تعمیر بک لایت تلویزیون مارشال

تعمیر بک لایت تلویزیون مارشال یکی از ایرادهای شایع در زیر مجموعه تعمیر تلویزیون مارشال است که آمار بالایی را به خود اختصاص داده است.در ادامه این نوشته همراه با متخصصین تعمیر تلویزیون رایان به بررسی مراحل تعمیر بک لایت تلویزیون مارشال شامل عیب یابی و نشانه‌های ظاهری خرابی، نحوه تعویض قطعات و ترفندهای جلوگیری از خرابی بک لایت تلویزیون مارشال می‌پردازیم.

نشانه‌های خرابی بک لایت تلویزیون مارشال

به مانند سایر مدل ها و برندها قطع شدن تصویر تلویزیون شایع ترین نشانه ظاهری خرابی بک لایت تلویزیون مارشال است. این حالت در مدل های مختلف و نسبت به ساختار بخش بک لایت ممکن است در ابتدای روشن کردن تلویزیون و یا پس از مدتی استفاده ایجاد شود. در مداربندی سری خرابی و قطع شدن حتی یکی از لامپ‌ها باعث قطع شدن نور زمینه و در نتیجه سیاه شدن تصویر تلویزیون خواهد شد.

ایجاد لکه‌های تاریک ایراد دیگری است که در تلویزیون مارشال ممکن است با آن مواجه شوید. این ایراد به دلیل خاموش شدن تعدادی از لامپ‌ها ایجاد می‌شود.

با توجه به توضیحات بالا اصلی‌ترین نشانه‌های خرابی بک لایت تلویزیون مارشال عبارتند از :

  1. قطع شدن تصویر در حالیکه صدا دارد
  2. ایجاد لکه‌های سیاهی و تاریکی در صفحه تلویزیون
  3. هاله و لکه‌های نورانی در تصویر
  4. سیاه شدن تصویر تلویزیون بعد از مدتی کارکردن

 

تعمیر بک لایت تلویزیون مارشال

علت سوختن بک لایت تلویزیون مارشال

همانطور که در نوشته های مرتبط با تعمیر بک لایت تلویزیون مارشال گفتیم اصلی ترین دلایل خرابی بک لایت تلویزیون را می توان موارد زیر دانست :

  • کیفیت پایین قطعات مصرفی.
  • استفاده از حداکثر میزان نور بک لایت تلویزیون.
  • تمایل مصرف کنندگان به استفاده از تلویزیون در ساعات متوالی و بدون زمان استراحت.

در مجموعه تعمیر بک لایت تلویزیون مارشال علاوه بر این موارد عمومی باید به نکته مهم دیگری اشاره کرد و آن عدم وجود گزینه تنظیم و کنترل نور بک لایت در منوی تنظیمات تلویزیون است.

متاسفانه در عموم مدل های تلویزیون مارشال گزینه ای برای تنظیم و تغیر میزان نور بک لایت در منوی تنظیمات در دسترس مصرف کننده طراحی نشده است و نمی توان میزان نور بک لایت تلویزیون را متناسب با نور محیط تنظیم کرد.

برد بک لایت تلویزیون مارشال

 قیمت بک لایت تلویزیون مارشال

قیمت تعمیر بک لایت تلویزیون مارشال اصلی ترین گزینه مورد درخواست مراجعین بخش تعمیر تلویزیون مارشال است.

قیمت بک لایت تلویزیون مارشال در مدل های شاخه ای بین بین 350 تا 700 هزار تومان متغیر است و در مدل های (EDGE) این قیمت را باید بین 450 تا 950 هزار تومان در نظر گرفت.

هزینه تعمیر تلویزیون مارشال در صورتی که بخش بک لایت قابل تعمیر باشد و نیاز به تعویض نداشته باشد بین 200 تا 300 هزار تومان محدود می شود.

قطعات تلویزیون مارشال

با توجه به محدودیت هایی که در تامین قطعات تلویزیون مارشال وجود دارد مجموعه رایان تمهیدات ویژه ای را برای تامین قطعات تلویزیون مارشال در نظر گرفته است.

قطعات تلویزیون مارشال

این تمهیدات شامل تامین قطعات پرمصرف مانند بک لایت آکبند و اورجینال مدل های مختلف تلویزیون مارشال و تهیه قطعات اختصاصی برای ایجاد امکان تعمیر بردهای مختلف بجای تعویض آنها است که این امر در کاهش و تعدیل هزینه تعمیر تلویزیون تاثیر زیادی خواهد داشت.

در صورت نیاز به خدمات مختلف تعمیر تلویزیون مارشال از تعمیر بک لایت تلویزیون مارشال تا تعمیرات تخصصی بردهای مختلف می توانید با متخصصین ما در این بخش تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ