چشمک زدن تصویر تلویزیون ال جی

چشمک زدن تصویر تلویزیون ال جی

آنچه در این نوشته خواهید خواند

چشمک زدن تصویر تلویزیون ال جی یکی از مشکلات شایع در تعدادی از مدل‌های این برند است. وقتی تلویزیون روشن می‌کنیم، هر چند ثانیه یک بار تصویر روشن و خاموش می‌شود.

نشانه‌ های خرابی بک لایت تلویزیون ال جی

هر ایرادی که در تلویزیون ما ایجاد شود، قبل از آن که بخواهیم برای تعمیر آن اقدام کنیم باید از نوع ایراد و قطعاتی که احتمال خرابی آنها وجود دارد، اطلاعات کافی داشته باشیم و در واقع عیب یابی تلویزیون را از روی نشانه‌های خرابی شروع کنیم.

همانطور که گفتیم ایراد چشمک زدن تصویر تلویزیون ال جی در بین 47 اینچ‌ها بیشتر دیده می‌شود. علت اصلی ایجاد این ایراد در این سایز نوع خاص مداربندی لامپ‌های بک لایت است. در این تلویزیون‌ها لامپ‌های بک لایت به دو دسته تقسیم شده‌اند که هر کدام به صورت جداگانه تغذیه می‌شوند. وقتی در یک بخش تعدادی از لامپ‌ها می‌سوزد، بخش دیگر سالم است و در زمان روشن کردن تلویزیون هر چند ثانیه یک بار روشن شده اما به سرعت خاموش می‌شود. این روشن و خاموش شدن لامپ‌های بک لایت به صورت چشمک زدن تصویر تلویزیون ال جی دیده می‌شود.

علت سوختن بک لایت تلویزیون ال جی

مشخص شدن علت خرابی قطعات الکترونیکی می‌تواند به ما کمک کند تا با رفع و یا بهبود آنها باعث افزایش عمر دستگاه شویم. بنابر یک اصل نانوشته: قطعات اکترونیکی که توان مصرفی بیشتری دارند، حرارت بیشتری تولید کرده و بیشتر در معرض خرابی هستند. به عبارت ساده‌تر: قطعاتی که بیشتر گرم می‌شوند، زودتر خراب خواهند شد. اگر نگاهی به دستگاههای الکترونیکی اطراف خود بیندازید و تاریخچه تعمیرات آنها را بررسی کنید، متوجه این اصل خواهید شد.

مهمترین دلایل خرابی بک لایت تلویزیون ال جی عبارتند از:

  1. استفاده از نور حداکثری بک لایت تلویزیون
  2. روشن ماندن تلویزیون در فواصل زمانی طولانی

 

بهترین روش تعمیر چشمک زدن تلویزیون ال جی

حالا که با نشانه‌های خرابی بک لایت و دلیل ایجاد آن آشنا شدیم بهتر است به مبحث تعمیر بک لایت تعمیر بک لایت و روش انجام آن بپردازیم. به بیان ساده بخش بک لایت تلویزیون از تعدادی لامپ تشکیل شده است که در هنگام ظاهر شدن خرابی، ممکن استتعداد کمی از آنها خراب شده باشد. معمولا در هنگام برخورد با خرابی چشمک زدن تصویر تلویزیون ال جی با خرابی یک یا دو عدد از مجموع حدود 50 لامپ بک لایت مواجه می‌شویم.

در این جا این سوال پیش می‌آید که با توجه به تعداد کم لامپ‌های خراب نسبت به سالم آیا لازم است که همه آنها تعویض شود یا این که می‌توان تنها با تعویض لامپ‌های سوخته، تلویزیون را تعمیر کرد؟

جواب: مجموع لامپ‌های بک لایت تلویزیون دارای طول عمر یکسان هستند و همه آنها با هم کهنه شده‌اند. تعمیر تلویزیون ال جی تنها با تعویض لامپ‌های سوخته این احتمال را ایجاد می‌کند که در زمان کوتاهی ممکن است یکی از لامپ‌هایی که الان سالم است خراب شده و باعث برگشت خرابی بک لایت شود. بهترین روش تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی، قطعا تعویض کامل بک لایت است.

 

 

علت چشمک زدن تصویر تلویزیون ال جی

 

تعمیر چشمک زدن تصویر تلویزیون ال جی

بهترین روش تعمیر بک لایت تلویزیون، تعویض کامل است. به علت مداربندی سری-موازی لامپ‌های بک لایت ممکن است حتی خرابی یک عدد از  انها باعث ظاهر شدن نشانه های خرابی بک لایت شود.

اگر لامپ‌های بک لایت تلویزیون ال جی شما سوخته و با یکی از علائم آن مانند قطع شدن تصویر، ایجاد لکه های تاریک و یا قطع و وصل شدن تصویر مواجه شده‌اید، سعی کنید ابتدا با یک متخصص حرفه‌ای و کاربلد مشورت کرده و سپس با استفاده از بهترین قطعه یدکی تعمیر تلویزیون ال جی خود را انجام دهید.

 

 

 

 

6 پاسخ

  1. سلام من بک تلوزیون ال جی اسمات ۴۲اینچ دارم اما تازگی موقع روشن کردن تا ۲۰دفیقه بعد قسمتیاز صفحه چشمک میزنه.میخواستم بدونم دلیلش چیهو استفاده از اون درسته یاذباید هر چه زود هر تمیر شه؟؟

    1. با سلام ، چشمک زدن بخشی از تصویر تلویزیون ال جی می تواند نشانه خرابی بخشی از بک لایت تلویزیون شما باشد. استفاده از تلویزیون ایرادی ندارد اما ایراد ایجاد شده به مرور در بخش های دیگر بک لایت هم ایجاد می شود و در آخر تصویر تلویزیون قطع می شود.

    1. با سلام، اگر منظورتان از قطع شدن تصویر تلویزیون خرابی بک لایت است باید ابتدا مدل دقیق تلویزیون را مشخص کنید. مدل دقیق نوع بک لایت تلویزیون را مشخص می‌کند و می توان بر اساس آن میزان هزینه تعمیر تلویزیون هنگام خرابی بک لایت را مشخص کرد.

  2. با سلام، بنده یک دستگاه تلویزیون ال جی 47 اینچ مدل 47lb65200gi دارم که مدتی بود لکه های سیاه روی قسمت هایی از صفحه تلویزیون دیده می شد ولی از دیشب تصویر کلاً چشمک میزند، لطفا علت خرابی و هزینه تعمیر را مشخص می فرمائید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط