روشن نشدن و چشمک زدن چراغ جلوی تلویزیون پاناسونیک

روشن نشدن و چشمک زدن چراغ جلوی تلویزیون پاناسونیک

روشن نشدن و چشمک زدن چراغ جلوی تلویزیون پاناسونیک دلیل مراجعه برخی از مراجعین بخش تعمیر تلویزیون رایان است که دلیل این ایراد را نمی‌دانند. در ادامه راجع به این مسئله توضیحات بیشتری می‌دهیم.

پاناسونیک در تلویزیون های خود از نوعی عیب یاب داخلی استفاده کرده است که رابط کاربری آن از طریق چشمک زدن چراغ جلوی تلویزیون است.وقتی یکی از قطعات یا بردهای داخلی تلویزیون پاناسونیک معیوب می شود و عملکرد آن مختل می‌شود مدار محافظ ناظر بر آن قطعه، فعال شده و پیامی به سیستم کنترل دستگاه ارسال می کند. سیستم کنترل مرکزی تلویزیون، برای جلوگیری از سرایت ایراد به قطعات دیگر تلویزیون را خاموش می‌کند. برای مشخص شدن محدوده ایراد و قطعات معیوب و سهولت عیب یابی و تعمیر تلویزیون پاناسونیک، چراغ جلوی تلویزیون یا همان لامپ پاور دستگاه شروع به چشمک زدن می‌کند. تعداد چشمک‌ها مشخص کننده قطعه خراب تلویزیون است.

روشن نشدن و چشمک زدن چراغ جلوی تلویزیون پاناسونیک

تعداد چشمک‌ها، یک تعداد ثابت است و با یک مکث کوتاه پشت سر هم تکرار می‌شود. به بیان ساده‌تر چراغ پاور تلویزیون نسبت به محدوده خرابی و قطعاتی که آسیب دیده و از کار افتاده‌اند، تعداد مشخصی چشمک می زند و مکث 2 ثانیه‌ای می‌کند و مجددا همان تعداد چشمک را تکرار می کند. برای ایرادهای مختلفی که ممکن است در تلویزیون پاناسونیک ایجاد شود تعداد چشمک‌های مشخص در نظر گرفته شده است.

بعنوان نمونه در نظر بگیرید که در یکی از مدل های تلویزیون پلاسما پاناسونیک برد scan دستگاه دچار خرابی شود. در این حالت بعد از اینکه تلویزیون را روشن می کنیم چراغ پاور تلویزیون چند بار چشمک سبز می‌زند اما بجای آنکه تصویر تلویزیون ظاهر شود، تلویزیون خاموش شده چراغ جلوی تلویزیون شروع به چشمک زدن می کند و 7 بار چشمک می زند. بعد از 7 بار چشمک زدن، لامپ پاور تلویزیون پاناسونیک برای 2 ثانیه خاموش شده و سپس مجددا 7 بار چشمک می‌زند. این تکرار چشمک ها تا خاموش کردن تلویزیون و یا جدا کردن دستگاه از برق ادامه دارد.

جدول عیب یابی تلویزیون پاناسونیک

اولین قدم در بخش تعمیر تلویزیون پاناسونیک (روشن نشدن و چشمک زدن چراغ جلوی تلویزیون پاناسونیک) شمارش صحیح چشمک ها و ارائه آن همراه مدل دستگاه به مرکز تعمیر تلویزیون پاناسونیک است. متخصصین تعمیرات تلویزیون پاناسونیک با مراجعه به نقشه فنی هر دستگاه و تطبیق تعداد چشمک‌ها، ایراد دستگاه به همراه توضیحات لازم را به شما ارائه خواهند داد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ