تعمیر تلویزیون سونی با ایراد 2 چشمک موضوع این نوشته است اما قبل از آن باید بدانیم که موضوع چشمک زدن تلویزیون سونی چیست و چرا اتفاق می افتد.

تلویزیون های سونی مجهز به سیستم عیب یاب داخلی هستند و در صورت ایجاد ایراد و خرابی قطعات این سیستم شروع به کار می کند.

مدارهای الکترونیکی بعنوان سنسورهای سیستم عیب یاب داخلی تلویزیون های سونی در مدارات مختلف تلویزیون قرار گرفته اند و در صورتی که یکی از این مدارات نقش و وظیفه خود را به درستی انجام ندهد و یا کاملا از کار بیفتد فعال شده و سیستم کنترل اصلی تلویزیون را تحریک می کنند.

با تحریک سیستم کنترل تلویزیون دستگاه خاموش می شود و چراغ جلوی تلویزیون سونی یا همان لامپ استندبای دستگاه با توجه به محدوده خراب و قطعات معیوب تعداد مشخصی روشن و خاموش می شود.

این تعداد خاموش و روشن شدن که در تلویزیون های سونی با نام چشمک زدن چراغ جلوی تلویزیون سونی شناخته می شود تعداد و فرکانس معینی دارد.

چراغ جلوی تلویزیون سونی چند بار خاموش و روشن می شود سپس یک مکث دو ثانیه ای می کند و مجددا همان تعداد بار اول را تکرار می کند.

 

تعمیر تلویزیون سونی با ایراد 2 چشمک

در تلویزیون های crt بعنوان اولین تلویزیون هایی که در آنها از سیستم عیب یاب داخلی استفاده شد تعداد دو چشمک برای اصلی ترین مدار تلویزیون بعد از برد پاور استفاده شده است یعنی مدار هوریزنتال.

در تلویزیون های سی آر تی سونی معمولا خرابی مدار هوریزنتال که همراه با سوختن درایور اصلی این بخش همراه است باعث ایجاد دو چشمک می شود.

در تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی سونی اما 2 بار چشمک زدن تلویزیون بمعنای ایجاد خرابی در برد پاور تلویزیون در نظر گرفته شده است.

وظیفه برد پاور تامین ولتاژ کار و تغذیه بردهای مختلف تلویزیون است و معمولا دارای خروجی های مختلفی برای بخش های مختلف است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ