تعمیر تلویزیون مارشال

تعمیر تلویزیون مارشال

تعمیر تلویزیون مارشال را چگونه باید انجام دهیم؟ اگر تلویزیون ال ای دی مارشال در منزل دارید و حالا با خراب شدن آن نمی‌دانید که چگونه می‌توانید تعمیر آن را با کمترین هزینه و دردسر انجام دهید، در ادامه این نوشته با ما همراه باشید. متخصصین تعمیر تلویزیون رایان تی وی ایرادهای متداول که ممکن است با آنها مواجه شوید را نام برده و روش رفع هر یک را توضیح می‌دهند. در انتها به مراحل فنی تعمیر تلویزیون ال ای دی مارشال مدل کد ME-4021 می پردازیم.

عیب یابی تلویزیون مارشال

 • روشن نشدن تلویزیون مارشال

 • قطع شدن تصویر تلویزیون مارشال

 • تعمیر برد پاور تلویزیون مارشال

 • تلویزیون مارشال صدا دارد ولی تصویر ندارد

 • دیر روشن شدن تلویزیون مارشال

 • تعمیر بک لایت تلویزیون مارشال

 • شکستن پنل تلویزیون مارشال

 • علت کار نکردن چشمی تلویزیون مارشال

 • تعمیر مین برد تلویزیون مارشال

 

تعمیر تلویزیون مارشال

بیشتر بخوانید : تعمیر تلویزیون ال جی

علت روشن نشدن تلویزیون مارشال

یکی از ایرادهایی که در تلویزیون‌های مختلف از جمله مارشال ممکن است با آن مواجه شوید روشن نشدن تلویزیون است. برای بررسی و رفع این ایراد ابتدا باید برد پاور را بررسی کنید و سپس به سراغ مین برد تلویزیون بروید. معمولا سایر قطعات تلویزیون در ایجاد این ایراد دخالتی ندارند.

برد پاور تلویزیون در اغلب موارد قابل تعمیر است و فقط در خرابی‌های حاد مورد تعویض قرار می‌گیرد اما برای تعمیر تلویزیون مارشال در حالت خرابی مین برد اکثرا مجبور به تعویض آن می‌شویم. در مواجهه با ایراد روشن نشدن تلویزیون مارشال توصیه می‌کنیم که ابتدا اتصالات برق ورودی و کارکرد صحیح کنترل تلویزیون را بررسی کنید و در صورتی که نتیجه نگرفتید از متخصصین تعمیر تلویزیون مارشال کمک بگیرید.

علت سیاه شدن صفحه تلویزیون مارشال

یکی دیگر از مشکلاتی که در تعمیر تلویزیون مارشال با آن مواجه هستیم خرابی بک لایت است. این مجموعه از قطعات تلویزیون به حالت‌های مختلفی معیوب می‌شود و به همین دلیل علائم خرابی متفاوتی ممکن است در تلویزیون ظاهر شود.

براسا آمار بخش تعمیر تلویزیون مجموعه رایان نشانه‌های خرابی بک لایت تلویزیون مارشال عبارتنداز:

 1. تلویزیون مارشال صدا دارد تصویر ندارد
 2. سیاه شدن قسمتی از تصویر تلویزیون مارشال
 3. چشمک زدن تصویر تلویزیون مارشال

اگر با یکی از این مشکلات در تلویزیون مارشال خود مواجه شدید، بیشترین احتمال خرابی بک لایت تلویزیون است. وجود این نور در پشت صفحه نمایش تلویزیون شما باعث می‌شود که تصویر روشن و قابل دیده شدن شود. بدون وجود بک لایت، تصویر وجود دارد اما به دلیل تاریکی، قابل دیده شدن نخواهد بود.

بک لایت بوسیله تعدادی لامپ تولید می‌شود و باید به صورت یکنواخت و ملایم در سطح تصویر تلویزیون پخش شود. حالت بهتر می‌توانید علت سیاه شدن قسمتی ار تصویر تلویزیون را درک کنید. سوختن و خاموشی تعدادی از لامپ‌ها و روشن شدن سایر لامپ‌های سالم بک لایت تلویزیون باعث می‌شود که بخشی از صفحه تلویزیون تاریک دیده شود.

 

 

بیشتر بخوانید : تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر برد پاور تلویزیون مارشال

یکی از مشکلاتی که در تلویزیون مارشال ممکن است با آن برخورد کنیم خرابی برد پاور تلویزیون است. اتصال به برق شهری که ممکن است دچار نوسان شود و همچنین توان مصرفی بالاتر از دلایل خرابی برد پاور تلویزیون مارشال است.

ایجاد اشکال در عملکرد برد پاور نشانه‌های مختلفی می‌تواند ایجاد کند اما در بیشتر مواقع به صورت روشن نشدن تلویزیون ظاهر می‌شود. نکته مهم در مورد تعمیر برد پاور تلویزیون مارشال اینست که به دلیل ساختار DIP بررسی و عیب‌یابی آن ساده‌تر از بخش‌های دیگر است که معمولا با ساختار SMD طراحی می‌شوند.

یکی از ایرادهای شایع که در تعمیر تلویزیون مارشال زیاد دیده می‌شود دیر روشن شدن تلویزیون است که معمولا به علت خرابی خازن‌های برد پاور ایجاد می‌شود. وقتی تلویزیون را روشن می‌کنیم چند دقیقه طول می‌کشد تا تصویر ظاهر شود. معمولا این زمان در ابتدا کوتاه‌تر است و به مرور افزایش پیدا می‌کند. تغییر شکل ظاهری خازن‌های الکترولیت می‌تواند راهنمای خوبی برای عیب‌یابی تعمیرات برد پاور تلویزیون مارشال باشد.

تعمیر تلویزیون مارشال

بیشتر بخوانید : تعمیر تلویزیون سامسونگ

علت کار نکردن کنترل تلویزیون مارشال

خرابی کنترل تلویزیون معمولا به دو صورت ایجاد می‌شود: از کار افتادن تعدادی از کلیدها و یا کار نکردن کنترل تلویزیون به طور کامل. اگر تعدادی از کلیدهای کنترل تلویزیون شما از کار افتاده است و یا لازم است که محکم آنها را فشار دهید تا عمل کنند چند علت را باید بررسی کنید. ایجاد روغن روی برد کنترل و یا از بین رفتن لایه گرافیت داخلی کلیدها مهمترین دلایل ایجاد این ایراد است.

اگر ریموت تلویزیون مارشال به طور کامل از کار بیفتد برای تعمیر کنترل و عیب یابی ابتدا باید باطری‌ها را چک کنید. بهتر است باطری‌ها را تعویض کنید چون بیشترین تعداد خرابی را شامل می‌شود. ایجاد خرابی قطعات دیگر و یا ایجاد قطعی در مدار کنترل از سیار ایرادهایی است که می‌تواند باعث از کار افتادن کنترل تلویزیون مارشال شود که برای رفع آنها باید به مراکز تعمیر تلویزیون مارشال مراجعه کنید.

تعمیر تلویزیون مارشال

بررسی مراحل تعمیرات تلویزیون ال ای دی مارشال مدل ME-4021

بر خلاف آنچه که در تعمیر تلویزیون سامسونگ، ال جی و سایر برندها دیده می‌شود، در تلویزیون ال ای دی مارشال مدل ME-4021 از یک برد یکپارچه برای مین برد و برد پاور استفاده شده است. برد تی کان هم با برد آدرس پنل تلویزیون ادغام شده است. در واقع این تلویزیون تنها دارای یک برد الکترونیکی داخلی است. ضمن اینکه راه انداز بخش بک لایت تلویزیون هم روی همین برد قرار دارد.

این نوع طراحی باعث ایجاد شرایط خاصی می‌شود. در بخش طراحی و ساخت، هزینه تولید را کاهش می‌دهد اما در بخش تعمیر تلویزیون مارشال مشکلات را بیشتر می‌کند. هر ایرادی که قابل تعمیر نباشد باید کل برد تعویض شود و این موضوع ضمن بالا بردن هزینه تعمیر تلویزیون مارشال مشکل کمبود قطعات را ایجاد می‌کند.

تعمیر تلویزیون مارشال

تعمیر بک لایت تلویزیون مارشال مدل ME-4021

شایع‌ترین ایرادی که در این مدل با آن مواجه شده‌ایم، خرابی بک لایت است. بک لایت تلویزیون مارشال me-4021 از نوع دایرکت بوده و از 3 خط تشکیل شده است. دو خط دارای 6 لامپ ال ای دی و خط سوم دارای 10 لامپ ال ای دی است. مجموعه لامپ‌ها با مداربندی سری در کنار هم قرار گرفته‌اند.

اصلی‌ترین نشانه ظاهری خرابی بک لایت در تلویزیون مارشال ME-4021 قطع شدن تصویر است که همانطور که در بالا توضیح دادیم به دلیل مداربندی سری لامپ‌ها ایجاد می‌شود. در این نوع چینش، حتی اگر یکی از لامپ‌ها قطع شود، مدار باز شده و هیچ کدام از لامپ‌ها روشن نخواهد شد. ایراد دیگری که در بک لایت این مدل دیده می‌شود، سیاه شدن قسمتی از تصویر تلویزیون است که همانطور که می‌دانیم در اثر خاموشی تعدادی از لامپ‌های بک لایت ایجاد می‌شود.

تعمیر تلویزیون مارشال

24 دیدگاه ها

 1. حسن گفت:

  سلام.تلویزیون ال ای دی me.5003دارم که یکدفعه ای صفحه اش سیاه شده ولی صدا داره قابل تعمیره

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، تعمیر تلویزیون مارشال بدلیل استفاده این کمپانی چینی از قطعات مختلف و کمبود برخی از این قطعات یدکی نیازمند بررسی دقیق دستگاه است.

  • بهروز گفت:

   سلام من یکتلزیون مارشال43 خریدم یک سال کارکردتصویرقطع شدصداداشت 500 هزینه کردم دوباره بعد یکسال امروز تصویرقطع شده مشکلش چیه

   • گروه تخصصی رایان گفت:

    با سلام ، بیشترین احتمال با توجه به آمار تعمیر تلویزیون ماشال و میزان هزینه‌ای که پرداخت کرده‌اید، خرابی بخش بک لایت بوده است. باید بررسی شود که اگر بک لایت خراب بوده آیا تعمیر شده و یا تعویض شده است. هزینه پرداختی بیشتر به بخش تعمیر بک لایت دلالت دارد. انجام اصلاحیه بک لایت در این بخش می‌توانسته کم زیادی به کاهش استهلاک بک لایت تلویزیون شما داشته باشد که باید ببینید انجام شده یا خیر ؟؟؟؟ در خرابی دوباره هم بیشترین احتمال خرابی بخش بک لایت تلویزیون مارشال شماست.

 2. رحمان گفت:

  سلام . تلویزیون مدل me-4229 دارم گوشه سمت چپ بالا و پایین کم نور میشه (بعضی وقتا)مشکل چیه .اگه نیاز به تعمیر داره با کجا باید تماس بگیرم ممنون

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، ایراد در بخش بک لایت محتمل ترین ایرادی است که با ایراد توضیح داده تلویزیون مارشال شما مطابقت می کند. در تماس با بخش مشاوره تعمیرات تلویزیون می توانید از نحوه تعمیر تلویزیون خود اطلاعات بیشتری کسب کنید.

 3. نسترن گفت:

  سلام ببخشیدیه تلوزیون ۴۹مارشال دارم الان بدون هیچ ضربه ای الان صدا داره تصویرش قطع شده چراغ قوه هم میندازم ی خورده معلومه
  بنظرتون درست میشه؟؟
  چقد هزینش؟؟

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، بک لایت تلویزیون شما معیوب است و تعمیر یا تعویض آن راه حل تعمیر تلویزیون مارشال شما خواهد بود.

 4. سیامک گفت:

  با سلام نقشه تلویزیون مارشال me-4020 نیازمندم میشه کمکم کنید

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، نقشه فنی تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی عموما به صورت بلاک دیاگرام است. در صورت نیاز به اطلاعات تعمیر تلویزیون با بخش مشاوره تعمیر تلویزیونمشاوره تعمیر تلویزیون تماس بگیرید.

 5. سید مسعود گفت:

  باسلام.دوست عزیز.تلویزیون مارشال مدل ME-3223 دارم.که که یکهو تصویر رفت.ولی بعد از گذشت چند روز که روشن کردمش.صفحه روشن شده.سفید ولی تصویرندارم.مشکل از چی می‌تونه باشه؟پیشاپیش سپاسگزارم از راهنمایی شما.

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، عموم اطلاعاتی که در مورد قطع شدن تصویر تلویزیون به ان دست پیدا می کنید مربوط به خرابی بخش بک لایت است اما با توجه به توضیحات شما این بخش در تلویزیون شما سالم است. خرابی برد تی کان و مین برد محتمل ترین موارد خرابی با توجه به توضیحات شما می تواند باشد.

 6. ایرج ابراهیمی گفت:

  سلام ، یک تلوزیون ۶۵ اینچ مارشال نو از کارتن درآوردیم و روشن کردیم ۲۰دقیقه کارکرد و ناگهان تصویر سیاه شدبرای تعمیرات فوری آن در اصفهان باید به کجا مراجعه کنم

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، برای تعمیر تلویزیون سامسونگ شما ابتدا باید به اصلی ترین ایراد توجه کرد. ابتدا باید قطع شدن تصویر تلویزیون شما بررسی و رفع شود چرا که ممکن است ایرادهای دیگر شاخه های فرعی این ایراد باشند. همانطور که گفتید ایراد بک لایت محتمل ترین ایرادی است که در مورد تلویزیون شما می توان در نظر گرفت.

 7. داود گفت:

  سلام ما تازه هنوز دو روز نشده یک تلویزیون مارشال ۵۵ اینچ خریدیم اما صفحه همش رنگی و خراب میشه سیگنال نو خریدیم اما بازم درس نمیشه چیکار کنیم
  بعدم به نظرتون با سیگنال های سیمی وصل نمیشه حتما باید سیگنال ی مارک خاص باشه
  وقتی سیگنالم هی تکون میدیم درست میشه اما بازم بعد مدتی خراب میشه

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، اگر منظور شما از سیگنال ، آنتن تلویزیون است نیاز به مارک مشخصی نیست اما سیگنال آنتن باید از کیفیت و قدذت کافی برخوردار باشد.

 8. علی گفت:

  با سلام سه ماه پیش بک لایت تلویزیون مارشال رو عوض کردیم الان یه ایراد ی پیدا کرده که موقع روشن میکنیم جند بار خودش روشن و خاموش میشه رستارت میکنه بعدا روشن مسشه

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، احتمالا برد پاور تلویزیون شما آسیب دیده. برای تعمیر تلویزیون مارشال خود زودتر اقدام کنید چون می تواند باعث آسیب دیدگی مین برد تلویزیون شما شود.

 9. محدثه‌ گفت:

  سلام تلویزیون مارشال مدل ME_5012 خریدم روشن که میشه در آرمش میمونه و روشن نمیشه باید چی کار کنم یعنی خراب شده

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، تلویزیون مارشال شما در بخش نرم افزاری دچار ایراد شده است. مین برد تلویزیون مارشال شما باید تعمیر شود. با توجه به محدوده سکونت خود از مراکز و متخصصین تعمیر تلویزیون مارشال کمک بگیرید. در اولین قدم باید نرم افزار مین برد تلویزیون تعویض شود. اگر تعمیر تلویزیون مارشال شما در همین حد انجام شود هزینه تعمیر هم زیاد نخواهد بود.

 10. علی گفت:

  تلویزیون مارشال 43 زمان خاموش شدنش خاموشه ولی روز چند بار کادر زمان خاموش میاد و تلویزیون خاموش میشه راه حل چیست

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، بیشترین احتمال خرابی در تلویزیون شما مربوط به بخش نرم افزار مین برد است. مدل تلویزیون را قید نکرده‌اید که در تشخیص ایراد و روش تعمیر تلویزیون مارشال شما بسیار مهم است. توصیه اول اینست که تنظیمات مختلف تلویزیون را چک کنید. اگر اطلاعات کافی در این بخش ندارید می‌توانید با استفاده از منوی تنظیمات در دسترس مصرف کنند تلویزیون را ریست فکتوری کنید. در این حالت همه اطلاعات قابل تغییر به مقادیر و گزینه‌های ابتدایی برگشت می‌کند. در صورتی که ایراد رفع نشد باید با توجه به محدوده سکونت از متخصصین تعمیرات تلویزیون کمک بگیرید.

 11. far گفت:

  سلام من یک تلوزیون ماذشال ۲۴ اینچ قدیمی دارم حدود ده سال پیش خریدم
  روش نوشته ال ای دی ولی به نظر نمیاد ال ای دی باشه چون از پایین و چپ و راست بهش نگاه کنیم تصویر سیاه و تاریک میشه اما از روبرو و بالا تصویر خوبه
  این تلوزیون دی وی دی هم میخوره و یکسری امکانات برای مانیتور شدن هم داره
  مشکل اینجاست که یک صفحه ای شیشه یا تلق مانند روش بود با حاشیه های مشکی که اون شکیته و تکه هایی ازش جدا شده اما تلوزیون کاملا سالمه و صفحه اصلی ال ای دیش سالمه و کار میکنه
  اون صفحه شیشه ای محافظ مانند رو که شکسته از کجا میتونم تهیه کنم؟!

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، صفحه شیشه‌ای که در مورد اون توضیح دادید برای محافظت از صفحه نمایش تلویزیون طراحی شده است. تلویزیون های ال ای دی در واقع تلویزیون های ال سی دی هستند که در بک لایت آنها از لامپ ال ای دی استفاده شده است. در زمان تولید و تا یکی دو سال بعد تنها تعداد کمی از محافظ مورد نظر شما در دسترس تعمیرکاران تلویزیون قرار گرفت. این قطعه احتمالا امروز نایاب است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ