تعمیر ضبط خانگی سونی

تعمیر ضبط خانگی سونی

تعمیر ضبط خانگی سونی و نصب امکانات جدید مانند بلوتوث و پورت USB یکی از راههایی است که دارندگان ضبط‌ های خانگی سونی انتخاب می‌کنند. این یک روش میانبر برای داشتن یک سیستم صوتی قوی با حداقل هزینه است. در ادامه متخصصین تعمیر سیستم‌ های صوتی رایان ایرادهای متداول و شایع در بخش تعمیرات ضبط خانگی سونی را بررسی می‌کنند.

ایرادهای شایع در تعمیر ضبط خانگی سونی

شایع ترین ایرادهایی که در بین ضبط های خانگی سونی دیده می شود عبارتند از :

 1. از کار افتادن بخش سی دی ضبط خانگی و نمایش پیغام PLEASE WAIT
 2. نخواندن و اجرا نشدن دیسک
 3. خاموش شدن ضبط خانگی و نمایش پیغام PUSH POWER PROTECT
 4. باز و بسته شدن درب (سینی) سی دی ضبط خانگی
 5. نمایش پیام C3100
 6. نمایش پیام C81
 7. نمایش پیام C1370

 

نمایش پیام  please wait در ضبط خانگی سونی

اولین ایرادی که باید در تعمیر ضبط خانگی سونی بررسی کنیم از کار افتادن بخش CD و نمایش پیام PLEASE WAIT در دیسپلی دستگاه است. این ایراد بالاترین آمار مراجعه را دارا می‌باشد.

وقتی ضبط خانگی سونی را روشن می‌کنید، در ابتدا، راه‌اندازی و ریست اولیه انجام می‌شود. در این مرحله بخش‌های مختلف دستگاه چک می‌شود: کاست‌ها از نظر وجود کاست چک می‌شود و مکانیزم کاست‌ها در حالت ریست و خلاصی چرخ دنده‌ها قرار می‌گیرد. مکانیزم دیسک هم متناسب با اینکه چند درایو دیسک وجود داشته باشد حرکات راه اندازی اولیه را انجام می‌دهد.

در مدل‌های سه دیسک و پنج دیسک تعداد دیسک‌های موجود در دستگاه مشخص می‌شود. با اتمام این مراحل دستگاه آماده کار می‌شود. در طول مدت زمانی که این عملیات چک، ریست و راه‌اندازی اولیه انجام می‌شود پیام please wait در دیسپلی دستگاه نمایش داده می‌شود.

اگر به هر دلیل این راه‌اندازی اولیه به اتمام نرسد نمایش پیام please wait ادامه پیدا می‌کند. در این حالت قسمت‌های مختلف دستگاه به درستی کار نمی کند و معمولا صدای خروجی دستگاه هم قطع می‌شود.

تعمیر ضبط خانگی سونی

تعمیرات ضبط خانگی سونی

تعمیر ضبط خانگی سونی

تعمیرات ضبط خانگی سونی

تعمیر ضبط خانگی سونی

تعمیرات ضبط خانگی سونی

 

نمایش پیام push power protect در ضبط خانگی سونی

ضبط های خانگی سونی دارای عیب یاب داخلی هستند. عملکرد این عیب یاب به این صورت است که وقتی در یکی از بخش های دستگاه قطعه یا قطعاتی معیوب می شود مدار محافظ دستگاه فعال می شود.

با فعال شدن مدار محافظ، دستگاه غیر فعال می شود و پیام خطا متناسب با ایراد ایجاد شده در دیسپلی دستگاه نمایش داده می شود. عملکرد سیستم عیب یابی و غیر فعال شدن دستگاه باعث جلوگیری از پیشرفت ایراد و جلوگیری از سرایت خرابی به قطعات سالم دستگاه می شود.

اگر ایراد ایجاد شده در ضبط خانگی سونی باعث ایجاد اضافه بار روی بخش پاور دستگاه شود مثلا یکی از ولتاژهای اصلی اتصال کوتاه شود، همزمان با فعال شدن مدار محافظ و غیر فعال شدن دستگاه پیام push power protect در دیسپلی دستگاه نمایش داده می‌شود.

یکی از اصلی‌ترین قطعاتی که می تواند باعث ایجاد حالت پروتکت در ضبط خانگی سونی شود خرابی مدار آمپلی فایر یا همان تقویت صدای دستگاه است. بخش آمپلی فایر معمولا با دو ولتاژ مثبت و منفی با دامنه بالا تغذیه می شود. وجود هر گونه اتصال کوتاه در مدار آمپلی فایر ضبط خانگی سونی می تواند باعث ایجاد حالت پروتکشن شود.

در صورت مواجهه با نمایش پیام push power protect ( در دستگاه های مختلف این راه حل صادق است ) ابتدا تمام فیش های ورودی و خروجی دستگاه و مخصوصا بلندگوهای دستگاه را جدا کرده و مجددا دستگاه را تست کنید.

 

بیشتر بخوانید : تعمیر ضبط خانگی سونی w55

 

نخواندن سی دی در ضبط خانگی سونی

مشکل نخواندن سی دی و نشان ندادن محتویات دیسک ایراد شایع دیگری است که در تعمیر ضبط خانگی سونی دیده می شود. در یک سیستم درایو دیسک، قطعه اپتیکال بلاک وظیفه خواندن اطلاعات دیسک و انتقال آن به برد سروو را بعهده دارد. عموم مصرف کنندگان این قطعه را با نام لنز دی وی دی یا لنز ضبط خانگی می شناسند. قطعات این مجموعه آسیب پذیر هستند و میزان خرابی آنها بیشتر از سایر قطعات است. به همین دلیل وقتی با مشکل اجرا نشدن سی دی در ضبط خانگی سونی مواجه میشویم عیب یابی را از این قطعه آغاز میکنیم.

اپتیکال بلاک ها انواع مختلفی دارند. در دستگاههای سونی از چند مدل خاص و با کیفیت آنها استفاده شده است :

اپتیک 213

اپتیک KSS-213 در چند ورژن B – C و D در مدل های مختلف ضبط خانگی سونی استفاده شده است. مدل‌های ضبط خانگی سونی که اپتیک 213 در آنها استفاده شده است مانند سری VX777 یا VX888 تنها قادر به خواندن فرمت‌های صوتی غیر فشرده هستند. اپتیک 213 به صورت فابریک دارای کاور نیست اما در اکثر ضبط های خانگی سونی با کاور استفاده شده است. کاور در زمانی که اپتیک غیر فعال است روی لنز خارجی را می‌پوشاند و از ورود گرد و غبار به اپتیک جلوگیری می‌کند.

اپتیک BU30

در عموم ضبط های خانگی سونی که قادر به خواندن فرمت های تصویری (غیر DVD) هستند از اپتیکالا بلاک BU30 استفاده شده است. اپتیکال بلاک BU30 به صورت فابریک دارای کاور است تا از نفوذ گرد و غبار به اپتیک جلوگیری کند.

این اپتیک اولین بار در محصولات شرکت آیوا استفاده شد. پس از آنکه شرکت آیوا توسط سونی خریداری شد در مدت محدودی روی محصولات سونی هم استفاده شد.

اپتیک DBU 1

اپتیک DBU 1 اولین بار توسط شرکت میتسومی برای سونی ساخته شد. دارای مکانیزم فلزی است و بیشتر در دستگاه های تولیدی قبل از سال 1385 استفاده شده است. لنز خارجی پیکاپ در اپتیک DBU 1 دارای کاور بوده و به همین جهت در مقابل نفوذ گرد وغبار مقاومت بسیار زیادی دارد. این کاور در زمان بیکاری اپتیک مانند یک پلک محافظ روی لنز خارجی را می‌پوشاند و از آن در وقابل عوامل محیطی مانند گرد و غبار حفاظت می کند.

DBU 1 از قدرت بسیار بالایی برخوردار است و معمولا ضعیف شدن آن به صورت صرف زمان بیشتر در خواندن اطلاعات اولیه نمایان می شود. مثلا در صورت ضعیف شدن اپتیکال بلاک ضبط خانگی سونی سری FL و FLX که در آن از اپتیکال بلاک DBU1 استفاده شده زمان لود سی دی ها طولانی می شود ولی معمولا در خواندن سی دی اشکالی دیده نمی شود.

 

تعمیر ضبط خانگی سونی

اپتیک 313

از این اپتیکال بلاک در عموم دستگاه های سونی بعد از سال 1385 به صورت گسترده استفاده شده است. کیفیت ساخت بسیار بالایی دارد و در عموم طراحی ها بعلت استفاده سونی از کاور های مخصوص که تمام بخش اپتیکال بلاک و مکانیزم OPEN/CLOSE را در بر می گیرد در مقابل نفوذ گرد و غبار بسیار مقاوم است.

روند استهلاک برخی از قطعات اپتیکال بلاک 313 در صورت عدم استفاده طولانی مدت، سرعت می‌گیرد و به همین دلیل توصیه می شود از دستگاه هایی که این اپتیکال بلاک در آنها استفاده شده حداقل هفته ای یک الی دو مرتبه استفاده شود.

 

تعمیر ضبط خانگی سونی

پیام C81 در ضبط خانگی سونی

ارور C81 درمجموعه تعمیر ضبط خانگی سونی مختص سری RV طراحی شده است. در این سری از ضبط های خانگی سونی وقتی ایرادی در بخش دیسک ایجاد می‌شود به نحوی که باعث غیر فعال شدن کامل مکانیزم و برد سروو شود، با فعال شدن سیستم حفاظتی ارور C81 در دیسپلی دستگاه نمایش داده می‌شود.

در عموم ضبط های خانگی سونی سری RV مانند مدل‌ های MHC-RV6 -RV8 – RV55 -RV550- RV555 اپتیکال بلاک BU30 استفاده شده است. در اپتیک BU30 چرخ دنده کوچکی در بخش موتور اسلدر وجود دارد. به مرور زمان این چرخ دنده ترک برمیدارد.

ترک خوردن چرخ دنده اپتیک BU30 باعث می‌شود وقتی ضبط خانگی سونی را روشن می کنید در همان ریست اولیه اپتیک صدای چرخ دنده معیوب شنیده شود. در بعضی موارد تعمیر ضبط خانگی سونی دیده شده که خرابی این چرخ دنده باعث جلوگیری از ریست اولیه دستگاه و نمایش ارور C81 شده است.

ارور c81 تعمیر ضبط خانگی سونی

نمایش ارور C 13 70 در ضبط خانگی سونی

کد خطای C 13 70 پیام دیگری است که در برخی از مدل های ضبط خانگی سونی مانند سری AZ – GNZ – GZR دیده میشود.  پیام C 13 70 در ضبط خانگی سونی معمولا با از کار افتادن بخش CD نمایش داده میشود.

وقتی دیسک به مکانیزم ضبط خانگی سونی وارد میشود روی اپتیکال بلاک (لنز دی وی دی) قرار میگیرد تا اطلاعات آن خوانده شود. اگر به هر دلیل فنی ، ضبط خانگی سونی قادر به خواندن اطلاعات دیسک نباشد بعد از چند بار تلاش برای خواندن محتویات دیسک، ارور C1370 در ضبط خانگی سونی ظاهر میشود.

ایرادهایی که باعث نمایش ارور C1370 در ضبط خانگی سونی میشود را میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

 1. خرابی اپتیکال بلاک (خرابی هر یک از قطعات این مجموعه)
 2. خرابی قطعات مکانیزم دیسک به نحوی که دیسک در محل صحیح قرار نگیرد
 3. خرابی برد سروو (servo)
 4. خرابی کابل فلت انتقال اطلاعات

تعمیر ضبط خانگی سونی

فلش خور کردن ضبط خانگی قدیمی

یکی از خدمات جانبی در بخش تعمیر ضبط های خانگی مجموعه رایان نصب USB ، فلش خور کردن و نصب بلوتوث روی آنها است. اکثر این دستگاه ها ورودی USB برای استفاده از حافظه فلش را ندارند و تقریبا همه آنها فاقد قابلیت ارتباط بلوتوثی با دستگاه های دیگر هستند.

نصب بلوتوث روی ضبط خانگی به همراه امکان استفاده از پورت USB یک راه میانبر برای داشتن یک سیستم صوتی با کیفیت و حجم صدای خروجی بالا با حداقل هزینه ممکن است. ضبط های خانگی سونی به دلیل کیفیت بالای ساخت بیشترین متقاضیان این بخش هستند.

اکثر این دستگاهها به دلیل کیفیت بالای ساخت همچنان در حال استفاده هستند و طراحی برتر برند سونی در آنها باعث شده تا صدای خروجی آنها کیفیت بسیار بالایی داشته باشد. اما در عین حال نداشتن امکانات ارتباطی جدید مانند بلوتوث و یا پورت USB باعث می‌شود که استفاده از آنها خیلی راحت نباشد.

شما می توانید همراه با تعمیر ضبط خانگی سونی و سپس نصب برد فلش خور کردن و نصب بلوتوث روی آنها، این دستگاه ها را بروزرسانی کرده و امکانات آنها را با هزینه ای محدود ارتقاء دهید.

 

بیشتر بخوانید : تعمیر ضبط خانگی سامسونگ

 

 

35 دیدگاه ها

 1. لطفی گفت:

  با سلام و خسته نباشید،،، بنده میخواستم بدونم که آیا شما ضبط صوت سونی W55 هم تعمیر میکنید و اکر بله ، بنده چطور باهاتون هماهنگ کنم؟ ممنونم….

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، در تعمیر دستگاه هایی با مشخصات w55 سونی راه حل پیشنهادی مجموعه رایان تعمیر دستگاه با کمترین هزینه و نصب آپدیت های جدید مانند فلش خور کردن ضبط خانگی و یا نصب بلوتوث است. برای اطلاعات بیشتر با بخش مشاوره تعمیرات تماس بگیرید.

 2. مسعود گفت:

  سلام
  جدیدا ظبط ما که مدلش HCD-GNZ7D هست اصلا دی وی دی نمیخوند بردمش تعمیرگاه سونی . میگه قسمت مکانیکش – آسانسورش خراب شده و باید تعمیر بشه که ما قطعه نداریم و پیدا نکردیم و در نتیجه قابل تعمیر نیست . حالا میخواستم از مشاورتون بپرسم آیا قابل تعمیر توسط شما هست یا نه ؟ .
  ممنون

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، تعمیر ضبط خانگی سونی مدل gnz7d یکی از خدمات مجموعه رایان است که به دلیل طراحی خوب محصولات سونی با کیفیت بالایی انجام می شود. بسیاری از دستگاه های ورودی به مجموعه رایان دستگاه های برگشت داده شده از نمایندگی های برندهای مختلف هستند که قادر به تعمیر دستگاه نبوده اند. برای معرفی ایراد و توضیحات بیشتر با بخش مشاوره 66593629 تماس بگیرید.

 3. Hamid 2000 گفت:

  سلام پخش gn1300d دارم که با فعال کردن دکمه groove داخل باندای بزرگش صدای خش خش میاد انگاری باند پاره شده وقتی غیر فعال میکنم خیلی خیل کم میشه مشکل چی میتونه باش میشه راهنمایی کنید

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، احتمال کمی وجود دارد که هر دو بلندگوی دستگاه مشابه هم خراب شده باشه با این وجود بهتره اول به جای دو بلندگوی فعلی رو با بلندگوهای دیگه استفاده کنید ببینید به همین شکله یا نه؟ اگر ایراد به همین شکل بود دستگاه باید باز بشه و عیب یابی بشه. ایراد دستگاه شما احتمالا به دلیل خرابی برد سروو بخش سی دی دستگاه است.

 4. arash گفت:

  ?Sony HCD-FL5D daram ke dochare hamin moshkele please wait shode va darbe cd changer baz nemishavad. va yeki az deck haye cassette ha modaam aghabo jelo mishavad, besurate auto reverse aya baraye taamir biaram?

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، تعمیر ضبط fl و flx یکی از خدمات مجموعه رایان است. در نوشته ویژه‌ای به نکات تعمیر این دو مدل پرداخته‌ایم. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با بخش مشاوره تعمیرات رایان تماس بگیرید.

 5. محمد گفت:

  سلام من موقع حمل ضبط از اتاق تا پذیرایی منزلم ضبط و در حالت خوابیده بلند کردم و cdداخل دستکاه جابجا شد وقتی روشن کردم عبارت please wait امده و نمیرود و بخش cd اصلا چک نمیشود یعنی تکانی نمیخورد رو همین حالت مانده است چیکار کنم تا قبل این داستان کاملا سالم بوده دستگاه. مدل دستگاه HCD-GN1100Dاست

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، زیر دستگاه یک سوراخ وجود دارد که با استفاده از یک پیچ گوشتی باید چرخ دنده داخل آن را بچرخانید. کنار این ورودی جهت باز و بسته شدن سینی را مشخص کرده است. اهرم خلاص شده و مکانیزم آزاد می شود. در حالت بدون برق و خاموش این کار را انجام دهید. سینی بخش DC را باز کنید و بعد از خارج کردن دیسک تست کنید. اگر مشکل دیگری نداشته باشد می توانید استفاده کنید.

 6. محمد گفت:

  سلام ببخشید شما ضبط سونی vx88 رو هم تعمیر میکنید
  و در شمال تهران نمایندگی تعمیرات دارید؟
  تشکر

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، خدمات مختلفی در بخش تعمیر ضبط خانگی سونی ارائه می‌شود از جمله تعمیر دستگاههای قدیمی با لوازم فابریک و نصب بلوتوث و فلش خور کردن آنها.

 7. بختیاری پور گفت:

  سلام خسته نباشید
  ضبط من gnz777d هست روشن نمیشه کلا بردمش تعمیرگاه میگه آی سی سیستم سوخته
  شما آی سی رو دارین یا مشخصات آی سی رو نمیتونید بهم بدید تا من بگردم پیدا کنم بخرم.
  وقتی میزنم برق داخلش برق میبره فقط این آی سی سوخته که هیچ علایمی نمیاره بالا

  ممنون

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، از دقت عیب یابی در تعمیر ضبط خانگی سونی خود مطمئن شوید. آی سی سیستم معمولا به این راحتی معیوب نمی‌شود.

 8. mack گفت:

  سلام من یک ضبط سامسونگ مدل مکس vl65 دارم چند وقت پیش داشتم اهنگ گوش میدادم سیم یکی از باندا رو جدا کردم گزاشتم پهلوش ولی اون طرف سیم وصل بود به دستگاه بعد یک دفعه ضبط خاموش شد وقتی نگاهش کردم دیدم دوتا سیم ها سیاه و قرمز باندا خوردن بهم حواسم نبود که خوردن بهم الان وقتی ضبط میزنم به برق روشن میشه بعدش سریع خاموش میشه و میگه perofect

 9. محمد گفت:

  سلام وقت بخیر مهندس ی ضبط سونی از مدل rvداریم ک صفحه جلو روشن نمیشه خیلی گشتم جایی پیدانکردم صدمه دیده باش میزنی تو برق یه لحضه میاد باز میره

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، از کار افتادن صفحه نمایش جلو در ضبط های خانگی سونی یکی از ایرادهایی است که در سری RV به نسبت سایر مدل‌ها بیشتر دیده می‌شود. صفحه نمایش جلوی ضبط خانگی دارای یک فیلامان است. این فیلامان باید بوسیله ولتاژی در حدود 30 ولت تغذیه شود. ابتدا چک کنید که این ولتاژ وجود داشته باشد. بعد از روشن شدن فیلامان برای نمایش اطلاعات نیاز به اطلاعاتی داریم که معمولا بوسیله آی سی اصلی این قسمت پردازش می‌شود.

 10. قاسم گفت:

  سلام ظبط سونی مدل GN11000Dدارم که وقتی روشن میکنم و میخواد آهنگ بخونه یهو این نوشتنی رو روی صفحه میاره Eject و خاموش میشه

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، اگر یکی از بخش های ضبط خانگی سونی مانند دیسک و یا کاست معیوب باشد می تواند باعث ایجاد این ایراد شود. مثلا همانطور که در نوشته های مختلف مربوط به تعمیر ضبط خانگی سونی توضیح دادیم وقتی بخش سی دی در ضبط خانگی سونی معیوب می شود عموما صدای خروجی دستگاه قطع می شود. برای رفع ایراد ابتدا همه قسمت های دستگاه را در حالت ریست قرار دهید. سپس بررسی کنید که آیا مجدد مشکل ایجاد می شود یا خیر؟ اگر لازم دیدید می توانید از مشاوره متخصصین تعمیرات سیستم های صوتی رایان استفاده کنید.

 11. آرمان عسکری گفت:

  سلام
  ضبط سونی az1دارم که دادم یک جا فقط نشون دادم میگه ای سی صدا سوخته قابل تعمیر نیست
  اگه شما می تونی تعمیر کنید به ادرستون پست کن از رشت مزاحم میشم
  با تشکر

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، آمپلی فایر ضبط خانگی سونی مدل az دارای ساختار خاصی است که در صورت دستکاری اشتباه تنها راه حل تعمیر دستگاه تعویض کامل برد خواهد بود. در صورت نیاز ابتدا اطلاعات کاملی از تعمیرات انجام شده روی دستگاه از تعمیرکار خود داشته باشید. با بخش مشاوره تعمیراتن رایان تماس بگیرید تا در صورت امکان برای ارسال و تعمیر ضبط خانگی سونی شما هماهنگی لازم انجام شود.

 12. حسین زهره گفت:

  با سلام
  ضبط سونی جی آن ۷۷ دارم که هنگام روشن کردن ، چراغ پاور دستگاه به صورت چشمک زن در آمد و دستگاه در حالت استندبای قرار گرفت ، دستگاه را از برق کشیدم و دوباره راه اندازی کردم ، اینبار تمام قسمتهای دستگاه کار می‌کند ولی صدای آن کاملا از کار افتاده است، نه رادیو صدا دارد ، نه سی دی
  چه دستوری میفرمایید ممنون

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، نحوه عملکرد ضبط‌های خانگی سونی به صورت یکپارچه است. بعنوان نمونه اگر بخش کاست از کار بیفتد ضبط خانگی سونی بعد از نمایش پیام eject خاموش می‌شود. همچنین اگر بخش دیسک به درستی کار نکند ممکن است صدای خروجی دستگاه قطع شود. توصیه اینست که مدتی دستگاه را از برق بکشید. سپس دستگاه را ریست کنید. اگر همچنان مشکل پابرجا بود از متخصصین تعمیر ضبط خانگی سونی کمک بگیرید.

 13. کیانفر گفت:

  با سلام من یک دستگاه ضبط خانگی سونی دارم که مدلش (HCD-AZ 33D) است . این دستگاه شامل DVD PLAYER, radio,Tape و فلشخور است ،
  مشگل اصلی آن اینست که وقتی دگمه پاور را میزنیم بعد از حدود چند ثانیه دستگاه خاموش می‌شود، مشگل از چیست و چکار باید کر ، آیا این مدل دستگاه را میشناسید تعمیر کرده اید ، ایراد به راحتی حل می‌شود

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، ضبط‌های خانگی سونی مشابه مدل ضبط شما دارای عیب یاب داخلی هستند. زمانی که دستگاه در بخشی دچار مشکل می‌شود عیب یاب فعال شده و دستگاه را خاموش و یا غیر فعال می‌کند. معمولا در این حالت پیام خطا و یا کد مشخصی در دیسپلی نمایش داده می‌شود. خطاهایی مانند c1371 – push power protect از جمله این پیام ها هستند. در ایراد دستگاه شما کد خطا نمایش داده نمی‌شود و حتما باید علت این موضوع مورد نظر تعمیرکار قرار گیرد. راجع به ضبط خانگی سونی سری az در سایت مقالات مرتبط هست. تایید کیفی کار هر مجموعه از طرف خود مجموعه فکر نمی کنیم کار صحیح و قابل قبولی باشد.
   https://rayantv.com/%D8%AA%D8%B9%D9%85%DB%8C%D8%B1-%D8%B6%D8%A8%D8%B7-%D8%AE%D8%A7%D9%86%DA%AF%DB%8C-%D8%B3%D9%88%D9%86%DB%8C-%D9%85%D8%AF%D9%84-az/

 14. شفیع گفت:

  سلام من یکدسگاه ضبط وپخش سونی خانگی ۱۰۰۰ وات مدل VACS :V515 دارم ۳CD خور و۲نوار کاست خور دارم که صدای کاست ان در نمیاد ،جهت تعمیر ان چه راهنمایی دارید سپاسگذارم.

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، ابتدا هر دو کاست را تست کنید. اگر هر دو کاست به این مشکل دچار شده باشد احتمال بسیار کمی هست که هر دو کاست دارای یک مشکل شده باشد. صدای هدهای بخش کاست بوسیله کابل‌های شیلددار به برد دستگاه منتقل می‌شود. باید مسیر انتقال سیگنال هدها را بررسی کنید. ممکن است در مدار قطعی ایجاد شده باشد. در این بخش به دلیل پایین بودن ولتاژ و جریان مدار، احتمال خرابی قطعات پایین است.

 15. غنی گفت:

  سلام وقت بخیر
  دستگاه بخش خانگی سونی دارم. رو حالت please wait مونده. چه کنم؟
  ممنون

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، مدل دقیق دستگاه را مشخص کنید. نوشته‌های مختلفی راجع به ایراد please wait در بخش‌های مختلف سایت وجود دارد. مراجعه کنید و در صورت نیاز به انجام عیب یابی و تعمیر با بخش مشاوره 66593629 تماس بگیرید

 16. رزمجویی گفت:

  سلام
  من ظبط خانگی سونیrv555دارم که هروقت دکمه پاوررومیزنم دستگاه خاموش نمیشه ومیره روی حالت استندبای وبعدش دمو ازبرق هم کشیدم امادرست نشد البته کنترل هم ندارم
  ممنون میشم راهنمایی کنین
  باتشکر

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، یکی از ایرادهای محتمل خرابی میکروسوئیچ کلید پاور دستگاه شماست. خرابی کلیدهای پنل ضبط های خانگی یکی از ایرادهایی است که در این دستگاهها ایجاد می شود. نوشته (اشتباه عمل کردن کلیدهای پنل ضبط خانگی) را در سایت مطالعه بفرمایید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با بخش مکشاوره تعمیرات رایان تماس بگیرید.

 17. Mahyar گفت:

  درود وقت بخیر
  دوست عزیز بنده gn999 دارم ب صورت اتفاقی دستم خورده بود ب سلکتور ولتاژ و برق دستگاه روی 120 ولت رفته بود و قتی که دستگاه رو ب برق زدم فیوز دستگاه سوخت الان هم سلکتور را
  برگرداندم ب حالت 220 باز هم وقتی دستگاه را ب برق میزنم فیوز میسوزه ب نظر شما مشکل اساسی هست یا جزئی ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، سوختن فیوز ورودی برق 220 ولت دستگاه یعنی اینکه بعد از فیوز اتصال کوتاه کامل دارید. در این گونه موارد خرابی ابتدا باید مدار را اهم چک کنید. یعنی با ابزار تست و عیب یابی به دنبال اتصال کوتاه مدار جستجو کنید. مدل gn999 از مدل‌های با کیفیت و با توان خروجی بالا در بین سیستم های صوتی سونی است و به نظر می‌آید هزینه تعمیر ضبط خانگی شما منطقی و به صرفه خواهد بود. همچنین می‌توانید از مراکز تعمیر ضبط خانگی سونی کمک بگیرید و ابتدا بخواهید که هزینه تعمیر دستگاه را مشخص کنند. یکی از آپشن‌هایی که روی دستگاه شما قابل نصب است بلتوث به صورت داخلی و با شرط کیفیت است.

 18. گروه تخصصی رایان گفت:

  با سلام، یکی از ایرادهای متداول در بین ضبط های خانگی سونی ایجاد ایراد please wait است. در نوشته تعمیر ایراد please wait در ضبط خانگی سونی پرداخته ‌ایم که می‌توانید مراجعه کنید. یکی از ایرادهای ظاهری ایجاد حالت پلیز ویت در ضبط خانگی سونی قطع شدن صدای خروجی است. در این حالت به دلیل خرابی برد سروو که کنترل کننده بخش دیسک است صدای خروجی وصل نمی‌شود. برای تعمیر ضبط سونی شما ابتدا باید بخش دیسک را به طور کامل و دقیق عیب یابی و تعمیر کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ