تعمیر تلویزیون بلست

بلست یکی از مدل هایی است که طی یکی دو سال گذشته روند افزایشی خوبی در بخش فروش تلویزیون های ال ای دی به دست آورده است. کیفیت خوب تصویر و قیمت مناسب پارامترهایی است که مشتزیان را برای خرید تلویزیون بلست قانع می‌کند. در ادامه به بررسی مراحل تعمیر تلویزیون بلست مدل 55sb220b در یکی از موارد مراجعه می‌پردازیم.

پنل فول اچ دی نقطه قوت این مدل از تلویزیون های بلست است و در عین حال امکان ضبط روی فلش هم یکی از آپشن هایی است که مورد علاقه مصرف کنندگان است. شاید تنها نقطه ضعفی که بتوان در مشخصات فنی دستگاه پیدا کرد استفاده از بک لایت شاخه‌ای در پنل این مدل است. بک لایت شاخه‌ای ساده‌ترین نوع بک لایت به شمار می‌رود.

تلویزیون بلست با مدل کد BTV-55SB220B و ایراد قطع شدن تصویر تلویزیون به بخش تعمیرات تلویزیون مجموعه رایان مراجعه کرده است. بعد از روشن شدن تلویزیون برای چند ثانیه لوگوی بلست ظاهر می شود و سپس تصویر قطع می شود. با بررسی دقیق‌تر و عیب یابی ابتدایی ایراد بک لایت و خرابی لامپ های این بخش بعنوان محتمل‌ترین گزینه شناخته می‌شود.

تعمیر بک لایت تلویزیون بلست

همانطور که گفتیم در این مدل از تلویزیون های بلست از بک لایت شاخه‌ای استفاده شده است اما بر خلاف معمول شاخه‌های بک لایت به صورت عمودی و در یک مدار به صورت سری چیده شده‌اند. مدار بندی سری باعث می شود خرابی حتی یکی از لامپ‌ها باعث قطع شدن جریان مدار و خاموشی همه لامپ‌ها شود. شکل ظاهری این خرابی قطع شدن تصویر تلویزیون است اما بقیه کارکردهای تلویزیون بدون مشکل است، تلویزیون صدا دارد و ریموت کنترل هم به درستی کانال ها را تغییر می‌دهد.

همانطور که در همه نوشته های مربوط به تعمیر بک لایت تلویزیون گفتیم دو راهکار اصلی برای تعمیر بخش بک لایت وجود دارد :

تعمیر بک لایت : تعویض لامپ های معیوب و بهینه سازی لامپ های سالم

تعویض بک لایت : تعویض کامل همه لامپ های سالم و خراب بک لایت با نمونه نو

با توجه به عمر کوتاه دستگاه در تعمیر تلویزیون بلست مدل 55sb220b گزینه تعمیر بک لایت می‌تواند مقدار زیادی هزینه تعمیرات تلویزیون را کاهش داده و در عین حال اطمینان لازم از تعمیر صحیح دستگاه را به ما بدهد. به شرطی که مراحل تعمیر بک لایت تلویزیون به دقت انجام شود و در آخر حتما از اصلاحیه بک لایت برای کاهش استهلاک این بخش استفاده شود.

تعمیر بک لایت تلویزیون بلست-min

در بخش اصلاحیه یکی از اقداماتی که در این مدل از تلویزیون های بلست قابل انجام است اضافه کردن چسب حرارتی بک لایت است. از نکات مثبت بک لایت تلویزیون بلست 55sb220b استفاده از پیچ برای نگهداری بهتر شاخه‌ها است. اضافه شدن چسب بک لایت باعث اتصال بهتر شاخه‌ها به شاسی اصلی تلویزیون و انتقال بهتر حرارت می شود. کاهش حرارت لامپ‌های بک لایت تاثیر زیادی در افزایش عمر مفید لامپ‌ها خواهد داشت.

تعمیر تلویزیون بلست از جمله خدمات مجموعه تخصصی رایان است که در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می توانید با بخش مشاوره رایان تماس بگیرید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ