تلویزیون پروجکشن به تلویزیون هایی گفته می شود که در تولید و پردازش تصویر آنها از فناوری  project ( افکندن نور و تصویر) استفاده شده است. در ادامه به بررسی فنی و عیوب متداول در تعمیر تلویزیون پروجکشن می پردازیم.

تلویزیون پروجکشن

در تلویزیون پروجکشن ابتدا تصویر در مدارات مختلف تولید و پردازش می شود و به صورت سه سیگنال مختلف به سه لامپ تصویر مجزا داده می شود. این سه لامپ تصویر، سه تصویر مجزا به سه رنگ اصلی (سبز،آبی، قرمز یا همان RGB) تولید می کنند. این سه تصویر به یک آینه تابانده می شود و انعکاس آن روی صفحه نمایش اصلی تلویزیون قابل دیدن می شود.

تعمیر تلویزیون پروجکشن

شایع ترین ایرادهایی که در تعمیر تلویزیون پروجکشن در برندهای مختلف دیده می شود، ایراداتی مانند به هم ریختگی رنگ صفحه تلویزیون، چشمک زدن چراغ تلویزیون،.. است. در ادامه مشکلات تلویزیون پروجکشن را بررسی می کنیم.

به هم ریختگی رنگ تصویر تلویزیون

این ایراد که با بیان های مختلفی مانند دوتایی شدن تصویر ّتلویزیون پروجکشن، سایه دار شدن تصویر تلویزیون پروجکشن توضیح داده می شود. اتفاقا این ایراد جزو شایع ترین علت شکایتی است که در بین همه برندهای تلویزیون پروجکشن دیده می شود. در تلویزیون پروجکشن سه تصویر تولید شده باید به طور کامل روی هم منطبق شوند. برای تطابق این سه تصویر مداری به نام کنورجانس در تلویزیون های پروجکشن وجود دارد که با کنترل جریان در سیم پیچ های خاصی اندازه و ابعاد تصویر در نقاط مختلف را تغییر می دهد.
به هم ریختگی رنگ تصویر

به هم ریختگی تصویر

با از کار افتادن و یا ضعف در کارکرد مدار کنورجانس سه تصویر ایجاد شده در تلویزیون پروجکشن بدون ایجاد همگرایی نمایش داده می شود که نتیجه آن ایجاد تصویری است که سایه سبز و آبی یا قرمز دارد که در واقع همان تصاویری هستند که سر جای خود نیستند.

تعمیر تلویزیون پروجکشن سونی

تلویزیون های پروجکشن سونی دارای عیب یاب داخلی هستند و همانطور که در قبل چشمک زدن لامپ پاور تلویزیون سونی را توضیح دادیم در صورت ایجاد ایراد در بخش های مختلف، تلویزیون خاموش می شود و لامپ پاور شروع به چشمک زدن می کند. تعداد چشمک ها محدوده خرابی قطعات را مشخص می کند و اینگونه راهنمای تعمیر تلویزیون سونی است. در ادامه توضیح خواهیم داد.
تعمیر تصویر پروجکشن تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون پروجکشن سونی

  1. 6 بار چشمک زدن چراغ جلوی تلویزیون سونی پروجکشن: در عموم مدل های تلویزیون پروجکشن سونی در صورت ایجاد ایراد کنورجانس، تلویزیون سونی خاموش شده و 6 بار چشمک می زند.
  2. 10 بار چشمک زدن چراغ جلوی تلویزیون سونی پروجکشن: تعداد 10چشمک در تلویزیون پروجکشن سونی که در چند مدل محدود مانند FX432 یا FR43 اتفاق می افتد نشان دهنده ایجاد خرابی در بخش هوریزنتال تلویزیون است. این ایراد معمولا با روشن نشدن گاه به گاه تلویزیون شروع شده و به تدریج پیشرفت می کند.

تعمیر تلویزیون پروجکشن سامسونگ

بیشترین تعداد تولید و درخواست تلویزیون پروجکشن در بین برندهای تولید کننده مربوط به برند سامسونگ است. زیرا که از سایر برندها اعتماد بیشتری نزد مشتریان به خود جذب کرده است. اما باز هم ایراداتی شایع حتی در برند سامسونگ هم وجود دارد. از این ایرادات می توان به هم ریختگی رنگ ها (دو تایی شدن یا سایه دار شدن تصویر)، قطع شدن تصویر تلویزیون در حالیکه صدا دارد و روشن نشدن تلویزیون پروجکشن اشاره کرد.

به هم ریختگی رنگ تصویر پروجکشن سامسونگ

این ایراد شایع معمولا مرتبط به خرابی کابل VGA مسی باشد. شما می توانید با بررسی کابل  تعویض کابل این ایراد را مرتفع نمایید. عامل دیگر ایراد می تواند از تنظیمات اشتباه شناسایی ورودی دیتا به پروژکتور باشد. برای رفع این مشکل به تنظیمات پروجکشن بروید و ریست فکتوری را انتخاب کرد.

تعمیر تلویزیون پروجکشن پاناسونیک

تلویزیون های پروجکشن پاناسونیک از کیفیت بالایی برخوردارند. این تلویزیون ها به صورت CTR ساخته می شود. این تلویزیون ها با استفاده از 3 لامپ تصویر قرمز، آبی و سبز کار می کنند. گروه تخصصی رایان تی وی تمام تلاش خود را می کند تا به بهترین نحو و به جای تعویض قطعات تا حد امکان آنها را تعمییر کند تا از هزینه تعمیر آن کاسته شود.

[vc_row][vc_column width=”1/4″]

[/vc_column][vc_column width=”1/4″] [/vc_column][vc_column width=”1/4″] [/vc_column][vc_column width=”1/4″] [/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/4″][vc_column_text]
[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_column_text]
[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_column_text]
[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″] [/vc_column][/vc_row]

 

 

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ