تعمیر سینما خانگی سونی مدل DAV-DZ870W

تعمیر سینما خانگی سونی مدل DAV-DZ870W

در بین سیستم های صوتی خانگی محصولات سونی تافته جدا بافته‌ای هستند که کیفیت متمایزی نسبت به سایر محصولات دارند. کیفیت قطعات داخلی آنها نسبت به محصولات دیگر مانند سامسونگ و یا ال جی کاملا برتری دارد. در مجموعه رایان تعمیر سینمای خانگی سونی با نگاه ویژه‌ای انجام می‌شود. در ادامه به بررسی ایرادهای شایع و بررسی مراحل تعمیر سینما خانگی سونی مدل DAV-DZ870W می‌پردازیم :

ایرادهای رایج در تعمیر سینما خانگی سونی مدل DAV-DZ870W

ایرادهای رایج در تعمیر عموم دستگاه های سینمای خانگی سونی شباهت زیادی به هم دارند. این ایرادها عبارتند از :

  1. از کار افتادن بخش سی دی و نخواندن دیسک به صورت های مختلف
  2. باز و بسته شدن درب سینمای خانگی
  3. روشن نشدن سینمای خانگی
  4. ایجاد حالت پروتکت در سینمای خانگی یا همان PUSH POWER PROTECT
  5. از کار افتادن بلندگوهای عقب سینمای خانگی

این پنج ایراد در آمار تعمیر سینمای خانگی سونی بالاترین موارد مراجعه را داشته است. در ادامه به بررسی آنها می پردازیم و راه حل های قابل اجرا توسط مصرف کنندگان در هر ایراد را هم بیان می کنیم.

نخواندن سی دی در سینمای خانگی سونی

از کار افتادن بخش سی دی به مانند سایر مدل های سینمای خانگی سونی و حتی سایر برندها شایع ترین ایرادی است که در سینمای خانگی سونی مدل DZ870 ایجاد می شود. ایرادهای ظاهری خرابی بخش سی دی عبارتند از :

  • نخواندن سی دی و نمایش پیام CAN NOT PLAY
  • باز و بسته شدن در بخش سی دی
  • نخواندن دیسک و باز شدن درب بخش سی دی (پس زدن دیسک)
  • نخواندن برخی از دیسک ها (مثلا دیسک هایی که خط و خش دارند و یا قدیمی هستند)

سونی در عموم مدل های سینمای خانگی سری DZ از اپتیکال بلاک KHM 313 CAA استفاده کرده است. پیکاپ این اپتیکال بلاک محصول خود سونی است و باید گفت که در مجموعه تعمیر سینمای خانگی و دی وی دی پلیر یکی از اپتیک های باکیفیت و با آمار خرابی بسیار پایین محسوب می شود.

یکی از اولین اقداماتی که مصرف کنندگان برای تعمیر سینمای خانگی و یا دی وی دی پلیر خود که سی دی را نمی خواند انجام می دهند تمیز کردن لنز خارجی اپتیکال پیکاپ دستگاه است. این اقدام ممکن است در برخی از مدل های دیگر و یا برندهای دیگر کارساز باشد اما در عموم دستگاههای سینمای خانگی سونی مدل DZ از یک کاور کامل برای بخش مکانیزم دیسک و اپتیکال بلاک دستگاه استفاده شده که از ورود هر گونه گرد و غبار به این بخش جلوگیری می کند.

اقدام به تمیز کردن لنز سینمای خانگی در این حالت و یا بدتر از آن استفاده از دیسکهایی که بعنوان لنز پاک‌کن فروخته می شوند فقط می تواند باعث آسیب دیدگی بیشتر و افزایش هزینه تعمیر سینما خانگی سونی مدل DAV-DZ870W شما شود.

روشن نشدن سینمای خانگی

روشن نشدن سینمای خانگی به معنای واقعی در محصولات سینمای خانگی سونی و از جمله آنها مدل DZ870 کمتر اتفاق می افتد اما حالتی که بیشتر مصرف کنندگان از آن با عنوان روشن نشدن سینمای خانمگی استفاده می کنند فعال شدن سیستم عیب یاب داخلی سینمای خانگی و ایجاد حالت PUSH POWER PROTECTOR است.

خرابی قطعات مختلف سینمای خانگی سونی اگر به صورتی خراب شود که باعث ایجاد اضافه بار روی برد پاور شود سیستم عیب یاب داخلی دستگاه فعال شده و برای جلوگیری از سرایت ایراد به قطعات دیگر دستگاه را خاموش می کند. کیفیت بالای قطعات و استفاده از آمپلی فایر قدرتمند باعث می شود که ایراد PUSH POWER کمتر در تعمیر سینما خانگی سونی مدل DAV-DZ870W دیده شود.

حل مشکل پروتکت سینمای خانگی سونی

اگر شما هم سینمای خانگی سونی مدل DZ870 و یا یکی دیگر از مدل های سینمای خانگی سونی را دارید و با ایراد پروتکت مواجه شده‌اید قبل از آنکه بخواهید برای تعمیر دستگاه اقدام کنید چند راه حل وجود دارد.

اولین راه این است که تمام خروجی های بلندگوی دستگاه را جدا کنید. اتصال سیم های بلندگوها (مخصوصا در بلندگوهای عقب که سیم بلندتری دارد یکی از احتمالات این بخش است. بعد از جد ا سازی بلندگوها مجددا دستگاه را آزمایش کنید. اگر ایراد برطرف شده بود برای تفکیک بلندگوی خراب می توانید بلندگوها را تک به دستگاه وصل کنید. با اتصال هر بلندگو که مجددا حالت پروتکت سینمای خانگی ایجاد شد همان بلندگو خراب است.

راه دیگر که البته باید در ابتدا انجام شود خاموش کردن سینمای خانگی به مدت 30 دقیقه است. ایجاد یک اتصالی کوچک که باعث ایجاد اضافه جریان لحظه‌ای در برد پاور شود می تواند باعث ایجاد این حالت شده باشد.

ریست سینما خانگی سونی مدل DAV-DZ870W

ریست سینمای خانگی سونی باعث می شود اطلاعات و گزینه‌های قابل تغییر در دستگاه به مقادیر اولیه تغیر کند و به اصطلاح تنظیمات دستگاه به حالت کارخانه برگردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ