ریست کردن تلویزیون,تعمیر تلویزیون

ریست کردن تلویزیون (بازگشت به تنظیمات کارخانه ای) یکی از اولین اقداماتی است که خیلی از مصرف کنندگان بعنوان اولین و در دسترس ترین اقدام برای تعمیر تلویزیون و سایر دستگاههای خود دیجیتال خود انجام می دهند.

تمام تلویزیونها از هر برند و مدلی که باشند در منوی تنظیمات خود گزینه ای به نام reset factory یا تنظیمات کارخانه ای دارند که معنای آن بازگشت به تنظیماتی است که تلویزیون در مرحله پس از تولید و قبل از اولین استفاده دارند. با انتخاب این گزینه در منوی تلویزیون تمام تنظیماتی که مصرف کننده آنها را تغییر داده به حالت اول برمی گردد ، برخی از اطلاعات دستگاه مانند نتیجه جستجوی کانالهای دستگاه پاک می شود و تنظیماتی مانند رنگ و نور در حد وسط قرار می گیرند و برخی دیگر مانند میزان صدا بر اساس نظر طراحان دستگاه روی یک میزان متوسط رو به پایین قرار می گیرد.

 

ریست کردن تلویزیون در برندهای مختلف

در برندهای مختلف تلویزیون چندین ریست مختلف وجود دارد که مهمترین آنها که در برندهای پرمصرف بازار وجود دارند عبارتند از :

 • ریست گزینه تصویر: فقط اطلاعات بخش تصویر مانند رنگ و نور  را به حالت اولیه بر می گرداند.
 • ریست گزینه صدا : فقط اطلاعات بخش صدا مانند باس و یا تقویت کننده  را به حالت اولیه بر می گرداند.
 • ریست کلی تلویزیون : در عموم تلویزیون ها برای بر گرداندن کلی اطلاعات به حالت اول استفاده می شود.
 • ریست کردن تلویزیون در بخش سرویس مد یا منوی مخفی تلویزیون : که در برخی از تلویزیون ها مانند سامسونگ وجود دارد و برای انجام برخی از تغییرات انجام شده در منوی مخفی دستگاه باید انجام شود.

 

هرچند ممکن است بعضی مصرف کنندگان پس از ریست کردن تلویزیون برای تنظیم مجدد آن با مشکل مواجه شوند اما پیدا کردن برخی از تنظیمات تغییر یافته مخصوصا در تلویزیونهای جدید که منوی تنظیمات گسترده ای دارند به راحتی امکان پذیر نیست و بازگرداندن تلویزیون به تنظیمات اولیه کار ساده تری است. در ادامه  روش ریست کردن تلویزیون ها و برخی نکات تنظیم مجدد آنها را به اختصار شرح می دهیم :

 

ریست کردن تلویزیون (نکات عمومی برای تمام برندها)

معمولا در منوی تنظیمات تلویزیونها دو گروه اول مربوط به تنظیمات تصویر و صدای دستگاه است که می توان آنها را به طور جداگانه ریست کرد و نیازی نیست مثلا برای تنظیم مجدد تصویر ، همه تنظیمات تلویزیون را ریست کنیم.

گزینه ریست صدا و تصویر معمولا آخرین گزینه این بخش ها است که تنظیمات اجزاء آن مثل کنتراست و رنگ و نور زمینه را به حد میانگین آنها برمی گرداند و یا مثلا در یخش صدا مقدار bass و treble  را در حد وسط (در اکثر تلویزیونها 50 از 100) قرار می دهد.

توجه داشته باشید که ریست کردن هر یک از گزینه های تصویر و صدا اطلاعات بخش های مختلف آنها را به مقادیر اولیه بر می گرداند مثلا در گزینه تنظیم تصویر در حالت درخشان میزان نور زمینه تلویزیون در حالت اولیه 100% در نظرفته شده است که کاربر می تواند در همین حالت درخشان میزان نور زمینه را تغییر دهد و با ریست کردن گزینه تصویر مقدار نور زمینه به همان 100% بر می گردد.

 

ریست کردن تلویزیون سامسونگ

حالت مغازه تلویزیون (SHOP MODE)

گزینه ریست کلی دستگاه هم معمولا در گروههای آخر منو قرار می گیرد و پس از انتخاب مجددا سوال می شود که از انجام آن مطمئن هستید یا خیر ؟ معمولا بعد از انتخاب ( بله ) دستگاه برای چند لحظه مکث می کند و بعضی دستگاهها به حالت استندبای برمی گردند و با روشن کردن مجدد ابتدا منوی زبان و منطقه و سپس محل استفاده که محل کاربری دستگاه است و  می تواند منزل و یا فروشگاه انتخاب شود که در صورت انتخاب فروشگاه تنظیمات کلی به نحوی که دستگاه در ویترین یک فروشگاه قرار می گیرد تغییر می کند و مثلا DEMO (نمایش اطلاعات و امکانات دستگاه روی تصویر اصلی) دستگاه فعال می شود و یا کلید های جلوی دستگاه برای جلوگیری از دستکاری احتمالی کار نمی کند.

 

ریست کردن تلویزیون

 

پس از این مرحله وارد بخش کانال یابی می شویم که می تواند به صورت اتوماتیک یا دستی باشد که در تلویزیونهای دارای دیجیتال داخلی باید سرچ اتوماتیک و جستجوی کانالهای دیجیتال پس از اطمینان از وصل آنتن مناسب انتخاب شود.در انتها هم گزینه ذخیره تغییرات انجام شده انتخاب و تنظیم دستگاه پایان می یابد.

ریست کردن تلویزیون در برخی مدل های تلویزیون و سایر وسائل می تواند باعث از دست رفتن اطلاعات و یا تغییراتی شود که قابل برگشت نباشد، قبل از انجام هرگونه اقدامی با متخصصین بخش مشاوره تعمیرات تلویزیون تماس بگیرید.

79 دیدگاه ها

 1. کسری گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید.
  آل سی دی 42 جی وی سی. یکدفعه رنگ آمیزی ال سی دی بهم ریخت و فقط
  صورت اشخاص را نورانی نشان میدهد.با تنظیمات هم مشکل حل نشد.ریست فکتوری هم ندارد.لطف بفرمایید راهنمایی نمایید.

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، مسیر پردازش تصویر و اجزاء آن ، مین برد و برد تی کان و پنل تلویزیون است. ایجاد اشکال در کار هر یک از این بخش ها می تواند منجر به ایجاد اشکال به صورت های مختلف در تصویر تلویزیون شود. بهم ریختگی تصویر به صورت های مختلفی ایجاد می شود مثل تغییر فاز رنگ ها ، نگاتیو شدن تصویر که هر یک آنها دلیل خاص و تعمیر آن پروسه متفاوتی دارد. در صورت تمایل با بخش مشاوره تعمیر تلویزیون تماس و با ارسال عکس از ایراد دستگاه و مشخص کردن مدل دقیق می توانید توضیحات کامل تری دریافت کنید.

 2. علی گفت:

  سلام
  مشکل تلوزیون اسمارت ال‌جی ما که خود به خود خاموش و روشن میشود چیست؟ و تا موقعی که از برق نکشیم همینطور خاموش و روشن میشود
  ولی بعضی وقتها خود به خود درست میشود !

 3. کاظم شیرعلی گفت:

  باسلام ودرود،تلویزیون دووطرح ال سی دارم که خاموش شدودیگه روشن نمیشود.البته چراغ استانبای آن روشن وخاموش میشه ولی ازکنترل که میخواهیم روشنش کنیم روشن نمیشه.واین سیستمش حتما”بایدازکنترل روشن شود.لطفا”راهنمایی کنید.باتشکرازسایت بسیارخوب شما.

 4. مهدی گفت:

  تلویزیون پاناسونیک مدل پلاسما داریم بچم با کنترل زد رو صفحه تلویزیون حالا روشن نمیشه

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، در تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی وقتی پنل تلویزیون دچار شکستگی می شود دستگاه روشن می شود و حتی در بخش های سالم تصویر هم دارد اما در تلویزیون های پلاسما در صورت شکستگی پنل بدلیل ساختار خاصی که دارند دستگاه روشن نمی شود.

 5. محیا گفت:

  سلام تلوزیون اسمارت ال جی دارم سه بعدی. کنترل جادویی اون جدیدا کار نمیکنه تا وقتی ک ی مدت از روشن بودن تلوزیون بگذره مشکل چیه

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، در اقدام اول کنترل را از تلویزیون disconnect و مجددا connect کنید. در صورت عدم ایجاد تغییر باید از طرق آزمون و خطا و تعویض قطعات محدوده ایراد را مشخص کنید.

 6. مجتبی گفت:

  سلام تلویزیون ما tcl smart هست وقتی روشن میکنم رو مارک tcl هنگ میکند و نمی اید،من چند بار روشن و خاموش میکنم تا اینکه روشن میشود مشکل کجاست؟

 7. با سلام و خسته نباشین تلویزون ما ال جی 32 بعد روشن کردن که روشن میشی اول مارک ال جی رو میاره بعد دیگه نمیره تو برنامه با تشکر

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، مین برد تلویزیون شما معیوب است. تعمیر بخش نرم افزار ، تعویض قطعات بخش نرم افزار و تعویض کامل مین برد راه ها مختلف تعمیر تلویزیون الجی شماست.

 8. مهدی ۰۰۰۰ گفت:

  سلام
  ما تلوزیون ال جی ۴۲ داریم وقتی فلش وصل میکنیم فیلم سینمایی پخش میشه اما بعد ۱۵ تا ۲۰ دقیقه فیلم قطع میشه و از فیلم خارج میشه
  اما در فیلم های سریال کاملا بدون مشکلی پخش میشه
  با فلش های دیگه و فرمت های دیگه هم امتحان کردم ولی نشد

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، نوع فایل و مشخصات فنی سریال ها را با فیلم ها مقایسه کنید. طبیعتا تلویزیون شما قادر به تشخیص محتوای فایل ها نیست و قطع شدن پخش بدلیل اشکال فنی است.

 9. محمد گفت:

  با سلام.
  یک تلویزیون ۴۲ اینچ هوشمند دوو خریدم که خیلی از بابت هوشمند بودنش اذیت شدم. با هزار دنگ و فنگ به نت وصل میشه نرم افزار هم به سختی نصب میشه ولی کار نمیده. جدیدا برای روشن شدن هم آزاردهنده شده. دلمون نمیاد بفروشیم و دیگران رو مبتلا به این سرطان کنیم.
  حالا می خواهم ببینم راهی هست آندرویدش رو از کار بندازم و صرفا از تلویزیون استفاده کنم؟
  یعنی وقتی روشن میشه مستقیما بره روی تلویزیون و آندروید فعال نشه.
  ممنون.
  یاعلی.

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، گروه رایان فعالیت تخصصی در زمینه تعمیر تلویزیون دوو ندارد اما استفاده از تلویزیون شما بدون نرم افزار اندروید امکانپذیر نیست.

 10. محمد امین گفت:

  با سلام تلوزیون من LG هستش هروقت بعد خاموش کردن روشنش میکنم باید دوباره زبان ،کشور و شبکه هارو جستجو کنم یعنی بعد از خاموش کردن ریست فاکتوری میشه آگه میشه کمک کنید ممنون

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، برای تعمیر این ایراد در مدل های مختلف ، راه حل های متفاوتی وجود دارد : از تعمیر برد که شامل تعویض قطعات است تا تعویض کامل برد.

 11. عباس گفت:

  سلام حدود۲سال میشه از ال سی دی سامسونگ استفاده نکردم وتوانباربوده الان ک میخوام ازش استفاده کنم دوشاخه روبه محافظ وصل میکنم چراغ قرمزپایین دستگاه روشن میشه همین که کلیدپاورکناردستگاه رومیزنم محافظ میپره،علت چیه؟ باتشکر

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، معمولا وقتی اولیه برد پاور ایراد اتصالی داشته باشد باعث سوختن فیوز ورودی دستگاه می شود اما در دستگاه شما چنین نیست. با توجه به احتمال آسیبی که ممکن است ایجاد شود از متخصصین تعمیرات برای چک کردن دستگاه کمک بگیرید.

 12. مهدی گفت:

  سلام تلویزیون ال جی مدل 55la620v دارم الان چن وقته از طریق وای فا به گوشی وصل نمیشه یا درحال وصل شدنه تلوزیون خاموش میشه و دوباره روشن میشه مشکلش چیه ریست فکتوری کنم درست میشه

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، محتمل ترین ایراد ، ایجاد اشکال نرم افزاری است. می توانید بعنوان اولین اقدام در تعمیر تلویزیون ال جی خود آن را ریست کنید اما مراقب باشید چرا که کامنت های زیادی ارسال می شود که ریست کردن تلویزیون باعث آسیب دیدگی آن شده است !!!!

 13. وحید گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  بنده تازه یک تلویزیون lg خریدم وقتی میرم تو تنظیمات و مدت استفاده از تلویزیونو میزنم مینویسه 75 ساعت استفاده شده. آیا این به این معنیه که قبلا استفاده شده یا شاید تو مراحل تست اینقدر کار کرده باشه؟ آیا این طبیعیه که 75 ساعت کارکرد میزنه؟

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، می توانید مدت ساعت مشخصی از دستگاه استفاده کنید و چک کنید که برابر با مدت زمان استفاده به تایم اضافه می شود یا خیر.

   • وحید گفت:

    با سلام بله هر چی استفاده میکنم به مدت تایم استفاده شده اضافه میشه، با فروشنده تماس گرفتم میگه چون این تلوزیونها اصل کره هستند خود کارخانه lg بعد از تولید تلویزیونو چند روز روشن میزاره تا تست بشه آیا همچین چیزی صحت داره؟ راستی تلوزیونم lg 49lj510v هستش و خودش رسیور ماهمراره داره و تو سایت lg هم رفتم دیدم این مدل اصلا برای ایران تولید نشده و تو بخش فارسی سایت این مدلو نمیاره.
    با تشکر فراوان از پاسخگویی شما

 14. مجید گفت:

  سلام -تلویزیون led lg 42 اینچ دارم که تصویرش یک دفعه رفت و دیگه صفحه روشن نشد و چراغ دستگاه هم به صورت چشمک زن آهسته در اومده
  بعد از مدتی دوباره تلویزیون رو تو برق گذاشتم و دکمه روشنش رو زدم بعد از حدود نیم ساعت دوباره صفحه روشن شد و نمایش داد و مجددا بعد از نیم ساعت صفحه نمایش خاموش شد و به حالت قبل برگشت
  با شرکت ال جی تماس گرفتم گفتند احتمالا مین بردش سوخته و هزینش هم زیاده
  لطفا اگر احتمال دیگه ای میدید که کم هزینه باشه رو اطلاع بدید .
  سپاسگزارم

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، اظهار نظر در مورد خرابی دستگاه نیازمند عیب یابی دستگاه است اما در مورد کاهش هزینه تعمیر تلویزیون ، تعمیر بردهای الکترونیکی در مقابل تعویض، راه حل پیشنهادی گروه رایان است.

 15. فاطمه گفت:

  سلام وقت بخیر.تلویزیون ال ای دی ال جی داریم که وقتی در حال جستجو کانال بودیم خاموش شد و بعد از آن مداوم خاموش شده و روشن میشود برند ال جی نمایش داده سپس خاموش میشود.برای ریست کردن با این وضعیت چه باید بکنیم؟

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، ریست کردن تلویزیون شما در این حالت نه قابل انجام است و حتی در صورت امکان تاثیری در ایراد دستگاه شما نخواهد داشت.

 16. A.rezaei گفت:

  سلام.
  تلویزیون lg مدل 43lw310 c دارم . که گاهی اوقات ، ناگهان صدای آن تا آخر زیاد می شود ودر این حالت دیگر کنترل هم کار نمی کند و هیچ فرمانی نمی گیرد، و باید دو شاخه را از برق کشید.
  لطفا راهنمایی کنید.

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، مین برد تلویزیون شما معیوب است و در صورت قابل تعمیر بودن بین 200 تا 250 هزار تومان هزینه تعمیر تلویزیون شما خواهد بود.

 17. امانیان گفت:

  تلوزیون ال سی دی ۴۳ بلست دارم که بهش رمز دادم ۴ تا عدد و یک عدد حروف اما بعد از خاموش کردن و روشن مجدد رمز میخواد ک من ۴ تا عدد رو وارد میکنم اما با ریموت نمیشه حروف رو وارد کنم و تلوزیون قفلها لطفا کمکم کنید

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، مجموعه رایان فعالیت متمرکزی در بخش تعمیر تلویزیون بلست ندارد. اگر روی کارتن و یا دفترچه راهنمای دستگاه مراکز مشخصی برای تعمیر و سرویس مشخص شده تماس بگیرید و از مراجعه به مراکز غیر مجاز خودداری کنید.

 18. ارش گفت:

  باسلام من تلوزیون 49tcl دارم ووقتی شروبه کارمیکنه میزنه متاسفانه تلوزیون متوقف شده است وقطع میشه مشکلش چیه؟خاهشا راهنمایی فرمایید

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، نرم افزار تلویزیون شما با مشکل مواجه شده است. برای تعمیر به مراکز تخصصی تعمیر تلویزیون تی سی ال مراجعه بفرمایید.

 19. مهدی گفت:

  سلام تلویزیون ما ایکس ویژنه امروز صب که روشن کردیم صدا نداره ولی تصویر داره علتش چیه؟مرسی

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، مجموعه قطعات بخش صدا در تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی عموما در مجموعه مین برد تلویزیون طراحی شده است. بخش پردازش اطلاعات صوت ، مجموعه قطعات بخش تقویت ، خروجی صوت و بلندگوها قطعاتی هستند که ممکن است در این مجموعه معیوب شوند.

 20. الهام گفت:

  سلام. ما یه تلویزیون ال ای دی۴۲ اینچ ال جی داریم. یه بار مین بوردش رو که به خاطر ضربه مشکل پیدا کرده بود حدود دوسال پیش عوض کردیم. تا الان اوکی بوده و مشکلی نداشته. اما الان چند روزه که منوهاش به صورت خود به خود باز میشن. همزمان چراغ تمام آیکونای پایین صفحه نمایش روشن میشن. نمی دونیم‌واقعا مشکل چیه و چه باید کرد. لطفا راهنمایی بفرمایید ممنون میشم.

 21. رضا گفت:

  تلویزیون ما به تازگی بسیار سنگین کار می کند .
  به نظرتون باید چه کار کرد.

  مدل تلویزیون: samsung ua55ju6990ws

 22. رضا گفت:

  با سلام تلویزیون samsung ما به تازگی در بخش آنتن و hdmi بسیا سنگین عمل می کند برای مثال وقتی صدا می دهیم یا کانال را عوض می کنیم با تاخیر جواب می دهد. اما در سایر موارد تلویزیون بسیار روان و به آسانی عمل می کند برای مثال وقتی در مرورگر یا فلش هستیم عمل صدا دادن و سایر امکانات بسیار آسان انجام می پذیرد.
  قابل ذکر است که به تازگی زمانی که به بخش منو می رویم ، گزینه در حال پخش از کار افتاده است و می گوید این عملکرد در دسترس نیست.
  می تونم بپرسم مشکل از کجاست و چه باید کرد .

  با تشکر از خدمات شما

 23. نجفی گفت:

  ال سی دی اسنوا دارم تنظیمات اولیه زدم رنگ تصویرش خراب شد چکنم
  با سپاس

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   ریست کردن تلویزیون فقط اطلاعات را به حالت اولیه برمیگرداند. می توانید با مراجعه به منوی تنظیمات مجددا تنظیمات دلخواه را اعمال کنید.

 24. حسن اشتری مقدم گفت:

  با سلام . تلوزیون ما الجی مدل ماشین زمان1 هستش. چند مشکل تقریبا همزمان ایجاد شده است لطفا راهنمایی بفرمایید. 1-عملکرد تایم شیفت و حافظه تلوزیون کلا غیر فعال شده بطوری که هیچ کارکردی مثل عقب و جلو بردن برنامه و یا پخش ازحافظه و هیچ کاری در منوی آن نمیتوان انجام داد. 2-تلوزیون هنگامی که روشن میشود صدا ندارد بعد از 2 الی 3 دقیقه با کم و زیاد کردن صدا درست میشود. 3-در ابتدا که تلوزیون روشن میشود تصویر عادی و خوب است بعد از چند دقیقه خطهای افقی و عمودی با فاصله های زیاد از همدیگربا رنگ سبز ظاهر میشود و با گذشت زمان این خطهای سبز کمتر میگردند. ممنون از سایت خوب شما.

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، چند ایراد مختلف را نام برده اید که ممکن است عامل ایجاد همه آنها در یک بخش باشد. ساختار تلویزیون ال جی شما به گونه ای است که برای اظهار نظر در مورد تعمیر آن حتما باید تحت بررسی و عیب یابی قرار گیرد اما با توجه به اما قبلی تعمیر تلویزیون ال جی خرابی مین برد محتمل ترین ایراد در مورد دستگاه شماست.

 25. طاها منتشلو گفت:

  سلام خسته نباشید تلوزیون tcl داریم که بچمون روش قفل کودک گذاشته و رمزش رو هم چون بچست طبیعتا یادش رفته روی گزینه رست کردن تلوزیون هم رمز گذاشته چیکار کنیم رمز رو بشکونیم یا تلوزیون رو رست کنیم؟

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، در تلویزیون های tcl نسبت به تعداد رقم های کد چند کد مادر وجود دارد. تعداد رقم های کد درخواستی و مدل کامل دستگاه را قید کنید تا کد مادر تلویزیون tcl در اختیار شما گذاشته شود.

 26. حامد گفت:

  با سلام
  تلویزیون توشیبا داریم روشن میشه ولی صفحه تاریک میمونه بعد 30 ثانیه هم خاموش میشه و نمیشه بریم تنظیمات کارخانه رو بزنیم. ممنون میشم راهنمایی کنید

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، دستگاه شما ایراد داخلی داره برای چی میخواین ریست کنید؟ ریست کردن تلویزیون و یا هر وسیله دیگری یعنی برگشت تنظیمات قابل تغییر به مقادیر اولیه. یکی از ایرادهای محتمل در دستگاه شما ایراد در بخش بک لایت است.

 27. بهنام گفت:

  سلام ،،لطفا کمکم کنید خواهش میکنم،تلوزیون سامسونگ ۴۳اینج اسمارت ۲۰۱۹خریدم تنظیمات مخفی نمیدونم کدومشو زدم تصویر وارونه شد ینی ۱۸۰درجه برعکس شد چیکارکنم????

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، تنظیمات مربوط به برد tcon دستگاه را دستکار کرده اید. screen mirror اسم این گزینه در منوهای قبلی است که ممکن است با تلویزیون شما یکی باشد. توصیه ما اینست که با خونسردی و آرامش یکبار به طور کامل منوی مخفی دستگاه را بررسی کنید.

 28. مجتبی گفت:

  سلام
  تلویزیون ایکس ویژن دارم.
  کنترلش خراب شده. اومدم با پنل روی تلویزیون تنظیم کنم قفل کودک فعال شده. دیگه دکمه های روی تلویزیون هم کار نمیکنه پیغام قفل کودک میاد رو صفحه. لطفا راهنمایی بفرمایید.

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، فقط باید کنترل تلویزیون را تعمیر و یا نو خریداری کنید تا قفل کودک تلویزیون را غیر فعال کنید.

 29. سید احمد گفت:

  سلام
  تلویزیون ۵۰ اینچ اسمارت suniya دارم میخوام از حالت خاموشی ببرم به فکتور ریست یا حالت آپدیت،میخواستم دراین مورد راهنماییم کنید،درحالت خاموشی میخوام…
  باتشکر

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، متاسفانه راه حل ذهنی برای رفع ایراد ایجاد شده در تلویزیون شما در عمل امکانپذیر نیست.

   • سید احمد گفت:

    ممنون از اینکه زحمت کشیدی جواب دیدگاهمو دادی!
    خب الان دقیقا باید چیکارش کنم،ممنون میشم اگه راهنماییم کنید…

    • گروه تخصصی رایان گفت:

     با سلام ، دستگاه شما باید تعمیر بشه و با توجه به اینکه چراغ استندبای روشن می شود یا خیر تحت عیب یابی سخت افزاری قرار بگیرد و قطعات معیوب تعویض شود.

 30. سید احمد گفت:

  مشکل تلوزیونم از اینجا شروع شد چند روز قبل رفتم داخل تنظیمات یک قفل از نوع الگو واسه تلوزیون درست کردم بعدش تلوزیون رو خاموش و روشن کردم بجز کلید ولوم صدا و قطع صدا و دکمه خاموش و روشن هیچ عملکرد دیگه انجام نمید،البته هر دکمه*ای رو بزنم چراغ جلو تلوزیون چشمک میزنه!
  از ینفر پرسیدم گفت اینجور تلوزیونها ی فایل فلش دارن ک باید بریزی تو یک فلش*usb و تلوزیونو روشن کنی میره تو حالت ریکاوری و اونجا میتونی آپدیت یا فکتورریستش کنی…

  مدل تلوزیون suniya smart 50
  S-50CD7045
  احتمالا دستگاه بخاطر اون رمز الگویی که واسش درست کردم اینجوری شده،اگه فایلی هست بهم معرفی کنید خودم واردم،نرم*افزار خوندم…

 31. شکوفه گفت:

  سلام
  تلویزیون ال سی دی 32 سامسونگ دارم زدم رو منو فارسیش خاموش شد حالا تا روشن میکنم صفحه سامسونگ میاد دوباره خاموش میشه چگونه میتونم درستش کنم آیا رمز خاصی باید بزنم یا مشکل دیگه پیدا کرده ممنون میشم راهنمایی کنید

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، احتمالا سهوا یکی از گزینه‌های منوی سرویس مد دستگاه را تغییر داده‌اید. در حال حاضر دسترسی شما به این منو هم امکانپذیر نیست. مین برد تلویزیون سامسونگ شما باید تحت تعمیر نرم‌افزاری و در صورت عدم حصول نتیجه تعمیر سخت‌افزاری قرار گیرد.

 32. جبار گفت:

  سلام خسته نباشید تلویزیون رو تنظیم کارخانه کردم الان گوشیم به تلویزیون وصل نمیشه آیا باید گزینه لی در تلویزیون روشن کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، تنظیمات ساعت و تریخ دستگاه رو انجام بدین. مجددا تست کنید و نتیجه را اطلاع بدین تا در صورت نیاز باز هم راهنمایی بگیرید.

 33. رسول گفت:

  رفتم منوی مخفی سامسونگ حالت تیونیک و نیجحت موده رو عوض کردم الان روشن نمیشه صحفه سیاه میمونه لطفا راهنمایی کنید

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، بارها در بخش‌های مختلف تذکر داده ‌ایم که از دستکاری منوی مخفی دستگاه خودداری کنید. متاسفانه در تلویزیون ها امکانی شبیه فلش کردن گوشی‌ها و یا تعویض ویندوز در کامپیوترها وجود ندارد. دستگاه شما از نظر نرم افزاری آسیب دیده و نسبت به نوع مدل باید تحت تعمیر نرم افزاری و در صورت ممکن نبودن تعویض قطعه سخت افزاری قرار گیرد.

   • رسول گفت:

    سلام بله متاسفانه کاری برایش نتونستن بکنند با فلش و غیره چون رفته بودن منوی مخفی و یک گرینه رو غیرفعال کرده بودن بردش سوخته بود نسبت به تغییر برد انجام میدن الان یک نیم میلیون میخان ماهم نداریم سامسونگ 49 اینچ

 34. محمد گفت:

  سپاس از این سرعت عمل وپاسخ گویی مطمن هستم در کار خود موفقیت های ربادی کیب خواهید کرد

 35. گروه تخصصی رایان گفت:

  با سلام، با استفاده از دوربین گوشی یا هر دوربین دیجیتال دیگری ابتدا ریموت کنترل تلویزیون را تست کنید. دریافت حتی یک فرمان توسط تلویزیون می‌تواند نشانه سلامت مسیر دریافت فرمان بوسیله تلویزیون باشد.

 36. محمد امیر قبادی گفت:

  سلام از کجا باید بفهمم تلویزیون ما از اینترنت پشتیبانی میکنه یا ن؟ ال جی ۲۰۱۶ هستش ال ای دی

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام،
   1- وجود سوکت LAN در پشت تلویزیون
   2-بررسی دستگاه از نظر وجود منوی تنظیمات اتصال به شبکه اینترنت
   2-اطلاعات دفترچه راهنما و مشخصات فنی

 37. بهزاد گفت:

  سلام تلویزیون ایولی ۵۵خریدم کانال دیجتال بالا نمیاره ریسیورش هنگ می کنه کلی مشکل دگه هم داره چه راهکاری پیشنهاد می کنید

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، ابتدا از یک نصاب تلویزیون کمک بگیرید و یا با مراجعه به دفترچه راهنما سعی کنید تلویزیون را به شکل صحیح نصب کنید. در صورت وجود دوباره مشکلات باید به بخش تعمیر تلویزیون ال جی مراجعه کنید.

 38. مهدی گفت:

  سلام خسته نباشید تلوزیون جی پلاس موقع تعویض کانال گیر میکند و با کمی تاخیر طولانی کانال عوض میشه

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، ابتدا کانال یابی مجدد انجام دهید. قدم دوم میتواند استفاده از ریست تلویزیون باشد. اگر با این اقدامات اولیه نتیجه نگرفتید با از خدمات بخش تعمیر تلویزیون جی پلاس استفاده کنید.

 39. سلام ببخشید تلویزیون ما جنرال کره اسمارت هست تازه خریدیم وقتی که میزنیم کانال یابی کشور ایران رو نمیاره فقط کشور عراق هست و بخاطر اون کانال هارو درست نمیاره میشه راهنمایی کنید دمتون گرم

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، متاسفانه تعداد زیادی از مدل‌های تلویزیون هایی مانند جنرال، جنرال گلد، جنرال کره با فرکانس های تلویزیون کشور ما همخوانی ندارند. این تلویزیون ها عمدتا به صورت قاچاق وارد می شوند و نظارتی روی کیفیت فنی آنها نیست. در بخش تعمیرات تلویزیون تنها راه حل مشکل این تلویزیون ها تعویض مین برد با مدل های مشابه اما متناسب با شرایط کشور ایران است.

 40. Farrokh گفت:

  سلام و خسته نباشید خدمت شما و همگاران محترمتان،من تلویزیون دوو دارم الان حدود یکهفته یی هستش که wifi و skyshareاز وار افتاده، هر کاری هم میکنم درست نمیشه،حتی ریسرت کارخونه یی هم کردم،راهنمایی کنید ممنون میشم

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، تلویزیون را ریست کنید. سپس کلیه تنظیمات اولیه مانند تنظیم کشور، تاریخ، ساعت و … را به شکلی که قبلا بوده تنظیم کنید. در این بخش می‌توانید با انتخاب سایر گزینه‌ها تنظیمات را تغییر دهید. اگر هنوز مشکل پابرجا باشد لازم است که به متخصصین تعمیرات تلویزیون دوو مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ