علت ظاهر شدن نقاط نورانی در تصویر تلویزیون

علت ظاهر شدن نقاط نورانی در تصویر تلویزیون

علت ظاهر شدن نقاط نورانی در تصویر تلویزیون یکی از مواردی است که در بخش تعمیر تلویزیون ال جی زیاد شنیده می شود. در ادامه همراه با متخصصین تعمیر تلویزیون رایان علت ظاهر شدن نقاط نورانی در تصویر تلویزیون را توضیح داده و راههای رفع آن را بررسی می‌کنیم.

خرابی بک لایت تلویزیون و نشانه‌های ظاهری آن

نور زمینه یا بک لایت، نوری است که از پشت به صفحه نمایش تلویزیون می‌تابد. بک لایت باعث روشن شدن تصویر می‌شود.

هر ایرادی که در کیفیت بک لایت تلویزیون شما ایجاد شود به طور مستقیم در کیفیت تصویر تلویزیون ال ای دی شما اثر خواهد گذاشت.

اصلی‌ترین نشانه ظاهری خرابی بک لایت تلویزیون قطع شدن تصویر تلویزیون است. قطع شدن تصویر تلویزیون بعلت قطع شدن کامل بک لایت تلویزیون ایجاد می‌شود.

ایراد ظاهری شایع و متداول خرابی بک لایت تلویزیون قطع شدن تصویر است. اما موارد متعددی هم وجود دارد که ایراد در بخش بک لایت تلویزیون با مشخصه ظاهری دیگری همراه است و مصرف کننده را برای تشخیص و عیب یابی دقیق ایراد و پیگیری مراحل تعمیرات تلویزیون دچار سر در گمی می کند.

یکی از این موارد خرابی ایجاد لکه سفید در تصویر تلویزیون ال ای دی است که در ادامه با عنوان  (علت ظاهر شدن نقاط نورانی در تصویر تلویزیون) به مراحل تعمیر آن می پردازیم.

لکه سفید در صفحه تلویزیون

لکه سفید روی صفحه نمایش تلویزیون

نور زمینه یا همان بک لایت در تلویزیون های ال ای دی بوسیله لامپ های ال ای دی تولید می شود. نور تولید شده بوسیله لامپ‌های ال ای دی کیفیت بالایی دارد اما متمرکز به روبرو می‌تابد.

در تلویزیون های ال ای دی ما نیازمند نور یکدست و ملایمی هستیم که در تمام سطح تلویزیون یکنواخت دیده شود. به همین دلیل از منشورهایی برای پخش کردن نور لامپ های بک لایت تلویزیون استفاده می شود.

این منشورها با فاصله کمی از لامپ ها قرار می گیرند و به نحوی تنظیم می شوند که نور تولید شده توسط لامپ را پخش و به جای تمرکز نور به روبرو آن را در محیط اطراف پخش کنند.

اگر به هر دلیل فاصله کانونی بین منشور و لامپ بک لایت و صفحات فیلتر و پخش کننده بک لایت تلویزیون ایجاد شود باعث نشت نور در تصویر تلویزیون می‌شود.

این ایراد به صورت‌های مختلف مانند ایجاد لکه‌های سفید، ایجاد نقاط تاریک و روشن، ایجاد هاله و … ممکن است در تصویر تلویزیون دیده شود.

علت ظاهر شدن نقاط نورانی در تصویر تلویزیون

 

علت ظاهر شدن نقاط نورانی در تصویر تلویزیون

منشور لامپ‌های بک لایت بوسیله چسب حرارتی خاص در محل خود چسبیده است. به مرور زمان و با گرم شدن قطعات مختلف بک لایت تلویزیون چسب ها هم کیفیت خود را از دست داده و منشور از محل خود جدا می شود.

در این حالت نور لامپ به صورت مستقیم به صفحات پولاریزه و دیفیوزر تلویزیون می تابد و باعث دیده شدن نقاط نورانی در تصویر تلویزیون می شود.

جدا شدن منشور لامپ های بک لایت در تلویزیون ال ای دی باعث می شود که نور لامپ به صورت متمرکز به صفحات پولاریزه و فیلتر نور بتابد.

این ایراد در تصویر تلویزیون به صورت لکه سفید یا هاله سفید در تصویر تلویزیون روشن دیده می‌شود.

ایرادهایی که در اثر نشت نور در بک لایت تلویزیون ایجاد می‌شود در بک لایت های شاخه‌ای (direct) بیشتر به صورت ظاهر شدن نقاط نورانی در تصویر تلویزیون ظاهر می‌شود.

در بک لایت های لبه نشت نور بک لایت به صورت هاله سفید و پرنور در کناره تصویر ایجاد می‌شود.

 

علت ظاهر شدن نقاط نورانی در تصویر تلویزیون

تعمیر نقاط نورانی یا لکه سفید در تصویر تلویزیون

برای تعمیر تلویزیون در این ایراد ابتدا باید وضعیت سلامت لامپ های بک لایت تلویزیون بررسی شود. مجموعه بک لایت تلویزیون ال ای دی از تعدادی لامپ تشکیل می شود.

همه این لامپ ها دارای عمر یکسان هستند و به یک اندازه کار کرده اند. پس اگر یکی از آنها آسیب دیده است و آسیب دیدگی در اثر پایان یافتن عمر آن لامپ باشد بقیه لامپ ها هم در معرض همین آسیب و خرابی هستند.

خرابی بک لایت تلویزیون عموما به دلیل پایان یافتن عمر مفید بک لایت تلویزیون ایجاد می‌شود. به غیر از موارد استثنایی در عموم موارد مواجهه با خرابی بک لایت تلویزیون بهتر است بک لایت تلویزیون به طور کامل تعویض شود.

تعویض بک لایت تلویزیون و تنظیم دقیق صحات فیلتر و پولاریزه و دیفیوزر باعث بالارفتن کیفیت تصویر تلویزیون و همچنین افزایش عمر مفید آن می‌شود.

یکی از نکاتی که در انجام اصلاحیه بک لایت تلویزیون ال جی رعایت می شود تجدید چسب لامپ های بک لایت است. بازسازی دوباره چسب حرارتی بک لایت باعث انتقال بهتر حرارت تولید شده در بک لایت تلویزیون و کاهش استهلاک این بخش می شود.

هاله سفید در تصویر تلویزیون

نشت نور در تلویزیون سامسونگ

یکی از ایرادهایی که در تلویزیون‌های جدید سامسونگ زیاد دیده می‌شود نشت نور و ایجاد هاله پرنور در تصویر است.

متاسفانه با خارج شدن سامسونگ از بازار ایران نظارت کافی روی کیفیت تلویزیون‌های وارداتی صورت نمی‌گیرد. نتیجه این موضوع وارد شدن مدل‌هایی است که قطعات آنها کیفیت لازم را ندارد.

اکثر این مدل‌ها مانند NU7100 – NU7300 – TU7000 و … ساختار داخلی خاصی دارند. در ساخت پنل این مدل ها از بک لایت لبه استفاده شده است. کیفیت پایین بک لایت در این تلویزیون‌ها باعث خرابی بک لایت تلویزیون به همراه دیفیوزر می‌شود.

دیفیوزر در بک لایت لبه به صفحه‌ای گفته می‌شود که باعث شکست نور و پخش شدن نور در سطح پنل می‌شود. با خرابی دیفیوزر در تلویزیون سامسونگ، بک لایت به طور نامساوی در سطح تصویر پخش می‌شود.

ایجاد لکه نورانی در کناره‌های تصویر تلویزیون سامسونگ مهمترین نشانه خرابی دیفیوزر تلویزیون سامسونگ است.

متاسفانه به دلیل کمبود قطعات بسیاری از تلویزیون‌های سامسونگ در این بخش با مشکل تعمیر تلویزیون مواجه می‌شوند.

قطعه دیفیوزر تلویزیون سامسونگ کمیاب است و بسیاری از تلویزیون‌های سامسونگ بعلت عدم دسترسی به دیفیوزر غیر قابل تعمیر می‌شوند.

علت ظاهر شدن نقاط نورانی در تصویر تلویزیون

40 دیدگاه ها

 1. Arshia گفت:

  سلام و خسته نباشید.
  تلویزیون ما در چهار نقطه نور سفید معلوم هست .
  ممنونم دلیلشو بگید و به من کمک کنید.
  بازم ممنونم از شما.

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، بک لایت تلویزیون شما معیوب است و شرایط تعمیر دستگاه نسبت به میزان استهلاک قطعات دستگاه تعیین می شود.

 2. گروه تخصصی رایان گفت:

  با سلام ، نزدیکترین ایراد به توضیحات شما پیکسل سوختگی پنل تلویزیون شماست که در صورت صحیح بودن قبابل تعمیر نیست و نیاز به تعویض کامل پنل وجود دارد.

 3. داريوش گفت:

  با سلام تلويزيون من سامسنوگ ٦٥ اينچ منحني هستش در دو طرف ال ئي دي تو خط نوري به انداز يك الي دو سانتيمتر وجود دارد لازم به توضيح ميباشد آيا دو باند سينماي خانگي در دو طرف تلويزيون باعث اين ايراد شده ممنون مي شوم راهنمايي بفرمائيد

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، ایراد طراحی در تعدادی از مدل های تلویزیون سامسونگ باعث ذوب شدن صفحات رفلکتور می شه و تغییر زاویه نور بک لایت باعث ایجاد ایرادهایی میشه که ممکنه در ظاهر با هم تفاوت زیادی داشته باشن ولی در واقع از خرابی یک بخش ایجاد شدن. یک راه تعمیر تلویزیون شما تعویض کامل پنل است که حدود 15 میلیون تومان هزینه خواهد داشت. راه دوم تعمیر بک لایت است اما سایز و نوع ایراد دستگاه شما و قطعات معیوب تعمیر تلویزیون سامسونگ شما رو سخت می کنه چرا که در اولین قدم باید باید صفحه نمایش 65 اینچی دستگاه که ضخامت 1 میلی متری داره برداشته بشه. اگر تلویزیون در حال حاضر قابل استفاده است اولین توصیه اینه که بک لایت رو کم کنید تا ایراد با سرعت کتری پیشرفت کنه. راه دوم این که با مشورت با مراکز تعمیر مختلف تعمیرکار خوب پیدا کنید و جزئیات کار رو بزارین براتون انجام بدن.

 4. الهام گفت:

  سلام ما ال ای دیون رو یکماهه خریدار کردیم پسرم با تل فلزی یک زخم کوچولو در حد دوتا پایه تل در صفحه اش ایجاد شده که متاسفانه سفید رنگ و در تصاویر سیاه کاملا مشخصه آیا این ایراد ادامه پیدا میکنه؟و لکه بزرگتر میشه؟؟هم نگرانم هم عصبی لطفا پاسخ میدین

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، تنها راه تعمیر تلویزیون شما تعویض کامل صفحه نمایش دستگاه است. این تعویض با توجه به مدل و برند دستگاه بین 60 تا 80 درصد ارزش تلویزیون هزینه خواهد داشت.

 5. کیانا گفت:

  سلام ببخشید من تلویزیون 32 اینچ سامسونگ دارم نقاطی سبز رنگ که با عوض شدن رنگ تصویر به قرمز هم تغییر میکنند مشاهده کردم نقطه ای حلالی هم وجود دارد البته همه ان ها خیلی ریزن مشکل چیه

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، تغییر رنگی که گفتین فقط در پیکسل سوختگی ظاهر میشه که قابل تعمیر نیست. اما چون از روی توضیح شما نمیشه خیلی دقیق اظهار نظر کرد در صورت نیاز با بخش مشاوره تماس و عکس ارسال کنید.

 6. سجاد گفت:

  سلام یک لکه دایره ی کوچک نورانی دروسط تلویزیون ۴۲ال ای دی ال جی ظاهرشده درزمان زمینه سیاه باشد اصلا مشخص نیست ولی صفحه سفید باشد خیلی مشخصه لفطا منو راهنمایی کنید علتش چیه هزنیه اش چقدراست

 7. وحید گفت:

  باسلام
  یک خط رنگی گاهی ظاهر میشه در گوشه صفحه تلویزیون.
  عکسش رو در لینک زیر آپلود کردم

  https://s17.picofile.com/file/8416579476/photo_2020_12_06_18_55_56.jpg

  مثلا شبکه 3 هستش بزنی هر شبکه دیگه ای نیست این خط. بعدشم خودبه خود میره.
  در طول روز شاید 4-5 مرتبه ظاهر شه این خط.
  جاشم همونجاس فقط یعنی جابه جایی نداره.
  ایا پنل تی وی آسیب دیده؟
  یا مشکلی نیست؟

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، خیر مشکلی نیست. این ایراد مربوط به فرستنده است. در بسیاری از شبکه‌ها و دستگاههای دیجیتال مختلف دیده می‌شود و بعلت دیده نشدن در برخی موارد مصرف کننده را به اشتباه می‌اندازد

 8. پریسان گفت:

  با سلام خدمت شما و خداقوت .ما یک ای ای دی ۴۸ سامسونگ داریم ک مدتی درپایین صفحه و بالای صفحه و در نقاط زیادی از صفحه نور شبیه مهتابی پخش میشود ک حالت سایه روشن در صفحه ایجاد میکنه ک باعث کم نور شدن صفحه میشه
  ممنون میشم راهنمایی کنید و بهم بگید راه حلش چیه؟
  ما زیاد تلویزیون نمیبینیم اما در همین مدت ب علت ابگرفتگی منطقه خونمون دچار نم شدید شد.ایا علتش میتونه این قضیه باشه؟

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، مدل تلویزیون خود را قید نکرده‌اید اما با توجه به شکل ایراد باید گفت که این ایراد در مدلهای h و eh و مدلهای مشابه از نظر ساختار ایجاد می‌شود. خرابی و نیمه خرابی لامپهای بک لایت باعث ایجاد این ایراد می‌شود. تعویض بک لایت در این مدل ها لازم است و تعمیر بک لایت به هیچ وجه نتیجه کامل و مطمئنی ایجاد نخواهد کرد. میزان هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون شما بر اساس مدل بین 800 تا 1.400 هزار تومان متفاوت است.

 9. عارف هادی زاده گفت:

  سلام‌ تلوزیون من مدل سامسونگ ۵۰ اینچ منحنی 4k هستش العا نزدیکه یک هفته هستش که دقیقا بالای مارک سامسونگ تلوزیون دوتا هاله روشن به اندازه یکی دو سانتی متر ایجاد شده میخواستم بدونم مشکل از چی میتونه باشه لازم به ذکره که من سه ساله این تلوزیون رو دارم

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، خرابی بک لایت ، در برخی از مدل های منحنی خرابی بک لایت به صفحات پولاریزه آسیب می‌زند.

 10. غلام رضا گفت:

  با سلام
  خدمت ادمین محترم
  امروز هنگام دیدن تلوزیون سه نقطه روی پنل هاله ای سفید رنگ دیدم که هنگامی که صفه سفید رنگه خیلی خودش را نشان میده ولی در هنگامی که رنگ زمینه مشکی هست اصلا معلوم نیس خیلی میترسم که از پنل باشه چون با اوصاف گرانی نمیتونم تعویض پنل کنم
  در ضمن ال ای دی من ال جی ۴۲ اینچی ریسیور داره
  ممنون میشم رهنمائی کنید و منو از نگرانی در بیارین

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، مدل دستگاه را قید نکرده‌اید. احتمال ایجاد ایراد بک لایت در مدل‌هایی که در آنها از بک لایت شاخه‌ای استفاده شده و در عین حال دارای رسیور هم هستند مانند سری LB یا LN زیاد است. برای مشخص شدن کامل و از بین رفتن نگرانی می‌توانید با بخش مشاوره تعمیرات ارتباط آنلاین داشته و با ارسال عکس نظر متخصصین تعمیر تلویزیون رایان را جویا شوید.

 11. میلاد فتوحی گفت:

  سلام تلویزیون من سام هستش تازه خریدم ۵۵اینچ در کناره صفحه نمایش هاله هایه سفید هستش چیکار کنم تا درست بشن درضمن گارانتی هم داره

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، به سرعت با بخش نمایندگی تعمیرات مربوطه تماس بگیرید. ایراد بک لایت یکی از ایرادهایی است که در مدل‌های آخری که از تلویزیون‌های سامسونگ تولید شده دردسر زیادی برای خریداران ایجاد کرده است. ظاهرا محصولات سام هم همین مشکلات را دارند.

 12. مجتبی گفت:

  سلام و وقت بخیر
  تلویزیون آکبند ال جی مدل نانوسل86 پس از نصب به اندازه ی سر سوزن نقطه ی سبز رنگ در صفحه داره،آیا این مشکل هست یا رفع میشه؟چون امکان مرجوعی برام وجود داره،ممنون میشم توضیح بدین،تشکر

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، احتمالا تلویزیون شما دارای پیکسل معیوب است. هر شرکت سازنده استاندارد خاصی در این بخش دارد. بعنوان مثال شرکت سامسونگ تعداد تا 7 پیکسل در یک صفحه نمایش را طبیعی و جزئی از ساختار پنل تلویزیون به شمار می‌آورد. این نکات مواردی است که از اطلاع فروشنده هم خارج است. اگر امکان مرجوعی وجود دارد دستگاه را برگشت دهید. البته امکان زیاد شدن نقاط توضیح داده شده بسیار کم است اما برگشت دستگاه و دقت بیشتر در هنگام خرید و تست پنل تلویزیون روش مناسب تری است.

 13. الیاسی گفت:

  سلام
  بک لایت تلویزیون ال‌جی رو تازه عوض کردم وقتی که داشتم تو خونه چک میکردم متوجه یک لکه روشن تو تصویر شدم که شکل هندسی خاصی هم نداره که بگم از بک لایته،از روبرو هم مشخص نمیشه فقط از زاویه کنار تلویزیون مشخص میشه. لطفا بفرمایید مشکل از چیه؟ ممنون

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، طبیعتا ایراد دیده شده مربوط به نقص در بخش بک لایت تلویزیون است. اما در نظر داشته باشید که بخش بک لایت در تلویزیون‌های مختلف ساختار مختلفی دارد. مثلا در یک تلویزیون با بک لالیت شاخه‌ای این ایراد می تواند مربوط به زاویه شکست نور در منشورها باشد اما در یک تلویزیون دارای بک لایت لبه این ایراد می تواند به دلیل وجئود یک لکه در دیفیوزر دستگاه باشد. با توجه به توضیحی که داده‌اید نمی دانیم آیا می توانید از اشکال تلویزیون عکس بگیرید یا خیر؟
   در صورتی که امکان ارسال عکس داشتید با بخش مشاوره رایان در واتساپ تماس بگیرید
   09124705009

 14. sepideh گفت:

  سلام تلویزیونم 50 سامسونگ هست چند وقت میشه یک نقطه کوچک رو صفحش هست اولش صورتی بود الان ابی شده علتش از چبه؟ ممکنه بیشتر بشه؟

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، با توجه به توضیحات شما قطعا در بخش پنل تلویزیون مشکل دارید. نقطه کوچکی که نام برده‌اید به تناسب اندازه می‌تواند یک یا چند پیکسل باشد که به طور صحیح فعال نمی‌شوند. با توجه به ساختار پنل ممکن است به مرور زمان این نقطه افزایش داشته باشد. برای آگاهی بیشتر به نوشته روش‌های جلوگیری از زیاد شدن پییکسل سوخته تلویزیون مراجعه کنید

 15. مصطفی گفت:

  سلام تلویزیون 55nu7100 بک لایت عوض کردیم پایین تصویر پرنورتر از بقیه صفحه به نظر میرسه آیا مجددا باید بک لایت تعمیر بشه؟

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، بک لایت تلویزیون شما از نوع لبه است. در بک لایت‌های لبه نور بک لایت از لبه تصویر در سطح آن پخش می‌شود اما به دلیل وجود دیفیوزر این پخش ملایم و یکدست می‌شود. از متخصص تعمیر تلویزیون سامسونگ بخواهید دوباره اسمبل بخش بک لایت تلویزیون را بررسی کند. قطعا در جاگذاری یکی از قطعات اشتباه داشته‌اید.

 16. امیر گفت:

  سلام خسته نباشید من حدود سه روزی هست که تلویزیون پاناسونیک مدل 65 اینچ رو خریداری کردم بعد از سه روز در تصاویر سیاه در زیر صفحه تلویزیون حاله هایی با رنگ سفید ایجاد شده میخواستم بدونم مشکل از کجاست

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، قطعا یکی از ایرادهای محتما خرابی بک لایت تلویزیون است. بخش بک لایت در تلویزیون‌های led و lcd احتمال بالایی برای ایجاد ایرادهای مختلف دارد. اما به دلیل نو بودن دستگاه نمی توان بدون عیب یابی دقیق اظهار نظر کرد و برای تعمیر تلویزیون پاناسونیک شما راهکار تعیین کرد. از متخصصین تعمیرات تلویزیون به صورت حضوری و یا حداقل اگر در عکس و فیلم ایراد قابل تشخیص است از طریق واتس اپ مشاوره انجام دهید تا بهترین نتیجه حاصل شود.

 17. محمدجواد قاسمی گفت:

  باسلام تلویزیون ما ۴۲ اینچ ال جی هستش ک تازگی دو‌لکه نور سفید ظاهر شده است علت چیست؟ ایا میتوان تعمیر کرد یا خیر؟

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، در مطلبی که خوانده‌اید جزئیات ایراد ظاهری ایجاد لکه‌ها و نقاط نورانی در تصویر تلویزیون توضیح داده شده است. این ایراد به دلیل ساختار بک لایت های استفاده شده در چند مدل از تلویزیون‌های ال جی دیده می‌شود. راه حل صحیح رفع ایراد تعویض کامل بک لایت است. همه لامپ‌های بک لایت دارای عمر یکسان هستند و در عمل همه منشورها شل هستند و با یک فشار بسیار کم از محل خود جدا می‌شوند.

 18. محمد گفت:

  با سلام
  ما یه تلویزیون ال ای دی ال جی داریم که یه لکه نور داخلش ایجاد شده
  با خوندن مقاله شما متوجه شدم که مربوط به بک لایته
  میخواستم ببینم اگر فعلا بک لایت تعویض نشه برای تلویزیون مشکل ساز میشه و اینکه تعویض بک لایت چقدر هزینه بر هست، ممنون

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، علت اصلی ایجاد نقطه نورانی کهنه شدن بک لایت است. طبیعی است که بهترین روش تعمیر تلویزیون در این حالت تعویض کامل بک لایت است اما اگر به هر دلیل فعلا قصد تعمیر تلویزیون خود را ندارید حداقل مقدار نور زمینه را با استفاده از منوی تنظیمات یا با استفاده از گزینه صرفه جویی در انرژی کاهش دهید.

 19. Parsa گفت:

  سلام تلویزیون ما ال جی در ۴ نقطه نور سفید هست دلیلش میشه بگید و آیا درست میشه یا نه
  و هزینه اش چقدر میشه
  ممنون

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، ایجاد نقاط سفید در تصویر تلویزیون چند علت می‌تواند داشته باشد که یکی از آنها خرابی بخش بک لایت است. برای اطمینان از خرابی بک لایت و یا ایجاد سایر ایرادها از متخصصین تعمیرات تلویزیون ال جی با ارسال عکس و فیلم و یا به صورت حضوری کمک بگیرید. معمولا ایرادهایی که در این بخش ایجاد می شود به غیر خرابی پنل تلویزیون به راحتی قابل تعمیر است.

 20. پیام صید احمد کرمانی گفت:

  با سلام ما tv7660 ال جی داریم الان یه نطقه اندازه ستاره خیلی ریز در کنار صفحه هست البته وقتی زمینه سیاه هست آیا این بزرگ تر میشه یا خیر و مشکلی نیست جهت کار کردن با اون

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، معمولا دو حالت وجود دارد : خرابی بک لایت یا اشکال در صفحه نمایش تلویزیون. اما توصیه فعلی اینست که بدون حساسیت به استفاده از تلویزیون خود ادامه دهید. در صورتی که در آینده نیاز به تعمیر تلویزیون ال جی خود پیدا کردید می‌توانید این موضوع را هم بررسی کنید و در صورت نیاز برای تعمیر آن اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ