تعمیر ضبط خانگی سونیReviewed by علی بختیاری on Aug 20Rating: 4.0تعمیر ضبط خانگی سونی تعمیر ضبط خانگی سونی,تعمیر سینمای خانگی سونی,تعمیر دی وی دی پلیر سونی,تعمیر سینمای خانگی,تعمیر دی وی دی, بخشی از خدمات گروه رایان است.

با وجود تغییر شکل ظاهری ضبط های خانگی به سینمای خانگی و ساندبار ها اما بعلت کیفیت بالای دستگاه ها در برند سونی هنوز تعداد زیادی از ضبط های خانگی سونی در حال استفاده مصرف کنندگان است. در ادامه به بررسی کلی تعمیر ضبط خانگی سونی و عیوب متداول در این دستگاه ها می پردازیم :

یکی از روش های سونی طراحی یک مجموعه و استفاده عمومی از آن در مدل های مختلف است. این روش باعث می شود تا در بخش تعمیر ضبط خانگی سونی و همچنین تعمیر سینمای خانگی و تعمیر دی وی دی سونی نوعی یکپارچگی ایجاد شود که به پیشرفت روند تعمیرات کمک زیادی می کند.

 

تعمیر ضبط خانگی سونی

عیوب متداول

 

نمایش پیام  please wait در ضبط خانگی سونی :

از نظر آماری، بیشترین ایرادی که در بین ضبط های خانگی سونی دیده می شود ایراد please wait  است. در ابتدای روشن شدن ، دستگاه بخش های  سی دی  ، کاست ها چک می کند که در کاست ها شامل برگشت مکانیزم به حالت خلاص و در بخش سی دی شامل ریست شدن اپتیکال بلاک و چرخش سی نی سی دی و بررسی مکانیزم از نظر وجود دیسک و تعداد آن است. پس از این چک اولیه دستگاه آماده کار می شود. در زمانی که چک کردن در حال انجام است عبارت please wait در دیسپلی دستگاه نمایش داده می شود و اگر به هر دلیلی به اتمام نرسد نمایش آن ادامه خواهد داشت.

نمایش پیام push power protect در ضبط خانگی سونی :

این کد خطا نشان دهنده وجود اضافه بار روی بخش پاور است که به دلایل مختلفی مانند اتصال کوتاه قطعات بخش آمپلی فایر ایجاد می شود و با فعال شدن مدار محافظ دستگاه ، فرمان خاموش شدن از سیستم کنترل صادر می شود تا از پیشرفت ایراد و خرابی قطعات بیشتر جلوگیری شود. همانطور که در بخش های مختلف راجع به این ایراد گفتیم در صورت مواجهه با نمایش پیام push power protect ( در دستگاه های مختلف این راه حل صادق است ) ابتدا تمام فیش های ورودی و خروجی دستگاه و مخصوصا بلندگوهای دستگاه را جدا کرده و مجددا دستگاه را تست کنید.

ایراد در بخش آمپلی فایر ، ایراد در برد رگولاتور ولتاژ ، ایراد در برد سروو بیشترین موارد معیوبی است که در رفع این ایراد دیده شده است.

نخواندن سی دی در ضبط خانگی سونی :

همانطور که در بخش های مختلف تعمیر سینمای خانگی و دی وی دی پلیر گفتیم در صورت خوانده نشدن سی دی در یک دستگاه، ضعف و یا خرابی اپتیکال بلاک اولین موردی است که باید در نظر داشت.

 

در عموم ضبط های خانگی سونی که در حال استفاده هستند از دو نوع اپتیکال بلاک استفاده شده است :

  1. DBU 1  : بیشتر در دستگاه های تولیدی قبل از سال 1385 استفاده شده است ، دارای کاور بوده و به همین جهت در مقابل نفوذ گرد وغبار مقاومت بسیار زیادی دارد. از قدرت بسیار بالایی برخوردار است و معمولا ضعیف شدن آن به صورت صرف زمان بیشتر در خواندن اطلاعات اولیه نمایان می شود. مثلا در صورت ضعیف شدن اپتیکال بلاک ضبط خانگی سونی سری FL و FLX که در آن از اپتیکال بلاک DBU1 استفاده شده زمان لود سی دی ها طولانی می شود ولی معمولا در خواندن سی دی اشکالی دیده نمی شود.

 

 

تعمیر ضبط خانگی سونی

 

 

  1. 313CAAA : از این اپتیکالا بلاک در عموم دستگاه های سونی بعد از سال 1385 به صورت گسترده استفاده شده است. کیفیت ساخت بسیار بالایی دارد و در عموم طراحی ها بعلت استفاده سونی از کاور های مخصوص که تمام بخش اپتیکال بلاک و مکانیزم OPEN/CLOSE را در بر می گیرد در مقابل نفوذ گرد و غبار بسیار مقاوم است. روند استهلاک برخی از قطعات اپتیکال بلاک 313 در صورت عدم استفاده طولانی مدت تسریع می شود و به همین دلیل توصیه می شود از دستگاه هایی که این اپتیکال بلاک در آنها استفاده شده حداقل هفته ای یک الی دو مرتبه استفاده شود.

 

تعمیر ضبط خانگی سونی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ