تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون ال جی

 

 

شرکت ال جی طی سالهای گذشته با افزایش کمی و کیفی تولیدات خود سهم بیشتری از بازار لوازم خانگی را در اختیار گرفته و به تناسب همین افزایش فروش، در بخش خدمات پس از فروش هم حضور پر رنگ تری پیدا کرده و تعمیر تلویزیون ال جی به یکی از موارد پرتقاضا در بخش تعمیرات تلویزیون تبدیل شده است.

مدل کد تلویزیونهای ال جی در هر گروه ال ای دی و ال سی دی و پلاسما با اینچ تلویزیون شروع می شود و در ادامه سری ساخت و ورژن تولید قید می شود بعنوان نمونه 42LN54000 تلویزیون ال ای دی ال جی در سایز 42 اینچ و سال تولید آن 2013 و دارای دیجیتال داخلی است.

 

تعمیر تلویزیون ال جی

 

تعمیر تلویزیون ال جی

در بخش تعمیرات تلویزیون بسیاری از ایرادها به صورت اپیدمی در بین ورژن های مختلف یک مدل دیده می شود به بیان ساده تر یک مدل مشخص با یک یا چند ایراد مشخص شناخته می شود که ناشی از خرابی یک یا چند قطعه مشخص است. مثلا در همه ورژن های تلویزیون ال جی سری LN ایراد بخش بک لایت دیده می شود. در ادامه به برخی از ایرادهایی که به صورت مشخص در مدل های مختلف تلویزیون ال جی ایجاد می شود و در تعمیر تلویزیون ال جی با آنها مواجه می شویم می پردازیم :

خاموش شدن تلویزیون و هنگ کردن و کار نکردن ریموت:

این ایراد بیشتر در تلویزیونهای الجی سری اسکارلت دیده می شود و بعلت ایراد در بخش مین برد تلویزیون است و بعلت ساختار خاص یرد و قطعات معیوب پیشرفت کرده و به تدریج قطعات بیشتری را تحت تاثیر قرار می دهد.

 

نویز افقی روی تصویر تلویزیون:

این ایراد در بسیاری از تلویزیونهای پلاسمای ال جی مانند سری 505 گزارش می شود که علت آن خرابی در بخش مین برد تلویزیون بوده و به مرور بر مقدار نویزها افزوده می شود. معمولا در این ایراد بعلت قیمت بالای مین برد، تعمیر تلویزیون الجی با تعمیر برد و نه تعویض انجام می شود.

روشن و خاموش شدن تلویزیون بعد از نمایش آرم ال جی :

ایرادی که در این بخش مورد نظر ماست صورت های ظاهری مختلفی ممکن است داشته باشد : روشن و خاموش شدن های متوالی بعد از ظاهر شدن لوگوی ال جی ، عدم نمایش تصویر بعد از نمایش لوگو در حالیکه دستگاه روشن است ، بهم ریختن تصویر بعد از چند دقیقه کار کردن علائمی هستند که همگی آنها بعلت خرابی در بخش مین برد تلویزیون ایجاد می شود و در مدل هایی  مثل  LW  و  LED  بیشتر دیده می شود. یکی از دلایل اصلی این ایراد  حرارت بالای قطعات مین برد و عدم کافی بودن المانهای خنک کننده می باشد که باعث می شود در قطعات اصلی حالتی ایجاد شود که به آن COLD SOLDERING گفته می شود. یکی از اقدامات غلطی که برخی از تعمیرکاران در تعمیر تلویزیون الجی بکار می برند حرارت دادن به قطعات است و هدف آنها شارژمجدد قطعات مورد نظر. این اقدام ممکن است در زمان کوتاه باعث رفع ایراد شود اما باعث می شود که پس از مدت کوتاهی مجددا ایراد برگردد با این تفاوت که بعلت حرارت بالا برد آسیب می بیند و امکان تعمیر صحیح از بین می رود.

 

تعمیر تلویزیون ال جی

تلویزیون ال جی تصویر ندارد و صدا دارد :

این جمله به یکی از گزارشهای دائمی مصرف کنندگان در توصیف ایراد تلویزیون خود در بخش مشاوره تعمیر تلویزیون ال جی تبدیل شده است و ایراد بک لایت به یکی از ایرادهای اپیدمی در تلویزیونهای ال جی و مخصوصا بعضی مدلها مانند LN و LB تبدیل شده است. وظیفه بخش بک لایت تلویزیون تولید نور زمینه برای دیده شدن تصویر تولید شده توسط پنل تلویزیون است. در واقع بک لایت از مجموعه ای از لامپ ها تشکیل شده است که خرابی یک یا تعدادی از انها باعث از کارافتادن این مجموعه می شود. تعویض لامپ های خراب بخش بک لایت و اصلاحیه برد پاور که باعث تعدیل ولتاژ کار بخش بک لایت برای جلوگیری از سوختن مجدد لامپ ها می شود مجموعه عملیاتی است که برای تعمیر تلویزیون الجی در بخش بک لایت باید انجام شود.  اطلاعات بیشتر

 

خرابی در بخش بک لایت تلویزیون

 

فراموشی رمز تلویزیون ال جی:

بسیاری از مصرف کنندگان ممکن است حتی برای کنجکاوی برای ورود به تلویزیون خود از رمز ورود استفاده کنند که فراموشی و پاک نشدن درخواست این رمز با ریست کردن تلویزیون و بازگشت به اطلاعات کارخانه ای آنها را دچار دردسر می کند. در بخش فراموشی رمز تلویزیون ال جی راههای رفع این درخواست رمز و راه حل آن را به تفضیل بیان می کنیم.