قیمت لامپ تصویر تلویزیون ال جی

قیمت لامپ تصویر تلویزیون ال جی

عوامل موثر در قیمت لامپ تصویر تلویزیون ال جی

قیمت لامپ تصویر تلویزیون ال جی به عوامل مختلفی مانند اندازه تلویزیون و کیفیت بک لایت بستگی دارد. در تلویزیون‌های ال ای دی نور بک لایت بوسیله لامپ‌های ال ای دی تولید می‌شود و چون با قطع شدن نور بک لایت تصویر تلویزیون هم قطع می‌شود بسیاری از مصرف کنندگان از نام لامپ تصویر برای لامپ‌های بخش بک لایت استفاده می کنند.در ادامه همراه با متخصصین تعمیر تلویزیون رایان قیمت لامپ تصویر تلویزیون ال جی در مدل‌های مختلف را بررسی می‌کنیم.

لامپ‌های ال ای دی که در بخش بک لایت تلویزیون های ال ای نور بک لایت تلویزیون را تامین می‌کنند در واقع لامپ نیستند.  این منابع نور در واقع دیودهای نورانی هستند که با عبور جریان نور تولید می کنند. به دلیل راندمان کاری بالا و حرارت کمی که تولید می کنند از آنها بعنوان منبع نور در تلویزیون‌های ال‌ ای دی استفاده می شود. امروز شاهد استفاده از آنها در بخش‌های مختلف حتی بعنوان منبع روشنایی منازل هم هستیم.

تعمیر تلویزیون ال جی

تعویض لامپ تصویر تلویزیون ال جی

با توجه به اپیدمی بودن ایراد بک لایت در تلویزیون های ال ای دی بخش تعمیرات تلویزیون مجموعه رایان خدمات ویژه‌ای را در این بخش تدارک دیده است.

این خدمات عبارتند از :

 • ارائه بک لایت تلویزیون ال جی در مدل های مختلف با بالاترین کیفیت و گارانتی 6 ماهه و یکساله
 • ارائه خدمات تعویض و تعمیر بک لایت در کوتاهترین زمان ممکن
 • انجام اصلاحیه بک لایت با استفاده از آخرین متد استاندارد
 • انجام بروزرسانی و تغییرات نرم افزاری و سخت افزاری برای جلوگیری از سوختن مجدد بک لایت تلویزیون

 

قیمت لامپ تصویر تلویزیون ال جی مدل LN

در این مدل از تلویزیون های ال جی از بک لایت های شاخه ای استفاده شده است.  بدلیل استفاده از مداربندی سری، موازی در مداربندی لامپ‌های بک لایت مدل LN خرابی لامپ ها به صورت اتصال باز، باعث قطع شدن تصویر تلویزیون می شود.

تلویزیون ال جی مدل LN زمانی که دچار ایراد بک لایت می شود، معمولا در لحظه اول تصویر برای یک لحظه ظاهر شده و به سرعت قطع می شود ولی پخش صدا به صورت طبیعی ادامه پیدا می کند. در تلویزیون ال جی مدل LN اتصال لامپهای بک لایت به شاسی فلزی با چسب انجام شده است. در واقع این شاسی فلزی نقش خنک کننده (HEAT SYNC) را برای لامپ‌های بک لایت دارد.

علت خرابی بک لایت در تلویزیون ال جی مدل LN

به غیر از استهلاک طبیعی تلویزیون یکی از دلایل خرابی لامپها در این مدل خشک شدن چسب ها و جدا شدن مقطعی لامپها از صفحه فلزی و شاسی اصلی دستگاه است که بعنوان خنک کننده لامپ‌ها عمل می کند. لامپهای جدا شده به مرور زمان حرارت بالاتری را تحمل می کنند و این حرارت بالاتر باعث کوتاهتر شدن عمر آنها نسبت به لامپ های دیگر می شود.

قیمت لامپ تصویر تلویزیون ال جی در مدل LN در اینچ‌های مختلف این مدل از تلویزیون های ال جی بین 300 تا 900 هزار تومان متفاوت است.

قیمت لامپ تصویر تلویزیون ال جی

قیمت لامپ تصویر تلویزیون ال جی مدل LB

یکی از پرفروش‌ترین مدلهای تلویزیون ال جی، سری LB است. 56100 ، 552 ، 5610 از مدل های مختلف این سری است که در همه آنها از یک نوع بک لایت استفاده شده است

شایع ترین ایراد در این مدل از تلویزیون های ال جی هم ایراد بک لایت است که ممکن است به چند صورت ظاهر شود :

 1. ظاهر شدن لوگوی ال جی در لحظه اول و قطع شدن تصویر
 2. پرپر زدن یا چشمک زدن تصویر
 3. ایجاد نقاط تاریک در سطح تصویر که در صحنه های سفید یا تک رنگ بیشتر قابل تشخیص است
 4. ایجاد نقاط نورانی و روشن در تصویر تلویزیون
 5. قطع شدن تصویر تلویزیون پس از چند دقیقه کارکرد طبیعی دستگاه

تنظیمات سخت‌افزاری سری LB در بخش بک لایت بسیار حساس است. تغییر زاویه نور و یا تغییر فاصله کانونی لامپ‌ها و منشوررها باعث ایجاد هاله های نوری و یا سفید رنگ در تصویر می شود. توصیه می کنیم در صورت نیاز به هر نوع تعمیر و یا تعویض بک لایت دقت لازم را داشته باشید.

قیمت لامپ تصویر تلویزیون ال جی مدل LB در اینچ‌های مختلف این مدل بین 300 تا 1.2 میلیون تومان متفاوت است.

قیمت لامپ تصویر تلویزیون ال جی

 

قیمت لامپ تصویر تلویزیون ال جی مدل LF

در تلویزیون ال جی مدل LF از بک لایت شاخه‌ای استفاده شده است. کیفیت بالای قطعات در مدل LF نسبت به سایر مدل‌های موازی تلویزیون ال جی باعث شده که میزان آمار خرابی بک لایت در این مدل کمتر باشد.

بک لایت استفاده شده در سری LF شامل دو نوع می شود که یک نوع آن شباهت کاملی به سری LB دارد اما در بخش برد پاور تفاوت‌هایی دارند.  عدم شناخت این تفاوت‌ها و عدم رعایت نکات فنی مربوط به آنها باعث کاهش کیفیت تعمیر بک لایت تلویزیون شده و استهلاک این بخش را افزایش می دهد.

قیمت لامپ تصویرتلویزیون ال جی مدل LF در سایزهای مختلف بین 300 تا 1.2 میلیون تومان متفاوت است.

قیمت لامپ تصویر تلویزیون ال جی مدل LJ

آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی اصلی‌ترین نشانه خرابی بک لایت مدل LJ است. در بک‌ لایت مدل LJ از لامپ‌های خاصی استفاده شده است که مختص این سری می‌باشد. ایراد خاصی هم در خرابی بک لایت این مدل ایجاد می شود که منحصر به این مدل است.

میزان جریان عبوری از لامپ‌های بک لایت به مرور زمان و با پایان عمر مفید تغییر می‌کند و این تغییر باعث می‌شود آنها تغییر رنگ می دهند و بجای نور سفید نور آبی متمایل به بنفش از خود ساتع می‌کنند. رنگ تصویر هم تم آبی متمایل به بنفش به خود می‌گیرد. خرابی بک لایت در مدل LJ در ابتدا به صورت ایجاد لکه‌های آبی و تیره رنگ در صفحه نمایش تلویزیون ایجاد می‌شود. به مرور زمان و با خرابی لامپ‌های بیشتر میزان آبی شدن تصویر تلویزیون هم پیشرفت می‌کند.

در مواجهه با خرابی بک لایت تلویزیون ال جی در اغلب موارد توصیه می‌شود که همه لامپهای بک لایت به صورت یکجا تعویض شوند. تجربه ثابت کرده در صورتی که بخواهیم بک لایت را تعمیر کنیم در مدت زمان کوتاهی مجدد خراب می‌شود و ما را مجبور له تعمیر دوباره تلویزیون می‌کند.

قیمت لامپ تصویر تلویزیون ال جی

چگونه از سوختن بک لایت تلویزیون ال جی جلوگیری کنیم؟

شما می‌توانید با رعایت چند نکته ساده عمر مفید بک لایت تلویزیون ال جی خود را افزایش دهید. اما قبل از آنکه بخواهیم به بیان راههای افزایش عمر بک لایت تلویزیون اشاره کنیم بهتر است که با یک اصل کلی در مجموعه تعمیرات لوازم صوتی و تصویری آشنا شویم : اصلی‌ترین و مهم‌ترین عامل استهلاک و خرابی قطعات الکترونیک گرما است.

براساس این اصل هر قطعه‌ای که بیشتر گرم می‌شود بیشتر در معرض خرابی قرار دارد. اگر با دقت نگاهی به راهکارهای افزایش عمر لوازم صوتی و تصویری هم بیندازید متو.جه خواهید شد که همه آنها روی کاهش گرمای داخلی قطعات تمرکز دارد.

چند راهکار ساده برای افزایش عمر بک لایت تلویزیون وجود دارد که عبارتند از :

 1. تنظیم بک لایت تلویزیون و متناسب سازی آن با نور محیط
 2. استفاده از گزینه صرفه جویی انرژی در منوی تنظیمات تلویزیون
 3. در فواصل زمانی 2 تا 3 ساعت به مدت 10 دقیقه تلویزیون را خاموش کنید و به آن استراحت دهید
 4. انجام اصلاحیه بک لایت تلویزیون ال جی

برای آموزش تنظیم بک لایت تلویزیون ال جی از ویدئو زیر استفاده کنید :

 

 

8 دیدگاه ها

 1. قهرمانی گفت:

  سلام .میخواستم بدونم قیمت لامپ تصویرتلویزیون ال جی ۴۷ اینچ مدل ال بی چنده میشه لطفا جواب بدید

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، قیمت بک لایت تلویزیون ال جی مدل 47lb در کیفیت‌های مختلف بین 500 تا 1280 متغیر است. کیفیت لامپ‌ها، کیفیت مدار pcb، کفیت چسب حرارتی از عوامل این تفاوت است. در عین حال دقت نظر و سلیقه تعمیرکار تلویزیون در تعویض لامپ‌های بک لایت تاثیر زیادی در کیفیت نهایی خواهد داشت.

 2. حامد گفت:

  سلام وقت بخیر قیمت لامپ تصویر تلویزیون ال جی ۴۲ اینچ مدلLB55100Gl رو میخواستم؟چون میگن دارای دومدله یکی کیفیت پایین تروطول عمرکمتر اما مدل دیگ بهتره واصلیه قیمتشو میخواستم ممنون

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، بک لایت تلویزیون ال جی مدل LB به علت تقاضای بالایی که برای آن وجود دارد توسط اکثر تولید کنندگان بک لایت، ارائه شده است. بک لایت تلویزیون ال جی 42LB ساخت استرن استار از نمونه های با کیفیت در این بخش است.

 3. خانی گفت:

  سلام قیمت لامپ بک لایت تلویزیون 47ال جی قیمتش چنده

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، قیمت بک لایت تلویزیون ال جی 47 اینچ در مدل های مختلف و مارک های متفاوت بین 600 هزار تا 2 میلیون تومان است. به دلیل تقاضای زیادی که برای بک لایت 47 ال جی وجود دارد شرکت های متعددی اقدام به تولید بک لایت در این سایز کرده اند که باعث شده انتخاب بهترین مارک بک لایت تلویزیون بین آنها کمی سخت باشد. توصیه می کنیم با متخصصین خبره و کاربلد تعمیر تلویزیون ال جی تماس داشته باشید و خرید و انتخاب بک لایت را به آنها واگذار کنید.

 4. احمدپور گفت:

  سلام وقت بخیر
  میشه بک لایت 42Lm رو با بک لایت 42LF عوض کرد؟
  بک لایت های LM ال ئی دی سوخته رو می‌خوام با یک لایت LF که یک ردیفش سوخته تعویض کنم

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، بک لایت تلویزیون ال جی مدل lm از نوع لبه و lf از نوع دایرکت است. شما نمی توانید از بک لایت لبه برای تعمیر بک لایت شاخه ای استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر بک لایت هر دو مدل را در گوگل جستجو کنید. تفاوت ساختار دو قطعه آن قدر هست که حتی شما بعنوان مصرف کننده هم متوجه شوید که نمی توانید دو قطعه را با هم جایگزین کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ