تعمیر تلویزیون ال ای دی ال جی

 

تعمیر تلویزیون ال ای دی ال جی

تعمیر تلویزیون ال ای دی ال جی

طی چند سال گذشته شرکت الجی یک روند صعودی در کمیت و کیفیت تولیدات خود داشته و از یک شرکت محدود تولید کننده لوازم صوتی و تصویری به تولید کننده بزرگ کلیه لوازم منزل تبدیل شده است و بدیهی است به موازات این رشد در بخش تولید ، بخش خدمات و تعمیر تلویزیون ال ای دی ال جی هم شرایط جدیدی پیدا کند.

تلویزیونهای ال ای دی و ال سی دی الجی در اینچ های میان رده ، در دو سایز اختصاصی الجی یعنی  42  و 47  تولید می شوند و در بخش مدل کد , عبارت با اینچ دستگاه شروع می شود و در پی آن تکنولوژی ساخت و سال تولید دستگاه قید می شود. مدل کد تلویزیون های ال جی از فرمول خاصی پیروی می کند که در تصویر زیر مشاهده می کنید و بر اساس ان می توانید بر اساس کدهای مدل دستگاه اطلاعات زیادی در مورد دستگاه بدست آورید:

تعمیر تلویزیون ال ای دی ال جی

بعنوان مثال بر اساس اطلاعات این جدول تلویزیون ال جی با مدل کد 42LN54000 تلویزیون ال ای دی ال جی در سایز 42 اینچ و دارای پنل LED و سال ساخت 2013 و دارای گیرنده دیجیتال داخلی است.

تعمیر تلویزیون ال ای دی ال جی

تعمیر تلویزیون ال ای دی ال جی : عیوب متداول

 

روشن و خاموش شدن تلویزیون ال جی :

در این حالت تلویزیون روشن شده و پس از نمایش لوگوی الجی مجددا خاموش می شود که در اصطلاح تعمیرات تلویزیون به این حالت  reboot  شدن گفته می شود. در این حالت معمولا مین برد دستگاه دچار نقص شده و راه حل تعمیر تلویزیون از تعویض نرم افزار تا تعویض کامل برد را شامل می شود. این ایراد در بسیاری از مدل های تلویزیونهای ال ای دی الجی مثل سری LM  و LED و  LW دیده می شود.

تلویزیون تصویر ندارد ولی صدا دارد :

جمله بالا یکی از جملاتی است که در بخش تعمیر تلویزیون ال ای دی ال جی در طی دو سه سال گذشته بسیار شنیده شده است. هر نوع ایراد در بخش بک لایت تلویزیون که باعث روشن نشدن تعدادی از لامپهای سازنده بک لایت تلویزیون ال جی می شود بوسیله مدارات پروتکتور شناسایی می شود و معمولا پس از روشن شدن تلویزیون و ظهور لوگوی الجی نور بک لایت قطع می شود. در این حالت تصویر تلویزیون قطع نمی شود ولی بدلیل قطع شدن بک لایت دیده نمی شود ( تصویر تلویزیون در صورت نزدیک شدن به تلویزیون و یا با استفاده از یک منبع نور مثل چراغ قوه بصورت تاریک دیده می شود) این ایراد بیشتر در سری LN و LB و مخصوصا مدلهای بدون گارانتی و اصطلاحا بانه ای بیشتر اتفاق می افتد. در واقع ایراد بک لایت تلویزیون الجی در مدلهایی که عمر بالایی ندارند یک ضعف کارخانه ای محسوب می شود که با تعمیر بکلایت تلویزیون و اصلاحاتی که روی دستگاه شما انجام خواهد شد درصد احتمال خرابی مجدد آن بسیار کم می شود.

تصویر نداشتن تلویزیون در حالت HDMI :

در این ایرد ابتدا توصیه می کنیم دستگاه را ریست نرم افزاری کرده و از اتصالات دستگاه مطمئن شوید و در صورت برطرف نشدن ایراد از بخش خدمات پس از فروش و تعمیر تلویزیون ال جی کمک بگیرید.

 

تفاوت تلویزیون های بدون گارانتی و گارانتی دار ال جی

یکی از سوالاتی که طی چند سال گذشته و با اوج گرفتن ال جی در بخش لوازم صوتی و تصویری و مخصوصا تلویزیون بسیاری از خریداران و مصرف کنندگان را درگیر خود کرده است اینست که آیا کیفیت تلویزیون های گارانتی دار یا باصطلاح شرکتی با تلویزیون های بدون گارانتی و اصطلاحا بانه ای تفاوتی باهم دارد یا خیر؟ رسیدن به جواب این سوال وقتی با اهمیت تر می شود که فروشندگان هر دو نوع، محصولات دیگری را بی کیفیت معرفی می کنند. فروشندگان تلویزیون های بدون گارانتی می گویند که چون تلویزیون های آنها برای سایر کشورها تولید می شود اصل بوده و با کیفیت هستند و فروشندگان شرکتی هم روی این نکته پافشاری می کنند که محصولات آنها تحت قوانین رسمی است و دارای گارانتی و البته گرانتر.

اما واقعیت امر اینست که شما خریدار یکی از محصولات ال جی هستید و بغیر از تفاوت هایی که مدل های مختلف بر اساس قطعات و امکانات دارند هیچ برتری در این دستگاهها نسبت به هم وجود ندارد. مثلا تلویزیون هایی که طبق قوانین ایران وارد می شوند در مدلهای خاصی بدون گیرنده رسیور داخلی هستند در حالیکه در مدل هایی که به کشورهای دیگر ارسال می شود نصب گیرنده رسیور منع قانونی ندارد. پس در هنگام خرید صرفا روی امکانات مورد نیاز و سایر پارامترهای یک خرید موفق دقت بعمل آورید.