تعمیر سینما خانگی سونی dz910

تعمیر سینمای خانگی سونی مدل DZ910

در این نوشته قصد داریم ایرادهای متداول در تعمیر سینما خانگی سونی dz910 را بررسی کنیم قطعات معیوب را نام برده و راه حل و مراحل تعمیر هر ایراد را توضیح دهیم. با ما همراه باشید.

 

ایرادهای متداول در تعمیر سینما خانگی سونی dz910

در این بخش بر اساس آمار ورودی تعمیر این مدل از سینمای خانگی سونی ایرادهایی که بیشترین موارد مراجعه را داشته است نام برده و در مورد علت ایجاد و نحوه تعمیر آنها توضیح می دهیم.

کار نکردن بخش سی دی سینما خانگی

یکی از ایرادهای مشترک بین دستگاه های سینمای خانگی از کار افتادن بخش CD است به نوی که دستگاه قادر نیست اطلاعات دیسک را بخواند. این ایراد در عموم موارد مربوط به خرابی (کارکرد نا صحیح) لنز دستگاه است که نام فنی آن اپتیکال پیکاپ است. اپتیکال پیکاپ و قطعات جانبی آن شامل موتور اسپیندل و موتور اسلدر و لیمیت سوئیچ مجموعه اپتیکال بلاک نامیده می‌شود.

در مدل dz910 به مانند اکثر مدل های سری DZ از اپتیکال بلاک 313 استفاده شده، اپتیکال بلاک با کیفیتی که محصول خود شرکت سونی است. استفاده از کاور باعث جلوگیری از ورود گرد و غبار و کاهش استهلاک این قطعه در مدل DZ910 شده است.

نخواندن دیسک و نمایش پیام CAN NOT PLAY – باز و بسته شدن درب بخش سی دی – نخواندن دیسک و باز شدن درب بخش سی دی از جمله ایرادهایی است که در صورت خرابی اپتیکال بلاک دیده می شود.

در تعمیر سینما خانگی سونی dz910 ابتدا تعمیر اپتیکال بلاک در نظر گرفته می‌شود. تعمیر تلویزیون اپتیکال بلاک 313 اگر به طور دقیق انجام شود نتیجه آن قانع کننده خواهد بود و نیازی به تعوئیض کامل قطعه نیست، در عین حال کاهش هزینه زیادی هم ایجاد می شود.

 

تعمیر سینما خانگی سونی dz910

نمای داخلی سینما خانگی سونی dz910

 

روشن نشدن سینمای خانگی سونی و نمایش push power protect

سینمای خانگی سونی دارای عیب یاب داخلی است و در صورتی که خرابی قطعات به شکلی باشد که احتمال آسیب دیدگی سایر قطعات وجود داشته باشد مدار محافظ دستگاه فعال می‌شود و از مصرف کننده می‌خواهد که دستگاه را خاموش کند. در این حالت پیام push power protect در دیسپلی دستگاه نمایش داده می شود و دستگاه از کار می افتد.

خرابی قطعات آمپلی فایر و یا همان بخش تقویت صدا – خرابی قطعات برد پاور – خرابی طعات برد سروو ایرادهای متخلفی است که می‌تواند باعث ایجاد حالت پروتکت در سینمای خانگی سونی شود.

اگر با این ایراد در سینمای خانگی سونی خود مواجه شدید ابتدا همه بلندگوها دستگاه را جدا کنید. ممکن است خرابی یکی از بلندگوهای دستگاه باعث ایجاد این حالت شده باشد. مجددا دستگاه را آزمایش کنید اگر ایراد برطرف شده بود این بار بلندگوها را تک به تک به دستگاه اصلی سینما خانگی اضافه کنید. با اتصال هر بلندگویی که مجددا باعث ایجاد حالت پروتکت شود همان بلندگو خراب است اما اگر با جدا کردن بلندگوها هم ایراد برطرف نشود سینمای خانگی سونی شما دچار خرابی شده و باید با یکی از مراکز تعمیر سینمای خانگی سونی تماس بگیرید.

 

تعمیر سینما خانگی سونی dz910

پروتکت در سینمای خانگی سونی

 

از کار افتادن بلندگوهای عقب سینمای خانگی سونی

در مدل dz 910 بلندگوهای عقب وایرلس هستند. یک آمپلی فایر مجزا در کنار بلندگوهای عقب فعال می‌شود و بلندگوهای عقب سینمای خانگی به آن وصل می‌شود. این آمپلی‌فایر از طریق بلوتوث با دستگاه سینمای خانگی اصلی ارتباط برقرار می کند. این ارتباط از طریق کارت‌های که s air نام دارد برقرار می شود.

وقتی هر دو دستگاه را روشن کنید چراغ استندبای دستگاه وایرلس چند بار چشمک قرمز می‌زند و با برقراری ارتباط لامپ سبز رنگ می شود. اگر رنگ لامپ یا نوع چشمک زدن آن به هر شکل دیگری باشد ارتباط برقرار نمی شود. در این حالت ممکن است دستگاه اصلی سینمای خانگی و یا دستگاه وایرلس معیوب شده باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ