علت قطع شدن تصویر تلویزیون در حالیکه صدا دارد چیست؟

علت قطع شدن تصویر تلویزیون

آنچه در این نوشته خواهید خواند

قطع شدن تصویر یکی از ایرادهای شایع در بین تلویزیون‌های ال ای دی است و دلایل متفاوتی می‌تواند داشته باشد، یکی از مهمترین و پرتکرارترین آنها، خرابی بک لایت است. در این نوشته قصد داریم ضمن بررسی علت قطع شدن تصویر تلویزیون در برندها و مدل‌های مختلف به سوالات مختلفی که ممکن است در مواجهه با این ایراد ایجاد شود، پاسخ دهیم.

ممکن است تا دیشب تلویزیون شما کاملا سالم بوده باشد، ولی صبح که آن را روشن می‌کنید، می‌بینید که تصویر تلویزیون ظاهر نمی‌شود، یا در اولین لحظه برای یک ثانیه چشمک می‌زند و مجددا قطع شود. به علت فراگیر بودن ایراد بک لایت، اگر کلماتی مانند قطع شدن، سیاه شدن و یا علت رفتن تصویر تلویزیون را جستجو کنید همه نتیجه‌ها خرابی بک لایت تلویزیون را نشان می‌دهد.

اما چگونه می‌توانیم مطمئن شویم که قطعه دیگری خراب نباشد؟ چگونه می‌توانیم عیب یابی صحیح تلویزیون را انجام دهیم؟ برای انجام تعمیر تلویزیون به کدام مرکز باید مراجعه کنیم؟ در ادامه متخصصین تعمیر تلویزیون رایان تی وی به همه سوالات این بخش شامل موارد زیر پاسخ می‌دهند:

 • بک لایت چیست و در کجای تلویزیون قرار دارد؟
 • چرا خرابی بک لایت باعث قطع شدن تصویر تلویزیون می‌شود؟
 • تست بک لایت را چگونه انجام دهیم؟
 • نشانه های خرابی بک لایت تلویزیون چیست؟
 • علت خرابی بک لایت تلویزیون چیست؟
 • جلوگیری از خرابی بک لایت تلویزیون و افزایش عمر آن
 • هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون چقدر است؟
 • بهترین مارک بک لایت تلویزیون کدام است؟

بک لایت چیست و در کجای تلویزیون قرار دارد؟

برای پاسخگویی به این سوال باید با ساختار تلویزیون‌های LED و LCD آشنا شویم. به بیان ساده باید بگوییم که تصویر، در بخش‌های مختلف پردازش می‌گردد و در آخرین مرحله به صفحه تلویزیون، منتقل می‌شود. اما صفحه نمایش تلویزیون تاریک است و تصویر قابل دیدن نیست. برای روشن شدن صفحه تلویزیون و نمایش تصویر در آن، لازم است که از پشت به آن نور تابانده شود. به این روشنایی، نور پس زمینه یا بک لایت گفته می‌شود.

لامپ‌های بک لایت، روشنایی تولید می‌کنند و صفحه دیفیوزر آن را به طور ملایم و یکنواخت آن را پخش می‌کند.

بک لایت تلویزیون

بک لایت در تلویزیون ال سی دی بوسیله لامپ‌های فلورسنت و در تلویزیون ال ای دی بوسیله دیودهای نورانی که با نام لامپ‌های ال ای دی هم شناخته می‌شوند، تولید می‌شود. نکته حائز اهمیت در مورد نور زمینه در مجموعه تعمیرات تلویزیون آن است که هر تغییری در بک لایت، مستقیما در کیفیت تصویر تاثر می‌گذارد.

چرا خرابی بک لایت باعث قطع شدن تصویر تلویزیون می‌شود؟

در پاراگراف بالا با ساختار بک لایت تلویزیون و طرز کار آن آشنا شدید. حالا بهتر می‌توانید ایرادهای ایجاد شده در بخش بک لایت تلویزیون و نشانه خارجی ان را درک کنید. همانطور که گفتیم هر نوع تغییر در کیفیت تولید و پخش بک لایت، در تصویر تلویزیون تاثیر می‌گذارد و قابل مشاهده است. همانطور که افزایش نور زمینه باعث افزایش روشنایی تصویر می‌شود، کاهش آن، باعث تاریکی تصویر خواهد شد.

وقتی بک لایت تلویزیون به طور کامل از کار می‌افتد و قطع می‌شود، دیگر نمی‌توانیم تصویر تاریک را ببینیم و به اصطلاح می‌گوییم تصویر تلویزیون قطع شده است. در واقع در این حالت، تصویر وجود دارد اما به دلیل تاریکی صفحه تلویزیون، قابل دیده شدن نیست. همانطور که در نوشته‌های مختلف مربوط به بک لایت تلویزیون توضیح دادیم در این حالت سایر کارکردهای تلویزیون مانند پخش صدا، تعویض کانال و … به طور عادی و صحیح انجام می‌شود.

علت قطع شدن تصویر تلویزیون

علت قطع شدن تصویر تلویزیون چیست؟

همانطور که می‌دانیم در تلویزیون های ال ای دی برای دیده شدن تصویر نیاز به نور زمینه داریم. نوری که از پشت به صفحه نمایش تلویزیون تابیده می شود و باعث می شود که تصویر در نمایشگر قابل دیدن شود. در تلویزیون‌های ال ای دی بک لایت بوسیله لامپ‌های ال ای دی تولید می‌شود. این لامپ‌ها با شکل‌های مختلف در پشت صفحه نمایش تلویزیون قرار می‌گیرند و نور آنها به صورت یکنواخت و ملایم در تمام سطح تصویر پخش می‌شود.

علت قطع شدن تصویر تلویزیون در واقع قطع شدن بک لایت است. وقتی بک لایت قطع می‌شود صفحه تلویزیون به طور کامل تاریک می‌شود و تصویر دیگر قابل دیده شدن نیست. خرابی تعدادی از لامپ‌های بک لایت باعث می‌شود که مجموعه لامپ‌های بک لایت روشن نشود. در این حالت تصویر تلویزیون قطع می‌شود اما سایر کارکردهای تلویزیون مانند پخش صدا و یا تعویض شبکه‌ها به درستی انجام می‌شود.

علت قطع شدن تصویر تلویزیون

عمر بک لایت تلویزیون چقدر است؟

عوامل مختلفی در میزان عمر بک لایت تلویزیون تاثیرگذار است.برخی از این عوامل به ساختار و بعضی دیگر به نوع استفاده مصرف کننده وابسته است.

متخصصین تعمیرات تلویزیون رایان عقیده دارند مهمترین عوامل تعیین کننده عمر بک لایت تلویزیون عبارتند از:

 1. جنس و کیفیت بک لایت تلویزیون
 2. میزان ساعت کار تلویزیون
 3. تنظیمات بک لایت تلویزیون

این موارد بطور مستقیم در مقدار نور تولید شده بوسیله لامپ‌های بک لایت تاثیر دارد. برخی عوامل دیگر هم وجود دارند که به طور غیر مستقیم در کاهش و یا افزایش عمر بک لایت تلویزیون شما تاثیر می‌گذارند. مثلا موقعیتی در منزل که تلویزیون را در آن قرار می‌دهیم. نزدیکی و یا دوری این محل به پنجره و یا دستگاههای سرمایش و گرمایش به طور غیر مستقیم در افزایش عمر بک لایت تلویزیون موثر است.

در انتها اگر بخواهیم برای عمر بک لایت تلویزیون عدد و مقدار ساعت ارائه دهیم باید بگوییم:

 • 8 تا 24 هزار ساعت در بک لایت‌های (Direct)
 • 12 تا 36 هزار ساعت برای بک لایت‌های (Edge)

از طرف شرکت‌های معنبر در زمینه تولید بک لایت تلویزیون مطرح می‌شود.

در رابطه با این اعداد و ارقام باید بدانید: معمولا بک لایت‌های لبه، کیفیت و ساختار بهتری دارند و میزان متوسط عمر آنها بیشتر از بک لایت‌های شاخه‌ای است.

علت قطع شدن تصویر تلویزیون

تست بک لایت را چگونه انجام دهیم؟

علت قطع شدن تصویر تلویزیون را متوجه شدیم که در اغلب موارد به دلیل خرابی بک لایت است. اما اگر بخواهیم برای تعمیر بک لایت تلویزیون اقدام کنیم باید تلویزیون را باز کنیم. اما قبل از اقدام به تعویض بک لایت، حتما باید بک لایت را تست و آزمایش کنیم و از خرابی آن مطمئن شویم.

برای تست بک لایت تلویزیون از چند روش می‌توانیم استفاده کنیم:

تست بک لایت تلویزیون با اهمتر

از عناصر تولید کننده بک لایت تلویزیون بعنوان (لامپ) نام می‌بریم، اما در واقع این المان نوعی دیود نورانی هستند. به همین جهت می‌توانیم انها را با اهمتر و به روش دیود، تست کنیم.

تست بک لایت تلویزیون با تستر بک لایت

با استفاده از تستر بک لایت می‌توانید لامپ‌های بک لایت را به طور دسته جمعی و یا تک به تک روشن کنید. اگر در استفاده از تستر بک لایت به مهارت برسید در مدت بسیار کوتاهی می‌توانید حتی یک لامپ معیوب را در بین تعداد بسیار زیاد، پیدا کنید.

تست بک لایت تلویزیون با باطری

طبیعتا مصرف کنندگان به تستر بک لایت دسترسی ندارند و یا ممکن است روش صحیح استفاده از اهمتر را ندانند. روش ساده‌تر برای تست بک لایت تلویزیون، استفاده از یک باطری است. هر لامپ بک لایت دارای قطب + و – است و اگر با باطری به آن ولتاژ بدهیم، اگر سالم باشد روشن می‌شود.

علت قطع شدن تصویر تلویزیون ال جی

خرابی بک لایت تلویزیون نسبت به ساختار و نوع مداربندی آن و همچنین طراحی کلی، نشانه‌های ظاهری متفاوتی ایجاد می‌کند. در بعضی از مدل‌ها بیشتر با قطع شدن تصویر تلویزیون مواجه می‌شویم و در مدل‌های دیگر که ساختار بک لایت آنها متفاوت است با سیاه شدن قسمتی از تصویر و یا حتی ایجاد نقاط نورانی در تصویر تلویزیون برخورد می‌کنیم.

شایع ‌ترین نشانه‌های خرابی بک لایت در تلویزیون ال جی عبارتند از:

                      مدل تلویزیون ال جی                         نشانه خرابی بک لایت
                       LN – 32 – 42 – 47 – 50     قطع شدن تصویر تلویزیون در حالیکه صدا دارد
                   LB 32 – 42 – 50 – 55 – 60     سیاه شدن قسمتی از تصویر – قطع شدن تصویر
                                 LB – LY – LF 47     چشمک زدن تصویر تلویزیون
                                LB 6700 – 6900     قطع شدن تصویر بعد از مدتی کارکردن
                                       LM 42 – 47     تاریک شدن نیمه چپ – راست تصویر
                         LJ – UJ  – UK 49 – 55     آبی شدن تصویر تلویزیون ال جی
                                              LS 42    تصویر بعد از چند دقیقه قطع می‌شود
                                LH 42 – 49 – 55    تاریک شدن تصویر – آبی شدن زیمه نصویر
                                       UH 50 – 55    سیاه شدن نیمی از تصویر و قطع شدن

با توجه به اهمیت قیمت تعمیر تلویزیون، در نوشته هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی، همه قیمت‌های اعلام شده، بروزرسانی و قابل اجرا است.

 

علت قطع شدن تصویر تلویزیون سامسونگ

در برند سامسونگ مدل‌هایی مانند F – H – D – EH – ES – NU – TU دچار خرابی در بخش بک لایت می‌شوند. در این مدل‌ها هم به تناسب نوع و کیفیت بک لایت ایرادهای ظاهری متفاوتی ظاهر می‌شود.

شایع ‌ترین نشانه‌های خرابی بک لایت در تلویزیون سامسونگ عبارتند از:

                   مدل تلویزیون سامسونگ                         نشانه خرابی بک لایت
                                            F 32      قطع شدن تصویر تلویزیون
                        F 40 – 46 – 50 – 55      تاریکی نیمه بالا – پایین تصویر تلویزیون
                              D 32 – 40 – 46      لکه سیاهی – روشن نشدن و چشمک زدن چراغ پاور
                                   EH 32 – 40      قطع شدن تصویر
                             ES 32 – 40 – 46      تاریکی نیمه بالا – تاریکی نیمه پایین
                                 H – J 48 – 49       لکه های تاریک ابر مانند پراکنده در تصویر
                                M – K 49 – 50       قطع شدن تصویر تلویزیون
                                              TU       سیاه شدن نصف صفحه – سفید شدن
                                              NU       نشت نور – سیاه شدن نیمه چپ و یا راست تصویر

یکی از مهمترین سوالات همیشگی و البته مهم برای کاربران، میزان هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ است. قیمت‌های ارائه شده در این نوشته، بروزرسانی می‌شود.

قطع شدن تصویر تلویزیون

 

علت قطع شدن تصویر تلویزیون سونی

در تلویزیون‌های سونی شرایط خرابی بک لایت و قطع شدن تصویر تلویزیون کمی متفاوت است. استفاده از سیستم عیب یابی در تلویزیون سونی باعث می‌شود وقتی بخش بک لایت تلویزیون معیوب می‌شود، بجای نشانه‌های عمومی خرابی بک لایت مثل قطع شدن تصویر و یا سیاه شدن قسمتی از صفحه تلویزیون، با چشمک زدن چراغ جلوی تلویزیون سونی مواجه می‌شویم.

توضیح بیشتر این که: وقتی یکی از قطعات تلویزیون سونی معیوب می‌گردد، سیستم عیب یاب داخلی تلویزیون فعال می‌شود. در این حالت، تلویزیون خاموش (استندبای) می‌شود و لامپ پاور تلویزیون خاموش و روشن می‌شود.

تعداد و نوع چشمک های تلویزیون سونی محدوده قطعات معیوب را مشخص می کند.

خرابی بخش بک لایت در اغلب مدل‌های تلویزیون سونی با 6 بار چشمک زدن مشخص می‌شود. به بیان دیگر تلویزیون ال ای دی سونی وقتی بخش بک لایت آن معیوب می‌شود، تلویزیون خاموش می‌گردد و لامپ پاور تلویزیون 6 بار چشمک می‌زند.

افزایش عمر بک لایت تلویزیون

با رعایت چند نکته ساده می‌توانید باعث افزایش عمر بک لایت تلویزیون خود شوید. بدانید که گرما، یکی از عوامل اصلی در میزان عمر قطعات الکترونیکی است. شما می‌توانید با مدیریت تولید حرارت در قطعات مختلف تلویزیون و دفع بهتر آن عمر بک لایت و به طور کل عمر تلویزیون خود را افزایش دهید.

مهمترین روش‌های افزایش عمر بک لایت تلویزیون عبارتند از :

 1. مقدار بک لایت (نور پس زمینه) تلویزیون را در منوی تنظیمات، کاهش دهید
 2. گزینه صرفه جویی در انرژی (ENERGY SAVING) را روشن کنید
 3. به ازاء هر 2 تا 3 ساعت کار، به مدت 10 تا 15 دقیقه تلویزیون را خاموش کنید

 

قطع شدن تصویر تلویزیون
تنظیم بک لایت تلویزیون

 

 

42 پاسخ

 1. سلام من ال ای دی 42 ال جی رسیور دار دارم یکدفعه تصویر رفت ولی صدا داره خاموش میکنم لحظه اول تصویر میاد باز قطع میشه ولی صدا هست مشکل چیه ؟ممنون

  1. با سلام ، نوشته های مربوط به ایراد بک لایت را مطالعه کنید. (روی نوشته های زیر کلیک کنید) تقریبا برای همه مدل ها به تفکیک نوشته اختصاصی ارائه شده است در غیر این صورت مثل نوشته زیر جستجو کنید.
   تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی سری lb
   تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی سری ln

  1. با سلام ، از کیفیت سیگنال دریافتی اطمینان حاصل کنید و سپس مجددا دستگاه را ریست و راه اندازی کنید. تلویزیون شما احتیاج نیاز به تعمیر ندارد و در بخش تنظیمات مشکل دارد.

 2. تلویزیون ما شارپ هست لحظه اول که روشن میشه یک لحظه آرمشو چشمک میزنه نشون میده ولی دیگه تصویر نمیاد تصویر مشکی داره ،ولی صدا داره کنترلش هم کار میکنه مشکلش ازچیه؟بک لایت هست؟چه باید کرد؟

  1. با سلام ، در برند شارپ از قطعات سایر تولید کنندگان مانند ال جی و سامسونگ استفاده می شود. تلویزیون شما برای تعیین هزینه باید تحت تعمیر و بررسی کامل قرار بگیرد.

 3. سلام خسته نباشید.تلویزیون ال ای دی الجی ۱ساعت ونیم تلویزیون خاموش بوده بعدک روشن کردیم کلاصفحه سیاه اماکنترل کارمیکنه وصدانداره ودرلحظه ی اول ک روشن میکنیم صفحه ارمش میادبعدبازسیاه میشه.مطالب بالاروخوندمومتوجه شدم ک لامپ هاش سوخته.شماتعمیرمیکنید؟واگرتعمیرمیکنیدهزینش چقدرمیشه واگرممکنه ادرس یاشماره ی نمایندگیتون روداخل مشهدبدین ممنون

 4. با سلام ، نوشته های مربوط به تعمیر بک لایت تلویزیون رو که لینک انها در زیر داده شده مطالعه کنید و بجای جستجوی تعمیرگاهی که کمترین هزینه تعمیر تلویزیون را پیشنهاد بدهد مرکزی را پیدا کنید که تلویزیون شما را صحیح و با سلیقه تعمیر کند. صحیح از نظر فنی و با سلیقه به معنای رعایت نکات جانبی مانند اصلاحیه بک لایت صحیح و تمیز کارکردن.
  بک لایت چیست
  هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی

 5. سلام تلویزیون ما مدل اسنوا هست صدا داره ولی تصویر سیاهه موقع روشن شدن سر آرم چشمک میزنه
  تعمیرش چقدر هزینه برمیداره؟ قابل تعمیر هست یا نه؟

  1. با سلام ، در تلویزیون های اسنوا از بک لایت های مختلفی از تلویزیون های ال جی استفاده شده که شرایط تعمیر و تعویض هر مدل با مدل دیگر متفاوت است. حدود هزینه تعمیر بک لایت تلویزیونهزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی
   شما حدود 200 هزار تومان خواهد بود.

 6. با سلام و احترام
  4 سال قبل تلویزیون ال جی 42ls57000-TB از نمایندگی رسمی با گارانتی خریدم که تا الآن بدون هیچ مشکلی کار کرد
  چند روزه که گه گاه تصویر تیره میشه مثل موقعی که برا بل لایت مشکل پیش میاد و صدا هست ولی تصویر نیست
  اما تصویر تیره هست . وقتی نمایشگر رو با تنظیمات خاموش میکنم و فقط صدا فعاله و دوباره نمایشگر رو از خاموشی در میارم مجدد تصویر هست ولی ممکنه دوباره قطع بشه
  قسمت ذخیره سازی مصرف انرژی رو خاموش کردم بازهم قطع میشه
  لطف میکنید راهنمایی کنید مشکل از کجاست ؟ تعمیرش چقد هزینه داره؟
  خیلی ممنون

 7. با سلام تصویر تلویزیون دوو تا نصف سیاه شده این دومین سری هست که اایراد پیدا کرده به نمایندگی دادیم باز بعد دوماه بازهم تصویر تا نصفه سیاه شده ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. با سلام ، تعمیر بک لایت شما به درستی انجام نشده که ممکن است یکی از دلایل آن کمبود قطعات و یا نیاز به ایجاد هزینه کمتر باشد. با تماس با تعمیرگاه مربوطه مشکل خود را مطرح کنید انشا اله که مشکلتان حل شود.

 8. تلویزیون ال جی 32 داریم که سه ساله استفاده میشه که یکدفعه درزمان روشن بودن تصویرش رفت ولی صدا و..داره. بایدچیکارش کرد؟

  1. با سلام ، اگر مدل دستگاه رو قید می کردید بهتر می شد راهنمایی کرد اما بیشترین احتمال خرابی بخش بک لایت تلویزیون ال جی شماست. یه سری از بک لایت ها قابلیت تعمیر پذیری بالایی دارن مثل سری f در سامسونگ و یه سری رو بهتره که کامل عوض کرد مثل سری ln ال جی. البته به تعداد لامپ های سوخته و میزان و تعداد سلامت لامپ های سالم هم بستگی داره. در تعمیر بک لایت تلویزیون بهتره بجای هزینه، در جستجوی پیدا کردن یه تعمیرکار خوب باشین چون بیشتر قیمت ها در مراکز تعمیر تلویزیون نزدیک به هم هستن اما دقت بالا و حسن سلیقه تعمیرکار در تعمیر بک لایت تلویزیون تاثیر زیادی داره. نوشته های مربوط به بک لایت تلویزیون رو چند تاش رو در پایین لینکش رو میزارم اگر باز هم اطلاعات لازم داشتین با بخش مشاوره تعمیرات تلویزیون رایان تماس بگیرین.

   تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی lb
   تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی ln

 9. سلام آیا امکانش هست سیم برق تلویزیون موجب قطع شدن تصویر بشه؟
  تصویر چند دقیقه نشون میده بعد فقط صدا میاد
  تعمیرگاه هم بردیم از صبح تا شب بدون مشکل کار می کرد اونجا باز آوردیم خونه همون مشکل رو داره
  چون سیم برقش رو نبرده بودیم ماله خودشو استفاده کرد بود امکانش هست از اون باشه؟

 10. سلام تلویزون ما فیلیبس هستش
  مدل55PFT6100‎چند روز که رو یکی از شبکه ها تصویرش میپره ولی صدا داره روشن خاموشش میکنم دوباره درست میشه تورو خدا بگین مشکلش چیه?
  ممنون

  1. با سلام ، ایراد را مجددا بررسی کنید. هیچ ایرادی در مجموعه تعمیرات تلویزیون فقط روی یک شبکه اتفاق نمی افتد. اگر بخواهیم بر اساس توضیحات شما راه حل ارائه دهیم اول تلویزیون را مجددا کانال یابی کنید و در صورت تداوم ایراد تلویزیون را ریست کنید. در صورت تکرار ایراد تلویزیون را با آنتن دیگری تست و آزمایش کنید.

 11. سلام تلویزیون ما سامسونگ است سه ساله داریمش الان یهو تصویرش قطع شد صدا داره کنترلش کار میکنه ولی تصویر نداره مشکلش چیه تو دفترچه اش هم ننوشته سری چنده!؟؟

  1. با سلام ، مدل کد تلویزیون خود را در پشت تلویزیون و با پیشوند ua جستجو کنید مثلا ua40f5550. محتمل‌ترین خرابی در تلویزیون شما بخش بک لایت است. با اعلام مدل، تقریبا راجع به همه مدل‌های تلویزیون سامسونگ که دچار ایراد بک لایت می‌شوند نوشته اختصاصی داریم

 12. باسلام.تلویزیون ال ای دی سامسونگ سری EH5000 داریم..داشتیم فیلم میدیدیم که یکدفعه تصویر کامل قطع شد.انگار وقتی خاموش هست…ولی هم صدا داره هم کانال عوض میکنه هم روی اچ اد میره ..کلا همه چیش سالمه ولی فقط تصویر کامل قطع شده..لطفا اگه میشه بگید مشکل از چیه؟ایا خودم میتونم درستش کنم یا باید ببرم نمایندگی؟

  1. با سلام ، احتمالا بخش بک لایت تلویزیون شما معیوب است. برای تعمیر دستگاه می تونید دستگاه رو باز کنید، صفحه نمایش رو جدا کنید و با تعمیر و یا تعویض لامپ ها تلویزیون را خودتان تعمیر کنید.

 13. سلام تلویزیون ما سامسونگ هستش امروز دیدیم که تصویر کامل رفت ولی صدا هست و بعد از خاموش و روشن کردن دوباره تصویر میاد و بعد از چن دقیقه همون اتفاق افتاد و تصویر رفت خواستم بدونم مشکل از چیه؟ خیلی ممنون و یه چیز دیگه تلویزیون ما 40اینچ و حدودا 10 سالی میشه این تلویزیون رو داریم

  1. با سلام ، تلویزیون ال سی دی سامسونگ شما در بخش بک لایت دچار ایراد شده است. مدل هایی مانند ua40b550 – 570 یا سری d مانند ua40d585 دچار ایرادهایی شبیه توضیحات شما می شوند. برای دریافت اطلاعات دقیق‌تر با بخش مشاوره تعمیرات تلویزیون رایان تماس بگیرد.

 14. سلام من تللوزیونم ۴۳اینج مدل دوو هستش دیشب تصویرش کاملا سیاه شد ولی صدارو داره ب نظرتون هزینه تعمیرش چقدره خیلی ممنون

  1. با سلام ، در تلویزیون های دوو از پنل و بک لایت سایر برندهای تولید کننده استفاده می شود که به تناسب کیفیت قطعات قیمت‌های مختلفی را شامل می‌شود. حدود هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون شما بین 400 تا 500 هزار تومان است.

 15. با سلام تلوزیون سامسونگ ما نصف صفحه پایینش سیاه مانند شده و بالاش قشنگ نشون میده پایینش سیاه مانند شده دلیلش چیه

  1. با سلام ، بک لایت تلویزیون شما احتمالا آسیب دیده است. مدل تلویزیون را قید نکرده‌اید. معروفترین مدل تلویزیون سامسونگ که ایراد مشابه ایجاد می شود مدل f است. نوشته زیر را مطالعه بفرمایید و در صورت نیاز با بخش مشاوره تعمیرات تماس بگیرید.

   تعمیر تلویزیون سامسونگ مدل fتعمیر تلویزیون سامسونگ مدل f

 16. با سلام تلویزیون سونیا 55اینج میباشد حدود چند روز که روشنش میکنیم تصویر تلویزیون روی مارک سونیا میباشد و دکمه صداروی کنترل رامیگیریم صدای شبکه میاد ولی بدون تصویر وبعد از چندبار روشن و خاموش شدن تصویر میاد ولی تا دکمه بلندی صدا را فشار بدیم به همان حالت در میاد مانند هنگ کردن؟لطفا راهنمایی کنید

  1. با سلام، با توجه به توضیحاتی که در مورد تلویزیون خود داده‌اید بیشترین احتمال خرابی مین برد تلویزیون شماست. البته سوال شما در نوشته مربوط به خرابی بک لایت تلویزیون درج شده است که اگر برداشت شما باشد اشتباه کرده اید. ایراد تلویزیون شما قطع شدن تصویر نیست. برای عیب یابی تلویزیون خود باید نوشته های مربوط به هنگ کردن تلویزیون، خرابی مین برد، روشن و خاموش شدن و موارد مشابه را جستجو کنید. تعمیر نرم افزاری اولین راهکار تعمیر تلویزیون سونیا شماست که می تواند توسط تعمیرکار با تجربه تلویزیون انجام شود. اگر راههای مختلف تعمیر مین برد اثرگذار نباشد تنها راه تعمیر تلویزیون شما تعویض مین برد تلویزیون خواهد بود.

 17. سلام تلویزیون من دوو ۵۵ مدل H 1800 هستش اول صبح که روشنش میکنم بعد دو دقیقه صحفه تلویزیون میره ولی صدا هست بعد رو شن خاموشش میکنم درست میشه
  از اول که تلویزیون رو از کارتن باز کردم همین مشکل رو داشت تا بعد دو سال بک لایتش سوخت
  الان که دوباره عوض کردم همین طور هستش چند روز این کار رو نمیکنه بعد باز دوباره همین طور میشه
  لطفا راهنمایی کنید

  1. با سلام، با وجه به تعویض بک لایت و ایجاد دوباره ایراد به همان شکل سابق، پس نمی‌توان گفت ایراد اولیه از بک لایت بوده است. باید بررسی شود که در زمان ایجاد ایراد کدام بخش دچار مشکل می‌شود؟
   ممکن است در ظاهر بک لایت تلویزیون خاموش شود اما در واقع بخش پاور معیوب باشد. سعی کنید فرمول دقیقی از زمان ایجاد ایراد داشته باشید. سپس با متخصصین تعمیر تلویزیون در محدوده سکونت خود برای رفع ایراد هماهنگ بفرمایید.

  1. با سلام، لطفا دوستانی که توضیح دقیق در مورد ایراد و نحوه تعمیر تلویزیون می‌خواهند حتما مدل تلویزیون را قید کنند. می‌توانید مقدار بک لایت تلویزیون را کاهش دهید و ببینید که آیا در مدت زمانی که تصویر وجود دارد آیا تغییری ایجاد می‌شود یا خیر؟ اگر تغییری دیده شود می توانید مطمئن شوید که بخش بک لایت تلویزیون شما معیوب شده است.

 18. سلام .مهندس تلوزیون من سامسونگ مدلLA40C565r سری ۵ میباشد چند روز پیش تصویر رفت ولی صدا داشت بکلایت تلوزیون عوض کردم تا روشن کردم متاسفانه‌ مثل قبل هست روشن که میکنیم ۷تا۱۰ثانیه هم تصویر و هم صدا عالیه بعد تصویر تمام کامل تاریک میشه ولی صدا داره .خاموش و روشن که میکنم چند ثانیه خوب هست دوباره تصویر تمام میشه تو این چند ثانیه ای که تصویر داره کنترلش هم درست کار میکنه.ممنون اگه راهنمایی کنید .

 19. سلام خسته نباشید
  تلوزیون ۴۲ اینچ سینگل ما اول روشن میشه تصویر هست ولی بعد چند دقیقه تصویر میره فقط صدا داره ، کانال هم میشه عوض کرد بنظرتون هزینه تعمیرش چقدر میشه آیا احتیاج به تعویض ال سی دی هست یا نه ؟؟
  ممنون

  1. با سلام، بیشترین قطعه ای که ممکن است در تلویزیون شما نیمه خراب شده باشد لامپ های بک لایت است. معمولا در این حالت با گرم شدن قطعات، با ایراد مواجه میشویم. از روش تشخیص خرابی بک لایت تلویزیون برای اطمینان از عیب یابی استفاده کنید.

 20. با سلام من از ای دی ایکس ورژن دارم و به تازگی برای خودش خاموش میشه اما بعد از خاموش روشن کردن تلویزیون روشن میشه ولی بعد از چند دقیقه تصویر میده به نظر شما مشکل از کجاست ممنونم

  1. با سلام، به دلیل شایع بودن خرابی بک لایت تلویزیون و مشابه بودن توضیحات شما با نشانه‌های خرابی بک لایت تقریبا همه اطلاعاتی که با جستجو در اینترنت به دست می‌آورید مربوط به خرابی بک لایت است. اما ممکن است مشکل تلویزیون شما ارتباطی با خرابی بک لایت نداشته باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر با بخش مشاوره تعمیر تلویزیون ایکس ویژن تماس بگیرید: 66942697

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط