تعمیر بک لایت تلویزیون مارشال

تعمیر بک لایت تلویزیون مارشال یکی از ایرادهای شایع در زیر مجموعه تعمیر تلویزیون مارشال است که آمار بالایی را به خود اختصاص داده است. در ادامه این نوشته همراه با متخصصین تعمیر تلویزیون رایان تی وی به بررسی مراحل تعمیر بک لایت تلویزیون مارشال شامل نشانه‌های ظاهری خرابی، نحوه عیب‌یابی و تعویض قطعات می‌پردازیم. در انتها ترفندهای جلوگیری از خرابی بک لایت تلویزیون مارشال را آموزش می‌دهیم.

نشانه‌های خرابی بک لایت تلویزیون مارشال

شناخت علائم خرابی بک لایت به انجام بهتر مراحل تعمیر تلویزیون کمک زیادی می‌کند. اگر با روش کار بخش تولید بک لایت آشنا شویم، بهتر می‌توانیم ایرادهای ظاهری ایجاد شده را درک کنیم. نشانه‌های خرابی بک لایت تلویزیون مارشال ارتباط مستقیم با ساختار و کیفیت لامپ‌ها و همچنین نوع مداربندی آنها دارد.

با توجه به توضیحات بالا اصلی‌ترین نشانه‌های خرابی بک لایت تلویزیون مارشال عبارتند از :

  1. قطع شدن تصویر تلویزیون مارشال

  2. ایجاد لکه‌های سیاهی و تاریکی در صفحه تلویزیون مارشال

  3. هاله و لکه‌های نورانی در تصویر

  4. سیاه شدن تصویر تلویزیون بعد از مدتی کارکردن

تعمیر بک لایت تلویزیون مارشال

بیشتر بخوانید : تعمیر تلویزیون ال جی

قطع شدن تصویر تلویزیون در اثر خرابی بک لایت ممکن است به محض روشن کردن تلویزیون و یا مدتی پس از کارکرد آن ایجاد شود. در این حالت تصویر وجود دارد اما بعلت تاریکی تصویر قادر به دیدن آن نخواهیم بود. در این حالت می‌توانیم برای تشخیص خرابی بک لایت تلویزیون از روش تاباندن نور به صفحه تلویزیون کمک بگیریم.

ایجاد لکه‌های تاریک در تصویر ایراد دیگری است که در تلویزیون مارشال ممکن است با آن مواجه شوید. این ایراد به دلیل خاموش شدن تعدادی از لامپ‌ها ایجاد می‌شود. معمولا ابتدا با سوختن چند لامپ بک لایت لکه‌های سیاهی و تاریکی در تصویر ظاهر می‌شود و با ادامه استفاده از تلویزیون و با پیشرفت ایراد، تصویر تلویزیون به طور کامل قطع می‌شود.

علت سوختن بک لایت تلویزیون مارشال

در مجموعه تعمیرات تلویزیون، مشخص شدن دلیل خرابی قطعات از آن جهت حائز اهمیت است که با رفع علت می‌توان عمر مفید قطعه جدید را افزایش داد. همانطور که در نوشته های مرتبط با تعمیر بک لایت تلویزیون مارشال گفتیم اصلی ترین دلایل خرابی بک لایت تلویزیون را می توان موارد زیر دانست:

  • کیفیت پایین قطعات مصرفی
  • استفاده از حداکثر میزان نور بک لایت تلویزیون
  • تمایل مصرف کنندگان به استفاده از تلویزیون در ساعات متوالی و بدون زمان استراحت

در مجموعه تعمیر بک لایت تلویزیون مارشال علاوه بر این موارد عمومی باید به نکته مهم دیگری اشاره کرد و آن عدم وجود گزینه تنظیم و کنترل نور بک لایت در منوی تنظیمات تلویزیون است. متاسفانه در عموم مدل های تلویزیون مارشال گزینه ای برای تنظیم و تغیر میزان نور بک لایت در منوی تنظیمات در دسترس مصرف کننده طراحی نشده است و نمی توان میزان نور بک لایت تلویزیون را متناسب با نور محیط تنظیم کرد.

تعمیر بک لایت تلویزیون مارشال

بیشتر بخوانید : تعمیر تلویزیون سونی

 

علت قطع شدن تصویر تلویزیون مارشال

در بخش بررسی نشانه‌های خرابی بک لایت تلویزیون گفتیم که شاخص‌ترین نشانه خرابی بک لایت تلویزیون، قطع شدن تصویر است. دقت کنید که در این حالت باید پخش صدا ادامه داشته باشد و سایر کارکردهای تلویزیون مانند تعویض کانال و غیره به درستی انجام شود. البته در نظر داشته باشید که قطع شدن تصویر تلویزیون دلایل متعددی می‌تواند داشته باشد، اما ایرادی که در این بخش مورد نظر ماست قطع شدن تصویر تلویزیون مارشال به علت خرابی بک لایت است.

مهمترین علت قطع شدن تصویر تلویزیون مارشال، خرابی بک لایت است. سوختن تعدادی از لامپ‌های بک لایت باعث از کار افتادن این بخش می‌شود و در نتیجه، تصویر تلویزیون قطع شده و صفحه نمایش سیاه می‌شود. در ادامه به بررسی دلایل ایجاد این ایراد و روش‌های تعمیر آن می‌پردازیم.

دقت کنید که در ایراد قطع شدن تصویر تلویزیون در اثر خرابی بک لایت، یک ویژگی مهم وجود دارد: در این حالت تصویر وجود دارد اما به دلیل تاریکی زیاد قابل دیده شدن نیست. ماهیت ساختری صفحه نمایش تلویزیون‌های ال سی دی و ال ای دی تاریک است و تنها با ایجاد تصویر در آنها قابل نمایش نیست و حتما باید به آنها نور تابیده شود.

روش تشخیص خرابی بک لایت تلویزیون مارشال

وقتی ایرادی در تلویزیون ایجاد می‌شود، اولین قدم، عیب یابی صحیح و دقیق است. وقتی متوجه شویم چه قطعه‌ای در تلویزیون معیوب شده است بهتر می‌توانیم روش تعمیر و یا تعویض آن را انتخاب کنیم.

خرابی بک لایت تلویزیون نشانه‌های مختلفی دارد که بعضی از آنها با ایرادهای دیگر مشترک است. مثلا قطع شدن تصویر تلویزیون می‌تواند به دلایل مختلفی مانند خرابی برد تیکان، پنل و حتی سوختن مین برد تلویزیون ظاهر شود. اما به دلیل تعداد جستجوی بالا، اگر علت قطع شدن تصویر تلویزیون را در اینترنت جستجو کنیم تقریبا همه نتایج به دست آمده، خرابی بک لایت را معرفی می‌کند.

اگر با وظیفه بخش بک لایت و نحوه عملکرد آن در تلویزیون آشنا شویم، بهتر می‌توانیم نشانه های خرابی را تجزیه و تحلیل کنیم. در غیر این صورت باید متناسب با نشانه های ظاهری ایجاد شده از روش‌های مختلفی برای تشخیص بک لایت تلویزیون استفاده کنیم. مثلا زمانی که تصویر تلویزیون قطع و صفحه نمایش به طور کامل سیاه شده است، برای تشخیص خرابی بک لایت باید از روش تاباندن نور به صفحه استفاده کنیم.

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون مارشال

قیمت تعمیر بک لایت تلویزیون مارشال اصلی‌ترین گزینه مورد درخواست مراجعین بخش تعمیر تلویزیون مارشال است که به عوامل مختلفی مانند اینچ تلویزیون و کیفیت ساخت بک لایت بستگی دارد. توصیه متخصصین تعمیر تلویزیون رایان در این بخش این است که در صورت نیاز به تعویض بک لایت مارشال از بهترین برند موجود انتخاب کرده و در صورت امکان از بک لایت‌های اصلاح شده استفاده کنید تا باعث افزایش عمر بک لایت تلویزیون خود شوید.

قیمت بک لایت تلویزیون مارشال نسبت به ساختار بک لایت (دایرکت و یا لبه) تغییر می‌کند. معمولا بک لایت‌های با ساختار لبه (EDGE) کیفیت بالاتری دارند و قیمت آنها هم بیشتر است. حتما از تولید کنندگان معتبر خرید کنید و دقت کنید که کیفیت بک لایت تاثیر زیادی در افزایش عمر آن دارد.

بیشتر بخوانید : تعمیر تلویزیون سامسونگ

قطعات تلویزیون مارشال

با توجه به محدودیت هایی که در تامین قطعات تلویزیون مارشال وجود دارد مجموعه رایان تمهیدات ویژه ای را برای تامین قطعات تلویزیون مارشال در نظر گرفته است.

قطعات تلویزیون مارشال

این تمهیدات شامل تامین قطعات پرمصرف مانند بک لایت آکبند و اورجینال مدل های مختلف تلویزیون مارشال و تهیه قطعات اختصاصی برای ایجاد امکان تعمیر بردهای مختلف بجای تعویض آنها است که این امر در کاهش و تعدیل هزینه تعمیر تلویزیون تاثیر زیادی خواهد داشت.

در صورت نیاز به خدمات مختلف تعمیر تلویزیون مارشال از تعمیر بک لایت تلویزیون مارشال تا تعمیرات تخصصی بردهای مختلف می توانید با متخصصین ما در این بخش تماس بگیرید. در مجموعه رایان همچنین خدمات تخصصی سایر محصولات مارشال مانند تعمیر دی وی دی مارشال، تعمیر سینمای خانگی مارشال، تعمیر اسپیکر مارشال هم ارائه می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ