تعمیر ضبط خانگی سامسونگ

تعمیر ضبط خانگی سامسونگ

آنچه در این نوشته خواهید خواند

در این مقاله، ابتدا به بررسی برخی از مشکلات رایج ضبط‌های سامسونگ مانند خاموشی ناگهانی، نخواندن CD، عدم پخش صدا و … می‌پردازیم. سپس، به ارائه راه حل‌های گام به گام برای تعمیر هریک از این مشکلات می‌پردازیم. همچنین، نکات مفیدی را برای عیب یابی و نگهداری ضبط سامسونگ ارائه خواهیم داد تا از بروز مشکلات بعدی جلوگیری کنید.

ایرادهای شایع در تعمیر ضبط خانگی سامسونگ

 1. از کار افتادن بخش سی دی ضبط خانگی سامسونگ
 2. خرابی بخش کاست ضبط صوت خانگی سامسونگ
 3. روشن نشدن ضبط خانگی سامسونگ
 4. خاموش شدن ضبط خانگی سامسونگ
 5. پروتکت کردن ضبط خانگی سامسونگ
 6. کم شدن صدای ضبط خانگی سامسونگ

خرابی بخش سی دی ضبط خانگی سامسونگ

یکی از مشکلات رایج در ضبط‌های خانگی سامسونگ، خرابی بخش سی دی است. این مشکل می‌تواند نشانه‌ها و علل مختلفی داشته باشد، از جمله:

باز نشدن درب بخش سی دی: معمولا به دلیل ایجاد مشکلات مکانیکی ایجاد می‌شود. شل شدن و یا پاره شدن تسمه، خرابی موتور Open/Close، خارج شدن چرخ دنده‌ها از تایم از جمله دلایل باز نشدن درب سی دی در ضبط خانگی سامسونگ است.

نخواندن اطلاعات CD: لنز اپتیکال وظیفه خواندن اطلاعات از روی CD را بر عهده دارد. اگر این لنز کثیف یا خراب شده باشد، ممکن است ضبط نتواند CD را بخواند. برای تمیز کردن لنز، از یک گوش پاک کن و محلول تمیز کننده لنز استفاده کنید. اگر لنز خراب شده باشد، باید آن را تعویض کنید.

مشکل در مکانیزم سینی CD: مکانیزم سینی CD وظیفه قرار دادن CD در داخل ضبط و چرخاندن آن را بر عهده دارد. اگر این مکانیزم خراب شده باشد، ممکن است ضبط نتواند CD را بخواند. برای عیب یابی این مشکل، باید سینی CD را به طور دستی باز و بسته کنید. اگر سینی CD به راحتی باز و بسته نمی‌شود، ممکن است نیاز به تعمیر یا تعویض برخی از قطعات داشته باشد.

تعویض قطعات بخش CD: ضبط خانگی سامسونگ

کاهش استفاده از دیسک باعث شده تا تعداد بسیار کمی از کاربران تمایل داشته باشند در پروسه تعمیر ضبط خانگی سامسونگ خود هزینه‌ای برای تعمیر و بازسازی بخش دیسک انجام دهند. حتی بعضی از کاربران برای تعمیر بخش کاست ضبط‌های قدیمی، تمایل بیشتری نسبت به بخش دیسک دارند.

اما اگر همچنان برای تعمیر بخش CD در ضبط خانگی سامسونگ تمایل دارید، باید قطعات مهم زیر را بررسی و در صورت خرابی انها را تعویض کنید. این قطعات در عملکرد صحیح بخش CD ضبط خانگی سامسونگ اهمیت زیادی دارند:

 1. اپتیک ضبط خانگی سامسونگ
 2. تسمه بخش CD ضبط خانگی سامسونگ
 3. چرخ دنده چرخش سینی (CHANGE)

1. اپتیک ضبط خانگی سامسونگ

عموم مصرف کنندگان، اپتیک را با نام لنز می‌شناسند. باید بدانید که اتیک به همراه چند قطعه دیگر مجموعه اپتیکال بلاک را تشکیل می‌دهد.

اپتیکال بلاک در حالت کلاسیک از 4 قطعه تشکیل شده است:

 1. موتور اسپندل: CD را می‌چرخاند
 2. موتور اسلدر: اپتیک را حرکت می‌دهد
 3. اپتیک: همان لنز است که اطلاعات دیسک را می‌خواند
 4. لیمیت سوئیچ: سنسوری است که وضعیت اپتیک را به برد اصلی گزارش می‌دهد.

خرابی هر کدام از این 4 قطعه باعث می‌شود که ضبط سامسونگ نتواند اطلاعات CD را بخواند. در ضبط های خانگی سامسونگ از دو نوع اپتیک خاص استفاده شده است:

 1. اپتیک AD3
 2. اپتیک D21U

2. تسمه بخش CD ضبط خانگی سامسونگ

قطعه دیگری که در عیب یابی بخش دیسک ضبط خانگی سامسونگ باید به ان دقت کنید، تسمه Open/Close است. این تسمه قدرت موتور لودینگ را به چرخ دنده‌ها منتقل کرده و سینی بخش دیسک را باز و بسته می‌کند.

شل شدن و یا پاره شدن تسمه باعث می‌شود که وقتی ضبط را روشن می‌کنید از بخش دیسک صدای چرخش موتور شنیده شود اما مکانیزم حرکت نمی‌کند. ادامه این حالت باعث خرابی موتور و قطعات الکترونکی راه‌انداز خواهد شد.

3. چرخ دنده CHANGE در ضبط خانگی سامسونگ

آخرین قطعه‌ای که در مجموعه  تعمیر ضبط خانگی سامسونگ و در بخش تعمیر مکانیزم دیسک باید به ان توجه داشته باشید، چرخ دنده چرخش سینی دیسک است. این چرخ دنده که با نام چرخ دنده CHANGE شناخته می‌شود، به مرور زمان دچار پوسیدگی می‌شود و می‌شکند.

نشانه ظاهری خرابی چرخ دنده CHANGE در ضبط خانگی سامسونگ، چرخش موتور چرخش سینی (CHANGE) است که صدای آن شنیده می‌شود اما سینی دیسک حرکت نمی‌کند.

3 قطعه‌ای که در بالا نام بردیم و در مورد خرابی آنها توضیح دادیم بیشترین قطعاتی هستند که در تعمیر ضبط خانگی سامسونگ با خرابی آنها مواجه شده‌ایم. اگر شما هم قصد تعمیر و بازسازی یک ضبط قدیمی سامسونگ را دارید به آنها توجه ویزه داشته باشید.

مشکل PROTECT در ضبط خانگی سامسونگ

پروتکت کردن یکی از مشکلات رایج در ضبط‌های خانگی سامسونگ است که در آن دستگاه به طور ناگهانی خاموش می‌شود و روی حالت Protect می‌رود. معمولا در این حالت پیام PROTECT در دیسپلی ضبط خانگی سامسونگ نمایش داده می‌شود.

این مشکل می‌تواند علل مختلفی داشته باشد، از جمله:

مشکل در بخش آمپلی فایر: معمولا به دلیل ایجاد اتصالی و یا بهم خوردن سیم‌های بلندگوها اتفاق می‌افتد. قطعات بخش امپلی فایر سیستم‌های صوتی همچنین ممکن است به دلیل گرمای زیاد و یا پایان یافتن عمر مفید آنها بسوزند و باعث ایجاد حالت پروتکت در ضبط خانگی سامسونگ شوند.

خرابی فن: ضبط‌های خانگی برای خنک کردن خود از فن استفاده می‌کنند. اگر فن به درستی کار نکند یا گرد و غبار آن را مسدود کرده باشد، ضبط بیشتر از حد مجاز گرم می‌شود و قطعات آن آسیب می‌بیند. پس با شناسایی این وضعیت به طور خودکار روی حالت Protect می‌رود تا از آسیب به خود جلوگیری کند.

مشکل در قطعات داخلی: در برخی موارد، مشکل پروتکت ضبط سامسونگ می‌تواند ناشی از ایراد در قطعات داخلی دستگاه مانند برد اصلی یا پاور باشد.

رفع مشکل پروتکت در ضبط خانگی سامسونگ

 

باز نشدن در بخش دی وی دی

نصب بلوتوث و فلش خور کردن ضبط خانگی سامسونگ

ویژگی مثبت ضبط های خانگی قدیمی حجم و کیفیت بالای صدای آنهاست و ایراد عمده آنها عدم وجود USB و امکان ارتباط بلوتوث. نصب ماژول بلوتوث و نصب USB روی ضبط های خانگی یکی از روش‌هایی است که کاربران برای داشتن یک سیستم صوتی باکیفیت و ارزان‌قیمت انتخاب می‌کنند.

 اگر شما هم یکی از ضبط های خانگی سامسونگ را در منزل دارید که با وجود وات بالای خروجی، به دلیل نداشتن امکانات جدید نمی‌توانید به خوبی از آن استفاده کنید، می‌توانید با متخصصین تعمیر ضبط خانگی سامسونگ در مجموعه رایان تی وی مشاوره اختصاصی داشته باشید.

97 پاسخ

 1. سلام من دستگاه ضبط خانگی vr90 دارم وخودم برای اینکه آنرا تمیز کنم باز کردم وتمیز کردم اما جای فیشها وسوکت ها را نمی‌دانم کجا باید بزنم وفراموش کردم از کجا برداشته ام تا همانجا وصل کنم در سیرجان زندگی میکنم کجا بروم برای تعمیر آن

  1. با سلام ، گروه رایان در شهرستان‌ها شعبه ای ندارد. در کنار برخی از سوکتها اطلاعاتی برای اتصال وجود دارد. ممکن است نقشه فنی دستگاه را هم در اینترنت پیدا کنید. معمولا سوکتها به نحوی طراحی می شوند که درصد خطا را کاهش دهند با این وجود دقت کنید چون اشتباه در این بخش قابل جبران نیست.

    1. با سلام، ابتدا باید بررسی کنید مکانیزم بخش دیسک به درستی عمل می‌کند یا خیر؟ دیسکی که داخل دستگاه می‌گذارید باید دقیقا در محل صحیح دبرای خوانده شدن اطلاعات قرار بگیرد. تنها در این صورت است که دستگاه وارد مرحله بعد یعنی خواندن اطلاعات دیسک یا همان toc می‌شود. اگر دستگاه مرحله خواندن اطلاعات دیسک را آغاز کند دیسک شروع به گردش می کند. اگر دیسک داخل درایو دیسک شروع به گردش کند اما اطلاعات به درستی خوانده نشود بیشترین احتمال خرابی مربوط به اپتیکال بلاک یا همان لنز دی وی دی است.

  1. با سلام، ابتدا از سلامت بلندگوها مطمئن شوید. در مرحله بعد قسمت‌های مختلف دستگاه مانند رادیو، کاست و سپس دیسک را تست کنید. ممکن است یکی از این بخش‌ها سالم بوده باشد. در مرحله بعد به دلیل نیاز به بررسی و عیب یابی فنی باید از متخصصین تعمیر ضبط سامسونگ کمک بگیرید. برای تست بلندگوها می‌توانید از یک باطری نیم قلم یا قلمی استفاده کنید. اتصال سیم‌های بلندو به قطب‌های باطری باعث ایجاد صدای خش‌خش در بلندگو می‌شود که نشان دهنده سلامت آن است.

  2. سلام من یک ضبط ۳دیسک دیویدی سامسونگ مدل max-dj14500 وقتی قسمت امپلی فایر رو به برد وسل میکنم ووقتی روشن میکنم درجا خاموش میشه ولی وقتی سوکتشو جدامیکنم خاموش نمیشه سوکت برقش ینی ورودی برق

   1. سلام، با توجه به توضیحات: در بخش آمپلی فایر قطعه معیوب دارید و به این حالت یعنی خاموش شدن ضبط خانگی سامسونگ (پروتکت) گفته میشود.

    1. سلام نه به پیام پروکتت نمیرسه فقط زیر مداربرد بخش ایسی دیود ها اتصالی میکنه و مسیر پودر میشه بین ورودی سوکت امپ و ac ۴پین که خودش ی مدل دیوده واسه تنظیم ولتاژ

 2. سلام ظبط max 930 سامسونگ دارم ولی وقتی صداش رو زیاد میکنم پیغام پروتکت رو نشون می‌ده ایرادی تو باند ها نیست. کانکتور(ترمینال )
  چهار تایی داره یک از اونا خرابه میخوام بدونم خودم میتونم تعویض کنم؟

  1. با سلام، معمولا این سوکت‌ها در برندهای مختلف به صورت قطعه یدکی پیش بینی نشده است. اما در بخش تعمیرات قطعات جایگزین برای آنها تهیه شده که دقیقا مانند نمونه اصلی کیفیت دارد. با مشخص کرن دقیق قطعه مورد نیاز می‌توانید از همکاران ما در بخش تعمیر ضبط خانگی سامسونگ کمک بگیرید.

 3. سلام
  یه ضبط خونگی سامسونگ دارم وقتی روشنش میکنم یه آهنگ پلی میکنم بعد یه دقیقه بعضی وقتا بیشتر یا شاید هم کمتر خود به خود خاموش میشه
  بعد چند دقیقه دوباره روشن میشه
  کسی هست راهنمایی ام کنه مشکلش چیه؟

  1. با سلام، توصیه بخش تعمیر ضبط خانگی سامسونگ اینست که ابتدا ایراد را دقیق‌تر بررسی کنید. اولین قدم برای انجام تعمیر یک دستگاه صوتی و یا تصویری شناخت کامل ایراد است. ابتدا مدل دقیق دستگاه را مشخص کنید. در قدم بعدی اتصالات و بلندگوهای دستگاه را جدا کنید. محل دستگاه و اتصال برق آن را جدا کرده و در محل دیگری نصب کنید. سپس مجدد دستگاه را روشن کنید و فانکشن‌های مختلف دستگاه یعنی کاست – رادیو – CD را آزمایش کنید. برای اتصال بلندگوها ابتدا مسیر سیم ها و اتصال فیش بلندگو را چک کنید. از راهنمای تست بلندگو استفاده کنید و بلندگوها را از نظر سلامت بررسی کنید.
   اگر بعد از راه‌اندازی مجدد دستگاه هنوز ایراد دیده شد باید به متخصصین تعمیر ضبط خانگی سامسونگ مراجعه کنید.

 4. سلام خسته نباشید من ضبط خانگی سامسونگ سه دیسکه دارم متاسفانه میخاستم فلشخورش کنم از بردش میخاستم یه برق دوازده ولت پیدا کنم‌با اهم متر ولی اشکالی که پیش آمد پنل جلویی از کار افتاد دیگه ضبط روشن نمیشود برق می‌آید ولی روشن نمیشود ممنون میشوم راهنمایی کنید

  1. با سلام، پیش بینی ایرادهای ایجاد شده و یا راهنمایی در مورد تعمیر ضبط سامسونگ شما که به دلیل دستکاری آسیب دیده خیلی راحت نیست. در این حالت با توجه به ایراد ایجاد شده باید طبقه به طبقه ایرادهای ایجاد شده را بررسی کنید. دیسپلی این دستگاهها دارای یک فیلامان داخلی است که برای روشن کردن آن نیاز به ولتاژ خاصی هست. ابتدا باید این ولتاژ که معمولا با عنوان VF مشخص می شود را اندازه گیری کنید. در صورت وجود این ولتاژ باید سراغ اطلاعات و کیفیت تولید آن در آی سی دیسپلی بروید.

 5. باسلام‌خسته نباشید شرمنده پنل جلویی ضبط خانگی سامسونگ سه دیسکه هم هستش روشن نمیشود میشه راهنمایی کنید.ممنون میشوم‌

  1. با سلام، دیسپلی این دستگاهها دارای یک فیلامان داخلی است که برای روشن کردن آن نیاز به ولتاژ خاصی هست. ابتدا باید این ولتاژ که معمولا با عنوان VF مشخص می شود را اندازه گیری کنید. در صورت وجود این ولتاژ باید سراغ اطلاعات و کیفیت تولید آن در آی سی دیسپلی بروید.

  1. با سلام، کابینت بلندگوها معمولا با چسب های خاص لاک می2شود تا به راحتی باز نشود. این نوع ساخت بلندگوها تاثیر زیادی در کیفیت صدای آنها دارد. باز کردن بلندگو باعث کاهش کیفیت آن خواهد شد. برای تمیز کردن از روش‌های دیگر استفاده کنید.

 6. سلام خسته نباشید
  بنده ظبط خانگی سامسونگ دارم مدل max-ds9850 رو قسمت ایوایکس میزارم و حالت sound mode صداهای پیشورز رو بعضی حالت یکی از باندها صداش قط میشه ولی ساب در حال اجراست و رو بعضی دیگه حالت های صدا صدای باند وصل میشه ولی رو کاست و سی دی این مشکل وجود نداره باندها هردو به خوبی کار میکنه فقط ایوایکس اینجوریه هتا ایوایکس رو دستگاهای دیگم وصل کردم صدا بگیرم بازم این مشکل وجود داشت..ممنون میشم راهنماییم کنین.تشکر

 7. سلام وعرض ادب. ضبط سه دیسک سامسونگVL6200 دارم که درحین خوندن صداش قطع شد. بررسی کردم خودضبط وباندها همه چی سالم بود. فقط صدانمیاره علتش چیه و هزینه اش چقدرمیشه. سپاسگزارم از زحماتتون ?

  1. با سلام، اگر ضبط و باند شما سالم باشد که حتما باید دستگاه صدا داشته باشد.!!! نکات راه اندازی و اتصالات را چک کنید. اگر مشکل پابرجا باشد باید به یکی از مراکز تعمیر ضبط خانگی سامسونگ مراجعه کنید. دستگاههایی با مشخصات ضبط خانگی سامسونگ در بخش‌های مختلفی ممکن است دچار خرابی شده باشد. قطع شدن صدا در یک ضبط خانگی به دلایل زیادی می تواند ایجاد شود. خرابی قطعات بخش آمپلی فایر متداول ترین ایراد در این دستگاهها است.

 8. با سلام وخسته نباشید ،سامسونگ سه دیسک مدل MAX-VL6600 دارم بمحض روشن شدن روی پیغام HEL هنگ میشه ودراین حالت ثابت میمونه ،وهیچکاری انجام نمیده درصورت ایراد درآیسی دیس پلی هزینه آن چقدر است .ممنون

  1. با سلام، قطعه‌ای که درخواست قیمت آن را داشته‌اید موجود نیست. معمولا تنها راه تامین این گونه قطعات استفاده از دستگاههای دیگر یا همان اوراقی است. معمولا تعمیر این نوع ایرادها در این این دستگاهها مقرون به صرفه نیست.

 9. سلام دستگاه ضبط سامسونگ سه دیسک دارم چند وقت که صداش خیلی کم شده وباندها کمی خرخر دارن باندهارو جدا امتحان کردم صداش خوب بود اما روی ضبط خرابه لطفا اگه میتونید راهنمائیم کنید چون سه تاتعمیرگاه بردم اصلا نگاه نکرده گفتن سوخته دیگه درست نمیشه

  1. با سلام، با توجه به توضیحات یعنی باید ایراد ضبط خانگی سامسونگ شما را ایجاد نویز در خورجی در نظر بگیریم؟
   اگر این توضیح درست باشد باید ابتدا مشخص کنید که نویز توضیح داده شده در کدام بخش روی سیگنال صدا سوار می‌شود؟ در بخش پری آمپلی فایر یا در بخش آمپلی فایر؟ بعد از مشخص شدن قطعه خراب راحت‌تر می توانید برای تعمیر ضبط خانگی خود اقدام کنید.

 10. سلام وقت به خیر یک دستگاه پخش سامسونگ مدل max ds9850 دارم که ازش صرفا در حالت aux استفاده میکنم، در صورتی که هر دو باند دستگاه وصل باشه، پیغام پروتکت میزنه و خاموش میشه، اما در حالتی که فقط یکی از باندها متصل باشه، دستگاه کار میکنه ولی بعد از حدود نیم ساعت بوی داغی و سوختگی از پشت دستگاه حس میشه. فکر میکنم امپلی فایرش با مشکل مواجه هست، اگر اینطور باشه ایا قابل تعمیر هست؟ و در صورت قابل تعمیر بودن هزینه‌ی حدودی چقدر است؟ با تشکر

  1. با سلام، همانطور که حدس زده‌اید بخش امپلی فایر ضبط خانگی سامسونگ شما معیوب است. در این بخش قطعاتی وجود دارد که وقتی از انها جریان عبور می کند گرم شده و بوی سوختگی ایجاد می کنند. بعضی از این قطعات به صورت اختصاصی برای ضبط خانگی سامسونگ ساخته شده اند و کمیاب هستند. به همین دلیل استفاده از دستگاه در این حالت اگر باعث خرابی انها شود، تعمیر ضبط خانگی سامسونگ شما را با مشکل مواجه خواهد کرد. هزینه تعمیر ضبط خانگی سامسونگ شما در حدود 700 الی 900 هزار تومان است.

 11. سلام وقت بخیر ، من میخوام ضبط خانگیم رو تقویت کنم که صداش دوبرابر بشه (البته بدون افت کیفیت) بنظرتون امکان پذیره؟

 12. سلام چرخ دنده بقل ما پیج ظبت سامسونگ صفحه گردن شکسته تو شهرمون پیدا نمیشه . نمیدونم از کجا بگیرم راهنمایی میکنین

  1. با سلام، اگر در مراحل تعمیر ضبط سامسونگ خود به قطعه خاصی نیاز دارید می‌توانید با بخش پشتیبانی سایت ماس بگیرید. با مشخص کردن دقیق قطعه از طریق ارسال عکس بهتر می‌توانیم در این بخش همکاری داشته باشیم.

 13. سلام ضبط max-vl6800دارم به برق که میزنم سه تا لامپ قرمز ریز روی ضبط قسمت اینه ی روشن میشه ولی خود ضبط نه بعد چند دقیقه ضبط روش میشه و قابل استفاده ایراد کجاست و هزینه اش چقدر میشه

  1. منم دقیقا همین مشکل رو دارم.بعضی وقتام اصلا روشن نمیشه.روشنم بشه ظرف یک دقیقه باز خاموش میشه.ممنون میشم راهنماییم کنید.ممنون از سایت خوبتون

   1. با سلام، هم ایراد ایجاد شده (روشن نشدن) ممکن است به دلیال مختلفی ایجاد شود و هم ساختار قطعات این دستگاه به نحوی است که نمی توان ایراد را در تعدادی از قطعات محدود کرد. مقایسه کنید با تلویزیون‌هایی که با تفکیک بخش‌های مختلف می‌توان یک بخش را تعویض کرد. اما در کل مسیر عیب یابی درست از تست قطعات پاور و سپس سیستم کنترل و امپلی فایر شروع می‌شود. خرابی خازن‌ها یکی از ایرادهای رایج در بخش تعمیر ضبط خانگی سامسونگ است.

    1. باسلام بنده ضبط سامسونگ 9850 دارم و وقتی میکروفن بهش وصل کردم.. بعد تست میکروفن دستکاه خاموش شد و الان وقتی روشنش میکنم دوباره خاموش میشه باندها هم سالم هست، می خواستم بدونم مشکل چیه و همچنین چطور میشه ریستش کرد

     1. سلام بر شما، احتمالا ضبط خانگی سامسونگ شما در بخش امپلی فایر دچار مشکل شده است. به خاموش شدن سیستم‌های صوتی بعد از روشن شدن، (پروتکت کردن) گفته می‌شود. این یک حالت حفاظتی است که برای جلوگیری از پیشرفت ایراد ایجاد می‌شود. برای انجام ریست ضبط خانگی سامسونگ باید دستگاه شما به طور کامل روشن شود و در حالت ثبات قرار بگیرد. در ادامه از چند روش می‌توانید برای انجام ریست کردن دستگاه استفاده کنید که یکی از آنها نگه داشتن کلید stop به مدت 10 ثانیه است.

  2. با سلام، لطفا برای دریافت جواب سوال خود را در صفحه مربوطه و به طور کامل همراه با مدل دقیق دستگاه و ایراد مربوطه قید کنید تا کارشناسان بخش تعمیر ضبط خانگی برند مربوطه بتوانند پاسخگوی شما باشند.

 14. سلام من یه دستگاه DVDسامسونگ مدلMAX20700دارم که یه دفعه قسمت فلش دی وی دیش از کار افتاده مثلاً میری روی USBهمین جوری میمونه و قسمت DVDهم همین جوری کاری نمی کنه ولی کاستاش سالمه

  1. با سلام، از کار افتادن بخش دیسک معمولا عملکرد سایر بخش ها را تحت تاثیر قرار می دهد. ابتدا باید ایرادهای دستگاه را مشخص کنید. ممکن است خرابی برد دیسک به شکلی ایجاد شده باشد که مثلا باعث قطع شدن صدای خروجی شود و یا باعث شود بخش usb از کار بیفتد.

  1. با سلام، معمولا خرابی کلیدهای روی پنل ضبط خانگی به صورت اشتباه عمل کردن آنها ظاهر می شود. اگر مشکل شما هم همین است مقاله‌ای که لینک آن اضافه شده را مطالعه کنید و برای تعمیر می‌توانید به مرکز تعمیر ضبط ال جی رایان مراجعه بفرمایید.

 15. سلام ضبط ده هزار سامسونگ مدل max-dc20900 دارم تموم خروجی های صدا سالم هستند و صدا با کیفیت میاد اما خروجی ساب صدایی نمیاد ازش و حتی کابل مخصوص ساب رو هم وصل میکنم پنل جلویی ساب روشن نمیشه !
  دلیلش چی هست ؟ و امکان رفع این مشکل هست ؟

  1. با سلام، ممکن است در بخش سخت افزاری مشکل داشته باشید. معمولا در تنظیمات دستگاههای مختلف تغییر کیفیت و میزان صدای خروجی ساب را میتوان کنترل کرد اما نمی توان ان را به طور کامل قطع کرد. توصیه برای تعمیر ضبط خانگی سامسونگ شما این است که ابتدا یک بار دیگر تمام تنظیمات و عملیات سخت افزاری را چک کنید. ممکن است مشکلی وجود داشته باشد که از دید شما پنهان باشد. در مرحله بعد می توانید ریست ضبط خانگی سامسونگ را اجرا کنید.

 16. سلام وعرض ادب خدمت شما من یک ضبط خونگی سامسونگ مدل max ds9850 دارم مشکلش اینه که صدا نداره هر بار که به تعمیرگاه میبرم مشکلش رفع میشه ولی بعد یکی دو بار استفاده دوباره مشکلش تکرار میشه. موقعی که کار میکنه فقط یکی از چراغهاش که تحت استفاده هست روشن میشه اما وقتی که دیگه صدایی ازش در نمیاد هر چهار چراغش باهم روشن میشن و یه صدای شبیه به لود شدن بخش دی وی دی بصورت ممتد و ادامه دار ازش میاد، حتی رقص نور هم داره ولی صدایی نداره،

  1. با سلام، اگر بعد از تعمیر ضبط خانگی سامسونگ شما مجددا ایراد برگشته است باید مراحل تعمیر را بررسی کنید. این که چه قطعه ای معیوب بوده و تعویض شده یا تعمیر؟ توضیح شما از ایراد خیلی نم تواند راهنمای خوبی برای تعمیرکار باشد. در این مواقع بهتر است ابدا مسیر تعمیر قبلی را بررسی کنید.

  1. با سلام، برای دریافت اطلاعات در مورد تعمیر ضبط خانگی سامسونگ ابتدا باید مدل دستگاه را به طور دقیق مشخص کنید. توضیح کامل از ایراد و شرح ان می تواند تعمیر کار سیستم صوتی را برای اظهار نظر در مورد عیب یابی و تعیین هزینه راهنمایی کند.

  1. با سلام، مدل دستگاه را درست قید نکردید. هزینه تعمیر ضبط خانگی سامسونگ با این مشخصات قابل تعیین نیست. دستگاه شما ابتدا باید مورد عیب یابی دقیق قرار بگیرد و قطعات معیوب ان مشخص شود. اگر ایراد دستگاه زیاد باشد تعمیر آن به صرفه نیست.

 17. سلام وقت بخیر ضبط و وقتی صداش رو بیشتر از دوازده میکنیم خاموش میشه فنش کار نمی‌کرد فکر کردیم از اون عوض کردیم ولی درست نشده مشکلش چیه ممنون میشم جواب بدید

  1. با سلام، برای تعمیر ضبط خانگی سامسونگ به روش زیر عمل کنید:
   قطعاتی که تعویض کرده‌اید به دقت به حالت اول برگردانید. چون با تعویض فن ضبط خانگی سما تغییری در آن ایجاد نشده پس قطعه اصلی سالم است.
   بلندگوهای دستگاه را جدا کنید و سپس مجدد تست کنید. اگر ایراد اصلاح شده باشد ممکن است یکی از بلندگوها خراب شده باشد. در نوشته های مربوط به تعمیر بلندگو می‌توانید روش تعمیر ان را بخوانید.
   اگر ایراد رفع نشد بیشترین احتمال خرابی مربوط به بخش پاور و آمپلی فایر است. باید به یکی از مراکز تعمیر ضبط خانگی سامسونگ مراجعه کنید.

  1. با سلام، برای ضبط خانگی سامسونگ چند نوع کنترل وجود دارد. معمولا مراکز فروش کنترل به شرط کارکردن اقدام به فروش می کنند تا اگر کار نکرد آن را پس بگیرند یا تعویض کنند.

 18. سلام من یه ضبط سامسونگ مدل max_dc20900 دارم که باند های شش اهم نمی‌خونه ، نمی‌دونم مشکلش چیه اما باندها و ساب که چهار اهم هستند میخونه ولی سنتر و اون دوتا باند که شش اهم هستند نمی‌خونه
  درضمن واسه این ضبط کنترل میخام ولی نمی‌دونم از کجا باید تهیه کنم میشه راهنمایی کنید لطفاً

  1. با سلام، صدا نداشتن در برخی از بلندگوها هم می‌تواند به دلیل تغییر تنظیمات دستگاه باشد و هم به دلیل مشکلات سخت افزاری. ابتدا تنظیمات را به طور کامل بررسی کنید و در صورت عدم رفع مشکل با یکی از مراکز تعمیر ضبط خانگی سامسونگ تماس بگیرید.

 19. با سلام. من یک عدد دستگاه ضبط صوت سامسونگ مدل max ds18500 دارم ولی نمیتونم از بخش باند center استفاده کنم. فعال نمیشه. لطفا راهنمایی کنید

  1. با سلام، تنظیمات دستگاه را کنترل کنید در ورودی های مختلف. ممکن است مثلا در ورودی AUX این لاین فعال نشود.

 20. سلام من یک ضبط dvd۸۵۰۰وات سامسونگ دارم برد ضبط انگار خراب شده بعد یکی دو دقیقه استفاده خاموش می‌کنه برد تعمیر میشه یا تعویض اگه مقدور بود ضبط و ارسال کنم براتون

 21. سلام.من یک رادیو ضبط سامسونگ سه دیسک دارم که اصلا کار نکرده و مدتی است که در کارتن نگهداری شده و فلش خور هم هست ولی الان که میخواستم استفاده کنم قسمت سیدی بیخودی روشن میشود و نمی‌گذارد مثلا کاست کار کند تا وقتی صدایش قطع بشود و همینطور صفحه سی دی مرتب بیرون می‌آید و مجددا بر میگردد سر جایش و بارها و بارها تکرار میشود باید چکار کرد؟ممنونم

  1. با سلام، نوع طراحی در بعضی از سیستم های صوتی در بخش های مختلف به هم وابسته است. مثلا در ضبط های خانگی سونی اگر بخش سی دی به درستی کار نکند صدای خروجی قطع می شود. استفاده از بخش سی دی این دستگاهها بسیار کم شده است. اگر از سی دی استفاده ندارید می توانید طراحی دستگاه را بررسی کنید تا اگر امکان داشته باشد آن را حذف کنید. با حذف بخش سی دی و کاست و نصب بلوتوث روی ضبط خانگی سامسونگ شما، به صورت یک اسپیکر بدون قطعات مصرفی قابل استفاده خواهد شد.

 22. سلام ظبط سه دیسک سامسونگ دارم صداش خیلی ضعیف شده باندهارو جدا تست کردم سالمه زیر سه تا دیود زنر و یک مقاومت سیاه شده امکان داره که همون باعث کم شدن صداباشه ممنون میشم راهنمائی کنید

 23. سلام و خسته نباشید
  وقتتون بخیر
  ببخشید من یک دستگاه رادیو ظبط دی وی دی سامسونگ max ds 9850 دارم که قسمت دی وی دی و سی دی دستگاه اگه نوار نو و تازه رایت کنم و داخل دستکاه بزارم پخش میکنه اما سی دی و دی دی دی کهنه نمیاره اگه از اپتیک باشه و بخوام از شما اپتیک سفارش بدم چکار باید انجام بدم لطفا راهنمایی بفرمایید

  1. با سلام، اپتیک ضبط سامسونگ شما به صورت آکبند در تعداد بسیار محدود موجود است اما در اغلب موارد به دلیل کمبود قطعه و در عین حال امکان تعمیر اپتیک فعلی از تعویض ان خودداری می کنیم. اپتیک در واقع یک مجموعه قطعه است که اگر قابل تعمیر باشد تعویض ان از نظر اقتصادی هم مقرون به صرفه است. با توجه به محدوده سکونت خود با یکی از مراکز تعمیر ضبط سامسونگ تماس داشته باشد تا بتوانند بحث تعمیر اپتیک ضبط خانگی سامسونگ شما را بررسی کنند. در عین حال نصب بلوتوث یکی از آپشن های قابل انجام در دستگاه شماست که اگر با کیفیت مناسب انجام شود تغییر زیادی در آن ایجاد خواهد شد.

 24. سلام ممنون از راهنمایی شما
  فقط ببخشید مراکز تعمیر و خرید اپتیک در تهران خیابان جمهوری کجاست آدرس و شماره تلفن بهم بدید لطفا

 25. سلام ممنون میشم کسی اپتیک DVD سامسونگ مدل MAX DS9850 سراغ داره اطلاع بده یا جایی که بشه از اونجا تهیه کرد آدرس بدید ممتون میشم

 26. سلام من یه ضبط dvdسامسونگ ۸۵۰۰pmpoدارم ۲دقیقه بعد روشن شدن خاموش میشه بردم تعمیر گفتن بردش هست متاسفانه شهرستان موجود نیست چیکار کنم

 27. با سلام، برای تعمیر ضبط خانگی سامسونگ شما ابتدا باید بخش آمپلی فایر دستگاه را بطور مجزا عیب یابی کنید. احتمال خرابی قطعات در این بخش زیاد است. به یاد داشته باشید سیستم های صوتی که دارای خروجی 5+1 یا بیشتر هستند در حالت معمول حداقل باید سه خروجی آنها یعنی 2 بلندگوی اصلی + خروجی ساب ووفر صدا داشته باشد.

 28. سلام.من ضبط ال جی 6000دارم.
  صدای خروجی باند ها از طریق کنترل و ولوم کم و زیاد میشه اما تو خروجی صدا بسیار ضعیفه.مشکل از کجا میتونه باشه؟

  1. با سلام، از کار افتادن آمپلی فایر ممکن است یکی از احتمالات باشد که با توجه به توان مصرفی بالای این بخش قوی تر است اما باید بررسی بخش سیستم و کنترل ولوم را هم در نظر داشته باشید. در سینمای خانگی سامسونگ مدل HT-TX250 با ایراد کم شدن صدای خروجی مواجه می‌شویم که دلیل آن از کار افتادن بخش پاور و تغذیه آمپلی فایر است.

 29. سلام. یک ضبط سه سی دی و فلش خور دارم، اصلا استفاده نکردم. کادو گرفتم. الان روشن میکنم سی دی گردانش همش میچرخه، آیا تعمیر میشه و آیا میشه فروختش

  1. با سلام، مدل و برند دستگاه را ننوشته‌اید!
   استفاده نکردن از قسمت‌های مکانیکی معمولا باعث افزایش سرعت استهلاک آنها خواهد شد. نفوذ گرد و غبار می‌تواند عملکرد صحیح سنسورها را مختل کند و باعث شود حرکات چرخش و بیرون و داخل رفتن سینی دیسک در ضبط خانگی مختل شود. برای تعمیر ضبط خانگی که این وضعیت را دارد توئصیه میکنیم ابتدا سرویس های اولیه مانند تعویض تسمه ها را انجام دهید و در صورت رفع نشدن مشکل به سایر اقدامات لازم بپردازید.

  1. با سلام، به احتمال زیاد فایل هایی که برای موزیک های خود انتخاب کرده اید با فرمت هایی که ضبط خانگی اسمونگ شما قادر به خواندن انها است متفاوت است. از یک فلش سالم و مطمئن با چند فایل ساده و سالم و بدون اطلاعات دیگر استفاده کنید.

 30. سلام
  خسته نباشید
  بنده ظبط سونی vx77 دارم ولی صدا قطع و وصل میشه حالت تیک مانند از داخل دستگاه میاد موقع که صدا تیک بیاد صدا وصل میشه انگار..مشکل از رله یا ای سی..ممنون میشم راهنمای کنین

 31. سلام
  خسته نباشید
  بنده ظبط سونی vx77 دارم ولی صدا قطع و وصل میشه حالت تیک مانند از داخل دستگاه میاد موقع که صدا تیک بیاد صدا وصل میشه…مشکل از رله یا ای سی..ممنون میشم راهنمای کنین

 32. سلام وقت بخیر
  بنده یه ضبط خانگی سامسونگ 10000 وات دارم، چند وقتی هست که نور صفحه ش ضعیف شده بود و الان دیگه اصلا صفحه ش روشن نمیشه و کار نمیکنه.
  چه بلایی سرش اومده ؟

  1. با سلام، صفحه نمایش در عموم ضبط های خانگی دارای یک ساختار خاص است. این قطعه یک فیلامان دارد که باید ولتاژ VF به ان برسد و سپس یک پردازنده اطلاعات را برای آن پردازش می‌کند. هر یک از این دو فاکتور یعنی VF و یا اطلاعات قطع شود دیسپلی ضبط خانگی شما از کار می‌افتد. احتمالا کم شدن نور صفحه نمایش دستگاه شما به دلیل ضعیف شدن ان است اما از کار افتادن کامل ان می‌تواند علت الکترونیکی داشته باشد. با یکی از مراکز تعمیر ضبط خانگی سامسونگ در محدوده خود تماس بگیرید احتمالا مشکا خاصی نیست و با هزینه کم قابل رفع خواهد بود.

   1. با سلام مجدد.
    درباره ضبط سامسونگ 10000 وات MAX-20959. مشکل خاموش شدن پنل و کار نکردن دستگاه. از یکی از همکاران شما سوال کردم، ایشون هم گفتن احتمالا افت ولتاژ مورد نیاز پنل باعث این شده. ایشون تعمیرات انجام نمیدن و فقط اطلاعاتی درباره این موارد دارند.
    حالا من میتونم این ضبط رو برای حل مشکل خدمت شما بیارم؟؟؟

 33. درود
  دستگاه من مدل max-DC20700 صدای دستگاه قطع شده فکر کنم از آمپلی باشه خواستم بدون تعمیر میشه و چقد هزینه تعمیرشه؟

  1. با سلام، قطع شدن صدا در ضبط های سامسونگ چند ایراد شایع و تکرار شونده دارد که زیاد دیده می‌شود و در اغلب آنها خرابی خازن ایجاد می‌شود و مشکل خاصی نیست. حدود هزینه تعمیر ضبط خانگی سامسونگ در این ایراد بین 300 تا 400 هزار تومان است.

 34. با سلام مجدد.
  درباره ضبط سامسونگ 10000 وات MAX-20959. مشکل خاموش شدن پنل و کار نکردن دستگاه. از یکی از همکاران شما سوال کردم، ایشون هم گفتن احتمالا افت ولتاژ مورد نیاز پنل باعث این شده. ایشون تعمیرات انجام نمیدن و فقط اطلاعاتی درباره این موارد دارند.
  حالا من میتونم این ضبط رو برای حل مشکل خدمت شما بیارم؟؟؟

  1. با سلام، قطعات مختلف ضبط خانگی سامسونگ موجود است اما برای تهیه انها باید اطلاعات دقیق‌تر بدهید. بعنوان نمونه در بخش دیسک ضبط خانگی سالمسونگ (در مدل‌های مختلف) 3 نوع تسمه استفاده شده است. البته با توجه به کهنه شدن بخش مکانیزم باید بتوانید با انجام تغییر سخت افزاری مقداری سرعت موتورها را بالا ببرید تا درب بخش سی دی راحت‌تر باز و بسته شود.

 35. سلام من ظبط vl-max6200 دارم ولوم دستگاه مشکل داره وقتی می‌خواد صدا رو زیاد و کم کنم صدا خود به خود بالا پایین میشه یا مثلا یه دفعه صدا از ۲۳ میره روی max چیکار باید کنم؟

 36. با سلام من یه ظبط قدیمی سامسونگ ۴۶۰۰وات دارم که آی سی stk412_240بهش میخوره اونم فک کنم توی تعمیرگاه ها پیدا نمیشه خواستم بپرسم میتونم یه آی سی دیگه براش بندازم اگه یه پیشنهاد آی سی بگید ممنون میشم

  1. با عرض سلام، قطعه درخواستی شما موجود است. در صورت نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید در ساعات کاری با بخش مشاوره تعمیرات سیستم های صوتی رایان ارتباط بگیرید. البته در پروسه تعمیر ضبط سامسونگ ابتدا باید از خرابی قطعه مطمئن شوید سپس برای خرید قطعه اقدام کنید.

 37. با سلام من یک دستگاه رادیو ظبط قدیمی ۶۸۰۰ وات MAX سامسونگ دارم بعد از سالها استفاده نکردن حال کار نمی کند نمی دانم مشکل چیست احتیاج به سرویس دارد من را راهنمایی بفرمایید

  1. درود، از کار افتادن بخش‌های مختلف ضبط شما مثل بخش cd و کاست بعد از سال‌ها کار نکردن طبیعی است. اما برای تعمیر ضبط سامسونگ روش‌های مختلفی قابل اجرا است، که البته اکثر کاربران به دلیل کم شدن استفاده از cd بیشتر ترجیح میدهند تغییراتی مثل نصب ماژول بلوتوث روی ضبط خانگی آنها انجام شود تا تعمیر خود دستگاه. نکته آخر این که نصب برد بلوتوث و یا فلش خور کردن باید کیفیت بالایی داشته باشد نه مثل نمونه هایی که امروز در اینترنت وجود دارد و کیفیت بسیار پایینی دارند.

 38. درود، خسته نباشید…

  ضبط سامسونگ 3000 به دلیل وصل کردن اشتباهی سیم خروجی باند، دستگاه روشن نمیشود(پنل روشن میشود وبعد چند ثانیه خاموش میشود)
  ممنون ازشما

  1. با سلام ، احتمالا اشتباه وصل کردن سیم های بلندگو باعث ایجاد خرابی در بخش خروجی آمپلی فایر ضبط خانگی سامسونگ شما شده است. مثلا اگر در این حالت، اتصال کوتاه ایجاد شود، ممکن است روشن ماندن دستگاه باعث پیشرفت ایراد و آسیب دیدگی قطعات دیگر شود. به همین دلیل سیستم پروتکت ضبط خانگی سامسونگ روشن شده و دستگاه را خاموش می‌کند.
   دقت کنید که در زمان خاموش شدن ضبط خانگی سامسونگ شما، ارور یا پیامی در دیسپلی نمایش داده می‌شود یا خیر؟
   در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می‌توانید با بخش پشتیبانی سایت تماس بگیرید: 66593629 – 021 66942697 – 021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط