تعمیر تلویزیون پلاسما الجی

تعمیر تلویزیون پلاسما

تلویزیون های پلاسمای الجی بدلیل کیفیت بالای تصویر و قیمت مناسب در بین مصرف کنندگان طرفداران زیادی دارد. در ادامه مجموعه مباحث تعمیر تلویزیون پلاسما راجع به ایرادهای متداول و پروسه تعمیر تلویزیون پلاسما ال جی بیشتر توضیح می دهیم.

تعمیر تلویزیون پلاسما ال جی

تلویزیون های پلاسما به لحاظ ساختار در برخی از بخش ها با تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی فرق دارد. در واقع ساختار متفاوت پنل و نحوه بایاس آن باعث شده است تا بردهای الکترونیکی تلویزیون های پلاسما در بخش بایاس پنل (صفحه نمایش) با تلویزیون های led و lcd متفاوت است
اگر بخواهیم به بیان ساده بگوییم پنل تلویزیون های پلاسما به صورت شارژ و دشارژ شدن تغذیه می شود و برای این منظور دو برد الکترونیکی در ساختار پلاسما به نام بردهای y و x این وظیفه را بعهده دارند.
ساختار قطعاتی بردهای Y و X به گونه ای است که از قطعات با توان مصرفی بالا استفاده و برای تغذیه آنها از ولتاژهای بالا استفاده می شود. مجموعه این شرایط باعث می شود که گرمای زیادی در این بردها تولید شود و میزان و روند استهلاک آنها از سایر قطعات دستگاه بیشتر باشد.

تعمیر تلویزیون پلاسما

تعمیر تلویزیون

عیب یابی تلویزیون پلاسما ال جی

همانطور که گفتیم میزان استهلاک بردهای x و y در تلویزیون های پلاسما از بقیه بردهای  این دستگاه ها بیشتر است. با پایان یافتن عمر مفید قطعات بردهای y و x و یا در اثر اشکالاتی مانند لحیم سردی، قطعات این بردها به صورت اتصال کوتاه معیوب می شوند. در این حالت پس از روشن کردن، دستگاه مجددا خاموش می شود.
در این حالت وقتی تلویزیون را روشن می کنیم برد پاور دستگاه راه اندازی می شود و ولتاژهای خروجی وصل می شود اما اتصال کوتاه ایجاد شده در بردهای X و Y باعث فعال شدن مدار محافظ دستگاه می شود و برای جلوگیری از انتشار ایراد به سایر قطعات دستگاه خود بخود خاموش می شود.
تعمیر تلویزیون پلاسما ال جی در این ایراد نیازمند بررسی و عیب یابی و در صورت امکان تعویض قطعات بردهای معیوب است. برخی از مراکز تعمیر تلویزیون، تعویض بردهای Y و X را تنها راه حل تعمیر تلویزیون پلاسما الجی می دانند در حالیکه این تعویض هزینه زیادی را ایجاد می کند.
جهت تعدیل هزینه تعمیرات می توان بجای تعویض بردهای معیوب، قطعات خراب آنها را تعویض کرد البته این تعمیر نیازمند صرف زمان و هزینه جهت جابجایی قطعات توسط متخصصین این بخش است.

به هم ریختگی رنگ تلویزیون ال جی

ایرادات زیادی را می توان در زیر مجموعه به هم ریختگی رنگ تلویزیون ال جی در نظر گرفت. مصرف کنندگان معمولا تغییر رنگ تلویزیون از هر نوع را بهم ریختگی رنگ تلویزیون توصیف می کنند. در مجموعه تعمیر تلویزیون پلاسما ال جی ایرادات به دو بخش ایجاد نویز در تصویر تلویزیون پلاسما و کند شدن تصویر تلویزیون پلاسما تفکیک می شود.

نویز در تصویر تلویزیون

تصویر تلویزیون

ایجاد نویز در تصویر تلویزیون پلاسما

نویز یکی از ویژگی های عمومی تلویزیون های پلاسما است. نویز در تلویزیون های پلاسما به نقاط بسیار ریز و رنگی گفته می شود که در سطح تصویر پخش می شوند. معمولا پراکندگی نویز یکدست نیست و بسته به نوع آن و قطعات معیوب ممکن است در بخشی از تصویر بیشتر باشد و یا در برخی از رنگ ها بیشتر دیده شود.

کند شدن تصویر تلویزیون پلاسما

برای ایجاد یک تصویر جدید باید پیکسل های پنل تلویزیون پلاسما تغییر رنگ دهند. زمانی که این تغییر رنگ به آهستگی انجام شود از نظر بیننده تصویر به کندی حرکت می کند. ماندن اثر تصویر قبلی در تصویر بعدی دیگر مشخصه این ایراد در تلویزیون های پلاسما است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ