاعات دیسک نخواندن اطلاعات دیسک و یا اختلال در ان مانند شطرنجی شدن و تیک زدن تصویر خروجی
  MPEG پردازش اطلاعات و تبدیل آن به تصویر قطع شدن صدا و تصویر خروجی
  لودینگ یا سروو (SERVO) تامین ولتاژ و کنترل قطعات مکانیکی مانند موتورها و سنسورهای مکانیزم دیسک باز و بسته نشدن درب دی وی دی
  صفحه نمایش نمایش اطلاعات برای مصرف کننده بهم ریختگی اطلاعات – قطع شدن اطلاعات

عیب یابی دی وی دی

در اولین قدم برای تعمیرات دی وی دی شما باید تصور کاملی از عملکرد دی وی دی پلیر خود داشته باشید تا بتوانید ایراد را به طور دقیق شناسایی کنید. آشنایی با وظیفه قطعات مختلف و نحوه کار آنها به شما کمک می‌کند تا بتوانید قطعه معیوب را شناسایی کنید. این اطلاعات باعث صرفه جویی در وقت و کمک به مشخص کردن مشکل واقعی می شود.

شایع‌ترین ایرادهایی که در آما تعمیر دی وی دی پلیر مشاهده می شود عبارتند از :

 1. باز نشدن درب دی وی دی

 2.  باز و بسته شدن درب دی وی دی پلیر

 3. مشکل نخواندن دی وی دی

 4. روشن نشدن دی وی دی پلیر

 5. قطع شدن صدا و تصویر خروجی

در ادامه هر ایراد را بررسی کرده و راه حل ان را توضیح می‌دهیم. با آموزش تعمیر دی وی دی در منزل همراه باشید.

تعمیر دی وی دی پلیر

باز نشدن درب دی وی دی پلیر

باز نشدن درب دی وی دی به خارج نشدن سینی دیسک (TRAY) گفته می‌شود. وقتی دی وی دی پلیر ما به درستی کار می کند سینی دیسک با کمک آسانسور دستگاه خارج شده و بعد از قرار دادن دیسک، مجددا بسته می‌شود. سپس دیسک را روی اپتیکال بلاک و در محل خوانده شدن اطلاعات قرار می‌گیرد. خرابی قطعات مختلف مکانیزم مانند موتور و چرخ دنده‌ها، خرابی آی سی راه انداز موتور از موارد معمول خرابی قطعات در ایراد باز نشدن درب دی وی دی پلیر است.

یکی از اقدامات اشتباه در این بخش فشار آوردن به سینی دیسک و استفاده از چاقو و پیچ گوشتی برای باز کردن درب دی وی دی است. اما اگر هنوز می‌خواهید درب دی وی دی را باز کنید از روش درست آن استفاده کنید. معمولا در زیر درب دی وی دی ها یک اهرم خلاص برای باز کردن درب دی وی دی وجود دارد. دستگاه را از برق جدا کنید و با استفاده از ابزار مناسب اهرم را در وضعیت خلاصی مکانیزم قرار دهید. در این حالت درب دی وی دی کمی بیرون آمده و به راحتی و بدون فشار به دستگاه می‌توانید درب دی وی دی را باز کنید.

آموزش تعمیر دی وی دی در منزل

مشکل باز و بسته شدن دی وی دی پلیر

یکی از ایرادهای شایع در بین دی وی دی پلیرهای سونی ایراد باز و بسته شدن درب دی وی دی است. معمولا پس از روشن کردن دستگاه پس از چند ثانیه در بخش سی دی باز می شود، با فرمان ما بسته می‌شود اما پس از چند ثانیه به صورت خودکار دوباره باز می شود.

اگر دستگاه دی وی دی سالم باشد وقتی سینی دیسک بسته می‌شود، شروع به خواندن اطلاعات CD می‌کند و عباراتی مانند LOADING یا TOC READING نمایش داده می‌شود. اما اگر به هر دلیل خواندن اطلاعات دیسک شروع نشود دستگاه به حالت ثابت شده قبلی بازگشت می‌کند. این حالت تثبیت شده حالت باز بودن درب دی وی دی است.

مشکل باز و بسته شدن دی وی دی پلیر معمولا در اثر خرابی و عملکرد نادرست قطعات اپتیکال بلاک و یا قطعات مکانیزم ایجاد می‌شود. خرابی قطعات اپتیکال بلاک مانند موتورها و یا اپتیک دی وی دی باعث می‌شود که مرحله خواندن اطلاعات CD به درستی انجام نشود. خرابی قطعات مکانیزم هم می تواند باعث ایجاد این ایراد شود. یکی از ایرادهای شایع در این بخش قرار نگرفتن CD در محل صحیح است.

در تعمیر قطعات مکانیکی مهمترین نکته کمک کننده با دقت دیدن است. اگر با دقت نگاه کنید می توانید نحوه عملکرد صحیح قطعات را متوجه شوید و بفهمید در این مجموعه عملیات کدام قطعه وظیفه خود را به درستی انجام نمی‌دهد.

باز شدن خودکار درب دی وی دی

مخصوصا در بین دی وی دی پلیرها و سینما خانگی‌های سونی زیاد دیده می‌شود. وقتی دی وی دی را روشن می‌کنیم و سی دی داخل آن می‌گذاریم، پس از چند ثانیه درب دی وی دی به طور خودکار باز می‌شود. ممکن است حتی وقتی دیسک داخل دی وی دی نیست درب آن خودبخود و بدون فرمان باز شود.

در دو حالت خرابی ممکن است ایراد باز شدن خودکار درب دی وی دی ایجاد شود:

1-خرابی مکانیزم: به نحوی که بعد از بسته شدن دی وی دی، دیسک در محل صحیح خود برای خوانده شدن قرار نگیرد.

2-مشکل اپتیکال بلاک: ضعف در عملکرد هر یک از قطعات اپتیکال بلاک باعث می‌شود که مرحله خواندن اطلاعات دیسک به درستی شروع نشده و درب دی وی دی به صورت خودکار باز شود.

علت نخواندن دیسک در دی وی دی پلیر

اصلی‌ترین شکایت مصرف کنندگان در استفاده از دستگاههای دی وی دی پلیر اشکال در خواندن اطلاعات و محتوای دیسک است. این ایراد در دی وی دی پلیر و سینمای خانگیها معمولا به دلیل خرابی و یا ضعف در عملکرد اپتیکال بلاک و یا به اختصار اپتیک ایجاد می‌شود. در این ایراد دیسک بطور صحیح در دستگاه قرار می‌گیرد و شروع به چرخیدن می‌کند، اما اطلاعات CD خوانده نمی شود. برای رفع این مشکل ابتدا باید به سراغ قطعات مجموعه اپتیکال بلاک برویم. عموم مصرف کنندگان قطعه اپتیکال بلاک را با نام لنز دی وی دی می‌شناسند.

یک اپتیکال بلاک کلاسیک معمولا شامل قطعات زیر می‌شود :

1. موتور اسپندل: وظیفه چرخش دیسک را بعهده دارد. CD روی این موتور قرار می گیرد. موتور با دور مشخصی شروع به چرخش می کند.

2.موتور اسلدر: این موتور اپتیک (لنز دی وی دی) را در شعاع CD به حرکت درمی‌آورد تا بتواند اطلاعات ثبت شده روی آن را به ترتیب ثبت بخواند.

3.اپتیکال پیکاپ: اصلی ترین قطعه اپتیکال بلاک است. خواندن اطلاعات دیسک در واقع بوسیله پیکاپ انجام می‌شود.

4.لیمیت سوئیچ: سنسور مکانیکی اپتیکال بلاک است. هر بار که درب دی وی دی باز و بسته می‌شود باید اطلاعات قبلی پاک شود و اپتیک در محل صحیح قرار گیرد. لیمیت سوئیچ سنسور حرکت مکانیکی اپتیکال بلاک است.

خرابی هر یک از قطعات این مجموعه می‌تواند باعث ایجاد اشکال در خواندن اطلاعات CD و ظاهر شدن مشکل نخواندن دی وی دی شود. بعضی از مصرف کنندگان به محض اینکه می‌بینند دی وی دی پلیر آنها در خواندن CDها ایراد دارد با این فکر که لنز دی وی دی آنها کثیف شده و خاک گرفته است اقدام به باز کردن دستگاه و تمیز کردن عدسی خارجی اپتیک با ابزار مخلف می‌کنند. این کار اگر به روش صحیح انجام نشود می‌تواند باعث آسیب دیدگی اپتیک شود.

آموزش تعمیر دی وی دی در منزل

 

پیام no disc در دی وی دی پلیر

وقتی CD داخل دی وی دی قرار می‌گیرد، دستگاه شروع به خواندن اطلاعات اولیه دیسک می‌کند. اطلاعات اولیه TOC نام دارد. اگر به هر دلیل دستگاه نتواند این اطلاعات اولیه را بخواند پیام NO DISC یا DISC ERROR یا CAN NOT PLAY در دیسپلی دی وی دی نمایش داده می‌شود.

بیشترین علت نمایش NO DISC، خرابی اپتیکال بلاک است. خرابی هر یک از قطعات اپتیکال بلاک که در بالا نام بردیم می تواند باعث شود اطلاعات اولیه CD خوانده نشود. برخی از اپتیک ها با مکانیزم تولید و فروخته می‌شوند. در این حالت می توان پکیج قطعات را تعویض کرد. در این نوع تعمیر دی وی دی فرقی نمی‌کند کدام یک از قطعات اپتیک خراب است. چون همه آنها در یک زمان تعویض می‌شود. اما برخی از اپتیک‌ها بدون مکانیزم تولید و توزیع می‌شوند. در این حالت لازم است که ابتدا عیب یابی دقیق انجام شده و خرابی قطعه معیوب به طور دقیق مشخص شود. در این حالت تعمیر قطعات موتورهای اسلدر و اسپندل جداگانه عیب یابی و در صورت نیاز تعویض می‌شوند.

علت روشن نشدن دی وی دی

وقتی کلید پاور دی وی دی پلیر را می‌زنیم روشن نمی‌شود. چند بار سعی می‌کنیم، حتی با کنترل هم آزمایش می‌کنیم، اما نتیجه‌ای نمی‌گیریم. به سراغ دوشاخه و پریز برق می‌رویم اما همه چیز مثل قبل است. در این حالت با روشن نشدن دی وی دی پلیر چه اقدامی باید انجام دهیم؟

توجه داشته باشید که (روشن نشدن دی وی دی پلیر) یک ایراد کلی است که علت‌های مختلفی می‌تواند داشته باشد، اما برای راه حل آن روش مشخصی وجود دارد که باید با دقت و مرحله به مرحله آن را انجام دهید.  برای اولین قدم دقت کنید که وقتی دی وی دی را به برق می‌زنید لامپ استندبای روشن می‌شود یا خیر؟ در واقع این چراغ راهنمای خوبی برای عیب یابی دی وی دی شماست که اگر روشن شود مشخص می‌کند که برق به درستی وارد دستگاه می‌شود، بنابراین لازم نیست که پریز و دوشاخه و مسیر آنها را بررسی کنید.

مشکل دیگری که می‌تواند باعث روشن نشدن دی وی دی پلیر شما شود نوسانات برق ورودی است. برق استاندارد کشور ایران 220 ولت و 50 هرتز است. افزایش ولتاژ برق ورودی و دو فاز شدن از جمله مشکلاتی است که می‌تواند باعث آسیب دیدگی برد پاور و در نتیجه روشن نشدن دی وی دی پلیر شود.

آموزش تعمیر دی وی دی در منزل

آموزش تمیز کردن لنز دی وی دی

ساختار اپتیک‌ها به گونه‌ای است که در آنها از تعدادی منشور و لنز استفاده شده است. در عین حال این بخش از دی وی دی پلیر به دلیل ارتباط با دیسک که یک المان خارجی است استعداد بالایی در جذب آلودگی دارد. نشست گرد و غبار روی لنز خارجی و نفوذ آن به قطعات داخلی باعث ضعیف شدن و در نهایت از کار افتادن اپتیک دی وی دی شما خواهد شد. پس تا جای ممکن دی وی دی پلیر خود را از گرد و غبار دور کنید!

با وجود تمام مراقبت‌ها اپتیک دی وی دی شما ممکن است کثیف شده باشد و نیاز به تمیز کردن لنز دی وی دی داشته باشید. مشکل آنجاست که اکثر مصرف کنندگان برای تمیز کردن اپتیک از ابزار نامناسب استفاده می‌کنند و باعث از کار افتادن اپتیک و خراب شدن آن می‌شوند. برای تمیز کردن اپتیک دی وی دی نیاز به هیچ ابزار ویژه‌ای ندارید. تنها با یک گوش پاک کن یا مقداری پنبه می‌توانید این کار را انجام دهید.

متخصصین تعمیر سیستم‌های صوتی مجموعه رایان روش صحیح تمیز کردن لنز دی وی دی را در ویدئو زیر آموزش می‌دهند :

ویدئو آموزش تمیز کردن لنز دی وی دی

 

 

28 پاسخ

 1. سلام خسته نباشید من دستگاه سینما خانواده ودیویدی مدل SUNIYA-SU6000 دارم کهروی استندبای است واز برق قطع وصلش میکنم سریع میرود روی استندبای ممنونم راهنمایی کنید

  1. با سلام ، اگر مشکل شما روشن نشدن دستگاه و ماندن روی حالت استندبای است برای عیب یابی دی وی دی باید از برد پاور شروع کنید. ایجاد اشکال در کیفیت ولتاژهای خروجی پاور می تواند باعث این حالت شود. ایراد دیگری که باید بررسی کرد مین برد دستگاه و بخش سیستم کنترل دستگاه است.

   1. با سلام، برای تعمیر دی وی دی خود ابتدا با بخش مشاوره تعمیرات رایان تماس داشته باشید تا از انجام خدمات مورد نیاز خود در این مرکز تعمیر دی وی دی مطمئن شوید. برای ارتباط با تعمیرکار دی وی دی و دریافت مشاوره با شماره های زیر تماس بگیرید:
    66942697
    66593629

 2. سلام وقت بخیر
  یه اتفاقی که برای دستگاه ما افتاده اینه که دستگاه فرمت دی وی دی رو پخش نمیکنه ولی سایر موارد رو پخش می‌کنه! پاناسونیک S۴٢

  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. با سلام ، پخش فرمت DVD نسبت به فرمت های دیگر نیاز به سرعت بالاتر موتورهای بخش دیسک و سایر قسمت های اپتیکال بلاک دارد. یکی از دلایلی که می تواند باعث این ایراد شود وجود ضعف در قطعات این بخش است که در خواندن فرمت DVD نمایان می شود.

 3. سلام و عرض ادب
  مشگلی که بنده دارم اینکه دستگاه را که به برق میزنم بعضی وقتها روشن میشه بعضی مواقع روشن نمیشه و وقتی هم که روشن میشه کنترل دستگاه بعضی وقتها کار میکنه و بعضی مواقع کار نمیکند.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
  سپاسگزارم.

  1. با سلام ، دستگاه های دی وی دی پلیر در برندهای مختلف ساختار داخلی متفاوتی دارند و در هر دستگاه با توجه به ایراد و نوع قطعات باید اظهار نظر کرد. مدل و برند دستگاه را قید نکرده‌اید اما به طور کلی در ایرادهایی به این شکی ابتدا باید ولتاژهای بخش تغذیه را کنترل و سپس به سمت عیب یابی بخش سیستم کنترل دستگاه رفت.

 4. سلام
  مشخصات دستگاه من
  DVD_008 microfire
  دستگاه به محض روشن شدن،خودکار بدون زدن دکمه, محل جای گزاری سی دی باز و بسته میشه،
  روی نمایشگر هم مینویسه open
  قاب بالای دستگاه رو باز کردم، زمانی که سی دی میاد داخل اصلا نمیچرخه و سریع میاد بیرون و دوباره همینطور میاد داخل.

  1. با سلام، اگر ایراد باز نشدن مکانیزم بخش دیسک به دلیل خرابی کلیدها باشد باید وقتی فرمان باز شدن درب بخش سی دی را می دهید هیچ فرمانی دریافت نشود. مثلا وقتی کلید اجکت را میزنید در دیسپلی دستگاه هیچ عبارت جدیدی نمایش داده نشود. در این حالت معمولا می‌توان برای اطمینان از خرابی کلید را با اهمتر تست کرد و یا با استفاده از پنس آن را یکسره کنید تا ببینید فرمان اجرا میشود یا خیر؟ البته اگر مطمئن شدید حتما بهترین روش تعمیر دی وی دی شما تعویض میکروسوئیچ خواهد بود.

 5. سلام ببخشید من هم مشکل آقای فرید رو دارم وقتی روشنش میکنیم سینی میاد بیرون و سرخود میره تو. سیدی هم میزاری روش میزنه load دوبارهopenمیشه همینطور ادامه داره

 6. سلام
  من یه پلیر مارشال دارم که تا دستگاه روشن میشه درب مدام باز و بسته میشه حتی دیسک هم داخلش هست فرقی نداره
  وقتی گزینه خواندن از فلش رو میزنم متوقف میشه
  مشکل اینجاس که تا دستگاه رو روشن میکنم رو حالت دیسک بالا میاد و درب باز و بسته میشه
  حتی سوکت های قسمت دیسک رو از رو برد جدا کردم که درب عمل نکنه ولی پیغام باز شدن درب میاد رو دستگاه و میمونه
  دستگاهم استفاده نشده و کاملا تمیزه

  1. با سلام، این مکانیزم برای این است که وقتی دستگاه در حالت سلامت کامل است وقتی دستگاه ا روشن می‌کنید بخش‌های مختلف بررسی و آماده راه اندازی باشند. معمولا مصرف کنندگان تمایلی برای استفاده از بخش دیسک ندارند. چند راهکار برای تعمیر دی وی دی پلیر مارشال شما وجود دارد که باید از نظر الکترونیکی و فنی بررسی شود : اول اینکه ممکن است در این بخش سوئیچ مکانیکی وجود داشته باشد که در این حالت می‌توانید سوئیچ را یکسره کنید. در نوع دیگر طراحی از سوئیچ‌های لکترونیکی مانند ترانزیستورها استفاده می‌شود که برای یکسره کردن انها نیاز به شناخت قطعات و بررسی نقشه فنی دستگاه دارید. متاسفانه سوال شما به نحوی نیست که بتوان برای ان پاسخ مشخصی در یک راهکار ارائه داد. فقط نکته اینکه مواظب باشید باعث مواردی مثل ایجاد اتصالی در مدار نشوید که دستگاه دچار ایراد مضاعف نشود.

 7. سلام من وقتی سی دی رو توی دی وی دی میزارم دی وی دی جیر جیر میکنه ولی دوباره بعد از یک مدتی صدای جیر جیرش میره

  1. با سلام، برای اظهار نظر و مشاوره تعمیر دی وی دی حتما ابتدا برند و مدل دستگاه را مشخص کنید سپس به سراغ باقی سوالات می رویم.
   اما به طور کل در نظر داشته باشید که در تعمیر دی وی دی، عیب یابی اولیه حتما باید با تعویض قطعه تایید شود و اگر تعویض انجام نشود نمی توان هیچ قطعه ای را به طور 100% سالم یا خراب دانست. مثلا اپتیک دی وی دی را در نظر بگیرید: ممکن است تا حدود زیادی بتوان خرابی و یا سلامت آن را مشخص کرد اما بهترین راه حل برای تشخیص خرابی لنز دی وی دی تعویض آن است.

 8. با سلام ، من یه دستگاه دی وی دی پلیر فیلیپس دارم که ، وقتی با ریموت کنترل کار میکنه کاملا درست هستش و صدا و تصویر و باز و بسته شدن درب سی دی کاملا درسته ، اما مشکل اینجاست که روی نمایشگر دی وی دی هیچی نشون نمیده ، فقط یه خط روشن ( پایه A سون سگمنت ها ) فقط روشنه و دکمه های جلوی دستگاه هم کار نمیکنه هیچکدام ، حتی دکمه روشن و خاموش ، میشه لطفا راهنماییم کنید که مشکل در کدام بخش هست ؟

  1. با سلام، ابتدا بررسی کنید که تغذیه این بخش درست است یا خیر؟
   معمولا باید یک ولتاژ 3.3 تا حدود 5 ولت برای این بخش وجود داشته باشد. ولتاز فیلامان دیسپلی هم حدود منفی 30 ولت است. در تعمیر دی وی دی فیلیپس باید به سراغ بخش سیستم کنترل بروید که اطلاعات قابل نمایش در دیسپلی را تامین می کند. البته با توجه به کارکرد سایر قسمت ها احتمال خرابی این بخش کمتر است.

 9. با سلام و احترام
  علت حرکت نکردن موتور اسلدر چی هست ؟
  وقتی با دست حرکت میدم سی دی رو میخونه ولی ۵ ثانیه بعد دوباره باید بادست لنز رو حرکت بدم یا وفتی ترک عوض میکنم باید با دست حرکت بدم موتور وقتی تحریک میکنم میچرخه ولی خیلی ضعیف هست ضمن این که لنز روی محور کاملا روان هست .
  در ضمن من یه راهنما برای تعمیر سی دی میخام از کجا میتونم تهیه کنم برای تعمیر و تنظیم پتانسیومترهای دستگاههای قدیمی
  و اینکه آیا سی دی مخصوصی برای تنظیم و تست دستگاه وجود داره؟

  1. با سلام، موتور های اسلد بسیار حساس هستند و خرابی آنها زیاد است در عین حال ولتاژ ورودی آنها هم اهمیت دارد چون حرکت بسیار محدودی دارند اختلاف ولتاز در حد بسیار کم می تواند حرکت آنها را مختل کند. برای اموزش تعمیرات بخش سی دی کتابها و جزواتی وجود دارد اما امروز به دلیل استفاده کمتر از این سیستم ممکن است خیلی در دسترس نباشد. در عین حال در نظر داشته باشید بیشتر اطلاعات در این بخش به صورت تجربه و عملی است.

 10. سلام یک دستگاه ضبط DVD سامسونگ مدل Max ds 9850 دارم که همه عمل کرد آن از جمله خواندن دیسک و چرخش سینی دیسک همه درست است اما فقط تنها مشک اینه که وقتی درب پخش سی دی باز میشه با لرزش باز و بسته میشه و صدای لرزش دربش نسبتا بلنده لطفا راهنمایی بفرمایید ممنونم

  1. با سلام، مکنیزم کهنه شده و وزن بخش سینی برای موتور زیاد شده است. باید قدرت موتور را بالا ببرید. تسمه انتقال قدرت را بررسی کنید و در صورت نیاز تعویض. سرعن موتور را بالا ببرید تا بهتر بتواند سینی را جمع کند.

   1. سلام ببخشید تسمه خودش پاره بود یه تسمه که کمی از خودش کوچک تر بود انداختم در باز و بسته میشه فقط لرزشش هنوز هست سرعت موتور را چجوری بالا ببیرم

    1. با سلام، سوالات قبلی شما در این بخش دیده نمی‌شود اما با توجه به سوال شما باید بگوییم که معمولا لرزش درب دی وی دی مخصوصا در زمان بسته شدن در آن معمولا به دلیل اصطکاک بخش های پلاستیکی ایجاد می‌شود و تراز نبودن سطوح. اما توصیه میکنیم از زدن گریس اضافه که خیلی از مصرف کنندگان استفاده بیش از حد از ان میکنند خودداری کنید.

 11. سلام دستگاه DVDسه دیسک ال جی دارم تمام سی دی‌های صوتی و تصویری رو بدون اشکال پخش میکنه ولی وقتی DVDداخل دستگاه میزارم جواب نمیده وقتی یه ضربه بغل دستگاه میزنم شروع به پخش میکنه فقط روی حالت دی وی دی و دایویکس این مشگل رو داره ولی برای پخش بقیه سی دی های معمولی هیچ مشگلی نداره میشه راهنمایی کنین لطفا

  1. با سلام، با توجه به توضیحات دقیق شما، ابتدا باید از سلامت مکانیزم دیسک مطمئن شوید. موتورها، لیمیت سوئیچ و حتی قرار گرفتن دیسک در محل صحیح. بعضی مواقع دیسک های dvd چون مقداری سنگین‌تر هستند به درستی روی اپتیک قرار نمیگیرند. باید دستگاه را باز کنید و به دقت داخل رفتن و شروع لودینگ دیسک را تماشا کنید و سپس قطعات را چک کنید.

 12. سلام من یک دستگاه دی وی دی دنای دارم همهفرمت سی دی ها رو پخش میکنه غیر از دی وی دی علتش چیه ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام، اپتیک دی وی دی شما خراب است. احتمالا اپتیک 313 در دی وی دی دنای شما استفاده شده است. ابتدا باید سلامت موتورهای اسپندل و اسلدر را چک کنید و از سالم بودن آنها مطمئن شوید. بعد از آن اپتکی دی وی دی را تعویض کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط