تعمیر ضبط FL سونی,تعمیر ضبط FLX سونی

تعمیر ضبط fl,تعمیر ضبط flx

آنچه در این نوشته خواهید خواند

تعمیر ضبط FL سونی ,تعمیر ضبط FLX سونی یکی از خدمات ویژه گروه رایان تی وی است که به دلیل طراحی خاص این مدل‌ها به صورت تخصصی ارائه می‌شود. در ادامه ابتدا ایرادهای شایع در این دو مدل از ضبط‌های خانگی پرطرفدار سونی را بررسی کرده و روش تعمیر هر ایراد را توضیح می‌دهیم.

مشخصات فنی ضبط خانگی سونی FL و FLX

ضبط خانگی سونی FL و FLX، دارای 5 دیسک و 2 کاست و آمپلی فایر 5+1 و توان خروجی 5 بلندگو هرکدام 60 وات و خروجی ساب با توان 100 وات است. از نظر سال تولید FLX در واقع ورژن ارتقاء یافته مدل FL است. در طراحی ظاهری و برخی قطعات داخلی FLX ، تغییرات و اصلاحاتی نسبت به مدل FL داده شده، اما در قطعات اصلی مانند مکانیزم دیسک و آمپلی فایر از طراحی مشابه و قطعات یکسان استفاده شده است. این دو مدل از ضبط های خانگی سونی در سه ورژن 5 – 7 – 9 ساخته شده‌اند. در ورژن FLX9W در بلندگوهای عقب، از سیستم وایرلس استفاده شده است.

مهمترین نکته که در تعمیر ضبط خانگی FL و FLX سونی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار خواهد بود، آشنایی تعمیرکار با ایرادهایی است که به صورت عمومی در این دو مدل از سیستم‌های صوتی خانگی سونی ایجاد شود. مجموعه این ایرادها باید به صورت یکجا برطرف شود تا بهترین نتیجه را در پی داشته باشد.

تعمیر ضبط fl سونی

ایرادهای شایع در تعمیر ضبط FL و FLX سونی

 1. باز نشدن آسانسور درب بخش سی دی و نمایش پیام please wait

 2. اشتباه عمل کردن کلیدهای روی دستگاه

 3. قطع شدن صدای خروجی ضبط سونی

 4. روشن نشدن و نمایش پیام PUSH POWER PROTECT

 5. نداشتن صدا در بلندگوهای عقب (REAR یا SURROUND) ضبط خانگی

علت باز نشدن درب بخش سی دی ضبط FL و FLX سونی

بیشترین ایرادی که در ضبط های FL و FLX ایجاد می‌شود باز نشدن در بخش سی دی است. ممکن است مکانیزم بخش سی دی شروع به کار کند و حتی صداهایی هم از کارکرد آن شنیده شود اما این عملیات منجر به پایین آمدن آسانسور عمودی (Moving Panel) و بیرون آمدن سینی دیسک (Tray) نمی‌شود. در این حالت معمولا نمایش عبارت PLEASE WAIT در دیسپلی دستگاه ادامه پیدا کرده و سایر قسمت‌های دستگاه هم به درستی کار نخواهد کرد.

در هر دو مدل، دستگاه پس از روشن شدن و قرار گرفتن در حالت DVD ابتدا باید 5 سینی دیسک (tray)  را از نظر خالی و پر بودن چک کرده و سپس آماده اجرای فرمان بعدی شود. در طول زمان این چک و راه‌اندازی اولیه عبارت please wait در دیسپلی دستگاه نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی این عملیات مکانیکی خاتمه پیدا نکند نمایش عبارت please wait ادامه پیدا می کند. در حالت please wait ضبط خانگی سونی بقیه کارکردهای دستگاه هم با اختلال مواجه می‌شود.

مهمترین علت باز نشدن درب سی دی ضبط خانگی سونی مدل FL و FLX عبارتند از :

 • خرابی تسمه های بخش مکانیزم دستگاه
 • خرابی سنسورهای مکانیزم دستگاه
 •  ایراد در بخش تایمینگ مکانیزم (نحوه چینش قطعات مکانیکی مثل چرخ دنده های مرکب برای ارتباط آنها باهم )
 • خرابی برد servo

بیشترین آمار ورودی در بخش تعمیر ضبط FL سونی,تعمیر ضبط FLX سونی مربوط به این ایراد است.

تعمیر ضبط FL سونی

علت عمل نکردن کلیدهای پنل ضبط خانگی سونی FL – FLX

دومین ایرادی که تقریبا در تمامی دستگاههای مراجعه کننده به بخش  تعمیر ضبط fl,تعمیر ضبط flx سونی مراجعه می کنند وجود دارد ایراد در عملکرد صحیح کلیدهای روی پنل دستگاه است. وقتی کلیدهای مختلف را فشار می‌دهید کلید دیگری عمل می‌کند. عملکرد غلط کلیدهای روی پنل در سیس مخصوصا در مورد کلیدهایی که روی کنترل تعبیه نشده است بسیار آزاردهنده است.

بیشتر بخوانید : تعمیر ضبط خانگی سونی

اگر در عملکرد اشتباه کلیدها دقت کنید متوجه می شوید که معمولا کلید خراب به جای کلید قبلی و یا بعدی خود عمل می‌کند. میکرو سوئیچ های زیرکلیدهای جلوی دستگاه بعد از مدتی استفاده دچار خرابی و تغییر اهم داخلی می شوند مثلا با فشار دادن کلید disc select  کلید eject که در کنار آن قرار دارد عمل می کند و یا با فشار این دکمه فانکشن دستگاه تغییر می کند.  بهترین راه حل تعمیر این ایراد تعویض همه میکروسوئیچ های دستگاه به صورت همزمان است.

البته این ایراد مختص ضبط های fl و flx سونی نیست و نوعی از خرابی است که در تمامی میکرو سوئیچ ها دیده می شود خواه در یک تلویزیون باشد یا در یک سینمای خانگی یا در یک دی وی دی پلیر.

تعمیر ضبط FLX سونی

قطع شدن صدای خروجی (AUX)

با توجه به این که ضبط های FL و FLX دارای USB و یا بلوتوث نیستند بسیاری از مصرف کنندگان از فیش های ورودی صدا یا همان AUX آنها استفاده می کنند. موبایل و یا دستگاه های دیگر را به این ورودی صدا وصل کرده و در واقع از آمپلی فایر قدرتمند و خوش صدای این دستگاه استفاده می کنند. همزمان با ایجاد خرابی و اختلال در عملکرد بخش دیسک دستگاه خروجی صدا هم با مشکلاتی مانند قطع شدن صدای خروجی مواجه می‌شود.

ایراد قطع شدن صدا معمولا به دلیل از کار افتادن بخش سی دی ایجاد می شود. طراحی داخلی این دو مدل به گونه‌ای است که پردازش اولیه سیگنال صدا در برد کنترل بخش سی دی انجام می‌شود و ایجاد اشکال در این برد غیر از ایجاد اشکال در بخش سی دی منجر به قطع شدن صدای خروجی بخش AUX می شود.

روشن نشدن و نمایش پیام PUSH POWER PROTECT

تقریبا در تمامی محصولات صوتی و سینمای خانگی سونی نوعی از عیب یاب داخلی بکار رفته که با شناسایی ایرادهای مختلف و غیر فعال کردن دستگاه از پیشرفت ایراد جلوگیری می‌کند. یکی از این ایرادها، ایجاد خرابی در بخش آمپلی فایر دستگاه است که با پیغام push power protect  و همزمان غیر فعال شدن دستگاه نمایش داده می شود.

تعمیر ضبط سونی FLX

در واقع هر ایرادی که در بخش آمپلی فایر و یا در بخش برد servo ایجاد شود که باعث کشیده شدن جریان از یکی از ولتاژهای بخش پاور شود باعث فعال شدن عیب یاب داخلی می‌شود. در این حالت وقتی دستگاه را روشن می‌کنید پیام PUSH POWER PROTECT در دیسپلی دستگاه نمایش داده شده و از شما می‌خواهد که دستگاه را خاموش کنید.

هر چند بیشترین احتمال خرابی در این حالت برد آمپلی فایر صدا و بخشهای مرتبط با آن می باشد اما تجربه نشان داده که نباید خرابی سایر بخش ها را از نظر دور کرد. بخش آمپلی فایر این دستگاهها به دلیل قدرت بالای دستگاه از بخشهای مختلفی تشکیل شده و عیب یابی و تعمیر آنها دقت و دانش خاصی را طلب می کند.

تعمیر ضبط خانگی سونی FL-FLX

علت نخواندن سی دی در ضبط fl و flx سونی

این ایراد یکی از ایرادهایی است که کمتر در بخش تعمیر ضبط FL سونی,تعمیر ضبط FLX سونی دیده می شود چرا که در هر دو مدل این دستگاهها و در تمامی ورزن ها از اپتیکال بلاک خاص سونی بنام DBU 1 استفاده شده که به دلیل کیفیت بالای ساخت از مقاومت بسیار بالایی در مقابل خرابی برخوردار است.

طراحی خاص این اپتیک در اصل توسط شرکت میتسومی انجام شده و کاور منحصر به نوع آن به گونه ای است که در موقع بیکاری اپتیک مانند یک پلک روی لنز خارجی اپتیک ضبط خانگی سونی را می پوشاند تا از نشست گرد و غبار و عوامل فیزیکی در امان باشد. ضمن اینکه طراحی خاص بخش لودینگ و سرووی دستگاه باعث می شود تا حتی با ضعیف شدن اپتیک زمان لود سی دی بالا برود اما پس از آنکه اطلاعات اولیه سی دی (TOC) خوانده شد در حین اجرای سی دی مشکل خاصی احساس نشود.

اپتیک ضبط سونی fl|_flx
تعمیر ضبط خانگی سونی fl-flx

تعمیربخش کاست ضبط خانگی سونی fl flx

نوار کاست جای خود را به CD و سپس USB (حافظه فلش) و بلوتوث داده است. اما خاطرات نوار نوستالژیک نوار کاست و یا داشتن کلکسیون‌های کوچک و بزرگ باعث می‌شود که بسیاری از مصرف کنندگان ضبط‌های خانگی تمایل داشته باشند که این بخش از دستگاه تعمیر شود.

بخش کاست ضبط خانگی FL دارای یکی از مکانیزم‌های با کیفیت کاست است که چند ایراد و ضعف آن در مدل FLX اصلاح شده است. بخش کاست بسیاری از ضبط‌های خانگی مدل FLX که برای تعمیر بخش دیسک و غیره مراجعه می‌کنند هنوز سالم است. قطعات خراب بخش کاست معمولا به خرابی تسمه و چرخ دنده محدود می‌شود. استفاده نکردن از مکانیزم‌ها (بخش های دارای قطعات مکانیکی مانندموتورها،چرخ دنده‌ها) روند استهلاک و خرابی قطعات آنها را سرعت می‌دهد.

یکی از پیشنهادهایی که برای جلوگیری از خرابی مکانیزم‌های لوازم صوتی و تصویری مانند سینمای خانگی و دی وی دی پلیرها می‌شود استفاده کردن هفتگی از آنهاست. حتی اگر شده برای چند دقیقه نوار کاست داخل دستگاه بگذارید و اجازه دهید برای حدود 10 دقیقه دستگاه کار کند. این عمل باعث جلوگیری از فرسودگی برخی قطعات مانند تسمه‌ها و موتورها می‌شود.

آسانسور ضبط خانگی سونی FL

نداشتن صدا در بلندگوهای عقب سینمای خانگی

اغلب صاحبان ضبط های FL و FLX سونی نمی‌توانند به درستی از همه بلندگوهای دستگاه استفاده کنند و در اکثر موارد فقط صدای دو بلندگوی اصلی و ساب ووفر دستگاه را می‌شنوند. البته این حالت اشکال و ایراد نیست و فقط باید روش صحیح بکار افتادن بلندگوهای سنتر و ساراند دستگاه را یاد بگیرید.

دقت کنید که برای ایجاد صدای تفکیک شدن در بلندگوهای مختلف باید این سیگنال در منبع اصلی صدا وجود داشته باشد. مثلا در یک دیسک اورجینال برای تمام بلندگوهای خروجی به تفکیک صداهای متفاوت وجود دارد و بوسیله دستگاه تقویت می شود. اما در نمونه های کپی و یا مثلا در فرمت MP3 فقط برای بلندگوهای اصلی و ساب صدا وجود دارد.

در عین حال تنظیمات دستگاه هم می تواند باعث این حالت شود اصلی ترین روش این کار با نگهداشتن دکمه shift روی کنترل و فشار دادن کلید multi انجام می شود.

 

 

نصب بلوتوث و فلش خور کردن ضبط خانگی سونی 

نصب بلوتوث و فلش خور کردن ضبط خانگی سونی مدل fl و flx یکی از خدمات مجموعه تخصصی رایان است. امروز استفاده از کاست و دیسک تا حد زیادی منسوخ شده است و کاربران سیستم‌های صوتی ترجیح می‌دهند به ساده‌ترین شکل ممکن فایل‌های خود را پخش کنند.

با نصب بلوتوث روی سیستم صوتی می‌توانید با ابزارهای مختلف مانند گوشی همراه و یا لپ تاپ و از طریق بلوتوث به ضبط خانگی خود وصل شده و موسیقی دلخواه خود را پخش کنید. همچنین می‌توانید امکان استفاده از حافظه فلش را داشته باشید.

بیشتر بخوانید : پاسخ به 5 سوال مهم در تعمیر بک لایت تلویزیون

نصب بلوتوث و یا فلش خور کردن ضبط خانگی سونی مدل fl وflx در مجموعه رایان با بالاترین کیفیت ممکن انجام می‌شود. تمام قطعات به صورت داخلی نصب شده و هیچ قطعه‌ای به ظاهر دستگاه اضافه نخواهد شد.

تعمیر ضبط FL سونی,تعمیر ضبط FLX سونی نه تنها در گروه تعمیر سینمای خانگی سونی بلکه حتی در بین تولیدات سایر شرکت ها هم به عنوان یک محصول حرفه ای با ساختار منحصر به فرد شناخته می شود. در مجموعه تخصصی رایان سعی کرده ایم این خدمات را در بالاترین درجه کیفیت ارائه دهیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد تعمیر ضبط fl,تعمیر ضبط flx  با بخش مشاوره رایان تماس بگیرید.

 

آموزش تنظیمات مختلف ضبط خانگی سونی FL و FLX

فعال کردن ship mode برای حمل و نقل دستگاه

در هنگام حمل و نقل ضبط خانگی سونی مدل FL و FLX بخش مکانیزم دیسک ممکن است جابجا شود. در این حالت می‌توانید از گزینه SHIP MODE استفاده کنید. فعال کردن حالت ship mode باعث می‌شود قطعات متحرک بخش دیسک در حالت ثبات قرار گیرند و از آسیب دیدگی دستگاه هنگام حمل و نقل جلوگیری شود.

69 پاسخ

 1. سلام من از این مدل ظبط دارم ولی کنترل دستگاه گم شده برای اتصال به ای یو ایکس دستگاه چه دکمه ای رو باید بزنم لطفا کمکم کنید

  1. با سلام ، با استفاده از کلید MD دستگاه در حالت AUX قرار می گیرد و صدای ورودی به فیش های AV را تقویت می کند.

  1. با سلام ، تعمیر ضبط fl و flx شامل مجموعه عملیاتی است که در چندین بخش از دستگاه انجام می شود و تعداد بالای قطعات تعویضی باعث می شود که تعمیر آنها زمان زیادی لازم داشته باشد و طبیعتا تعمیر آن در منزل قابل انجام نیست.

 2. سلام. من یه ضبط پاناسونیک دارم که هراز گاهی روی چنج گیر میکنه و دیگه کار نمیکنه. علت چیه؟ تو خونه میشه تعمیر کرد؟

  1. با سلام ، در مکانیزم 5 دیسک دستگاه شما قطغات مختلفی وجود دارد که در صورت نیمه معیوب شدن آنها کارکرد مکانیزم مختل می شود مانند موتورها ، سنسورها و سوئیچ ها ، تسمه. چون ایراد دستگاه شما به صورت دائمی نیست بعد از انجام هر نوع تعویض قطعه یا انجام سرویس لازم است مدتی تحت تست قرار بگیرد.

  1. با سلام ، در این بخش باید تمامی میکرو سوییچ های روی پنل دستگاه با نمونه یدکی تعویض شود و تغییراتی جهت افزایش طول عمر قطعات تعویضی داده شود.

 3. سلام روز بخیر دستگاه سونی من از دیروز فقط پیام push power protect
  رو نشون میده و حتی زمانی که تمام ورودی ها و خروجی ها رو کندم به همین شکله
  چه باید کنم

 4. سلام خسته نباشید.بنده یک ظبط سونیfl7dدارم.مدتی میشد که دیسپلی دستگاه کم نور‌ شده بود و الان کاملخاموش شده و کار نمیکنه وعملکرد دستگاه دچار خلل نشده.میشه بفرمایید این ایراد چطور بوجود میاد وراهکاره رفعش چی هست.با تشکر

  1. با سلام ، بایاس دیسپلی دستگاه شما بهم خورده است که یکی از ایراد های نادر در این سری از دستگاه های سونی است. حتما از کمک متخصصین تعمیرات استفاده کنید و از دستکاری دستگاه خودداری بفرمایید.

 5. با سلام، بنده دستگاه سونی flx9w رو از دوستانم گرتفم ، نه سیم داره نه دفترچه راهنما، برای شروع و راه اندازی نمیدونم چه نوع سیم و نحوه سیم کشی باید استافده کنم، چطور میتونم این اطلاعات رو بدست بیارم؟

   1. تماس گرفتم متاسفانه میگن فقط به شهر تهران پاسخگو هستن . سیم های لازم برای اتصال و راه اندازی باندها رو چجوری میتونم تهیه کنم؟ امکان ارسال سیم ها از سوی شما وجود داره؟ آیا بدون وجود کنترل هم میشه از دستگاه به نحو مطلوب استفاده کرد؟

    1. با سلام، سوکت و سیم ضبط خانگی سونی مورد نیاز شما اگر مربوط به مدل FL و یا FLX است، می‌توانید از طریق ارتباط با تلگرام شماره 09124705009 سفارش ثبت کنید.

    2. سلام، سوکت و سیم ضبط خانگی سونی مورد نیاز شما اگر مربوط به مدل FL و یا FLX است، می‌توانید از طریق ارتباط با تلگرام شماره 09124705009 سفارش ثبت کنید.

  1. با سلام ، روشن نشدن دیسپلی و روشن نشدن کلی دستگاه دو ایراد متفاوت است که ابتدا باید تفکیک کنید. برای عیب یابی دستگاه دقت کنید که بعد از اتصال به برق چراغ استندبای دستگاه روشن می شود یا خیر و سپس اینکه با فرمان پاور چه اتفاقی می افتد. در صورت نیاز با بخش مشاوره تعمیر ضبط سونی رایان تماس بگیرید.

 6. سلام خسته نباشید من یک ظبط صوت خانگی دو طبقه ال جی اینه ای دارم از وقتی دادم اینو فلش یواس بی خورش کردن رقص نور نمایشگرش قطع شده چطوری میتونم درستش کنم ممنون میشم کمکم کنید

  1. با سلام ، نصب یو اس بی ، فلش خور کردن و یا نصب بلوتوث که در ضبط های خانگی انجام می شود نیازی به ایجاد تغییر در دستگاه ندارد. اتفاقات ایجاد شده در دستگاه شما یا بدلیل تغییر تنظیمات و یا ایجاد ایراد در دستگاه شماست.

  1. با سلام ، AUX خروجی نیست و ورودی آن به صورت فیش AV در پشت دستگاه قرار دارد. باید سیم خاصی تهیه کنید که یک سمت آن هدفونی 3.5 میلیمتری و سمت دیگر AV است. دستگاه را هم باید در حالت MD قرار دهید.

   1. با سلام ، سوال شما به صورت یک پست جدید ایجاد می شود و ممکن است بدون در نظر گرفتن سوال قبلی نامفهوم به نظر برسد. لطفا سوالات خود را در یک پست ارسال کنید. کلید MD روی پنل دستگاه است از کلید فانکشن روی کنترل هم می توانید استفاده کنید.

 7. سلام ضبط sony flx5d دارم كانال صدا میزنم روی multi. كه تمام باندا بخونه ولی وقتی موزیك پخش میكنم یك دفعه كانال صدا رو میبره روی 2.1 و فقط دو تا از باندا میخونه

 8. ممنون از پاسخگویی،، با سلام و خسته نباشید ، من ضبط سونی W55 دارم(کاست و ۳ سی دی) برق داره ، رادیو سالم ، پنلها همه روشن هستند ولی وقتی قسمت سی دی رو میخوام باز کنم باز نمیشه و همینطور وقتی کاست میذارم که اجرا کنه ، متاسفانه نمیشه ، صدایی میده که انگاری دستگاه زور میزنه که پِلِی کنه ولی اتفاقی نمیفته،، میخواستم بدونم شما w55 هم تعمیر میکنید؟ بازم ممنونم….

  1. با سلام ، سوال شما در پست دیگری جواب داده شده است. برای مشاوره تعمیر با 66593629 تماس بگیرید.

 9. سلام
  من همین دستگاه رو دارم. دکمه های کنترل اون به خصوص دکمه های کم و زیاد صدا، خیلی بد کار میکنند. باید چندین بار محکم فشار داده شوند و بعضی وقت ها هم اصلا کار نمی کند. چطور میشه درستش کرد و آیا کنترل این دستگاه رو شما دارید؟

  1. با سلام ، کنترل ضبط سونی fl و flx بسیار کمیاب است و فقط ممکن است به صورت دست دوم خریداری شود. تعمیر کنترل کنترل ضبط fl و flx ، تعمیر ضبط سونی و نصب بلوتوث و فلش خور کردن دستگاه از مجموعه خدمات رایان است.

 10. سلام
  وقت بخیر
  یه سوالی داشتم اگر امکانش هست راهنماییم کنید
  یه ضبط سونی RV6 دارم (سه دیسک) تمام قسمتها تا چند وقت قبل سالم بود ترانس رو ولتاژ میگیرم خروجیها درسته stk سالمه یهو نمیدونم چه مشکلی پیش اومده که وقتی به برق میزنم فقط چراغ کلید پاور روشن میشه و هیچی عمل نمیکنه حتی رقص نور هم نمیاد. فقط موقع اتصال به برق، سه تا رله به کار میافتن و قسمت کاست شروع به چرخیدن میکنه دو سه بار مکانیزمش بالا پایین میشه و دیگه کلا هیچ اتفاقی نمیافته ممکنه بفرمایید ایراد از چه بخشی میتونه باشه؟ کلا اتصالات بخش مکانیزم کاست رو قطع کردم بازم هیچ اتفاقی نیافتاد

  1. با سلام ، عیب یابی الکترونیکی دستگاه‌ها بر اساس نقشه فنی و روش های مشخصی صورت می‌گیرد تا ایراد دستگاه مخشص شود. اینکه مثلا عنوان می کنید آی سی stk سالم است ، یا خروجی ترانس درسته !!!!! کمکی به حل مشکل نمی کند. با توجه به محدوده سکونت خود از افراد متخصص کمک بگیرید.

 11. سلام من یه ضبط سونیfl7سونی دارم بهش می‌خوام از ورودی اپتیکال استفاده کنم ولی هیچ صدایی نمیاد نور قرمز در فیش دیده میشه

  1. با سلام ، پورت مورد نظر شما خروجی است و شما باید به ورودی اپتیکال متصل کنید. در خروجی به دلیل وجود سیگنال نوری رنگ قرمز دیده می‌شود.

   1. من از خروجی تلویزیون به ورودی یا in ضبط دادم و گذاشتم رو حالت دیجیتال ولی هیچ صدایی نمیاد نور قرمز هم تو کابل میبینم

  1. با سلام، خیر چنین نرم افزاری به صورت تخصصی وجود ندارد. چون ریموت کنترل ضبط fl و flx به صورت اختصاصی تولید شده است امکان کپی کردن آن وجود نداشته است.

  1. با سلام، خیر، در همه مدل‌ها و ورژن‌های ضبط خانگی fl و flx از یک نوع ریموت کنترل استفاده شده است. این ریموت که کیفیت ساخت و طراحی آن به گونه خاصی است که امکان کپی برداری از آن وجود ندارد. به همین علت توصیه می کنیم در نگهداری از آن دقت کنید.

  1. با سلام، ضبط fl و flx سونی دارای بلوتوث فابریک نیستند و باید روی آنها نصب شود. با روشن کردن بلوتوث یک دستگاه جانبی مانند موبایل و یا لپتاپ، بلوتوث ضبط خانگی شناخته شده و به راحتی ارتباط برقرار خواهد شد. هر فایل صوتی که روی دستگاه اصلی پخش شود می توانید صدای آن را از بلندگوهای ضبط خانگی خود گوش کنید.

  1. با سلام، خیر، مجموعه رایان در هیچ یک از استانها و شهرهای ایران نمایندگی ندارد. شیوه عملکرد در بخش‌های مختلف خدمات فنی به گونه‌ای است که باید نظارت ذقیق بر عملکرد واحدها و شعبه‌ها انجام شود که فعلا مقدور نیست.

 12. سلام و عرض ادب؛ از اینکه وقت گذاشتید و اطلاعات در اختیار همه میگذارید واقعا ممنونم. بنده به تازگی مدل Flx7 رو بصورت دست دوم خریدم متاسفانه سه عدد از سیم های بلندگو که با فیش مخصوص به دستگاه وصل میشن وجود ندارن.
  آیا شما این نوع فیش یا مشابهش رو دارید و میشه از شما خرید کرد؟

  1. با سلام، خیر امکان چنین تغییری در دستگاه شما وجود ندارد. در بحث بلوتوثی شدن بلندگوهای عقب در نظر داشته باشید که در این حالت بلندگوها بوسیله یک امپلی فایر جداگانه تغذیه می‌شوند و برخلاف تلقی بعضی از خریداران با بلوتوث شدن بلندگوهای عقب بخش آمپلی فایر به طور کامل حذف نمی‌شود.

 13. سلام
  وقت بخیر
  جناب من دستگاه flx7 رو دارم و بصورت دست دوم به دستم رسیده اما کنترل نداره
  کنترلش موجود هست یا چجوری میتونم پیدا کنم و قیمتش چنده
  ممنونم

  1. با سلام، برای خرید قطعات با بخش پشتیبانی سایت تماس بگیرید. اما در نظر داشته باشید تقریبا در 99% موارد مراجعه تعمیر ضبط خانگی سونی fl و flx به جز تسمه قطعات دیگری هم معیوب است و تعویض تسمه ضبط خانگی سونی شما صرفا هزینه تعمیرات را بالاتر خواهد برد.

  1. با سلام، احتمال ایجاد ایراد و خرابی قطعات کم است چون همانطور که در نوشته تعمیر ضبط خانگی سونی اف ال گفتیم این دستگاه دارای عیب یاب داخلی است. برای رفع مشکل ابتدا مراحل انجام شده را مرور کنید و یا یکبار دیگر به دقت سوکت‌های ارتباطی را بررسی کنید. قطعا مشکل قابل رفع خواهد بود.

 14. سلام
  من دستگاه flx۹ دارم و آسانسوری گاهی پایین نمیاد و باید دستگاه خاموش و روشن کنم.
  شما تعمیر میکنید؟
  یا تعمیرگاه معتبر سراغ دارین؟

  1. با سلام، برای تعمیر ضبط سونی خود با بخش پشتیبانی سایت تماس بگیرید. تعمیر ضبط flx شما با توجه به ایرادهای متفاوتی که روی آن ایجاد می‌شود در اغلب موارد مربوط به بخش مکانیزم دیسک است که در نوشته مربوطه توضیح داده شده است. در عین حال به درخواست و مطابق نیاز مصرف کننده می‌توان بخش دیسک را حذف و روی دستگاه بلوتوث با کیفیت بالا نصب کرد.
   با بخش مشاوره تعمیر ضبط خانگی سونی تماس بگیرید.
   66942697
   66593629

 15. سلام من ضبطو باز کردم ۴ عدد رگلاتور بشدت داغ میشن و خروجی صدا ندارم البته برد هم‌ چک کردم از لحاظ اتصالی هیچ‌ مشکلی نیست .
  البته ضبط به خوبی کار می‌کنه فقطصدا قطع شده وبشدت رگولاتور ها داغ میکنن.
  درضمن ورودی رگولاتور ۱۰ ولتی ۲۰ ولت نشون میده و به جای خروجی ۱۰ ولت حدود ۲ ولت

  1. با سلام، مشکلاتی که در تعمیر ضبط خانگی سونی مدل fl و flx ایجاد می شود معمولا به دلیل ساختار قوی این دستگاهها بسیار مشخص و تکراری است. احتمالا قطع شدن صدای خروجی ضبط خانگی سونی شما به دلیل خرابی بخش سی دی و از کار افتادن این بخش است.
   مهمترین مرز تعمیر موفق ضبط خانگی سونی مدل fl و flx دستکاری نشدن آنها بوسیله مصرف کننده و یا تعمیکارانی است که آشنایی کامل با ساختار این دستگاهها ندارند. به احتمال زیاد مسیر عیب یابی شما هم اشتباه است چون ایمن دستگاهها در بخش دگولاتورها به ندرت دچار خرابی می شوند. یا باید مسیر عیب یابی و تعمیر را اصلاح کنید و یا از متخصصین تعمیر ضبط خانگی سونی کمک بگیرید.

  1. با سلام، کثیف شدن هد و یا ضعیف شدن آن، تغییر تنظیمات از جمله اشکالاتی است که ممکن است ایجاد شده باشد. ابتدا هد را تمیز و سپس تنظیم کنید احتمالا مشکل برطرف می‌شود.

  1. با سلام، نصب بلوتوث و usb روی سیستم‌های صوتی روش‌های متفاوتی دارد که از نظر ما اکثر انها غیر استاندارد و ناایمن است. اگر جستجو کنید مازول‌های زیادی با قیمت‌های مختلف به شما معرفی می‌شود که اغلب دارای نویز در صدای خروجی هستند و یا ممکن است به دستگاه آسیب برسانند.
   هزینه
   نصب ماژول بلوتوث و یا فلش خور کردن ضبط خانگی شما با روش اصولی و قطعات مناسب و با کیفیت صدای خروجی در حد بخش دیسک حدود 750 تا 1.250 می‌تواند متفاوت باشد.

    1. با سلام، اگر منظور شما فلت‌های ارتباطی بین بردهای مختلف است: در ضبط خانگی سونی FLX شما چندین فلت وجود دارد که نوع و تعداد پین‌های آنها متفاوت است. با بخش پشتیبانی واحد تعمیر سیستم صوتی رایان تماس بگیرید: بهترین روش این است با ارسال عکس محل استفاده فلت مورد نیاز خود را مشخص کنید. 66942697 – 021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط