5 چشمک در تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سونی

  5 چشمک در تلویزیون سونی

همانطور که در بخش چشمک زدن چراغ جلوی تلویزیون سونی توضیح دادیم عیب یابی خود کار در تلویزیونهای سونی با کمک چشمک زدن چراغ استندبای نمایانگر می شود و محدوده ایراد را با یک تعداد چشمک خاص نشان می دهد. در ابتدای نقشه فنی هر یک از مدلهای تلویزیون سونی جدولی جداگانه جهت تعداد چشمک ها و ایراد معادل های آن تعداد چشمک در نظر گرفته شده اما برخی از انها مشترک بوده و در تعداد زیادی از مدل ها نشان دهنده یک ایراد است.مثلا در تلویزیون های CRT سونی در صورت خارج شدن لامپ تصویر تلویزیون از حالت سلامت کامل معمولا این عیب یاب فعال شده و در عین حال که تلویزیون روشن بوده وتصویر دارد چراغ جلوی تلویزیون 5 بار چشمک می زند.

لامپ تصویر تلویزیون

لامپ تصویر در تلویزیونهای CRT وظیفه نمایش تصویر در واقع همان نقش پنل در تلویزیونهای LED و LCD را دارد که البته یکی از قطعاتی است که میزان ساعت کار نقش مهمی در سلامت آن دارد. لامپ تصویر در تلویزیونهای CRT  بسته به نوع و کیفیت لامپ عمر مفیدی حدود 5 سال دارند و بعد از این مدت به مرور کنتراست و شفافیت اولیه خود را از دست می دهند و به اصطلاح ضعیف می شوند.

لامپ تصویر در تلویزیونهای رنگی از سه GUN یا تفنگ الکترونیکی تشکیل شده که هر کدام از آنها وظیفه ساخت یکی از سه رنگ اصلی را دارند. ضعیف شدن لامپ تصویر در واقع عبارتی است که برای ضعیف شدن میزان تابش الکترونی این سه GUN استفاده می شود و  اتفاقی که در عمل می افتد این است که با ضعیف شدن یکی از این GUN ها که کاتد نامیده می شود رنگهای دیگر بیشتر دیده شده و زمینه تصویر به آن رنگ متمایل می شود مثلا با ضعیف شدن کاتد سبز در تلویزیون رنگ قرمز غالب می شود و زمینه تصویر به رنگ صورتی در می آید.

تعمیر تلویزیون سونی

اقدام استاندارد برای تعمیر تلویزیون سونی در این حالت تعویض کامل لامپ تصویر تلویزیون است که بنابر دلایل مختلف مقرون بصرفه نیست و در عین حال شارژ کردن لامپ تصویر تلویزیون ( که در عمل و در بخش تعمیرات تلویزیون برخلاف تصوری است که ممکن است از کلمه شارژ در ذهن ایجاد شود ) اقدام مناسبی مخصوصا در مورد تلویزیون های سونی نیست چرا که تجربه نشان داده این اقدام به سرعت و با گذشت زمانی حدود چند روز به حالت اولیه بر می گردد.

 

تعویض لامپ تصویر تلویزیون سونی

وضعیت حاد لامپ تصویر و گرایش تصویر به رنگ قرمز(reddish)

 

با توجه به مقرون بصرفه نبودن تعویض لامپ تصویر ضعیف در ایراد 5 چشمک در تلویزیون سونی انجام تنظیمات لامپ تصویر و بهبود نسبی وضعیت تصویر تنها پیشنهاد قابل انجام در این بخش است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ