8 بار چشمک زدن تلویزیون سونی

8 بار چشمک زدن تلویزیون سونی

در نوشته دلیل چشمک زدن تلویزیون سونی با سیستم عیب یاب داخلی در تلویزیون های سونی و نحوه عملکرد آن آشنا شدیم. در این نوشته به طور اختصاص راجع به 8 بار چشمک زدن تلویزیون سونی و پروسه تعمیر تلویزیون در این ایراد می پردازیم.

8 بار چشمک زدن تلویزیون سونی در عموم تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی سونی که عموم به نام براویا آنها را می شناسند بدلیل خرابی در بخش تقویت صدای دستگاه اتفاق می افتد.

مدار پردازش اولیه (pre amp) و تقویت صوت (amp) در بخش مین برد اکثر تلویزیون ها قرار دارد. در برخی از مدل های تلویزیون ( که تعداد آنها بسیار کم و در حد یک یا دو مدل محدود می شود) بخش آمپلی فایر دستگاه به صورت یک برد مجزا طراحی می شود که مخصوصا در بخش تعمیر تلویزیون یک مزیت بزرگ محسوب می شود.

سیگنال صدا در cpu مین برد ایجاد می شود و پردازش اولیه روی آن صورت می گیرد سپس به مدار تقویت صدای دستگاه ارسال می شود و پس از تقویت نهایی به بلندگوهای دستگاه منتقل می شود.

ایرادهای مختلف بخش تقویت صوت که ممکن است در تلویزیون های مختلف ایجاد شود عبارتند از :

 • قطع شدن ولتاژ تغذیه در برد پاور دستگاه : معمولا بالاترین ولتاژ پاور به تغذیه بخش آمپلی فایر دستگاه اختصاص د اده می شود.
 • خرابی آی سی آمپلی فایر تلویزیون : ممکن است با داغ شدن و یا سرد بودن همراه باشد که هر دو نشان دهنده نقص در کارکرد قطعه معیوب دارد.
 • خرابی بلندگوهای تلویزیون: خرابی بلندگوها ممکن است با تغییر اهم آنها همراه باشد. اتصال کوتاه بلندگوها بعندان ایراد شناخته می شود اما قطع شدن و یا نیمه خراب شدن آنها بوسیله مدار عیب یاب شناسایی نمی شود.

3 دیدگاه ها

 1. فرهاد گفت:

  سلام تلویزیون من 8بارچشمک میزنه سونی 804aهستش ولی ایرادش از صدا نیست بلکه خاموش و خودبخود روشن میشه ممکنه از خازنهاش باشه

 2. امیر ساکی خرم اباد گفت:

  سلام تلویزیون بنده نیز با یه نوسان برق ۸ بار چشمک زن قرمز دارد ممکنه علت چی باشه راهنمایی کنید ممنون

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، 8 بار چشمک زدن تلویزیون سونی در اکثر مدل‌ها بعلت خرابی مین برد تلویزیون است. 8 چشمک در بیشتر مدل‌ها برای خرابی بخش صدا در نظر گرفته شده است. بخش پردازش و تقویت صوت هم یکی از قسمت‌های مین برد تلویزیون است. برای دریافت توضیحات بیشتر باید مدل دقیق تلویزیون را مشخص کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ