تعمیر بک لایت تلویزیون منحنی سامسونگ

تعمیر بک لایت تلویزیون منحنی سامسونگ

با توجه به عمر کوتاه تلویزیون های منحنی، میزان مراجعه این تلویزیون ها به تعمیرگاه های تلویزیون هنوز به حدی نیست که بتوان برای آنها ایرادهای مشخصی را بعنوان ایرادهای اپیدمی و متداول در نظر گرفت و موارد مراجعه آنها بدلیل ایرادهایی است که در بخش های متفاوت آنها ایجاد می شود. در ادامه به بررسی تعمیر بک لایت تلویزیون منحنی سامسونگ مدل ua49k6956 بعنوان یکی از موارد مراجعه به بخش تعمیر تلویزیون سامسونگ مجموعه رایان می پردازیم :

در کنار تغییر شکل ظاهری و هندسی از حالت فلت به منحنی، سامسونگ سعی کرده است در این تلویزیون های خود از نوآوری های دیگری هم استفاده کند: استفاده از قطعاتی که کمترین میزان ضخامت را برای تلویزیون ایجاد کند و همچنین حذف پیچ از ساختار دستگاه را می توان از مهمترین این موارد دانست.

 

 

تعمیر بک لایت تلویزیون منحنی سامسونگ

 

 

ساختار لامپ های بک لایت در این مدل از تلویزیون های سامسونگ بصورت بک لایت یکطرفه طراحی شده است و تلاش طراحان برای کم کردن ضخامت تلویزیون باعث شده حتی مقداری از شاسی اصلی دستگاه حذف شود و بجای آن از خنک کننده بک لایت بعنوان شاسی اصلی تلویزیون استفاده شود. شاید همین نکته یکی از دلایل گرمای بیشتر بخش بک لایت در این مدل باشد.

همانطور که گفتیم دستگاه مورد نظر ما دارای ایراد در بخش بک لایت و ایراد ظاهری آن تاریک شدن نیمه بالایی تصویر است که معمولا پس از چند دقیقه کارکرد تلویزیون این حالت ظاهر می شود.

 

تعمیر بک لایت تلویزیون منحنی سامسونگ

 

در پروسه عیب یابی تعمیر تلویزیون و تشخیص ایراد مشخص شد که ایراد دستگاه در بخش لامپ های بک لایت دستگاه است : توضیح بیشتر آنکه لامپ های بک لایت در این دستگاه در 2 مدار سری بایاس می شوند و از کار افتادن یک بخش از لامپ ها باعث قطع شدن نیمی از بک لایت تلویزیون و تاریک شدن نصف تصویر تلویزیون می شود.

 

تعمیر تلویزیون

 

 

حالت منحنی دستگاه باعث می شود تا عملیات جداسازی بخش لیکوئید پنل تلویزیون از حساسیت بیشتری نسبت به تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی معمولی برخوردار باشد.

در پایان تعمیر بک لایت تلویزیون منحنی سامسونگ لازم است ذکر کنیم کم کردن نور بک لایت در منوی تنظیمات و یا روشن کردن گزینه صرفه جویی انرژی و تنظیم آن با توجه به میزان نور محل استفاده تلویزیون از راه هایی است که می توان با استفاده از آنها میزان استهلاک بک لایت تلویزیون را کم کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ