نمایش push power protect در سینمای خانگی سونی

تعمیر سینمای خانگی سونی

نمایش push power protect در سینمای خانگی سونی

نمایش این عبارت در صفحه نمایش و برگشت دستگاه به حالت استندبای مختص سینمای خانگی و دستگاههای HI FI  و MINI HIFI سونی و برخی مدلهای سینمای خانگی در برند سامسونگ است و معنا و مفهوم آن اینست که دستگاه دچار اتصال در یکی از ولتاژهای اصلی است و برای جلوگیری از آسیب بیشتر دستگاه را خاموش کنید.

یکی از اصول طراحی های الکترونیک استفاده از مدارات محافظ به نام پروتکتورها است که همانطور که از نامشان پیداست وظیفه حفاظت از سایر قطعات را بعهده دارند و در صورت بروز اشکال در کار آنها فعال شده و به نحوی از آسیب بیشتر جلوگیری می کنند. ابتدایی ترین قطعه حفاظتی که شاید هر کدام از ما چندین بار با آن برخورد کرده ایم فیوزها هستند که در صورت ایجاد اضافه بار در مدار قطع شده و جلوی رسیدن آسیب بیشتر به سایر قطعات را می گیرند. مدارات محافظ در دستگاههای جدید به صورت مدارات عیب یاب بکار گرفته شده اند به نحوی که در صورت ایجاد خرابی در یک مدار، مدار محافظ آن بخش فعال شده و ضمن قطع روند کار دستگاه که معمولا با برگشت دستگاه به حالت استندبای همراه است مدار معیوب را با کد و یا پیغام خاصی مشخص می کنند.

 

تعمیر ضبط سونی

در بخش تعمیر تلویزیون سونی در مورد عیب یاب داخلی تلویزیونهای سونی که با چشمک زدن چراغ استندبای محل خرابی را مشخص می کنند صحبت کردیم اما در سیستمهای صوتی سونی عیب یابی بیشتر با نمایش عبارتهای مختلف نمایش داده می شود که C 31 00 و push power protect دو نمونه از آنهاست.

 

تعمیر سینمای خانگی سونی

نمایش push power protect در سینمای خانگی سونی

نمایش push power protect در سینمای خانگی سونی زمانی اتفاق می افتد که در بخش آمپلی فایر دستگاه اشکالی پیش بیاید و باعث شود که اضافه باری بیشتر از حد نرمال به ولتاژ کار این قسمت که به صورت جداگانه برای تغذیه این بخش تولید می شود وارد شود. بخش آمپلی فایر دیجیتال در سینمای خانگی های سونی که با تکنولوژی s master کار میکنند با ولتاژ بالایی تغذیه می شوند که همین امر سبب می شود که مدارات محافظ این بخش از حساسیت بالایی برخوردار باشد تا در صورت بروز کوچکترین مشکل اجازه ندهند دستگاه آسیب بیشتری ببیند.

نکته مهم : در هنگام مواجهه با نمایش این پیغام در صفحه نمایش دستگاه خود ابتدا دستگاه را از برق جدا کنید و سپس تمام اتصالات بلنگوهای دستگاه را جدا کرده و سپس دستگاه را روشن کنید. اگر مجددا عبارت push power protect در صفحه نمایش دیده شد مطمئن باشید که دستگاه شما معیوب شده و باید برای تعمیر آن اقدام کنید اما اگر عیب برطرف شد ابتدا اتصالات بلندگوها را چک کرده و سپس تک به تک به دستگاه وصل کنید : اگر بلنگوهای دستگاه معیوب باشد باید با اتصال بلندگوی خراب، دستگاه مجددا به حالت نمایش پیغام push power protect برود.

13 دیدگاه ها

 1. محمدرضارمضانی گفت:

  من دستگاه سونی سینما خانواده ام خرابه
  یعنی داره باندها کار میکنه و رادیو روشن
  فقط سی دی دستگاه از کار افتاده و دیگه کار نمیکنه
  بقیه دستگاه سالم و داره کار میکنه
  ممنون میشم رسیدگی کنین به دستگاه من
  با تشکر از شما

 2. محمدرضا قلی زاده گفت:

  سلام دستگاه من مدل FL7 هستش صدای پخش رو زیاد کردنی ارور میده push power ولی تو صدای کم میخونه و مشکلی نداره
  مشکل چیه؟؟؟

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، ابتدا ببینید در چه میزان عدد از ولوم خاموش میکند. بعد بلندگوها را جدا کنید و مجدد آزمایش کنید. اگر ایراد برطرف شده باشد یکی از بلندگوها معیوب است.

 3. محمد مهدی نژاد گفت:

  سلام وقت شما بخیر
  سپاسگزار از مطالب مفید سایت شما
  دستگاه سینما خانگی سونی من پیام push power می داد که با راهنمایی شما مشکل رو پیدا کردم.
  اتصال توی سیم باند بود

 4. حسن کایدنظامی گفت:

  سلام خسته نباشید سینما خانواده داریم مارک سونی push power protector اومده روی صفحه آمپلی فایر رو تنها هم ک بزنی توی برق همین میاد میخواستم اگه امکانش هست راهنمایی کنید ممنون میشم

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، بلندگوهای دستگاه را جدا کنید : تنها اقدامی که می‌توانید بعنوان مصرف کننده انجام دهید جداسازی بلندگوهاست. اگر در اثر نصب بلندگوها اتصالی برای بخش آمپلی فایر ایجاد شود می‌تواند باعث ایجاد این ایراد در سینمای خانگی شود. اگر ایراد برطرف نشود راه حل اصلی مراجعه به متخصصین تعمیرات است. در این مرحله دستگاه شما دارای ایراد سخت افزاری است و نیاز به تعویض قطعه دارد.

 5. امیرحسین گفت:

  سلام خسته نباشید
  سيستم سونی rv6 دارم بخش بلند گو مشکل پیدا کرد دستگاه PUSH POWER PROTECT اخطار میده بلندگو جدا کردم اما مشکل رفع شد کدوم قسمت باید تعویض بشه شهرستان هستم تهران نيستم بیام پیش شما

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، اگر با جدا کردن بلندگوهای دستگاه ایراد push power protect برطرف شده است احتمالا یکی از بلندگوها معیوب شده است. در این حالت می توانید ابتدا بلندگو را با روش های مختلف تست کنید. همچنین می توانید بلندگوها را یکی یکی به دستگاه وصل کنید. هر بلندگویی که به دستگاه وصل کردید و ایراد برگشت پیدا کرد همان بلندگو خراب است.

 6. فرهاد عابدی گفت:

  سلام خسته نباشد

  دستگاه صوتی ما روشن میشه خاموش میشه و ارور PRO TECT رو میده چیکار کنم درست بشه بلندگو هارو هم جدا کردم بازم ارور میده

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، اگر با جدا کردن بلندگوها هنوز دستگاه شما در حالت پروتکت باقی بماند ایراد سخت افزاری آن حتمی است. خرابی تعداد زیادی اط قطعات و یا ضعف در عملکرد آنها می‌تواند باعث ایجاد ارور پروتکت سینمای خانگی سونی شود.

 7. مسیح گفت:

  سلامو عرض خسته نباشین ب کاره زیبا پرارزشتون ازبابت راهنماییاتون. یک کلگی امپ سونی مدل تصویرمنتها مدل arv8 هست ک دوتا استیکا داره ضیط روشن میشه تیک اول رومیزنه وروصفحه عمل تا نشون دادن لیول کیفیتای رادیو ورقص نورشم انجام میشه اما تامیخاد تیک دوم بزنه ارور میزنه وقطع. بدون اتصال حتی باند منتها چون دستم نبوده نمیدونم درچ حالتی اینجوری شده میخاستم بدونم چنددرصد احتمال از ایسی صداهاهست. چون درظاهر خازنا فیوزا همگیم سالمن. باتشکر ازشما

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، در موارد تعمیر ضبط خانگی نمی‌شود بدون عیب یابی دستگاه نظر داد. ic ها مدارات مجتمع هستند و خیلی مواقع تنها راه تست آنها تعویض آنهاست. ممکن است حتی یک آی سی در عیب یابی اهم چک درست باشد ولی وقتی زیر بار قرار می‌گیرد مشکل آن ظاهر می‌شود. یکی از روش‌های عیب یابی در رفع ایراد push power ضبط خانگی سونی می‌تواند خارج کردن قطعات از مدار باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ