یکی از ویدئو هایی که در بخش آموزش غلط تعمیر بک لایت تلویزیون بازدید زیادی هم خورده اما به هیچ وجه از نظر فنی قابل تایید نیست فایل بالا است.

بله ، درست خواندید : آموزش غلط تعمیر بک لایت تلویزیون : مطلبی است که در این نوشته به آن میپردازیم تا شاید کمتر شاهد آسیب دیدگی تلویزیون ها در تعمیر غلط بک لایت تلویزیون ها باشیم.

امروز به طور اتفاقی یکی از ایرادهای شایع در بین تلویزیون های ال ای دی یعنی ایراد بک لایت را در اینترنت جستجو کردیم. نتیجه جالب بود :

در کنار سایت های بسیاری که متاسفانه مطالب اکثر آنها کپی برداری ناقصی از روی یکدیگر بود در شبکه های اشتراک ویدئو هم فایل های بسیار زیادی به اشتراک گذاشته شده بود. اکثر این فایل ها برای تبلیغ بود و محتوای خاصی نداشت اما مورد خاصی که توجه ما را جلب کرد و اتفاقا بازیدی زیادی هم خورده بود ویدئو هایی بود با این نام : آموزش تعمیر بک لایت تلویزیون

اگر بعنوان یک مصرف کننده این ویدئوها را ببینید شاید فکر کنید که در عموم این ویدئو ها ابتدا مصرف کننده دستگاه با ایرادهای ظاهری خرابی بخش بک لایت تلویزیون روبرو می شود. ایرادهای ظاهری مانند قطع شدن تصویر تلویزیون یا قطع و وصل شدن تصویر.

در مرحله بعدی مصرف کنندذه تصمیم به تعمیر تلویزیون می گیرد و اقدام به باز کردن تلویزیون می کند. در اکثر همین مراحل اولیه هم ایرادهای زیادی وارد است مثل باز کردن تلویزیون روی پوشش کف منزل.

 

بیشتر بخوانید : عمر بک لایت تلویزیون

 

در مرحله بعدی قطعات تلویزیون یکی یکی جدا می شود تا به بخش بک لایت می رسیم

در این بخش با استفاده از ابزار تست که در اختیار مصرف کننده نیست قطعه معیوب شناسایی می شود و با جایگزینی یک قطعه غیر معمول دستگاه تعمیر تلویزیون خاتمه می یابد و دستگاه مجددا اسمبل می شود.

انجام تعمیرات تلویزیون یک عملیات تخصصی است و نیازمند سال ها کسب علم الکترونیک و تجربه عملی. ممکن است بعنوان یک مصرف کننده فکر کنید کسی با دیدن این ویدئوها اقدام به انجام تعمیر بک لایت تلویزیون نخواهد کرد اما در عمل موارد متعددی دیه ایم که به دلایل مختلف از جمله صرفه جویی در هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون و یا ایده انجام تمام کارهای فنی توسط خود با دیدن این ویدئوها تشویق شدن و اقدام به انجام تعمیرات می کنند.

شکستن پنل تلویزیون در اثر اسمبل غلط ، آسیب دیدگی قطعات در اثر الکتریسیته بدن ، نیمه کاره ماندن عملیات و عدم توانایی در بستن مجدد دستگاه از موارد متعددی است که در این بخش دیده ایم.

نتیجه این اقدام در موارد متعددی جز آسیب دیدگی دستگاه و یا نیمه تمام ماندن کار نبوده است.

در انتها توصیه می کنیم به هیج وجه فریب این ویدئوهای تبلیغاتی را نخورید و تلویزیون خود را که این روزها با افزایش قیمت ها ، ارزش زیادی پیدا کرده است دچار آسیب دیدگی نکنید.

 

بیشتر بخوانید : بهترین روش تعمیر بک لایت تلویزیون

 

2 دیدگاه ها

 1. محمد گفت:

  با سلام خدمت شما
  این بلایی که فرمودید بر سر تلویزیونم آمد.بعد ازجا گذاری چند تا از منشور های بک لایت هنگام جا زدن صفحه نمایش لیکوئید از گوشه ووسط ترک بر داشت.حالاتصویر ندارد ونوارهای سیاه وسفید ورنگی متغیر در صفحه مشاهده میشود.پنج سال است که خریده ام.ال جی مدل47lb65200gl-tb.mmdwljk
  اگر امکاندارد راهنمایی بفرمایید که آیانبودن تصویر ناشی از ترک خوردن صفحه نمایش است یاموارد دیگری وجود دارد واینکه آیا امکان داردصفحه نمایش ترک خورد اگر بک لایت سالم باشد تصویر نشان بدهد وهزینه تعویض این مدل صفحه نمایش در صورت موجود بودن در حال حاضر چقدر است با تشکر.

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، اگر لیکوئید دستگاه شکسته باشد هیچ راهی برای تعمیر آن وجود ندارد و تننها راه تعمیر تلویزیون شما تعویض لیکوئید خواهد بود که معمولا هزینه ای حدود 2/3 ارزش تلویزیون را خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ