علت آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی و نحوه برطرف کردن آن

علت آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی

آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی مخصوصا در مدل‌های UJ و LJ شایع است. در این نوشته راجع به علت آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی و نحوه برطرف کردن آن و تعمیر تلویزیون توضیحاتی می‌دهیم.

علت آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی

همانطور که می‌دانیم در تلویزیون‌های ال ای دی، نور بک لایت در پشت صفحه نمایش تولید می‌شود. نور بک لایت باعث دیده شدن تصویر تلویزیون شده و کیفیت آن به طور مستقیم در کیفیت تصویر تاثیر دارد. میزان نور و کیفیت آن پارامترهایی هستند که در کیفیت تصویر موثر هستند. افزایش میزان نور بک لایت باعث افزایش کنتراست تصویر و کیفیت آن در چند جزء باعث ارتقاء تصویر می‌شود.

نور سفید و زنده بک لایت تصویر زنده‌تری ایجاد می کند. اگر نگاهی به تغییرات تلویزیون های ال ای دی نسبت به تلویزیون های ال سی دی داشته باشیم متوجه می‌شویم که تنها تغییر، استفاده از لامپ‌های ال ای دی به جای لامپ‌های فلورسنت است. لامپ‌های ال ای دی نسبت به لامپ‌های فلورسنت نور با کیفیت‌تری تولید می‌کنند که باعث افزایش کیفیت تصویر می‌شود. در عین حال گرمای کمتری هم تولید می کنند که باعث افزایش طول عمر تلویزیون خواد شد.

بک لایت استفاده شده در تلویزیون های ال جی مدل UJ و LJ دارای ویژگی‌های خاصی هستند. وقتی جریان مصرفی این لامپ‌ها کاهش پیدا می‌کند نور ساتع شده از آنها از سفید به رنگ آبی متمایل به بنفش تغییر می‌کند. این تغییر نور باعث آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی می‌شود. در صورت خرابی لامپ‌های بک لایت تعمیر و یا تعویض کامل لامپ‌های بک لایت راه حل تعمیر تلویزیون ال جی در این ایراد خواهد بود. ایراد دیگری که می‌تواند باعث آبی شدن صفحه ال ای دی ال جی شما شود خرابی بخش برد پاور و کاهش ولتاژ خروجی بخش بک لایت است. ولتاژ تغذیه لامپ‌های بک لایت در سایزهای مختلف متفاوت است و نسبت به تعداد لامپها افزایش پیدا می کند.

آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی

آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی

بهم ریختگی رنگ تلویزیون ال جی

یکی دیگر از ایرادهایی که می تواند تصویر تلویزیون ال جی شما را تحت تاثیر قرار دهد بهم ریختگی رنگ تلویزیون است. رنگهای مختلف تصویر تلویزیون شما ممکن است در اثر اختلال در اجزاء پنل تلویزیون بهم ریختگی پیدا کند. مهمترین مشکلاتی که می‌تواند باعث بهم ریختگی تصویر تلویزیون ال ای دی شما شود عبارتند از :

  1. بهم ریختگی اجزاء پیکسل‌ها

  2. ضربه خوردن صفحه نمایش تلویزیون

  3. آبخوردگی پنل تلویزیون

  4. ایجاد اشکال در بخش پردازش گرافیکی سیگنال تصویر

شکستگی صفحه تلویزیون

بهمر ریختگی رنگ تلویزیون در اثر ضربه خوردن

[yasr_overall_rating]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ