قیمت بک لایت تلویزیون ال جی

قیمت بک لایت تلویزیون ال جی

تعمیر خرابی تلویزیون غیر از تمام دردسرها، هزینه دارد. بسیاری از کاربران معتقدند که خرابی تلویزیون آنها در بدترین زمان ممکن اتفاق افتاده است و حالا مجبورند هزینه تعمیر تلویزیون را هم بپردازند. در طی سالهای گذشته هم خرابی بک لایت به یکی از ایرادهای شایع در مجموعه تعمیرات تلویزیون ال جی تبدیل شده است و قیمت بک لایت تلویزیون ال جی به یکی از سوال‌های پرتکرار در این بخش. در ادامه این نوشته ضمن بررسی مراحل تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی را بررسی می‌کنیم.

سوالاتی که در ادامه این نوشته به آنها پاسخ می‌دهیم:

 • علت سوختن بک لایت تلویزیون ال جی چیست؟

 • نشانه های خرابی بک لایت تلویزیون ال جی چیست؟

 • مرکز فروش بک لایت در تهران کجاست؟

 • بهترین مارک بک لایت تلویزیون ال جی کدام است؟

 • قیمت بک لایت تلویزیون ال جی مدل در مدل‌های مختلف

 • چگونه از خرابی بک لایت تلویزیون ال جی جلوگیری کنیم؟

علت سوختن بک لایت تلویزیون ال جی چیست؟

مشخص شدن دلیل خرابی بک لایت تلویزیون ال جی از ان جهت حائز اهمیت است که با رفع آن می‌توان باعث افزایش عمر تلویزیون شد. همانطور که گفتیم بر اسا امار مرکز تعمیر تلویزیون رایان تی وی، خرابی بک لایت تلویزیون ال جی بالاترین علت مراجعه به این بخش است.

براساس نظر کارشناسان تعمیر تلویزیون، مهمترین دلایل سوختن بک لایت تلویزیون ال جی عبارتند از:

 1. استفاده از میزان حداکثری بک لایت در منوی تنظیمات تلویزیون
 2. روشن ماندن تلویزیون در زمان طولانی و بدو استراحت

مقدار نور پس زمینه تصویر در منوی تلویزیون قابل تغییر است. در تنظیمات اولیه، برای دسترسی به بالاترین کیفیت، این گزینه در حالت حداکثر قرار داده شده است. اغلب مصرف کنندگان بدون آگاهی از وجود این گزینه و لزوم تنظیم آن اقدام به استفاده می‌کنند. لامپ ها با بالاترین توان کار خواهند کرد و در نتیجه عمر آن کاهش پیدا می‌کند. گرم شدن بیش از حد تلویزیون می‌تواند به قطعات دیگر هم آسیب وارد کند.

علت دیگر خرابی بک لایت تلویزیون ال جی، روشن ماندن در طی ساعات متوالی و بدون وقفه است. گرمای قطعات در این حالت به بالاترین مقدار ممکن می‌رسد. بر اساس یک اصل نانوشته الکترونیکی، قطعاتی که بیشتر گرم می‌شوند احتمال خرابی بالاتری دارند.

نشانه های خرابی بک لایت تلویزیون ال جی چیست؟

وقتی می‌خواهیم یک تلویزیون را تعمیر کنیم، ابتدا باید از ایراد آن مطمئن شویم. مراحل عیب یابی تلویزیون با روش‌های مختلفی انجام می‌شود. بررسی نشانه‌های ظاهری خرابی یکی از ساده‌ترین آنها است. خرابی و سوختن بک لایت تلویزیون نشانه‌هایی دارد که با شناخت آنها می‌توانید قبل از حتی باز کردن قاب دستگاه بدانید چه قطعه‌ای لازم است تعویض شود.

مهمترین نشانه های خرابی بک لایت تلویزیون ال جی عبارتند از:

 • قطع شدن تصویر تلویزیون ال جی

 • قطع و وصل شدن تصویر هر چند ثانیه یکبار (چشمک زدن)

 • ایجاد لکه و تاریکی پراکنده در تصویر

 • تاریکی نصف صفحه تلویزیون

 • آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی

بهترین روش شناخت نشانه‌های خرابی بک لایت، آشنایی با روش کار آن است. اگر بدانید که تصویر اصلی در صفحه نمایش تلویزیون تشکیل می‌شود اما تصویر ایجاد شده به قدری تاریک است که قابل دیده شدن نیست. نور زمینه از پشت به تصویر تابانده می‌شود تا روشن و قابل دیدن شود، بهتر درک می‌کنید که اگر تعدادی از لامپ‌های بک لایت بسوزد باعث ایجاد لکه‌ و تاریکی در تصویر تلویزیون می‌شود. همچنین اگر بک لایت تلویزیون به طور کامل قطع شود، تصویر تلویزیون قطع می‌شود.

مرکز فروش بک لایت در تهران کجاست؟

شایع شدن خرابی بک لایت در برندهای مختلف مانند ال جی، سامسونگ، سونی، پاناسونیک، مارشال، سونیا، تی سی ال و … باعث شده است تا تقاضای بسیار زیادی برای تامین قطعه یدکی در این بخش از خدمات تعمیرات تلویزیون وجود داشته باشد. در عین حال که شرکت‌های متعددی مانند EASTERN STAR – INNOTEK – MASTER اقدام به تولید بک لایت کرده‌اند، فروشگاههای مختلفی در سطح کشور اقدام به فروش و توزیع بک لایت تلویزیون در برنده، مدل‌ها و اینچ‌های مختلف نموده‌اند.

یکی از مراکز فروش بک لایت تلویزیون در تهران، خیابان جمهوری و پاسازهایی مانند امجد و توکل است. فروشگاههای متعددی در این مراکز اقدام به فروش بک لایت های مختلف می‌کنند.

 

قیمت بک لایت تلویزیون ال جی در مدل‌های مختلف

همانطور که در ابتدای نوشته گفتیم یکی از مهمترین سوالات مراجعین است. در ادامه، قیمت بک لایت تلویزیون ال جی در مدل‌های مختلف و میزان هزینه لازم برای تعمیر تلویزیون را ذکر می کنیم.

قیمت بک لایت تلویزیون ال جی مدل LN

در این مدل از تلویزیون های ال جی از بک لایت های شاخه‌ای استفاده شده است. بدلیل استفاده از مداربندی سری-موازی در لامپ های بک لایت، خرابی لامپ‌های بک لایت در این مدل معمولا به صورت قطع شدن تصویر تلویزیون می شود. تلویزیون ال جی سری LN زمانی که دچار ایراد بک لایت می شود، معمولا در لحظه اول تصویر برای یک لحظه ظاهر شده و به سرعت قطع می شود ولی پخش صدا به صورت طبیعی ادامه پیدا می کند.

قیمت بک لایت تلویزیون ال جی در  مدل LN در مدل‌های مختلف و سایزهای مختلف بین 450 تا 1.200 هزار تومان خواهد بود.

 

 

قیمت بک لایت تلویزیون ال جی

 

قیمت بک لایت تلویزیون ال جی مدل LB

در تلویزیون ال جی سری LB از بک لایت شاخه‌ای استفاده شده است. مدل LB در چند سایز 32 ، 40 ، 47 ، 49 ، 50 ، 55 و 60 تولید شده است. 

نشانه‌های خرابی بک لایت تلویزیون ال مدل LB معمولا به صورتهای زیر ظاهر می‌شود :

 • ظاهر شدن لوگوی ال جی در لحظه اول و قطع شدن تصویر
 • پر پر زدن یا چشمک زدن تصویر
 • ایجاد نقاط تاریک در سطح تصویر که در صحنه های سفید یا تک رنگ بیشتر قابل تشخیص است
 • ایجاد نقاط نورانی و روشن در تصویر تلویزیون
 • قطع شدن تصویر تلویزیون پس از چند دقیقه کارکرد طبیعی دستگاه

قیمت بک لایت تلویزیون ال جی در این مدل در اینچ‌های مختلف بین 450 هزار تومان تا 1.5 میلیون تومان است.

 

قیمت بک لایت تلویزیون ال جی

 

 

قیمت بک لایت تلویزیون ال جی سری LY

در این مدل از تلویزیون های ال جی از نمونه ای لامپ شبیه سری LB استفاده شده است.  به همین دلیل مراحل تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی مدل LY  با سری LB که در بالا توضیح داده شد یکسان است.

قیمت بک لایت تلویزیون الجی در مدل LS

در این مدل از تلویزیون های ال جی از بک لایت یکطرفه استفاده شده است و تمام نور بک لایت از سمت چپ در سطح پنل تلویزیون پخش می شود. فاصله کم لامپ های بک لایت و تولید مقدار نور بالا برای پوشش دادن کل سطح تصویر باعث می شود گرمای زیادی در بک لایت این مدل ایجاد شود. این گرما مخصوصا اگر نور زمینه تلویزیون در مقادیر بالا تنظیم شده باشد روی صفحه نمایش محسوس است.

معمولا خرابی در این مدل به صورت قطع شدن تصویر پس از مدتی کار کردن تلویزیون ظاهر می‌شود.وقتی تلویزیون را روشن می‌کنیم تصویر به صورت عادی ظاهر می‌شود اما پس از مدتی کارکردن تلویزیون تصویر قطع می‌شود. مدت زمان کارکرد تلویزیون به مرور کاهش پیدا می‌کند.

بک لایت سری LS در دو نوع تولید شده است و قیمت بک لایت تلویزیون ال جی در این مدل 450 تا 900 هزار تومان است.

 

قیمت بک لایت تلویزیون ال جی سری LF

عمر کوتاه این مدل از تلویزیون های ال جی و تغییراتی که نسبت به سری های قبلی در بخش بک لایت آن ایجاد شده است باعث شده تا میزان خرابی در این مدل بسیار پایین تر از سایر مدل ها باشد.

البته در همان تعداد معدودی که در آمار ورودی بخش تعمیر بک لایت تلویزیون گروه رایان وجود دارد میزان خرابی در حد بیشتری بوده است به نحوی که در بیشتر موارد مراجعه عمق ایراد به نحوی بوده است که برای تعمیر تلویزیون نیاز به تعویض کامل بخش بک لایت بوده است.

قیمت بک لایت تلویزیون ال جی در  این مدل از تلویزیون های ال جی بین 400 تا 1.400 هزار تومان است

قیمت بک لایت تلویزیون ال جی مدل LM

در این مدل از تلویزیون های ال جی از بک لایت لبه استفاده شده و لامپ های بک لایت در طول پایینی مستطیل تصویر قرار گرفته است.

انجام تعمیر بک لایت در این مدل بدلیل ساختار خاص لامپ‌ها و نحوه چینش آنها کار بسیار سختی است که البته در مجموعه رایان به کمک متخصصین مجرب و دستگاه های مختلف تعمیر تلویزیون قابل انجام است.

قیمت بک لایت تلویزیون ال جی در سری LM که در سایزهای 42 ، 47 و 55 تولید شده است بین 900هزار تا 2 میلیون تومان محدود می شود.

قیمت بک لایت تلویزیون ال جی مدل LJ – UJ

آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی اصلی‌ترین نشانه ظاهری خرابی بک لایت در مدل‌های UJ و LJ است. نور سفید لامپ‌های بک لایت به طیف آبی و بنفش تغییر می‌کند و باعث می‌شود که تصویر تلویزیون آبی رنگ دیده شود. به مانند سایر مدل‌های میان رده تلویزیون ال جی در مدل های LJ و UJ از بک لایت شاخه‌ای استفاده شده است اما استفاده از پردازنده تصویر پرقدرت باعث شده که این دو مدل کیفیت تصویر مطلوبی داشته باشند.

تعویض کامل بک لایت بهترین روش تعمیر در ایراد آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی است. خرابی تدریجی لامپ‌های بک لایت باعث می‌شود که در ابتدا لکه‌های آبی در بخشی از تصویر دیده شود. در این حالت برخی از تعمیرکاران به اشتباه اقدام به تعمیر بک لایت کرده و تنها لامپ‌های خراب را تعویض می‌کنند. در این حالت به دلیل عمر یکسان لامپ‌ها در مدت کوتاهی بک لایت دوباره معیوب می‌شود.

قیمت بک لایت تلویزیون ال جی در ورزن‌های مختلف سری LJ و UJ حدود 350 هزار تومان تا حدود 1.2 میلیون تومان است.

اصلاحیه بک لایت تلویزیون ال جی

اصلاحیه بک لایت عبارتست از ایجاد تغییرات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در تلویزیون جهت افزایش عمر مفید بک لایت تلویزیون. لامپ‌های بک لایت در واقع دیودهای نورانی هستند که عمر مفید مشخصی دارند و عموم موارد اصلاحیه بک لایت بر کاهش توان مصرفی و گرمای تولید شده توسط آنها تاثیر می‌گذارد. مهمترین موارد اصلاحیه بک لایت تلویزیون ال جی عبارتند از :

 1. اصلاحیه برد پاور-بک‌لایت که باعث کاهش 5 تا 10 درصدی ولتاژ تغذیه لامپ‌های بک لایت می‌شود. این کاهش ولتاژ تاثیر کمی در کاهش نور زمینه تصویر دارد اما مقدار زیادی توان تلفاتی لامپ‌ها را کاهش می‌دهد و تجربه نشان داده نقش مهمی در افزایش عمر مفید بک لایت تلویزیون خواهد داشت.
 2. روشن کردن گزینه صرفه جویی در انرژی : باعث مدیریت انرژی در کل قطعات تلویزیون با تمرکز بر بخش بک لایت می‌شود.
 3. تنظیم گزینه بک لایت تلویزیون : در منوی تنظیمات تصویر قرار دارد و بهتر است نسبت به نور محیط تنظیم شود.
 4. خاموش کردن تلویزیون در فواصل 2 تا 3 ساعت به مدت 10 تا 15 دقیقه

32 دیدگاه ها

 1. محمد گفت:

  سلام LED32 اینچ ال جی صدا دارد تصویر ندارد مدلLF هم هست هزینش چقدره

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی 32 اینچ مدل lf بین 100 تا 150 هزار تومان هزینه خواهد داشت. در صورت تایید هزینه ابتدایی هزینه تعمیر تلویزیون به هیچ وجه تغییر نخواهد داشت و اضافه شدن بعهده مجموعه خواهد بود.

 2. hadi گفت:

  سلام بک لایت ال جی 49 اینج قیمتش چقدره؟
  بک لایت تعمیر میشه یا تعویض

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، در سه کیفیت با قیمت های 550 ، 750 ، 950 موجود است. تعویض یا تعمیر بک لایت حتما باید بررسی شود و به میزان سلامت عمومی لامپ ها بستگی دارد.

 3. مهدی گفت:

  سلام تلویزیون LG۳۲مدل LS34000صدا داره تصویر نداره دکمه Powerمیزنم چراغ جلو چند بار چشمک میزنه بعد بدون تصویر روشن میشه هزینه ومشکلش چیست
  متشکرم

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، با توجه به توضیحات شما محتمل ترین ایراد خرابی بخش بک لایت است. در صورت قابلیت تعمیر هزینه تعمیر تلویزیون ال جی شما بین 120 تا 150 خواهد بود.

 4. rezarashno گفت:

  سلام.تلوزیون ال ج ی 47اینچ تصویر بشکل چشمک دیده میشه
  وبعد سیاه میشه هزینه تعمیرش چقدره؟

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، در صورت وجود قابلت تعمیر بک لایت بین 300 تا 350 هزینه خواهد داشت.

 5. رسول گفت:

  با سلام و خسته ناشید تلویزیون ما صدا داره اما تصویرش خیلی ضعیفه مدلش LG42LB552v هستش ممنون میشم هزینه تعمیرشو بگین با تشکر از زحمات شما

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، شایع‌ترین ایراد در مدل تلویزیون ال جی lb 42 خرابی بک لایت تلویزیون است. مطالب مختلفی راجع به خرابی بک لایت این مدل و هزینه تعمیر در سایت هست که می توانید استفاده کنید. در ادامه لینک دو مطلب رو برای شما میگذاریم :
   هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی
   بک لایت ال جی lb 42

 6. alireza گفت:

  سلام ببخشید .تلویزیون ما LG47lb5610هستش الان فقط صدا داره و تصویرش چشمک میزنه یعنی تصویر ی ثانیه میاد هی قطع میشه ..میشه بگین هزینه تعمیرش چقدره ؟

 7. ابراهیمی گفت:

  سلام تلویزیون ما ال جی 47 هست بچه به یه جسمی رو پرت کرد لایه زیرین انگار شکسته و راه را های رنگی زیاد افتاده علت چیست اگر از بکلایت باشه قیمت چند است

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، پنل تلویزیون شما شکسته و تنها راه حل تعمیر تلویزیون شما تعویض کامل پنل است.

 8. عباسی گفت:

  سلام مدل تلویزیون LN5420 ال جی 42 صدادارداماتصویرندارد

 9. حامد گفت:

  سلام مدل تلوزیون LB 42 اینج کره ای تازگی‌ها در صفحه تلوزیون نقاطی تیره و روشن دیده میشه لطفا علتشو بگین ممنون

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، سوختن تعدادی از لامپ‌های بک لایت تلویزیون شما باعث ایجاد نقاط تیره و روشن در تصویر تلویزیون شما شده است. همانطور که می‌دانید بک لایت تلویزیون ال جی مدل LB از نوع شاخه‌ای است. اتصال کوتاه لامپ ها در بک لایت های شاخه ای باعث می شود که لامپ خراب روشن نشود اما سایر لامپ ها روشن می‌شوند. در این حالت تعدادی از لامپ‌ها خاموش هستند و باعث تاریکی بخشی از تصویر تلویزیون می‌شوند. در این حالت فشار بیشتری به سایر لامپ ها و همچنین برد پاور تلویزیون وارد می‌شود.

 10. امیرجانی گفت:

  سلام ، ال جی ۵۵ اینچ مدل UH850v دارم ، بعد از روشن کردن تلویزیون ، تصویر دوثانیه ظاهر و بعد صفحه سیاه میشود ولی صدا و تعویض کانالها درست است . لطفا قیمت بک لایت و برد پاور بک لایت اورجینال که از نظر شرکت بهترین است را بفرمایید و البته هزینه تعمیر را هم لطف کنید . با سپاس فراوان

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، بخش بک لایت تلویزیون ال جی شما دچار مشکل شده است. هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی شما بین 500 تا 750 و در صورت نیاز به تعویض حدود 1.750 هزینه خواهد داشت.

 11. مقداد مسلمی گفت:

  باسلام تلویزیون47 اینچ الجی تصویر قطع ووصل میشه یجورایی چشمک میزنه صدا هم دارم عیب تلویزیون چیه وهزینش چقده

 12. امیرمهدی گفت:

  سلام وقت بخیر قیمت بک لایت تلوزیون LG مدلLB56
  ۴۲ اینچ قیمتش چند هست?

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، قیمت بک لایت مورد نظر شما که با چند کیفیت تولید شده است بین 550 تا 980 هزار تومان است.

  • امین گفت:

   سلام وقت بخیر.بک لایت مارک استرن استار برای تلویزیون ال ای دی LG مدل 55LF650T برای فروش موجودی دارید؟

 13. مجید گفت:

  سلام، تلویزیون۴۲ال بی ۵۸۲۰ دارم که وسط فیلم یگدفعه تصویرش قطع شد و صفحه کاملا تاریک شد،چراغ قوه که نزدیکش گرفتم یک قسمت سیاهتر شده و ضمنا روی صفحه هاله ای از تصویر مشخص میشد،مشکلش چیه و هزینه تعمیر چقدر هست؟؟

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، هزینه تعویض بک لایت تلویزیون ال جی شما در مجموعه تعمیر تلویزیون رایان در این تاریخ بین 900 هزار تومان تا 1.100 میلیون تومان متغیر است.

 14. علی گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  تلویزیون من ال جی مدل LB32 ال سی دی هستش.تصویرش قطع می شه و فقط صدا داره.بردم تعمیر گفتن برد تغذیه بک لایتش هست.عوض کردن منتهی ایراد همچنان باقی بود.دوباره بردم تعمیرگاه 5 روز به گفته تعمیرکار تلویزیون روشن بود.اوردم خونه بعد از 5 دقیقه دوباره سیاه شد صفحش.خاموش روشن که بکنم یکی دو ساعت خوبه دوباره سیاه می شه.
  به نظر شما ایرادش در بک لایت نیست؟

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، چند نکته را در نظر داشته باشید : خرابی بک لایت شایع‌ترین ایراد در تلویزیون ال جی مدل lb هست. قطع شدن تصویر هم عمومی‌ترین ایراد ظاهری خرابی بک لایت است. همین موضوع باعث میشه که اگر قطع شدن تصویر تلویزیون و عبارتهای مشابه را در اینترنت جستجو کنید اطلاعاتی که بدست می‌آید فقط دلالت بر خرابی بک لایت دارد. در حالیکه ایرادهای دیگکری هم وجود دارد که باعث قطع شدن تصویر تلویزیون می‌شود.
   بهترین روش تعمیر تلویزیون شما بررسی ابتدایی است. ممکن است ایرادی در تلویزیون شما وجود داشته باشد که از دید تعمیرکار پنهان مانده باشد. اگر لازم دیدید با بخش مشاوره تماس بگیرید تا اطلاعات دقیق تر و کامل تر از شما دریافت شود.

  • Mona گفت:

   سلام وقتتون بخیر خسته نباشید
   قیمت بک‌ لایت
   تلویزیون ال جی LG

   مدل 60LB56100Gl

   60اینچ

   • گروه تخصصی رایان گفت:

    با سلام، قیمت بک لایت تلویزیون ال جی مدل 60lb56100gi معادل 1.400 است. این نمونه اورجینال بوده و با نمونه‌های موجود در سایت‌های دیگر تفاوت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ