تعمیر ضبط خانگی سونی مدل RV8

تعمیر ضبط خانگی سونی مدل RV8

در بخش محصولات صوتی و مشخصا ضبط‌های خانگی، سونی همواره از محبوبیت خاصی در بین مصرف کنندگان برخوردار بوده است. ضبط های خانگی سونی با توان خروجی بالا و کیفیت ساختاری مناسب رضایت نسبی اکثر خریداران را کسب کرده‌اند. در این نوشته به بررسی تعمیر ضبط خانگی سونی مدل RV8 و ایرادهای شایع در این مدل می‌پردازیم :
استفاده از دو کاست و سه دیسک عمومی‌ترین قالب ضبط های خانگی بوده است که RV8 هم در آن ساخته شده است. سونی در سری RV از اپتیکال بلاک BU30 استفاده کرده است که در بین اپتیک های مشابه از کیفیت بالاتری برخوردار بوده است. اپتیک BU30 دارای کاور ضد غبار است که از نفوذ گرد غبار به داخل اپتیک جلوگیری می‌کند.

تعمیر ضبط خانگی سونی در منزل

ایرادهای شایع در تعمیر ضبط خانگی سونی مدل RV8

باز نشدن سی دی ضبط خانگی

یکی از ایرادهایی که در تعمیر ضبط خانگی سونی مدل RV8 به صورت شایع دیده می‌شود باز نشدن درب بخش سی دی و بیرون نیامدن سینی دیسک است. این ایراد معمولا به علت ایراد در بخش مکانیزم دیسک ایجاد می‌شود. سونی در سری RV از مکانیزم CDM58E استفاده کرده است. ویژگی اصلی این مکانیزم تایمینگ دقیق آن است که در صورتی که به دقت رعایت نشود دستگاه به درستی کار نخواهد کرد.

نخواندن دیسک در بخش سی دی

منظور از این ایراد اینست که باز و بسته شدن سینی بخش سی دی به درستی انجام می شود اما دستگاه قادر به خواندن اطلاعات دیسک نیست. یکی از ایرادهایی که باعث ایجاد این ایراد می شود شکستگی چرخ دنده در مکانیزم اپتیکال بلاک است.

اپتیک BU30 دارای چرخ دنده کوچکی است که ترک برداشته و باعث می شود که اپتیک به درستی در ریل SLED حرکت نکند. در صورت آسیب دیدگی چرخ دنده اپتیک BU30 موقع روشن شدن دستگاه صدای چرخ دنده شکسته شنیده می شود. در تعمیر ضبط خانگی سونی مدل RV8 این چرخ دنده با نمونه اصلاح شده تعویض می شود که ایراد و ضعف قبلی را ندارد.

تعمیر ضبط خانگی سونی مدل RV8

از کار افتادن صفحه نمایش در ضبط خانگی سونی مدل RV8

یکی دیگر از ایرادهایی که در سری RV به صورت شایع دیده می شود قطع شدن نمایش اطلاعات در صفحه نمایش دستگاه است. ایجاد اشکال در بخش تغذیه و پاور دستگاه باعث قطع شدن ولتاژ تغذیه صفحه نمایش می‌شود. قطع شدن ولتاژ تغذیه دیسپلی باعث قطع شدن نمایش اطلاعات و خاموش شدن صفحه نمایش می شود.

ریست فکتوری ضبط خانگی سونی RV8

برای ریست کردن ضبط خانگی سونی در سری RV باید سه کلید STOP – ENTER – POWER را به صورت همزمان با هم فشار دهید. در صورتی که ریست ضبط خانگی به درستی انجام شده باشد دستگاه خاموش می شود. با روشن کردن مجدد کلیه اطلاعات قابل تغییر در دستگاه به مقادیر اولیه بازگشت داده شده است.

تعمیر ضبط خانگی سو.نی

نصب یو اس بی و بلوتوث روی ضبط خانگی

یکی از خدمات مجموعه رایان نصب بلوتوث و ورودی USB و به اصطلاح فلش خور کردن ضبط های خانگی است.

اگر شما هم ضبط و یا سینمای خانگی دارید که ورودی USB و یا بلوتوث ندارد می توانید با نصب این امکانات دستگاه خود را بروزرسانی کرده و از کنار گذاشته شدن آن جلوگیری کنید. بسیاری از این دستگاهها کیفیت صدای خروجی بسیار خوبی دارند اما به دلیل نداشتن این امکانات استفاده از آنها سخت شده است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر با بخش مشاوره تعمیرات رایان تماس بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ