ریست کردن تلویزیون (بازگشت به تنظیمات کارخانه ای)

ریست کردن تلویزیون,تعمیر تلویزیون

آنچه در این نوشته خواهید خواند

ریست کردن تلویزیون (بازگشت به تنظیمات کارخانه ای) یکی از اقداماتی است که خیلی از مصرف کنندگان بعنوان اولین و در دسترس ترین اقدام برای تعمیر تلویزیون و سایر دستگاههای خود دیجیتال خود انتخاب می‌کنند. ریست تلویزیون در برندهای مختلف با روش‌های متفاوتی انجام می‌شود. در ادامه همراه با متخصصین تعمیر تلویزیون رایان تی وی روش ریست کردن تلویزیون در برندهای مختلف را بررسی می‌کنیم.

تمام تلویزیونها از هر برند و مدلی که باشند در منوی تنظیمات خود گزینه ای به نام reset factory یا تنظیمات کارخانه ای دارند که معنای آن بازگشت به تنظیماتی است که تلویزیون در مرحله پس از تولید و قبل از اولین استفاده دارند. با انتخاب این گزینه در منوی تلویزیون تمام تنظیماتی که مصرف کننده آنها را تغییر داده به حالت اول برمی گردد، برخی از اطلاعات دستگاه مانند نتیجه جستجوی کانالهای دستگاه پاک می شود و تنظیماتی مانند رنگ و نور در حد وسط قرار می گیرند و برخی دیگر مانند میزان صدا بر اساس نظر طراحان دستگاه روی یک میزان متوسط رو به پایین قرار می گیرد.

 

بیشتر بخوانید : تعمیر تلویزیون ال جی

ریست کردن تلویزیون در برندهای مختلف

تلویزیون‌های مختلف معمولا دارای دو نوع ریست کردن (بازگشت به تنظیمات کارخانه) هستند:

 • ریست تنظیمات تصویر و صدا:

این نوع ریست کردن فقط تنظیمات مربوط به تصویر و صدا را به مقادیر اولیه تغییر می‌دهد. برای انجام این نوع ریست باید به بخش تنظیم صدا و تصویر در منوی تنظیمات تلویزیون مراجعه کنید.

 • ریست کلی تلویزیون:

این نوع ریست تلویزیون همه تنظیمات تلویزیون را به مقادیر اولیه بازگشت می‌دهد. بعد از انجام ریست کلی تلویزیون باید مراحل مختلف راه‌اندازی اولیه تلویزیون مانند کانال یابی ، تنظیمات شبکه و غیره را انجام دهید.

هرچند ممکن است بعضی مصرف کنندگان پس از ریست کردن تلویزیون برای تنظیم مجدد آن با مشکل مواجه شوند اما پیدا کردن برخی از گزینه‌ها، مخصوصا در تلویزیون‌های جدید که منوی تنظیمات گسترده‌ای دارند به راحتی امکان‌پذیر نیست و بازگرداندن تلویزیون به تنظیمات اولیه کار ساده تری است. در ادامه  روش ریست کردن تلویزیون‌ها و برخی نکات تنظیم مجدد آنها را به اختصار شرح می‌دهیم:

ریست کردن تلویزیون

بیشتر بخوانید : تعمیر تلویزیون سامسونگ

 

ریست کردن تلویزیون (نکات عمومی برای تمام برندها)

معمولا در منوی تنظیمات تلویزیون‌ها دو گزینه اول مربوط به تصویر و صدا است. معمولا در هر یک از این تنظیمات، گزینه ریست جداگانه وجود دارد که می‌توانیم از آن استفاده کنیم.

گزینه ریست صدا و تصویر تلویزیون معمولا آخرین گزینه این بخش‌ها است که تنظیمات اجزاء آن مثل کنتراست و رنگ و نور زمینه را به حد میانگین آنها برمی گرداند و یا مثلا در بخش صدا مقدار bass و treble  را در حد وسط (در اکثر تلویزیونها 50 از 100) قرار می دهد.

توجه داشته باشید که ریست کردن هر یک از گزینه‌های تصویر و صدا اطلاعات بخش های مختلف آنها را به مقادیر اولیه برمگشت می‌دهد. مثلا در گزینه تنظیم تصویر در حالت درخشان میزان نور زمینه تلویزیون در حالت اولیه 100% در نظرفته شده است که کاربر می تواند در همین حالت درخشان میزان نور زمینه را تغییر دهد و با ریست کردن گزینه تصویر مقدار نور زمینه به همان 100% بر می گردد.

 

ریست کردن تلویزیون ال جی

فعال و غیر فعال کردن حالت مغازه در تلویزیون (SHOP MODE)

قرار گرفتن تلویزیون در حالت مغازه باعث می‌شود اطلاعات مشخصات فنی دستگاه در کناره‌های تصویر نمایش داده شود. این حالت که بسیاری از مصرف کنندگان با نام (نمایش تبلیغات در کناره‌های تصویر تلویزیون) آن را توضیح می‌دهند مخصوص زمانی است که تلویزیون به اصطلاح در ویترین گذاشته شده باشد. در حالت مغازه به غیر از نمایش در کناره‌های تصویر، معمولا هر 5 دقیقه یک بار همه تنظیمات تصویر و صدای تلویزیون به شفاف‌ترین حالت ممکن تغییر پیدا می‌کند تا خریدار با کیفیت‌ترین صدا و تصویر ممکن را دریافت کند. برای فعال و غیر فعال کردن حالت مغازه معمولا باید به منوی تنظیمات تلویزیون مراجعه کنید. در بعضی مدل‌ها برای دسترسی به این تنظیمات لازم است که تلویزیون را ریست کنید.

بیشتر بخوانید : فعال شدن گزینه shop mode در تلویزیون سامسونگ

 

مراحل ریست تلویزیون

برای ریست کردن تلویزیون ابتدا باید آن را روشن کنید و اجازه دهید راه‌اندازی اولیه به طور کامل اجرا شود. سپس منوی تنظیمات را باز کنید. گزینه ریست فکتوری تلویزیون معمولا در گروههای آخر منو قرار می گیرد و پس از انتخاب مجددا سوال می شود که از انجام آن مطمئن هستید یا خیر ؟ معمولا بعد از انتخاب ( بله ) دستگاه برای چند لحظه مکث می کند و بعضی دستگاهها به حالت استندبای برمی گردند و با روشن کردن مجدد ابتدا منوی زبان و منطقه و سپس محل استفاده که محل کاربری دستگاه است و  می تواند منزل و یا فروشگاه انتخاب شود که در صورت انتخاب فروشگاه تنظیمات کلی به نحوی که دستگاه در ویترین یک فروشگاه قرار می گیرد تغییر می کند و مثلا DEMO (نمایش اطلاعات و امکانات دستگاه روی تصویر اصلی) دستگاه فعال می شود و یا کلید های جلوی دستگاه برای جلوگیری از دستکاری احتمالی کار نمی کند.

پس از این مرحله وارد بخش کانال یابی می شویم که می تواند به صورت اتوماتیک یا دستی باشد که در تلویزیونهای دارای دیجیتال داخلی باید سرچ اتوماتیک و جستجوی کانالهای دیجیتال پس از اطمینان از وصل آنتن مناسب انتخاب شود. در انتها هم گزینه ذخیره تغییرات انجام شده انتخاب و تنظیم دستگاه پایان می یابد.

 

ریست کردن تلویزیون سامسونگ بدون کنترل

ریست کردن تلویزیون سامسونگ با استفاده از کنترل با چند روش مختلف انجام می‌شود. اما سوالی که در این بخش می‌خواهیم به آن بپردازیم روش ریست کردن تلویزیون سامسونگ بدون استفاده از ریموت کنترل است.

ممکن است تلویزیون سامسونگ شما به دلیل تغییرات نرم‌افزاری مشکلاتی داشته باشد که نتوانید از مسیر عادی برای ریست کردن ان اقدام کنید و یا کنترل تلویزیون را در اختیار نداشته باشید. در این زمان می‌توانید از روش ریست کردن تلویزیون سامسونگ بدون کنترل استفاده کنید.

 • تلویزیون را روشن کنید و حداقل 3 ثانیه صبر کنید تا راه‌اندازی اولیه به طور کامل اجرا شود.
 • کلید پاور تلویزیون را فشار دهید و حداقل به مدت 15 ثانیه نگهدارید.
 • در این زمان تلویزیون هوشمند شما باید ریست شده باشد.

روش‌های دیگری مانند استفاده از اپلیکشن‌های مختلف برای تنظیم و ریست تلویزیون سامسونگ بدون کنترل اصلی وجود دارد اما روش فیزیکی که در بالا توضیح دادیم ساده‌ترین روش است.

بیشتر بخوانید : ریست تلویزیون ال جی

ریست کردن منوی مخفی تلویزیون

قبل از آن که بخواهیم راجع به این موضوع تضیح دهیم لازم است بگوییم که در چه مواقعی لازم است که از گزینه ریست کردن منوی مخفی تلویزیون استفاده کنیم.

برخی از تلویزیون‌ها دارای تنظیماتی هستند که با نام منوی مخفی نامیده شده و با زدن کدهای خاصی ظاهر می‌شود. این تنظیمات مختص تعمیرکاران تلویزیون است و برای وارد شدن به آن باید اطلاعات کافی داشته باشید چرا که کوچکترین تغییر در آن می‌تواند باعث ایجاد تغییرات اساسی و بزرگ در تلویزیون شما شود. متاسفانه بسیاری از کاربران بدون داشتن اطلاعات کافی و تنها با به دست آوردن روش ورود به منوی مخفی تلویزیون، وارد شده و گزینه‌های مختلف را تغییر می‌دهند، اما به جای ایجاد تغییر مثبت در تلویزیون با ایرادهایی مانند روشن نشدن، از کار افتادن کنترل و موارد مشابه مواجه می‌شوند.

این افراد در آخر به دنبال روش‌هایی برای ریست کردن منوی مخفی تلویزیون و یا ریست کردن تلویزیون بدون کنترل هستند تا بتوانند بدون روشن کردن، تلویزیونی که حالا دچار مشکل نرم‌افزاری شده را ریست کنند. در بین برندهای مختلف، تلویزیون‌های سامسونگ به دلیل روش ورود ساده‌تر به منوی مخفی و دسترسی به اطلاعات آن در اینترنت بیشتر با این مشکل مواجه می‌شوند.

ریست کردن تلویزیون

ریست کردن تلویزیون در برخی مدل های تلویزیون و سایر لوازم صوتی و تصویری می‌تواند باعث از دست رفتن اطلاعات و یا تغییراتی شود که قابل برگشت نباشد، قبل از انجام هرگونه اقدامی با متخصصین بخش مشاوره تعمیرات تلویزیون تماس بگیرید.

132 پاسخ

 1. با عرض سلام و خسته نباشید.
  آل سی دی 42 جی وی سی. یکدفعه رنگ آمیزی ال سی دی بهم ریخت و فقط
  صورت اشخاص را نورانی نشان میدهد.با تنظیمات هم مشکل حل نشد.ریست فکتوری هم ندارد.لطف بفرمایید راهنمایی نمایید.

  1. با سلام ، مسیر پردازش تصویر و اجزاء آن ، مین برد و برد تی کان و پنل تلویزیون است. ایجاد اشکال در کار هر یک از این بخش ها می تواند منجر به ایجاد اشکال به صورت های مختلف در تصویر تلویزیون شود. بهم ریختگی تصویر به صورت های مختلفی ایجاد می شود مثل تغییر فاز رنگ ها ، نگاتیو شدن تصویر که هر یک آنها دلیل خاص و تعمیر آن پروسه متفاوتی دارد. در صورت تمایل با بخش مشاوره تعمیر تلویزیون تماس و با ارسال عکس از ایراد دستگاه و مشخص کردن مدل دقیق می توانید توضیحات کامل تری دریافت کنید.

   1. سلام خسته نباشین تلوزیون uneva 55 تنظیمات کارخانه شده بعد ی ارور میاره سیستم اندروید بارگیری نمی شود. اطلاعات شما ممکن است خراب باشد. اگر همچنان این پیام را دریافت می‌کنید، ممکن است لازم باشد بازنشانی کارخانه‌ای انجام دهید و تمام داده‌های کاربر ذخیره شده در این دستگاه را پاک کنید.فرمت میزنی ی صحفه میاره میره این کارو تکرار میکنه تا دو دیقه بعد دوباره این اخطارو میاره تلاش دوباره میزنی بازهم همینه مشکلش. ممنون

 2. سلام
  مشکل تلوزیون اسمارت ال‌جی ما که خود به خود خاموش و روشن میشود چیست؟ و تا موقعی که از برق نکشیم همینطور خاموش و روشن میشود
  ولی بعضی وقتها خود به خود درست میشود !

 3. باسلام ودرود،تلویزیون دووطرح ال سی دارم که خاموش شدودیگه روشن نمیشود.البته چراغ استانبای آن روشن وخاموش میشه ولی ازکنترل که میخواهیم روشنش کنیم روشن نمیشه.واین سیستمش حتما”بایدازکنترل روشن شود.لطفا”راهنمایی کنید.باتشکرازسایت بسیارخوب شما.

  1. با سلام ، در تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی وقتی پنل تلویزیون دچار شکستگی می شود دستگاه روشن می شود و حتی در بخش های سالم تصویر هم دارد اما در تلویزیون های پلاسما در صورت شکستگی پنل بدلیل ساختار خاصی که دارند دستگاه روشن نمی شود.

 4. سلام تلوزیون اسمارت ال جی دارم سه بعدی. کنترل جادویی اون جدیدا کار نمیکنه تا وقتی ک ی مدت از روشن بودن تلوزیون بگذره مشکل چیه

  1. با سلام ، در اقدام اول کنترل را از تلویزیون disconnect و مجددا connect کنید. در صورت عدم ایجاد تغییر باید از طرق آزمون و خطا و تعویض قطعات محدوده ایراد را مشخص کنید.

 5. سلام تلویزیون ما tcl smart هست وقتی روشن میکنم رو مارک tcl هنگ میکند و نمی اید،من چند بار روشن و خاموش میکنم تا اینکه روشن میشود مشکل کجاست؟

  1. با سلام ، مین برد تلویزیون شما معیوب است. تعمیر بخش نرم افزار ، تعویض قطعات بخش نرم افزار و تعویض کامل مین برد راه ها مختلف تعمیر تلویزیون الجی شماست.

 6. سلام
  ما تلوزیون ال جی ۴۲ داریم وقتی فلش وصل میکنیم فیلم سینمایی پخش میشه اما بعد ۱۵ تا ۲۰ دقیقه فیلم قطع میشه و از فیلم خارج میشه
  اما در فیلم های سریال کاملا بدون مشکلی پخش میشه
  با فلش های دیگه و فرمت های دیگه هم امتحان کردم ولی نشد

  1. با سلام ، نوع فایل و مشخصات فنی سریال ها را با فیلم ها مقایسه کنید. طبیعتا تلویزیون شما قادر به تشخیص محتوای فایل ها نیست و قطع شدن پخش بدلیل اشکال فنی است.

 7. با سلام.
  یک تلویزیون ۴۲ اینچ هوشمند دوو خریدم که خیلی از بابت هوشمند بودنش اذیت شدم. با هزار دنگ و فنگ به نت وصل میشه نرم افزار هم به سختی نصب میشه ولی کار نمیده. جدیدا برای روشن شدن هم آزاردهنده شده. دلمون نمیاد بفروشیم و دیگران رو مبتلا به این سرطان کنیم.
  حالا می خواهم ببینم راهی هست آندرویدش رو از کار بندازم و صرفا از تلویزیون استفاده کنم؟
  یعنی وقتی روشن میشه مستقیما بره روی تلویزیون و آندروید فعال نشه.
  ممنون.
  یاعلی.

  1. با سلام ، گروه رایان فعالیت تخصصی در زمینه تعمیر تلویزیون دوو ندارد اما استفاده از تلویزیون شما بدون نرم افزار اندروید امکانپذیر نیست.

 8. با سلام تلوزیون من LG هستش هروقت بعد خاموش کردن روشنش میکنم باید دوباره زبان ،کشور و شبکه هارو جستجو کنم یعنی بعد از خاموش کردن ریست فاکتوری میشه آگه میشه کمک کنید ممنون

  1. با سلام ، برای تعمیر این ایراد در مدل های مختلف ، راه حل های متفاوتی وجود دارد : از تعمیر برد که شامل تعویض قطعات است تا تعویض کامل برد.

 9. سلام حدود۲سال میشه از ال سی دی سامسونگ استفاده نکردم وتوانباربوده الان ک میخوام ازش استفاده کنم دوشاخه روبه محافظ وصل میکنم چراغ قرمزپایین دستگاه روشن میشه همین که کلیدپاورکناردستگاه رومیزنم محافظ میپره،علت چیه؟ باتشکر

  1. با سلام ، معمولا وقتی اولیه برد پاور ایراد اتصالی داشته باشد باعث سوختن فیوز ورودی دستگاه می شود اما در دستگاه شما چنین نیست. با توجه به احتمال آسیبی که ممکن است ایجاد شود از متخصصین تعمیرات برای چک کردن دستگاه کمک بگیرید.

 10. سلام تلویزیون ال جی مدل 55la620v دارم الان چن وقته از طریق وای فا به گوشی وصل نمیشه یا درحال وصل شدنه تلوزیون خاموش میشه و دوباره روشن میشه مشکلش چیه ریست فکتوری کنم درست میشه

  1. با سلام ، محتمل ترین ایراد ، ایجاد اشکال نرم افزاری است. می توانید بعنوان اولین اقدام در تعمیر تلویزیون ال جی خود آن را ریست کنید اما مراقب باشید چرا که کامنت های زیادی ارسال می شود که ریست کردن تلویزیون باعث آسیب دیدگی آن شده است !!!!

 11. با عرض سلام و خسته نباشید
  بنده تازه یک تلویزیون lg خریدم وقتی میرم تو تنظیمات و مدت استفاده از تلویزیونو میزنم مینویسه 75 ساعت استفاده شده. آیا این به این معنیه که قبلا استفاده شده یا شاید تو مراحل تست اینقدر کار کرده باشه؟ آیا این طبیعیه که 75 ساعت کارکرد میزنه؟

  1. با سلام ، می توانید مدت ساعت مشخصی از دستگاه استفاده کنید و چک کنید که برابر با مدت زمان استفاده به تایم اضافه می شود یا خیر.

   1. با سلام بله هر چی استفاده میکنم به مدت تایم استفاده شده اضافه میشه، با فروشنده تماس گرفتم میگه چون این تلوزیونها اصل کره هستند خود کارخانه lg بعد از تولید تلویزیونو چند روز روشن میزاره تا تست بشه آیا همچین چیزی صحت داره؟ راستی تلوزیونم lg 49lj510v هستش و خودش رسیور ماهمراره داره و تو سایت lg هم رفتم دیدم این مدل اصلا برای ایران تولید نشده و تو بخش فارسی سایت این مدلو نمیاره.
    با تشکر فراوان از پاسخگویی شما

 12. سلام -تلویزیون led lg 42 اینچ دارم که تصویرش یک دفعه رفت و دیگه صفحه روشن نشد و چراغ دستگاه هم به صورت چشمک زن آهسته در اومده
  بعد از مدتی دوباره تلویزیون رو تو برق گذاشتم و دکمه روشنش رو زدم بعد از حدود نیم ساعت دوباره صفحه روشن شد و نمایش داد و مجددا بعد از نیم ساعت صفحه نمایش خاموش شد و به حالت قبل برگشت
  با شرکت ال جی تماس گرفتم گفتند احتمالا مین بردش سوخته و هزینش هم زیاده
  لطفا اگر احتمال دیگه ای میدید که کم هزینه باشه رو اطلاع بدید .
  سپاسگزارم

  1. با سلام ، اظهار نظر در مورد خرابی دستگاه نیازمند عیب یابی دستگاه است اما در مورد کاهش هزینه تعمیر تلویزیون ، تعمیر بردهای الکترونیکی در مقابل تعویض، راه حل پیشنهادی گروه رایان است.

 13. سلام وقت بخیر.تلویزیون ال ای دی ال جی داریم که وقتی در حال جستجو کانال بودیم خاموش شد و بعد از آن مداوم خاموش شده و روشن میشود برند ال جی نمایش داده سپس خاموش میشود.برای ریست کردن با این وضعیت چه باید بکنیم؟

  1. با سلام ، ریست کردن تلویزیون شما در این حالت نه قابل انجام است و حتی در صورت امکان تاثیری در ایراد دستگاه شما نخواهد داشت.

 14. سلام.
  تلویزیون lg مدل 43lw310 c دارم . که گاهی اوقات ، ناگهان صدای آن تا آخر زیاد می شود ودر این حالت دیگر کنترل هم کار نمی کند و هیچ فرمانی نمی گیرد، و باید دو شاخه را از برق کشید.
  لطفا راهنمایی کنید.

  1. با سلام ، مین برد تلویزیون شما معیوب است و در صورت قابل تعمیر بودن بین 200 تا 250 هزار تومان هزینه تعمیر تلویزیون شما خواهد بود.

 15. تلوزیون ال سی دی ۴۳ بلست دارم که بهش رمز دادم ۴ تا عدد و یک عدد حروف اما بعد از خاموش کردن و روشن مجدد رمز میخواد ک من ۴ تا عدد رو وارد میکنم اما با ریموت نمیشه حروف رو وارد کنم و تلوزیون قفلها لطفا کمکم کنید

  1. با سلام ، مجموعه رایان فعالیت متمرکزی در بخش تعمیر تلویزیون بلست ندارد. اگر روی کارتن و یا دفترچه راهنمای دستگاه مراکز مشخصی برای تعمیر و سرویس مشخص شده تماس بگیرید و از مراجعه به مراکز غیر مجاز خودداری کنید.

 16. باسلام من تلوزیون 49tcl دارم ووقتی شروبه کارمیکنه میزنه متاسفانه تلوزیون متوقف شده است وقطع میشه مشکلش چیه؟خاهشا راهنمایی فرمایید

  1. با سلام ، نرم افزار تلویزیون شما با مشکل مواجه شده است. برای تعمیر به مراکز تخصصی تعمیر تلویزیون تی سی ال مراجعه بفرمایید.

  1. با سلام ، مجموعه قطعات بخش صدا در تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی عموما در مجموعه مین برد تلویزیون طراحی شده است. بخش پردازش اطلاعات صوت ، مجموعه قطعات بخش تقویت ، خروجی صوت و بلندگوها قطعاتی هستند که ممکن است در این مجموعه معیوب شوند.

 17. سلام. ما یه تلویزیون ال ای دی۴۲ اینچ ال جی داریم. یه بار مین بوردش رو که به خاطر ضربه مشکل پیدا کرده بود حدود دوسال پیش عوض کردیم. تا الان اوکی بوده و مشکلی نداشته. اما الان چند روزه که منوهاش به صورت خود به خود باز میشن. همزمان چراغ تمام آیکونای پایین صفحه نمایش روشن میشن. نمی دونیم‌واقعا مشکل چیه و چه باید کرد. لطفا راهنمایی بفرمایید ممنون میشم.

   1. سلام خسته نباشید از تلویزیون اسنوا اندروید استفاده میکنم تنظیم ساعت شو دست کاری کردم الان روشن میکنم بعد ۵ ثانیه خودکار خاموش میشه تو این پنج ثانیه کار نمیکنه میشه بگین چکار کنم

    1. با سلام، مین برد تلویزیون شما مشکل نرم افزاری پیدا کرده است. برای تعمیر تلویزیون اسنوا شما در این حالت اقدامات بسیار محدودی در بخش تعمیر مین برد می توان انجام داد. راه حل اصلی تعمیر تلویزیون اسنوا در این حالت تعویض مین برد است.

 18. با سلام تلویزیون samsung ما به تازگی در بخش آنتن و hdmi بسیا سنگین عمل می کند برای مثال وقتی صدا می دهیم یا کانال را عوض می کنیم با تاخیر جواب می دهد. اما در سایر موارد تلویزیون بسیار روان و به آسانی عمل می کند برای مثال وقتی در مرورگر یا فلش هستیم عمل صدا دادن و سایر امکانات بسیار آسان انجام می پذیرد.
  قابل ذکر است که به تازگی زمانی که به بخش منو می رویم ، گزینه در حال پخش از کار افتاده است و می گوید این عملکرد در دسترس نیست.
  می تونم بپرسم مشکل از کجاست و چه باید کرد .

  با تشکر از خدمات شما

  1. ریست کردن تلویزیون فقط اطلاعات را به حالت اولیه برمیگرداند. می توانید با مراجعه به منوی تنظیمات مجددا تنظیمات دلخواه را اعمال کنید.

 19. با سلام . تلوزیون ما الجی مدل ماشین زمان1 هستش. چند مشکل تقریبا همزمان ایجاد شده است لطفا راهنمایی بفرمایید. 1-عملکرد تایم شیفت و حافظه تلوزیون کلا غیر فعال شده بطوری که هیچ کارکردی مثل عقب و جلو بردن برنامه و یا پخش ازحافظه و هیچ کاری در منوی آن نمیتوان انجام داد. 2-تلوزیون هنگامی که روشن میشود صدا ندارد بعد از 2 الی 3 دقیقه با کم و زیاد کردن صدا درست میشود. 3-در ابتدا که تلوزیون روشن میشود تصویر عادی و خوب است بعد از چند دقیقه خطهای افقی و عمودی با فاصله های زیاد از همدیگربا رنگ سبز ظاهر میشود و با گذشت زمان این خطهای سبز کمتر میگردند. ممنون از سایت خوب شما.

  1. با سلام ، چند ایراد مختلف را نام برده اید که ممکن است عامل ایجاد همه آنها در یک بخش باشد. ساختار تلویزیون ال جی شما به گونه ای است که برای اظهار نظر در مورد تعمیر آن حتما باید تحت بررسی و عیب یابی قرار گیرد اما با توجه به اما قبلی تعمیر تلویزیون ال جی خرابی مین برد محتمل ترین ایراد در مورد دستگاه شماست.

 20. سلام خسته نباشید تلوزیون tcl داریم که بچمون روش قفل کودک گذاشته و رمزش رو هم چون بچست طبیعتا یادش رفته روی گزینه رست کردن تلوزیون هم رمز گذاشته چیکار کنیم رمز رو بشکونیم یا تلوزیون رو رست کنیم؟

  1. با سلام ، در تلویزیون های tcl نسبت به تعداد رقم های کد چند کد مادر وجود دارد. تعداد رقم های کد درخواستی و مدل کامل دستگاه را قید کنید تا کد مادر تلویزیون tcl در اختیار شما گذاشته شود.

 21. با سلام
  تلویزیون توشیبا داریم روشن میشه ولی صفحه تاریک میمونه بعد 30 ثانیه هم خاموش میشه و نمیشه بریم تنظیمات کارخانه رو بزنیم. ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. با سلام ، دستگاه شما ایراد داخلی داره برای چی میخواین ریست کنید؟ ریست کردن تلویزیون و یا هر وسیله دیگری یعنی برگشت تنظیمات قابل تغییر به مقادیر اولیه. یکی از ایرادهای محتمل در دستگاه شما ایراد در بخش بک لایت است.

 22. سلام ،،لطفا کمکم کنید خواهش میکنم،تلوزیون سامسونگ ۴۳اینج اسمارت ۲۰۱۹خریدم تنظیمات مخفی نمیدونم کدومشو زدم تصویر وارونه شد ینی ۱۸۰درجه برعکس شد چیکارکنم????

  1. با سلام ، تنظیمات مربوط به برد tcon دستگاه را دستکار کرده اید. screen mirror اسم این گزینه در منوهای قبلی است که ممکن است با تلویزیون شما یکی باشد. توصیه ما اینست که با خونسردی و آرامش یکبار به طور کامل منوی مخفی دستگاه را بررسی کنید.

 23. سلام
  تلویزیون ایکس ویژن دارم.
  کنترلش خراب شده. اومدم با پنل روی تلویزیون تنظیم کنم قفل کودک فعال شده. دیگه دکمه های روی تلویزیون هم کار نمیکنه پیغام قفل کودک میاد رو صفحه. لطفا راهنمایی بفرمایید.

  1. با سلام ، فقط باید کنترل تلویزیون را تعمیر و یا نو خریداری کنید تا قفل کودک تلویزیون را غیر فعال کنید.

 24. سلام
  تلویزیون ۵۰ اینچ اسمارت suniya دارم میخوام از حالت خاموشی ببرم به فکتور ریست یا حالت آپدیت،میخواستم دراین مورد راهنماییم کنید،درحالت خاموشی میخوام…
  باتشکر

    1. با سلام ، دستگاه شما باید تعمیر بشه و با توجه به اینکه چراغ استندبای روشن می شود یا خیر تحت عیب یابی سخت افزاری قرار بگیرد و قطعات معیوب تعویض شود.

 25. مشکل تلوزیونم از اینجا شروع شد چند روز قبل رفتم داخل تنظیمات یک قفل از نوع الگو واسه تلوزیون درست کردم بعدش تلوزیون رو خاموش و روشن کردم بجز کلید ولوم صدا و قطع صدا و دکمه خاموش و روشن هیچ عملکرد دیگه انجام نمید،البته هر دکمه*ای رو بزنم چراغ جلو تلوزیون چشمک میزنه!
  از ینفر پرسیدم گفت اینجور تلوزیونها ی فایل فلش دارن ک باید بریزی تو یک فلش*usb و تلوزیونو روشن کنی میره تو حالت ریکاوری و اونجا میتونی آپدیت یا فکتورریستش کنی…

  مدل تلوزیون suniya smart 50
  S-50CD7045
  احتمالا دستگاه بخاطر اون رمز الگویی که واسش درست کردم اینجوری شده،اگه فایلی هست بهم معرفی کنید خودم واردم،نرم*افزار خوندم…

 26. سلام
  تلویزیون ال سی دی 32 سامسونگ دارم زدم رو منو فارسیش خاموش شد حالا تا روشن میکنم صفحه سامسونگ میاد دوباره خاموش میشه چگونه میتونم درستش کنم آیا رمز خاصی باید بزنم یا مشکل دیگه پیدا کرده ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. با سلام ، احتمالا سهوا یکی از گزینه‌های منوی سرویس مد دستگاه را تغییر داده‌اید. در حال حاضر دسترسی شما به این منو هم امکانپذیر نیست. مین برد تلویزیون سامسونگ شما باید تحت تعمیر نرم‌افزاری و در صورت عدم حصول نتیجه تعمیر سخت‌افزاری قرار گیرد.

 27. سلام خسته نباشید تلویزیون رو تنظیم کارخانه کردم الان گوشیم به تلویزیون وصل نمیشه آیا باید گزینه لی در تلویزیون روشن کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. با سلام ، تنظیمات ساعت و تریخ دستگاه رو انجام بدین. مجددا تست کنید و نتیجه را اطلاع بدین تا در صورت نیاز باز هم راهنمایی بگیرید.

 28. رفتم منوی مخفی سامسونگ حالت تیونیک و نیجحت موده رو عوض کردم الان روشن نمیشه صحفه سیاه میمونه لطفا راهنمایی کنید

  1. با سلام ، بارها در بخش‌های مختلف تذکر داده ‌ایم که از دستکاری منوی مخفی دستگاه خودداری کنید. متاسفانه در تلویزیون ها امکانی شبیه فلش کردن گوشی‌ها و یا تعویض ویندوز در کامپیوترها وجود ندارد. دستگاه شما از نظر نرم افزاری آسیب دیده و نسبت به نوع مدل باید تحت تعمیر نرم افزاری و در صورت ممکن نبودن تعویض قطعه سخت افزاری قرار گیرد.

   1. سلام بله متاسفانه کاری برایش نتونستن بکنند با فلش و غیره چون رفته بودن منوی مخفی و یک گرینه رو غیرفعال کرده بودن بردش سوخته بود نسبت به تغییر برد انجام میدن الان یک نیم میلیون میخان ماهم نداریم سامسونگ 49 اینچ

 29. با سلام، با استفاده از دوربین گوشی یا هر دوربین دیجیتال دیگری ابتدا ریموت کنترل تلویزیون را تست کنید. دریافت حتی یک فرمان توسط تلویزیون می‌تواند نشانه سلامت مسیر دریافت فرمان بوسیله تلویزیون باشد.

 30. سلام از کجا باید بفهمم تلویزیون ما از اینترنت پشتیبانی میکنه یا ن؟ ال جی ۲۰۱۶ هستش ال ای دی

  1. با سلام،
   1- وجود سوکت LAN در پشت تلویزیون
   2-بررسی دستگاه از نظر وجود منوی تنظیمات اتصال به شبکه اینترنت
   2-اطلاعات دفترچه راهنما و مشخصات فنی

 31. سلام تلویزیون ایولی ۵۵خریدم کانال دیجتال بالا نمیاره ریسیورش هنگ می کنه کلی مشکل دگه هم داره چه راهکاری پیشنهاد می کنید

  1. با سلام ، ابتدا از یک نصاب تلویزیون کمک بگیرید و یا با مراجعه به دفترچه راهنما سعی کنید تلویزیون را به شکل صحیح نصب کنید. در صورت وجود دوباره مشکلات باید به بخش تعمیر تلویزیون ال جی مراجعه کنید.

  1. با سلام، ابتدا کانال یابی مجدد انجام دهید. قدم دوم میتواند استفاده از ریست تلویزیون باشد. اگر با این اقدامات اولیه نتیجه نگرفتید با از خدمات بخش تعمیر تلویزیون جی پلاس استفاده کنید.

  2. سلام تلویزیون ماتی سی ال هست وقتی خاموش میشه بعدش سخت روشن میشه یابایدازپشت تلوزیون خاموش روشن کنی اینقدر که روشن بشه هم چراغ قرمزش هم توخاموشی چشمک میزنه لطفامشکل تلوزیون ماروهم بگی ممنونم.

   1. با سلام، یکی از ایرادهای احتمالی خرابی بخش پاور است. برخی از قطعات زمانی که سرد هستند به درستی عمل نمی کنند اما بعد از مدتی که کار می کنند و گرم می شود ظرفیت آنها به مقدار اصلی برگشته و به درستی عمل می کنند. توضیحات بیشتر و انجام یکی دو آزمایش ساده می‌تواند مشخص کند که تعمیر تلویزیون تی سی ال شما چگونه باید انجام شود. در صورت نیاز با بخش مشاوره تعمیرات تلویزیون رایان تی وی تماس بگیرید 66942697

 32. سلام ببخشید تلویزیون ما جنرال کره اسمارت هست تازه خریدیم وقتی که میزنیم کانال یابی کشور ایران رو نمیاره فقط کشور عراق هست و بخاطر اون کانال هارو درست نمیاره میشه راهنمایی کنید دمتون گرم

  1. با سلام، متاسفانه تعداد زیادی از مدل‌های تلویزیون هایی مانند جنرال، جنرال گلد، جنرال کره با فرکانس های تلویزیون کشور ما همخوانی ندارند. این تلویزیون ها عمدتا به صورت قاچاق وارد می شوند و نظارتی روی کیفیت فنی آنها نیست. در بخش تعمیرات تلویزیون تنها راه حل مشکل این تلویزیون ها تعویض مین برد با مدل های مشابه اما متناسب با شرایط کشور ایران است.

 33. سلام و خسته نباشید خدمت شما و همگاران محترمتان،من تلویزیون دوو دارم الان حدود یکهفته یی هستش که wifi و skyshareاز وار افتاده، هر کاری هم میکنم درست نمیشه،حتی ریسرت کارخونه یی هم کردم،راهنمایی کنید ممنون میشم

  1. با سلام، تلویزیون را ریست کنید. سپس کلیه تنظیمات اولیه مانند تنظیم کشور، تاریخ، ساعت و … را به شکلی که قبلا بوده تنظیم کنید. در این بخش می‌توانید با انتخاب سایر گزینه‌ها تنظیمات را تغییر دهید. اگر هنوز مشکل پابرجا باشد لازم است که به متخصصین تعمیرات تلویزیون دوو مراجعه کنید.

 34. سلام
  تلویزیون ال سی دی سونی براویا دارم.
  امروز روشن که کردم خود به خود منوی تنظیمات میاد روی صفحه و خودش لیست و منو رو عوض میکنه.علتش چیه؟

  1. با سلام، در بخش مین برد تلویزیون دچار مشکل شده‌اید. برای تعمیر تلویزیون سونی شما ابتدا باید مسیر فرمان تلویزیون را بررسی و در صورت مشکوک بودن مدار فرمان را از مین برد قطع کنید. در این حالت مشخص می‌شود که فرمان غلط به برد داده می‌شود یا اینکه خود برد اشتباه عمل می‌کند. اگر مین برد معیوب باشد باید بررسی سخت افزاری شود تا مشخص شود قابل تعمیر است یا نیاز است کامل تعویض شود.

 35. سلام
  تلویزیون ۳۲ شارپ دارم وقنی از برق میکشیم و دوباره میزنم باید دوباره کانال یابی بشه
  یعنی برمیگرده‌به تنظیمات کارخانه چه کنیم؟؟؟

  1. با سلام، بخش حافظه در مین برد تلویزیون شما معیوب شده است. در تلویزیون‌های قدیمی (ال سی دی و یا ال ای دی) حافظه تلویزیون به صورت یک آی سی مجزا طراحی میشد. این حافظه قابلیت تعویض دارد و می توان با نوع خام آن را تعویض کرد. باید بررسی کنید که تلویزیون شما دارای چنین ساختاری هست یا مانند برخی از تلویزیون‌های جدید این حافظه به داخل یکی از آی سی های اصلی منتقل شده است.

 36. سلام تلویزیون هیوندا دارم درساعات پایانی شب به یکباره تمامی کانل ها قطع میشوند و روی صفحه نمایشگر مینویسه بدون داده های ورودی

  1. با سلام، بیشترین احتمال خرابی مربوط به بخش مین برد تلویزیون شماست. این مدل دستگاهها به دلیل کمبود قطعات با مشکل کمبود قطعات در بخش تعمیر تلویزیون مواجه هستند. در اولین اقدام تلویزیون را ریست کنید و سپس مجددا مراحل نصب و راه‌اندازی تلویزیون را با دقت انجام دهید. سعی کنید تاریخ و ساعت تلویزیون را هم با دقت و حوصله تنظیم کنید. در صورت تداوم ایراد باید از متخصصین تعمیرات تلویزیون در محدوده سکونت خودتان به صورت حضوری استفاده کنید.

 37. سلام خسته نباشید
  تلوزیون تا قبل برف اومدن خوب کار میکرد بعد برف یک سری کانال ها بالا نمیومدن جست و جو کانال زدیم الان دائم فقط میزنه سیگنال موجود نیست انتن هم عوض کردیم فایده نداشت خواهش میکنم راهنمایی کنید چکار کنم؟

  1. با سلام، در بحش دریافت سیگنال و دریافت شبکه‌ها فقط یک راه وجود دارد : ابتدا باید از سلامت سیگنال دریافتی مطمئن شوید. اینکه حتی تا یک ساعت پیش وضعیت آنتن و سیگنال دریافتی در چه وضعیتی قرار داشته اصلا مهم نیست. حتمت حتما مجدد بخش های مختلف آنتن تا پشت تلویزیون را بررسی کنید. راه بهتر اینست که حتی اگر از نظر فیزکی سالم هستند اتصالات را مجدد باز و بسته کنید. ترجیحا فیش آنتن را تعویض کنید. اگر مشکل همچنان از بین نرود باید تلویزیون دیگری تهیه کنید و با آنتن تست کنید. راه دیگری وجود ندارد.
   دقت کنید که حتمال خرابی تلویزیون در این حالت بسیار کمتر از خرابی آنت و ناقص بودن سیگنال دریافتی است.

 38. سلام تلویزیون تی سی ال مدل 49pc3f روشن که میشه روی یک شبکه هنگ میکنه و دیگه هیچ عکس العملی انجامـ نمیده چطور ریست کنم

  1. با سلام، برای ریست تلویزیون تی سی ال باید به منوی تنظیمات تلویزیون مراجعه کنید. البته لازمه مراجعه به تنظیمات تلویزیون هم کار کردن ریموت کنترل و یا کلیدهای روی پنل تلویزیون است. با ت.وجه به توضیحات شما ممکن است به این منو دسترسی نداشته باشید. برای رفع مشکل باید از متخصصین تعمیر تلویزیون تی سی ال کمک بگیرید.

 39. با سلاااام
  ایا تلوزیون ها قابلیت اینو دارن ک در حالت خاموش ریست فکتوری بشن
  تلوزیون من روشن میشه رو لگو میاد باز خاموش میشه میخواستم بدونم راهی هس درس بشه ممنون میشم جوابمو بدین بدجور گیرم

  1. با سلام، خیر : هیچ تلویزیونی را نمی توانید در حال خاموش ریست کنید. در عین حال در نظر داشته باشید ریست کردن تلویزیون در هر مارک و برند که باشد تنها اطلاعات قابل تغییر توسط مصرف کننده را به حالت ابتدایی برمی گرداند. ریست کردن تلویزیون هیچ تاثیری در رفع ایرادهای سخت افزاری ندارد.

 40. سلام تلویزیون استارایکس 55 اینچ دارم موقع روشن شدن لوگوی استارایکس رو نشون میده بعدش تو صفحه بالا اومدن اندروید گیر میکنه و ریست میشه و دوباره تکرار میکنه لطفا راهنماییم کنید

  1. با سلام، بسیاری از ایرادهایی که مشابه ایراد تلویزیون شما ایجاد می‌شود مربوط به آسیب‌های نرم‌افزاری است. اما به دلیل کمبود امکانات و در دسترس نبودن برنامه‌های تلویزیون‌ها و از طرف دیگر ساختار مین برد بعضی از تلویزیون ها در اغلب موارد اینگونه ایرادها بوسیله تعویض مین برد تلویزیون رفع می‌شود. در این حالت نمی‌توانید تلویزیون را ریست کنید.

 41. سلام، تلویزیون ۴k vestel دارم که یهو قاطی کرده، برا خودش کانال عوض میکنه کانال رسیت میکند و کلا قابل کنترل نیست، تنها کاری که من میتونم انجام بدم کم و زیاد کردن صداست
  حتی وقتی خاموش میکنم خودش روشن میشود….

  1. با سلام، مشکلات نرم افزاری یکی از مشکلات عمومی در بین تلویزیون‌هایی است که به دلیل قیمت پایین از کیفیت ساختار بالایی برخوردار نیستند. بدون شک مین برد تلویزیون شما دچار ایراد شده است. رای تعمیر تلویزیون وستل خود نسبت به موقعیت مکانی از متخصصین تعمیرات تلویزیون کمک بگیرید. بعضی مواقع ایرادهایی که روی مین برد این مدل تلویزیون‌ها ایجاد می شود با روش‌های ساده قابل تعمیر است و نیازی به تعویض مین برد تلویزیون نیست.

  1. با سلام، می‌توانید برای تعمیر کنترل تلویزیون از مراکز تعمیر کمک بگیرید. اگر کنترل فابریک تلویزیون شما قابل تعمیر نباشد باید از ریموت‌های جایگزین که به نام همه کاره شناخته می شوند استفاده کنید.

 42. سلام ال ای دی اندروید۳۲خریدم دیجیتال سرچ نمیشه ،مارک ایوولی.فقط زده سرچ آنالوگ ولی هیچی نمیاد ،فک کردم از آنتن ه ولی وصل کردم به آنتن تلویزیون پذیرایی بازم نشد،خونه آنتن مرکزی داره

  1. با سلام، تنظیمات مربوط به بخش جستجوی دستگاه را چک کنید. ریست کردن تلویزیون و راه اندازی مجدد راهکار دیگری است که ممکن است به شما کمک کند.

 43. سلام تلویزیون اسمارت پارس ما وقتی روشن کردیم تاریک بود و فقط صدا بود یکم دقت کردم دیدم نور صفحه خیلی کم شده و بزور معلوم هست فکر کنم بطور دستی نور صفحه کم شده جور دیگری که بشه بدون اینکه بری تو تنظیمات درستش کرد

  1. با سلام، با هیچ یک از تنظیمات تلویزیون نمی توان تصویر را بقدری تاریک کرد که دیگر دسترسی به تنظیمات نداشته باشید. احتمالا تلویزیون شما دچار خرابی در بخش بک لایت شده است. برای رفع این ایراد باید به مراکز تعمیرات تلویزیون مراجعه کنید.

  1. با سلام، ابتدا دقت بفرمایید که تلویزیون شما بعد از روشن شدن ریست نمی شود. احتمالا دستگاه بعد از روشن شدن بعلت اینکه نمی تواند به طور کامل روشن و راه اندازی شود مجددا خاموش و سپس دوباره روشن می شود. به این ایراد ریبوت شدن تلویزیون گفته می شود. این ایراد در اغلب موارد مربوط به مین برد تلویزیون است. تعمیر تلویزیون فیلیپس شما ابتدا باید در بخش نرم افزاری انجام شود. اگر تعمیر نرم افزاری موفقیت آمیز نباشد تنها راه تعمیر تلویزیون فیلیپس شما تعویض مین برد خواهد بود.

 44. با سلام
  تلویزیون سام uhd55 دارم امروز گوگل پلی نصب کردم روش و از اون موقع فقط خاموش روشن میشه راهکاری برای ریست کردن و برگشت به وضعیت عادی دارم

  1. با سلام، احتمالا در بخش نرم‌افزاری اشکالی پیش آورده‌اید. با توجه با ورود تازه این برند و ساختار در بخش تعمیرات تلویزیون اطلاعات زیادی راجع به ساختار نرم افزاری این برند وجود ندارذ. ریست منوی تنظیمات تنها اطلاعات قابل تغییر در دسترس مصرف کننده را تغییر می‌دهد. اولین توصیه اینست که از دستکاری بیشتر دستگاه خودداری کنید. در این مرحله در صورت داشتن ابزار لازم می توان بدون نیاز به تعویض قطعات تعمیر تلویزیون سام شما را انجام داد. توصیه بعدی اینست که با متخصصین تعمیر تلویزیون سام در مراکز نمایندگی تماس بگیرید تا بتوانید اطلاعات بهتری دریافت کنید.

 45. باسلام
  تلویزیون ایوولی 43 مدل EV200DA اندروید تازه گرفتم میرم تو تنظیمات برای کانال یابی وقتی می خوام کشور رو انتخاب کنم گزینش کم رنگه و روش کلیک نمیشه لطفا راهنمایی کنید با تشکر

  1. با سلام، مشکل نرم افزاری دارید. اما رفع ایرادهای نرم افزاری در اکثر تلویزیون‌ها و مخصوصا برندهایی مانند امپریال و … به دلیل عدم دسترسی به اطلاعات نرم افزاری و ابزار لازم تنها با تعویض سخت افزار انجام می‌شد. البته تلویزیون شما معیوب نیست به همین دلیل نیازی به تعمیر تلویزیون ندارید. می توانید برای دریافت شبکه‌های دیجیتال از روش‌های دیگر استفاده کنید.

  1. با سلام، همانطور که در توضیحات مختلف در سایت گفتیم ریست فکتوری فقط باید اطلاعات قابل تغییر در دستگاه را به مقادیر اولیه بازشگشت دهد فقط همین. البته ممکن است ایرادی در دستگاه وجود داشته باشد که با ریست کردن تلویزیون ظاهر شود. با توجه به مدل تلویزیون از متخصصین تعمیرات کمک بگیرید. ممکن است تلویزیون شما دچار ایراد نرم افزاری باشد.

 46. سلام وقت بخیر.تلویزیون دوو اصل کره ،۴۷ اینچ دارم که به تنظیمات کارخانه برگشته و فرمت شده .کسی اومد واسه تعمیر گفت دیگه درست بشو نیست .این حقیقته؟

  1. با سلام، برندهایی مانند دوو هیچ وقت یک بخش خدمات منسجم در ایران نداشته است. به همین دلیل تامین قطعات تخصصی در این برندها بسیار مشکل است. ممکن است خرابی تلویزیون شما به علت یک ایراد نرم افزاری ساده باشد اما وقتی به ابزار لازم دسترسی نداشته باشید نمی توانید برای تعمیر تلویزیون اقدام کنید و جوابی را شنیده‌اید درست از آب درمی‌آید. با این وجود ابتدا مشخص کنید که کدام قطعه در تلویزیون شما معیوب است که احتملا مین برد تلویزیون است. بعد با دانستن مدل دقیق تلویزیون در جستجوی آن باشید. به این ترتیب ممکن است نتیجه بهتری دریافت کنید.

 47. سلام‌ و خسته نباشید خدمت شما….تلویزیون ال جی ما به تازگی فلش ها رو نمیخونه….قبلا خیلی خوب فیلمهای فلش رو نشون میداد….الان فقط آرم فلش میاد و دیگه باز نمیشه..ممنون میشم راهنمایی کنید…

  1. با سلام، ابتدا از سلامت فلش مطمئن شوید. بهتر است یک فلش که از سلامت آن مطمئن هستید و تا بحال به این تلویزیون وصل نکرده اید استفاده کنید. داخل فلش یک فایل سبک بریزید تا بتوانید تلویزیون را تست کنید. سلامت فیزیکی پورت USB را هم بررسی کنید ممکن است یکی از پایه ها شکسته باشد. مجموع این بررسی ها می تواند باعث رفع ایراد تلویزیون شما شود.

 48. سلام
  تلویزیون من ایوولی ۴۳ اینچ است
  از نوع ماهواره دار

  اما برای کانال یابی آن
  گزینه انتخاب کشور یا منطقه
  غیرفعال است

  و اصلا امکان کانال یابی نیست

  لطفا بفرمایید علت چیست؟
  مشکل از کجاست؟

  1. با سلام، احتمالا مشکل تعمیر تلویزیون ایوولی شما در بخش نرم افزار است. برای تعمیر باید به یکی از مراکز تعمیر تلویزیون مراجعه کنید که امکان دسترسی نرم افزاری داشته باشند. بهتر است مدل تلویزیون را با تعمیرکاران در میان بگذارید تا بتوانند بهتر شما را راهنمایی کنند.

 49. سلام خسته نباشید من تلوزیون MASER دارم به نت گوشی وصل کردم اپدیت کردم تا 55 درصد رفت بعد خطا زد نوشته گزارش سیستم شکست خورد الان دیگه بالا نمیاد ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. با سلام، احتمالا فایل آپدین تلویزیون شما معیوب بوده است. در بخش آپدیت کردن تلویزیون حتما توصیه می شود که فایل، حتما تست شده باشد تا دچار مشکلات مشابه نشوید. تنها راه حل تعمیر تلویزیون شما تعویض نرم افزار است. برند تلویزیون شما بسیار کم است و توصیه می کنیم اگر مرکز خدمات مشخصی خدمات آن را بعهده دارد مراجعه کنید. احتمال پیدا کردن اطلاعات نرم افزاری در مراکز تعمیر تلویزیون دیگر بسیار کم است.

 50. سلام تلویزیون هوریون اندروید ۴۳ دارم روشن میشه و تصویرش رو smart tv میمونه و برنامه بالا نمیاد و کمی بعد خودش خاموش میشه ، باید چیکار کنم؟

  1. با سلام، مین برد تلویزیون شما معیوب شده است. اگر دسترسی کامل به قطعات سخت افزاری و نرم افزاری وجود داشته باشد پروسه تعمیر تلویزیون اندروید شما از بخش نرم افزاری آغاز می‌شود و تا تعویض مین برد کامل جلو می‌رود. اما چون این دسترسی به صورت عملی وجود ندارد تنها راه حل تعمیر تلویزیون هوریون شما تعویض مین برد است.

 51. سلام تلویزیون هوشمند جی پلاس …هنگ می‌کرد ریست کردم و دیه روشن نشد پاورش چشمک میزنه ولی روشن نمیشه سه روزه چه مشکلی داره

  1. با سلام، احتمالا مشکل نرم افزاری دارید در بخش مین برد تلویزیون. البته همانطور که در بخش های مختلف توضیح دادیم، بیشتر مشکلات نرم افزاری در تلویزیون‌های جدید به دلیل مشکلات و محدودیت‌های مختلف تنها با تعویض قطعات سخت افزاری در بخش تعمیر تلویزیون قابل انجام است.

 52. سلام من تلوزیون جی پلاس رو ریست کردم ولی بعد از ریست تو مرحله بالا اومدن گیر کرده و بالا نمیاد مشکلش چیه چیکار باید کرد؟

  1. با سلام، مشکل نرم افزاری دارید. اغلب مشکلاتی که در بخش نرم افزار تلویزیون های جدید ایجاد می شود تنها با تعویض مین برد تلویزیون قابل حل خواهد بود. اما ممکن است بعضی مواقع تعمیرکاران تلویزیون بتوانند مشکل نرم افزاری تلویزیون را بدون تعمیض و تنها با تعمیر مین برد تلویزیون رفع کنند. به یکی از مراکز معبر تعمیر تلویزیون جی پلاس مراجعه کنید تا بتوانند با بررسی و عیب یابی تلویزیون بهتر شما را راهنمایی کنند.

  1. با سلام، خیر، در تلویزیون‌هایی که مقدار ساعت کارکرد تلویزیون ذخیره می‌شود نمی توان با ریست کردن تلویزیون آن را تغییر داد. البته مدت زمان کارکرد تلویزیون حتما با منظور خاصی انجام می‌شود: مثلا در تلویزیون های سونی ال سی دی پروجکشن برای اطلاع از زمان کارکرد لامپ تصویر لازم بود که شمارنده‌ای این زمان را نشان دهد و در عین حال بعد از تعویض لامپ می‌توانستیم آن را صفر کنیم.

  1. با سلام، ریست کردن تلویزیون سونیا تنها از طریق منوی تنظیمات و بعد از روشن شدن کامل تلویزیون قابل اجراست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط