تعمیر سینمای خانگی پاناسونک ایراد F 61

تعمیر سینمای خانگی پاناسونک ایراد F 61Reviewed by علی بختیاری on Sep 21Rating: 4.5تعمیر سینمای خانگی پاناسونک ایراد F 61 | تعمیرگاه مجاز پاناسونیک کد 6218 | گروه رایانتعمیر سینمای خانگی پاناسونک ایراد F 61 را در این نوشته بررسی می کنیم و مراحل تعمیر سینمای خانگی ، قطعات معیوب و روش های جلوگیری از ایجاد آن را توضیح می دهیم

همانطور که در نوشته تعمیر سینمای خانگی پاناسونیک توضیح دادیم محصولات این برند دارای عیب یاب داخلی هستند و محدوده برخی از ایرادهای ایجاد شده در دستگاه را تشخیص داده و بوسیله کدهای عددی نمایش می دهند. در این نوشته به بررسی پروسه تعمیر سینمای خانگی پاناسونک ایراد F 61 در مدل SA-HT895 به صورت عملی می پردازیم :

بر اساس اطلاعاتی که در نقشه فنی سیستم های صوتی پاناسونیک وجود دارد وقتی اشکالی در بخش تقویت صدای دستگاه ایجاد می شود دستگاه خاموش شده و کد F61 نمایش داده می شود. در واقع یک مدار محافظ بر عملکرد صحیح بخش آمپلی فایر دستگاه نظارت می کند، در حالت عادی و سلامت دستگاه این مدار خاموش است و چند عامل می تواند باعث تحریک و روشن شدن آن شود که یکی از آنها پایین آمدن مقدار ولتاژ تغذیه بخش آمپلی فایر است. این ولتاژ که یکی از ولتاژهای اصلی بخش پاور دستگاه است و اتصال کوتاه داخلی در آی سی های آمپلی فایر می تواند باعث کاهش این ولتاژ شود.

 

تعمیر سینمای خانگی پاناسونک ایراد F 61

 

بیشترین آمار ورودی در تعمیر سینمای خانگی پاناسونیک مدل SA-HT895 مربوط به ایراد F61 است و بیشترین خرابی هم مربوط به خرابی آی سی های آمپلی فایر دستگاه بوده است. در این مدل از 4 آی سی آمپلی فایر به شماره TDA8920BJ استفاده شده است و خرابی هر یک از آنها می تواند باعث فعال شدن مدار محافظ و نمایش کد F 61 شود. برای شروع عیب یابی در تعمیر سینمای خانگی پاناسونک ایراد F 61 می توان از روش های مختلفی استفاده کرد که یکی از آنها خارج کردن آی سی های آمپلی فایر است. برای این کار (معمولا بر اساس تجربه می آموزید که کدام آی سی احتمال خرابی بشتری دارد) آی سی های مشکوک را به ترتیب از مدار خارج کرده و دستگاه را روشن می کنیم، با خارج کردن آی سی معیوب دستگاه به حالت سلامت بر می گردد و روشن می شود.

 

تعمیر سینمای خانگی پاناسونک ایراد F 61

 

تجربه نشان داده که بیشترین علت ایجاد ایراد F 61 در این مدل بعلت حرارت بالای بخش آمپلی فایر است که ممکن است بعلت ضعف در کارکرد دو فن دستگاه ایجاد شده باشد. در عین حال اندازه فیزیکی هیت سینک های (خنک کننده های فلزی آی سی ها) به اندازه کافی بزرگ نیست که می توان ضمن کنترل عملکرد فن ها و سرویس آنها از اضلفه کردن خنک کننده های استاندارد برای کاهش و دفع بیشتر حرارت ایجاد شده استفاده کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ