تعمیر بک لایت تلویزیون سونی مدل KDL-40W600B

تعمیر بک لایت تلویزیون سونی مدل KDL-40W600B

تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی سونی که تا قبل از سال 2015 تولید شده اند کمترین میزان خرابی را در بخش بک لایت نسبت به سایر برندهای تولید کننده تلویزیون داشته است. استفاده از قطعات با کیفیت و طراحی اصولی این دستگاه ها باعث شده تا با وجود استفاده سونی از قطعات سایر تولید کننده ها در محصولات خود شاهد دستگاه هایی باشیم که راندمان کاری بالایی را در بخش بک لایت ارائه می دهند. اما بعد از شروع تولید تلویزیون های میان رده توسط سونی که جهت از دست ندادن بازار مصرف ارائه شدند و سونی در بسیاری از آنها از پنل های تولیدی LG Display استفاده کرده است شاهد آن هستیم که روند مراجعه محصولات سونی به بخش تعمیرات تلویزیون و مشخصا در بخش تعمیر بک لایت تلویزیون افزایش قابل ملاحظه ای داشته است. در ادامه به پروسه تعمیر بک لایت تلویزیون سونی مدل KDL-40W600B می پردازیم:

 

تعمیر بک لایت تلویزیون سونی مدل KDL-40W600B

 

 

در تمامی مدل های سری W که با پسوند B تمام می شوند از یک نوع ساختار داخلی استفاده شده است و فقط نرم افزار داخلی دستگاه با توجه به سایز دستگاه تغییر می کند. مثلا ساختار مین برد در اینچ های 40 و 46 و 55 یکی است و با تغییر نرم افزار داخلی می توان از آنها بجای هم استفاده کرد. در این ورژن از تلویزیون های سونی بخش بزرگی از برد پاور هم حذف شده و یک آداپتور خارجی 19.5 ولت جای آن را گرفته است. در بخش بک لایت هم از نوعی لامپ شبیه لامپ های استفاده شده در سری LN ال جی استفاده شده اما وجود سیستم عیب یاب داخلی، ظاهر ایجاد ایراد بک لایت در این مدل را متفاوت کرده است.

تعمیر بک لایت تلویزیون سونی مدل KDL-40W600B در عموم موارد مراجعه به بخش تعمیر تلویزیون با خاموش شدن تلویزیون چشمک زدن چراغ جلوی تلویزیون با تعداد 6 چشمک همراه است. البته این وضعیت شامل همه موارد نمی شود و در موارد دیگر عیب هایی مانند چشمک زدن تصویر تلویزیون ، خاموش ، روشن شدن تلویزیون ، چشمک زدن چراغ جلوی دستگاه با تعداد 3 مرتبه هم دیده شده است. لامپ های ال ای دی که به صورت اتصال کوتاه در می آیند فقط خود آنها خاموش می شوند و تاثیری در کارکرد کلی دستگاه ندارند اما لامپها یا دقیق تر بگوییم لامپی که اتصال باز می شود باعث می شود که سیستم عیب یابی دستگاه فعال شود. یکی از موارد قابل توجه در تعمیر تلویزیون سونی اینست که لکه های تاریکی که در اثر خرابی لامپ های بخش بک لایت ایجاد می شود به خوبی در اثر روشنایی لامپ های کناری پوشیده می شود و تاثیر این نوع از خرابی به سختی دیده می شود که البته باید این نکته را به محاسن تلویزیون های سونی اضافه کرد.

 

تعمیر بک لایت تلویزیون سونی

 

 

برخلاف طراحی رایج در برندهای مختلف، در این مدل از تلویزیون های سونی، شاخه های لامپ های ال ای دی روی صفحه فلزی نصب نشده اند و در واقع صفحه فلزی وجود ندارد و سینی اصلی دستگاه پلاستیکی است و شاخه های لامپ های بک لایت روی پایه های پلاستیکی نصب شده اند و خود این مسئله شاید یکی از عوامل تشدید کننده خرابی در این بخش باشد.

 

تعمیر تلویزیون سونی

 

 

در پروسه تعمیر بک لایت تلویزیون سونی مدل KDL-40W600B ، طراحی خاص محصولات سونی و وجود مدارات محافظ اجازه انجام تغییرات در بخش تامین ولتاژ بک لایت را به مانند آنچه در تلویزیون های ال جی و سامسونگ انجام می دهیم و آن را با نام اصلاحیه بک لایت می شناسیم و باعث کاهش ولتاژ بخش بک لایت برای جلوگیری از سوختن قطعات این بخش می شود را نمی دهد و به همین دلیل در تلویزیون های سونی توصیه می شود که بعد از انجام تعمیر تلویزیون در بخش بک لایت حتما گزینه صرفه جویی انرژی را در بالاترین مقداری که به کیفیت تصویر تلویزیون لطمه ای وارد نمی کند، فعال کنیم.

1 دیدگاه

  1. علیپور گفت:

    ممنون از شما . واقعا همونی بود که می خواستم،کامل و بدون نقص

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ