خرابی بک لایت تلویزیون
جلوگیری از خرابی بک لایت تلویزیونReviewed by گروه تخصصی رایان on Dec 9Rating: 5.0جلوگیری از خرابی بک لایت تلویزیونیکی از عوامل دیگر که باعث افزایش میزان خرابی بک لایت تلویزیون و از جمله دیگر بخش ها می شود کیفیت قطعات است. لامپ های ال ای دی استفاده شده در بخش بک لایت تلویزیون های مختلف کیفیت های متفاوتی دارند

یکی از سوالات متداول در مجموعه تعمیر تلویزیون و مخصوصا تعمیر یا تعویض بک لایت تلویزیون، راه های جلوگیری از خرابی بک لایت تلویزیون است. در ادامه راجع به این سوال بیشتر توضیح می دهیم.

تعمیر بک لایت تلویزیون

یکی از ارکان مهم تعمیرات تلویزیون و یا هر دستگاه دیگری این است که متوجه شویم ایراد به چه دلیل ایجاد شده است ؟ پس از آن تا آنجا که می توانیم تاثیر علت ایجاد خرابی را کاهش دهیم تا باعث خرابی مجدد دستگاه مخصوصا در کوتاه مدت نشود.

برای شناخت روش های جلوگیری از سوختن بک لایت تلویزیون ابتدا باید عوامل موثر در سوختن بک لایت را بشناسیم تا بتوانیم از آنها جلوگیری کنیم.

جلوگیری از خرابی بک لایت تلویزیون

تعمیر بک لایت

رابطه گرما و خرابی بک لایت تلویزیون

طبق یک اصل نانوشته میزان توان مصرفی و به بیان ساده تر میزان گرمایی که یک قطعه تولید می کند رابطه مستقیم با میزان استهلاک و خرابی آن قطعه دارد. در بین قطعات مختلف تلویزیون بخش بک لایت هم بالاترین توان مصرفی و توان تلفاتی را دارد و بیشترین گرمای تولید شده مربوط به قطعات همین بخش است. در واقع به همین دلیل لامپ های فلورسنت بک لایت در تلویزیون های ال سی دی جای خود را به لامپ های ال ای دی در تلویزیون های ال ای دی داده است.
این تغییر باعث جلوگیری از خرابی بک لایت تلویزیون و کاهش میزان چشمگیری از توان مصرفی بخش بک لایت و کاهش گرمایی شد که در این بخش تولید می شد اما همچنان توان مصرفی این بخش نسبت به سایر قطعات بالاتر است.

خرابی بک لایت تلویزیون

بک لایت تلویزیون

کیفیت قطعات بخش بک لایت

یکی از عوامل دیگر که باعث افزایش میزان خرابی قطعات مختلف تلویزیون و از جمله بخش بک لایت می شود کیفیت قطعات است. لامپ های ال ای دی استفاده شده در بخش بک لایت تلویزیون های مختلف کیفیت های متفاوتی دارند و برخی از آنها پس از سالها همچنان سالم به نظر می رسند در حالی که برخی دیگر بعد از مدتی کارکرد تغییر شکل و رنگ می دهند و کاملا مستهلک و کهنه به نظر می رسند.

جلوگیری از خرابی بک لایت تلویزیون

بر طبق موارد بالا موثرترین عوامل در جلوگیری از خرابی بک لایت تلویزیون را می توان موارد زیر دانست :

  • کاهش نور بک لایت تلویزیون و تنظیم آن نسبت به نور محیط
  • خاموش کردن تلویزیون در فواصل 2 تا 3 ساعت به مدت 10 تا 15 دقیقه
  • انجام اصلاحیه بخش بک لایت با کمک متخصصین تعمیرات تلویزیون
  • دقت در خرید و انتخاب دستگاه هایی که کیفیت بالاتری دارند

 

 

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ