تعمیر تلویزیون پلاسمای سامسونگ

تلویزیونهای پلاسما بخش جدانشدنی تولیدات سامسونگ بوده است و با وجود پیشرفتها و تغییرات بسیار زیادی که در ترکیب بندی و سیاستهای ارائه به بازار بوجود می آید همچنان به تولید این دستگاهها ادامه میدهد و به علت قیمت مناسب و تصویر قابل قبولی که این دستگاهها دارند با اقبال  از طرف مشتریان مواجه شده و فروش خوبی داشته اند و به همین دلیل در بخش تعمیر تلویزیون سامسونگ از اهمیت ویژه ای برخوردارند.

مدل کد تلویزیونهای پلاسمای سامسونگ با پیشوند PS شروع شده و با عدد سایز دستگاه و سری تولید و ورژن تولید دستگاه ادامه می یابد.بعنوان نمونه PS-51D495 تلویزیون پلاسمای سامسونگ در سایز 51 و سری ساخت D و ورزن 495  است.

تعمیر پلاسما سامسونگ

تلویزیونهای پلاسما با وجود شباهت زیاد به تلویزیونهای ال سی دی و ال ای دی اما در ساختار و قطعات تفاوتهای اساسی و ساختاری با تلویزیونهای ذکر شده دارند و این تفاوت در بخش تعمیر تلویزیون پلاسما بیشتر جلوه می کند. یکی دیگر از دلیل اهمیت تعمیر تلویزیون سامسونگ در زیر گروه تلویزیونهای پلاسما استفاده سایر شرکتها و برندهای تولید تلویزیون از قطعات و بردهای تولید این تولید کننده بزرگ می باشد به نحوی که در تعمیر تلویزیون پلاسما برندهای مشهوری همچون هیتاچی و یا حتی فیلیپس ممکن است با قطعات سامسونگ روبرو شوید.

تعمیرات سامسونگ

تفاوت پایه ای تلویزیونهای پلاسما با سایر تلویزیونهای باریک را ابتدا باید در نوع پنل و یا صفحه نمایش آنها دانست و سایر تفاوتها پیرو این فرق اساسی و الزامات بایاس این نوع از پنل ها است . برای بایاس و روشن کردن پنل تلویزیونهای پلاسما از دو مدار مختلف به نام X و Y استفاده می شود که به علت توان مصرفی بالا و حرارت بیشتری که تولید می کنند در صد خرابی بیشتری هم دارند و با خرابی هر یک از دو مدار که بصورت دو برد مجزا در تلویزیون جای می گیرند عیوب مختلفی ایجاد می شود.

 

تعمیر تلویزیون سامسونگ

عیوب متداول

 

  • روشن نشدن دستگاه
  • روشن شدن و نداشتن صدا و تصویر
  • روشن شدن و داشتن صدا و نداشتن تصویر
  • تاریک بودن تصاویر و یا نگاتیو بودن رنگها
  • نویز روی تصویر به صورت نقاط ریز رنگی روی تصویر

تعمیر پلاسما سامسونگ

به غیر از بردهای X و Y که احتمال خرابی بیشتری نسبت به سایر قطعات دستگاه دارند اما به مانند هر دستگاه دیگری سایر قطعات هم احتمال خرابی دارند که ممکن است حتی خرابی آنها شباهت زیادی به نشانه های خرابی دو برد معروف تلویزیونهای پلاسما داشته باشد که در هنگام نیاز به تعمیر تلویزیون پلاسما سامسونگ تعمیرکار و متخصص مربوطه باید مد نظر قرار دهد اما توصیه اساسی همیشگی که در تلویزیونهای پلاسما تاکید ویژه ای روی آن می کنیم عدم دستکاری دستگاه توسط افراد غیر متخصص است چون به علت ولتاژهای بسیار بالاتر نسبت به سایر تلویزیونها خطر بسیار بیشتری فرد را تهدید می کند.