تعمیر ضبط خانگی سامسونگ

تعمیر ضبط خانگی سامسونگ

سیستم‌های صوتی جدید مثل اسپیکرها، ساندبار و یا پارتی باکس‌ها با وجود حجم صدای خروجی بالایی که دارند، اما برای گوش دادن به موسیقی ساخته نشده‌اند و تنها مناسب میهمانی‌ها و پارتی‌ها هستند. حذف قسمت سی دی و کاست و نصب ماژول بلوتوث و در صورت نیاز USB روی ضبط‌های خانگی قدیمی، یکی از راههایی است که کاربران برای داشتن یک سیستم صوتی با کیفیت و با قیمت مناسب انتخاب می‌کنند. در ادامه این نوشته راجع به تعمیر ضبط خانگی سامسونگ صحبت خواهیم کرد. ایرادهای شایع و روش رفع آنها و بررسی امکان اضافه کردن آپشن‌هایی مثل Blutooth و USB.

ایرادهای شایع در تعمیر ضبط خانگی سامسونگ

 • از کار افتادن بخش سی دی ضبط خانگی سامسونگ
 • خرابی بخش کاست ضبط صوت خانگی سامسونگ
 • روشن نشدن ضبط خانگی سامسونگ
 • خاموش شدن ضبط خانگی سامسونگ
 • پروتکت کردن ضبط خانگی سامسونگ
 • کم شدن صدای ضبط خانگی سامسونگ

خرابی بخش سی دی ضبط خانگی سامسونگ

مهمترین ایرادهایی که در بخش سی دی تعمیر ضبط خانگی سامسونگ می توانیم نام ببریم عبارتند از:

 • نخواندن سی دی در ضبط خانگی سامسونگ
 • باز نشدن درب بخش سی دی ضبط خانگی سامسونگ

از کار افتادن ضبط سامسونگ

باز نشدن درب دی وی دی ضبط خانگی سامسونگ

عملکرد مکانیزم شامل خارج شدن سینی بخش سی دی و چرخش آن و پس از قرار دادن دیسک برگشت به داخل و قرار گرفتن دیسک در محل صحیح خوانده شدن است.

مجموعه مکانیزم بخش سی دی از تعدادی قطعات بزرگ و کوچک پلاستیکی و چرخ دنده های ساده و مرکب ساخته شده است. عملکرد کلی این مجموعه و ولتاژ موتورها و کنترل سنسورها بوسیله برد سروو کنترل می شود.

موتورها، تسمه ها، چرخ دنده ها و در آخر برد سروو قطعاتی هستند که به ترتیب امکان خرابی آنها در ایرادهای این بخش تعمیر ضبط خانگی سامسونگ بیشتر است.

 نخواندن سی دی در ضبط خانگی سامسونگ

همانطور که در عموم نوشته های مرتبط با تعمیر لوازم صوتی مانند سینمای خانگی و یا دی وی دی پلیرها گفتیم قطعه اصلی مرتبط با خواندن اطلاعات دیسک مجموعه اپتیکال بلاک دستگاه است. این مجموعه قطعه که عموما با نام لنز دستگاه شناخته می شود شامل قطعات زیر است :

 • اپتیکال پیکاپ
 • موتور اسپندل
 • موور اسلدر
 • لیمیت سوئیچ
 • چرخ دنده ها و قطعات مکانیکی لازم

عدم توانایی خواندن سی دی

بدیهی است که عملکرد ضعیف و یا ازکار افتادن هر یک از قطعات این مجموعه باعث از کار افتادن بخش سی دی می شود و دستگاه قادر نیست اطلاعات دیسک را بخواند. در بخش تعمیر ضبط خانگی سامسونگ یکی از راه هایی که می تواند باعث کاهش هزینه تعمیرات شود انجام تعمیر این بخش بجای تعویض آن است.

در تعمیر بخش اپتیکال بلاک برای کاهش هزینه می توان بجای تعویض کامل مجموعه فقط قطعه یا قطعات معیوب را تعویض نمود.

باز نشدن در بخش دی وی دی

یکی از ایرادهایی که عموم ضبط های قدیمی با آن مواجه بوده اند از کند باز و بسته شدن سینی دستگاه است که نهایتا به از کار افتادن آن ختم می شود.این ایراد در ضبط های سه دیسک بیشتر از ضبط های تک دیسک دیده می شود و یکی از دلایل آن سنگین بودن کل بخش مکانیزم دستگاه نسبت به نیروی محرکه آن است.

باز نشدن در بخش دی وی دی

یکی از راه حل های تعمیر این ایراد شناسایی قطعات معیوب و یا ضعیف شده و تعویض آنهاست و راه حل تکمیلی انجام اصلاحیه بخش الکترونیکی که باعث می شود ولتاژ کار موتورها کمی افزایش پیدا کرده و این مشکل به طور کامل ریشه کن شود.

تعویض اپتیک ضبط خانگی سامسونگ

عموم مصرف کنندگان، اپتیک را با نام لنز دی وی دی می‌شناسند. اپتیکال بلاک در واقع یک مجموعه کوچک است که معمولا از 4 قطعه تشکیل شده است:

 1. موتور اسپندل
 2. موتور اسلدر
 3. پیکاپ
 4. لیمیت سوئیچ

ضعف در عملکرد هر یک از این 4 قطعه می‌تواند باعث ظاهر شدن ایرادهایی مثل از کار افتادن بخش دیسک و یا نخواندن CDشود.

در ضبط های خانگی سامسونگ از چند نوع اپتیک خاص استفاده شده است مانند AD3 و D21U

اپتیک AD3 مخصوص دستگاههایی است که فقط قادر به خواندن دیسک های غیر DVD هستند و در ضبط‌های خانگی قدیمی‌تر سامسونگ استفاده شده است. اما اپتیک D21U مخصوص دستگاههایی است که قادر به خواندن فرمت DVD هستند.

تعویض اپتیک ضبط خانگی

اپتیک ضبط خانگی

نصب بلوتوث و فلش خور کردن ضبط خانگی سامسونگ

ویژگی مثبت ضبط های خانگی قدیمی حجم و کیفیت بالای صدای آنهاست و ایراد عمده آنها عدم وجود USB و امکان ارتباط بلوتوث. نصب ماژول بلوتوث و نصب USB روی ضبط های خانگی یکی از روش‌هایی است که کاربران برای داشتن یک سیستم صوتی باکیفیت و ارزان‌قیمت انتخاب می‌کنند.

همانطور که در ابتدای نوشته گفتیم اسپیکرها و ساندبارهایی که امروز تولید می‌شوند ممکن است حجم صدای بالایی داشته باشند اما برای گوش دادن به موسیقی ساخته نشده‌اند. اگر شما هم یکی از ضبط های خانگی سامسونگ را در منزل دارید که با وجود وات بالای خروجی، به دلیل نداشتن امکانات جدید نمی‌توانید به خوبی از آن استفاده کنید، می‌توانید با متخصصین تعمیر ضبط خانگی سامسونگ در مجموعه رایان تی وی مشاوره اختصاصی داشته باشید.

75 دیدگاه ها

 1. رضا عباسی گفت:

  سلام من دستگاه ضبط خانگی vr90 دارم وخودم برای اینکه آنرا تمیز کنم باز کردم وتمیز کردم اما جای فیشها وسوکت ها را نمی‌دانم کجا باید بزنم وفراموش کردم از کجا برداشته ام تا همانجا وصل کنم در سیرجان زندگی میکنم کجا بروم برای تعمیر آن

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، گروه رایان در شهرستان‌ها شعبه ای ندارد. در کنار برخی از سوکتها اطلاعاتی برای اتصال وجود دارد. ممکن است نقشه فنی دستگاه را هم در اینترنت پیدا کنید. معمولا سوکتها به نحوی طراحی می شوند که درصد خطا را کاهش دهند با این وجود دقت کنید چون اشتباه در این بخش قابل جبران نیست.

   • حسن گفت:

    سلام ظبط سه دیسک سامسونگ دارم نوار دوی دی می زارم نمی خونه

    • گروه تخصصی رایان گفت:

     با سلام، ابتدا باید بررسی کنید مکانیزم بخش دیسک به درستی عمل می‌کند یا خیر؟ دیسکی که داخل دستگاه می‌گذارید باید دقیقا در محل صحیح دبرای خوانده شدن اطلاعات قرار بگیرد. تنها در این صورت است که دستگاه وارد مرحله بعد یعنی خواندن اطلاعات دیسک یا همان toc می‌شود. اگر دستگاه مرحله خواندن اطلاعات دیسک را آغاز کند دیسک شروع به گردش می کند. اگر دیسک داخل درایو دیسک شروع به گردش کند اما اطلاعات به درستی خوانده نشود بیشترین احتمال خرابی مربوط به اپتیکال بلاک یا همان لنز دی وی دی است.

 2. مصطفی جعفری گفت:

  باسلام ضبط سه دیسگ سامسونگ دارم یگ دفعه صداقطع شد باید چکارکنم یک راهمایی بکنید خیلی بزرگید

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، ابتدا از سلامت بلندگوها مطمئن شوید. در مرحله بعد قسمت‌های مختلف دستگاه مانند رادیو، کاست و سپس دیسک را تست کنید. ممکن است یکی از این بخش‌ها سالم بوده باشد. در مرحله بعد به دلیل نیاز به بررسی و عیب یابی فنی باید از متخصصین تعمیر ضبط سامسونگ کمک بگیرید. برای تست بلندگوها می‌توانید از یک باطری نیم قلم یا قلمی استفاده کنید. اتصال سیم‌های بلندو به قطب‌های باطری باعث ایجاد صدای خش‌خش در بلندگو می‌شود که نشان دهنده سلامت آن است.

 3. محمدرضا گفت:

  سلام ظبط max 930 سامسونگ دارم ولی وقتی صداش رو زیاد میکنم پیغام پروتکت رو نشون می‌ده ایرادی تو باند ها نیست. کانکتور(ترمینال )
  چهار تایی داره یک از اونا خرابه میخوام بدونم خودم میتونم تعویض کنم؟

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، معمولا این سوکت‌ها در برندهای مختلف به صورت قطعه یدکی پیش بینی نشده است. اما در بخش تعمیرات قطعات جایگزین برای آنها تهیه شده که دقیقا مانند نمونه اصلی کیفیت دارد. با مشخص کرن دقیق قطعه مورد نیاز می‌توانید از همکاران ما در بخش تعمیر ضبط خانگی سامسونگ کمک بگیرید.

 4. رضا گفت:

  سلام
  یه ضبط خونگی سامسونگ دارم وقتی روشنش میکنم یه آهنگ پلی میکنم بعد یه دقیقه بعضی وقتا بیشتر یا شاید هم کمتر خود به خود خاموش میشه
  بعد چند دقیقه دوباره روشن میشه
  کسی هست راهنمایی ام کنه مشکلش چیه؟

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، توصیه بخش تعمیر ضبط خانگی سامسونگ اینست که ابتدا ایراد را دقیق‌تر بررسی کنید. اولین قدم برای انجام تعمیر یک دستگاه صوتی و یا تصویری شناخت کامل ایراد است. ابتدا مدل دقیق دستگاه را مشخص کنید. در قدم بعدی اتصالات و بلندگوهای دستگاه را جدا کنید. محل دستگاه و اتصال برق آن را جدا کرده و در محل دیگری نصب کنید. سپس مجدد دستگاه را روشن کنید و فانکشن‌های مختلف دستگاه یعنی کاست – رادیو – CD را آزمایش کنید. برای اتصال بلندگوها ابتدا مسیر سیم ها و اتصال فیش بلندگو را چک کنید. از راهنمای تست بلندگو استفاده کنید و بلندگوها را از نظر سلامت بررسی کنید.
   اگر بعد از راه‌اندازی مجدد دستگاه هنوز ایراد دیده شد باید به متخصصین تعمیر ضبط خانگی سامسونگ مراجعه کنید.

 5. فرهاد مرتضوی گفت:

  سلام خسته نباشید من ضبط خانگی سامسونگ سه دیسکه دارم متاسفانه میخاستم فلشخورش کنم از بردش میخاستم یه برق دوازده ولت پیدا کنم‌با اهم متر ولی اشکالی که پیش آمد پنل جلویی از کار افتاد دیگه ضبط روشن نمیشود برق می‌آید ولی روشن نمیشود ممنون میشوم راهنمایی کنید

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، پیش بینی ایرادهای ایجاد شده و یا راهنمایی در مورد تعمیر ضبط سامسونگ شما که به دلیل دستکاری آسیب دیده خیلی راحت نیست. در این حالت با توجه به ایراد ایجاد شده باید طبقه به طبقه ایرادهای ایجاد شده را بررسی کنید. دیسپلی این دستگاهها دارای یک فیلامان داخلی است که برای روشن کردن آن نیاز به ولتاژ خاصی هست. ابتدا باید این ولتاژ که معمولا با عنوان VF مشخص می شود را اندازه گیری کنید. در صورت وجود این ولتاژ باید سراغ اطلاعات و کیفیت تولید آن در آی سی دیسپلی بروید.

 6. فرهاد مرتضوی گفت:

  باسلام‌خسته نباشید شرمنده پنل جلویی ضبط خانگی سامسونگ سه دیسکه هم هستش روشن نمیشود میشه راهنمایی کنید.ممنون میشوم‌

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، دیسپلی این دستگاهها دارای یک فیلامان داخلی است که برای روشن کردن آن نیاز به ولتاژ خاصی هست. ابتدا باید این ولتاژ که معمولا با عنوان VF مشخص می شود را اندازه گیری کنید. در صورت وجود این ولتاژ باید سراغ اطلاعات و کیفیت تولید آن در آی سی دیسپلی بروید.

 7. مظاهری گفت:

  سلام
  ضبط ۸۵۰۰ سامسونگ دارم آی سی صداش سوخته
  هزینه تعمیرش چقدر میشه و چقدر زمان میبره؟
  ممنون

 8. سخر گفت:

  سلام چجوری میتونم باند رو بازو تمیز کنم

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، کابینت بلندگوها معمولا با چسب های خاص لاک می2شود تا به راحتی باز نشود. این نوع ساخت بلندگوها تاثیر زیادی در کیفیت صدای آنها دارد. باز کردن بلندگو باعث کاهش کیفیت آن خواهد شد. برای تمیز کردن از روش‌های دیگر استفاده کنید.

 9. رضا گفت:

  سلام خسته نباشید
  بنده ظبط خانگی سامسونگ دارم مدل max-ds9850 رو قسمت ایوایکس میزارم و حالت sound mode صداهای پیشورز رو بعضی حالت یکی از باندها صداش قط میشه ولی ساب در حال اجراست و رو بعضی دیگه حالت های صدا صدای باند وصل میشه ولی رو کاست و سی دی این مشکل وجود نداره باندها هردو به خوبی کار میکنه فقط ایوایکس اینجوریه هتا ایوایکس رو دستگاهای دیگم وصل کردم صدا بگیرم بازم این مشکل وجود داشت..ممنون میشم راهنماییم کنین.تشکر

 10. رضا گفت:

  سلام وعرض ادب. ضبط سه دیسک سامسونگVL6200 دارم که درحین خوندن صداش قطع شد. بررسی کردم خودضبط وباندها همه چی سالم بود. فقط صدانمیاره علتش چیه و هزینه اش چقدرمیشه. سپاسگزارم از زحماتتون ?

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، اگر ضبط و باند شما سالم باشد که حتما باید دستگاه صدا داشته باشد.!!! نکات راه اندازی و اتصالات را چک کنید. اگر مشکل پابرجا باشد باید به یکی از مراکز تعمیر ضبط خانگی سامسونگ مراجعه کنید. دستگاههایی با مشخصات ضبط خانگی سامسونگ در بخش‌های مختلفی ممکن است دچار خرابی شده باشد. قطع شدن صدا در یک ضبط خانگی به دلایل زیادی می تواند ایجاد شود. خرابی قطعات بخش آمپلی فایر متداول ترین ایراد در این دستگاهها است.

 11. شاپور جنتی گفت:

  با سلام وخسته نباشید ،سامسونگ سه دیسک مدل MAX-VL6600 دارم بمحض روشن شدن روی پیغام HEL هنگ میشه ودراین حالت ثابت میمونه ،وهیچکاری انجام نمیده درصورت ایراد درآیسی دیس پلی هزینه آن چقدر است .ممنون

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، قطعه‌ای که درخواست قیمت آن را داشته‌اید موجود نیست. معمولا تنها راه تامین این گونه قطعات استفاده از دستگاههای دیگر یا همان اوراقی است. معمولا تعمیر این نوع ایرادها در این این دستگاهها مقرون به صرفه نیست.

 12. محمود رادفر گفت:

  سلام دستگاه ضبط سامسونگ سه دیسک دارم چند وقت که صداش خیلی کم شده وباندها کمی خرخر دارن باندهارو جدا امتحان کردم صداش خوب بود اما روی ضبط خرابه لطفا اگه میتونید راهنمائیم کنید چون سه تاتعمیرگاه بردم اصلا نگاه نکرده گفتن سوخته دیگه درست نمیشه

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، با توجه به توضیحات یعنی باید ایراد ضبط خانگی سامسونگ شما را ایجاد نویز در خورجی در نظر بگیریم؟
   اگر این توضیح درست باشد باید ابتدا مشخص کنید که نویز توضیح داده شده در کدام بخش روی سیگنال صدا سوار می‌شود؟ در بخش پری آمپلی فایر یا در بخش آمپلی فایر؟ بعد از مشخص شدن قطعه خراب راحت‌تر می توانید برای تعمیر ضبط خانگی خود اقدام کنید.

 13. محمئدطیری گفت:

  عالی

 14. یه دستگاه سه دیسک سامسونگ هست که وقتی به برق میزنمش فقط چراغ ضعیف پاورروشن میشه ووقتی دکمه روشن رومیزنم یه تیک تیک ریزمیکنه وروشن نمیشه

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، برای تعمیر ضبط خانگی سامسونگ شما ابتدا باید بخش پاور دستگاه را اندازه گیری کنید. در صورتی که ولتاژهای خروجی این بخش درست باشد باید به بخش سیستم کنترل بروید و فرمانهای خروجی این بخش را چک کنید. احتمالا صدایی که به صورت تیک تیک می‌شنوید مربوط به رل2های بخش پاور و آمپلی فایر دستگاه است.

 15. سامان گفت:

  سلام وقت به خیر یک دستگاه پخش سامسونگ مدل max ds9850 دارم که ازش صرفا در حالت aux استفاده میکنم، در صورتی که هر دو باند دستگاه وصل باشه، پیغام پروتکت میزنه و خاموش میشه، اما در حالتی که فقط یکی از باندها متصل باشه، دستگاه کار میکنه ولی بعد از حدود نیم ساعت بوی داغی و سوختگی از پشت دستگاه حس میشه. فکر میکنم امپلی فایرش با مشکل مواجه هست، اگر اینطور باشه ایا قابل تعمیر هست؟ و در صورت قابل تعمیر بودن هزینه‌ی حدودی چقدر است؟ با تشکر

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، همانطور که حدس زده‌اید بخش امپلی فایر ضبط خانگی سامسونگ شما معیوب است. در این بخش قطعاتی وجود دارد که وقتی از انها جریان عبور می کند گرم شده و بوی سوختگی ایجاد می کنند. بعضی از این قطعات به صورت اختصاصی برای ضبط خانگی سامسونگ ساخته شده اند و کمیاب هستند. به همین دلیل استفاده از دستگاه در این حالت اگر باعث خرابی انها شود، تعمیر ضبط خانگی سامسونگ شما را با مشکل مواجه خواهد کرد. هزینه تعمیر ضبط خانگی سامسونگ شما در حدود 700 الی 900 هزار تومان است.

 16. کامیاب گفت:

  سلام وقت بخیر ، من میخوام ضبط خانگیم رو تقویت کنم که صداش دوبرابر بشه (البته بدون افت کیفیت) بنظرتون امکان پذیره؟

 17. حسن گفت:

  سلام چرخ دنده بقل ما پیج ظبت سامسونگ صفحه گردن شکسته تو شهرمون پیدا نمیشه . نمیدونم از کجا بگیرم راهنمایی میکنین

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، اگر در مراحل تعمیر ضبط سامسونگ خود به قطعه خاصی نیاز دارید می‌توانید با بخش پشتیبانی سایت ماس بگیرید. با مشخص کردن دقیق قطعه از طریق ارسال عکس بهتر می‌توانیم در این بخش همکاری داشته باشیم.

 18. داریوش گفت:

  سلام ضبط max-vl6800دارم به برق که میزنم سه تا لامپ قرمز ریز روی ضبط قسمت اینه ی روشن میشه ولی خود ضبط نه بعد چند دقیقه ضبط روش میشه و قابل استفاده ایراد کجاست و هزینه اش چقدر میشه

  • امیر گفت:

   منم دقیقا همین مشکل رو دارم.بعضی وقتام اصلا روشن نمیشه.روشنم بشه ظرف یک دقیقه باز خاموش میشه.ممنون میشم راهنماییم کنید.ممنون از سایت خوبتون

   • گروه تخصصی رایان گفت:

    با سلام، هم ایراد ایجاد شده (روشن نشدن) ممکن است به دلیال مختلفی ایجاد شود و هم ساختار قطعات این دستگاه به نحوی است که نمی توان ایراد را در تعدادی از قطعات محدود کرد. مقایسه کنید با تلویزیون‌هایی که با تفکیک بخش‌های مختلف می‌توان یک بخش را تعویض کرد. اما در کل مسیر عیب یابی درست از تست قطعات پاور و سپس سیستم کنترل و امپلی فایر شروع می‌شود. خرابی خازن‌ها یکی از ایرادهای رایج در بخش تعمیر ضبط خانگی سامسونگ است.

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، لطفا برای دریافت جواب سوال خود را در صفحه مربوطه و به طور کامل همراه با مدل دقیق دستگاه و ایراد مربوطه قید کنید تا کارشناسان بخش تعمیر ضبط خانگی برند مربوطه بتوانند پاسخگوی شما باشند.

 19. امیر گفت:

  سلام من یه دستگاه DVDسامسونگ مدلMAX20700دارم که یه دفعه قسمت فلش دی وی دیش از کار افتاده مثلاً میری روی USBهمین جوری میمونه و قسمت DVDهم همین جوری کاری نمی کنه ولی کاستاش سالمه

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، از کار افتادن بخش دیسک معمولا عملکرد سایر بخش ها را تحت تاثیر قرار می دهد. ابتدا باید ایرادهای دستگاه را مشخص کنید. ممکن است خرابی برد دیسک به شکلی ایجاد شده باشد که مثلا باعث قطع شدن صدای خروجی شود و یا باعث شود بخش usb از کار بیفتد.

 20. ابوالفضل گفت:

  سلام من ظبط ال جی دارم دکمه های جلوش کامل خراب شده قابل تعمیر است؟

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، معمولا خرابی کلیدهای روی پنل ضبط خانگی به صورت اشتباه عمل کردن آنها ظاهر می شود. اگر مشکل شما هم همین است مقاله‌ای که لینک آن اضافه شده را مطالعه کنید و برای تعمیر می‌توانید به مرکز تعمیر ضبط ال جی رایان مراجعه بفرمایید.

 21. محمدعیسی گفت:

  سلام ضبط ده هزار سامسونگ مدل max-dc20900 دارم تموم خروجی های صدا سالم هستند و صدا با کیفیت میاد اما خروجی ساب صدایی نمیاد ازش و حتی کابل مخصوص ساب رو هم وصل میکنم پنل جلویی ساب روشن نمیشه !
  دلیلش چی هست ؟ و امکان رفع این مشکل هست ؟

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، ممکن است در بخش سخت افزاری مشکل داشته باشید. معمولا در تنظیمات دستگاههای مختلف تغییر کیفیت و میزان صدای خروجی ساب را میتوان کنترل کرد اما نمی توان ان را به طور کامل قطع کرد. توصیه برای تعمیر ضبط خانگی سامسونگ شما این است که ابتدا یک بار دیگر تمام تنظیمات و عملیات سخت افزاری را چک کنید. ممکن است مشکلی وجود داشته باشد که از دید شما پنهان باشد. در مرحله بعد می توانید ریست ضبط خانگی سامسونگ را اجرا کنید.

 22. ابوالفضل گفت:

  سلام ظبط ال جی دارم هیچ کدام از دکمه های جلو کار نمیکنه و مشکل از آیسی هست ؟

 23. سجاد تقی پور گفت:

  سلام وعرض ادب خدمت شما من یک ضبط خونگی سامسونگ مدل max ds9850 دارم مشکلش اینه که صدا نداره هر بار که به تعمیرگاه میبرم مشکلش رفع میشه ولی بعد یکی دو بار استفاده دوباره مشکلش تکرار میشه. موقعی که کار میکنه فقط یکی از چراغهاش که تحت استفاده هست روشن میشه اما وقتی که دیگه صدایی ازش در نمیاد هر چهار چراغش باهم روشن میشن و یه صدای شبیه به لود شدن بخش دی وی دی بصورت ممتد و ادامه دار ازش میاد، حتی رقص نور هم داره ولی صدایی نداره،

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، اگر بعد از تعمیر ضبط خانگی سامسونگ شما مجددا ایراد برگشته است باید مراحل تعمیر را بررسی کنید. این که چه قطعه ای معیوب بوده و تعویض شده یا تعمیر؟ توضیح شما از ایراد خیلی نم تواند راهنمای خوبی برای تعمیرکار باشد. در این مواقع بهتر است ابدا مسیر تعمیر قبلی را بررسی کنید.

 24. حسین گفت:

  سلام من مشکل دارم وقتی ضبط رو پلی میکنیم پعد از چندثانیه قتع میشه

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، برای دریافت اطلاعات در مورد تعمیر ضبط خانگی سامسونگ ابتدا باید مدل دستگاه را به طور دقیق مشخص کنید. توضیح کامل از ایراد و شرح ان می تواند تعمیر کار سیستم صوتی را برای اظهار نظر در مورد عیب یابی و تعیین هزینه راهنمایی کند.

 25. Jafar گفت:

  سلام من ضبط خانگی سامسونگ ۸۵۰۰وات دارم بردش میگن سوخته هزینه چقدر میش

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، مدل دستگاه را درست قید نکردید. هزینه تعمیر ضبط خانگی سامسونگ با این مشخصات قابل تعیین نیست. دستگاه شما ابتدا باید مورد عیب یابی دقیق قرار بگیرد و قطعات معیوب ان مشخص شود. اگر ایراد دستگاه زیاد باشد تعمیر آن به صرفه نیست.

 26. hadith گفت:

  سلام وقت بخیر ضبط و وقتی صداش رو بیشتر از دوازده میکنیم خاموش میشه فنش کار نمی‌کرد فکر کردیم از اون عوض کردیم ولی درست نشده مشکلش چیه ممنون میشم جواب بدید

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، برای تعمیر ضبط خانگی سامسونگ به روش زیر عمل کنید:
   قطعاتی که تعویض کرده‌اید به دقت به حالت اول برگردانید. چون با تعویض فن ضبط خانگی سما تغییری در آن ایجاد نشده پس قطعه اصلی سالم است.
   بلندگوهای دستگاه را جدا کنید و سپس مجدد تست کنید. اگر ایراد اصلاح شده باشد ممکن است یکی از بلندگوها خراب شده باشد. در نوشته های مربوط به تعمیر بلندگو می‌توانید روش تعمیر ان را بخوانید.
   اگر ایراد رفع نشد بیشترین احتمال خرابی مربوط به بخش پاور و آمپلی فایر است. باید به یکی از مراکز تعمیر ضبط خانگی سامسونگ مراجعه کنید.

 27. پوریا گفت:

  سلام
  من ضبط سامسونگ MAX_DC20900 دارم و کنترل آن رو لازم دارم از کجا باید تهیه کنم

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، برای ضبط خانگی سامسونگ چند نوع کنترل وجود دارد. معمولا مراکز فروش کنترل به شرط کارکردن اقدام به فروش می کنند تا اگر کار نکرد آن را پس بگیرند یا تعویض کنند.

 28. پوریا گفت:

  سلام من یه ضبط سامسونگ مدل max_dc20900 دارم که باند های شش اهم نمی‌خونه ، نمی‌دونم مشکلش چیه اما باندها و ساب که چهار اهم هستند میخونه ولی سنتر و اون دوتا باند که شش اهم هستند نمی‌خونه
  درضمن واسه این ضبط کنترل میخام ولی نمی‌دونم از کجا باید تهیه کنم میشه راهنمایی کنید لطفاً

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، صدا نداشتن در برخی از بلندگوها هم می‌تواند به دلیل تغییر تنظیمات دستگاه باشد و هم به دلیل مشکلات سخت افزاری. ابتدا تنظیمات را به طور کامل بررسی کنید و در صورت عدم رفع مشکل با یکی از مراکز تعمیر ضبط خانگی سامسونگ تماس بگیرید.

 29. رضا گفت:

  با سلام. من یک عدد دستگاه ضبط صوت سامسونگ مدل max ds18500 دارم ولی نمیتونم از بخش باند center استفاده کنم. فعال نمیشه. لطفا راهنمایی کنید

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، تنظیمات دستگاه را کنترل کنید در ورودی های مختلف. ممکن است مثلا در ورودی AUX این لاین فعال نشود.

 30. Gholshan گفت:

  سلام من یک ضبط dvd۸۵۰۰وات سامسونگ دارم برد ضبط انگار خراب شده بعد یکی دو دقیقه استفاده خاموش می‌کنه برد تعمیر میشه یا تعویض اگه مقدور بود ضبط و ارسال کنم براتون

 31. عزت اله رنجبرفرد گفت:

  سلام.من یک رادیو ضبط سامسونگ سه دیسک دارم که اصلا کار نکرده و مدتی است که در کارتن نگهداری شده و فلش خور هم هست ولی الان که میخواستم استفاده کنم قسمت سیدی بیخودی روشن میشود و نمی‌گذارد مثلا کاست کار کند تا وقتی صدایش قطع بشود و همینطور صفحه سی دی مرتب بیرون می‌آید و مجددا بر میگردد سر جایش و بارها و بارها تکرار میشود باید چکار کرد؟ممنونم

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، نوع طراحی در بعضی از سیستم های صوتی در بخش های مختلف به هم وابسته است. مثلا در ضبط های خانگی سونی اگر بخش سی دی به درستی کار نکند صدای خروجی قطع می شود. استفاده از بخش سی دی این دستگاهها بسیار کم شده است. اگر از سی دی استفاده ندارید می توانید طراحی دستگاه را بررسی کنید تا اگر امکان داشته باشد آن را حذف کنید. با حذف بخش سی دی و کاست و نصب بلوتوث روی ضبط خانگی سامسونگ شما، به صورت یک اسپیکر بدون قطعات مصرفی قابل استفاده خواهد شد.

 32. محمود رادفر گفت:

  سلام ظبط سه دیسک سامسونگ دارم صداش خیلی ضعیف شده باندهارو جدا تست کردم سالمه زیر سه تا دیود زنر و یک مقاومت سیاه شده امکان داره که همون باعث کم شدن صداباشه ممنون میشم راهنمائی کنید

 33. محمد گفت:

  سلام و خسته نباشید
  وقتتون بخیر
  ببخشید من یک دستگاه رادیو ظبط دی وی دی سامسونگ max ds 9850 دارم که قسمت دی وی دی و سی دی دستگاه اگه نوار نو و تازه رایت کنم و داخل دستکاه بزارم پخش میکنه اما سی دی و دی دی دی کهنه نمیاره اگه از اپتیک باشه و بخوام از شما اپتیک سفارش بدم چکار باید انجام بدم لطفا راهنمایی بفرمایید

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، اپتیک ضبط سامسونگ شما به صورت آکبند در تعداد بسیار محدود موجود است اما در اغلب موارد به دلیل کمبود قطعه و در عین حال امکان تعمیر اپتیک فعلی از تعویض ان خودداری می کنیم. اپتیک در واقع یک مجموعه قطعه است که اگر قابل تعمیر باشد تعویض ان از نظر اقتصادی هم مقرون به صرفه است. با توجه به محدوده سکونت خود با یکی از مراکز تعمیر ضبط سامسونگ تماس داشته باشد تا بتوانند بحث تعمیر اپتیک ضبط خانگی سامسونگ شما را بررسی کنند. در عین حال نصب بلوتوث یکی از آپشن های قابل انجام در دستگاه شماست که اگر با کیفیت مناسب انجام شود تغییر زیادی در آن ایجاد خواهد شد.

 34. محمد گفت:

  سلام ممنون از راهنمایی شما
  فقط ببخشید مراکز تعمیر و خرید اپتیک در تهران خیابان جمهوری کجاست آدرس و شماره تلفن بهم بدید لطفا

 35. محمد گفت:

  سلام ممنون میشم کسی اپتیک DVD سامسونگ مدل MAX DS9850 سراغ داره اطلاع بده یا جایی که بشه از اونجا تهیه کرد آدرس بدید ممتون میشم

 36. Jafar گفت:

  سلام من یه ضبط dvdسامسونگ ۸۵۰۰pmpoدارم ۲دقیقه بعد روشن شدن خاموش میشه بردم تعمیر گفتن بردش هست متاسفانه شهرستان موجود نیست چیکار کنم

 37. گروه تخصصی رایان گفت:

  با سلام، برای تعمیر ضبط خانگی سامسونگ شما ابتدا باید بخش آمپلی فایر دستگاه را بطور مجزا عیب یابی کنید. احتمال خرابی قطعات در این بخش زیاد است. به یاد داشته باشید سیستم های صوتی که دارای خروجی 5+1 یا بیشتر هستند در حالت معمول حداقل باید سه خروجی آنها یعنی 2 بلندگوی اصلی + خروجی ساب ووفر صدا داشته باشد.

 38. مجید گفت:

  سلام.من ضبط ال جی 6000دارم.
  صدای خروجی باند ها از طریق کنترل و ولوم کم و زیاد میشه اما تو خروجی صدا بسیار ضعیفه.مشکل از کجا میتونه باشه؟

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، از کار افتادن آمپلی فایر ممکن است یکی از احتمالات باشد که با توجه به توان مصرفی بالای این بخش قوی تر است اما باید بررسی بخش سیستم و کنترل ولوم را هم در نظر داشته باشید. در سینمای خانگی سامسونگ مدل HT-TX250 با ایراد کم شدن صدای خروجی مواجه می‌شویم که دلیل آن از کار افتادن بخش پاور و تغذیه آمپلی فایر است.

 39. وزین پور گفت:

  سلام. یک ضبط سه سی دی و فلش خور دارم، اصلا استفاده نکردم. کادو گرفتم. الان روشن میکنم سی دی گردانش همش میچرخه، آیا تعمیر میشه و آیا میشه فروختش

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، مدل و برند دستگاه را ننوشته‌اید!
   استفاده نکردن از قسمت‌های مکانیکی معمولا باعث افزایش سرعت استهلاک آنها خواهد شد. نفوذ گرد و غبار می‌تواند عملکرد صحیح سنسورها را مختل کند و باعث شود حرکات چرخش و بیرون و داخل رفتن سینی دیسک در ضبط خانگی مختل شود. برای تعمیر ضبط خانگی که این وضعیت را دارد توئصیه میکنیم ابتدا سرویس های اولیه مانند تعویض تسمه ها را انجام دهید و در صورت رفع نشدن مشکل به سایر اقدامات لازم بپردازید.

  • محمد گفت:

   اسم و مدل بفرمایید برای خرید در خدمتم

 40. علی گفت:

  سلام ظبط سامسونگ max-da55
  دارم
  وقتی فلاش میزارم توش اهنگ رو تند و تکه تکه میخونه

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، به احتمال زیاد فایل هایی که برای موزیک های خود انتخاب کرده اید با فرمت هایی که ضبط خانگی اسمونگ شما قادر به خواندن انها است متفاوت است. از یک فلش سالم و مطمئن با چند فایل ساده و سالم و بدون اطلاعات دیگر استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ