تعمیر ضبط خانگی سامسونگ

تعمیر ضبط خانگی سامسونگ

با وجود کنار گذاشته شدن ضبط های خانگی از سیستم صوتی و تصویری منازل، بدلیل کیفیت بالا و طراحی خوب بسیاری از ضبط های سامسونگ قابل استفاده در منازل هستند.

تعمیر ضبط خانگی سامسونگ

در ادامه این مقاله راجع به آموزش تعمیر ضبط خانگی سامسونگ و ایرادهای متداول آنها بعنوان یکی از زیر مجموعه های تعمیر تلویزیون و ضبط صوت خانگی توضیحات بیشتری میدهیم.

از کار افتادن بخش سی دی

مهمترین ایرادهایی که در بخش سی دی تعمیر ضبط خانگی سامسونگ می توانیم نام ببریم عبارتند از:

 • نخواندن سی دی در ضبط خانگی سامسونگ
 • از کار افتادن مکانیزم و سینی بخش سی دی
از کار افتادن ضبط سامسونگ

ضبط سامسونگ

از کار افتادن مکانیزم و سینی بخش سی دی

عملکرد مکانیزم شامل خارج شدن سینی بخش سی دی و چرخش آن و پس از قرار دادن دیسک برگشت به داخل و قرار گرفتن دیسک در محل صحیح خوانده شدن است.

مجموعه مکانیزم بخش سی دی از تعدادی قطعات بزرگ و کوچک پلاستیکی و چرخ دنده های ساده و مرکب ساخته شده است. عملکرد کلی این مجموعه و ولتاژ موتورها و کنترل سنسورها بوسیله برد سروو کنترل می شود.

موتورها، تسمه ها، چرخ دنده ها و در آخر برد سروو قطعاتی هستند که به ترتیب امکان خرابی آنها در ایرادهای این بخش تعمیر ضبط خانگی سامسونگ بیشتر است.

عدم توانایی خواندن سی دی در ضبط خانگی سامسونگ

همانطور که در عموم نوشته های مرتبط با تعمیر لوازم صوتی مانند سینمای خانگی و یا دی وی دی پلیرها گفتیم قطعه اصلی مرتبط با خواندن اطلاعات دیسک مجموعه اپتیکال بلاک دستگاه است. این مجموعه قطعه که عموما با نام لنز دستگاه شناخته می شود شامل قطعات زیر است :

 • اپتیکال پیکاپ
 • موتور اسپندل
 • موور اسلدر
 • لیمیت سوئیچ
 • چرخ دنده ها و قطعات مکانیکی لازم
عدم توانایی خواندن سی دی

عدم خواندن سی دی

بدیهی است که عملکرد ضعیف و یا ازکار افتادن هر یک از قطعات این مجموعه باعث از کار افتادن بخش سی دی می شود و دستگاه قادر نیست اطلاعات دیسک را بخواند. در بخش تعمیر ضبط خانگی سامسونگ یکی از راه هایی که می تواند باعث کاهش هزینه تعمیرات شود انجام تعمیر این بخش بجای تعویض آن است.

در تعمیر بخش اپتیکال بلاک برای کاهش هزینه می توان بجای تعویض کامل مجموعه فقط قطعه یا قطعات معیوب را تعویض نمود.

باز نشدن در بخش دی وی دی

یکی از ایرادهایی که عموم ضبط های قدیمی با آن مواجه بوده اند از کند باز و بسته شدن سینی دستگاه است که نهایتا به از کار افتادن آن ختم می شود.این ایراد در ضبط های سه دیسک بیشتر از ضبط های تک دیسک دیده می شود و یکی از دلایل آن سنگین بودن کل بخش مکانیزم دستگاه نسبت به نیروی محرکه آن است.

باز نشدن در بخش دی وی دی

باز نشدن دی وی دی

یکی از راه حل های تعمیر این ایراد شناسایی قطعات معیوب و یا ضعیف شده و تعویض آنهاست و راه حل تکمیلی انجام اصلاحیه بخش الکترونیکی که باعث می شود ولتاژ کار موتورها کمی افزایش پیدا کرده و این مشکل به طور کامل ریشه کن شود.

تعویض اپتیک ضبط خانگی سامسونگ

در ضبط های خانگی سامسونگ از چند نوع اپتیک استفاده شده است مانند اپتیک های AD3 و D21U

AD3 مخصوص دستگاه هایی است که فقط قادر به خواندن دیسک های غیر DVD هستند و D21U مخصوص دستگاه هایی است که قادر به خواندن فرمت DVD هستند. شرایط تعویض و تعمیر اپتیک در پروسه تعمیر ضبط خانگی سامسونگ جزئیات بیشتری دارد که می توانید در مشاوره با متخصصین رایان اطلاعات بیشتری دریافت کنید.

تعویض اپتیک ضبط خانگی

اپتیک ضبط خانگی

نصب بلوتوث و فلش خور کردن ضبط خانگی سامسونگ

ویژگی مثبت ضبط های خانگی قدیمی حجم و کیفیت بالای صدای آنهاست و ایراد عمده آنها عدم وجود USB و امکان ارتباط بلوتوث.

همانطور که در نوشته دیگری مفصلا راجع به فلش خور کردن و نصب بلوتوث روی ضبط قدیمی خانگی توضیح دادیم می توان با روشها و کیفیت های مختلفی این امکانات را به دستگاه اضافه نمود. فلش خور کردن و یا نصب بلوتوث باعث می شود دستگاه مجددا بروزرسانی شده و بتوانیم با هزینه ای مقرون به صرفه یک سیستم صوتی با کیفیت داشته باشیم.

31 دیدگاه ها

 1. رضا عباسی گفت:

  سلام من دستگاه ضبط خانگی vr90 دارم وخودم برای اینکه آنرا تمیز کنم باز کردم وتمیز کردم اما جای فیشها وسوکت ها را نمی‌دانم کجا باید بزنم وفراموش کردم از کجا برداشته ام تا همانجا وصل کنم در سیرجان زندگی میکنم کجا بروم برای تعمیر آن

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، گروه رایان در شهرستان‌ها شعبه ای ندارد. در کنار برخی از سوکتها اطلاعاتی برای اتصال وجود دارد. ممکن است نقشه فنی دستگاه را هم در اینترنت پیدا کنید. معمولا سوکتها به نحوی طراحی می شوند که درصد خطا را کاهش دهند با این وجود دقت کنید چون اشتباه در این بخش قابل جبران نیست.

   • حسن گفت:

    سلام ظبط سه دیسک سامسونگ دارم نوار دوی دی می زارم نمی خونه

    • گروه تخصصی رایان گفت:

     با سلام، ابتدا باید بررسی کنید مکانیزم بخش دیسک به درستی عمل می‌کند یا خیر؟ دیسکی که داخل دستگاه می‌گذارید باید دقیقا در محل صحیح دبرای خوانده شدن اطلاعات قرار بگیرد. تنها در این صورت است که دستگاه وارد مرحله بعد یعنی خواندن اطلاعات دیسک یا همان toc می‌شود. اگر دستگاه مرحله خواندن اطلاعات دیسک را آغاز کند دیسک شروع به گردش می کند. اگر دیسک داخل درایو دیسک شروع به گردش کند اما اطلاعات به درستی خوانده نشود بیشترین احتمال خرابی مربوط به اپتیکال بلاک یا همان لنز دی وی دی است.

 2. مصطفی جعفری گفت:

  باسلام ضبط سه دیسگ سامسونگ دارم یگ دفعه صداقطع شد باید چکارکنم یک راهمایی بکنید خیلی بزرگید

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، ابتدا از سلامت بلندگوها مطمئن شوید. در مرحله بعد قسمت‌های مختلف دستگاه مانند رادیو، کاست و سپس دیسک را تست کنید. ممکن است یکی از این بخش‌ها سالم بوده باشد. در مرحله بعد به دلیل نیاز به بررسی و عیب یابی فنی باید از متخصصین تعمیر ضبط سامسونگ کمک بگیرید. برای تست بلندگوها می‌توانید از یک باطری نیم قلم یا قلمی استفاده کنید. اتصال سیم‌های بلندو به قطب‌های باطری باعث ایجاد صدای خش‌خش در بلندگو می‌شود که نشان دهنده سلامت آن است.

 3. محمدرضا گفت:

  سلام ظبط max 930 سامسونگ دارم ولی وقتی صداش رو زیاد میکنم پیغام پروتکت رو نشون می‌ده ایرادی تو باند ها نیست. کانکتور(ترمینال )
  چهار تایی داره یک از اونا خرابه میخوام بدونم خودم میتونم تعویض کنم؟

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، معمولا این سوکت‌ها در برندهای مختلف به صورت قطعه یدکی پیش بینی نشده است. اما در بخش تعمیرات قطعات جایگزین برای آنها تهیه شده که دقیقا مانند نمونه اصلی کیفیت دارد. با مشخص کرن دقیق قطعه مورد نیاز می‌توانید از همکاران ما در بخش تعمیر ضبط خانگی سامسونگ کمک بگیرید.

 4. رضا گفت:

  سلام
  یه ضبط خونگی سامسونگ دارم وقتی روشنش میکنم یه آهنگ پلی میکنم بعد یه دقیقه بعضی وقتا بیشتر یا شاید هم کمتر خود به خود خاموش میشه
  بعد چند دقیقه دوباره روشن میشه
  کسی هست راهنمایی ام کنه مشکلش چیه؟

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، توصیه بخش تعمیر ضبط خانگی سامسونگ اینست که ابتدا ایراد را دقیق‌تر بررسی کنید. اولین قدم برای انجام تعمیر یک دستگاه صوتی و یا تصویری شناخت کامل ایراد است. ابتدا مدل دقیق دستگاه را مشخص کنید. در قدم بعدی اتصالات و بلندگوهای دستگاه را جدا کنید. محل دستگاه و اتصال برق آن را جدا کرده و در محل دیگری نصب کنید. سپس مجدد دستگاه را روشن کنید و فانکشن‌های مختلف دستگاه یعنی کاست – رادیو – CD را آزمایش کنید. برای اتصال بلندگوها ابتدا مسیر سیم ها و اتصال فیش بلندگو را چک کنید. از راهنمای تست بلندگو استفاده کنید و بلندگوها را از نظر سلامت بررسی کنید.
   اگر بعد از راه‌اندازی مجدد دستگاه هنوز ایراد دیده شد باید به متخصصین تعمیر ضبط خانگی سامسونگ مراجعه کنید.

 5. فرهاد مرتضوی گفت:

  سلام خسته نباشید من ضبط خانگی سامسونگ سه دیسکه دارم متاسفانه میخاستم فلشخورش کنم از بردش میخاستم یه برق دوازده ولت پیدا کنم‌با اهم متر ولی اشکالی که پیش آمد پنل جلویی از کار افتاد دیگه ضبط روشن نمیشود برق می‌آید ولی روشن نمیشود ممنون میشوم راهنمایی کنید

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، پیش بینی ایرادهای ایجاد شده و یا راهنمایی در مورد تعمیر ضبط سامسونگ شما که به دلیل دستکاری آسیب دیده خیلی راحت نیست. در این حالت با توجه به ایراد ایجاد شده باید طبقه به طبقه ایرادهای ایجاد شده را بررسی کنید. دیسپلی این دستگاهها دارای یک فیلامان داخلی است که برای روشن کردن آن نیاز به ولتاژ خاصی هست. ابتدا باید این ولتاژ که معمولا با عنوان VF مشخص می شود را اندازه گیری کنید. در صورت وجود این ولتاژ باید سراغ اطلاعات و کیفیت تولید آن در آی سی دیسپلی بروید.

 6. فرهاد مرتضوی گفت:

  باسلام‌خسته نباشید شرمنده پنل جلویی ضبط خانگی سامسونگ سه دیسکه هم هستش روشن نمیشود میشه راهنمایی کنید.ممنون میشوم‌

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، دیسپلی این دستگاهها دارای یک فیلامان داخلی است که برای روشن کردن آن نیاز به ولتاژ خاصی هست. ابتدا باید این ولتاژ که معمولا با عنوان VF مشخص می شود را اندازه گیری کنید. در صورت وجود این ولتاژ باید سراغ اطلاعات و کیفیت تولید آن در آی سی دیسپلی بروید.

 7. مظاهری گفت:

  سلام
  ضبط ۸۵۰۰ سامسونگ دارم آی سی صداش سوخته
  هزینه تعمیرش چقدر میشه و چقدر زمان میبره؟
  ممنون

 8. سخر گفت:

  سلام چجوری میتونم باند رو بازو تمیز کنم

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، کابینت بلندگوها معمولا با چسب های خاص لاک می2شود تا به راحتی باز نشود. این نوع ساخت بلندگوها تاثیر زیادی در کیفیت صدای آنها دارد. باز کردن بلندگو باعث کاهش کیفیت آن خواهد شد. برای تمیز کردن از روش‌های دیگر استفاده کنید.

 9. رضا گفت:

  سلام خسته نباشید
  بنده ظبط خانگی سامسونگ دارم مدل max-ds9850 رو قسمت ایوایکس میزارم و حالت sound mode صداهای پیشورز رو بعضی حالت یکی از باندها صداش قط میشه ولی ساب در حال اجراست و رو بعضی دیگه حالت های صدا صدای باند وصل میشه ولی رو کاست و سی دی این مشکل وجود نداره باندها هردو به خوبی کار میکنه فقط ایوایکس اینجوریه هتا ایوایکس رو دستگاهای دیگم وصل کردم صدا بگیرم بازم این مشکل وجود داشت..ممنون میشم راهنماییم کنین.تشکر

 10. رضا گفت:

  سلام وعرض ادب. ضبط سه دیسک سامسونگVL6200 دارم که درحین خوندن صداش قطع شد. بررسی کردم خودضبط وباندها همه چی سالم بود. فقط صدانمیاره علتش چیه و هزینه اش چقدرمیشه. سپاسگزارم از زحماتتون 🙏

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، اگر ضبط و باند شما سالم باشد که حتما باید دستگاه صدا داشته باشد.!!! نکات راه اندازی و اتصالات را چک کنید. اگر مشکل پابرجا باشد باید به یکی از مراکز تعمیر ضبط خانگی سامسونگ مراجعه کنید. دستگاههایی با مشخصات ضبط خانگی سامسونگ در بخش‌های مختلفی ممکن است دچار خرابی شده باشد. قطع شدن صدا در یک ضبط خانگی به دلایل زیادی می تواند ایجاد شود. خرابی قطعات بخش آمپلی فایر متداول ترین ایراد در این دستگاهها است.

 11. شاپور جنتی گفت:

  با سلام وخسته نباشید ،سامسونگ سه دیسک مدل MAX-VL6600 دارم بمحض روشن شدن روی پیغام HEL هنگ میشه ودراین حالت ثابت میمونه ،وهیچکاری انجام نمیده درصورت ایراد درآیسی دیس پلی هزینه آن چقدر است .ممنون

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، قطعه‌ای که درخواست قیمت آن را داشته‌اید موجود نیست. معمولا تنها راه تامین این گونه قطعات استفاده از دستگاههای دیگر یا همان اوراقی است. معمولا تعمیر این نوع ایرادها در این این دستگاهها مقرون به صرفه نیست.

 12. محمود رادفر گفت:

  سلام دستگاه ضبط سامسونگ سه دیسک دارم چند وقت که صداش خیلی کم شده وباندها کمی خرخر دارن باندهارو جدا امتحان کردم صداش خوب بود اما روی ضبط خرابه لطفا اگه میتونید راهنمائیم کنید چون سه تاتعمیرگاه بردم اصلا نگاه نکرده گفتن سوخته دیگه درست نمیشه

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، با توجه به توضیحات یعنی باید ایراد ضبط خانگی سامسونگ شما را ایجاد نویز در خورجی در نظر بگیریم؟
   اگر این توضیح درست باشد باید ابتدا مشخص کنید که نویز توضیح داده شده در کدام بخش روی سیگنال صدا سوار می‌شود؟ در بخش پری آمپلی فایر یا در بخش آمپلی فایر؟ بعد از مشخص شدن قطعه خراب راحت‌تر می توانید برای تعمیر ضبط خانگی خود اقدام کنید.

 13. محمئدطیری گفت:

  عالی

 14. یه دستگاه سه دیسک سامسونگ هست که وقتی به برق میزنمش فقط چراغ ضعیف پاورروشن میشه ووقتی دکمه روشن رومیزنم یه تیک تیک ریزمیکنه وروشن نمیشه

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، برای تعمیر ضبط خانگی سامسونگ شما ابتدا باید بخش پاور دستگاه را اندازه گیری کنید. در صورتی که ولتاژهای خروجی این بخش درست باشد باید به بخش سیستم کنترل بروید و فرمانهای خروجی این بخش را چک کنید. احتمالا صدایی که به صورت تیک تیک می‌شنوید مربوط به رل2های بخش پاور و آمپلی فایر دستگاه است.

 15. کامیاب گفت:

  سلام وقت بخیر ، من میخوام ضبط خانگیم رو تقویت کنم که صداش دوبرابر بشه (البته بدون افت کیفیت) بنظرتون امکان پذیره؟

 16. حسن گفت:

  سلام چرخ دنده بقل ما پیج ظبت سامسونگ صفحه گردن شکسته تو شهرمون پیدا نمیشه . نمیدونم از کجا بگیرم راهنمایی میکنین

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، اگر در مراحل تعمیر ضبط سامسونگ خود به قطعه خاصی نیاز دارید می‌توانید با بخش پشتیبانی سایت ماس بگیرید. با مشخص کردن دقیق قطعه از طریق ارسال عکس بهتر می‌توانیم در این بخش همکاری داشته باشیم.

 17. داریوش گفت:

  سلام ضبط max-vl6800دارم به برق که میزنم سه تا لامپ قرمز ریز روی ضبط قسمت اینه ی روشن میشه ولی خود ضبط نه بعد چند دقیقه ضبط روش میشه و قابل استفاده ایراد کجاست و هزینه اش چقدر میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ