بررسی مشکلات شایع در تعمیرات سینما خانگی سامسونگ مدل HT-TX250

تعمیرات سینما خانگی سامسونگ مدل HT-TX250

تعمیرات سینما خانگی سامسونگ مدل HT-TX250 از خدمات تیم تخصصی رایان است. در این نوشته همراه با متخصصین تعمیر سیستم‌های صوتی مجموعه رایان ایرادهای شایع در این مدل را که در بین مصرف کنندگان محبوبیت زیادی دارد را بررسی می کنیم.

HT-TX250 از جمله دستگاههای سینمای خانگی سامسونگ است که بخش پلیر دی وی دی آن به صورت ایستاده طراحی شده است. چیدمان بخش دی وی دی پلیر را در دو حالت خوابیده و ایستاده می ‌تواند قرار گیرد. طراحی ویژه دستگاه و بخش دیسک که به صورت مکشی عمل می‌کند در کنار کیفیت مطلوب صدای خروجی باعث شده تا عموم خریداران از این محصول سامسونگ رضایت داشته باشند.

مشکلات شایع در تعمیرات سینما خانگی سامسونگ مدل HT-TX250

  1. از کار افتادن بخش دیسک
  2. روشن نشدن سینمای خانگی
  3. نخواندن دیسک (CD)
  4. کم شدن صدای خروجی سینما خانگی
  5. نمایش پیام FAN CHECK و خاموش شدن سینمای خانگی
  6. نمایش پیام PROTECTION و خاموش شدن سینمای خانگی

بررسی آمار مراجعه تعمیر سینمای خانگی سامسونگ نشان میدهد این 6 ایراد مهمترین و شایع ترین ایرادهایی هستند که در مدل TX250 دیده می‌شود.

تعمیرات سینما خانگی سامسونگ مدل HT-TX250

از کار افتادن مکانیزم دیسک در سینما خانگی سامسونگ HT-TX250

مکانیزم دیسک TX250 به صورت تک دیسک و مکشی طراحی شده است. بعلت فشار زیادی که روی چرخ دنده‌های این مکانیزم وجود دارد چند تا از آنها در معرض شکستگی قرار دارند. در تعمیرات سینما خانگی سامسونگ مدل HT-TX250 معمولا با شکستگی چرخ دنده TRAVERSE مواجه می‌شویم.

وظیفه این چرخ دنده به حرکت درآوردن اهرم مکش است تا دیسک روی آن لغزیده و به داخل درایو هدایت شود. با ایجاد ترگ در این چرخ دنده ابتدا وارد شدن دیسک به دستگاه با صدای اضافی همراه می‌شود. با افزایش میزان خرابی چرخ دنده وارد شدن دیسک به دستگاه غیر ممکن می‌شود.

روشن نشدن سینما خانگی سامسونگ HT-TX250

ایراد دیگری که در این مدل از سینمای خانگی سامسونگ دیده می‌شود روشن نشدن است. وقتی سینمای خانگی را به برق می‌زنیم حالت استندبای در دستگاه ایجاد می ‌شود. در این حالت لامپ پاور دستگاه به رنگ قرمز روشن می‌شود اما با فرمان پاور دستگاه روشن نمی‌شود.

ایراد روشن نشدن سینمای خانگی معمولا بعلت خرابی برد پاور و یا بخش سیستم کنترل ایجاد می‌شود. توصیه می کنیم در صورتی که از سینمای خانگی مدتی استفاده نمی کنید آن را از برق جدا کنید.

تعمیرات سینما خانگی سامسونگ مدل HT-TX250

نخواندن دیسک در سینما خانگی سامسونگ HT-TX250

در ایراد نخواندن دیسک بیشترین احتمال خرابی مربوط به قطعات بخش اپتیکال بلاک است. قطعه اپتیکال بلاک را عموم مصرف کنندگان با نام لنز دی وی دی می‌شناسند.

در سینمای خانگی سامسونگ مدل HT-TX250 از اپتیکال بلاک AD3 استفاده شده است. AD3 از اپتیک‌های بسیار با کیفیت به حساب می‌آید و باید گفت که استفاده از این اپتیک یکی از نقاط قوت طراحی در این مدل است. مجموعه اپتیکال بلاک AD3 از 4 قطعه تشکیل شده است.

  • موتور اسپندل
  • موتور اسلدر
  • اپتیک AD3
  • لیمیت سوئیچ

خرابی و یا ضعف در عملکرد هر یک از این قطعات می‌تواند باعث ایجاد ضعف در خواندن اطلاعات دیسک در سینمای خانگی شود.

تعمیرات سینما خانگی سامسونگ مدل HT-TX250

نمایش پیام FAN CHECK و خاموش شدن سینما خانگی

عملکرد بخش پاور و آمپلی فایر قدرتمند سینمای خانگی باعث تولید حرارت در این بخش می‌شود. فن DC وظیفه تبادل هوای گرم داخل و خنک کردن فضای داخلی دستگاه را بعهده دارد.

ضعف در عملکرد فن سینمای خانگی می‌تواند باعث اسیب دیدگی قطعات مختلف مخصوصا بخش آمپلی فایر شود. به همین دلیل یک مدار محافظ عملکرد صحیح فن را بعهده دارد. اگر فن سینمای خانگی از کار بیفتد و یا میزان دور آن کاهش پیدا کند این مئار محافظ فعال می‌شود. سه مرتبه پیام FAN CHECK نمایش داده می‌شود تا مصرف کننده متوجه ایراد در این بخش شود. در صورت تداوم ایراد سینمای خانگی سامسونگ خاموش می‌شود.

نمایش پیام PROTECTION و خاموش شدن سینما خانگی

همانطور که در نوشته‌های مختلف مربوط به ایجاد حالت پروتکت سینمای خانگی توضیح دادیم پروتکت در واقع یک حالت دفاعی است تا ایراد ایجاد شده به قسمت‌های دیگر سرایت نکند.

وقتی یکی از بخش های سینمای خانگی معیوب می‌شود اگر احتمال سرایت ایراد به سایر قطعات وجود داشته باشد، مدار محافظ دستگاه فعال می‌شود و دستگاه را خاموش می‌کند. خاموش شدن سینمای خانگی در این حالت با نمایش پیام PROTECTION در دیپلی دستگاه همراه است. تجربه نشان داده علت ایجاد حالت پروتکت در سینمای خانگی سامسونگ در اغلب موارد خرابی بخش آمپلی فایر است.

تعمیرات سینما خانگی سامسونگ مدل HT-TX250 در ایراد پروتکت باید شامل بررسی بخش پاور و آمپلی فایر دستگاه باشد. در بخش آمپلی فایر به دلیل تراکم قطعات گرمای زیادی تولید می‌شود که در پروسه تعمیر سینمای خانگی حتما باید مورد توجه و بررسی قرار گیرد.

 

تعمیرات سینما خانگی سامسونگ مدل HT-TX250

 

مشاوره تعمیرات با تیم تخصصی رایان

اگر سینما خانگی سامسونگ شما هم خراب شده و نیاز به تعمیر دادر می‌توانید از خدمات ویژه متخصصین رایان در این بخش استفاده کنید. مهمترین قدم در یک تعمیر سینمای خانگی دریافت مشاوره دقیق و تعیین هزینه تعمیرات مورد نیاز است.

شما می توانید با داشتن کد مدل دقیق سینمای خانگی خود با بخش مشاوره تعمیرات سینمای خانگی رایان تماس بگیرید. در این مشاوره شما اطلاعات تکمیلی راجع به عیب یابی سینمای خانگی، مراحل تعمیر و هزینه تعمیر سینمای خانگی خود دریافت خواهید کرد.

یکی از خدمات ویژه گروه تخصصی رایان در بخش تعمیرات سینما خانگی سامسونگ مدل HT-TX250 نصب بلوتوث است. با نصب بلوتوث شما می توانید سینمای خانگی را به گوشی موبایل و یا سایر دستگاههای دارای بلوتوث متصل کنید. در این حالت فایل‌های صوتی پخش شده روی گوشی شما از بلندگوهای سینمای خانگی شنیده خواهد شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ