2 بار چشمک زدن تلویزیون سونی

2 بار چشمک زدن تلویزیون سونی

در نوشته چشمک زدن تلویزیون سونی با سیستم عیب یاب داخلی در تلویزیون های سونی و نحوه عملکرد آن آشنا شدیم. در این نوشته به طور اختصاص راجع به 2 بار چشمک زدن تلویزیون سونی و پروسه تعمیر تلویزیون در این ایراد می پردازیم.

2 بار چشمک زدن تلویزیون سونی در اکثر مدل های تلویزیون سونی نشان دهنده ایجاد خابی در برد پاور تلویزیون است.

وظیفه برد پاور تامین ولتاژ تغیه برای بخش های مختلف تلویزیون است. ورودی این برد ، ولتاژ متناوب شهر (220 ولت در ایران و 110 ولت در کشورهایی مثل ژاپن و آمریکا) است و خروجی آن نسبت به طراحی تلویزیون چند ولتاژ با دامنه و آمپر متفاوت.

ولتاژهایی که در عموم پاور تلویزیون ها مشترک هستند عبارتند از :

  1. 3.3 و 5 ولت : از این دو ولتاژ در طراحی های مختلف برای بخش استندبای دستگاه و همچنین تغذیه بخش سیستم کنترل دستگاه استفاده می شود.
  2. 8 تا 12 ولت : از این ولتاژ یا مستقیما برای تغذیه قطعات پاور می شود و یا برای تهیه ولتاژ های مختلف (بین 1.8 تا 9 ولت) به رگولاتورهای مین برد فرستاده می شود.
  3. ولتاژ تغذیه آمپلی فایر دستگاه : در طراحی های مختلف که نسبت به نوع آی سی تقویت صدای دستگاه متفاوت است این ولتاژ بین 12 تا 35 ولت متغیر است. در تلویزیون های جدید مقدار این ولتاژ تا حد زیادی کاهش یاقته است.
  4. 24 ولت : در تلویزیون های ال سی دی این ولتاژ برای تغذیه بخش بک لایت و تهیه ولتاژ لامپ های فلورسنت استفاده می شود.

 

ولتاژ استندبای تلویزیون

در عموم بردهای پاور تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی ابتدا در یک تغذیه سوئیچینگ کوچکتر و با توان مصرفی پایین ولتاژ استندبای که مقدار آن بین 3.3 تا 5.6 ولت است تهیه می شود.

ولتاژ استندبای به مین برد دستگاه و بخش سیستم کنترل فرستاده می شود و این بخش را روشن می کند. با روشن نشدن سیستم کنتنرل ، دستگاه به حالت استندبای می رود و آماده کار می شود.

با فرمان پاور از طریق کلیدهای دستگاه و یا کنترل بخش سیستک کنترل فرمان روشن نشدن بخش اصلی برد پاور را صادر می کند و با روشن شدن بخش اصلی برد ولتاژهای اصلی پاور ، ایجاد شده و  همه بخش ها و قطعات دستگاه روشن می شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ