تعمیر سینمای خانگی سونی

نمایش push power protect در سینمای خانگی سونی

نمایش این عبارت در صفحه نمایش و برگشت دستگاه به حالت استندبای مختص سینمای خانگی و دستگاههای HI FI  و MINI HIFI سونی و برخی مدلهای سینمای خانگی در برند سامسونگ است و معنا و مفهوم آن اینست که دستگاه دچار اتصال در یکی از ولتاژهای اصلی است و برای جلوگیری از آسیب بیشتر دستگاه را خاموش کنید.

یکی از اصول طراحی های الکترونیک استفاده از مدارات محافظ به نام پروتکتورها است که همانطور که از نامشان پیداست وظیفه حفاظت از سایر قطعات را بعهده دارند و در صورت بروز اشکال در کار آنها فعال شده و به نحوی از آسیب بیشتر جلوگیری می کنند. ابتدایی ترین قطعه حفاظتی که شاید هر کدام از ما چندین بار با آن برخورد کرده ایم فیوزها هستند که در صورت ایجاد اضافه بار در مدار قطع شده و جلوی رسیدن آسیب بیشتر به سایر قطعات را می گیرند. مدارات محافظ در دستگاههای جدید به صورت مدارات عیب یاب بکار گرفته شده اند به نحوی که در صورت ایجاد خرابی در یک مدار، مدار محافظ آن بخش فعال شده و ضمن قطع روند کار دستگاه که معمولا با برگشت دستگاه به حالت استندبای همراه است مدار معیوب را با کد و یا پیغام خاصی مشخص می کنند.

 

تعمیر ضبط سونی

در بخش تعمیر تلویزیون سونی در مورد عیب یاب داخلی تلویزیونهای سونی که با چشمک زدن چراغ استندبای محل خرابی را مشخص می کنند صحبت کردیم اما در سیستمهای صوتی سونی عیب یابی بیشتر با نمایش عبارتهای مختلف نمایش داده می شود که C 31 00 و push power protect دو نمونه از آنهاست.

 

تعمیر سینمای خانگی سونی

نمایش push power protect در سینمای خانگی سونی

نمایش push power protect در سینمای خانگی سونی زمانی اتفاق می افتد که در بخش آمپلی فایر دستگاه اشکالی پیش بیاید و باعث شود که اضافه باری بیشتر از حد نرمال به ولتاژ کار این قسمت که به صورت جداگانه برای تغذیه این بخش تولید می شود وارد شود. بخش آمپلی فایر دیجیتال در سینمای خانگی های سونی که با تکنولوژی s master کار میکنند با ولتاژ بالایی تغذیه می شوند که همین امر سبب می شود که مدارات محافظ این بخش از حساسیت بالایی برخوردار باشد تا در صورت بروز کوچکترین مشکل اجازه ندهند دستگاه آسیب بیشتری ببیند.

نکته مهم : در هنگام مواجهه با نمایش این پیغام در صفحه نمایش دستگاه خود ابتدا دستگاه را از برق جدا کنید و سپس تمام اتصالات بلنگوهای دستگاه را جدا کرده و سپس دستگاه را روشن کنید. اگر مجددا عبارت push power protect در صفحه نمایش دیده شد مطمئن باشید که دستگاه شما معیوب شده و باید برای تعمیر آن اقدام کنید اما اگر عیب برطرف شد ابتدا اتصالات بلندگوها را چک کرده و سپس تک به تک به دستگاه وصل کنید : اگر بلنگوهای دستگاه معیوب باشد باید با اتصال بلندگوی خراب، دستگاه مجددا به حالت نمایش پیغام push power protect برود.

4 دیدگاه ها

 1. محمدرضارمضانی گفت:

  من دستگاه سونی سینما خانواده ام خرابه
  یعنی داره باندها کار میکنه و رادیو روشن
  فقط سی دی دستگاه از کار افتاده و دیگه کار نمیکنه
  بقیه دستگاه سالم و داره کار میکنه
  ممنون میشم رسیدگی کنین به دستگاه من
  با تشکر از شما

 2. محمدرضا قلی زاده گفت:

  سلام دستگاه من مدل FL7 هستش صدای پخش رو زیاد کردنی ارور میده push power ولی تو صدای کم میخونه و مشکلی نداره
  مشکل چیه؟؟؟

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، ابتدا ببینید در چه میزان عدد از ولوم خاموش میکند. بعد بلندگوها را جدا کنید و مجدد آزمایش کنید. اگر ایراد برطرف شده باشد یکی از بلندگوها معیوب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ