چگونه بک لایت تلویزیون را تنظیم کنیم؟

چگونه بک لایت تلویزیون را تنظیم کنیم

با نگاهی اجمالی به آمار تعمیرات تلویزیون‌های ال سی دی و ال ای دی متوجه می‌شویم که بالاترین آمار خرابی تلویزیونها متعلق به بخش بک لایت است. در ادامه به شما توضیح می‌دهیم که چگونه تنظیم بک لایت تلویزیون در افزایش عمر مفید آن تاثیر دارد و چگونه می‌توانید تنظیم بک لایت تلویزیون خود را انجام دهید. با متخصصین تعمیر تلویزیون رایان همراه باشید.

تنظیم شدت نور بک لایت باید بر اساس میزان نور محیط صورت گیرد. هر چقدر نور محیطی بیشتر باشد لازم است تا بک لایت تلویزیون بیشتر باشد تا کیفیت و کنتراست تصویر حفظ شود. در اغلب موارد مصرف‌کنندگان سعی می‌کنند تلویزیون را در بخشی از منزل که دارای نور محیطی کمتری است قرار دهند مگر این که مجبور شوند و ساختار منزل اجازه ندهد. تجربه محیطی تکنسین‌هایی که برای انجام تعمیر تلویزیون در منزل مراجعه می‌کنند نشان می‌دهد در اکثر منازل و حتی مکان‌های اداری نیازی به استفاده از حداکثر میزان بک لایت تلویزیون نیست. این در حالی است که تقریبا اکثر تلویزیون‌هایی که به بخش تعمیر بک لایت تلویزیون مجموعه رایان مراجعه کرده‌اند بعد از تعمیر مشخص شده است که میزان نور بک لایت آنها (در طول سالهای استفاده) در حالت حداکثر بوده است.

تنظیم بک لایت تلویزیون ال جی

برای تنظیم بک لایت ال جی ابتدا وارد منوی تنظیمات شوید. دو گزینه برای کنترل و تنظیم نور بک لایت وجود دارد. گزینه صرفه جویی در انژی (enenrgy saving) در ابتدا و بعنوان اولین گزینه معرفی شده است. در این گزینه 4 انتخاب وجود دارد. کم، متوسط، زیاد و تصویر خاموش. در سه گزینه اول میزان نور بک لایت به صورت معکس کاهش پیدا می‌کند یعنی هر چقدر صرفه جویی در انژی بیشتر شود میزان نور بک لایت کاهش پیدا می‌کند. گزینه چهارم یا تصویر خاموش برای قطع کردن کامل بک لایت تلویزیون ال جی است. از این گزینه برای مواقعی که به تصویر تلویزیون نیاز نیست استفاده کنید مثلا زمانی که تلویزیون روی کانال‌های رادیویی قرار دارد.

تنظیم بک لایت تلویزیون سامسونگ

تنظیم بک لایت سامسونگ تا حدودی شبیه تنظیمات ال جی است با این تفاوت که گزینه صرفه جویی انرژی که در بیشتر مدل‌های تلویزیون سامسونگ با نام ECO SOLUTION مشخص شده است در بخش تنظیمات سیستم منوی تنظیمات قرار داده شده است. گزینه مستقیم تنظیم بک لایت در تلویزیون های سامسونگ در منوی تنظیمات تصویر قرار دار. مقدار عددی گزینه تنظیم بک لایت در تلویزیون های سامسونگ 0 تا 20 قرار داده شده است.

تنظیم بک لایت تلویزیون سونی

تنظیم بک لایت سونی با برندهای ال جی و سامسونگ تفاوت زیادی دارد. در منوی تنظیمات تلویزیون سونی یک گزینه جداگانه به نام متناسب با محیط وجود دارد که به درستی هم انتخاب شده است. گزینه‌های قابل انتخاب در این منو به تغییرات دستگاه نسبت به شرایط محیطی مربوط می‌شود مانند تایمر و نور بک لایت که همانطور که گفتیم بهترین روش تنظیم آن، متناسب سازی با نور محیط است.

صرفه‌جویی انرژی در تلویزیون‌های سونی دراری دو سطح کم و زیاد است است. ضعف نداشتن حالت متوسط را می‌توانید با تنظیم نور بک لایت برطرف کنید. گزینه تنظیم نور بک لایت در تلویزیون های سونی به مانند سایر تلویزیون ها در منوی تنظیمات تصویر قرار دارد. گزینه تنظیمات تصویر در تلویزیونهای سونی نمایش (display) نام دارد.

 

بیشتر بخوانید : علت سوختن بک لایت تلویزیون سامسونگ

در عموم تلویزیون‌های سونی از بک لایت‌های با کیفیت استفاده شده است و به همین دلیل میزان خرابی بک لایت در بین تلویزیون های این برند به نسبت برندهای ال جی و سامسونگ بسیار پایین‌تر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ