آموزش تعمیر ضبط صوت خانگی

آموزش تعمیر ضبط صوت خانگی

آموزش تعمیر ضبط صوت خانگی یکی از پکیج های رایگان آموزشی مجموعه رایان در بخش تعمیر سیستم صوتی خانگی است. ما اطلاعات آموزشی 0 تا 100 دستگاه های مختلف را در اختیار همگان قرار می دهیم. اگر توان تعمیر دستگاه را در خود می بیند با آموزش تعمیر ضبط صوت خانگی ما همراه باشید.

آموزش تعمیر ضبط صوت خانگی

شاید شما هم دوست داشته باشید تعمیر ضبط کاست خور و یا ضبط صوت خانگی قدیمی خود را انجام دهید ولی ندانید که از کجا باید شروع کنید. برای آغاز آموزش تعمیرات ضبط صوت خانگی بعنوان یک دستگاه الکترونیکی ابتدا باید چند اصل کلی و پایه ای را بدانید که در تعمیر هر دستگاهی به کار می آید.

ابتدا ایراد را کامل بررسی کنید. تفاوت اول شما با یک تعمیرکار در شناخت ایراد و محل خرابی و قطعات معیوب است. ایراد دقیق دستگاه را مشخص کنید. می‌توانید این کار را با تفکیک ایرادها شروع کنید. مثلا ایراد از کار افتادن بخش دیسک را می توان به چند بخش تقسیم کرد: باز نشدن درب بخش سی دی یا همان سینی دیسک، از کار افتادن چرخش سینی دیسک  (CHANGE) و یا لود نشدن دیسک. تفکیک ایراد و شناسایی دقیق آنها به شما کمک می‌کند تا بهتر بتوانید اطلاعات لازم در مورد هر ایراد را بدست آورید.

قدم بعدی در تعمیر ضبط صوت خانگی شما کسب اطلاعات فنی راجع به ایراد است. با جستجوی منابع مختلف مانند اینترنت اطلاعات کاملی از ایراد ایجاد شده و قطعات مربوط به آن بدست آورید.اگر به این نتیجه رسیدید که می توانید دستگاه را باز کنید از تمام مراحل و قطعاتی که می خواهید باز کنید عکس بگیرید. می توانید از ترفندهایی مانند شماره گذاری قطعات هم استفاده کنید. حتی در مورد ساده‌ترین قطعات هم فکر نکنید که محل نصب و یا شکل قرارگیری آنها در خاطرتان می‌ماند. شما نیروی حافظه خود را در جاهای مهمتری نیاز دارید.

نکات مهم در آموزش تعمیر ضبط صوت خانگی

در این جا می‌خواهیم یکی از مهمترین نکاتی که همیشه باید در تعمیر لوازم صوتی و تصویری و در باز کردن و بستن قطعات بدانید را به شما بگوییم. این نکته بسیار مهم اینست که در الکترونیک هیچ قطعه‌ مکانیکی با فشار بیش از حد جاگذاری نمی‌شود. اگر برای بستن یا باز کردن قطعه ای فشار زیادی لازم است بدانید که راه را اشتباه رفته اید. باز کردن سوکت‌ها، بست‌ها و قطعات مختلف نباید با فشار بیش از حد معمول انجام شود. همیشه حتی برای یک تعمیرکار ماهر سیستم‌های صوتی هم ممکن است روش‌هایی وجود داشته باشید که باید یاد بگیرید.

نکته مهم دیگر اینست که از دیدگاه تعمیرات قطعات با عمر مفید آنها شناخته می شوند. مثلا در تعمیر یک مجموعه مکانیزم ضبط کاست خور به ترتیب تسمه ها، سوئیچ ها، موتور و چرخ دنده از عمر کوتاه تری نسبت به هم برخوردارند.  در زمان انجام تعمیر هم باید به همین ترتیب بررسی شوند.

ابتدا قطعات معیوب را تعویض کنید و دستگاه را آزمایش کنید. در هر مرحله که ایراد دستگاه برطرف شد تعمیر ضبط صوت شما به پایان رسیده است. کار اضافه نکنید یا به بیان ساده‌تر هیچ گاه قطعه ای که معیوب نیست را بی دلیل و مثلا به قصد سرویس باز نکنید. بسیاری از خطاها در این مواقع اتفاق می افتد.

آموزش تعمیر ضبط صوت خانگی

تعویض تسمه ضبط صوت

تسمه ها یکی از قطعات مکانیزم دستگاه های مختلف هستند که عمر مفید کمتری نسبت به قطعات دیگر دارند و ممکن است که گشاد و یا پاره شوند.

برای تعویض تسمه ضبط صوت لازم است که اندازه دقیق تسمه را بدانید و یا اینکه از اندازه گیری و مطابقت با تسمه قبلی استفاده کنید. معمولا در صورت نیاز به تعویض تسمه و مشخص نبودن شماره از یک شماره پایین تر نسبت به تسمه معیوب استفاده می کنند.

تسمه ها با چند پارامتر شناخته و انتخاب می شوند. ضخامت و طول تسمه اصلی ترین ویژگی‌هایی هستند که در شناخت یک تسمه به کارمی روند و در صورت نیاز به تعویض باید رعایت شوند.

خرید تسمه ضبط صوت خانگی

تسمه ها از نظر ضخامت به چند دسته تقسیم می شوند :

 1. تسمه های معمولی : به نام رادیو پخشی شناخته می شوند و بیشتر تسمه ها در این دسته قرار می گیرند.
 2. تسمه های پهن : نواری شکل هستند و در مکانیزم های خاصی مانند ضبط های خانگی سونی مصرف دارند. کیفیت و عمر مفید بالاتری هم دارند.
 3. تسمه های ویدئویی :  ضخامت انها دو تا سه برابر تسمه های رادیو بخشی است و چون نیروی بیشتری را منتقل می کنند باید ضخیم‌تر بوده و توان بیشتری داشته باشند.
 4. تسمه های نازک : در دستگاه های ظریف مانند واکمن ها استفاده داشته و امروز تقریبا نایاب هستند. ظرافت ساخت آنها باعث می شد که نمونه های بی کیفیت نداشته باشند.

به غیر از نوع و میزان ضخامت تسمه در انتخاب اندازه (طولی) تسمه هم باید دقت کنید. انتخاب تسمه گشاد ممکن است ایراد را اصلاح نکند و در حالت بدتر اینکه ممکن است شکل ظاهری ایراد را تغییر دهد و فکر کنید که دستگاه ایراد دیگری دارد. مثلا ممکن است بعد از تعویض تسمه دستگاه نوار جمع کند و شما فکر کنید دستگاه ایراد دیگری هم دارد و به سراغ تعویض قطعات دیگر بروید.

انتخاب تسمه کوچکتر از حد مجاز هم به نوع دیگری به دستگاه آسیب میزند و ممکن است با ایجاد فشار روی چرخ دنده ها و مخصوصا موتورها باعث خرابی سریع آنها شود.

خرید تسمه ضبط صوت

تعویض تسمه ضبط صوت

شناخت کدهای مختلف در تعمیر سیستم صوتی خانگی

یکی از مواردی که در آموزش تعمیر ضبط صوت خانگی حتما باید در نظر گرفته شود و عامل مهمی در کمک به عیب یابی صحیح دستگاه معیوب است عیب یاب داخلی دستگاه ها است. عیب یاب های داخلی محدوده قطعات معیوب را مشخص می کنند و با پیام و کد های مشخص در دیسپلی دستگاه نمایش داده می شود.

 

در برندهای مختلف برای نشان دادن محدده قطعات معیوب ممکن است از کدهای خاصی استفاده شود که شناخت آنها در تعمیر بهتر سیستم صوتی به شما کمک می کند.

برخی از ین کدهای معروف و متداول عبارتند از :

 • کد F61 در پاناسونیک : معمولا نشان دهنده ایجاد خرابی در بخش آمپلی فایر دستگاه است.
 • پیام PLEASE WAIT در سونی : با ازکار افتادن بخش CD همراه بوده و معمولا صدای خروجی هم قطع می شود.
 • پیام PROTECTION در سامسونگ : نشان دهنده اضافه بار در دستگاه است و معمولا به علت خرابی بخش آمپلی فایر سیستم اتفاق می افتد.
 • خطای FAN CHECK در سامسونگ : همانطور که از نام آن پیداست به علت از کار افتادن و یا کارکرد ناصحیح فن دستگاه ایجاد شده و بررسی آن را لازم می داند.
نمایش پیام FAN CHECK در سینمای خانگی سامسونگ

نمایش پیام FAN CHECK در سینمای خانگی سامسونگ

در نوشته های دیگر همه این کدها و قطعات معیوب مربوط به آنها و نحوه تعمیر در دستگاه های مختلف را توضیح داده ایم. نکته اصلی اینکه شناخت این کدها به پروسه تعمیر سیستم صوتی کمک زیادی می کند و یکی از ملزومات آموزش تعمیر ضبط صوت خانگی است.

تعمیرات ضبط در منزل

موضوع اصلی این نوشته آموزش تعمیر ضبط صوت خانگی است اما همه تعمیرات بوسیله افراد عادی قابل انجام نیست و نیاز به تخصص دارد.

یکی از خدمات مجموع رایان تعمیرات ضبط در منزل و محل مشتری است. تکنسین های تعمیرات رایان با آشنایی با برندها و مدل های مختلف سیستم های صوتی ، ضبط های خانگی ، سینمای خانگی و دی وی دی پلیرها و آگاهی از ایرادهای متداول و شناخت قطعات مختلف آنها قادر به تعمیر آنها در منزل و یا محل مشتری هستند.

همچنین برای دستگاه هایی که به علت هایی مانند ایرادهای متفاوت ، مدت زمان طولانی برای تعمیر ، نیاز به تست دستگاه و موارد مشابه در محل مشتری قابل تعمیر نیستند سرویس حمل و نقل دستگاه در نظر گرفته و تا حد ممکن پروسه تعمیر را تسهیل کرده ایم.

در صور نیاز به خدمات تعمیر سیستم های صوتی مختلف می توانید با تماس با بخش مشاوره رایان اطلاعاتی مانند قطعات معیوب ، مدت زمان تعمیر و هزینه تقریبی را دزیافت کنید.

تعویض تسمه ضبط صوت خانگی

تسمه ضبط صوت خانگی

فلش خور کردن ضبط خانگی‌_‌نصب بلوتوث روی ضبط خانگی

یکی از توصیه های ما در بخش آموزش تعمیر ضبط صوت خانگی ، فلش خور کردن ضبط خانگی بهمراه نصب بلوتوث روی آن است. نصب این امکانات روی این دستگاه های قدیمی باعث بروزرسانی آنها می شود تا بتوان از ویژگی هایی مانند کیفیت و حجم بالای صدای آنها استفاده بهتری کرد.

نصب بلوتوث به تنهایی به صورت 100 داخلی انجام می شود اما در صورت نیاز به نصب همراه USB و فلش خور کردن دستگاه ، طبیتا نیاز به پورت USB خراجی وجود دارد. کلیه مراحل نصب USB و فلش خور کردن انواع سیستم های صوتی مانند ضبط های خانگی قدیمی در مجموعه رایان با بالاترین کیفیت ممکن انجام شده و صدای خروجی بدون نقص و نویز تحویل می شود.

در نمونه های قدیمی بردهای فلش خور کردن کیفیت برخی از قطعات سخت افزاری به نسبت راضی کننده نبود که در نمونه های جدید این حالت اصلاح شده است.

با تماس با مشاورن تعمیرات رایان از جزئیات این طرح آگاهی پیدا کنید.

 

 

42 دیدگاه ها

 1. جواد گفت:

  سلام وقت بخیر

  یه سوالی داشتم اگر امکانش هست راهنماییم کنید
  یه ضبط سونی RV6 دارم (سه دیسک) تمام قسمتها تا چند وقت قبل سالم بود ترانس رو ولتاژ میگیرم خروجیها درسته stk سالمه یهو نمیدونم چه مشکلی پیش اومده که وقتی به برق میزنم فقط چراغ کلید پاور روشن میشه و هیچی عمل نمیکنه حتی رقص نور هم نمیاد. فقط موقع اتصال به برق، سه تا رله به کار میافتن و قسمت کاست شروع به چرخیدن میکنه دو سه بار مکانیزمش بالا پایین میشه و دیگه کلا هیچ اتفاقی نمیافته ممکنه بفرمایید ایراد از چه بخشی میتونه باشه؟ کلا اتصالات بخش مکانیزم کاست رو قطع کردم بازم هیچ اتفاقی نیافتاد

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، عیب یابی الکترونیکی دستگاه‌ها بر اساس نقشه فنی و روش های مشخصی صورت می‌گیرد تا ایراد دستگاه مخشص شود. اینکه مثلا عنوان می کنید آی سی stk سالم است ، یا خروجی ترانس درسته !!!!! کمکی به حل مشکل نمی کند. با توجه به محدوده سکونت خود از افراد متخصص کمک بگیرید.

   • امین گفت:

    سلام من ی ضبط ال جی دارم چند روز پیش به بلتوث میخواستم وصل شم یهویی ی صدایی داد و دیگه آهنگ بخش نکرد روشن میشه کانکت هم میشه آهنگ پلی میکنم در حال اجرا هستی ولی صدا خروجی نداره مشکلش از کجاست ؟

    • گروه تخصصی رایان گفت:

     با سلام، در واقع ایراد دستگاه شما قطع شدن صدای خروجی است؟ در این حالت باقی فانکشن‌های دستگاه باید به درستی کار کند. اگر صحیح است احتمالا بخش آمپلی فایر دستگاه شما معیوب شده است.

 2. علی گفت:

  سلام ، بنده ضبط طبقاتی سونی مدل lbt-810 رو دارم که قسمت کاست تسمه‌ها فاسد شدن و مثل قیر روی غلطک چسبیده و برای تهیه نمونه و اندازه فابریکش رو ندارم میشه لطفا راهنمایی کنید چطوری میتونم پیدا کنم و یا خود شما موجود دارید .؟

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، مجموعه رایان فروش قطعه ندارد، اما فروشگاه هایی هستند که می توانید قطعه مورد نظر خود را خریداری کنید. با بخش مشاوره تعمیرات رایان تماس بگیرید.

 3. حسین گفت:

  سلام وقت بخیر
  بنده ی ضبط سونی vx88دارم که الان ی مدتیه درحالت استندبای خودبخود روشن میشه ی چند ثانیه روشنه دوباره خودش خاموش میشه و هی تکرارمیشه این روشن خاموش شدنه .بنده اززاهدان مزاحمتون میشم ممنون میشم راهنماییم کنید

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، ایرادی که در ضبط خانگی سونی خود توضیح داده‌اید جزء ایرادهای معمول در این بخش نیست و نیاز به بررسی و عیب یابی دستگاه دارد. فرمان های عمومی دستگاه در بخش سیستم کنترل ایجاد شده دو به بخش های مختلف منتقل می شود. ممکن است در این بخش دچار ایراد شده باشید و یا این که کلیدهای پنل دچار اتصالی شده باشند.

 4. رضا گفت:

  سلام ظبط صوت قدیمی ال جی دارم
  1سوکتی ک سیم باند بهش وصل میشه شکسته
  2کابل ساب ووفر ‌ پاره شده سوکتی هم ک سر کابل ساب بوده ک تقریبا مثل صحفه کلید های قدیمی هست گم شده

 5. رضا گفت:

  تعمیر کار بهم معرفی کنید

 6. سعید گفت:

  سلام،من یه باند برند اپرا به ارتفاع ۱۴۰ سانت دارم،فقط باند خالیه،جفتش که اصلیش بود رو تو اسباب کشی بردن،همین باند مونده،دو تا ساب داره،یه توئیتر و باند،میخوام راش بندازم و صدا ازش بگیرم،الان به یه آمپیلی سینما خانگی ال جی وصلش کردم،اما فقط باند و توئیترش صدا داره،ساب رو وصل میکنم صداش گنگه و بعد قطع میشه،چکار کنم؟آمپیلی جدا واسش تهیه کنم که خیلی هزینه داره یا میتونم از همین سینما خانگی ال جی سابشو راه بندازم،اهم و واتشو نمیدونم

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، این تطبیق باید براساس اهم و وات دو دستگاه انجام شود. باید ممشخصات هر دو بخش را در نظر بگیرید و بهترین اتصال را ایجاد کنید. البته اگر مشخصات با هم تطابق نداشته باشد باعث پروتکت سینمای خانگی یا آسیب دیدگی بخش آمپلی فایر آن خواهد شد.

 7. مجتبی گفت:

  سلام. وقت‌تون بخیر
  ببخشید یک راهنمایی از شما میخواستم.
  ضبط صوت خانگی من که ناسیونال ژاپن و قدیمی هست اکثریت نوار کاست‌ها را با صدای بم پخش می‌کند. مثلا صدای خواننده زن را تقریبا به صدای مرد نزدیک می‌کند. مشکل و علت از کجا هست؟!

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، تغییر تن و کیفیت صدا در ضبط های قدیمی در بخش کاست به چند عامل بستگی دارد. یکی از این عوامل تعداد دور موتور بخش کاست است. این مقدار که اهمیت زیادی دارد باعث کشیده شده صدا و تغییر زیر و بمی صدا می‌شود. عامل دیگری که در کیفیت صدا تاثیر دارد تنظیم بودن هد ضبط خانگی است. هد بخش کاست به صورت مستقیم با نوار کاست تماس برقرار می کند و پیچ تنظیم آن معمولا روی درب کاست مشخص شده است.

 8. مجید منشیا گفت:

  سلام من یک دستگاه صوتی تصویری سامسونگ دارم ولی چند وقت ارو pAL روی صفه نمایشگر میاد ولی روشن نمیشه دلیلش منبع تغذیه میتونه باشه اصلا قابل تعمیر هست ممنون میشم راهنمای کنید

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، ابتدا مدل دقیق دستگاه را تعیین کنید. متوجه منظور شما از دستگاه صوتی تصویری نشدیم. اگر منظور ضبط خانگی سامسونگ است که خروجی تصویری دارد باید مدل دقیق دستگاه را قید کنید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با بخش مشاوره تعمیرات رایان تماس بگیرید تا در صورت نیاز با راسل عکس یا فیلم اطلاعات نورد نیاز شما ارائه شود.

 9. امیر رضا خلفی گفت:

  سلام ضبط صوت من دکمه پلی رو می زنم هد میره بالا ولی دکمه استب رو می زنم هد دیگه نمیره بالا و گیر می کنه میشه راه نماییم کنین

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، مکانیزم کاست ضبط خانگی شما معیوب است. تعمیر مکانیزم چه در یک ضبط خانگی چه در دستگاههای دیگر تئوری مشخصی ندارد. باید براساس تجربه با عملکرد قطعات مختلف آشنا باشید تا بتوانید قطعه یا قطعات معیوب را تشخیص دهید. در اولین قدم می‌توانید بر اساس دستورالعمل تعویض تسمه ضبط خانگی، این قطعات را تعویض کنید.

 10. احمد تجریشی گفت:

  سلام سامسونگ۱۳۰۰ وات max-ds9250 همه قسمتها کار میکند ولی چراغ استندبای وپنل جلوی دستگاه روشن نمی شود. راهنمایی بفرمایید.

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، خروجی بخش پاور را کنترل و اندازه‌گیری کنید. در عین حال دقت کنید که برخی ایرادها در این سری تعمیر ضبط خانگی سامسونگ با عیب یابی معمولی قابل شناسایی نیست و حتما باید تجربه برخورد با آن ایراد را داشته باشید

 11. علی گفت:

  سلام من یه ضبط سامسونگ دارم که فکر کنم یه باندو اشتباه وصل کردم اتصالی کرد الان وقتی روشنش میکنم میگه خوشآمدی بعد 3 سانیه میگه خدافظ وع خیر نیایی???? . موندم چشه

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، اگر اتصالی ایجاد شده باشد به احتمال زیاد بخش آمپلی فایر ضبط سامسونگ شما آسیب دیده است که با ظاهر ایراد و خاموش شدن هم همخوانی دارد.

 12. Abolfazl گفت:

  سلام من یک ضبط Panasonic sa-vk725d دارم.
  مشکلش اینه که وقتی ضبط رو روشن میکنم اولین دکمه که بزنم ضبط کار میکنه ولی بعدش هیچ دکمه ی جز خاموش/روشن کار نمیکنه.
  دیسکش هم خراب بود که دادم به یه نفر برام یه برد بلوتوث گذاشت و دیسکش رو هم در آورد و الان دیگه کار میکنه اما بازم اون مشکلش رو داره و وولوم هم کار نمیکنه نمیتونم صداش رو کم و زیاد کنم.

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، بهتر بود قبل از این که نصب بلوتوث را انجام دهید مشکل اصلی دستگاه را برطرف می کردید. در سیستم های صوتی معمولا عملکرد کلی دستگاه منوط به کارکرد صحیح همه قسمت ها است. مثلا در بعضی از مدل های مینی های فای پاناسونیک وقتی وقتی بخش سی دی از کار می افتد، کلید aux همکار نمی کند. در این حالت چون بقیه فانکشن ها کار می کند مصرف فکر می کند که کلید خراب شده است. بهتر است برای تعمیر ضبط خانگی خود با یکی از متخصصین تعمیرات ضبط خانگی پاناسونیک تماس بگیرید.

 13. جابر گفت:

  با سلام من یه ظبط پاناسونیک مدل vk90dدارم مشکل این ظبط اینه که وقتی دستگاه خاموش میکنم بطور خودکار خودش دوباره روشن میشه میشه راهنمایی کنید عیب از کجاست

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، ابتدا بخش میکرو سوییچ ها را بررسی کنید هر چند بعید به نظر می رسد و سپس به سراغ بخش سیستم کنترل بروید. البته عیب یابی ضبط پاناسونیک در این بخش کمی مشکل است. بهترین روش تعمیر ضبط پاناسونیک شما تعویض برد و مشخص شدن برد معیوب و سپس اقدام برای تعمیر برد معیوب است.

 14. امیر گفت:

  سلام وقت به خیر . ایراد قطع شدن صدا و یا کم بودن صدا در حد سیگنال در سیستم های صوتی کلاس دیجیتال اینورتری از چی میتونه باشه ؟ مثلاً بنده سیستم الجی 11000 وات فلشخور دارم که صداش در نمیاد اما روشن میشه و همه چیزش هم کار میکنه . دو سه تا دی وی دی سینمایی هم دارم که همین مشکل رو دارن . ممنون میشم راهنمایی کنید . تشکر

 15. محمد گفت:

  سلام ظبط سامسونگ دارم که هنگامی که روشن میکنم روشن میشه بعد از چند ثانیه می‌نویسه protect و خاموش میشه و اینکه باز کردم دیدم یکی از تسمه ها در رفته ، کمک میکنید ممنون میشم

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام:
   پروتکت ضبط خانگی سامسونگ: به علت ایجاد اشکال در عملکرد بخش پاور آمپلی فایر است
   در رفتن تسمه ضبط سامسونگ شما هم معمولا به دلیل شکستگی یکی از چرخ دنده ها ایجاد می شود و ارتباطی به پروتکت ضبط سامسونگ شما ندارد.

   اگر مطالب مربوط به تعمیر ضبط صوت خانگی را با دقت بیشتری بخوانید متوجه خواهید شد که در ضبط سونی وقتی بخش کاست در حالت کار کردن قفل شود پیام ejejct نمایش داده شده و با خاموش شدن ضبط خانگی مواجه می شویم اما در ضبط سامسونگ این اتفاق نمی افتد.

 16. موسن گفت:

  سلام یه ضبط داریم فلش خورش کردیم ولی وقتی خاموش میشه اهنگا رو از اول پخش میکنه چرا

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، در مورد نصب بلوتوث روی ضبط خانگی و یا فلش خور کردن انها روش های مختلفی وجود دارد. نصب برد فلش خور روی ضبط صوت شما به درستی و آن چه مورد نظر شماست انجام نشده است و با انجام تغییرات اصلاحی می توانید این مشکل را برطرف کنید.

 17. سیدعلی موسوی گفت:

  درود بر شما ، یه صوتی تصویری پاناسونیک دارم CDخور ان بیرون می آید ولی CD را که می گذاریم تو نمی رود . بدون CD هم تو نمی رود. ممکنه برای تعمیر آن راهنمایی بفرمایید یا بفرمایید که اشکال از چیست ؟ ساکن یزد هستم . با سپاس. موسوی 19/5/402

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، در سیستم های صوتی پاناسونیک معمولا از مکانیزم 5 دیسک استفاده شده است. روی ایم مدل مکانیزم ها معمولا ایرادهای مختلف تایمینگ و قطعات مختلفی مانند چرخ دنده ها ایجاد می شود. تعمیر بخش سی دی پاناسونیک در این دستگاهها تنها توسط تعمیرکاران حرفه ای قابل انجام است و توصیه میکنیم دستکاری نکنید. اما اگر مکانیزم سی دی شما تک دیسک است ابتدا باید سنسورها و تسمه ها چک کنید و سپس سراغ قطعات بعدی مثل موتورها و یا قطعاتی مثل چرخ دنده ها بروید.

 18. اردشیر گفت:

  سلام
  من یک دستگاه 3 cd و ضبط و پخش کاست خور قدیمی با دو باند مجزاLG دارم بعد از مدت طولانی خواستم استفاده کنم قسمت مکانیکی سالم نمایشگر سالم اما کاملا سایلنت و بی صداست تشخیص خودم ic صداش سوخته اما دلیلی وجود نداره
  و اگر درست تشخیص دادم نمی‌دانم ic صداش کجاست
  و یا اگر غلطه لطفا در هر صورت راهنمایی ام کنید
  متشکرم

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، تشخیص خرابی آی سی خروجی صدا روش‌های مختلفی مثل اهم چک و ولت چک دارد. بعضی مواقع لازم است که آزمون و خطا کرده و اقدام به تعویض قطعه کنید. مراحل تعمیر ضبط خانگی ال جی شما می‌تواند به این شکل اجرایی شود: اهم چک مدار آمپلی فایر از نظر اتصال کوتاه و یا قطعی قطعات مختلف – ولت چک مدار تغذیه امپلی فایر – بررسی وجود فون در آمپلی فایر . در ادامه باید روش های دیگری را به کار ببرید که اگر تجربه کافی در زمینه تعمیرات ندارید توصیه میکنیم از متخصصین تعمیرات ال جی در محدوده خود کمک بگیرید.

 19. ابوالفضل گفت:

  با سلام
  چطوری نواری رو که گیر کرده در دستگاه در بیاریم؟ درش قفل شده و چیزی هم پخش نمیشه

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، برای خارج کردن نوار کاست که در مکانیزم ضبط گیر کرده است به هیچ وجه فشار وارد نکنید. مهمترین نکته‌ای که در کار با مکانیزم ها باید در نظر داشته باشید این است که هیچ قطعه‌ای را با فشار زیاد جدا و یا جا نزنید. هر جا دیدید لازم است فشار بیش از حد نرمال وارد کنید باید بدانید که دارید اشتباه میکنید. اگر مکانیزم شما دارای سلونویید یا نوعی سیم پیچ است، اهرم آن را فشار دهید و با چرخاندن موتور و یا چرخ دنده اصلی که به موتور درگیر است سعی کنید مکانیزم را به حرکت در آورید تا در حالت خلاص قرار گرفته و نوار خارج شود.

 20. میثم گفت:

  من یه ظبط پاناسونیک مدل VP700دارم موقع روشن شدن با پیام ارورf61مواجح میشوم ودستگاه خاموش میشود ممنون میشم کمکم کنید

 21. محمد گفت:

  سلام رادیو ضبط دوکاست ال جی سی دی خور دارم فلش خور میکردم صداش قطع شده لطفا راهنما یی کنید آسی صدا کدام است

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، مسیر خروجی بلندگوها را دنبال کنید به بخش تقویت صدا می‌رسید. خروجی تقویت کننده صوت همیشه به صورت آی سی طراحی نمی‌شود، ممکن است از قطعات دیگری مثل ترانزیستور برای آن استفاده شده باشد اما به هر حال این بخش معمولا همراه یک خنک کننده، فن و یا قطعات دیگر مشابه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ