تعمیر بک لایت تلویزیون مارشال

تعمیر بک لایت تلویزیون مارشال یکی از موارد شایع در زیر مجموعه تعمیر تلویزیون است که در این نوشته به آن می پردازیم :

تعمیر بک لایت تلویزیون مارشال

به مانند سایر مدل ها و برندهای تلویزیون قطع شدن تصویر تلویزیون شایع ترین نشانه ظاهری خرابی بک لایت تلویزیون مارشال است. این حالت در مدل های مختلف و نسبت به ساختار بخش بک لایت ممکن است در ابتدای روشن کردن تلویزیون و یا پس از مدتی استفاده ایجاد شود.

در برخی از مدل های تلویزیون مارشال از بک لایت شاخه ای استفاده شده است. در این مدل ها مداربندی لامپ های بک لایت به صورت سری ایجاد شده است و قطع شدن یک یا تعدادی از لامپ ها باعث از کار افتادن کامل بخش بک لایت می شود.

در این حالت از ابتدای روشن شدن تلویزیون هیچ تصویری دیده نمی شود. در تعدادی دیگر از مدل های تلویزیون مارشال از بک لایت لبه (EDGE) استفاده شده است. مداربندی خاصی در این نمونه از بک لایت ها استفاده شده و لامپها به دسته های کوچکتر تقسیم شده اند و هر دسته به صورت جداگانه بایاس و تغذیه می شود.

در این مداربندی ایجاد خرابی لامپهای بک لایت در یک دسته باعث می شود که همان بخش از لامپها روشن نشوند و اگر ایراد ثابت باشد بعد از چند دقیقه بوسیله مدار محافظ دستگاه شناسایی شده و برای جلوگیری از سرایت ایراد به سایر بخش ها، مدار بک لایت قطع می شود.

ایجاد این حالت در ظاهر باعث قطع شدن تصویر تلویزیون مارشال خواهد شد.

تعمیر بک لایت تلویزیون

تعمیر بک لایت

علت سوختن بک لایت تلویزیون مارشال

همانطور که در نوشته های مرتبط با تعمیر بک لایت تلویزیون مارشال گفتیم اصلی ترین دلایل خرابی بک لایت تلویزیون را می توان موارد زیر دانست :

  • کیفیت پایین قطعات مصرفی.
  • استفاده از حداکثر میزان نور بک لایت تلویزیون.
  • تمایل مصرف کنندگان به استفاده از تلویزیون در ساعات متوالی و بدون زمان استراحت.

در مجموعه تعمیر بک لایت تلویزیون مارشال علاوه بر این موارد عمومی باید به نکته مهم دیگری اشاره کرد و آن عدم وجود گزینه تنظیم و کنترل نور بک لایت در منوی تنظیمات تلویزیون است.

متاسفانه در عموم مدل های تلویزیون مارشال گزینه ای برای تنظیم و تغیر میزان نور بک لایت در منوی تنظیمات در دسترس مصرف کننده طراحی نشده است و نمی توان میزان نور بک لایت تلویزیون را متناسب با نور محیط تنظیم کرد.

نمونه برد بک لایت

نمونه برد

 قیمت بک لایت تلویزیون مارشال

قیمت تعمیر بک لایت تلویزیون مارشال اصلی ترین گزینه مورد درخواست مراجعین بخش تعمیر تلویزیون مارشال است.

قیمت بک لایت تلویزیون مارشال در مدل های شاخه ای بین بین 350 تا 700 هزار تومان متغیر است و در مدل های (EDGE) این قیمت را باید بین 450 تا 950 هزار تومان در نظر گرفت.

هزینه تعمیر تلویزیون مارشال در صورتی که بخش بک لایت قابل تعمیر باشد و نیاز به تعویض نداشته باشد بین 200 تا 300 هزار تومان محدود می شود.

قطعات تلویزیون مارشال

با توجه به محدودیت هایی که در تامین قطعات تلویزیون مارشال وجود دارد مجموعه رایان تمهیدات ویژه ای را برای تامین قطعات تلویزیون مارشال در نظر گرفته است.

قطعات تلویزیون مارشال

تلویزیون مارشال

این تمهیدات شامل تامین قطعات پرمصرف مانند بک لایت آکبند و اورجینال مدل های مختلف تلویزیون مارشال و تهیه قطعات اختصاصی برای ایجاد امکان تعمیر بردهای مختلف بجای تعویض آنها است که این امر در کاهش و تعدیل هزینه تعمیر تلویزیون تاثیر زیادی خواهد داشت.

در صورت نیاز به خدمات مختلف تعمیر تلویزیون مارشال از تعمیر بک لایت تلویزیون مارشال تا تعمیرات تخصصی بردهای مختلف می توانید با متخصصین ما در این بخش تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ