تعمیر ضبط خانگی آیوا

ویدئو‌های بسیار با کیفیت و به قول عموم اصل ژاپن، ضبط‌های خانگی با قدرت صدای بالا و چند مدل تلویزیون که البته کمتر دیده شد همه آن چیزی است که از شرکت آیوا به یادمان مانده است. در ادامه راجع به تعمیر ضبط خانگی آیوا و برخی نکات آن توضیح می‌دهیم

تعمیر ضبط خانگی آیوا

با رواج استفاده از تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی و تغییر دکوراسیون لوازم صوتی و تصویری منزل بر‌اساس شکل ظاهری آنها کم‌کم میزهای تلویزیون تولید شده دیگر جایی برای ضبط‌های خانگی ندارند اما برخی از مدل‌های ضبط های خانگی (در این نوشته فقط به محصولات آیوا اشاره می کنیم) مثل DT9 ، BMZ ، برخی مدل های سری JAX را نمی‌توان به راحتی به انباری منتقل کرد. در ادامه برخی از مدل های با کیفیت از ضبط های خانگی آیوا با توضیح شرایط تعمیر آنها نام می بریم

تعمیر ضبط خانگی آیوا مدل DT9

بدون بیان اعداد و ارقامی که بیانگر وات خروجی و سایر مشخصاتی است که در ذهن هیچ کس نمی ماند باید بگوییم DT9 یکی از پرقدرت ترین دستگاه هایی است که به عنوان ضبط خانگی می شناسیم

این دستگاه مجهز به درایو دیسک DVD Player  است البته آیوا نمونه دیگر این دستگاه را همراه با CD Player و با نام AG1000 هم به بازار ارائه کرد. برخی ایرادهای شایع در این مدل عبارتند از

  1. از کار افتادن دیسپلی ضبط خانگی
  2. نخواندن دیسک
  3. ایراد پروتکت
  4. قطع شدن صدای خروجی

قطع شدن اطلاعات صفحه نمایش ایرادی است که مختص این مدل است و به دلیل نوع طراحی این بخش در تعمیر ضبط خانگی آیوا مدل DT9 زیاد دیده می شود. نخواندن دیسک ایراد متداول و شایع در بین همه دستگاه های صوتی دارای بخش سی دی است که عموما به دلیل خرابی بخش اپتیکال بلاک دستگاه اتفاق می‌افتد. راجع به ایراد پروتکت و قطع شده صدای خروجی که بسیار به هم نزدیک هستند و راه حل آنها در ادامه بیشتر توضیح میدهیم

تعمیر ضبط خانگی آیوا مدل BMZ

حتی امروز هم می توان این مدل از ضبط های خانگی آیوا را شاهکار دانست. طراحی خاصی که بعدها در بسیاری از مدل ها از آن کپی برداری شد. بعنوان نمونه استفاده از سیستم دیسک ایستاده و 5 دیسک که بعدها در مدل هایی مانند سری FL و FLX سونی استفاده شده اولین بار در این دستگاه طراحی شد.

طراحی دیسک به صورت ایستاده و مکشی با استفاده از غلطک های لاستیکی دارای قطعات با استلاک بالای زیادی است که عمر مفید این بخش را کوتاه می کند اما استفاده از اپتیکال بلاک با کیفیت DBU1 و DBU3 را باید از نقاط قوت شاخص این دستگاه دانست. ایرادهای شایع در تعمیر ضبط خانگی آیوا مدل BMZ عبارتند از

  1. از کار افتادن بخش دیسک و عدم پذیرش دیسک
  2. نخواند دیسک در ضبط خانگی
  3. ایجاد حالت پروتکت
تعمیر ضبط صوت خانگی

آموزش تعمیر ضبط صوت خانگی

تعمیر ضبط خانگی آیوا مدل JAX – NSX و …

بعد از نام بردن از دو مدل ضبط خانگی حرفه‌ای آیوا لازم است که در مورد تعمیر ضبط خانگی آیوا در نمونه‌های میان رده هم کمی توضیح دهیم. این دستگاه عمومیت استفاده بیشتری داشتند و نوع طراحی و قدرت صدای خروجی و سایر مشخصات در حد متوسط، قیمت آنها را در حد میان رده قرار داده و برای همگان امکانپذیر می‌کرده است.

در عموم آنها از سه دیسک و دو کاست استفاده شده و اکثرا فقط دارای درایو CD Player هستند و امروزه دیگر کاربردی ندارند. اما ایجاد امکان نصب بلوتوث و پورت usb که گروه رایان برای شما فراهم می‌کند می توانید بسیاری از آنها را مجددا قابل استفاده کنید.

تعمیر ضبط خانگی در منزل

آموزش تعمیر ضبط خانگی در منزل

ایجاد حالت پروتکت در ضبط خانگی آیوا

در این بخش باید راجع به ایجاد حالت پروتکت در ضبط خانگی آیوا بیشتر توضیح دهیم. در همه دستگاه های صوتی دارای آمپلی فایر و بخش تقویت صدا قطعاتی وجود دارند باید با ولتاژهای بالا و جریان زیاد تغذیه شوند. از سوی دیگر برخی ایرادهایی مانند اتصال کوتاه در این قطعات می تواند باعث ایجاد آسیب های شدید به دستگاه شود.

در اکثر مدل ها و برندها برای این قطعات اصلی مداراهایی بعنوان محافظ در نظر گرفته شده و طراحی می شود که ناظر بر کار صحیح آنها هستند و در صورت ایجاد ایراد در آنها به سرعت آن بخش را از کار انداخته و یا دستگاه را خاموش و غیر فعال می‌کنند. این حالت با نام پروتکت شناخته می شود.

در زمان طراحی ضبط های خانگی آیوا بدلیل ابتدایی بودن این ایراد حالت پروتکت ضبط خانگی فقط با خاموش شدن دستگاه و استندبای شدن آن همراه بوده اما بعدا در برندهای دیگر از پیام های خطا در این زمان استفاده شد. ارور f61 در پاناسونیک ، protection در سینمای خانگی سامسونگ و push power protection در سینمای خانگی سونی از نمونه این پیام های خطا در عیب یابی داخلی برندهای مختلف هستند.

حالت پروتکت در ضبط های خانگی آیوا به صورت خاموش شدن مجدد دستگاه بعد از روش شدن ظاهر می شود و عموما بعلت خرابی قطعات بخش پاور و یا آمپلی فایر دستگاه ایجاد می شود. بعلت حساسیت و خطری که ممکن است بعلت دستکاری در این ایراد ایجاد شود توصیه می کنیم در صورت مواجهه با ایراد پروتکت در ضبط خانگی آیوا حتما از متخصصین تعمیر ضبط خانگی آیوا کمک بگیرید.

نصب بلوتوث – فلش خور کردن ضبط خانگی

نصب بلوتوث و فلش خور کردن ضبط خانگی راه هایی است که می توانید محصولات پرقدرت و با کیفیت خانگی خود را که بعلت نداشتن این امکانات دیگر به خوبی قبل قابل استفاده نیستند را بروزرسانی کرده و مجددا به خوبی قبل از آنها استفاده کنید.

ماژول های که برای نصب بلوتوث روی ضبط خانگی و یا سینمای خانگی استفاده می شوند به طور کامل داخل دستگاه تعبیه شده و هیچ قطعه خارجی ندارند. در این حالت از یکی از ورودی های صدا بعنوان تقویت کننده استفاده شده و با تغییراتی که در مسیر ان اعمال می شود صدایی با کیفیت مطلوب تحویل می گیرید.

در صورت نیاز به فلش خور کردن ضبط خانگی طبیعتا نیاز به پروت usb برای اتصال حافظه فلش داریم که در بیرون دستگاه قرار میگیرد. این بخش دارای یک صفحه نمایش کوچک به همراه ریموت کنترل است که به صورت شکیل و با کیفیت بالا طراحی شده است. برای اطلاعات بیشتر و کسب مشاوره می توانید با مشاوره تعمیرات رایان تماس بگیرید.

برد فلش خور کردن ضبط خانگی

فلش خور کردن ضبط خانگی

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ