تعمیر سینمای خانگی پاناسونک ایراد F 61

تعمیر سینمای خانگی پاناسونک ایراد F 61

تعمیر سینمای خانگی پاناسونیک بعنوان یکی از زیر مجموعه های تعمیر سینمای خانگی از اهمیت زیادی برخوردار است. بخشی از این اهمیت به دلیل کیفیت بالای محصولات پاناسونیک و برخی دیگر به لحاظ ویژگی های خاص طراحی این دستگاه ها است.

مدل های مختلف سینمای خانگی پاناسونیک عموما دارای عیب یاب داخلی هستند. این قابلیت باعث می شود محدوده برخی از ایرادهای ایجاد شده در دستگاه تشخیص داده شده و بوسیله کدهای عددی نمایش داده شود. در ادامه به بررسی پروسه تعمیر سینمای خانگی پاناسونک ایراد F 61 در مدل SA-HT895 به صورت عملی می پردازیم :

بر اساس اطلاعاتی که در نقشه فنی سیستم های صوتی پاناسونیک وجود دارد وقتی اشکالی در بخش تقویت صدای دستگاه ایجاد می شود دستگاه خاموش شده و کد F61 نمایش داده می شود. در واقع یک مدار محافظ بر عملکرد صحیح بخش آمپلی فایر دستگاه نظارت می کند، در حالت عادی و سلامت دستگاه این مدار خاموش است و چند عامل می تواند باعث تحریک و روشن شدن آن شود که یکی از آنها پایین آمدن مقدار ولتاژ تغذیه بخش آمپلی فایر است.

این ولتاژ که یکی از ولتاژهای اصلی بخش پاور دستگاه است و اتصال کوتاه داخلی در آی سی های آمپلی فایر می تواند باعث کاهش این ولتاژ شود.

 

تعمیر سینمای خانگی پاناسونک ایراد F 61

 

بررسی ارور f61 در سینمای خانگی پاناسونیک sa-ht895

sa-ht895 یکی از مدل های سینمای خانگی پاناسونیک است که با توجه به ساختار خوب و کیفیت بالایی که داشته است فروش بسیار موفقی داشته و تعداد بسیار زیادی از این مدل در حال استفاده است.

بر اساس آمار بالاترین میزان مراجعه مدل ht895 به مراکز تعمیر سینمای خانگی پاناسونیک مربوط به رفع ارور f61 است و بیشترین خرابی هم مربوط به خرابی آی سی های آمپلی فایر دستگاه بوده است. در این مدل از 4 آی سی آمپلی فایر به شماره TDA8920BJ استفاده شده است و خرابی هر یک از آنها می تواند باعث فعال شدن مدار محافظ و نمایش کد F 61 شود.

البته در پروسه تعمیرات رفع علت ایجاد ایراد از تعمیر ایراد اصلی مهمتر است مثلا ممکن است ولتاژ تغذیه آی سی ها دچار مشکل شده باشد و یا فن دستگاه به درستی عمل نکند که در صورت عدم توجه ایراد دستگاه بعد از مدتی مجددا ایجاد می شود.

 

 

تعمیر سینمای خانگی پاناسونک ایراد F 61

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ