قیمت بک لایت تلویزیون ال جی

قیمت بک لایت تلویزیون ال جی

آنچه در این نوشته خواهید خواند

تعمیر خرابی تلویزیون غیر از تمام دردسرها، هزینه دارد. بسیاری از کاربران معتقدند که خرابی تلویزیون آنها در بدترین زمان ممکن اتفاق افتاده است و حالا مجبورند هزینه تعمیر تلویزیون را هم بپردازند. در طی سالهای گذشته خرابی بک لایت به یکی از ایرادهای شایع در مجموعه تعمیرات تلویزیون ال جی تبدیل شده است و قیمت بک لایت تلویزیون ال جی یکی از سوالات پرتکرار در این بخش است. در ادامه این نوشته ضمن بررسی مراحل تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی را بررسی می‌کنیم.

سوالاتی که در ادامه این نوشته به آنها پاسخ می‌دهیم:

 • علت سوختن بک لایت تلویزیون ال جی چیست؟

 • نشانه های خرابی بک لایت تلویزیون ال جی چیست؟

 • بهترین مارک بک لایت تلویزیون ال جی کدام است؟

 • قیمت بک لایت تلویزیون ال جی مدل در اینچ‌های مختلف

 • چگونه از خرابی بک لایت تلویزیون ال جی جلوگیری کنیم؟

علت سوختن بک لایت تلویزیون ال جی چیست؟

مشخص شدن دلیل خرابی بک لایت تلویزیون ال جی از آن جهت حائز اهمیت است که با رفع آن می‌توان باعث افزایش عمر تلویزیون شد. همانطور که گفتیم بر اسا آمار مرکز تعمیر تلویزیون رایان تی وی، خرابی بک لایت تلویزیون ال جی بالاترین علت مراجعه به این بخش است.

براساس نظر کارشناسان تعمیر تلویزیون، مهمترین دلایل سوختن بک لایت تلویزیون ال جی عبارتند از:

 1. استفاده از میزان حداکثری بک لایت در منوی تنظیمات تلویزیون
 2. روشن ماندن تلویزیون در زمان طولانی و بدون استراحت

مقدار نور پس زمینه تصویر، در منوی تنظیمات تلویزیون قابل تغییر است. در تنظیمات اولیه، برای دسترسی به بالاترین کیفیت، این گزینه در حالت حداکثر قرار داده شده است. اغلب مصرف کنندگان بدون آگاهی از وجود این گزینه و لزوم تنظیم آن اقدام به استفاده می‌کنند. لامپ ها با بالاترین توان کار خواهند کرد و در نتیجه عمر آن کاهش پیدا می‌کند. گرم شدن بیش از حد تلویزیون می‌تواند به بک لایت و سایر قطعات هم آسیب وارد کند.

علت دیگر خرابی بک لایت تلویزیون ال جی، روشن ماندن در طی ساعات متوالی و بدون وقفه است. گرمای قطعات در این حالت به بالاترین مقدار ممکن می‌رسد. بر اساس یک اصل نانوشته الکترونیکی، قطعاتی که بیشتر گرم می‌شوند احتمال خرابی بالاتری دارند.

نشانه های خرابی بک لایت تلویزیون ال جی چیست؟

وقتی می‌خواهیم یک تلویزیون را تعمیر کنیم، ابتدا باید از ایراد آن مطمئن شویم. مراحل عیب یابی تلویزیون با روش‌های مختلفی انجام می‌شود. بررسی نشانه‌های ظاهری خرابی یکی از ساده‌ترین آنها است. خرابی بک لایت تلویزیون نشانه‌هایی دارد که با شناخت آنها می‌توانید قبل از حتی باز کردن قاب دستگاه، بدانید چه قطعه‌ای لازم است تعویض شود.

علائم خرابی بک لایت تلویزیون ال جی

بهترین روش شناخت نشانه‌های خرابی بک لایت، آشنایی با روش کار آن است. اگر بدانید که تصویر اصلی در صفحه نمایش تلویزیون تشکیل می‌شود اما تصویری که ایجاد می‌شود به قدری تاریک است که قابل دیده شدن نیست. نور زمینه از پشت به تصویر تابانده می‌شود تا روشن و قابل دیدن شود، بهتر درک می‌کنید که اگر تعدادی از لامپ‌های بک لایت بسوزد باعث ایجاد لکه‌ و تاریکی در تصویر تلویزیون می‌شود. همچنین اگر بک لایت تلویزیون به طور کامل قطع شود، تصویر تلویزیون قطع می‌شود.

بهترین برند بک لایت تلویزیون ال جی

شایع شدن خرابی بک لایت در برندهای مختلف مانند ال جی، سامسونگ، سونی، پاناسونیک، مارشال، سونیا، تی سی ال و … باعث شده است تا تقاضای بسیار زیادی برای تامین قطعه یدکی در این بخش از خدمات تعمیرات تلویزیون وجود داشته باشد.

در مقابل این میزان تقاضا، شرکت‌های زیادی وجود دارند که اقدام به تولید بک لایت تلویزیون می‌کنند. بزرگترین تولید کنندگان بک لایت عبارتنداز:

 1. EASTERN STAR
 2. INNOTEK
 3. JOYUS
 4. SHENZHEN

در مقایسه تخصصی کیفیت، باید بگوییم که محصولات استرن استار با فاصله بهترین و بالاترین کیفیت را دارد. در اطلاعاتی که در سایت  eastern-star.com در اختیار بازدیدکنندگان قرار گرفته است، این شرکت بیش از 5000 مدل بک لایت تولید می‌کند و روزانه 2 تا 3 محصول جدید به این تعداد اضافه می‌شود. محصولات استرن استار به بیش از 100 کشور جهان صادر می‌شود.

بخش تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی در مجموعه رایان فقط از محصولات شرکت استرن استار در خدمات خود استفاده می‌کند که دارای مدت گارانتی 6 ماه و یکساله هستند.

قیمت بک لایت تلویزیون ال جی در مدل‌های مختلف

بالا بودن میزان تقاضا، در بخش تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی باعث شده است تا ارائه این خدمات در مجموعه رایان با تدابیر ویژه‌ای انجام شود. قطعه یدکی بک لایت تلویزیون ال جی در تمامی مدل‌ها از محصولات (Eastern Star) ارائه می‌شود.

قیمت‌ بک لایت تلویزیون ال جی: بروزرسانی: 3.12.1402

               اندازه تلویزیون            مدل تلویزیون ال جی      قیمت بک لایت تلویزیون ال جی
                       24                         MT                           710.000
                       32                           LN                           790.000
                       32                    LB – LF                         1.149.000
                       32                           LJ                           9.79.000
                       32                          LS                          1.012.000
                       42                    LA – LN                          1.680.000
                       42                            LB                          1.750.000
                       42             LB67000 – LB69000                          1.980.000
                       42                          LW                          1.645.000

 

 

 

اصلاحیه بک لایت تلویزیون ال جی

اصلاحیه بک لایت عبارتست از ایجاد تغییرات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در تلویزیون جهت افزایش عمر مفید بک لایت تلویزیون. لامپ‌های بک لایت در واقع دیودهای نورانی هستند که عمر مفید مشخصی دارند و عموم موارد اصلاحیه بک لایت بر کاهش توان مصرفی و گرمایی که در آنها تولید می‌شود، تاثیر می‌گذارد.

مهمترین موارد اصلاحیه بک لایت تلویزیون ال جی عبارتند از:

 1. اصلاحیه برد پاور-بک‌لایت: باعث کاهش 5 تا 10 درصدی ولتاژ تغذیه لامپ‌های بک لایت می‌شود. این کاهش ولتاژ تاثیر کمی در کاهش نور زمینه تصویر دارد اما مقدار زیادی توان تلفاتی لامپ‌ها را کاهش می‌دهد و تجربه نشان می‌دهد نقش مهمی در افزایش عمر مفید بک لایت تلویزیون خواهد داشت.
 2. روشن کردن گزینه صرفه جویی در انرژی: باعث مدیریت انرژی در کل قطعات تلویزیون با تمرکز بر بخش بک لایت می‌شود.
 3. تنظیم گزینه بک لایت تلویزیون: در منوی تنظیمات تصویر قرار دارد و بهتر است نسبت به نور محیط تنظیم شود.
 4. خاموش کردن تلویزیون: در فواصل 2 تا 3 ساعت به مدت 10 تا 15 دقیقه

32 پاسخ

  1. با سلام ، تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی 32 اینچ مدل lf بین 100 تا 150 هزار تومان هزینه خواهد داشت. در صورت تایید هزینه ابتدایی هزینه تعمیر تلویزیون به هیچ وجه تغییر نخواهد داشت و اضافه شدن بعهده مجموعه خواهد بود.

  1. با سلام ، در سه کیفیت با قیمت های 550 ، 750 ، 950 موجود است. تعویض یا تعمیر بک لایت حتما باید بررسی شود و به میزان سلامت عمومی لامپ ها بستگی دارد.

 1. سلام تلویزیون LG۳۲مدل LS34000صدا داره تصویر نداره دکمه Powerمیزنم چراغ جلو چند بار چشمک میزنه بعد بدون تصویر روشن میشه هزینه ومشکلش چیست
  متشکرم

  1. با سلام ، با توجه به توضیحات شما محتمل ترین ایراد خرابی بخش بک لایت است. در صورت قابلیت تعمیر هزینه تعمیر تلویزیون ال جی شما بین 120 تا 150 خواهد بود.

 2. با سلام و خسته ناشید تلویزیون ما صدا داره اما تصویرش خیلی ضعیفه مدلش LG42LB552v هستش ممنون میشم هزینه تعمیرشو بگین با تشکر از زحمات شما

  1. با سلام ، شایع‌ترین ایراد در مدل تلویزیون ال جی lb 42 خرابی بک لایت تلویزیون است. مطالب مختلفی راجع به خرابی بک لایت این مدل و هزینه تعمیر در سایت هست که می توانید استفاده کنید. در ادامه لینک دو مطلب رو برای شما میگذاریم :
   هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی
   بک لایت ال جی lb 42

 3. سلام ببخشید .تلویزیون ما LG47lb5610هستش الان فقط صدا داره و تصویرش چشمک میزنه یعنی تصویر ی ثانیه میاد هی قطع میشه ..میشه بگین هزینه تعمیرش چقدره ؟

 4. سلام تلویزیون ما ال جی 47 هست بچه به یه جسمی رو پرت کرد لایه زیرین انگار شکسته و راه را های رنگی زیاد افتاده علت چیست اگر از بکلایت باشه قیمت چند است

 5. سلام مدل تلوزیون LB 42 اینج کره ای تازگی‌ها در صفحه تلوزیون نقاطی تیره و روشن دیده میشه لطفا علتشو بگین ممنون

  1. با سلام ، سوختن تعدادی از لامپ‌های بک لایت تلویزیون شما باعث ایجاد نقاط تیره و روشن در تصویر تلویزیون شما شده است. همانطور که می‌دانید بک لایت تلویزیون ال جی مدل LB از نوع شاخه‌ای است. اتصال کوتاه لامپ ها در بک لایت های شاخه ای باعث می شود که لامپ خراب روشن نشود اما سایر لامپ ها روشن می‌شوند. در این حالت تعدادی از لامپ‌ها خاموش هستند و باعث تاریکی بخشی از تصویر تلویزیون می‌شوند. در این حالت فشار بیشتری به سایر لامپ ها و همچنین برد پاور تلویزیون وارد می‌شود.

 6. سلام ، ال جی ۵۵ اینچ مدل UH850v دارم ، بعد از روشن کردن تلویزیون ، تصویر دوثانیه ظاهر و بعد صفحه سیاه میشود ولی صدا و تعویض کانالها درست است . لطفا قیمت بک لایت و برد پاور بک لایت اورجینال که از نظر شرکت بهترین است را بفرمایید و البته هزینه تعمیر را هم لطف کنید . با سپاس فراوان

  1. با سلام ، بخش بک لایت تلویزیون ال جی شما دچار مشکل شده است. هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی شما بین 500 تا 750 و در صورت نیاز به تعویض حدود 1.750 هزینه خواهد داشت.

 7. باسلام تلویزیون47 اینچ الجی تصویر قطع ووصل میشه یجورایی چشمک میزنه صدا هم دارم عیب تلویزیون چیه وهزینش چقده

  1. با سلام، قیمت بک لایت مورد نظر شما که با چند کیفیت تولید شده است بین 550 تا 980 هزار تومان است.

 8. سلام، تلویزیون۴۲ال بی ۵۸۲۰ دارم که وسط فیلم یگدفعه تصویرش قطع شد و صفحه کاملا تاریک شد،چراغ قوه که نزدیکش گرفتم یک قسمت سیاهتر شده و ضمنا روی صفحه هاله ای از تصویر مشخص میشد،مشکلش چیه و هزینه تعمیر چقدر هست؟؟

  1. با سلام، هزینه تعویض بک لایت تلویزیون ال جی شما در مجموعه تعمیر تلویزیون رایان در این تاریخ بین 900 هزار تومان تا 1.100 میلیون تومان متغیر است.

 9. با سلام و خسته نباشید
  تلویزیون من ال جی مدل LB32 ال سی دی هستش.تصویرش قطع می شه و فقط صدا داره.بردم تعمیر گفتن برد تغذیه بک لایتش هست.عوض کردن منتهی ایراد همچنان باقی بود.دوباره بردم تعمیرگاه 5 روز به گفته تعمیرکار تلویزیون روشن بود.اوردم خونه بعد از 5 دقیقه دوباره سیاه شد صفحش.خاموش روشن که بکنم یکی دو ساعت خوبه دوباره سیاه می شه.
  به نظر شما ایرادش در بک لایت نیست؟

  1. با سلام، چند نکته را در نظر داشته باشید : خرابی بک لایت شایع‌ترین ایراد در تلویزیون ال جی مدل lb هست. قطع شدن تصویر هم عمومی‌ترین ایراد ظاهری خرابی بک لایت است. همین موضوع باعث میشه که اگر قطع شدن تصویر تلویزیون و عبارتهای مشابه را در اینترنت جستجو کنید اطلاعاتی که بدست می‌آید فقط دلالت بر خرابی بک لایت دارد. در حالیکه ایرادهای دیگکری هم وجود دارد که باعث قطع شدن تصویر تلویزیون می‌شود.
   بهترین روش تعمیر تلویزیون شما بررسی ابتدایی است. ممکن است ایرادی در تلویزیون شما وجود داشته باشد که از دید تعمیرکار پنهان مانده باشد. اگر لازم دیدید با بخش مشاوره تماس بگیرید تا اطلاعات دقیق تر و کامل تر از شما دریافت شود.

   1. با سلام، قیمت بک لایت تلویزیون ال جی مدل 60lb56100gi معادل 1.400 است. این نمونه اورجینال بوده و با نمونه‌های موجود در سایت‌های دیگر تفاوت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط