تعمیر تلویزیون فیلیپس

تعمیر تلویزیون فیلیپس

آنچه در این نوشته خواهید خواند

تعمیر تلویزیون فیلیپس به موازات عدم تامین قطعات این برند مهجور مانده، و بسیاری از خریداران تلویزیون فیلیپس برای پیدا کردن مرکز معتبری جهت تعمیر تلویزیون فیلیپس خود با مشکل مواجه می شوند.

دامنه و گستردگی محصولات فیلیپس بسیار وسیع است و از تولید لامپ های کم مصرف گرفته تا تولید ریش تراش و محصولات صوتی و تصویری تا لوازم آشپزخانه نام فیلیپس بعنوان یکی از تولیدکنندگان با کیفیت مطرح است. در این نوشته با پروسه تعمیر تلویزیون فیلیپس بیشتر آشنا می شویم.

با وجود گسترگی تولیدات فیلیپس که تقریبا تمامی لوازم خانگی را شامل می شود اما میزان ورود و استفاده محصولات این شرکت هنوز در کشور ما میزان محدودی دارد و اکثر دستگاه هایی که در بخش لوازم صوتی و تصویری فیلیپس به دست مصرف کنندگان می رسد یا از طریق بازارهای غیر رسمی مثل تلویزیون های بانه ای و بدون گارانتی است و یا دستگاه هایی است که توسط خود مصرف کننده و به صورت مسافری وارد شده است.

 

تعمیر تلویزیون ال سی دی فیلیپس

به طور کلی کیفیت بالای قطعات در تلویزیون‌های ال سی دی فیلیپس باعث شده تا بیشتر ایرادهای ایجاد شده در بخش تعمیر تلویزیون ال سی دی فیلیپس شامل ایرادهایی باشد که بدلیل مستهلک شدن قطعات و پایان عمر مفید آنها ایجاد می شود. در بیشتر تلویزیون های ال سی دی فیلیپس از پنل های تولید شده شرکت سامسونگ استفاده شده است.

در بک لایت تلویزیون های ال سی دی از لامپ های فلورسنت استفاده شده است و هماتنطور که در نوشته های مرتبط با تعمیر تلویزیون های ال سی دی گفتیم گرمای زیادی که لامپ های فلورسنت و قطعات بایاس کننده آنها تولید می کنند باعث افزایش استهلاک تلویزیون های ال سی دی می شود اما کیفیت بالای قطعات و طراحی تخصصی این دستگاهها باعث شده که تلویزیون های ال سی دی عمر بیشتری نسبت به تلویزیون های ال ای دی داشته باشند.

عیب یابی تلویزیون فیلیپس LCD

شایع ترین ایرادهایی که در آمار تعمیر تلویزیون فیلیپس LCD دیده می‌شود عبارتند از :

 1. روشن نشدن تلویزیون فیلیپس

 2.  قطع شدن تصویر تلویزیون فیلیپس

 3. دیر روشن شدن تلویزیون

 4. ایجاد خطوط عمودی در تصویر تلویزیون

 5. سفید شدن تصویر تلویزیون

 

علت روشن نشدن تلویزیون فیلیپس

وقتی راجع به تعمیر تلویزیون فیلیپس lcd صحبت می کنیم باید تلویزیون هایی را در نظر بگیریم که حداقل حدود 10 تا 12 سال از زمان تولید و کارکرد آنها گذشته است. این میزان ساعت کارکرد در یک تلویزیون معمولی باعث کهنه شدن اکثر قطعات دستگاه می شود. اما در تلویزیون های فیلیپس کیفیت بسیار بالای قطعات باعث شده که اکثر تلویزیون های کیفیت قابل قبولی داشته باشند و مراحل تعمیر آنها با اطمینان قابل انجام باشد.

با توجه به آمار تعمیر تلویزیون فیلیپس خرابی برد پاور شایع ترین ایراد ایجاد شده در تلویزیون های ال سی دی فیلیپس است که باعث می شود تلویزیون روشن نشود. قطعات برد پاور با توجه به توان تلفاتی بالاتر این برد و حرارت بیشتری که تولید می کند بیشتر در معرض خرابی هستند.

در بیشتر موارد خرابی برد پاور فیلیپس به گونه‌ای ایجاد می‌شود که چراغ استندبای تلویزیون هم روشن نمی‌شود. برد پاور تلویزیون فیلیپس دارای دو بخش اصلی است : بخش اولیه و بخش ثانویه. برای کارکرد صحیح تلویزیون ابتدا در بخش اولیه ولتاژ استندبای تولید می شود. این ولتاژ تلویزیون را در حالت استندبای قرار می دهد. با فرمان پاور بخش اولیه دستگاه به طور کامل فعال می‌شود و ولتاژهای مختلف در بخش ثانویه تولید و پردازش می شود و برای کار کرد بخش های مختلف تلویزیون ارسال می‌شود.

تعمیر بک لایت تلویزیون فیلیپس

همانطور که گفتیم بخش بک لایت در تلویزیون های ال سی دی از لامپ های فلورسنت تشکیل شده است. این لامپ ها در فضای پشت صفحه نمایش روشن شده و باعث دیده شدن تصویر می شوند. اگر نور بک لایت تلویزیون قطع شود تصویر هم قطع می شود. خرابی بخش بک لایت در تلویزیون های ال سی دی فیلیپس بیشتر بدلیل خرابی لامپ های فلورسنت بک لایت ایجاد می شود.گاهی نیز خرابی برد پاور بک لایت باعث می شود که ولتاژ کار لامپ های فلورسنت بک لایت قطع شده و روشن نشوند.

تعمیر و یا تعویض برد بک لایت و تعویض لامپ های بک لایت راه حل تعمیر تلویزیون فیلیپس ال سی دی در ایراد خرابی بک لایت است. ابتدا باید برد بک لایت تست شود که آیا ولتاژ بک لایت تولید می شود یا خیر؟ اگر ولتاژ بک لایت تلویزیون ال سی دی تولید شود باید با باز کردن پنل تلویزیون لامپ های فلورسنت مورد بررسی قرار گیرند. معمولا خرابی لامپ ها در تلویزیون های ال سی دی باعث قطع شدن تصویر بعد از مدتی کارکردن تلویزیون می‌شود. در ابتدای ایجاد ایراد زمان قطع شدن تصویر طوبلانی تر است اما در ادامه و با استفاده از دستگاه این زمان کوتاه و کوتاه‌تر می‌شود

 

تعمیر تلویزیون فیلیپس در منزل

ارائه خدمات تعمیر تلویزیون در منزل یکی از برتری های مراکز معتبر تعمیر تلویزیون نسبت به سایر مراکز است.

همانطور که گفتیم انجام تعمیرات تلویزیون فیلیپس با محدودیت هایی در تامین قطعات روبرو است و به همین دلیل در بیشتر موارد انتخاب تعمیر برد های مختلف بجای تعویض کامل می تواند گره گشای کمبود قطعات باشد.

البته موضوع مهم در بحث تعمیر بردهای الکترونیکی این است که وقتی از تعمیر برد بجای تعویض نام می بریم منظورمان تعویض قطعات معیوب یک برد بجای تعویض کامل برد است.

در پروسه تعمیر یک برد لازم است که عیب یابی دقیقی روی برد انجام شود و پس از شناسایی ، قطعات معیوب با قطعات همسان جایگزین شده و برد تعمیر شده پس از طی مراحل تست و آزمایش با اطمینان روی دستگاه نصب شود. طی این مراحل نیازمند ابزار تست و عیب یابی و زمان کافی برای تست دستگاه است و بدیهی است که زمان محدود تعمیر تلویزیون در منزل برای انجام صحیح این مجموعه عملیات کفایت نمی کند.

تعمیر تلویزیون فیلیپس (نمونه کار تعمیرات تلویزیون)

مدل مشخصی که در این بخش به بررسی مراحل تعمیر آن می پردازیم مدل 47PFL3605 است که با ایراد قطع شدن تصویر به بخش تعمیرات تلویزیون گروه رایان ارجاع داده شده است.در این تلویزیون از پنل های تولید شده توسط ال جی دیسپلی استفاده شده است و مانند همه تلویزیون های ال سی دی که می شناسیم از لامپ های فلورسنت در بخش بک لایت آن استفاده شده است.

 

تعمیر تلویزیون فیلیپس

همانطور که در بخش های مختلف تعمیر بک لایت تلویزیون گفتیم عموم ایرادهایی که در بخش بک لایت تلویزیون های ال سی دی ایجاد می شود باعث قطع شدن تصویر تلویزیون می شود. خرابی لامپ های فلورسنت ، قطع شدن ولتاژ راه انداز بک لایت که یا در برد بک لایت و یا در بخش بک لایت برد پاور تولید می شود می تواند باعث ایجاد این حالت شود.

 

تعمیر تلویزیون فیلیپس

در بخش بک لایت این مدل از تلویزیون های فیلیپس تعداد 20 عدد لامپ استفاده شده و ولتاز کار آنها بوسیله بخش بک لایت برد پاور تامین می شود. خرابی لامپها در تلویزیون ال سی دی عموما با تغییر رنگ لامپ از سفید به صورتی اتفاق می افتد و پس از چند ثانیه نمایش تصویر مدار محافظ دستگاه ایراد فوق را تشخیص داده و ولتاژ کار این بخش قطع می شود. با قطع شدن نور بک لایت تصویر هم دیده نمی شود اما پخش صدا همچنان بطور طبیعی ادامه پیدا می کند.

 

تعمیر تلویزیون فیلیپس

پروسه تعمیرتلویزیون در این دستگاه با تعویض لامپ های خراب انجام خواهد شد.

 

تعمیر تلویزیون فیلیپس (LED)

اکثر تلویزیون های فیلیپس در بخش LED از طریق مبادی غیر رسمی مانند شهرهای مرزی بانه ، شهر های جنوبی مانند بندر گناوه و موارد مشابه وارد کشور می شود و به همین دلیل یعنی عدم وجود یک منبع مشخص برای واردات ، تامین قطعات یدکی تلویزیون های ال ای دی سامسونگ با مشکلات بسیار زیادی همراه است.

مشکلات تلویزیون فیلیپس (LED)

 1. روشن نشدن تلویزیون

 2. قطع شدن تصویر تلویزیون فیلیپس

 3. روشن و خاموش شدن تلویزیون فیلیپس

 4. بهم ریختگی تصویر

 5. ایجاد خطوط عمودی در تصویر

 

بک لایت تلویزیون فیلیپس LED

خرابی بک لایت تلویزیون فیلیپس به مانند عموم تلویزیون های ال ای دی باعث قطع شدن تصویر تلویزیون می شود.

خرابی یک یا تعدادی از لامپ های ال ای دی که وظیفه تولید نور بک لایت تلویزیون را بعهده دارند معیوب شده و مدار آنها قطع می شود. روشن نشدن بخشی از بک لایت تلویزیون بوسیله تحریک مدار محافظ بک لایت و فعال کردن آن باعث قطع شدن ولتاژ این بخش و خاموش شدن کامل بک لایت می شود.

خرابی مین برد تلویزیون فیلیپس

مین برد یا مادر برد همانطور که از نام آن پیداست اصلی ترین برد در بین قطعات مختلف تلویزیون است که وظایف اصلی آن به شرح زیر است :

 • ایجاد حالت استندبای با دریافت ولتاژ استندبای از برد پاور
 • روشن کردن تلویزیون با کنترل برد پاور
 • دریافت سیگنال از ورودی های مختلف (آنتن و وردی های تصویر مانند پورت های AV و HDMI)
 • پردازش سیگنال تصویر و ارسال به برد تیکان
 • پردازش و تقویت سیگنال صدا برای ارسال به بلندگوها
 • کنترل بک لایت تلویزیون و مقدار آن
 • ارتباط با ریموت کنترل و دریافت فرمان‌ها

همانطور که می بینید مین برد تلویزیون در همه وظایف بخش های مختلف نقش اصلی دارد. به موازات با همین وظایف، از کار افتادن و یا ضعف در عملکرد بخش های مختلف مین برد باعث ایجاد ایراد در بخش های مختلف تلویزیون می‌شود. البته به طور عمومی چون مین برد توان مصرفی پایینی دارد گرمای کمی هم تولید می کند و میزان خرابی آن نسبت به سایر قطعات دستگاه پایین است. بیشتر خرابی بخش مین برد به دلیل ظرافت ساختار و در عین حال وظایف مختلف و قطعات مجتمع متعددی است که معمولا در ساختار مین بردها استفاده می‌شود.

متاسفانه در تعدادی از تلویزیون های فیلیپس ایراد بخش مین برد به صورت عمومی وجود دارد. به بیان ساده‌تر همه دستگاههای آن مدل به خرابی بخش مین برد دچار می‌شوند. PFL6008 یکی از همین مدل ها است که در بخش مین برد ضعف دارد. خرابی مین برد در این مدل از تلویزیون های فیلیپس بیشتر به صورت بهم ریختگی تصویر ، روشن و خاموش شدن تلویزیون بعد از نمایش لوگوی فیلیپس و روشن نشدن تلویزیون بهمراه چشمک زدن چراغ پاور ظاهر می شود.

نمایندگی تلویزیون فیلیپس در تهران

مجموعه رایان با تکیه بر سال ها دانش تعمیرات تلویزیون خدمات ویژه ای را در بخش تعمیرات تلویزیون فیلیپس تدارک دیده است و آماده ارائه خدمات تخصصی تعمیر تلویزیون های LED , LCD و پلاسما فیلیپس است.

در صورت مواجهه با خرابی تلویزیون فیلیپس می توانید در اولین قدم با مشاورین تعمیر تلویزیون رایان تماس گرفته و اطلاعات دقیقی از مراحل تعمیر ئستگاه خود دریافت کنید.

کارشناسان این مرکز آمادگی دارند خدمات تعمیر تلویزیون را در محل شما ارائه دهند و در صورت نیاز به حمل دستگاه به کارگاه تعمیرات این خدمات به صورت رایگان انجام و تعمیر تلویزیون و تعویض قطعات معیوب پس از عیب یابی اولیه و با هماهنگی با مشتریان انجام خواهد شد.

 

12 پاسخ

 1. سلام ال ایی دی فلیپس pfk6109 دارم مدتی هستش با کنترل و دگمه پاور خود دستگاه خاموش نمیشه منو تنظیمات ان قفل شده فلش را نشان نمیده فقط کانل عوض میشه و کم زیاد میشه کردبا کد مستر میشه ریست فکتری زد و کانال یابی کنی تنظیمات رنگ و صدا حالت معمولی رو داره راهنمایی میکنید ایراد از چی هستش ایا قابل تعمیر هستش از شهرستان بفرستم خدمتتان . از روی دکمه دستکاه نیز کانال و صدا و درگاههای HDMI وغیره … تنظیم میشه

  1. با سلام ، تلویزیون شما در بخش مین برد ایراد دارد. مین برد در واقع بخش اصلی قطعات الکترونیکی دستگاه شماست که از بخش های مختلفی تشکیل می شود. بیشتر مراکز تعمیر تلویزیون اقدامی در جهت تعمیر مین برد انجام نمی دهند و در مواجهه با خرای مین برد اقدام به تعویض کامل می کنند.
   در تلویزیون فیلیپس شما تعویض مین برد به دلیل کمبود قطعات با مشکل تامین قطعه مواجه است. یکی از راه های دیگر می تواند اقدام به تعمیر مین برد باشد که در دسترس تر و کم هزینه تر است.
   برای دریافت اطلاعات مربوط به مین برد تلویزیون فیلیپس خود می توانید با بخش مشاوره تعمیر تلویزیون رایان تماس بگیرید.

 2. سلام.تلویزیون فیلیپس اسمارت دارم .وقتی خاموش میکنم برای بار دوم که میخوام روشن کنم صدا داره تصویر نداره ولی از برق که بکشم دوباره به برق بزنم مشکل حل میشه یعنی حتما باید از برق بکشم دوباره بزنم تاتصویر داشته باشه مشکل از چیست؟

  1. با سلام ، ایراد بک لایت و عوارض آن بیشترین شباهت را به توضیحات خرابی تلویزیون فیلیپس شما دارد. نوشته های مربوط به تعمیر بک لایت تلویزیون را مطالعه کنید و در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با بخش مشاوره تعمیرات تلویزیون رایان تماس بگیرید.

 3. با سلام تلویزیون فیلیپس من وقتی دکمه پاور رو میزنیم لوگو فیلیپس سریع نمایش داده میشه و بعد دیگه تصویر نداریم ولی صدا داریم لطفا راهنمایی کنید .باتشکر از زحمات شما

  1. با سلام، توضیح خرابی تلویزیون فیلیپس شما یک توضیح کلاسیک در مورد خرابی بک لایت تلویزیون است. از روش‌های تشخیص خرابی بک لایت تلویزیون استفاده کنید. ادامه پاسخ و بررسی هزینه تعمیر تلویزیون فیلیپس شما نیازمند دریافت کد مدل تلویزیون است.

 4. سلام. تلویزیون فیلیپس داریم اولش ک روشن میکنیم لوگو میاد بالا بعد دیگه تصویر میره فقط صدا داریم. لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم؟

  1. با سلام، راجع به ایراد و خرابی بک لایت اطلاعات بیشتری بگیرید. قویترین احتمال خرابی مربوط به خرابی بک لایت است. مدل تلویزیون را هم مشخص کنید. مراحل تعمیر تلویزیون و هزینه آن تنها با مشخص شدن ایراد و مدل دقیق تلویزیون تعیین می شود. اگر بخواهیم به صورت خلاصه بگوییم اگر بک لایت تلویزیون فیلیپس شما خراب شده باشد در زمانی که تصویر دیده نمی شود می توانید با تاباندن نور موبایل به صفحه نمایش تلویزیون تصویر تاریک را ببینید. در صورت نیاز از مشاوره واتس اپ با متخصصین تعمیرات تلویزیون رایان کمک بگیرید.
   مشاوره واتس اپ با متخصصین تعمیرات تلویزیون رایان : 09124705009 – 09398909151

 5. ما یک تلویزیون فیلیمس مدل
  36PFL5008D
  زمانی که تازه روشن میکنیم تا حدود یک دقیقه اول صدا قطع و وصل میشه تا اینکه بعد از اون درست میشه

  1. با سلام، با توجه به توضیحات شما ممکن است در بخش تغذیه بخش تقویت صدا ایراد ایجاد شده باشد. مسیر تولید صدا در تلویزیون‌ها معمولتا به این صورت است که سیگنال صدا در بخش CPU از بین ورودی‌های مختلف تولید و پردازش اولیه می‌شود و به بخش تقویت اصلی می‌رود. این بخش که با نام آمپلی فایر صوت شناخته می‌شود این سیگنال ضعیف تقویت و آماده انتقال به بلندگوها می‌شود. همه این قسمت‌ها بوسیله ولتاژهای مختلف برد پاور تلویزیون تغذیه می‌شوند. پس برای عیب یابی بخش صوت ابتدا باید به سراغ ولتاژهای تغذیه بروید. سپس مسیر سیگنال صوت تا آمپلی فایر و تقویت کننده اصلی را چک کنید.
   اما اگر بخواهیم به نوع دیگری نگاه کنیم ممکن است یکی از خازن‌های الکترولیت در مسیر تغذیه مدار دچار نشتی شده باشد. ماهیت این قطعات به صورتی است که با گرم شدن ظرفیت خود را برمی‌گرداند.

 6. سلام ،ما تلویزیون ال ای دی اندرویدی فیلیپس داریم، یدفعه تلویزیون خاموش شد، و دگ الان هرموقع که روشنش میکنیم فقط لوگوی فیلیپس میاد و حرکتی انجام نمیشه و تصویر بالا نمیاد
  میشه راهنمایی کنین چکار باید کرد

  1. با سلام،
   مدل تلویزیون را مشخص کنید
   در قدم دوم باید مشخص کنید که تصویر قطع می شود و یا تصویر وجود دارد و مثلا حالت هنگ ایجاد می‌شود؟
   با همکاران در بخش مشاوره تعمیر تلویزیون تماس بگیرید و چند راه حل قابل انجام دریافت کنید.
   66942697

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط