تعویض بک لایت تلویزیون پاناسونیک مدل TH-40F336M

تعویض بک لایت تلویزیون پاناسونیک مدل TH-40F336M

تعویض بک لایت تلویزیون پاناسونیک مدل TH-40F336M یکی از خدمات مورد نیاز مصرف کنندگان این مدل از تلویزیون‌های پاناسونیک است. در واقع خرابی بک لایت شایع‌ترین ایرادی است که در این مدل از تلویزیون‌های پاناسونیک دیده می‌شود. همراه با متخصصین تعمیر تلویزیون رایان مراحل عیب یابی و تعویض بک لایت تلویزیون پاناسونیک مدل 40f336 را بررسی کرده‌ایم، با ما همراه باشید.

نشانه‌های خرابی بک لایت تلویزیون پاناسونیک

خرابی بک لایت در تلویزیون‌های ال ای دی پاناسونیک به صورت شایع ایجاد می‌شود. اصلی‌ترین نشانه‌های خرابی بک لایت در تلویزیون پاناسونیک عبارتند از :

  1. قطع شدن تصویر تلویزیون در حالیکه صدا دارد
  2. تاریکی بخشی از تصویر به صورت هاله‌های تاریک
  3. چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون پاناسونیک

این سه مورد اصلی ترین علائم خرابی بک لایت در تلویزیون پاناسونیک هستند. اما ممکن است به دلیل تفاوتهای ساختاری در بک لایت‌های مختلف نشانه‌های دیگری ظاهر شود که باید توسط تعمیرکار تلویزیون پاناسونیک مورد توجه قرار گیرد.

سوختن تعدادی از لامپ‌های بک لایت تلویزیون باعث ایجاد هاله‌های ابر مانند و تاریکی در بخش‌هایی از تصویر تلویزیون می‌شود. در این حالت معمولا ایجاد لکه‌ها ابتدا در بخشی از تصویر دیده می‌شود. به مرور زمان و با افزایش تعداد لامپ‌های خراب میزان تاریکی تصویر هم افزایش پیدا می‌کند. این نشانه خرابی بک لایت تلویزیون معمولا در بک لایت‌های شاخه‌ای دیده می‌شود. همچنین خرابی لامپ‌های بک لایت می‌تواند به گونه‌ای باشد که باعث قطع شدن تصویر تلویزیون پاناسونیک شود. در این حالت معمولا پخش صدا و سایر عملکردهای تلویزیون مثل تعویض شبکه‌ها به درستی انجام می‌شود.

تعویض بک لایت تلویزیون پاناسونیک مدل TH-40F336M

 

نشانه‌ها و دلیل خرابی بک لایت تلویزیون پاناسونیک مدل TH-40F336M

در ساختار بک لایت تلویزیون پاناسونیک مدل TH-40F336M از بک لایت شاخه‌ای استفاده شده است. بک لایت تلویزیون پاناسونیک مدل 40f336 از سه خط تشکیل شده است. در هر خط 7 عدد لامپ وجود دارد و در مجموع 21 عدد لامپ، بک لایت این مدل را تشکیل داده است. استفاده از مداربندی سری در بک لایت این مدل باعث می‌شود در صورت قطع شدن حتی یکی از لامپ‌های بک لایت تصویر تلویزیون بطور کامل قطع شود.

بک لایت فابریک تلویزیون پاناسونیک مدل TH-40F336M دارای pcb فلزی است. استفاده از pcb فلزی (آلومینیومی) باعث انتقال بهتر حرارت لامپ‌ای بک لایت و افزایش عمر مفید بک لایت تلویزیون خواهد شد. یکی از اصلاحیه های بک لایت استفاده از بک لایت پشت فلزی است که در این مدل به صورت فابریک رعایت شده است. پس دلیل خرابی بک لایت تلویزیون پاناسونیک مدل 40f336 چیست؟

در بررسی بک لایت تلویزیون پاناسونیک مدل TH-40F336M متوجه می‌شویم که اصلی ترین دلیل خرابی بک لایت در این مدل استفاده از چسب نامناسب برای اتصال بک لایت است. در این مدل از چسب سیلیکون مایع برای اتصال بک لایت استفاده شده است. این چسب فقط در پشت لامپ‌ها زده شده است و باقی مساحت pcb به صورت کامل به سطح زیرین متصل نیست. این حالت باعث عدم انتقال کامل حرارت تولید شده در بک لایت می‌شود.

تعویض بک لایت تلویزیون پاناسونیک مدل TH-40F336M

تعویض بک لایت تلویزیون پاناسونیک مدل TH-40F336M

تعویض بک لایت تلویزیون پاناسونیک مدل TH-40F336M در مجموعه رایان با استفاده از بک لایت اورجینال و اصلاح شده انجام می‌شود. در مسیر تعمیر تلویزیون پاناسونیک در تعمیر بک لایت ابتدا باید از خرابی لامپ‌های بک لایت تلویزیون اطمینان حاصل کنیم. در این مرحله تعمیرکار تلویزیون پاناسونیک از روش‌های تشخیص خرابی بک لایت تلویزیون و همچنین تست برد پاور تلویزیون استفاده می‌کند.

مرحله بعدی تعویض بک لایت تلویزیون پاناسونیک مدل TH-40F336M بعد از اطمینان از خرابی بک لایت جداسازی صفحه نمایش تلویزیون است. قدم بعد جداسازی بک لایت معیوب است. بعد از جداسازی بک لایت در مدل f336 حتما باید محل نصب بک لایت به طور کامل تمیز شود. ماندن چسبهای قبلی در محل نصب بک لایت باعث اتصال نادست بک لایت جدید خواهد شد.

در تعویض بک لایت تلویزیون پاناسونیک مدل TH-40F336M در مجموعه رایان از دو نوع چسب دو طرفه حرارتی و مایع استفاده می‌شود. استفاده از دو نوع چسب باعث تقویت قدرت آنها خواهد شد. در نتیجه بیشترین ضریب انتقال حرارت به دست می‌آید. انتقال حرارت بک لایت و کاهش آن باعث افزایش عمر بک لایت تلویزیون پاناسونیک شما خواهد شد. همچنین در بخش اصلاحیه بک لایت توصیه‌ها‌یی وجود دارد که رعایت آنها باعث کیفیت تعمیر بک لایت تلویزیون خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ