مشکل نخواندن DVD در تعمیر سینمای خانگی سونی مدل HBD-SZ1000W

تعمیر سینمای خانگی سونی مدل HBD-SZ1000W

مدل SZ1000 به دلیل کیفیت بالای صدای خروجی و ظاهر متفاوت در بین مشتریان محصولات صوتی سونی جایگاه ویزه‌ای دارد. در ادامه راجع به ایرادهای متداول و شایع و شرایط و مراحل مورد نیاز برای تعمیر سینمای خانگی سونی مدل HBD-SZ1000W بیشتر توضیح می دهیم.

بر اساس آمار بیشترین موارد مراجعه در بخش تعمیر سینمای خانگی بعلت نخواندن اطلاعات دیسک و ایرادهای مشابه آن است. ایرادهایی که در این بخش ممکن است با آن برخورد کنیم عبارتند از :

  1. اجرا نشدن دیسک و نمایش NO DISC یا  CAN NOT PLAY در صفحه نمایش دستگاه
  2. باز نشدن درب سینمای خانگی
  3. باز و بسته شدن درب سینمای خانگی
  4. خواندن بخشی از اطلاعات دیسک و گیر کردن دستگاه
نخواندن دیسک در سینما خانگی

نخواندن دیسک در سینما خانگی

اگر می‌خواهیم تعمیر سینمای خانگی سونی مدل HBD-SZ1000W را به درستی انجام دهیمباید ابتدا عیب یابی درست، اصولی و صحیح انجام شود. برای اینکه عیب یابی سینمای خانگی سونی SZ1000 را به درستی انجام دهیم ابتدا باید بدانیم دستگاه چگونه کار می‌کند. ابتدا زمانی که دستگاه را روشن می‌کنیم بخش درایو سی دی چک می شود که آیا دیسک داخل دستگاه هست یا خیر ؟ اگر دیسک داخل دستگاه باشد خواندن اطلاعات شروع می شود. اگر خواندن اطلاعات به درستی شروع نشود دستگاه به اصطلاح قفل شده و حتی دیگر درب سینمای خانگی باز نمی شود.

وقتی یک دیسک را داخل بخش دی وی دی پلیر قرار می دهیم دستگاه شروع به خواندن سی دی می کند اما اگر قادر به خواندن اطلاعات نشود عبارت CAN NOT PLAY در دیسپلی دستگاه نمایش داده می شود و یا درب بخش سی دی دوباره باز می‌شود.در محصولات صوتی سونی مانند سینمای خانگی و یا دی وی دی پلیر ها اگر دستگاه نتواند اطلاعات اولیه دیسک (TOC) را به درستی بخواند عبارت CAN NOT PLAY نمایش داده می شودو اگر دیسک داخل دستگاه نباشد پیام NO DISC.

اپتیک سینما خانگی

اپتیک سینما خانگی

در سینمای خانگی سونی مدل SZ1000 از اپتیکال بلاک KHM-313 CAAA استفاده شده است. این اپتیکال که از محصولات شرکت صونی است از کیفیت ساختاری بسیار بالایی برخوردار است. مجموعه اپتیکال بلاک از چند قطعه تشکیل شده که قطعه اصلی آن اپتیکال پیکاپ یا همان لنز سینمای خانگی است. 313 یکی از اپتیک هایی است که قابلیت تعمیر دارد و در صورتی که به هر دلیل مثل کاهش هزینه تعمیر سینما خانگی ، نخواهیم اپتیک را تعویض کنیم، می‌توانیم از گزینه تعمیر اپتیک سینما خانگی بجای تعویض کامل آن استفاده کنیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ