تعمیر تلویزیون ال ای دی ال جی

طی چند سال گذشته شرکت الجی یک روند صعودی در کمیت و کیفیت تولیدات خود داشته و از یک شرکت محدود تولید کننده لوازم صوتی و تصویری به تولید کننده بزرگ کلیه لوازم منزل تبدیل شده است و بدیهی است به موازات این رشد در بخش تولید ، بخش خدمات و تعمیر تلویزیون ال ای دی ال جی هم شرایط جدیدی پیدا کند.

تعمیر تلویزیون ال ای دی ال جی

 

 مدل کد تلویزیون های ال جی از فرمول خاصی پیروی می کند، حروف و اعدادی که در مدل تلویزیون استفاده شده است هر یک بیانگر یکی از ویژگیهای دستگاه شماست. نمونه زیر یکی از فرمول های مدل کد تلویزیون های جدید ال جی است که می توانید به کمک آن مشخصات اصلی تلویزیون خود را به دست آورید. برای شروع مجموعه عملیات تعمیر تلویزیون ال جی اولین قدم مشخص شدن دقیق مدل کد تلویزیون است.

 

تعمیر تلویزیون ال ای دی ال جی

بعنوان مثال بر اساس اطلاعات این جدول تلویزیون ال جی با مدل کد 42LB56100GI تلویزیون ال ای دی ال جی در سایز 42 اینچ و دارای پنل LED و سال ساخت 2013 و دارای گیرنده دیجیتال داخلی است.

 

 

تعمیر تلویزیون ال ای دی ال جی

تعمیر تلویزیون ال ای دی ال جی

عیوب متداول

 

روشن و خاموش شدن تلویزیون ال جی

در این حالت تلویزیون روشن شده و پس از نمایش لوگوی الجی مجددا خاموش می شود که در اصطلاح تعمیرات تلویزیون به این حالت  reboot  شدن گفته می شود. در این حالت معمولا مین برد دستگاه دچار نقص شده و راه حل تعمیر تلویزیون از تعویض نرم افزار تا تعویض کامل برد را شامل می شود. این ایراد در بسیاری از مدل های تلویزیونهای ال ای دی الجی مثل سری LM  و LED و  LW دیده می شود.

تلویزیون تصویر ندارد ولی صدا دارد

جمله بالا یکی از جملاتی است که در بخش تعمیر تلویزیون ال ای دی ال جی در طی دو سه سال گذشته بسیار شنیده شده است. هر نوع ایراد در بخش بک لایت تلویزیون که باعث روشن نشدن تعدادی از لامپهای سازنده بک لایت تلویزیون ال جی می شود بوسیله مدارات پروتکتور شناسایی می شود و معمولا پس از روشن شدن تلویزیون و ظهور لوگوی الجی نور بک لایت قطع می شود. در این حالت تصویر تلویزیون قطع نمی شود ولی بدلیل قطع شدن بک لایت دیده نمی شود ( تصویر تلویزیون در صورت نزدیک شدن به تلویزیون و یا با استفاده از یک منبع نور مثل چراغ قوه بصورت تاریک دیده می شود) این ایراد بیشتر در سری LN و LB و مخصوصا مدلهای بدون گارانتی و اصطلاحا بانه ای بیشتر اتفاق می افتد. در واقع ایراد بک لایت تلویزیون الجی در مدلهایی که عمر بالایی ندارند یک ضعف کارخانه ای محسوب می شود که با تعمیر بکلایت تلویزیون و اصلاحاتی که روی دستگاه شما انجام خواهد شد درصد احتمال خرابی مجدد آن بسیار کم می شود.

تصویر نداشتن تلویزیون در حالت HDMI

این ایراد در تعمیر تلویزیون های ال ای دی ال جی نسبت به تلویزیون های قدیمی تر (مثل تلویزیون های ال سی دی ال جی) و یا با تکنولوژ های دیگر (مانند تلویزیون های پلاسما) بیشتر دیده می شود. در این ایرد ابتدا توصیه می کنیم دستگاه را ریست نرم افزاری کرده و از اتصالات دستگاه مطمئن شوید و در صورت برطرف نشدن ایراد از بخش خدمات پس از فروش و تعمیر تلویزیون کمک بگیرید.

 

مدل های مختلف تلویزیون ال ای دی ال جی و عیوب متداول در هر مدل

 

تعمیر ال ای دی ال جی مدل LW

ایراد در بخش مین برد تلویزیون بیشترین ایرادی است که در این مدل از تلویزیون های ال جی دیده می شود و نشانه های ظاهری آن عبارتند از

  • روشن نشدن تلویزیون و ماندن در حالت استندبای
  • روشن شدن تلویزیون و ماندن روی لوگوی ال جی
  • بهم ریختگی رنگ ها
  • خاموش شدن و روشن شدن مجدد دستگاه بعد از چند دقیقه

تعمیر تلویزیون ال ای دی ال جی سری LW در ایراد مین برد، در صورت عدم دستکاری اشتباه قطعه معیوب یعنی مین برد که به علت همین ایراد جزء قطعات کمیاب هم شده است بطور اصولی و با هزینه منطقی قابل انجام است اما در صورت دستکاری اشتباه دستگاه نعویض مین برد تنها راه تعمیر تلویزیون خواهد بود.

 

تعمیر ال ای دی ال جی مدل LN

متداول ترین ایراد در این مدل از تلویزیون های ال ای دی ل جی ایراد در بخش بک لایت است. سوختن تعدادی از لامپهای ال ای دی در بخش بک لایت این تلویزیون باعث قطع شدن تصویر و در واقع دیده نشدن تصویر می شود.

معمولا در این مدل وقتی ایراد بک لایت ایجاد می شود بعد از روشن کردن تلویزیون تصویر برای یک لحظه ظاهر می شود و سپس قطع می شود ولی پخش صدا بدون مشکل انجام می شود.

مراحل تعمیر تلویزیون ال ای دی ال جی سری LN در ایراد بک لایت شامل تعویض لامپ های خراب و نیمه خراب این مجموعه و تنظیمات ظریف و مهم آن و همچنین انجام اصلاحیه در برد پاور تلویزیون برای جلوگیری از ایجاد مجدد ایراد است. بیشتر بدانید

 

 

تعمیر ال ای دی ال جی مدل LB

این سری از تلویزیون های ال جی هم در تمامی ورژن ها دارای ضعف طراحی و قطعات در بخش بک لایت است و ایراد بک لایت بیشترین ایرادی است که در ورژن های مختلف این مدل مانند LB56100 – LB62300 ایجاد می شود. صورت های ظاهری ایجاد ایراد بک لایت در سری LB عبارتند از :

  • تصویر تلویزیون برای یک لحظه چشمک می زند و قطع می شود ولی صدا دارد
  • تصویر تلویزیون به صورت چشمک زن در می آید و هر چند ثانیه یکبار چشمک می زند
  • ایجاد نقاط تاریکی روی تصویر تلویزیون
  • ایجاد نقاط نورانی در تصویر تلویزیون

 

تعمیر بک لایت در این مدل دارای ظرافت بیشتری نسبت به سایر مدل ها است اما اصول کلی آن به مانند سایر تعمیرات بک لایت تلویزیون شامل تعویض لامپ های خراب و نیمه خراب و انجام اصلاحیه برد پاور برای پایین آوردن استهلاک این بخش است.

در برخی از مدل های این مجموعه مانند سری LB69000 بطور ویژه از قطعات بسیار با کیفیت تری نسبت به سایر ورژن ها استفاده شده و در کنار آن پنل  frameless دستگاه زیبایی آن را دوچندان کرده است.

 

تعمیر ال ای دی ال جی مدل LA

در این سری از تلویزیون های ال جی از قطعات بخش بک لایت سری LN استفاده شده که باعث می شود ایراد اپیدمی مجموعه LN در این سری هم تکرار شود و طبیعتا شرایط تعمیر تلویزیون ال ای دی ال جی در این سری هم به مانند سری LN شامل تعویض قطعات معیوب بخش بک لایت به همراه انجام اصلاحیه در برد پاور تلویزیون است.

 

تعمیر ال ای دی ال جی مدل LM

در تمام ورژن های این سری مانند LM66100 ، LM76100 از بک لایت edge یکطرفه که در پایین دستگاه قرار گرفته استفاده شده است که در صورت خرابی بخش بک لایت که در این تلویزیون ها گاها ایجاد می شود باعث می شود برای انجام تعمیر تلویزیون نیاز به تعویض کلی این قطعه باشد.

آبخوردگی پنل تلویزیون یکی دیگر ایرادهایی است که هر چند ایرادی است که توسز مصرف کننده ایجاد می شود اما بعلت تعدد آن در این مجموعه به آن اشاره می کنیم.

اهمیت آبخوردگی پنل تلویزیون در این سری بیشتر به آن علت است که از برد t con در این تلویزیون استفاده نشده و قطعات این برد به مین برد تلویزیون منتقل شده که باعث می شود در اثر آبخوردگی این تلویزیون ها مین برد آسیب دیده و در بیشتر موارد نیاز به تعویض داشته باشد.

 

تعمیر ال ای دی ال جی مدل LS

ایراد بک لایت ایراد اپیدمی در این مدل نیز هست اما با این تفاوت که در این مدل ال جی از نوع خاصی از لامپ های بک لایت استفاده کرده که مختص همین مدل است و در مدل دیگری استفاده نشده است.

نوعی بک لایت یکطرفه در این مدل از تلویزیون های ال جی استفاده شده که پیش از آن فقط در تلویزیون های فیلیپس نمونه آن را دیده بودیم : بک لایت یکطرفه در عرض صفحه نمایش تلویزیون و در سمت چپ آن. تعداد زیادی از لامپ های ال ای دی که با فاصله کم و با نور زیاد روشن می شوند تا بتوانند تمام نور صفحه را تامین کنند.

عوامل مختلفی از جمله تراکم بالای ال ای دی ها و نیاز به تولید نور به مقدار زیاد باعث می شود که گرمای زیادی در این بخش تولید شود و در صورت عدم کنترل این حرارت عمر مفید قطعات این بخش کاهش یابد.

یکی از خدماتی که در مجموعه رایان برای تعمیر بک لایت در این مدل از تلویزیون های ال جی داده می شود اینست که امکان تعمیر قطعات بخش بک لایت را بجای تعویض یکپارچه قطعه فراهم کرده ایم که در موارد زیادی در صورت موفقیت باعث کاهش هزینه تعمیر تلویزیون ال ای دی ال جی تا حد قابل قبولی خواهد شد.

 

 نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی

مجموعه رایان بعنوان نمایندگی رسمی خدمات پس از فروش تلویزیون های ال جی خدمات ویژه ای را در این بخش برای مراجعین تدارک دیده است. متخصصین مجرب مجموعه رایان در اولین با دریافت مدل کد دستگاه و ایراد ایجاد شده توضیحات کاملی در مورد عیب یابی و هزینه تقریبی دستگاه ارائه داده و در صورت ثبت درخواست تعمیرات تلویزیون ال جی در کوتاهترین زمان ممکن انجام خواهد شد.

 

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ