روش ریست کردن تلویزیون سامسونگ

تعمیر تلویزیون سامسونگ

آنچه در این نوشته خواهید خواند

در نوشته دیگری با عنوان ریست کردن تلویزیون، اصول کلی ریست فکتوری و بازگشت به تنظیمات کارخانه‌ای در تلویزیون‌ها را توضیح دادیم و گفتیم که هدف اصلی از انجام این گزینه بازگشت نرم افزاری اطلاعات و تنظیمات قابل تغییر به حالت پیش‌فرض است. در این نوشته به صورت اختصاصی به چند روش ریست کردن تلویزیون سامسونگ می‌پردازیم و کارکرد هر یک از آنها را توضیح می‌دهیم. با متخصصین تعمیرات تلویزیون رایان تی وی همراه باشید.

ریست کردن تلویزیون سامسونگ سال 2021 و بعد

برای ریست کردن تلویزیون سامسونگ اسمارت محصول سال 2021 و بعد از آن به ترتیب گزینه‌های زیر را انتخاب کنید:

 1. Home
 2. Setting
 3. Support
 4. Device Care
 5. Self Diagnosis
 6. Reset Smart hub
 7. Enter your PIN

در اخرین مرحله باید کد پین را وارد کنید. اگر این عدد 4 رقمی را تغییر نداده‌اید، مقدار پیش فرض آن 0000 است. تا زمانی که فرآیند ریست کامل نشده است، تلویزیون خود را از برق جدا نکنید.

بیشتر بخوانید : تعمیر تلویزیون سامسونگ

 

ریست کردن تلویزیون سامسونگ 2018 تا 2020

برای انجام ریست فکتوری در تلویزیون سامسونگ تولید سال 2018 تا سال 2020 می‌توانید از روش زیر استفاده کنید:

 1. Home
 2. Setting
 3. Support
 4. Self Diagnosis
 5. Reset
 6. Enter your PIN

با انتخاب گزینه اخر باید عدد پین را وارد کنید. مقدار پیش فرض این عدد 4 رقمی 0000 است و می‌توانید آن را تغییر داده و شخصی سازی کنید. تلویزیون شما بلافاصله شروع به تنظیم مجدد می کند. ممکن است در طول این فرآیند روشن و خاموش شود. تا زمانی که فرآیند بازنشانی کامل نشده است، تلویزیون خود را از برق جدا نکنید.

ریست کردن تلویزیون سامسونگ تولید سال 2014 الی 2018

برای بازگشت به تنظیمات کارخانه در تلویزیون‌های سامسونگ محصول سال 2014 الی 2018 میلادی از روش پیشنهادی زیر استفاده کنید:

 1. Home
 2. Support
 3. Self Diagnosis
 4. Reset
 5. Enter your PIN

با وارد کردن کد پین که به مانند توضیحات قبلی مقدار پیش فرض آن 0000 است دستگاه مجددا تایید شروع عملیات بازنشانی می‌گیرد. با انتخاب (Yes) ریست شدن تلویزیون انجام می‌شود.

ریست کردن تلویزیون سامسونگ قدیمی

از این روش بازنشانی به تنظیمات کارخانه می‌توانید برای تلویزیون‌های تولید قبل از سال 2013 استفاده کنید. برای آغاز عملیات ریست کردن لازم است کلید EXIT را فشار داده و به مدت 12 ثانیه پایین نگه دارید. در این حالت لامپ پاور تلویزیون بدون وقفه چشمک می‌زند.

بعد از 12 ثانیه انگشت خود را بردارید. پنجره بازنشانی به تنظیمات کارخانه ظاهر می‌شود. گزینه OK را انتخاب کنید. اکنون تلویزیون به تنظیمات اولیه کارخانه بازنشانی می‌شود. پس از اتمام تنظیم مجدد، تلویزیون خاموش خواهد شد. تلویزیون را دوباره روشن کنید. پس از راه‌اندازی مجدد تلویزیون، فرآیند راه‌اندازی را به‌گونه‌ای انجام می‌دهید که انگار به تازگی تلویزیون را خریداری کرده‌اید و اولین بار است که از ان استفاده می‌کنید.

 

ریست فکتوری تلویزیون سامسونگ در منوی مخفی

آخرین روشی که توصیه می‌کنیم از آن برای ریست فکتوری تلویزیون سامسونگ استفاده کنید بهره بردن از Service Mode (منوی مخفی) تلویزیون است. برای استفاده از این گزینه ابتدا باید تلویزیون را در حالت (Service Mode) قرار دهید. همانطور که گفتیم برای تغییر برخی از اطلاعات نرم‌افزاری باید از گزینه ریست در منوی مخفی تلویزیون سامسونگ استفاده کرد.

برای انجام ریست تلویزیون سامسونگ در منوی مخفی، ابتدا باید تلویزیون را درحالت استندبای قرار داده و دکمه های زیر را در روی ریموت کنترل دستگاه  پشت سرهم و بدون فاصله بزنید.

 

 1. INFO
 2. MENU
 3. MUTE
 4. POWER ON

برای وارد شدن به Service Mode (منوی مخفی) تلویزیون سامسونگ روش‌های دیگری هم وجود دارد. از جمله آنها می‌توانید از کلیدهای زیر استفاده کنید:

 1. INFO – SETTING – MUTE – POWER ON
 2. MUTE – 1 – 8 – 2 – POWER ON
 3. DISPLAY – MENU – MUTE – POWER ON
 4. DISPLAY – P.STD – MUTE – POWER ON

 

 

ریست تلویزیون سامسونگ

اگر کلیدها را به درستی و با فاصله کوتاه پشت سرهم فشار داده باشید، با زده شدن آخرین دکمه که همان روشن کردن تلویزیون است دستگاه روشن شده و پس از لحظاتی دو پنجره در سمت چپ تصویر نمایان می شود.

آموزش ریست کردن تلویزیون سامسونگ

اولین گزینه از پنجره سمت چپ option است که با ok کردن این گزینه، زیر مجموعه آن نمایان می‌شود. اولین گزینه در آن reset factory است .

ریست کردن تلویزیون سامسونگ

برای ریست کردن تلویزیون سامسونگ مجددا ENTER یا OK کنید. تلویزیون شما خاموش می شود و عملیات ریست شدن تلویزیون انجام می‌شود.

این روش از ریست کردن تلویزیون سامسونگ بعد از تغییراتی که ممکن است در منوی مخفی داده شود الزامی است اما در مواقع عادی لزومی به انجام آن نیست و بدلیل آنکه ورود به منوی مخفی دستگاه ممکن است باعث تغییر کد یا کدهای نرم افزاری دستگاه شود و باعث شود عیوب مختلفی در تلویزیون شما بروز کند که براحتی قابل برگشت نیست، توصیه می کنیم در صورت عدم داشتن اطلاعات کافی از انجام آن خودداری کنید.

چه زمانی از ریست کردن تلویزیون سامسونگ استفاده کنیم؟

معمولا مصرف کنندگان زمانی که با ایرادی در تلویزیون مواجه می‌شوند که نمی‌توانند راه حلی برای آن پیدا کنند به فکر ریست کردن تلویزیون می‌افتند. همچنین زمانی که با خرابی و نشانه‌های ظاهری یک ایراد مواجه می‌شوند، قبل از مراجعه به تعمیرگاه تلویزیون سعی می‌کنند برای یک بار هم که شده تلویزیون را ریست کنند.

از ریست کردن تلویزیون سامسونگ می‌توان برای رفع برخی تغییراتی که به صورت ناخواسته در تلویزیون ایجاد شده است استفاده کرد. همچنین برای تغییر حالت برخی از گزینه‌ها باید از روش ریست کردن تلویزیون در منوی تنظیمات بهره برد. مثلا به گزینه WI FI و یا SHOP MODE در بعضی مدل‌های تلویزیون سامسونگ، تنها در زمان راه‌اندازی اولیه می‌توان دسترسی پیدا کرد.

استفاده از گزینه ریست فکتوری در منوی مخفی تلویزیون سامسونگ هم زمانی لازم است که تغییری در یکی از گزینه‌های آن داده باشیم. البته توصیه می‌کنیم به دلیل حساسیت بالای این بخش بعنوان مصرف کننده به آن وارد نشوید.

اگر بخواهیم به صورت کلاسیک و رسمی به مجموعه تعمیرات تلویزیون نگاه کنیم هر دستگاهی بعد از اتمام تعمیر و قبل از تحویل به مشتری، باید ریست شود. این کار باعث می‌شود تغییراتی که ممکن است در زمان تعمیر تلویزیون سامسونگ روی دستگاه ایجاد شده باشد از بین برود. نکته مهم در مورد استفاده از گزینه ریست کردن تلویزیون سامسونگ اینست که گاهی مواقع استفاده از آن می‎‌تواند باعث اختلال در عملکرد تلویزیون شود. برای اینکه دچار مشکل نشوید سعی کنید از خدمات متخصصین تعمیر تلویزیون سامسونگ کمک بگیرید.

115 پاسخ

 1. سلام تلویزیون سامسونگ 21 قدیمی دارم توی تنظیمات مخفی رفتم و فکر کنم یه جایی on رو off یا برعکس زدم . حالا میخام روشنش کنم تلویزیون روشن میشه . اما سریع میره روی حالت استندبای (در عرض 4ثانیه) لطفا رلهنمایی کنید… ممنون

  1. با سلام ، تغییر اطلاعات نرم افزاری باعث اشکال در تلویزیون شما شده است و شما بعنوان مصرف کننده اقدام خاصی در جهت تعمیر تلویزیون خود نمی توانید انجام دهید و باید از متخصصین تعمیرات تلویزیون کمک بگیرید. تعویض نرم افزار و یا تعویض آی سی نرم افزار اقداماتی است که در جهت تعمیر تلویزیون سامسونگ شما باید انجام شود.

 2. سلام خسته نباشیدمن بعضی ازتنضیمات منوی مخفی روتعقیردادم وحالاباریست فکتوری منوی مخفی هم درست نشده بایدچکارکنم لطفاراهنمایم کنیدمشکل تلویزون هوشمندسامسونگ من اینه که بعدازتعقیرتنضیمات منوی مخفی حالاجستجووویرایش کانالهاغیرفعال میباشدوفقط جستجوی اولیه یعنی موقعی که ریست میزنم فقط جستجومیکنه وغیرازاون نمیشه جستجوی کانال زدویاویرایش کانالهاهم نمیشه دیگه ممنون میشم راهنمایم کنید

  1. با سلام ، یکی از اشتباهاتی که مصرف کنندگان با ورود به منوی مخفی تلویزیون سامسونگ انجام می دهند اینست که فکر می کنند گزینه ریست در منوی مخفی اطلاعات تغییر داده شده را به حالت اول برمیگرداند و با خیال راحت به تغییر گزینه ها می پردازند. توصیه ما به شما این است که از دستکاری بیشتر دستگاه خودداری کرده و از متخصصین تعمیر تلویزیون سامسونگ کمک بگیرید.

 3. سلام،ال ای دی سامسونگ مدلUA40H4200
  مشکلش اینه وقتی دستگاه سیدی وصل میکنم تصویر سیاه وسفید پخش میشه،دستگاه سیدی درسته امتحان کردم ،در پخش تصویر رسیور هم همین مشکل رو دارم ،علت چیه

  1. با سلام ، ایراد ایجاد شده در دستگاه شما بدلیل عدم تطابق سیستم رنگ خروجی در دستگاه های متصل به یکدیگر است.

 4. سلام تلوزیون uhd790 سامسونگ کابل اچ دی ام ای رو دراوردم زدم ب کامپیوتر دوباره زدم به رسیور کیفیت تصویر اومده پایین چکار کنم

  1. با سلام ، بعنوان اولین اقدام رزلوشن تصویر خروجی دستگاه را بررسی کنید و در بین رزلوشن های مختلف مناسبترین گزینه را انتخاب کنید.

 5. سلام تلویزیون ما سامسونگ و LCD،پسرم شیشه پاک کن به قسمت لمسی صدا،کانال،دکمه ی خاموش و روشن اسپری کرده،تا تلویزیون روشن میکنیم صدا می‌ره روی صد و چراغ on,offتلویزیون چشمک میزنه میشه راهنمایی کنید

  1. با سلام ، اگر مایع شیشه پاک کن بعنوان رسانا به برد برد الکترونیکی بخش کلیدهای تاچ دستگاه نفوذ کرده باشد می تواند ایراد مشابهی ایجاد کند. همچنین خرابی مین برد تلویزیون هم می تواند ایراد ظاهری مشابهی با ایراد دستگاه شما ایجاد کند.

 6. سلام من یه تلویزیون سامسونگ سری ۵ دارم ،تلویزیون نو هست ،الان وقتی روشن میکنم گاهی وقتا یک چهارم صفحه درقسمت بالا یه هایلایت مشکی میاد روی صفحه بعداز چند دقیقه خودبخود درست میشه گاهی وقتا پررنگ و کمرنگ میشه،به نظرتون مشکل از کجاست؟سپاسگزارم

  1. با سلام ، مدل دستگاه به طور کامل قید نشده ولی با توجه به توضیح شما ، محتمل ترین ایراد خرابی پنل دستگاه است که در شرایط معمول هزینه تعمیر آن بین 250 تا 300 هزار تومان خواهد بود.

   1. مدل دستگاه ۴۰ اینچ ۵۵۵۰ هست سه چهار دقیقه که کار میکنه گرم میشه اون هاله از بین میره،خواستم ببینم تو منزل مشکلش حل میشه ؟ چقدر هزینه تعمیر میشه؟
    سپاسگزارم

 7. من یک تلویزیون ال سی دی مدل LA40B580K1R دارم چند روزیه خود به خود کانال عوض میکنه یا ولوم صدا خودش بال میره با ریست فکتوری میشه درستش کرد ممنون

  1. با سلام ، ریست کردن به تنهایی فقط باعث بازگشت اطلاعات قال تغییر دستگاه به مقادیر اولیه می شود. اما در صورتی که توضیح شما درست باشد باید بخش نرم افزاری مین برد تلویزیون شما تحت تعمیر و بازیابی قرار بگیرد.

 8. با سلام مرسی از مطالب خوبتون و اینکه جواب میدین.
  تلویزیون ۴۸ سامسونگ ۲ سال پیش خریدم امروز داشتم با فلش فیلم میدیم یهویی قاطی کرد و الان صدای تی وی روی ۳۰ هست نه بالا میره نه پایین میاد نه قطع میشه صداش …
  ریستم نمیشه اصلا

  ممنون میشم راهنماییم کنید. مرسی

 9. سلام و خسته نباشید
  تلویزیون ال ایی دی سامسونگ سمارت صدای تی وی از نصف (50) که بیشترش میکنم تی وی خاموش میشه
  میشه کمکم کنید؟

  1. با سلام ، مدار آمپلی فایر دستگاه شما به گونه ای ایراد پیدا کرده که زیاد کردن صدا باعث افزایش جریان شده و مدار محافظ دستگاه را خاموش می کند.

 10. سلام تلویزیون ما سامسونگه قبلا زمان پخش برنامه هارو نشون میداد ولی الان دیگه نشون نمیده میشه راهنمایی کنید منو؟؟

 11. سلام .تلویزیون ۲۱مدل قدیمی داریم که تصویرکامل سیاه شد و یه خط وسطش افتاد صدای دستگاه دیجیتال میاد ولی تصویر نه

  1. با سلام ، خط نورانی وسط تصویر در تلویزیون های سی آر تی بدلیل از کار افتادن طبقه ورتیکال دستگاه است. تعویض آی سی ورتیکال خازن های بایاس یکی از راه حل های متداول در تعمیر این دسته از تلویزیون ها است.

 12. سلام وقت بخیر تلویزیون سامسونگ هست
  تصویر کاملا سیاه شده
  حالتی که انگار نور صفحه کم باشد
  از نزدیک تلویزن که نگاه میکنی با تلاش مشخص میشه تلویزیون
  اما در کل صفحه سیاه شده
  ممنون میشم راهنمایی کنید

   1. سلام.
    تلویزیون من سامسونگه و هیچ شبکه ای رو سرچ نمیکنه آنتنش رو هم چک کردم سالمه هیچ مشکلی نداره.میشه راهنمایی کنید که چکار باید انجام بدم؟

    1. با سلام، تلویزیون را با انتن دیگری آزمایش کنید. از قدرت و کیفیت سیگنال تلویزیون مطمئن شوید. اگر مشکل رفع نشود ممکن است بخش تیونر تلویزیون سامسونگ شما معیوب باشد. ارائه مدل در ارائه نظر در مورد تعمیر تلویزیون سامسونگ شما بسیار مهم است.

 13. سلام من یه تلویزیون سامسونگ مدل L_A40B55K1RXSV دارم تلویزیون رو که روشن بکنیم به مدت ۱۰ تا ۳۰ ثانیه روشن میشه بعد تصویرش می‌ره و فقط صداش میمونه به تنظیمات کارخونه هم برگردوندیم ولی درست نشد حالا میشه مارو برای تعمیرش راهنمایی کنید؟؟؟

 14. باسلام تلوزیونم سامسونگ ال سی دی مدلLA40B670A5Rومدل کودLA40B670A5RSHDهستش ودرمنوی مخفی دیجیتالش رافعال کردم ولی کانالهای انلوگ رانشان میدهد ولی دیجتال رانمایش نمیدهد اگر لطف کنید برنامه ارتقا سیتم رادارید سایتش رابرای من بفرستید باتشکر

  1. با سلام ، دستگاه شما قابلیت فعالسازی شبکه های دیجیتال را ندارد. در برخی از ورژن ها پس از قعالسازی حتی جستجو هم انجام می شود اما اطلاعات دیکود نمی شود.

 15. باسلام و خسته نباشید ببخشید یک سوال خدمتتون داشتم منوی مخفی تلوزیون رو دستکاری کردم الان دیگه روشن نمیشه و روی ارم دباره خاموش میشه جز تعویز مین بردش راه دیگه ای برای تعمیرش نیست؟ ممنون میشم کمکم کنید

  1. با سلام ، ابتدا از وجود سیگنال با کیفیت و قدرت کافی اطمینان حاصل کنید و جستجوی مجدد انجام دهید. بهترین روش تست یک تلویزیون دیگر با این آنتن و یا جستجوی این تلویزیون با یک انتن دیگر است. این روش، تفکیک کننده ایراد بین تلویزیون و انتن است.

 16. با عرض سلام وخسته نباشید
  تلویزیون بنده LCD میباشد متاسفانه دکمه های خوده تلویزیون کار نمیکند چراغ چشمک زن هم واکنشی نشان نمی دهد ولی با کنترل چراغ چشمک زدن واکنش نشان می دهد و در تلویزیون تغییری ایجاد نمی شود در کل عمل خاصی ایجاد نمی شود،ممنون میشم راهنمایی کنید با تشکر.

  1. با سلام ، توجه داشته باشید که فرمانهای ارسال شده به تلویزیون در برد فرمان دریافت و در مین برد تلویزیون پردازش می شود. یکی از دو برد نام برده شده ممکن است معیوب باشد. ریست کردن تلویزیون تنها اقدامی است که قبل از اقدام به تعمیر تلویزیون می تواند از طرف شما انجام شود

 17. سلام من تلویزیون خونمون رو ریست کردم قبل از ریست کنترل سینما خانگی رو تلویزیون هم کار میکرد یعنی علاوه بر کنترل تلویزیون از کنترل سینما خانگی هم استفاده میکردیم ولی متاسفانه بعد از ریست دیگه کنترل سینما جواب نمیده

  1. با سلام ، ریست کردن تلویزیون ربطی به نحوه کارکرد ریموت کنترل ندارد. ابتدا از سلامت ریموت در بخش تلویزیون مطمئن شوید.

 18. سلام خسته نباشید تلویزیون هوشمند سامسونگ مدل UA55F6450 هستش که خود ب خود خاموش روشن میشه طوری که کنترلش از دست ما خارجه و از پریز برق کشیدیم
  لطفا راهنمایی کنید ممنون

  1. با سلام ، یکی از ایرادهای متداول در این سری از تلویزیون های سامسونگ مربوط به خرابی برد پاور دستگاه است که باعث خاموش شدن تلویزیون در فواصل زمانی نا مشخص می شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر با بخش مشاوره تعمیر تلویزیون
   تماس بگیرید.

 19. با سلام خدمت شما
  تلوزیون ما ال سی دی سامسونگه یه مشکلی پیدا کرده سه فیش که داخل تلوزیون نشون می داد الان نیست برای وصل به دستگاه لطفا راهنمایی کنید. ممنون

  1. با سلام ، موارد مختلفی ممکن است باعث ایجاد این حالت شود. در برخی از دستگاه ها اگر فیش ها داخل دستگاه نشود گزینه آنها نمایش داده نمی شود. تغییرات نرم افزاری و خرابی مین برد علت های دیگر این اتفاق هستند.

 20. من تلویزیون 46اینچ lcdدارم سامسونگ سری 6،،رفته رو حالت فروشگاهی و مرتبا پایین تصویر عملکرد تلویزیون نمایش داده ميشه، چطوري کنسلش کنم

  1. با سلام ، با ورود به منوی تنظیمات گزینه استفاده در فروشگاه را به حالت استفاده در منزل تغییر دهید.

 21. سلام تلوزیون اشمار( سامسونگ دارم چند وقته حس می کنم بعضی از عملکردهای تلوزیون کند شده و برخی کارا که روی کنترل می زنی باتاخیر امجام میشه مثل) روشن میکنی کانال عوض میکنی باافاصله ولومو می زنی با تاخیر با تاخیر کار می کنه ممنون

  1. با سلام ، در چند مدل از تلویزیون های سامسونگ این ایراد ایجاد می شود. در برخی موارد تعویض نرم افزار مشکل را حل می کند و در برخی دیگر تعمیر مین برد و در تعدادی هم تعویض مین برد راه حل تعمیر تلویزیون است.

 22. سلام.تلویزیون سامسونگ مدل UA46ES7770M دارم که مدتیه وقتی جستجو شبکه بیسیم را میزنم هیچ شبکه ایی را نمیتونه پیدا کنه و حتما باید با کابل LAN به مودم وصلش کنم.میشه راهنمایی کنید که علتش چیه و باید چکار کنم.
  ممنون

  1. با سلام ، این ایراد گاها در دستگاه های مختلف ایجاد می شود. راهای رفع آن در اولین قدم انجام تنظیمات این بخش است. ریست کردن تویزیون یکی دیگر از این اقدامات است. در انتها باید خرابی مین برد و رد WI FI را هم در نظر داشته باشید. برای کوتاه تر شدن مسیر از متخصصین تعمیرات تلویزیون در محدوده سکونت خود کمک بگیرید.

 23. سلام
  تلویزیون سامسونگ LA40B580 K1r روشن که میشه تا حدود 40 ثانیه تصویر رو نمایش میده، بعد خاموش میشه و بک لایتش میره ولی صدا داره، با نور گوشی هم میزنم معلومه تصویر، مشکل از کجاش میتونه باشه ؟

 24. سلام،تلویزیون سامسونگ ۳۲اینچ دارم،بعضی از کانال هامثل نمایش ،کودک،و افق و استانی،بعداز خاموش شدن تلویزیون ،قطع میشه ،یعنی بعدهربارروشن کردن باید جستجو کنم تا این کانال رو دریافت کنم،انتن و تقویت نو خریدم،ولی سیم انتن قدیمی هستش،ممنون میشم راهنمایم کنین

  1. با سلام ، دریافت شبکه‌های مختلف برای تلویزیون شما فرقی نمی کند. در مشکلاتی که در بخش جستجوی شبکه‌ها پیش می‌آید ابتدا باید از قدرت و کیفیت کافی سیگنال مطمئن شد. تلویزیون را در محل دیگری و با آنتن دیگری تست کنید.

 25. سلام خسته نباشید مدل تلوزیون من ua40h5890aw هست،مدتیه که هم هارد یا یو اس بی رو نمیخونه و هم شبکه اینترنت رو پیدا نمیکنه که وصل بشه.بعد هنگ میکنه به طوری که وقتی با کنترل دکمه ای رو میزنم چراغ تلوزیون چشمک میزنه اما چیزی عمل نمیکنه و یا با تاخیر کار میکنه،مثلا وقتی میخوام خاموش کنم بعد از ۲۰ ثانیه خاموش میشه،امیدوارم بتونین مشکلم رو حل کنید

  1. با سلام ، مین برد تلویزیون شما دچار اشکال شده است. رفع این مشکل می تواند با اصلاح نرم افزار و رفع ایراد سخت افزاری تا تعویض مین برد تغییر کند.

  1. با سلام ، برای ریست کردن تلویزیون، با ورود به منوی تنظیمات و بخش تنظیمات سیستم گزینه مربوط به تنظیم اولیه و کارخانه‌ای را انتخاب کنید.

  1. با سلام ، معمولا با استفاده از کلیدهای روی پنل تلویزیون می‌توانید برخی از عملیات لازم برای استفاده عادی از تلویزیون را انجام دهید. برای استفاده از ورودی av تلویزیون سامسونگ قدیمی می توانید از کلید -CH استفاده کنید. وقتی شمارنده کانال ها به 0 برسد اگر دوباره این کلید را فشار دهید معمولا روی AV1 منتقل می شوید. نکته مهم در این بخش اینست که کلیدهای روی پنل تلویزیون به درستی عکل کند.

   1. با سلام، مدل تلویزیون خود را قید نکرده‌اید. سیاهی صفحه نمایش تلویزیون دراثر عواملی مثل خرابی بک لایت یا خرابی پنل تلویزیون ممکن است ایجاد شود. برای دریافت مشاوره دقیق و عیب یابی باید مدل دستگاه باضافه عکس از ایراد داشته باشید. تنها در این صورت است که به صورت دقیق می‌توان راجع به ایراد ایجاد شده و روش تعمیر تلویزیون سامسونگ شما اظهار نظر دقیق داشت.

  1. با سلام، دیر روشن شدن تلویزیون سامسونگ در اغلب موارد مربوط به خرابی قطعات پاور تلویزیون است. برخی از قطعات الکترونیکی به مرور زمان ظرفیت اصلی خود را از دست می‌دهند. این قطعات در اثر عوامل فیزیکی مانند گرم شدن دوباره ظرفیت خود را به دست می‌آورند. در واقع این گرم شدن فیزکی است که باعث می‌شود قطعات معیوب دوباره تا حدودی به حالت سلامت برگردند. سرد شدن دوباره باعث خرابی مجدد این قطعات خواهد شد. همانطور که خودتان باید تجربه کرده باشید این تاخیر به مرور زمان بیشتر خواهد شد و حتی ممکن است به قطعات دیگر هم آسیب بزند.

  1. با سلام، ایراد تلویزیون سامسنگ شما ارتباطی به ریست کردن تلویزیون ندارد. ابتدا از کیفیت و قدرت سیگنال دریافتی مطمئن شوید. ریست کردن تلویزیون تنها تنظیمات قابل تغییر در منوی تنظیمات را به مقادیر اولیه برگشت میدهد.

 26. سلام خسته نباشین.من ی دستگاه تلوزیون ۴۹ سامسونگ ne7100سری ۷ گرفتم انتن وصل میکنم سرچ میکنم اصلا کانال نمیاره چیکارش کنم.ممنون.

  1. با سلام، ابتدا باید از کیفیت و قدرت سیگنال دریافتی مطمئن شوید. بهترین راه تست سیگنال آنتن اینست که یک تلویزیون دیگر را با آن آنتن کانال یابی کنید. به این صورت حتی از تعداد شبکه‌های دریافتی و کیفیت تصویر می‌توانید کیفیت سیگنال آنتن را متوجه شوید. راه حل دیگر مشکل اینست که تلویزیون خود را با آنتن دیگری چک کنید. البته توصیه می‌کنیم با توجه به اینکه مدل تلویزیون شما از مدل‌های غیر گارانتی دار است که از شهرهای مرزی وارد می‌شود منوی تنظیمات جستجو (کشور ، زبان و …) را چک کنید.
   الته تجربه عملی در این بخش نشان داده است با وجود این که اکثر کاربران از سلامت آنتن خود مطمئن هستند و ایراد را در تلویزیون جستجو می‌کنند اما سیگنال دریافتی کیفیت و قدرت لازم را نداشته است.

  2. سلام تلویزیون ua48j5960 داریم وقتی روشن میکنیم تصویر تاریک میشه بعد از یک دقیقه میخواستم بدونم هزینه تعمیر بک لایتش چقدره قربان با سپاس

 27. با سلام و خسته نباشید
  ما یه تلویزیون سامسونگ داریم من رفتم توی برنامه ها و اینکه به اینترنت وصل کنم نشد.
  بعد اون روز هرموقع تلویزیون رو روشن میکنم برنامه ها میاد اون پایین و تلویزیون نسبت به قبل کند شده
  چکار میتونم انجام بدم برطرف بشه و اون برنامه ها بعد روشن کردن اون پایین نیاد؟

  1. با سلام، تغییرات نرم افزاری اشتباه ایجاد کرده‌اید. برای رفع این ایراد چند راه حل متفاوت دارید : می‌توانید مجدد وارد همان منوی مخفی تلویزیون شوید و تغییرات را براساس حالت اصلی تنظیم کنید که البته این راه کمی سخت به نظر می‌رسد. راه حل بعدی نسبت به مدل تلویزیون تعویض آی سی فلش و یا پروگرام کردن مجدد آن است. راه حل آخر که بیشترین هزینه تعمیر تلویزیون را ایجاد می کند تعویض مین برد تلویزیون است.

 28. با سلام پسر خاله چهار ساله من تنظیمات تلویزیون ما رو به هم زده یک منو دائم در پایین تلویزیون نمایش داده میشه و هر چند ثانیه یک بار دوباره تکرار میشه انگار کل کارایی های تلویزیون شامل ذخیره انرژی و اینترنت رو نشون میده میشه بفرمایید چطور حذفش کنیم تا دیگه نمایش نده چون به هیچ عنوان پاک نمیشه و هر بار نمایش پیدا می‌کنه یک سوم صفحه رو میگیره ممنون

  1. با سلام، تلویزیون شما در حالت استفاده در فروشگاه یا shop mode قرار گرفته است. معمولا ریست کردن تلویزیون سامسونگ این حالت را رفع نمی‌کند و باید به طور دستی انجام شود. برای اطلاع از نحوه این کار به مقاله فعال شدن گزینه shop mode در تلویزیون سامسونگ مراجعه کنید.

 29. سلام من دکمه ریست اشباه زدم به جای ریست نمیدونم چی زدم حالا فقط یه صفحه سیاه نشون میده هیچ چیز دیگه ای هم نشون نمیده
  هیچ کدوم از دکمه ها هم کار نمیکنه

  1. با سلام، با توجه به توضیحات قطعا اشکال نرم افزاری در تلویزیون شما ایجاد شده است. برای تعمیر تلویزیون سامسونگ شما با توجه به مدل تلویزیون و ساختار مین برد اقدامات مختلفی می‌توان در نظر گرفت.اما اقدام بعدی صرفا باید از طرف متخصص تعمیر تلویزیون سامسونگ روی تلویزیون شما انجام شود و ادامه دستکاری به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.

 30. سلام وقت بخیر خدمت شما
  تلویزیون ال سی دی ۴۰ اینچ دارم چند وقتی هست بعد یک دقیقه روشن شدن صفحه سیاه میشه و فقط صدا داریم . تلویزیون رو خاموش روشن می کنیم درست میشه ولی دوباره بعد از یک دقیقه همون اتفاق میفته

  1. با سلام، مدل تلویزیون را قید نکرده‌اید. ممکن است تلویزیون شما در بخش بک لایت معیوب شده باشد. البته هر ایرادی که فرض گرفته شود نیاز به بررسی و عیب یابی بیشتر دارد. وارد منوی تنظیمات تلویزیون شده و مقدار بک لایت تلویزیون را کاهش دهید. اگر با این تنظیم تغییری در مقدار زمانی که تلویزیون سالم است ایجاد شود مثلا این زمان افزایش یابد تقریبا می‌توانیم مطمئن شویم که بک لایت تلویزیون سامسونگ شما معیوب شده است. معمولا در این حالت با قطعات نیمه معیوب مواجه هستیم که ایراد آنها بعد از چند دقیقه کارارکد و گرم شدن ظاهر می‌شود.

 31. سلام خسته نباشی صفحه تی وی بصورت خطهای منظم عمودی رنگ قاتی کرده یعنی لامپهای ال ای دی بصورت چندتایی کنار هم .همرنگ هستن .فقط اینکه بعد ۵ ماه روشن کردیم اینطور شده ممنون میشم علتشو بگید

  1. با سلام، ایرادهای متفاوتی در تلویزیون شما می تواند همین ایراد ظاهری را ایجاد کند. وقتی این ایراد ظاهری را در اینترنت جستجو می‌کنید به علت شباهت با ایرادهای دیگر ممکن است دچار اشتباه شوید. برای اطمینان از ایراد ایجاد شده و به دست آوردن بهترین روش تعمیر تلویزیون سعی کنید از مشاوره با متخصصین به صورت ارسال عکس و فیلم استفاده کنید.

 32. سلام.
  تلویزیون هوشمند ما در کانال یابی فقط ۱۱ کانال اول رو میاره و از ۱۲ به بعد رو نمیاره.چند بار کانال یابی کردیم و گزینه ی آنالوگ و دیجیتال رو زدیم ولی باز همان کانال ها رو آورد .
  چکار باید کرد؟

  1. با سلام، تنظیمات تلویزیون خود را بررسی و در صورت عدم تغییر ریست کنید. نوع کانال یابی تلویزیون به موارد مختلفی مانند کیفیت ساختار نرم افزاری تلویزیون و کانال یابی و همچنین نوع ارسال فرستنده بستگی دارد.

  1. با سلام، اتصال تلویزیون به وای فای روش های مختلفی دارد. لازم به ریست کردن تلویزیون نیست. ابتدا از تنظیمات عمومی دستگاه مانند ساعت و تاریخ و … مطمئن شوید بعد مرحله به مرحله جلو برید. بسیاری از مشکلات در این بخش در مواردی است که فکر می‌کنید انجام شده است.

  1. با سلام، ریست کردن تلویزیون فقط تنظیمات قابل تغییر در تلویزیون را به مقادیر اولیه برگشت می‌دهد. ایراد تلویزیون شما حداقل در ظاهر ارتباطی به تنظیمات تلویزیون ندارد که با ریست کردن تلویزیون انتظار رفع آن را داشته باشید. در صورت تمتیل به دریافت مشاوره می‌تونید با اعلام مدل دقیق تلویزیون به همراه توضیح کامل‌تر از ایراد با بخش مشاوره تعمیر تلویزیون رایان در ازتباط باشید.

 33. سلام . تلویزیون ما سامسونگ سری ۷ هست . تلویزیون خاموش شد و حالا هیچ تصویری ندارد . وقتی تلویزیون را به برق میزنم حالت ریست کردن داره یعنی چراغ آن دائم روی حالت قرمز می‌ره و سبز نمیشه و در نتیجه تصویر هم نداره

  1. با سلام، برای دریافت مشاوره تعمیرات تلویزیون: مدل دقیق تلویزیون را مشخص کنید.

   ایرادهای ظاهری متفاوتی که در مدل های مختلف ظاهر می شود را تنها با دانستن مدل دقیق تلویزیون می توان (بدون عیب یابی) تجزیه و تحلیل کرد وگر نه توضیح ارائه شده در مورد تعمیر تلویزیون سامسونگ شما اگر جنبه واقعیت نداشته باشدف مشکلی را حل نخواهد کرد.
   در تلویزیون های سامسونگ گاها خرابی بک لایت تلویزیون باعث از کار افتادن برد پاور و یا به اصطلاح پروتکت کردن تلویزیون می شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر همچنین می توانید با بخش مشاوره تعمیرات تلویزیون رایان تی وی تماس داشته باشید: 66942697

 34. سلام خسته نباشید .
  بلخشید یک سوال داشتم تلوزیون ما سری 6 تلوزیون سامسونگ هست اخرین مدلاش به نظرم 2017 هست وuhd 4k
  یک روز که من همینطوری به نت وصل بودم فهمیدم که تلوزیون به صورت خودکار اپدیت نرم افزاری شده و پیغام اپدیتشم اومده بود روی صفحه.
  هیچی دیگه از این روز به بعد تلوزیون یکم با هنگی و کندی کار میکنه و شبکه های اچ دی هم به صورت لگ و پرش تصویر اجرا میشه.
  میخواستم بدونم ایا ریست فکتوری از طریق منوی مخفی ممکنه جوابگو باشه.اگه بله چه نکاتی رو رعایت کنم.
  ممنونم

  1. با سلام، ممنون که قبل از هر اقدامی با ما مشورت کردید. ایراد دستگاه شما نرم افزاری است و یکی از مشکلات تلویزیون‌های سامسونگ که به صورت اپیدمی ایجاد می‌شود. شرکت سامسونگ در تلویزیون‌های جدید با استفاده از سیستم عامل (tizen) سعی در رفع این ایراد داشته اما در تلویزیون‌های قدیمی‌تر همچنان مشکل پابرجاست. از ریست کردن تلویزیون و یا اقدامات دیگر خودداری کنید که تغییری در تلویزیون شما ایجاد نخواهد کرد. با متخصصین تعمیر تلویزیون سامسونگ در محدوده خود تماس بگیرید البته توجه کنید که به دلیل محدودیت اطلاعات نرم افزاری بسیاری از مواقع ایرادهای نرم افزاری بسیار ساده تنها با تعویض مین برد تلویزیون قابل رفع خواهد بود.

 35. سلام وقت بخیر تلوزیون سامسونگ مدلUA55HUC8990 هستش قبلا کانال های hd و کانال 4k رو میگرفت یکبار که کانال یابی کردم دیگه اچ دی و ۴کی پرید دیگه نمیاره انتنم عوض کردم مدل خوب گرفتم فرقی نکرد فقط قبل از این قضیه تلوزیون رو از طریق انلاین بروزرسانی کردم الان بعضی از منو ها خاموش میگه در دسترس نیس مثل منو اسمارت هاب قسمت حساب سامسونگ یا منو صدا قسمت اکولایزر و خیلی منو های دیگه که خاموش شده علتش چیه و چطور میتونم رفعش کنم ممنون از راهنماییتون

  1. با سلام، احتمالا نسخ آپدیت تلویزیون سامسونگ که استفاده کرده اید مشکل داشته است. در زمان نیاز به اپدیت تلویزیون توصیه می شود حتما از برنامه های تست شده استفاده کنید تا مشکلات مشابه ایجاد نشود. اما توصیه اصلی این که از دستکاری بیشتر دستگاه خودداری کنید و با متخصصین تعمیر تلویزیون سامسونگ به صورت حضوری مشاوره کنید تا اقدامات بعدی از طرف آنها انجام شود.

 36. سلام ، ۴ ماهه یه تلویزیون هوشمند ۵۰ اینچ سامسونگ گرفتیم ، شب خاموش کردیم ولی صبح روشن نشد ، چراغ پاور روشنه و موقع کار کردن با کنترل چشمک میزنه ، به نظرتون مشکل چیه

  1. با سلام، مدل دقیق تلویزیون را اعلام کنید. با توجه به مدل تلویزیون ممکن است مین برد و یا پنل تلویزیون معیوب شده باشد.

 37. با سلام من یک دستگاه تلویزیون مدل LA40B580K1R دارم که در اثر برخورد قاب گوشی به آن خطوط رنگی افقی و عمودی در بخش یک سوم صفحه نمایش ظاهر شده .آیا با ریست فکتوری این خطوط از بین میرن؟ در روی صفح در محلذبرخود جزئی خط شکستگی بوجود آمده.ممنون میشوم راهنمایی فرمایید با تشکر

  1. با سلام، ابتدا باید کلیه تنظیمات تلویزیون را بررسی کنید.
   در مرحله بعد مراحل اتصال را بررسی و در صورت امکان از ابتدا یک به یک آنها را انجام دهید.
   اغلب کاربران با تاکید بر این که دستگاه تا دیروز به راحتی کانکت می شده بعضی مراحل را نادیده می‌گیرند و با مشکل مواجه می شوند.

 38. سلام تلوزیون ال سی دی سامسونگ
  دستگاه جانبی دیجیتال را نشان نمیده یعنی از سه ایکون تلوزیون .کامپیوتر وان یکی AV باشه را نمیاره لطفا راهنمایی بفرمایید

  1. با سلام، حذف برخی از ورودی ها در تلویزیون سامسونگ ممکن است ایراد نرم افزاری باشد و با تعویض نرم افزار قابل حل. البته گاهی هم به علت ایجاد اشکال در بخش CPU اتفاق می افتد که تنها با تعویض مین برد تلویزیون قابل حل خواهد بود.

 39. سلام
  من تو منوی مخفی تلویزیون سامسونگ تغییراتی دادم ،حالا چطوری میشه تنظیمات منوی مخفی رو به حالات اولیه برگردوند؟ با ریست نمیشه؟

  1. با سلام، خیر ، منوی مخفی تلویزیون سامسونگ ریست ندارد و نمی‌توان آن را به مقادیر اولیه برگرداند. البته در بعضی مدل‌ها راههایی برای تعمیر مین برد وجود دارد اما بدون داشتن مدل دقیق که مشخص کننده ساختار سخت افزاری دستگاه است نمی‌توان در مورد آن اظهار نظر کرد. و توصیه اخر این که اگر با وجود ایجاد تغییرات ناخواسته هنوز تلویزیون روش می شود و قابل استفاده است از دستکاری بیشتر خودداری کنید.

 40. سلم مهندسین عزیز
  من یک تلوزیون سامسونگ۲۹اینچ قدیمی از اون صفحه تختا مدل PLANOدارم تصویرش فکر میکنی زوم شده یعنی مثلا آرم شبکه یا نوشته های سمت راست نیمه کاره دیده میشه درصورتیکه درتنظیم تلوزیون ودیجیتال حالت عادی هست ممنون میشم راهنماییم کنین
  سپاس بزرگوار

  1. با سلام، ابعاد تصویر در تلویزیون های crt قابل تنظیم است. در واقع با تغییر جریان سیم پیچ های یوک می توانید تصویر را به صورت عمودی و افقی باز و بسته کنید. روش تعمیر تلویزیون سامسونگ شما به این ترتیب است که باید ابتدا وارد سرویس مد یا همان منوی مخفی تلویزیون شوید. گزینه های مخلفی برای ابعاد افقی و عمودی تصویر وجود دارد مانند horizental size – vertical size و گزینه های مشابه. باید اعداد و کدها را به نحوی تغییر دهید که ابعاد تصویر درست باشد. برای این کار می توانید از لوگوی شبکه های مختلف استفاده کنید که در چپ و راست تصویر قرار دارند. در انتها باید تغییرات ایجاد شده را save کنید و از منوی مخفی تلویزیون سامسونگ خارج شوید

 41. سلام تلویزیون هوشمند سامسونگ رو تنظیمات کارخانه زدیم الان چندساعت که یه موزیکی پس زمینه پخش میشه و تصویر نداره حتی از برق کشیدیم دوباره همونطوره ، ببخشید چقد زمان میبره درست شه؟آیا اصلا خودش درست میشه؟؟

  1. با سلام، در این حالت قبل از ان که بخواهید تلویزیون را از برق جدا کنید باید بدانید که این اقدام می‌تواند باعث ایجاد ایراد نرم افزاری در تلویزیون شما شده باشد. پس بعنوان آخرین اقدام این کار را انجام دهید. ریست کردن تلویزیون به خودی نباید باعث ایجاد ایراد شود. در واقع ریست کردن تلویزیون یکی از گزینه‌های است که در دسترس مشتری است برای این که بتواند هر زمان که خواست از آن استفاده کند. اما ممکن است تلویزیون شما در بخش دیگری ایراد داشته باشد و با ریست کردن این ایراد نمایان شود.

 42. سلام روز بخیر و خستە نباشید. ممنون برای توضیحات و راهنمائیهایتان. من یک تی وی سامسونگ مدل : UA48H6800AR با صفحە قوس دارم. تا دیروز بدون هیچ مشکلی کار می کرد. الان مشکل صدا و . . . ندارد اما صفحە روشن نمی شود، لطفا بفرمائین مشکل از چیست؟
  شاد، موفق و سلامت باشید.
  با تشکر

  1. قطع شدن تصویر تلویزیون مشخص‌ترین نشانه خرابی بک لایت است. چون این ایراد خیلی زیاد ایجاد می‌شود و جستجو در اینترنت در مورد آن زیاد است اگر ایرادهایی مثل قطع شدن تصویر تلویزیون را سرچ کنید همه نتیج به شما می‌گوید که بک لایت تلویزیون شما معیوب شده است و باید تعویض کنید. اما روش درست عیب یابی صحیح است. از روش‌ تشخیص خرابی بک لایت تلویزیون در نوشته زیر استفاده کنید. دلایل دیگری که می‌تواند باعث قطع شدن تصویر تلویزیون سامسونگ شود عبارتند از: آبخوردگی صفحه تلویزیونخرابی برد تیکان تلویزیون که البته احتمال ایجاد آنها کمتر از بک لایت است.
   علائم خرابی بک لایت تلویزیون ال جی

 43. سلام و احترام
  بنده یک تلویزیون سام ua55ut6500 دارم که چند ماهی هست که وقتی کانالهای hd یا 4k نگاه کنم یکباره خاموش میشه و چراغ زیر تلویزیون چشمم میزنه و بعد نیمه روشن میمونهt امکان روشن کردن مجدد وجود نداره و حتما باید از پریز (محافظ برق کیفیت بالا) بکشیم و دوباره بزنیم تا کنترل کار بکنه tوقتی هم که روشن میکنیم دائما ریستارت میشه
  و حتما باید سه چهار ساعت از برق کشیده باشه تا شاید بالا بیاد
  باتشکر و آرزوی سالی پر از موفقیت

  1. سلام و احترام، خرابی مین برد تلویزیون سامسونگ شما و امکان تعمیر و یا تعویض ان باید بررسی شود. مثلا یکی از ایده‌هایی که به صورت ساده بتوان بیان کرد این است که در زمان پردازش تصاویر با رزلوشن بالاتر گرمای پروسسور بالا میرود و باعث ایجاد اشکالات مختلفی که عنوان کردید می‌شود.
   برای دریافت قیمت مین برد تلویزیون سامسونگ شما باید استعلام قطعه ایجاد شود و مشخص شود که سریال دقیق تلویزیون چیست چون چند نوع برد وجود دراد که تفاوت ساخستاری و قیمت با هم دارند. در صورت تمایل با بخش مشاوره تعمیر تلویزیون سامسونگ تماس بگیرید: 66942697 – 021 – – – – 66593629 – 021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط