چشمک زدن تصویر تلویزیون ال جیReviewed by علی بختیاری on Jun 25Rating: 4.5چشمک زدن تصویر تلویزیون ال جیچشمک زدن تصویر تلویزیون ال جی,تعمیر تلویزیون,تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی,تعمیرات تلویزیون,تعمیر تلویزیون ال جی,تعمیر بکلایت,بخشی از خدمات گروه رایان است.

در عیب یابی تلویزیون های ال ای دی و در مشکلاتی که در بخش تصویر این تلویزیون ها پیش می آید اولین اقدام تفکیک ایراد بین بخش بک لایت و تصویر دستگاه است. به بیان ساده برای تشکیل تصویر در این تلویزیون ها دو فاکتور لازم است یکی سیگنال تصویر که بوسیله پنل به تصویر تبدیل می شود و دیگری نور بک لایت که تصویر ایجاد شده را قابل دیدن می کند و در بخش تعمیرات تلویزیون هر دو فاکتور فوق اهمیت یکسانی دارند. یکی از ایرادهایی که مرتبط با توضیحات بالا و در بخش خدمات و مخصوصا تعمیر تلویزیون الجی زیاد دیده می شود قطع و وصل شدن تصویر است که اصطلاحا چشمک زدن تصویر نامیده می شود. در ادامه به بررسی چشمک زدن تصویر تلویزیون ال جی می پردازیم:

اگر با کارکرد بک لایت در تلویزیون های ال ای دی آشنایی داشته باشیم می دانیم که هر ایرادی که در این بخش و کیفیت تولید نور زمینه در تلویزیون ایجاد شود مستقیما روی کیفیت تصویر تاثیر می گذارد. قطع شدن نور بک لایت باعث قطع شدن تصویر و کم شدن آن باعث تاریک شدن تصویر تلویزیون می شود. در عموم تلویزیون های ال جی مدار بندی بخش بک لایت به صورت سری در نظر گرفته می شود یعنی جریان برق از یک لامپ به لامپ بعدی متقل می شود و باعث روشن شدن آنها می شود. در این میان اگر هر یک از لامپ ها بعنوان یک المان در مدار الکترونیکی دستگاه دچار اشکال شود به طور مستقیم روی عملکرد همه لامپها تاثیر می گذارد مثلا اگر یکی از لامپها قطع شود در واقع مدار قطع شده و از کار می افتد و هیچ یک از لامپ ها روشن نخواهد شد. همچنین اگر جریان در یکی از آنها قطع و وصل شود مانند اینست که جریان کلی مدار قطع و وصل شود و همه لامپ ها روشن و خاموش می شوند و به اصلاح به حالت چشمک زن در می آیند. صورت خارجی این ایراد چشمک زدن تصویر تلویزیون ال جی است که در مدل هایی مانند سری LB زیاد دیده می شود.

 

چشمک زدن تصویر تلویزیون ال جی

 

 

لامپ های ال ای دی استفاده شده در بخش بک لایت دارای مقدار مقاومت الکترونیکی مشخصی هستند که کم شدن و یا صفر شدن این مقاومت داخلی که اصطلاحا شورت شدن(short) نامیده می شود باعث می شود قطعه معیوب عملا از مدار خارج شود و در دید کلی به صورت یک سیم دیده شود که نتیجه آن خاموش دن لامپ خراب و روشن ماندن سایر لامپ های سالم است، اما مشکلی که در این نوشته به آن پرداختیم در نتیجه افزایش مقاومت داخلی لامپ ها ایجاد می شود، در واقع در این ایراد یک یا تعدادی از لامپ های بخش بک لایت به صورت نیمه قطع در می آیند و بصورت یک مقاومت در مقابل عبور جریان لامپ ها از خود مقاومت نشان می دهند و نمی گذارند که جریان کافی برای روشن شدن و کار کردن طبیعی به آنها برسد. لامپها در یک لحظه روشن می شوند ولی بدلیل کمبود جریان لازم برای روشن نگهداشتن آنها مجددا خاموش می شوند.

 

تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی

روند تعمیر این ایراد در بخش تعمیر تلویزیون به مانند سایر دستگاه هایی است که در بخش بک لایت مشکل پیدا کرده و تصویر آنها قطع شده است و یا به صورت های دیگر تغییر کرده است با این تفاوت که در این موارد بررسی و تشخیص قطعات نیمه خراب از اهمیت بالاتری برخوردار است. لامپ هایی که ممکن است در ظاهر حتی به صورت عادی روشن شوند ولی در تست با ابزار تستر پارامتر های کاری آنها تغییر کرده است و مثلا بیشاز مقدار معمول و استاندارد جریان مصرف می کنند. تشخیص و تعویض این قطعات در روند تعمیر چشمک زدن تصویر تلویزیون ال جی باعث می شود که موفقیت تعمیر تلویزیون تضمین شده باشد.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ