تعمیر تلویزیون سونی

اولین و اصلی ترین نکته در بخش تعمیر تلویزیون سونی سیستم عیب یاب اتوماتیک تلویزیونهای سونی است که شروع استفاده از این self check  به زمان تولید تلویزیون های CRT برمی گردد و به مرور زمان معایب و کمی و کاستیهای آن برطرف شده و در تلویزیونهای ال ای دی و ال سی دی سونی نهایت دقت این عیب یاب را شاهد هستیم.

کارکرد این سیستم که در بخش روشن نشدن و چشمک زدن تلویزیون سونی شرح مفصلی درباره آن داده شده به نحوی طراحی شده است که در هنگام بروز هرگونه مشکل و ایراد در کار قطعات دستگاه ، مدار پروتکشن دستگاه فعال شده و تلویزیون را به حالت استندبای می برد و چراغ استندبای در این حالت شروع به چشمک زدن می کند که این چشمک زدن دارای تعداد مشخص و واحد در یک ثابت زمانی است و به بیان ساده تر در صورت خرابی در یکی از مدارات , تلویزیون بعد از روشن کردن به حالت استندبای می رود و چراغ قرمز جلوی دستگاه چند بار چشمک می زند و پس از مکث 2 ثانیه ای مجددا همان تعداد بار اول راتکرار میکند و این تعداد ثابت که تا خاموش کردن کامل و یا قطع برق دستگاه معیوب ادامه دارد مشخص کننده محل ایراد و قطعات معیوب می باشد که البته برای هر مدل تعداد چشمکها و ایرادهای معادل آنها متغیر بوده و در ابتدای نقشه سرویس هر مدل شرح داده شده است. توصیه اصلی شمردن تعداد این چشمکها و ارائه آن به همراه مدل دستگاه برای مشاوره با متخصصین تعمیر تلویزیون سونی می باشد.

مدل کد تلویزیونهای ال ای دی و ال سی دی سونی با پیشوند KDL ، KLV  و  KD شروع می شود و در ادامه سایز دستگاه بر حسب اینچ و سری تولید و ورژن ساخت قید می شود. بعنوان نمونه KDL-40X450 تلویزیون ال سی دی سونی در سایز 40 اینچ از سری X و ورژن 450 این مدل می باشد.

ایرادهای تلویزیونهای سونی عمدتا در چهار چوب تعداد چشمک های چراغ جلوی تلویزیون و مدل دستگاه بررسی و شناخته می شود و بر اساس استراتژی طراحی در مدل های مختلف هر تعداد چشمک در هر مدل ممکن است برای یک ایراد خاص در نظر گرفته شده باشد اما اگر با دید کلی به این بخش نگاه کنیم می بینیم که تعدادی از آنها به صورت ثابت و مشترک استفاده شده اند. در ادامه به تعدادی از متداولترین تعداد چشمک ها و ایرادهای معادل آنها در مجموعه تعمیر تلویزیون سونی اشاره می کنیم :

2 چشمک : در عموم مدل های تلویزیون سونی مشخص کننده ایراد در برد پاور دستگاه است.

3 چشمک : برد پاور و مین برد بیشترین موارد خرابی در تعداد سه چشمک هستند.

4 چشمک : برد درایور بخش بک لایت که با نام LD Board شناخته می شود و مین برد تلویزیون مخصوصا در بخش نرم افزاری بیشترین موارد خرابی در تعداد 4 چشمک را شامل می شود.

5 چشمک : عمومی ترین تعداد چشمک در تلویزیون های سونی است که بعلت ایجاد خرابی در برد تی کان و پنل تلویزیون ایجاد می شود.

6 چشمک : در عموم تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی سونی بعلت ایجاد خرابی در بخش بک لایت دستگاه نشان داده می شود.

8 چشمک : عموما برای نشان دادن ایراد بخش صدا بکار رفته است، هر چند که به دلیل کیفیت عمومی تلویزیون های سونی در این بخش بسیار کم دیده می شود.

13 چشمک : در تلویزیون های ال سی دی سونی بعلت ایجاد خرابی در لامپ های فلورسنت بخش بک لایت مشاهده می شد اما در تلویزیون های ال ای دی و نسل جدید سونی کمتر کاربرد دارد.

در ادامه نمونه ای از جدول عیب یاب سونی را هم می آوریم اما در نظر داشته باشید که این جدول در مدلهای مختلف متفاوت است و در بخش تعمیر تلویزیون سونی در هر مورد تعمیر از نقشه فنی دستگاه چک می شود.

 

تعمیر تلویزیون سونی

 

گوگل پلاس - تعمیر تلویزیون توییتر - تعمیر تلویزیون فیس بوک - تعمیر تلویزیون لینک دین تعمیر تلویزیون

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ