چشمک زدن تصویر تلویزیون ال جی

چشمک زدن تصویر تلویزیون ال جی
چشمک زدن تصویر تلویزیون ال جیReviewed by علی بختیاری on Jun 25Rating: 4.5چشمک زدن تصویر تلویزیون ال جیچشمک زدن تصویر تلویزیون ال جی,تعمیر تلویزیون,تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی,تعمیرات تلویزیون,تعمیر تلویزیون ال جی,تعمیر بکلایت,بخشی از خدمات گروه رایان است.

چشمک زدن تصویر تلویزیون ال جی یکی از ایرادهای شایع در بین مدل های مختلف سری LB است که البته ممکن است در مواردی در بین سایر مدل ها هم دیده شود.

 

اگر با کارکرد بک لایت در تلویزیون های ال ای دی آشنایی داشته باشیم می دانیم که هر ایرادی که در این بخش و کیفیت تولید نور زمینه در تلویزیون ایجاد شود مستقیما روی کیفیت تصویر تاثیر می گذارد. قطع شدن نور بک لایت باعث قطع شدن تصویر و کم شدن آن باعث تاریک شدن تصویر تلویزیون می شود.

در عموم تلویزیون های ال جی مدار بندی بخش بک لایت به صورت سری در نظر گرفته می شود یعنی جریان برق از یک لامپ به لامپ بعدی متقل می شود و باعث روشن شدن آنها می شود. در این میان اگر هر یک از لامپ ها بعنوان یک المان در مدار الکترونیکی دستگاه دچار اشکال شود به طور مستقیم روی عملکرد همه لامپها تاثیر می گذارد مثلا اگر یکی از لامپها قطع شود در واقع مدار قطع شده و از کار می افتد و هیچ یک از لامپ ها روشن نخواهد شد.

همچنین اگر جریان در یکی از آنها قطع و وصل شود مانند اینست که جریان کلی مدار قطع و وصل شود و همه لامپ ها روشن و خاموش می شوند و به اصلاح به حالت چشمک زن در می آیند. صورت خارجی این ایراد چشمک زدن تصویر تلویزیون ال جی است که همانطور که گفتیم در مدل های مختلف سری  LB زیاد دیده می شود.

علت چشمک زدن تصویر تلویزیون ال جی

لامپ های ال ای دی استفاده شده در بخش بک لایت دارای مقدار مقاومت الکترونیکی مشخصی هستند که کم شدن و یا صفر شدن این مقاومت داخلی که اصطلاحا شورت شدن(short) نامیده می شود باعث می شود قطعه معیوب عملا از مدار خارج شود و در دید کلی به صورت یک سیم دیده شود که نتیجه آن خاموش دن لامپ خراب و روشن ماندن سایر لامپ های سالم است، اما مشکل چشمک زدن تصویر تلویزیون ال جی در نتیجه افزایش مقاومت داخلی لامپ ها ایجاد می شود، در واقع در این ایراد یک یا تعدادی از لامپ های بخش بک لایت به صورت نیمه قطع در می آیند و بصورت یک مقاومت در مقابل عبور جریان لامپ ها از خود مقاومت نشان می دهند و نمی گذارند که جریان کافی برای روشن شدن و کار کردن طبیعی به آنها برسد. لامپها در یک لحظه روشن می شوند ولی بدلیل کمبود جریان لازم برای روشن نگهداشتن آنها مجددا خاموش می شوند.

 

تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی

 

تعمیر چشمک زدن تصویر تلویزیون ال جی

برای تعمیر ایراد چشمک زدن تصویر تلویزیون ال جی اگر بخواهیم لامپ های بک لایت را بطور کامل تعویض کنیم تکلیف مشخص است اما اگر بخواهیم به دلایل مختلف مانند کاهش هزینه تعمیر تلویزیون اقدام به تعمیر بخش بک لایت کنیم لازم است که همه لامپ های بک لایت به طور کامل تست و آزمایش شوند.

ممکن است برخی از لامپ ها نیمه خراب باشند ولی در ظاهر ایرادی نداشته باشند. تشخیص و تعویض این قطعات در روند تعمیر چشمک زدن تصویر تلویزیون ال جی باعث می شود که موفقیت تعمیر تلویزیون تضمین شده باشد.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ