تعمیر ضبط خانگی سونی

تعمیر ضبط خانگی سونی

آنچه در این نوشته خواهید خواند

تعمیر ضبط خانگی سونی و نصب ماژول بلوتوث یکی از راههایی است که دارندگان ضبط‌‌ های خانگی سونی انتخاب می‌کنند. این یک روش میانبر برای داشتن یک سیستم صوتی قوی، با حداقل هزینه است.

شاید شما هم یک ضبط خانگی قدیمی سونی داشته باشید که مدتی است از ان استفاده نکرده‌اید و حالا با مشکلات مختلفی در آن مواجه شده‌اید، مشکلاتی مثل باز نشدن درب بخش CD و یا قطع شدن صدای خروجی … . یکی از ویژگی‌های ساختاری در سیستم‌های صوتی سونی این است که با خرابی بخش CD و از کار افتادن آن، صدای خروجی هم قطع می‌شود.

مجموعه تخصصی رایان قویترین مرکز ارائه خدمات تعمیر ضبط خانگی سونی در تهران است. شما می‌توانید در اولین تماس با ارائه کد مدل و شرح ایرادهای دستگاه، توضیحات تکمیلی راجع به علت ایررادهای ایجاد شده، نحوه رفع و برطرف کردن آنها و هزینه تعمیر ضبط خانگی سونی دریافت کنید.

 

ایرادهای شایع در مدل‌های مختلف ضبط خانگی سونی

 1.  نمایش پیام PLEASE WAIT
 2. باز نشدن درب سی دی ضبط خانگی سونی
 3. نخواندن CD
 4. خاموش شدن ضبط سونی 
 5. نمایش پیام PUSH POWER PROTECT
 6. نمایش EJECT و خاموش شدن ضبط خانگی سونی
 7. پیام C3100
 8. ارور C81
 9. نمایش پیام C1370
 10. پیام MECHA ERROR

نمایش پیام PLEASE WAIT در ضبط خانگی سونی

اولین ایرادی که باید در بخش مشکلات ضبط خانگی سونی بررسی کنیم از کار افتادن بخش CD و نمایش پیام PLEASE WAIT  است. این ایراد بالاترین آمار مراجعه را در بخش تعمیر ضبط خانگی سونی دارد.

وقتی ضبط خانگی سونی را روشن می‌کنید، در ابتدا، بخش‌های مختلف راه‌اندازی و ریست اولیه انجام می‌شود: مکانیزم کاست‌ها حرکت کرده و از نظر وجود نوار داخل هر یک چک می‌شود. در انتها، مکانیزم کاست‌ها در حالت ریست و خلاصی چرخ دنده‌ها قرار می‌گیرد. بخش دیسک هم متناسب با اینکه چند درایو دیسک وجود داشته باشد، حرکات راه اندازی اولیه را انجام می‌دهد. در مدل‌های سه دیسک و پنج دیسک، تعداد دیسک‌های موجود در دستگاه مشخص می‌شود. با اتمام این مراحل، ضبط خانگی سونی آماده کار می‌شود.

در طول مدت زمانی که پس از روشن کردن ضبط خانگی سونی، عملیات ریست و راه‌اندازی اولیه انجام می‌شود، از کاربر خواسته می‌شود که صبر کند … و پیام PLEASE WAIT نمایش داده می‌شود.

اگر به هر دلیل این راه‌اندازی اولیه به اتمام نرسد، نمایش پیام PLEASE WAIT ادامه پیدا می‌کند. در این حالت قسمت‌های مختلف دستگاه به درستی کار نمی کند و معمولا صدای خروجی دستگاه هم قطع است.

تعمیر ضبط خانگی سونی

تعمیر ضبط خانگی سونی

تعمیر ضبط خانگی سونی

 

 

بیشتر بخوانید : تعمیر ضبط خانگی سونی w55

باز نشدن درب سی دی ضبط خانگی سونی

باز نشدن درب بخش سی دی مشخص‌ترین نشانه خرابی ضبط خانگی سونی است که مصرف کننده با آن مواجه می‌شود. این ایراد ممکن است با نمایش پیام PLEASE WAIT در ضبط خانگی سونی همراه باشد، گاهی هم ممکن است که صدای چرخش موتور دیسک شنیده شود.

خرابی بخش سی دی برای اکثر مصرف کنندگان اهمیتی ندارد چرا که این بخش استفاده نمی‌شود اما باید بدانید که همانطور که در بالا توضیح دادیم:

خرابی بخش سی دی در ضبط خانگی سونی باعث قطع شدن صدای خروجی می‌شود.

نخواندن سی دی در ضبط خانگی سونی

مشکل نخواندن سی دی و نشان ندادن محتویات دیسک ایراد شایع دیگری است که در تعمیر ضبط خانگی سونی دیده می شود. در یک سیستم درایو دیسک، قطعه اپتیکال بلاک وظیفه خواندن اطلاعات دیسک و انتقال آن به برد سروو را بعهده دارد. عموم مصرف کنندگان این قطعه را با نام لنز دی وی دی یا لنز ضبط خانگی می شناسند. قطعات این مجموعه آسیب پذیر هستند و میزان خرابی آنها بیشتر از سایر قطعات است. به همین دلیل وقتی با مشکل اجرا نشدن سی دی در ضبط خانگی سونی مواجه میشویم عیب یابی را از این قطعه آغاز می‌کنیم.

انواع اپتیک که در ضبط خانگی سونی استفاده شده اند عبارتند از:

 1. 213 
 2. BU30
 3. DBU1
 4. 313

با توجه به محدود بودن استفاده از بخش دیسک در ضبط خانگی سونی، از توضیح اضافه راجع به ویژگی‌های اپتیک‌ها خودداری کرده و تنها توضیح مختصری راجع به اپتیک 313 که بعنوان جدیدترین اپتیک سیستم‌های صوتی سونی شناخته می‌شود، عرض می‌کنیم:

ویژگی‌های اپتیک 313

از این اپتیکال بلاک در عموم دستگاه های سونی بعد از سال 1385 استفاده شده است. کیفیت ساخت بسیار بالایی دارد و در عموم طراحی‌ها به علت استفاده سونی از کاورهای مخصوص که تمام بخش اپتیکال بلاک و مکانیزم OPEN/CLOSE را در بر می گیرد در مقابل نفوذ گرد و غبار بسیار مقاوم است.

روند استهلاک برخی از قطعات اپتیکال بلاک 313 در صورت عدم استفاده طولانی مدت، سرعت می‌گیرد و به همین دلیل توصیه می شود از دستگاه هایی که این اپتیکال بلاک در آنها استفاده شده حداقل هفته‌ای یک الی دو مرتبه استفاده شود.

 

تعمیر ضبط خانگی سونی

 

علت خاموش شدن ضبط خانگی سونی

یکی از نکات مهم در مجموعه تعمیر ضبط خانگی سونی وجود سیستم عیب یابی است. این سامانه وظیفه دارد وقتی یکی از بخش‌های اصلی دستگاه دچار آسیب می‌شود، برای جلوگیری از گسترش ایراد دستگاه را خاموش کند و پیام ارور مناسب با مشکل ایجاد شده نمایش دهد.

اما اکثر مصرف کنندگان در مواهه با این مشکل فقط بخش خاموش شدن ضبط خانگی سونی را می‌بینند و به نمایش پیام ارور در دیسپلی دستگاه دقت نمی‌کنند. این پیام‌ها متناسب با ایراد نوشته می‌شود و به نوعی باید انها را کمک به پروسه تعمیر ضبط خانگی سونی هم دانست.

انواع پیام ارور در ضبط خانگی سونی عبارتند از:

 1. EJECT
 2. PUSH POWER PROTECT
 3. MECHA ERROR

خاموش شدن ضبط خانگی سونی ارور EJEJCT

وقتی ضبط خانگی سونی را روشن می‌کنیم، پس از چند لحظه پیام EJECT را در دیسپلی می‌بینیم و سپس دستگاه خاموش می‌شود. خاموش شدن ضبط خانگی سونی به همراه ارور EJECT در مدل‌های مختلف مانند AZ – GN – GNZ – GNV – RV دیده می‌شود.

علت اصلی این ارور که در اکثر مدل‌های ضبط خانگی سونی مشترک است خرابی بخش مکانیزم  است. همانطور که گفتیم در ابتدای روشن کردن، بخش‌های مختلف ضبط خانگی سونی چک و راه‌اندازی می‌شود. در بخش کاست، مکانیزم باید در حالت ریست قرار بگیرد. اگر به هر دلیل مکانیزم‌های CD و کاست در ضبط خانگی سونی زمانی که ضبط را روشن می‌کنیم در موقعیت ریست اولیه قرار نگیرد، پیام EJEJCT نمایش و سپس دستگاه خاموش می‌شود.

مهمترین دلایل ایجاد ارور EJEJCT و خاموش شدن ضبط خانگی سونی:

 1. شل شدن و یا پاره شدن تسمه‌ها
 2. خرابی چرخ دنده‌های مختلف در بخش مکانیزم
 3. معیوب شدن موتورها و یا قطعات متحرک دیگر مانند سلونوئیدها

 

تعمیر ضبط خانگی سونی

نمایش پیام PUSH POWER PROTECT در ضبط خانگی سونی

ضبط های خانگی سونی دارای عیب یاب داخلی هستند. عملکرد این سامانه به این صورت است که وقتی در یکی از بخش های الکترونیکی دستگاه، قطعه‌ای معیوب می‌شود، مدار محافظ دستگاه روشن می‌گردد و برای حفاظت از دستگاه، آن را غیرفعال می‌کند و به کاربر اخطار، وضعیت (PROTECT) می‌دهد. پس از آن از مصرف کننده می‌خواهد که کلید پاور را فشار دهد، (PUSH POWER) و ضبط را خاموش کند.

با فعال شدن مدار محافظ، دستگاه غیر فعال می شود و پیام خطا متناسب با ایراد ایجاد شده در دیسپلی دستگاه نمایش داده می شود. عملکرد سیستم عیب یابی و غیر فعال شدن دستگاه باعث جلوگیری از پیشرفت ایراد و جلوگیری از سرایت خرابی به قطعات سالم دستگاه می‌شود.

اگر ایراد ایجاد شده در ضبط خانگی سونی باعث ایجاد اضافه بار روی بخش پاور دستگاه شود مثلا یکی از ولتاژهای اصلی اتصال کوتاه شود، همزمان با فعال شدن مدار محافظ و غیر فعال شدن دستگاه پیام push power protect در دیسپلی دستگاه نمایش داده می‌شود.

علت ایجاد PUSH POWER PROTECT در ضبط سونی

خرابی قطعات مختلف در هر یک از بخش‌های زیر، می‌تواند باعث ایجاد حالت پروتکت در ضبط خانگی سونی شود:

 1. آمپلی فایر (تقویت کننده صدا): به صورت سوختن آی سی های خروجی صدا  و یا قطعات مرتبط با آنها
 2. پاور (منبع تغذیه): زمانی که یکی از ولتاژهای خروجی قطع شود
 3. اتصال کوتاه قطعات: در یکی از قطعات برد سروو و یا حتی مکانیزم

رفع مشکل پروتکت ضبط خانگی سونی

برای رفع مشکل پروتکت ضبط خانگی سونی یک روش مهم وجود دارد و آن (جدا کردن بلندگوها) است. در واقع بلندگوها را باید آخرین جزء یک سیستم صوتی بدانیم که به صورت جدا از دستگاه ساخته می‌شود.

در برخورد با پیام PUSH POWER PROTECT در سیستم‌های صوتی سونی، همه بلندگوها و فیش‌های ورودی و خروجی را جدا کنید. اگر ایراد برطرف شود، متوجه می‌شویم که یکی از بلندگوها خراب است و یا یکی از اتصالات اشکال دارد.

 خاموش شدن ضبط خانگی سونی و پیام MECHA ERROR

پیام MECHA ERROR مخصوص سری GZR از ضبط‌های خانگی سونی است. اگر مکانیزم بخش کاست و یا CD در راه‌اندازی اولیه دچار مشکل باشد، ضبط خانگی سونی با نمایش عبارت MECHA ERROR خاموش می‌شود. سری GZR جزء آخرین محصولات شرکت سونیدارای نمایشگر است و می‌توانید تصویر بخش DVD دستگاه را در آن تماشا کنید.

سیستم عیب یابی در محصولات مختلف سونی همواره در حال پیشرفت بوده است. شناسایی قطعات معیوب با دقت بالاتری انجام می‌شود و پیام‌هایی که بعنوان ارور به کاربر اعلام می‌شود تناسب بیشتری با ایراد دارد.

وقتی ضبط خانگی سونی را روشن می‌کنیم، پیام MECHA ERROR را در نمایشگر می‌بینیم و پس از آن به صورت خودکار خاموش می‌شود. پیام MECHA ERROR را باید ورژن جدید ارور EJEJCT  و C3100 دانست.

تعمیر ضبط خانگی سونی

ارور C 31 00 در ضبط و سینمای خانگی سونی

ارور c3100 در سیستم‌های صوتی سونی مربوط به بخش مکانیزم دیسک است. اگر عملیات راه‌اندازی اولیه بخش دیسک به درستی انجام نشود، ارور c3100 را می‌بینیم.

تعدادی از سیستم‌های صوتی سونی دارای مکانیزم 5 دیسک هستند. در راه اندازی اولیه این مدل‌ها و زمانی که دستگاه را روشن می‌کنید، ابتدا خشاب 5 تایی از نظر وجود دیسک و یا خالی بودن چک می‌شود. اگر پروسه بررسی مکانیزم دیسک در این دستگاهها با اختلال مواجه شود و یا به هر دلیل به پایان نرسد، ارور C 31 00 را نمایش می‌دهد.

معمولا با نمایش پیام C 31 00، صدای خروجی ضبط و یا سینمای خانگی سونی هم قطع می‌شود و نمی‌توان از باقی فانکشن‌های دستگاه استفاده کرد.

ارور C81 در ضبط خانگی سونی

ارور C81 درمجموعه تعمیر ضبط خانگی سونی مختص سری RV است. این ایراد در اکثر مواقع به دلیل اشکال در عملکرد بخش دیسک ظاهر می‌شود.

 در مدل‌هایی مانند MHC-RV6 -RV8 – RV55 -RV550- RV555 اپتیکال بلاک BU30 استفاده شده است. در این اپتیک، چرخ دنده کوچکی در بخش موتور اسلدر وجود دارد که به مرور زمان ترک برمی‌دارد.

وقتی چرخ دنده اپتیک BU30 ترک می‌خورد، موقع حرکت گیر می‌کند، در نتیجه وقتی ضبط خانگی سونی را روشن می‌کنیم در همان ریست اولیه اپتیک، صدای چرخ دنده معیوب را می‌شنویم. در بعضی موارد تعمیر ضبط خانگی سونی شاهد هستیم که خرابی این چرخ دنده، باعث جلوگیری از ریست اولیه دستگاه و نمایش ارور C81 شده است.

ارور c81 تعمیر ضبط خانگی سونی

نمایش ارور C1370 در ضبط خانگی سونی

ارور C 13 70 به صورت اختصاصی در ضبط خانگی سونی مدل‌های AZ و GNZ ایجاد می‌شود. اگر ضبط خانگی سونی نتواند اطلاعات دیسک را بخواند، ارور C1370 را نمایش می‌دهد.

وقتی دیسک به مکانیزم ضبط خانگی سونی وارد می‌شود، روی اپتیکال بلاک (لنز دی وی دی) قرار می‌گیرد تا اطلاعات آن را بخواند. اگر به هر دلیل فنی، ضبط خانگی سونی قادر نباشد اطلاعات دیسک را بخواند، بعد از چند بار تلاش، ارور C1370 در صفحه نمایش ظاهر می‌شود.

قطعات مختلفی که خرابی آنها می‌تواند باعث ایجاد ایراد C1370 در ضبط خانگی سونی شود عبارتند از:

 1. اپتیکال بلاک
 2. خرابی مکانیزم دیسک
 3. برد سروو (servo)
 4. کابل فلت انتقال اطلاعات

تعمیر ضبط خانگی سونی

 

نصب ماژول بلوتوث روی ضبط  خانگی سونی

یکی از خدمات مهم در مجموعه تعمیر سیستم‌های صوتی، نصب ماژول بلوتوث روی ضبط خانگی سونی و یا فلش خور کردن آنها است. ضبط‌‌ های خانگی سونی در انواع مختلف قدرت و کیفیت صدای خروجی بسیار بالایی دارند و بسیاری از کاربران ترجیح می‌دهند یکی از انها را با نصب ماژول بلوتوث و یا برد فلش خور، اپدیت کرده و صاحب یک سیستم حرفه‌ای شوند.

 1. کلیه قطعات داخلی نصب می‌شود و هیچ تغییری در ظاهر دستگاه نخواهیم داد
 2. کیفیت صدای خروجی هم تراز با بخش CD دستگاه می‌شود
 3. هیچ گونه نویز، قطعی صدا و یا تاخیر وجود نخواهد داشت

نصب بلوتوث روی ضبط خانگی به همراه امکان استفاده از پورت USB یک راه میانبر برای داشتن یک سیستم صوتی با کیفیت با حداقل هزینه ممکن است. ضبط‌های خانگی سونی به دلیل کیفیت بالای ساخت، بیشترین متقاضیان این بخش هستند.

نصب ماژول بلوتوث و فلش خور کردن ضبط خانگی با کیفیت های مختلفی قابل اجرا است. در مجموعه رایان این عملیات به صورت کاملا داخلی انجام می‌شود و کیفیت صدای خروجی، هم تراز با بخش سی دی دستگاه خواهد بود. برای دریافت اطلاعات بیشتر راجع به نصب بلوتوث و فلش خور کردن ضبط خانگی با مشاورین رایان تماس بگیرید.

 

بیشتر بخوانید : تعمیر ضبط خانگی سامسونگ

 • تعمیر ضبط خانگی سونیضبط خانگی سونی من روشن نمی‌شود. دلیلش چیست و چه باید کرد؟

به چراغ پاور دستگاه نگاه کنید: خاموش است یا روشن می‌شود؟ اگر وقتی ضبط خانگی را به برق می‌زنید لامپ پاور و صفحه نمایش آن روشن نمی‌شود، ابتدا باید مسیر برق ورودی را چک کنید. بعد از ان ممکن است بخش پاور دستگاه آسیب دیده باشد.

اما اگر لامپ پاور روشن می‌شود، باید به عکس‌العمل آن در مقابل روشن کردن دقت کنید. ممکن است چراغ پاور چشمک بزند و یا ارور خاصی در دیسپلی نمایش داده شود که به آن توجه نکرده‌اید.

 •  صدای ضبط خانگی سونی من خیلی قطع شده است. علتش چیست و چه طور می‌توان آن را رفع کرد؟

دستگاه را خاموش و روشن کنید و این بار چک کنید که زمانی که ضبط خانگی سونی را روشن می‌کنید عملیات راه اندازی اولیه بخش دیسک انجام می‌شود یا خیر؟ اگر این ریست اولیه بخش دیسک انجام نشود، پیام please wait ادامه دار می‌شود و صدای خروجی قطع خواهد بود.

 • دکمه‌های ضبط خانگی سونی من کار نمی‌کنند. علت این مشکل چیست و چه طور می‌توان آن را حل کرد؟

از کار افتادن و اشتباه عمل کردن کلیدهای روی لوازم صوتی و تصویری یکی از ایرادهای شایع در بین دستگاههای مختلف است. این ایراد معمولا به دلیل عدم استفاده از کلیدها به مدت طولانی اتفاق می‌افتد. اگر کلیدها را چند بار به صورت محکم فشار دهید ممکن است عملکرد آنها کمی بهتر شود.

 • ضبط خانگی سونی من کاست را پخش نمی‌کند. دلیل این مشکل چیست و راه‌حل آن چیست؟

در بخش تعمیر کاست ضبط خانگی سونی عموما با مشکل شل شدن و یا پاره شدن تسمه‌ها مواجه می‌شویم. تسمه‌ها قدرت موتور را به چرخ دنده‌ها منتقل می‌کنند و خرابی آنها باعث از کار افتادن بخش کاست ضبط خانگی سونی شما خواهد شد.

 • ضبط خانگی سونی من سی دی را پخش نمی‌کند. دلیل این مشکل چیست و چگونه می‌توان آن را حل کرد؟

اگر باز و بسته شدن سینی بخش CD به درستی انجام می‌شود اما اطلاعات دیسک خوانده نمی‌شود، بیشترین احتمال خرابی اپتیک ضبط خانگی سونی شما است. با مشخص شدن مدل ضبط خانگی سونی می‌توانید مدل و نوع اپتیک را بفهمید و در صورت نیاز برای تعمیر و یا تعویض اپتیک اقدام کنید.

 • ضبط خانگی سونی ما به محض روشن کردن، خودبخود خاموش می‌شود؟ دلیل ان چیست و چه راه حلی برای آن وجود دارد؟

به دیسپلی دستگاه و همچنین وضعیت چراغ پاور دقت کنید. ممکن است قبل از خاموش شدن، ارور خاصی در دیسپلی نمایش داده شود و یا چراغ پاور شروع به چشمک زدن کند. این موارد راهنمای موثر برای عیب یابی و تعمیر ضبط خانگی سونی شماست.

 • ضبط خانگی سونی قدیمی دارم که کیفیت صدای خیلی خوبی دارد. آیا می‌توان روی آن بلوتوث نصب کرد یا آن را فلش خور کرد؟

بله، نصب این امکانات جدید یکی از روش‌های مناسب برای بروزرسانی و استفاده از این سیستم‌های صوتی پرقدرت و با کیفیت است. با نصب بلوتوث می‌توانید با گوشی خود به راحتی به ضبط خانگی سونی خود متصل شوید و موسیقی دلخواه خود را پخش کنید. همچنین امکان فلش خور کردن ضبط خانگی سونی شما وجود دارد.

نصب ماژول بلوتوث و فلش خور کردن ضبط و سینمای خانگی در انواع برندها یکی از خدمات مجموعه تخصصی رایان است که با کیفیت ممتاز ارائه می‌شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر با بخش پشتیبانی رایان تماس بگیرید.

129 پاسخ

 1. با سلام و خسته نباشید،،، بنده میخواستم بدونم که آیا شما ضبط صوت سونی W55 هم تعمیر میکنید و اکر بله ، بنده چطور باهاتون هماهنگ کنم؟ ممنونم….

  1. با سلام ، در تعمیر دستگاه هایی با مشخصات w55 سونی راه حل پیشنهادی مجموعه رایان تعمیر دستگاه با کمترین هزینه و نصب آپدیت های جدید مانند فلش خور کردن ضبط خانگی و یا نصب بلوتوث است. برای اطلاعات بیشتر با بخش مشاوره تعمیرات تماس بگیرید.

 2. سلام
  جدیدا ظبط ما که مدلش HCD-GNZ7D هست اصلا دی وی دی نمیخوند بردمش تعمیرگاه سونی . میگه قسمت مکانیکش – آسانسورش خراب شده و باید تعمیر بشه که ما قطعه نداریم و پیدا نکردیم و در نتیجه قابل تعمیر نیست . حالا میخواستم از مشاورتون بپرسم آیا قابل تعمیر توسط شما هست یا نه ؟ .
  ممنون

  1. با سلام ، تعمیر ضبط خانگی سونی مدل gnz7d یکی از خدمات مجموعه رایان است که به دلیل طراحی خوب محصولات سونی با کیفیت بالایی انجام می شود. بسیاری از دستگاه های ورودی به مجموعه رایان دستگاه های برگشت داده شده از نمایندگی های برندهای مختلف هستند که قادر به تعمیر دستگاه نبوده اند. برای معرفی ایراد و توضیحات بیشتر با بخش مشاوره 66593629 تماس بگیرید.

  2. سلام وقت بخیر.میخواستم بدونم آیا شما ضبط سونی تعمیر میکنید وقتی روشن میکنم پیام میده pushpowerprotect و اینکه هزینه اش چقدر میشه

   1. ادب و احترام
    راجع به مشکل پروتکت ضبط سونی در نوشته های مختلف توضیحات کامل داده شده …
    هزینه تعمیر ضبط خانگی سونی در ایراد پروتکت نسبت به مدل دستگاه و قیمت قطعات متفاوت است. در صورت نیاز با بخش مشاوره تعمیر سیستم صوتی رایان تماس بگیرید.: 666942697 – 021 — 66593629-021

 3. سلام پخش gn1300d دارم که با فعال کردن دکمه groove داخل باندای بزرگش صدای خش خش میاد انگاری باند پاره شده وقتی غیر فعال میکنم خیلی خیل کم میشه مشکل چی میتونه باش میشه راهنمایی کنید

  1. با سلام ، احتمال کمی وجود دارد که هر دو بلندگوی دستگاه مشابه هم خراب شده باشه با این وجود بهتره اول به جای دو بلندگوی فعلی رو با بلندگوهای دیگه استفاده کنید ببینید به همین شکله یا نه؟ اگر ایراد به همین شکل بود دستگاه باید باز بشه و عیب یابی بشه. ایراد دستگاه شما احتمالا به دلیل خرابی برد سروو بخش سی دی دستگاه است.

 4. ?Sony HCD-FL5D daram ke dochare hamin moshkele please wait shode va darbe cd changer baz nemishavad. va yeki az deck haye cassette ha modaam aghabo jelo mishavad, besurate auto reverse aya baraye taamir biaram?

  1. با سلام ، تعمیر ضبط fl و flx یکی از خدمات مجموعه رایان است. در نوشته ویژه‌ای به نکات تعمیر این دو مدل پرداخته‌ایم. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با بخش مشاوره تعمیرات رایان تماس بگیرید.

    1. با سلام و درود، هزینه نصب ماژول بلوتوث روی سیستم‌های صوتی مختلف، متفاوت است. نتیجه کار و کیفیت نصب بلوتوث باید بدون نویز – قطعی صدا – تاخیر و هرگونه مشکل دیگر باشه. معمولا بخش سی دی در یک سیستم صوتی بالاترین کیفت خروجی صدا رو داره و ما هم کیفیت صدای بلوتوث نصب شده رو هم طراز با بخش سی دی همان دستگاه تحویل خواهیم داد. متاسفانه در نمونه های انجام شده توسط همکاران اغلب نویز و یا تاخیر مشاهده میشه ….
     هزینه نصب ماژول بلوتوث بین 750 الی 1.500 در سیستم‌های مختلف متفاوت است.

 5. سلام من موقع حمل ضبط از اتاق تا پذیرایی منزلم ضبط و در حالت خوابیده بلند کردم و cdداخل دستکاه جابجا شد وقتی روشن کردم عبارت please wait امده و نمیرود و بخش cd اصلا چک نمیشود یعنی تکانی نمیخورد رو همین حالت مانده است چیکار کنم تا قبل این داستان کاملا سالم بوده دستگاه. مدل دستگاه HCD-GN1100Dاست

  1. با سلام ، زیر دستگاه یک سوراخ وجود دارد که با استفاده از یک پیچ گوشتی باید چرخ دنده داخل آن را بچرخانید. کنار این ورودی جهت باز و بسته شدن سینی را مشخص کرده است. اهرم خلاص شده و مکانیزم آزاد می شود. در حالت بدون برق و خاموش این کار را انجام دهید. سینی بخش DC را باز کنید و بعد از خارج کردن دیسک تست کنید. اگر مشکل دیگری نداشته باشد می توانید استفاده کنید.

 6. سلام ببخشید شما ضبط سونی vx88 رو هم تعمیر میکنید
  و در شمال تهران نمایندگی تعمیرات دارید؟
  تشکر

  1. با سلام، خدمات مختلفی در بخش تعمیر ضبط خانگی سونی ارائه می‌شود از جمله تعمیر دستگاههای قدیمی با لوازم فابریک و نصب بلوتوث و فلش خور کردن آنها.

 7. سلام خسته نباشید
  ضبط من gnz777d هست روشن نمیشه کلا بردمش تعمیرگاه میگه آی سی سیستم سوخته
  شما آی سی رو دارین یا مشخصات آی سی رو نمیتونید بهم بدید تا من بگردم پیدا کنم بخرم.
  وقتی میزنم برق داخلش برق میبره فقط این آی سی سوخته که هیچ علایمی نمیاره بالا

  ممنون

  1. با سلام، از دقت عیب یابی در تعمیر ضبط خانگی سونی خود مطمئن شوید. آی سی سیستم معمولا به این راحتی معیوب نمی‌شود.

 8. سلام من یک ضبط سامسونگ مدل مکس vl65 دارم چند وقت پیش داشتم اهنگ گوش میدادم سیم یکی از باندا رو جدا کردم گزاشتم پهلوش ولی اون طرف سیم وصل بود به دستگاه بعد یک دفعه ضبط خاموش شد وقتی نگاهش کردم دیدم دوتا سیم ها سیاه و قرمز باندا خوردن بهم حواسم نبود که خوردن بهم الان وقتی ضبط میزنم به برق روشن میشه بعدش سریع خاموش میشه و میگه perofect

   1. با درود ، دستگاه پخش خانگی سونی مدل MHC GZR7D دارم، این دستگاه نو را بعداز حدود ده سال از کارتن درآوردم و روشن کردم، بعد از چند دقیقه صفحه نمایشگر کلا محو شد ولی دستگاه کار میکرد، بعد از کمی کار کردن ، اقدام به ریست کردن دستگاه ،طبق کاتالوگ کردم که الان اصلا دستگاه به هیچ وجه روشن نمیشود ، اصلأ چراغ استندبای هم روشن نمیشود، کابل برق مشکلی ندارد، پیشنهاد و تشخیص شما چی هست و چکار باید بکنم، بنده در شیراز ساکن هستم ، ممنون میشم راهنمایی بفرمایید ‌تشکر

    1. با سلام، عیب یابی دستگاه شما در این حالت و بدون بررسی اظهار نظر کردن کمی مشکل است و احتمال خطای زیادی دارد. در نظر داشته باشید که هیچ ریست و یا تغییر نرم افزاری از خارج دستگاه نمی‌تواند باعث از بین رفتن حالت استندبای در دستگاه شما شود. در این حالت وجود ایراد سخت‌افزاری قطعی است اما کدام قطعه مشخص نیست. حتما از متخصصین تعمیر ضبط خانگی سونی که تجربه کافی دارند کمک بگیرید چرا که دستگاه شما یکی از ضبط‌های با کیفیت و در عین حال ظریف در برند سونی است که ایرادهای خاصی در آن ایجاد می‌شود.

    2. سلام و عرض ادب
     من میخواستم یک باند gn1100 و یک باند vx88را با هم سری کنم که مجموع امپدانس میشه ۱۲ و به کلگی gn1100 منصل کنم خواستم بپرسم امپ دستگاه چه بازه ای از اهم را ساپرت میکند؟و در نهایت سری وصل کنم بهتره یا موازی که امپدانس بشه ۳ ؟

 9. سلام وقت بخیر مهندس ی ضبط سونی از مدل rvداریم ک صفحه جلو روشن نمیشه خیلی گشتم جایی پیدانکردم صدمه دیده باش میزنی تو برق یه لحضه میاد باز میره

  1. با سلام، از کار افتادن صفحه نمایش جلو در ضبط های خانگی سونی یکی از ایرادهایی است که در سری RV به نسبت سایر مدل‌ها بیشتر دیده می‌شود. صفحه نمایش جلوی ضبط خانگی دارای یک فیلامان است. این فیلامان باید بوسیله ولتاژی در حدود 30 ولت تغذیه شود. ابتدا چک کنید که این ولتاژ وجود داشته باشد. بعد از روشن شدن فیلامان برای نمایش اطلاعات نیاز به اطلاعاتی داریم که معمولا بوسیله آی سی اصلی این قسمت پردازش می‌شود.

 10. سلام ظبط سونی مدل GN11000Dدارم که وقتی روشن میکنم و میخواد آهنگ بخونه یهو این نوشتنی رو روی صفحه میاره Eject و خاموش میشه

  1. با سلام، اگر یکی از بخش های ضبط خانگی سونی مانند دیسک و یا کاست معیوب باشد می تواند باعث ایجاد این ایراد شود. مثلا همانطور که در نوشته های مختلف مربوط به تعمیر ضبط خانگی سونی توضیح دادیم وقتی بخش سی دی در ضبط خانگی سونی معیوب می شود عموما صدای خروجی دستگاه قطع می شود. برای رفع ایراد ابتدا همه قسمت های دستگاه را در حالت ریست قرار دهید. سپس بررسی کنید که آیا مجدد مشکل ایجاد می شود یا خیر؟ اگر لازم دیدید می توانید از مشاوره متخصصین تعمیرات سیستم های صوتی رایان استفاده کنید.

 11. سلام
  ضبط سونی az1دارم که دادم یک جا فقط نشون دادم میگه ای سی صدا سوخته قابل تعمیر نیست
  اگه شما می تونی تعمیر کنید به ادرستون پست کن از رشت مزاحم میشم
  با تشکر

  1. با سلام، آمپلی فایر ضبط خانگی سونی مدل az دارای ساختار خاصی است که در صورت دستکاری اشتباه تنها راه حل تعمیر دستگاه تعویض کامل برد خواهد بود. در صورت نیاز ابتدا اطلاعات کاملی از تعمیرات انجام شده روی دستگاه از تعمیرکار خود داشته باشید. با بخش مشاوره تعمیراتن رایان تماس بگیرید تا در صورت امکان برای ارسال و تعمیر ضبط خانگی سونی شما هماهنگی لازم انجام شود.

 12. با سلام
  ضبط سونی جی آن ۷۷ دارم که هنگام روشن کردن ، چراغ پاور دستگاه به صورت چشمک زن در آمد و دستگاه در حالت استندبای قرار گرفت ، دستگاه را از برق کشیدم و دوباره راه اندازی کردم ، اینبار تمام قسمتهای دستگاه کار می‌کند ولی صدای آن کاملا از کار افتاده است، نه رادیو صدا دارد ، نه سی دی
  چه دستوری میفرمایید ممنون

  1. با سلام، نحوه عملکرد ضبط‌های خانگی سونی به صورت یکپارچه است. بعنوان نمونه اگر بخش کاست از کار بیفتد ضبط خانگی سونی بعد از نمایش پیام eject خاموش می‌شود. همچنین اگر بخش دیسک به درستی کار نکند ممکن است صدای خروجی دستگاه قطع شود. توصیه اینست که مدتی دستگاه را از برق بکشید. سپس دستگاه را ریست کنید. اگر همچنان مشکل پابرجا بود از متخصصین تعمیر ضبط خانگی سونی کمک بگیرید.

 13. با سلام من یک دستگاه ضبط خانگی سونی دارم که مدلش (HCD-AZ 33D) است . این دستگاه شامل DVD PLAYER, radio,Tape و فلشخور است ،
  مشگل اصلی آن اینست که وقتی دگمه پاور را میزنیم بعد از حدود چند ثانیه دستگاه خاموش می‌شود، مشگل از چیست و چکار باید کر ، آیا این مدل دستگاه را میشناسید تعمیر کرده اید ، ایراد به راحتی حل می‌شود

  1. با سلام، ضبط‌های خانگی سونی مشابه مدل ضبط شما دارای عیب یاب داخلی هستند. زمانی که دستگاه در بخشی دچار مشکل می‌شود عیب یاب فعال شده و دستگاه را خاموش و یا غیر فعال می‌کند. معمولا در این حالت پیام خطا و یا کد مشخصی در دیسپلی نمایش داده می‌شود. خطاهایی مانند c1371 – push power protect از جمله این پیام ها هستند. در ایراد دستگاه شما کد خطا نمایش داده نمی‌شود و حتما باید علت این موضوع مورد نظر تعمیرکار قرار گیرد. راجع به ضبط خانگی سونی سری az در سایت مقالات مرتبط هست. تایید کیفی کار هر مجموعه از طرف خود مجموعه فکر نمی کنیم کار صحیح و قابل قبولی باشد.
   https://rayantv.com/%D8%AA%D8%B9%D9%85%DB%8C%D8%B1-%D8%B6%D8%A8%D8%B7-%D8%AE%D8%A7%D9%86%DA%AF%DB%8C-%D8%B3%D9%88%D9%86%DB%8C-%D9%85%D8%AF%D9%84-az/

 14. سلام من یکدسگاه ضبط وپخش سونی خانگی ۱۰۰۰ وات مدل VACS :V515 دارم ۳CD خور و۲نوار کاست خور دارم که صدای کاست ان در نمیاد ،جهت تعمیر ان چه راهنمایی دارید سپاسگذارم.

  1. با سلام، ابتدا هر دو کاست را تست کنید. اگر هر دو کاست به این مشکل دچار شده باشد احتمال بسیار کمی هست که هر دو کاست دارای یک مشکل شده باشد. صدای هدهای بخش کاست بوسیله کابل‌های شیلددار به برد دستگاه منتقل می‌شود. باید مسیر انتقال سیگنال هدها را بررسی کنید. ممکن است در مدار قطعی ایجاد شده باشد. در این بخش به دلیل پایین بودن ولتاژ و جریان مدار، احتمال خرابی قطعات پایین است.

  1. با سلام، مدل دقیق دستگاه را مشخص کنید. نوشته‌های مختلفی راجع به ایراد please wait در بخش‌های مختلف سایت وجود دارد. مراجعه کنید و در صورت نیاز به انجام عیب یابی و تعمیر با بخش مشاوره 66593629 تماس بگیرید

 15. سلام
  من ظبط خانگی سونیrv555دارم که هروقت دکمه پاوررومیزنم دستگاه خاموش نمیشه ومیره روی حالت استندبای وبعدش دمو ازبرق هم کشیدم امادرست نشد البته کنترل هم ندارم
  ممنون میشم راهنمایی کنین
  باتشکر

  1. با سلام، یکی از ایرادهای محتمل خرابی میکروسوئیچ کلید پاور دستگاه شماست. خرابی کلیدهای پنل ضبط های خانگی یکی از ایرادهایی است که در این دستگاهها ایجاد می شود. نوشته (اشتباه عمل کردن کلیدهای پنل ضبط خانگی) را در سایت مطالعه بفرمایید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با بخش مکشاوره تعمیرات رایان تماس بگیرید.

 16. درود وقت بخیر
  دوست عزیز بنده gn999 دارم ب صورت اتفاقی دستم خورده بود ب سلکتور ولتاژ و برق دستگاه روی 120 ولت رفته بود و قتی که دستگاه رو ب برق زدم فیوز دستگاه سوخت الان هم سلکتور را
  برگرداندم ب حالت 220 باز هم وقتی دستگاه را ب برق میزنم فیوز میسوزه ب نظر شما مشکل اساسی هست یا جزئی ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  1. با سلام، سوختن فیوز ورودی برق 220 ولت دستگاه یعنی اینکه بعد از فیوز اتصال کوتاه کامل دارید. در این گونه موارد خرابی ابتدا باید مدار را اهم چک کنید. یعنی با ابزار تست و عیب یابی به دنبال اتصال کوتاه مدار جستجو کنید. مدل gn999 از مدل‌های با کیفیت و با توان خروجی بالا در بین سیستم های صوتی سونی است و به نظر می‌آید هزینه تعمیر ضبط خانگی شما منطقی و به صرفه خواهد بود. همچنین می‌توانید از مراکز تعمیر ضبط خانگی سونی کمک بگیرید و ابتدا بخواهید که هزینه تعمیر دستگاه را مشخص کنند. یکی از آپشن‌هایی که روی دستگاه شما قابل نصب است بلتوث به صورت داخلی و با شرط کیفیت است.

  2. سلام وقت بخیر
   ببخشید ممنون میشم من رو راهنمایی کنید من یدونه ضبط سونی vx888 دارم بازش کردم تمیزش کردم بعد الان که میزنمش به برق برق رد میشه ولی صفحه نمایش خاموش میمونه میشه راهنمایی کنید چطور درستش کنم

   1. با سلام، توصیه‌ای که صرفا به شما میشه انجام داد این هست که کارهایی که انجام دادید رو مرور کنید. ابتدا قطعات مختلف را خوب نگاه کنید و حداکثر یک بار دیگر همان کارهایی که انجام شده را تکرار کنید تا اگر خطایی اتفاق افتاده متوجه آن شوید. البته بعنوان کارشناس باید توصیه کنیم که چون تجربه کافی ندارید از دستکاری بیشتر خودداری کنید چون بعضی قسمت‌های دستگاه با برق شهری در ارتباط است و خطر برق گرفتگی دارد.

 17. با سلام، یکی از ایرادهای متداول در بین ضبط های خانگی سونی ایجاد ایراد please wait است. در نوشته تعمیر ایراد please wait در ضبط خانگی سونی پرداخته ‌ایم که می‌توانید مراجعه کنید. یکی از ایرادهای ظاهری ایجاد حالت پلیز ویت در ضبط خانگی سونی قطع شدن صدای خروجی است. در این حالت به دلیل خرابی برد سروو که کنترل کننده بخش دیسک است صدای خروجی وصل نمی‌شود. برای تعمیر ضبط سونی شما ابتدا باید بخش دیسک را به طور کامل و دقیق عیب یابی و تعمیر کنید.

 18. سلام و عرض ادب
  من یه ظبط سونی ۵ سیدی DVD دارم
  مشکل please wait داره و صدا هم قطع شده
  البته ۷ سال خاموش بود الان که روشن کردم اینجوری شده لطف میکنید هزینه ی تعمیرش را بفرمایید
  و هزینه ی اضافه کردن خروجی usb
  با تشکر

  1. با سلام، ایراد please wait یکی از ایرادهای شایع در بین ضبط های خانگی سونی است. معمولا در این ایراد قطعات بخش مکانیزم دیسک و اپتیکال بلاک آسیب دیده‌اند. قیمت اپتیکال بلاک کامل دستگاه شما در نمونه شرکتی 680 هزار تومان است. معمولا در بخش تعمیر لوازم صوتی و تصویری اگر تا نصف قیمت یک قطعه هزینه تعمیر آن قطعه شود مقرون به صرفه بوده در غیر این صورت قطعه را تعویض می‌کنند. دقت بفرمایید که نصب بلوتوث روی ضبط خانگی نسبت به نصب پورت usb قابلیت بیشتری به شما می‌دهد و هزینه‌ای بین 280 تا 480 نسبت به کیفیت قطعات مصرفی ایجاد می‌کند.

 19. درود بیکران بر شما
  بنده از جیرفت مزاحم میشم
  یک دستگاه کمبو سونی SLV-7000K برام آوردن
  قسمت cd پخش کننده سی دی ترک و vcd هستش اپتیک عمرش رو کرده و دیگه کار نمیکنه خوشبختانه یک دستگاه از همین مدل رو خودم دارم اپتیک رو جابجا کردم خیلی عالی اجرا میکنه
  ، اپتیک به شماره فنی KSS-213B هست جسارتا شما موجودی دارید فقط اپتیک تنها رو نیاز دارم بدون مکانیسم .اگر امکانش هست تماس بگیرم با کدوم یک از همکاران گرامی صحبت کنم !؟؟
  ،
  نهایت سپاسگزاری و امتنان

  1. با سلام، اپتیک 213 در هیچ ورژنی (B – C – D و …) تولید نمی‌شود. تعداد محدودی از قطعه مورد نظر موجود داریم که تنها در شرایط خاص استفاده می‌کنیم. تعمیر اپتیک در بیشتر موارد قابل انجام است. ابتدا سعی کنید اپتیک را تعمیر کنید. در غیر این صورت برای سفارش خرید اپتیک با بخش مشاوره تماس بگیرید.

 20. سلام
  بنده ظبط سونی مدل gn999ds دارم چون تازه خریداری کردم دستگاه ترانس برق نداره خیلی سبکه از فروشنده پرسیدم گفته این مدل سونی ترانس نداره هتا خودم بازش کردم ببینم داخلش دست خورده یا نه ولی چیزی دست خورده نبود.ایا این مدل ظبط سونی بدون ترانس که داخل دستگاه به شکل جعبه ای هستش این مدلیه واقعان.چون تمام دستگاهای سونی رو دیدم ترانس داشتنو سنگین وزن بودن.میشه راهنمایی بفرماین.و ساب ووفر این مدل چند وات هستش.ممنونم

  1. با سلام، معمولا در طراحی ضبط‌های قدیمی در بخش ورودی از ترانس کاهنده استفاده می‌شد که البته همانطور که اشاره کردید وزن زیادی به دستگاه اضافه می‌کرد. با پیشرفت تکنولوژی و استفاده از منابع تغذیه سوییچینگ دیگر نیازی به وجود ترانس کاهنده نیست. دقت کنید که این دو شکل طراحی قابل تبدیل به هم نیستند یعنی برخلاف تصور شما نمی‌توان ترانس دستگاه را برداشت و به جای آن مداری اضافه کرد که همان کار را انجام دهد!
   برداشتن قطعات دستگاه یکی از برداشت‌های غلطی است که در اغلب موارد با ذکر دلیل قانع کننده می‌توان آن را رد کرد.

 21. ممنونم از راهنمایتون.پس یعنی عادیه که این مدل ظبط سونی gn999 ترانس نداره سبک وزنه.و سوال دیگه داشتم ایا ساب ووفر ۵۰۰ وات بهش وصل کنم ممکنه مشکلی واسه دستگاه پیش بیاد ممنون میشم اینم راهنمایی کنین.تشکر

  1. با سلام، فقط از لوازم خود دستگاه استفاده کنید. این تغییرات می تواند آسیب دیدگی دستگاه شما شود.

 22. سلام من ظبط سونی قدیمی دارم این ظبط فیوزش هی میپره یعنی اینکه صفحه روشنه بعد میزنی روی Game دو ثانیه روشنه بعد یه دکمه قرمز داره اون شروع به روشن و خاموش می‌کنه من باید چکار کنم

  1. با سلام، اگر منظور شما فیوز برق ورودی دستگاه است باید بدانید که سوختن هیچ فیوزی بی دلیل نیست. در این کونه موارد تنها یک بار اجازه داریم همان مقدار فیوز را جایگزین کنیم و با احتیاط دستگاه را روشن کنیم. اگر مجدد فیوز بسوزد حتما مشکل سخت افزاری داریم و جایگزین کردن فیوز بدون رفع اشکال تنها آسیب ایجاد شده را بیشتر می کند.

 23. با سلام، ضبط خانگی سونی شما در حالت دمو (demo) قرار گرفته است. در این حالت زمانی که دستگاه را خاموش می‌کنید اطلاعات مختلفی از فانکشن‌های دستگاه و امکاناتی که دارد روی دیسپلی دستگاه نمایش داده می‌شود. با استفاده از کلید Display می توانید این حالت را کنترل و یا غیر فعال کنید.

 24. سلام من یه fh-b711دارم به برق که میزنم تو سیستم برق میاد ولی هیچ عکسعملی انجام نمیده و هیچ چراغی روشن نمیشه با خاموش هیچ فرقی نداره

 25. با سلام
  من یه ضبط سونی مدل AZ-2 دارم که هنگام روشن کردن قسمت کاستش صدای تق تق میاد و در نهایت روی پنلش مینتویسه Eject و میره روی حالت استندبای. میخواستم بدونم هزینه تقریبی تعمیر این مشکل چقدر میتونه باشه و اینکه با توجه به اینکه این مدل خودش USB داره هزینه بلوتوث دار کردنش چقدر هست. ممنونم

  1. با سلام، بخش مکانیزم کاست ضبط سونی شما معیوب است. در ضبط های خانگی سونی بخش دیسک و کاست بعد از روشن شدن چند حرکت انجام داده و در حالت ریست قرار می‌گیرد. اگر این ریست انجام نشود دستگاه به طور کامل راه‌ اندازی نمی شود و یا مانند دستگاه شما خاموش می شود. هزینه تعمیر ضبط خانگی سونی شما در این ایراد حدود 250 هزار تومان است. نصب برد بلوتوث روی ضبط خانگی سونی شما با توجه به کیفیت قطعات مصرفی بین 280 تا 480 محدود می‌شود. برای اطلاعات بیشتر می توانید با بخش مشاوره تعمیرات رایان تماس بگیرید.

 26. سلام خسته نباشین
  بنده ظبط خانگی مدل سامسونگ max-ds9850 دارم.قسمت ایوایکس میزارم رو حالت های sound mode بعضی از حالت های پیشورز صدا یکی از باندها صداش قط میشه ولی ساب درحال اجرا هستش و رو بعضی حالت صدا هردو باند اجرا میشه ولی همون باندی که قط میشد نسبت به اون باند صداش کمی ضعیف تره و قسمت جالب اینجاست رو کاست و سی دی این مشکل وجود نداره هردو باند به خوبی کار میکنن فقط قسمت aux این مشکل وجود داره تو بعضی از حالت های صدا یکی از باند ها قط میشه نه ساب..ممنون میشم راهنمایی کنین.تشکر

 27. سلام خسته نباشید سیستمsony شیک lbt 2000دارم . قسمت سی دیش خرابه پیغام please wait میده میخواستم ببینم با جدا کردن بخش cd از مدار حل میشه یه نه .در غیر اینصورت چکار کنم قابل تعمیره و هزینش چقد میشه

  1. با سلام، عملکرد سیستم های صوتی سونی معمولا یکپارچه است و نمی توان بخشی از دستگاه را حذف کرد. به احتمال زیاد پیغام پلیز ویت در سیستم سونی شما هم به همین دلیل یعنی خرابی بخش سی دی اتفاق افتاده است.

 28. سلام.میخواستم بدونم ضبط سونی مدل mhc-gn88d رو تعمیر میکنید و چجوری میتونم دستگاه رو بدستتون برسونم.ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. با سلام، برای تعمیر ضبط خانگی سونی مدل gn88 باید به واحد جمهوری مراجعه بفرمایید. در این سری از ضبط های خانگی سونی معمولا وقتی بخش دیسک و یا کاست معیوب می‌شود کالرکرد کلی دستگاه با مشکل مواجه می‌شود. به بیان ساده‌تر وقتی بخش دیسک از کار می‌افتد صدای خروجی هم ممکن است قطع شود. پس امکان حذف کامل بخش سی دی و یا کاست وجود ندارد. نصب بلوتوث داخلی یکی از اقداماتی است که برای آپدیت در این مدل‌ها انجام می‌شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر با بخش مشاوره تعمیرات تماس بگیرید.

 29. سلام خسته نباشید ضبط سونی مدل MHC_GN12000 خطا میده و بعد از این که میزنه please wait پیام C3100 میاد.چه مشکلی داره؟شما تعمیر میکنید؟

  1. با سلام، در مورد ایراد PLEASE WAIT و C3100 در نوشته‌های مختلفی توضیح داده‌ایم. برای تعمیر دستگاه می‌توانید با بخش مشاوره تماس بگیرید : 66593629

 30. با سلام.مدل GN90 دارم مدتی هست بعد از حدود یک ساعت کار صدای ضبط شروع به خش خش میکنه خاموش میکنم بعد از حدود یه ربع دوباره خوب میشه جدیدا صدای سیستم در حالت پخش از سی دی یا کاست خش داره ولی صدا از طریق اتصال کابل از پشت ضبط به دستگاه بلوتوث کاملا واضحه میشه لطفا راهنمایی بفرماییدایراد از چیست. سپاسگزارم

  1. با سلام، ایرادی که در ضبط خانگی سونی شما ایجاد شده یکی از ایرادهای خاص در این مدل از ضبط‌های خانگی سونی است. ایجاد نویز در ضبط خانگی شما به دلیل ایجاد ایراد در برد بخش CD دستگاه است. خروجی صدا در این حالت دارای پارازیت می‌شود و تنها راه حل آن تعویض آی سی اصلی معیوب با نمونه اصلاح شده است که در چند سال ابتدای تولید این برد پشتیبانی میشد. اما در حال حاضر امکان تهیه این قطعه وجود ندارد. تنها راه حل تعمیر ضبط خانگی سونی شما استفاده از برد استوک است.

  2. سلام
   ی ضبط سونی مدل vx88 دارم.
   مشکلش اینه به محض اینکه ولوم رو روی یک هم حتی میزارم ی صدای نویز مانندی از بلندگوها بلند میشه یجور صدای هووووم که خیلی آزار دهندس.
   اینم بگم وقتی بلندگوها به آمپلی فایر وصله این صدا کمترهست ولی بازم هست اماوقتی بلندگوهابه پشت خود ضبط وصلن این صدا خیلی بیشتر لطفا راهنمایی کنید شاید بتونم توی خونه خودم حلش کنم.متشکرم

   1. با سلام، بیشترین احتمال خرابی مربوط به معیوب شدن قطعات بخش آمپلی فایر است، ولی نکات تعمیری در حدی نیست که شخص مبتدی قادر به انجام آنها باشد.

  1. با سلام، برای ریست ضبط خانگی سونی مدل rv50 کلیدهای زیر را تقریبا به صورت همزمان کلیدهای stop – play mode – disc 1 را فشار دهید. این عملیات در حالت روشن انجام می‌شود. اگر درست انجام دهید عبارت cold reset در دیسپلی ضبط خانگی سونی شما نمایش داده خواهد شد و تمام تنظیمات ریست می‌شود.

 31. سلام
  ضبط مدل HCD_GN1100D دارم کاملا سالم بود ولی نمیدونم به چه دلیل از قسمت کاستش صدای تق تق می اومد و میرفت روی استندبای برای تعمییر بردیم ولی کاری کردن که همه دکمه های ضبط از کار افتاده وفقط با قطع و وصل کردن به برق ضبط خاموش و روشن میشه سابش هم از کار افتاده و یه صدای سوت خیلی زیادی هم میده که قطع نمیشه گفتن یه قطعش باید عوض بشه که فقط در تهرانه ما شهرستان هستیم آیا به نظرتون میشه کاری برای این ضبط کرد و درضمن از طریق یه ترانس و جا فلشی فلش خور شده بود که به ورودی صدای ضبط وصل شده بود

  1. با سلام، دستگاه شما در بخش کاست دارای ایراد بوده است. در نوشته‌های مختلف تعمیر ضبط خانگی سونی در مورد ایجاد ایراد eject و خاموش کردن ضبط توضیح داده‌ایم. متاسفانه ایراد دستگاه شما تغییر کرده است و نشانه‌های ظاهری خرابی ایجاد شده ممکن است به دلیل سوختن آی سی سیستم کنترل و قطعات مشابه ایجاد شده باشد. با متخصصین پشتیبان رایان تماس بگیرید : 66593629

 32. سلام خسته نباشید ببخشید من یه ضبط سونی مدل gn100 دارم بعد ولوم دستگاه و اون رقص نور دوره ولوم کار نمیکنه
  مشکل از چیه؟

  1. با سلام، کلید با نام illumination در دستگاه شما برای کنترل روشنایی لامپ‌های ال ای دی صفحه نمایش(رقص نور) دستگاه وجود دارد که دارای چند پترن و حالت خاموش است. احتمالا خرابی ولوم ضبط خانگی شما ایراد دیگری است که همراه با این مشکل تنظیمی ایجاد شده است. ولوم را بچرخانید اگر اشباه عمل می‌کند و یا با هر چند گردش یک عدد بالا یا پایین می‌رود قابل تعمیر است. در مورد خرابی ولوم ضبط خانگی سونی در نوشته ‌های مختلف مربوط به تعمیر سیستم‌های صوتی سونی توضیح داده‌ایم.

   1. ممنونم بابت مطالب
    مطالب رو کامل خوندم ضبط رو باز کردم برای تعویض ولوم .اما وقتی ضبط رو بستم صدا کلا قطع شده همه سوکت ها و سیم ها هم چک کردم اما اصلا نداره

 33. با سلام خدمت مجموعه ریان
  من یک دستگاه سونی gzr88d دارم که کاست و سی دی نیاز به سرویس داره آیا قابل تعمیره،

  1. با سلام، تعمیر ضبط خانگی سونی gzr8 در مجموعه رایان با کیفیت ویژه انجام می شود. آشنایی تعمیرکار با ویزگی های داخلی و تخصصی دستگاه باعث می شود تعمیر کیفیت بالاتری داشته باشد. به هر یک مراکز تعمیر ضبط سونی مراجعه می کنید مطمئن شوید که تعمیرکار سیستم صوتی شناخت کافی از دستگاه شما داشته باشد. ارور مکانیزم دیسک و کاست از ایرادهای معمول و پرتکرار در این مدل است.

 34. با سلام خدمت مجموعه رایان
  من یک دستگاه سونی gzr88d دارم که کاست و سی دی نیاز به سرویس داره آیا قابل تعمیره،

  1. با سلام، سری gzr جزء آخرین مدل های ضبط خانگی سونی است. استفاده از قطعات بسیار با کیفیت و تکنولوژی برتر سونی باعث شده است اغلب ایرادهایی که در این سری ایجاد می شود بعلت خرابی قطعات مصرفی مانند تسمه و موتورهایی باشد که معمولا هم در اثر استفاده نشدن خراب شده اند. مهمترین نکته در تعمیر لوازم صوتی و تصویری آشنایی تعمیرکار با مدل دستگاه و ایرادهایی است که در ان مدل به صورت رایج ایجاد می شود. معمول ترین ایراد در تعمیر ضبط خانگی سونی مدل GZR از کار افتادن بخش سی دی و نمایش عبارت MECHA ERROR و خرابی کاست است.

    1. درود و احترام، دقت بفرمایید سوالات ارسال شده ممکنه به صورت پشت سرهم دیده نشه و باعث بشه نتونیم با دقت لازم جوابگو باشیم. در هر صورت ارورهای مختلفی که در ضبط خانگی سونی ایجاد می‌شود از ejejct و please wait گرفته تا c3100 و … همگی توسط متخصصین تعمیر سیستم‌های صوتی رایان قابل حل هستند. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر و آگاهی از میزان هزینه تعمیر ضبط خانگی سونی میتونید با کارشناسان تعمیر سونی تماس داشته باشید: 66942697 – 66593629

 35. سلام وقت بخیر
  بنده یک ضبط سونی مدل VX88دارم .مشکلی که داره اینه وقتی روشن میشه ی صدای هوووم پخش میشه از باندا که خیلی آزار دهندس. این مدل سونی یک آمپلی فایر جداگانه داره که کنار باند قرار میگیره.وقتی سیم بلنگوهارو به آمپ ول میکنم صدای هوووم کمتر میشه اما وقتی به خروجی خود ضبط میزنم خیلی زیاد میشه.یجور صدای نویز مانند هست . میتونید راهنمایی کنید مشکل ازچیه؟ خود بلندگوهارو تسط کردم مشکل از بلندگوها نیست هرچی هست از خود سیستم داخلی ضبط هست ….

  1. با سلام، وجود نویز در سیستم صوتی شما احتمالا به دلیل وجود یک ارتباط بد بین بخش های مختلف است. ممکن است اتصال بدنه درست نباشد و یا یکی از کانکشن ها به طور کامل ارتباط برقرار نکند. در این حالت به دلیل تقویت بالا و جریان زیادی که از بخش آمپلی فایر کشیده می شود ممکن است قطعات دستگاه بسوزد پس در تکرار تست و آزمایش های پی در پی مواظب این مورد باشید.

 36. سلام دوست عزیز وقتتون بخیر

  یه ظبط سونی مدل ال بی تی 12300 وات دارم

  ارور پلیز ویت اومده و کار نمیکنه

  صدای خروجی هم ندارم aux هیچیکم کار نمیکنه

  میخاستم ببینم ایسیش سوخته یا امپیلی فایر مشکل دارع

  یا بخاطر دیسکش هست

  خیلی برام مهمه ممنون میشم پاسخ بدین

 37. درود بر شما ادمین گرامی…

  من یه ضبط سونی RV6دارم که سینی سی دییش نمیچرخه و دربش باز نمیشه بیاد بیرون ،ایرادش چیه؟ هیچ اروری هم نمیده!

  سپاس از شما…

  1. با سلام، در تعمیر بخش سی دی ضبط خانگی، قطعات مکانیکی احتمال خرابی بیشتری دارند. ابتدا باید مکانیزم دیسک را از نظر سلامت تسمه و چرخ دنده‌ها بررسی کنید. البته قبل از این موضوع دقت کنید که چرخ دنده اپتیک bu30 دستگاه شما سالم باشد. معمولا وقتی این چرخ دنده ترک می‌خورد اپتیک ریست اولیه را انجام نمی‌دهد و مشکلی شبیه حالت please wait در ضبط خانگی سونی ایجاد می‌شود.

     1. سلام خسته نباشید یدونه سونی gn1200دارم چند وقته چند بار باید خاموش روشن کرد یا چند دقیقه باید روشن باشه تا صدا دستگاه باز بشه همه قسمتها بدون صدا هستند لطفا راهنمایی بفرمایید هیچ پیغامی هم نمیده ممنونم

     2. با سلام، چک کنید: در زمانی که دستگاه دچار مشکل است و صدا ندارد، پیام PLEASE WAIT در دیسپلی دستگاه نمایش داده می‌شود؟
      اگر بله : بخش سی دی نیمه معیوب است، همانطور که در نوشته های مختلف توضیح دادیم: صدا در بخش سی دی تولید و پردازش می‌شود، به همین دلیل خرابی بخش سی دی باعث قطع شدن صدای خروجی می‌شود.
      راه حل: دستگاه را روشن کنید و از بخش سی دی چند ساعت کار بکشید و چند بار تکرار کنید. ممکن است باعث کم شدن و حتی رفع ایراد شود.
      در نوشته https://rayantv.com/%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84-please-wait-%D8%AF%D8%B1-%D8%B6%D8%A8%D8%B7-%D8%AE%D8%A7%D9%86%DA%AF%DB%8C-%D8%B3%D9%88%D9%86%DB%8C/ اطلاعات بیشتری بگیرید.

  1. با سلام، مجموعه رایان فقط در تهران و به صورت محدود خدمات ارائه می‌دهد. در صورت تمایل با 66943697 تماس بگیرید.

  1. با سلام، در زیر دستگاه سوراخ کوچکی وجود دارد که با استفاده از یک پیچ گوشتی 2 سوی کوچک می‌توانید چرخ دنده داخل ان را حرکت داده و بدون اتصال به برق بخش مکانیزم را خارج کنید. دقت کنید که برای خارج کردن سینی در این حالت فشار زیادی لازم نیست. مراقب باشید به بخش سی دی آسیب نزنید.

  2. با سلام، جابجایی دستگاه به تنهایی نمی‌تواند عامل ایجاد ایراد باشد مگر این که در زمان حمل و نقل ضربه خورده باشد. معمولا هم زمانی خرابی یک دستگاه با عوامل مختلف مانند اثاث کشی یا امانت دادن به دیگران این شبهه را ایجاد می‌کند که حتما عاملی باعث مستقیم ایجاد ایراد است. معمولا در این حالت باید با نمایش پیام please wait در ضبط خانگی سونی خود مواجه شوید: در ایم حالت از متخصصین تعمیر ضبط خانگی سونی مشاوره تعمیرات دریافت کنید: 66942697

 38. سلام من یه ضبط بزرگ سونی دارم پنلش از کار افتاده کلا روشن نمیشه ولی خود ضبط کار میکنه دلیلش چی میتونه باشه ممنونم

  1. با سلام، بخش دیسپلی در ضبط های خانگی دارای یک فیلامان است که با ولتاژهای حدود 30 ولت تغذیه می‌شود. بعد از ان باید سون سگمنت ها بایاس شوند تا اطلاعات نمایش داده شود. مشکل اصلی در قطع شدن دیسپلی ضبط خانگی سونی در اکثر موارد قطع شدن ولتاژ فیلامان است که باید مسیر آن را از ترانس ورودی دنبال کنید.

 39. سلام من یه ضبط سامسونگ ۲۰۰۰ وات دام که اشتباهی زدم باندو و اتصالی کرد و الان میزنم به برق میگه خوش آمدی سیدی رو میچرخونه و میگه خداحافظ خاموش میشه??..

  1. با سلام، احتمالا به دلیل اشتباه زدن سیم بلندگو مشکل پروتکت در ضبط خانگی شما ایجاد شده است. با وجود این که ممکن است خودتان آزمایش کرده باشید اما باز هم میگوییم که: بلندگوها را جدا کرده و مجدد تست کنید. در صورتی که مشکل باقی باشد باید از متخصصین تعمیر ضبط خانگی سامسونگ کمک بگیرید.

 40. سلام ضبط سونی gn۱۱۰۰ مشکل eject وdissplay دارد بم محض استفاده از هر کدام کلید ها وحتی کلید ورودی دستگاه stand bye می‌شود نمی‌توان از دستگاه صوتی جانبی استفاده کرد راهی وجود دارد ریست اولیه غیر فعال شود که بتوان از ورودی جهت دستگاه جانبی استفاده کرد اگر دستگاه تعمیر گردد بخاطر ایراد در یک قسمت از امکان های دیگر محروم شد

  1. با سلام، در مشکل eject ایراد سخت افزاری دارید و نمی‌توانید این بخش را از مدار خارج کنید. البته اگر تعمیرکار ضبط خانگی سونی تسلط کافی روی مدارات دستگاه داشته باشد می‌تواند با هزینه محدود فقط بخش معیوب را از مدار خارج کند. ضبط خانگی شما یکی از مدل‌های ضبط خانگی سونی با قدرت و کیفیت بسیار بالا است که می‌توان روی آن بلوتوث با کیفیت نصب کرد. در صورت نیاز با بخش مشاوره تعمیرات سیستم صوتی رایان تماس بگیرید. 66942697

 41. سلام من یه ضبط سونی vx88 دارم. خیلیم دوسش دارم. به کامپیوتر و کارت صدا وصله همیشه. اما شب خاموشش کردم صبح که روشن کردم. تا ولوم دستگاه و روی یک میزارم یه صدای وحشتناک هووووووررررممم از باندا میاد بیرون و فن پشت دستگاه روشن میشه. صدارو که صفر میکنم فن خاموش میشه و اون صدا قطع میشه.ایرادش از چیه؟ جدیه درست میشه یا دیگه تمومه کارش؟

 42. سلام من یه ضبط مدل جی ان صد دارم کلا لامپ کلید خاموش روشن کردنش فقط روشنه و روشن نمیشه فقط وقتی به برق میزنی یه لحظه دمو میاد می‌ره روشن نمیشه ایرادش از چی هست میتونید تعمیر کنید

  1. با سلام، ایراد روشن نشدن ضبط خانگی سونی مدل gn معمولا ه دلیل خرابی 3 بخش ایجاد می شود:

   1- خرابی برد کنترل سی دی
   2- سوختن قطعات آمپلی فایر
   3- اشکال در قسمت پاور

   توجه داشته باشید که روشن نشدن در هر دستگاه و ساختار، یک ایراد کلی و جامع است و قطعات زیادی را می تواند شامل شود. معمولا در هر طراحی راههایی برای تفکیک ایراد وجود دارد مثلا این نکته که چراغ پاور روشن می شود یا خیر؟ می تواند راهنمای تعمیرکار ضبط خانگی سونی برای عیب یابی دستگاه باشد.

 43. سلام.
  من سونی vx88 دارم و کلن پنل نمایشگرش حرارت داره حتی تو حالت استندبای هم دست میزنی گرمه. فن پشت دستگاه رو که چک کردم هم هیچ وقت روشن نمیشه. آیا فن باید کار کنه همیشه ؟؟؟ و چطور میتونم فن رو تعویض کنم. چون من شهرستان هستم.

  1. با سلام، در بخش تعمیر لوازم صوتی و تصویری گرمای قطعات یک راهنمای غیر فعال است. همانطور که گرم شدن بیش از حد نرمال نشان دهنده خرابی قطعه است، گرم شدن به مقدار معمول یکی از علائم کار کردن قطعه در حالت سلامت است. فن ضبط خانگی سونی براساس مقدار صدای خروجی شروع به حرکت می‌کند. توصیه به شما این است که اگر در حد استفاده، دستگاه سالم است نیازی به دستکاری و یا تعمیر ضبط خانگی سونی شما وجود ندارد.

 44. با سلام من سیستم سونی vx 888 دارم این دکمه چرخشی که پشت voulom هس می‌چرخه ولی کار نمیکنه اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

  1. با سلام، در زیر قطعه‌ای که نام بردید دو عدد کلید وجود دارد که فرمان چپ و راست را صادر می‌کند، ابتدا باید این دو میکروسوئیچ را تعویض کنید. این کلیدها معمولا به دلیل عدم استفاده دچار زنگ زدگی داخلی شده و به درستی عمل نمی‌کنند.

 45. باسلام ووقت بخیر
  دستگاه video cd مدلMHC-VX555,3CD changerپایه وولومش شکسته،ممنون میشم بفرمائیدبه چه صورت قابل تعمیره وهزینه ش چقدرمیشه؟درضمن تهران هستم
  بسیارازتوجه وپاسختون تشکرمیکنم

  1. با سلام، قطعه‌ای که توضیح دادید با نام knob volume شناخته می‌شود. در ضبط های خانگی سونی به دلیل استفاده از نمونه پایه بلند این قطعه با شکستن آن مواجه می‌شویم. قطعه مور نظر موجود است و برای تعیین هزینه تعمیر ضبط خانگی سونی خود می‌توانید با بخش پشتیبانی سایت تماس بگیرید: 66942697

 46. سلام
  خسته نباشید
  بنده ظبط خانگی سونی مدل vx 77 دارم صدا قطع وصل میشه موقع قطعی یا وصل شدن یه صدای تیک تیک مانند داخل دستگاه میاد.
  صدا وصل بشه صدای تیک میاد
  قطع هم بشه صدای تیک میاد
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 47. سلام ‘ من یک دستگاه ضبط grz99d بصورت دست دوم خریدم که خوشبختانه همه قسمتها سالم است ولی لود سی دی برای بار اول بسیار طولانی و حدود ۲تا۳ دقیقه میباشد، آیا خطری ضبط را تهدید میکنه؟
  باتشکر از سایت و توضیحات خوبتون

  1. با سلام، به طور کلی عملکرد سیستم‌های صوتی سونی را باید یکپارچه ببینید. مثلا خرابی بخش کاست باعث ارور eject و خاموش شدن دستگاه می‌شود. در مورد دستگاه شما، خرابی بخش دیسک می‌تواند باعث قطع شدن صدای خروجی شود. توصیه میکنیم در صورت امکان با یکی از کارشناسان تعمیر ضبط خانگی سونی به صورت حضوری مشاوره کنید تا دستگاه عیب یابی اولیه شود.

   1. سلام
    وقت بخیر
    بنده ظبط خانگی سونی GN88d دارم موقع روشن کردن دستگاه فن به طور خودکار روشن میشه ولوم هم صفر هستش و اصلان متوقف نمیشه.ایا عادیه اینجوری؟و اینکه مشکلی واسه دستگاه ایجاد نمیکنه.؟ چون تا جای که میدونم اگه آی سی یا آمپلی گرم بشه فن شروع به چرخیدن میکنه برای خنک کردن..ولی تا دستگاه روشن میشه فن شروع به چرخیدن میکنه..ممنون میشم راهنمایم کنین.تشکر

    1. با سلام، برای به کار افتادن فن در ضبط خانگی سونی، مدار الکترونیکی که وظیفه کنترل خاموش و روشن شدن و مقدار دور آن را بعهده دارد با ارتباط با بخش آمپلی فایر عمل می‌کند. خرابی این بخش بسیار کم اتفاق می‌افتد و در صوت خرابی هم بیشتر به سمت قطع شدن و از کار افتادن می‌رود تا یکسره شدن. توصیه این است که اگر دستگاه شما ایراد دیگری ندارد، استفاده کنید.

 48. سلام
  وقت بخیر
  بنده ظبط خانگی سونی GN88d دارم موقع روشن کردن دستگاه فن به طور خودکار روشن میشه ولوم هم صفر هستش و اصلان متوقف نمیشه.ایا عادیه اینجوری؟و اینکه مشکلی واسه دستگاه ایجاد نمیکنه.؟ چون تا جای که میدونم اگه آی سی یا آمپلی گرم بشه فن شروع به چرخیدن میکنه برای خنک کردن..ولی تا دستگاه روشن میشه فن شروع به چرخیدن میکنه..ممنون میشم راهنمایم کنین.تشکر

 49. سلام خسته نباشید دی وی دی سونی دارم مدل HCD-gn 77D روشن میکنم روی قسمت DVD میزارم حالت صبر کنید نشان می‌دهد در ضمن تسمه ایجکتش خراب شده میخواستم ببینم شماره تسمه اش چنده و چرا قسمت کاست نوار خور کار نمیکند آیا ارزش تعمیر کردن دارد یا فلش خور بشود بهتر است البته فلش خور صوتی و تصویری خیلی متشکرم لطفا راهنمایی کاملی بفرمایید متشکرم

  1. با سلام، ضبط خانگی سونی مدل gn باید قسمت‌های مختلف به رستی کار کند تا آمپلی فایر دستگاه وصل شود. در صورت خرابی بخش کاست و یا سی دی ایرادهایی مثل خاموش شدن و یا قطع شدن صدای خروجی ایجاد میشود. برای آپدیت و بروزرسانی دستگاه میتوانید از روش‌هایی مثل نصب ماژول بلوتوث استفاده کنید. البته توصیه میکنیم این کار را با استفاده از بردهای با کیفیت انجام دهید چون اکثر بردهایی که در فضای اینترنت تبلیغ میشود کیفیت بسیار پایینی دارد و عموما برای استفاده در ماشین طراحی شده است. نکته مهم این که در صورت نصب ماژول بلوتوث روی ضبط خانگی سونی به روش صحیح کیفیت صدای خروجی بلوتوث با بخش CD قابل مقایسه خواهد بود.

 50. سلام وقت بخیر. در مجموعه رایان قطعه STK412-240 رو دارید برای فروش. بنده از سایت های خارجی این قطعه رو سفارش دادم اما متاسفانه، زمانی که مونتاژ کردم قطعه جواب نداد الان در حال حاضر میخوام ببینم شما این قطعه رو دارید دسته دوم که از روی ظبط سونی برداشته شده یا نه؟ بنده قطعه بازیافتی که متاسفانه به اسم دسته اول میفروشن رو نمیخام. دارید شما این قطعه رو با ضمانت و تست شده

  1. روزگار شما هم به خیر و خوشی، فکر می‌کنم اگر عیب یابی را مجدد و به صورت تخصصی‌تر انجام دهید بهتر است. احتمالا قطعه خریداری شده هم سالم است.

  1. سلام، استفاده از بلندگوها به تنهایی تنها در حالت ورودی صدا امکان پذیر است. دستگاه را در حالت MD – TV یا VIDEO/SAT قرار بدین. ورودی دستگاه به صورت فیش AV هست و باید متناسب با دستگاهی که میخواهید به ضبط خانگی سونی خود وصل کنید از کابل‌های مختلف استفاده کنید. مثلا برای اتصال گوشی یک سر کابل باید فیش هدفونی 3.5 میلیمتری و سر دیگر به صورت نری AV باشد.

 51. سلام. یه ضبط سونی mhc-gnz7770 دارم که بدون اینکه استفاده بشه برا بار دوم روشن که میکنی روی please wait گیر میکنه. دوبار دادم و یه ساعت بعد نمایندگی سونی تهرانپارس بهم داده. نمیدونم فریمویر تایم داره و هر ۶ ماه یکبار اپدیت میخاد یا چجوریه که بدون استفاده کردن هی این مشکل پیدا میکنه. میخام بدونم هزینه رفع مشکلش چقدره؟ بعد میشه فلشخور یا بلوتوث خور بشه یا نه؟

  1. با سلام، please wait در ضبط خانگی سونی یکی از مشکلات رایج است و در نوشته‌های مختلف راجع به آن توضیح دادیم. این ایراد کاملا سخت افزاری است و نیازی به آپدیت وجود ندارد. برای دریافت خدمات تعمیر ضبط خانگی سونی می‌توانید با بخش پشتیبانی تماس داشته باشید: 66942697 – 66593629

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط