تعمیر تلویزیون مارشال

تعمیر تلویزیون مارشال

آنچه در این نوشته خواهید خواند

تعمیر تلویزیون مارشال را چگونه باید انجام دهیم؟ اگر تلویزیون ال ای دی مارشال در منزل دارید و حالا با خراب شدن آن نمی‌دانید که چگونه می‌توانید تعمیر آن را با کمترین هزینه و دردسر انجام دهید، در ادامه این نوشته با ما همراه باشید. متخصصین تعمیر تلویزیون رایان تی وی ایرادهای متداول که ممکن است با آنها مواجه شوید را نام برده، و روش رفع هر یک را توضیح می‌دهند. در انتها به مراحل فنی تعمیر تلویزیون ال ای دی مارشال مدل کد ME-4021 می پردازیم.

عیب یابی تلویزیون مارشال

 • روشن نشدن تلویزیون مارشال

 • قطع شدن تصویر تلویزیون مارشال

 • تعمیر برد پاور تلویزیون مارشال

 • تلویزیون مارشال صدا دارد ولی تصویر ندارد

 • دیر روشن شدن تلویزیون مارشال

 • تعمیر بک لایت تلویزیون مارشال

 • شکستن پنل تلویزیون مارشال

 • علت کار نکردن چشمی تلویزیون مارشال

 • تعمیر مین برد تلویزیون مارشال

 

تعمیر تلویزیون مارشال

بیشتر بخوانید : تعمیر تلویزیون ال جی

علت روشن نشدن تلویزیون مارشال

اگر با روشن نشدن تلویزیون مارشال خود مواجه شدید، ابتدا چراغ استندبای (همان لامپ قرمز جلوی تلویزیون) را چک کنید. وضعیت این لامپ راهنمای خوبی برای عیب یابی اولیه تلویزیون در ایراد روشن نشدن است.

روشن بودن چراغ استندبای جلوی تلویزیون به این معنا است که تلویزیون به برق اتصال دارد و نیازی نیست که سیم، پریز و اتصالات دیگر را بررسی کنید.

وقتی مطمئن شدیم که مشکل روشن نشدن تلویزیون مارشال ما به علت ایجاد خرابی در قطعات داخلی است، برای بررسی و رفع ایراد ابتدا باید برد پاور را بررسی کنید و سپس به سراغ مین برد تلویزیون بروید. معمولا سایر قطعات تلویزیون در ایجاد این ایراد دخالتی ندارند.

برد پاور تلویزیون در اغلب موارد قابل تعمیر است و فقط در خرابی‌های حاد مورد تعویض قرار می‌گیرد اما برای تعمیر تلویزیون مارشال در حالت خرابی مین برد اکثرا مجبور به تعویض آن می‌شویم. در مواجهه با ایراد روشن نشدن تلویزیون مارشال توصیه می‌کنیم که ابتدا اتصالات برق ورودی و کارکرد صحیح کنترل تلویزیون را بررسی کنید و در صورتی که نتیجه نگرفتید از متخصصین تعمیر تلویزیون مارشال کمک بگیرید.

علت سیاه شدن صفحه تلویزیون مارشال

یکی دیگر از مشکلاتی که در تعمیر تلویزیون مارشال با آن مواجه هستیم خرابی بک لایت است. این مجموعه از قطعات تلویزیون به حالت‌های مختلفی معیوب می‌شود و به همین دلیل علائم خرابی متفاوتی ممکن است در تلویزیون ظاهر شود.

براسا آمار بخش تعمیر تلویزیون مجموعه رایان نشانه‌های خرابی بک لایت تلویزیون مارشال عبارتنداز:

 1. تلویزیون مارشال صدا دارد تصویر ندارد
 2. سیاه شدن تصویر تلویزیون مارشال
 3. چشمک زدن تصویر تلویزیون مارشال

شایع‌ترین ایرادی که در مدل‌های مختلف تلویزیون مارشال ممکن است با آن مواجه شوید وضعیتی است که تصویر تلویزیون سیاه شده اما صدا دارد.

تشخیص خرابی بک لایت تلویزیون مارشال

اگر با قطع شدن تصویر تلویزیون مارشال خود مواجه شدید برای تشخیص خرابی بک لایت می‌توانید از روش تاباندن نور به صفحه نمایش استفاده کنید.

اتاق را کمی تاریک کنید و با یک چراغ قوه به صفحه تلویزیون نور بتابانید. همانطور که گفتیم در صورت خرابی بک لایت، تصویر وجود دارد اما به دلیل تاریکی زیاد قابل دیده شدن نیست. در این آزمایش در واقع شما روشنایی بک لایت را به طور مصنوعی ایجاد می‌کنید. اگر بک لایت تلویزیون قطع شده باشد باید یک تصویر ضعیف دیده شود.

بیشتر بخوانید : تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر برد پاور تلویزیون مارشال

یکی از مشکلاتی که در تلویزیون مارشال ممکن است با آن برخورد کنیم خرابی برد پاور تلویزیون است. اتصال به برق شهری که ممکن است دچار نوسان شود و همچنین توان مصرفی بالاتر از دلایل خرابی برد پاور تلویزیون مارشال است.

ایجاد اشکال در عملکرد برد پاور نشانه‌های مختلفی می‌تواند ایجاد کند اما در بیشتر مواقع به صورت روشن نشدن تلویزیون ظاهر می‌شود. نکته مهم در مورد تعمیر برد پاور تلویزیون مارشال اینست که به دلیل ساختار DIP بررسی و عیب‌یابی آن ساده‌تر از بخش‌های دیگر است که معمولا با ساختار SMD طراحی می‌شوند.

تعمیر تلویزیون مارشال

بیشتر بخوانید : تعمیر تلویزیون سامسونگ

علت کار نکردن کنترل تلویزیون مارشال

خرابی کنترل تلویزیون معمولا به دو صورت ایجاد می‌شود:

 1. سفت شدن و کار نکردن برخی از کلیدها
 2. از کار افتادن کامل کنترل

شایع‌ترین ایرادی که در کنترل تلویزیون‌های مختلف و از جمله مارشال ایجاد می‌شود، بد عمل کردن کلیدهای پرکاربرد مانند روشن/خاموش و کم و زیاد کردن صدا است.  ایجاد روغن روی برد کنترل و یا از بین رفتن لایه گرافیت داخلی کلیدها مهمترین دلایل ایجاد این ایرادها است.

اگر ریموت تلویزیون مارشال به طور کامل از کار بیفتد برای تعمیر کنترل و عیب یابی ابتدا باید باطری‌ها را چک کنید. بهتر است باطری‌ها را تعویض کنید چون بیشترین تعداد خرابی را شامل می‌شود.

تعمیر تلویزیون مارشال

بررسی مراحل تعمیرات تلویزیون مارشال مدل ME-4021

 در تلویزیون مارشال مدل ME-4021 قطعات داخلی با هم ادغام شده است، به نحوی که تنها دارای یک برد الکترونیکی داخلی است. این نوع طراحی باعث ایجاد شرایط خاصی می‌شود. در بخش طراحی و ساخت، هزینه تولید را کاهش می‌دهد اما در بخش تعمیر تلویزیون مارشال مشکلات را بیشتر می‌کند.

تعمیر تلویزیون مارشال

تعمیر بک لایت تلویزیون مارشال مدل ME-4021

شایع‌ترین ایرادی که در این مدل با آن مواجه شده‌ایم، خرابی بک لایت است که با نشانه ظاهری قطع شدن تصویر ظاهر می‌شود.

ساختار بک لایت از نوع دایرکت بوده و از 3 خط تشکیل شده است. دو خط دارای 6 و خط سوم دارای 10 لامپ ال ای دی است. مجموعه لامپ‌ها با مداربندی سری در کنار هم قرار گرفته‌اند.

اصلی‌ترین نشانه ظاهری خرابی بک لایت در تلویزیون مارشال ME-4021 قطع شدن تصویر است که همانطور که در بالا توضیح دادیم به دلیل مداربندی سری لامپ‌ها ایجاد می‌شود.

تعمیر تلویزیون مارشال

28 پاسخ

  1. سلام من یکتلزیون مارشال43 خریدم یک سال کارکردتصویرقطع شدصداداشت 500 هزینه کردم دوباره بعد یکسال امروز تصویرقطع شده مشکلش چیه

   1. با سلام ، بیشترین احتمال با توجه به آمار تعمیر تلویزیون ماشال و میزان هزینه‌ای که پرداخت کرده‌اید، خرابی بخش بک لایت بوده است. باید بررسی شود که اگر بک لایت خراب بوده آیا تعمیر شده و یا تعویض شده است. هزینه پرداختی بیشتر به بخش تعمیر بک لایت دلالت دارد. انجام اصلاحیه بک لایت در این بخش می‌توانسته کم زیادی به کاهش استهلاک بک لایت تلویزیون شما داشته باشد که باید ببینید انجام شده یا خیر ؟؟؟؟ در خرابی دوباره هم بیشترین احتمال خرابی بخش بک لایت تلویزیون مارشال شماست.

 1. سلام . تلویزیون مدل me-4229 دارم گوشه سمت چپ بالا و پایین کم نور میشه (بعضی وقتا)مشکل چیه .اگه نیاز به تعمیر داره با کجا باید تماس بگیرم ممنون

  1. با سلام ، ایراد در بخش بک لایت محتمل ترین ایرادی است که با ایراد توضیح داده تلویزیون مارشال شما مطابقت می کند. در تماس با بخش مشاوره تعمیرات تلویزیون می توانید از نحوه تعمیر تلویزیون خود اطلاعات بیشتری کسب کنید.

 2. سلام ببخشیدیه تلوزیون ۴۹مارشال دارم الان بدون هیچ ضربه ای الان صدا داره تصویرش قطع شده چراغ قوه هم میندازم ی خورده معلومه
  بنظرتون درست میشه؟؟
  چقد هزینش؟؟

  1. با سلام ، بک لایت تلویزیون شما معیوب است و تعمیر یا تعویض آن راه حل تعمیر تلویزیون مارشال شما خواهد بود.

 3. باسلام.دوست عزیز.تلویزیون مارشال مدل ME-3223 دارم.که که یکهو تصویر رفت.ولی بعد از گذشت چند روز که روشن کردمش.صفحه روشن شده.سفید ولی تصویرندارم.مشکل از چی می‌تونه باشه؟پیشاپیش سپاسگزارم از راهنمایی شما.

  1. با سلام ، عموم اطلاعاتی که در مورد قطع شدن تصویر تلویزیون به ان دست پیدا می کنید مربوط به خرابی بخش بک لایت است اما با توجه به توضیحات شما این بخش در تلویزیون شما سالم است. خرابی برد تی کان و مین برد محتمل ترین موارد خرابی با توجه به توضیحات شما می تواند باشد.

 4. سلام ، یک تلوزیون ۶۵ اینچ مارشال نو از کارتن درآوردیم و روشن کردیم ۲۰دقیقه کارکرد و ناگهان تصویر سیاه شدبرای تعمیرات فوری آن در اصفهان باید به کجا مراجعه کنم

  1. با سلام ، برای تعمیر تلویزیون سامسونگ شما ابتدا باید به اصلی ترین ایراد توجه کرد. ابتدا باید قطع شدن تصویر تلویزیون شما بررسی و رفع شود چرا که ممکن است ایرادهای دیگر شاخه های فرعی این ایراد باشند. همانطور که گفتید ایراد بک لایت محتمل ترین ایرادی است که در مورد تلویزیون شما می توان در نظر گرفت.

 5. سلام ما تازه هنوز دو روز نشده یک تلویزیون مارشال ۵۵ اینچ خریدیم اما صفحه همش رنگی و خراب میشه سیگنال نو خریدیم اما بازم درس نمیشه چیکار کنیم
  بعدم به نظرتون با سیگنال های سیمی وصل نمیشه حتما باید سیگنال ی مارک خاص باشه
  وقتی سیگنالم هی تکون میدیم درست میشه اما بازم بعد مدتی خراب میشه

  1. با سلام ، اگر منظور شما از سیگنال ، آنتن تلویزیون است نیاز به مارک مشخصی نیست اما سیگنال آنتن باید از کیفیت و قدذت کافی برخوردار باشد.

 6. با سلام سه ماه پیش بک لایت تلویزیون مارشال رو عوض کردیم الان یه ایراد ی پیدا کرده که موقع روشن میکنیم جند بار خودش روشن و خاموش میشه رستارت میکنه بعدا روشن مسشه

  1. با سلام ، احتمالا برد پاور تلویزیون شما آسیب دیده. برای تعمیر تلویزیون مارشال خود زودتر اقدام کنید چون می تواند باعث آسیب دیدگی مین برد تلویزیون شما شود.

 7. سلام تلویزیون مارشال مدل ME_5012 خریدم روشن که میشه در آرمش میمونه و روشن نمیشه باید چی کار کنم یعنی خراب شده

  1. با سلام، تلویزیون مارشال شما در بخش نرم افزاری دچار ایراد شده است. مین برد تلویزیون مارشال شما باید تعمیر شود. با توجه به محدوده سکونت خود از مراکز و متخصصین تعمیر تلویزیون مارشال کمک بگیرید. در اولین قدم باید نرم افزار مین برد تلویزیون تعویض شود. اگر تعمیر تلویزیون مارشال شما در همین حد انجام شود هزینه تعمیر هم زیاد نخواهد بود.

 8. تلویزیون مارشال 43 زمان خاموش شدنش خاموشه ولی روز چند بار کادر زمان خاموش میاد و تلویزیون خاموش میشه راه حل چیست

  1. با سلام، بیشترین احتمال خرابی در تلویزیون شما مربوط به بخش نرم افزار مین برد است. مدل تلویزیون را قید نکرده‌اید که در تشخیص ایراد و روش تعمیر تلویزیون مارشال شما بسیار مهم است. توصیه اول اینست که تنظیمات مختلف تلویزیون را چک کنید. اگر اطلاعات کافی در این بخش ندارید می‌توانید با استفاده از منوی تنظیمات در دسترس مصرف کنند تلویزیون را ریست فکتوری کنید. در این حالت همه اطلاعات قابل تغییر به مقادیر و گزینه‌های ابتدایی برگشت می‌کند. در صورتی که ایراد رفع نشد باید با توجه به محدوده سکونت از متخصصین تعمیرات تلویزیون کمک بگیرید.

 9. سلام من یک تلوزیون ماذشال ۲۴ اینچ قدیمی دارم حدود ده سال پیش خریدم
  روش نوشته ال ای دی ولی به نظر نمیاد ال ای دی باشه چون از پایین و چپ و راست بهش نگاه کنیم تصویر سیاه و تاریک میشه اما از روبرو و بالا تصویر خوبه
  این تلوزیون دی وی دی هم میخوره و یکسری امکانات برای مانیتور شدن هم داره
  مشکل اینجاست که یک صفحه ای شیشه یا تلق مانند روش بود با حاشیه های مشکی که اون شکیته و تکه هایی ازش جدا شده اما تلوزیون کاملا سالمه و صفحه اصلی ال ای دیش سالمه و کار میکنه
  اون صفحه شیشه ای محافظ مانند رو که شکسته از کجا میتونم تهیه کنم؟!

  1. با سلام، صفحه شیشه‌ای که در مورد اون توضیح دادید برای محافظت از صفحه نمایش تلویزیون طراحی شده است. تلویزیون های ال ای دی در واقع تلویزیون های ال سی دی هستند که در بک لایت آنها از لامپ ال ای دی استفاده شده است. در زمان تولید و تا یکی دو سال بعد تنها تعداد کمی از محافظ مورد نظر شما در دسترس تعمیرکاران تلویزیون قرار گرفت. این قطعه احتمالا امروز نایاب است

 10. با سلام، یک دستگه تلویزیون مارشال 75 اینچ مدل ME-7501 داریم که پانل آن از قسمت بالا شکسته است تلویزیون به غیر از جای شکسته شده تصویر دارد. آیا پانل آن قابل تعویض است؟ و آیا مقرون به صرفه است که پانل آن عوض بشه؟ هزینه اش چقدره؟

 11. با سلام، یک دستگاه تلویزیون مارشال 75 اینچ مدل ME-7501 خریداری کردیم که بعد از مدتی پانل آن ضربه خورده و شکست. در حال حاضر تصویر می دهد اما در ناحیه شکسته شده تصویر آن مغشوش است. سوال بنده این است که آیا پانل این مدل موجود است؟ و در صورت موجود بودن هزینه تعویض آن چقدر است؟ باتشکر از پاسخگوئی شما

  1. با سلام، متاسفانه اکثر شرکت های وارد کننده تلویزیون اقدام به تامین قطعات مخصوصا در اینچ های بالا نمی کنند. توصیه می کنیم با نمایندگی مرکزی تعمیر مارشال تماس بگیرید. احتمالا تنها مرجعی که ممکن است قطعه مورد درخواست شما را تامین کند این مجموعه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط