تعمیر اسپیکر در منزل

تعمیر اسپیکر در منزل

اسپیکرهای خانگی بلوتوثی از کاربردی‌ترین سیستم‌های صوتی هستند که با توجه به امکانات جدیدی که دارند و فراهم آوردن امکان پخش موزیک در شرایط مختلف، محبوبیت زیادی بین کاربران پیدا کرده‌اند. اسپیکر خانگی و یا بلوتوثی قابل حمل شما ممکن است به دلایل مختلفی نیاز به تعمیر پیدا کند. با توجه به فراگیر شدن استفاده از این دستگاههای دیجیتال، مجموعه رایان توسط متخصصین حرفه‌ای اقدام به ارائه خدمات تعمیر اسپیکر در منزل نموده است. در ادامه همراه با متخصصین تعمیر سیستم‌های صوتی رایان ابتدا ایرادهای شایع در بین اسپیکرهای بلوتوثی و خانگی را بررسی کرده و روش‌های رفع آنها را توضیح می‌دهیم.

خدمات ویژه گروه رایان در این بخش عبارتند از:

 • تعمیرات تخصصی انواع اسپیکر بلوتوثی (شارژی – خانگی)
 • تعمیر اسپیکر سونی (SONY)
 • تعمیر اسپیکر مکسیدر (Maxeeder)
 • تعمیر اسپیکر مارشال (Marshal)
 • تعمیر اسپیکر جی بی ال (JBL)
 • تعمیر اسپیکر تسکو (TSCO)
 • تعمیر اسپیکر لاجیتک (Logitech)
 • تعمیر اسپیکر لیتو (LEITU)

تعمیر اسپیکر در منزل

تعمیر تخصصی انواع اسپیکر خانگی – بلوتوثی

با توجه به آمار تعمیر انواع اسپیکر در مجموعه تخصصی رایان، شایع‌ترین ایرادهایی که ممکن است با آنها مواجه شوید عبارتند از:

 1. روشن نشدن اسپیکر بلوتوثی
 2. خاموش شدن ناگهانی اسپیکر
 3. قطع شدن صدای اسپیکر خانگی
 4. کم شدن صدای خروجی اسپیکر
 5. قطع و وصل شدن صدای خروجی اسپیکر
 6. ایجاد صدای ناهنجار در اسپیکر
 7. ضعیف شدن صدای خروجی اسپیکر
 8. شکستن پورت‌ USB اسپیکر بلوتوثی
 9. خرابی پورت شارژ اسپیکر

تعمیر اسپیکر در منزل

علت روشن نشدن اسپیکر شارژی

روشن نشدن اسپیکر نسبت به این که شارژی باشد یا اسپیکر خانگی و با توجه به ساختار داخلی آنها، دلایل متفاوتی می‌تواند داشته باشد. اسپیکرهای خانگی به برق شهری (220 ولت) وصل می‌شوند اما اکثر اسپیکرهای شارژی، دارای باطری داخلی هستند.

اگر با روشن نشدن اسپیکر خانگی خود مواجه شدید برخی اقدامات وجود دارد که قبل از مراجعه به تعمیرگاه اسپیکر می‌توانید آنها را انجام دهید. ابتدا این نکات را بررسی کنید چرا که متخصصین تعمیر اسپیکر هم در ابتدا همین کارها را انجام می‌دهند.

همانطور که گفتیم اسپیکرهای خانگی به برق شهری (220 AC) وصل می‌شوند. ابتدا از اتصال صحیح دستگاه به برق مطمئن شوید. نکته بعدی که باید بررسی کنید کلید ON/OFF است که در پشت اسپیکر خانگی شما تعبیه شده است تا در مواقع لازم برق ورودی را قطع کند. از این کلید می‌توانید برای خاموش کردن کامل دستگاه در زمان‌های طولانی استفاده کنید. با قرار گرفتن کلید در حالت ON، اسپیکر در حالت آماده به کار (Stand By) قرار می‌گیرد.

در بعضی از اسپیکرهای خانگی، فیوز محافظ برق در پشت دستگاه تعبیه شده است، به شکلی که بدون باز کردن دستگاه می‌توانید آن را چک و تعویض کنید. معمولا از فیوز شیشه‌ای در این بخش استفاده می‌شود که می‌توانید سلامت آن را با نگاه کردن به بخش شیشه‌ای آن متوجه شوید. سوختن فیوزهای شیشه‌ای معمولا با سیاه شدن آنها همراه است.

اگر با سوختن فیوز اسپیکر خانگی خود مواجه شدید، بدانید که هیچ فیوزی بی دلیل نمی‌سوزد. اما اگر خواستید فیوز سوخته را تعویض کنید، حتما از همان مقدار اصلی استفاده کنید تا در صورت وجود ایراد و خرابی، مجددا بسوزد. استفاده از فیوز با مقدار بالاتر می‌تواند در این بخش بسیار خطرناک باشد. اگر با این اقدامات مشکل روشن نشدن اسپیکر خانگی شما حل نشد توصیه می‌کنیم از متخصصین تعمیر اسپیکر در منزل کمک بگیرید.

 

تعمیر اسپیکر در منزل

دلیل قطع شدن صدای اسپیکر بلوتوثی

ایراد دیگری که ممکن است با ایجاد آن به تعمیرگاه اسپیکر نیاز کنید، قطع شدن ناگهانی صدای خروجی اسپیکر است. البته قبل از آن که بخواهید از متخصصین تعمیر اسپیکر در مراکز مختلف کمک بگیرید پیشنهاد می‌کنیم نکات زیر را بررسی کنید شاید بتوانید خودتان مشکل را برطرف کنید.

 1. اگر با قطع شدن صدای اسپیکر بلوتوثی مواجه شدید، ابتدا فانکشن‌های مختلف را بررسی کنید. معمولا یک اسپیکر بلوتوثی دارای بخش‌های USB – Blutooth – AUX و رادیو است. ولوم را در حد وسط قرار دهید و قسمت‌های مختلف را امتحان کنید.
 2. اسپیکرهای بلوتوثی معمولا دارای دو بخش هستند. بخش پاور و برد آمپلی فایر در یک باکس قرار دارد و باکس دیگر فقط شامل یک بلندگو است. خرابی بلندگو ایراد دیگری است که در عیب یابی قطع شدن صدای خروجی اسپیکر خانگی باید مورد بررسی قرار گیرد.
 3. خرابی برد آمپلی فایر، خرابی بخش پردازش اولیه (Pre Amp) و خرابی برد پاور، دلایل دیگری است که می‌تواند باعث قطع شدن صدای خروجی اسپیکر بلوتوثی و یا خانگی شما شود. به دلیل تخصصی بودن تعمیرات اسپیکر در این بخش توصیه می‌کنیم بعد از چک کردن نکات اولیه، از متخصصین تعمیر اسپیکر کمک بگیرید.

 

تعمیر اسپیکر در منزل

تعمیر شکستن سوکت اسپیکر (USB – AUX – شارژ)

اسپیکرها از هر نوع که باشند دارای چند پورت مختلف هستند. USB و AUX در اسپیکرهای خانگی و به همراه آنها پورت شارژ در اسپیکرهای بلوتوثی و شارژی قابل حمل به دلیل نوع استفاده ممکن است در معرض آسیب فیزیکی و شکستگی قرار گیرند.

 سوکت شارژ اسپیکرها با سوکت شارژ تلفن‌های همراه اندرویدی یکی است. به همین دلیل بسیاری از مصرف کنندگان از شارژر موبایل خود برای شارژ اسپیکر بلوتوثی هم استفاده می‌کنند. در واقع این پورت به دلیل استفاده زیاد در معرض آسیب دیدگی و شکستگی قرار دارد.

شکستگی پورت USB ایراد دیگری است که ممکن است اسپیکر خانگی یا بلوتوثی شما به آن دچار شود. پورت‌های USB در چند نوع مختلف بوده، اما همه آنها دارای چند پایه و نگهدارنده هستند تا در مقابل فشار ناشی از ورود اشتباه فلش مقاومت لازم را داشته باشند. مشکل اصلی آسیب دیدگی سوکت‌های مختلف آنجاست که قطعه شکسته، داخل دستگاه بیفتد و بدنه فلزی آن باعث ایجاد اتصالی در قطعات مختلف شود.

تعمیر اسپیکر در منزل

علت ضعیف شدن صدای خروجی اسپیکر

بسیاری از مصرف کنندگان از ضعیف شدن صدای اسپیکر خود شکایت دارند. این افراد اظهار می‌کنند که قبلا صدای خروجی اسپیکر بسیار شفاف‌ و واضح‌تر بوده اما با گذشت مدتی، حالا کیفیت قبل را ندارد. برای رفع این مشکل از متخصصین تعمیر اسپیکر گروه تخصصی رایان تی وی کمک گرفته‌ایم.

به مانند بسیاری از ایرادهای دیگر در اسپیکر بلوتوثی و یا خانگی برای عیب‌یابی مسیر این ایراد هم ابتدا بخش‌های مختلف را بررسی و مقایسه کنید. چک کنید که صدای خروجی در همه آنها ضعیف است یا مثلا فقط در پورت USB و یا زمانی که در حال ارتباط با بلوتوث هستیدصدای خروجی مشکل دارد. نتیجه این آزمایش و مقایسه آن می‌تواند راهنمای خوبی برای عیب یابی و تعمیر اسپیکر شما باشد.

قدم بعدی برای رفع مشکلاتی که ممکن است در صدای خروجی اسپیکر با آنها مواجه شوید بررسی تنظیمات صدای اسپیکر است. تنظیمات مختلف را بررسی کنید و در صورت نیاز از روش ریست کردن اسپیکر استفاده کنید.

خرابی قطعات برد آمپلی فایر بیشترین احتمال خرابی را در این بخش دارند. قطعات بخش آمپلی فایر متناسب با توان خروجی اسپیکر انتخاب می‌شوند و معمولا از توان مصرفی بالایی برخور دارند و گرمای زیادی هم تولید می‌کنند. این موارد یعنی احتمال خرابی آنها نسبت به سایر قطعات بیشتر است. برای تعمیر بخش آمپلی فایر اسپیکر خانگی و یا بلوتوثی خود می‌توانید از متخصصین تعمیر اسپیکر در منزل گروه تخصصی رایان تی وی کمک بگیرید.

 

تعمیر اسپیکر در منزل

 

تعمیر اسپیکر سونی MHC-V02

طراحی جمع و جور اسپیکر خانگی سونی مدل V02 در کنار توان و قدرت صدای خروجی آن باعث شده تا بسیاری از خریداران از آن راضی باشند. به دلیل استقبال مصرف کنندگان و فروش بالایی که داشته، این پخش کننده صوتی سونی در بخش تعمیر اسپیکرهای خانگی از اهمیت بالایی برخوردار است و مجموعه رایان جهت ارائه خدمات تعمیر اسپیکر سونی، تمهیدات ویژه‌ای در نظر گرفته است.

ایراد شایع در تعمیر اسپیکر خانگی سونی V02

با وجود عمر کوتاه، یکی از ایرادهای شایع در اسپیکر سونی مدل V02 خرابی برد الکترونیکی است. علائم این ایراد عبارتند از:

 • قطع شدن صدای خروجی اسپیکر
 • از کار افتادن بلوتوث اسپیکر
 • اجرا نشدن USB
 • از کار افتادن بخش سی دی و پیام OPEN با وجود بسته بودن درب بخش سی دی

مجموعه این نشانه‌ها به دلیل خرابی برد الکترونیکی اسپیکر سونی V02 ایجاد می‌شود. مجموعه رایان تی وی با تهیه قطعات یدکی اورجینال آماده ارائه خدمات تعمیر اسپیکر خانگی سونی مدل MHC-V02 می‌باشد.

تعمیر اسپیکر سونی mhc-v02

تعمیرات تخصصی انواع اسپیکر در منزل

رایان تنها مرکز تخصصی تعمیر انواع اسپیکر خانگی، بلوتوثی، شارژی در غرب تهران است. متخصصین مجرب در این مرکز آمادگی دارند خدمات تعمیرات انواع اسپیکر را با ضمانت 6 ماهه در کوتاهترین زمان ممکن انجام دهند.

تعمیر اسپیکر در منزل ویژه آن دسته از کاربرانی است که امکان حمل دستگاه خود به تعمیرگاه لوازم صوتی را ندارند. تکنسین‌های این مرکز آمادگی دارند در مدت زمانی کوتاه پس از ثبت سرویس در محل شما حاضر و اقدام به عیب یابی و تعمیر اسپیکر شما کنند. کلیه مراحل عیب یابی و تعمیر سیستم‌های صوتی (تعمیر سینمای خانگی، تعمیر دی وی دی پلیر، تعمیر اسپیکر و …) توسط متخصصین مجرب و با استفاده از قطعات فابریک و ارائه گارانتی 6 ماهه انجام خواهد شد.

 

 

6 دیدگاه ها

 1. امیر گفت:

  سلام خسته نباشین
  من سپیکر سونی دارم تویه خونه
  وصل کردیم‌ به تلوزیون با بلوتوث
  امروز عصر دیدم سپیکرمون خود به خود خاموش میشه مشکلش از چیه

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، متوجه نحوه اتصال شما و کارکرد آن نشدیم!! اما هیچ نوع اتصالی باعث خاموش شدن اسپیکر خانگی شما نخواهد شد. اما اگر به طور کل هر تغییری در دستگاه ایجاد کرده‌اید به حالت قبل برگردانید و ببینید که ایراد برطرف می‌شود یا خیر؟ در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با بخش پشتیبانی تماس بگیرید.

   • آرمین گفت:

    سلام ما یه اسپیکر داریم روشن میشه خاموش میشه روشن میشه خاموش میشه صدا میده قبلا اینجوری شد زدمش شارژ درست شد ولی الان میزنمش شارژ درست نمیشه

    • گروه تخصصی رایان گفت:

     با سلام، ابتدا باید از شارژ درست اسپیکر خود مطمئن شوید. باطری دستگاه را ابتدا ظاهری و سپس از جهت میزان آمپر بررسی کنید تا مطمئن شوید. چک کنید که با اتصال اسپیکر به شارژر آیا شارژ دستگاه انجام می‌شود یا خیر؟ این مراحل می تواند راهنمای شما در تعمیر اسپیکر و رفع ایراد باشد.

 2. علی گفت:

  سلام اسپیکر دوقلو خریدم وقتی نصب کردم باند شروع کرد به هوهو خش خش کردن شدید وباند اصلی کار میکند درست ولی مشکل رو اسپیکر دومی هست تمام مراحل نصب دقیق انجام دادم علتش چیه ممنون میشم کمک کنید ممنون

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، در ایرادهای مشابه بیشترین ایراد مربوط به خرابی بخش آمپلی فایر است. قطعات بخش آمپلی فایر توان مصرفی و تلفاتی بالاتری نسبت به سایر قطعات دارند و احتمال خرابی آنها هم بیشتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ