چشمک زدن تصویر تلویزیون ال جی

چشمک زدن تصویر تلویزیون ال جی

چشمک زدن ، پرش تصوی ، پرپر زدن یا قطع و وصل شدن تصویر تعبیرهای مختلفی است که برای توضیح این ایراد که در تلویزیون های ال جی بسیار شایع است به کار می رود.در ادمه راجع به چشمک زدن تصویر تلویزیون ال جی بیشتر توضیح می دهیم :

هر ایرادی که در بخش بک لایت تلویزیون ایجاد شود مستقیما روی کیفیت تصویر تلویزیون تاثیر می گذارد.

اگر نور بک لایت تلویزیون قطع شود تصویر هم قطع می شود و اگر نور بک لایت قطع و وصل شود تصویر هم با قطع و وصل دیده می شود

معمولا وقتی تعدادی از لامپ های بک لایت در مدل هایی که دارای بک لایت شاخه ای هستند نیمه خراب می شود نور بک لایت تلویزیون قطع و وصل می شود و تصویر هم به صورت چشمک زدن دیده می شود.

این ایراد یکی از ایرادهای شایع در بین مدل های مختلف تلویزیون ال جی سری LB است.

علت چشمک زدن تصویر تلویزیون ال جی

لامپ های ال ای دی استفاده شده در بخش بک لایت دارای مقدار مقاومت الکترونیکی مشخصی هستند.

کم شدن و یا صفر شدن این مقاومت داخلی که اصطلاحا شورت شدن( short) نامیده می شود باعث می شود قطعه معیوب عملا از مدار خارج شود و در دید کلی به صورت یک سیم دیده شود، نتیجه این اتفاق خاموش شدن لامپ خراب و روشن ماندن سایر لامپ های سالم است.

اما مشکل چشمک زدن تصویر تلویزیون ال جی در نتیجه افزایش مقاومت داخلی لامپ ها ایجاد می شود، در واقع در این ایراد یک یا تعدادی از لامپ های بخش بک لایت به صورت نیمه قطع در می آیند و بصورت یک مقاومت در مقابل عبور جریان لامپ ها از خود مقاومت نشان می دهند و نمی گذارند که جریان کافی برای روشن شدن و کار کردن طبیعی به آنها برسد.

لامپها در یک لحظه روشن می شوند ولی بدلیل کمبود جریان لازم برای روشن نگهداشتن آنها مجددا خاموش می شوند.

تعمیر چشمک زدن تصویر تلویزیون ال جی

برای تعمیر ایراد چشمک زدن تصویر تلویزیون ال جی اگر بخواهیم لامپ های بک لایت را بطور کامل تعویض کنیم تکلیف مشخص است اما اگر بخواهیم به دلایل مختلف مانند کاهش هزینه تعمیر تلویزیون اقدام به تعمیر بخش بک لایت کنیم لازم است که همه لامپ های بک لایت به طور کامل تست و آزمایش شوند.

ممکن است برخی از لامپ ها نیمه خراب باشند ولی در ظاهر ایرادی نداشته باشند. تشخیص و تعویض این قطعات در روند تعمیر چشمک زدن تصویر تلویزیون ال جی باعث می شود که موفقیت تعمیر تلویزیون تضمین شده باشد.

 

 

6 دیدگاه ها

 1. امیررضا گفت:

  سلام من بک تلوزیون ال جی اسمات ۴۲اینچ دارم اما تازگی موقع روشن کردن تا ۲۰دفیقه بعد قسمتیاز صفحه چشمک میزنه.میخواستم بدونم دلیلش چیهو استفاده از اون درسته یاذباید هر چه زود هر تمیر شه؟؟

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، چشمک زدن بخشی از تصویر تلویزیون ال جی می تواند نشانه خرابی بخشی از بک لایت تلویزیون شما باشد. استفاده از تلویزیون ایرادی ندارد اما ایراد ایجاد شده به مرور در بخش های دیگر بک لایت هم ایجاد می شود و در آخر تصویر تلویزیون قطع می شود.

 2. hosi گفت:

  سلام : بعد از قطع شدن تصویر تلویزیون چیکار باید کرد و تقریبا چقدر هزینه بردار هست درست کردنش؟

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، اگر منظورتان از قطع شدن تصویر تلویزیون خرابی بک لایت است باید ابتدا مدل دقیق تلویزیون را مشخص کنید. مدل دقیق نوع بک لایت تلویزیون را مشخص می‌کند و می توان بر اساس آن میزان هزینه تعمیر تلویزیون هنگام خرابی بک لایت را مشخص کرد.

 3. احمد گفت:

  با سلام، بنده یک دستگاه تلویزیون ال جی 47 اینچ مدل 47lb65200gi دارم که مدتی بود لکه های سیاه روی قسمت هایی از صفحه تلویزیون دیده می شد ولی از دیشب تصویر کلاً چشمک میزند، لطفا علت خرابی و هزینه تعمیر را مشخص می فرمائید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ