علت قطع شدن تصویر تلویزیون در حالیکه صدا دارد چیست؟

علت قطع شدن تصویر تلویزیون

قطع شدن تصویر یکی از ایرادهای شایع در بین تلویزیون‌های ال ای دی است و دلایل متفاوتی می‌تواند داشته باشد که یکی از مهمترین آنها، خرابی بک لایت است. در این نوشته قصد داریم ضمن بررسی علت قطع شدن تصویر تلویزیون در برندها و مدل‌های مختلف به سوالات مختلفی که ممکن است در مواجهه با این ایراد ایجاد شود، پاسخ دهیم.

ممکن است تا دیشب تلویزیون شما کاملا سالم بوده باشد، ولی صبح که آن را روشن می‌کنید می‌بینید که تصویر تلویزیون ظاهر نمی شود یا در اولین لحظه برای یک ثانیه چشمک می‌زند و مجددا قطع شود. به علت فراگیر بودن ایراد بک لایت، اگر کلماتی مانند قطع شدن، سیاه شدن و یا علت رفتن تصویر تلویزیون را جستجو کنید همه نتیجه‌ها خرابی بک لایت تلویزیون را نشان می‌دهد. اما چگونه می‌توانیم مطمئن شویم که قطعه دیگری خراب نباشد؟ چگونه می‌توانیم عیب یابی تلویزیون را انجام دهیم؟ برای انجام تعمیر تلویزیون به کدام مرکز باید مراجعه کنیم؟ در ادامه متخصصین تعمیر تلویزیون رایان تی وی به همه سوالات این بخش شامل موارد زیر پاسخ می‌دهند:

 • بک لایت چیست و در کجای تلویزیون قرار دارد؟
 • چرا خرابی بک لایت باعث قطع شدن تصویر تلویزیون می‌شود؟
 • تست بک لایت را چگونه انجام دهیم؟
 • نشانه های خرابی بک لایت تلویزیون چیست؟
 • علت خرابی بک لایت تلویزیون چیست؟
 • جلوگیری از خرابی بک لایت تلویزیون و افزایش عمر آن
 • هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون چقدر است؟
 • بهترین مارک بک لایت تلویزیون کدام است؟

بک لایت چیست و در کجای تلویزیون قرار دارد؟

برای پاسخگویی به این سوال باید با ساختار تلویزیون‌های LED و LCD آشنا شویم. به بیان ساده باید بگوییم که تصویر، در بخش‌های مختلف پردازش شده و در آخرین مرحله در صفحه تلویزیون، نمایش داده می‌شود. اما صفحه نمایش تلویزیون تاریک است و تصویر قابل دیدن نیست. برای روشن شدن صفحه تلویزیون و نمایش تصویر در آن ، لازم است که از پشت به آن نور تابانده شود. به این روشنایی، نور پس زمینه یا بک لایت گفته می‌شود.

بک لایت در تلویزیون ال سی دی بوسیله لامپ‌های فلورسنت و در تلویزیون ال ای دی بوسیله دیودهای نورانی که با نام لامپ‌های ال ای دی هم شناخته می‌شوند، تولید می‌شود. نکته حائز اهمیت در مورد نور زمینه در مجموعه تعمیرات تلویزیون آن است که در تغییری در بک لایت مستقیما در کیفیت تصویر تاثر می‌گذارد.

چرا خرابی بک لایت باعث قطع شدن تصویر تلویزیون می‌شود؟

در پاراگراف بالا با ساختار بک لایت تلویزیون و طرز کار آن آشنا شدید. حالا بهتر می‌توانید ایرادهای ایجاد شده در بخش بک لایت تلویزیون و نشانه خارجی ان را درک کنید. همانطور که گفتیم هر نوع تغییر در کیفیت تولید و پخش بک لایت، در تصویر تلویزیون تاثیر می‌گذارد و قابل مشاهده است. همانطور که افزایش نور زمینه باعث افزایش کیفیت تصویر می‌شود، کاهش آن باعث افت کیفی تصویر و کاهش شفافیت آن خواهد شد.

اما مهمترین نشانه خرابی بک لایت، قطع شدن تصویر تلویزیون است. در واقع در این حالت تصویر وجود داغرد اما به دلیل تاریکی ذاتی پنل تلویزیون قابل دیده شدن نیست. همانطور که در نوشته‌های مختلف مربوط به بک لایت تلویزیون توضیح دادیم در این حالت سایر کارکردهای تلویزیون مانند پخش صدا، تعویض کانال و … به طور عادی و صحیح انجام می‌شود.

علت قطع شدن تصویر تلویزیون

علت قطع شدن تصویر تلویزیون چیست؟

همانطور که می‌دانیم در تلویزیون های ال ای دی برای دیده شدن تصویر نیاز به نور زمینه داریم. نوری که از پشت به صفحه نمایش تلویزیون تابیده می شود و باعث می شود که تصویر در نمایشگر قابل دیدن شود. در تلویزیون‌های ال ای دی بک لایت بوسیله لامپ‌های ال ای دی تولید می‌شود. این لامپ‌ها با شکل‌های مختلف در پشت صفحه نمایش تلویزیون قرار می‌گیرند و نور آنها به صورت یکنواخت و ملایم در تمام سطح تصویر پخش می‌شود.

علت قطع شدن تصویر تلویزیون در واقع قطع شدن بک لایت است. وقتی بک لایت قطع می‌شود صفحه تلویزیون به طور کامل تاریک می‌شود و تصویر دیگر قابل دیده شدن نیست. خرابی تعدادی از لامپ‌های بک لایت باعث می‌شود که مجموعه لامپ‌های بک لایت روشن نشود. در این حالت تصویر تلویزیون قطع می‌شود اما سایر کارکردهای تلویزیون مانند پخش صدا و یا تعویض شبکه‌ها به درستی انجام می‌شود.

علت قطع شدن تصویر تلویزیون

عمر بک لایت تلویزیون چقدر است؟

بک لایت در تلویزیون‌های ال ای دی بوسیله لامپ‌های ال ای دی تولید می‌شود. این لامپ‌ها به مرور زمان مستهلک می‌شوند و برخی از آنها می‌سوزد. سوختن تعدادی از لامپ‌های بک لایت تلویزیون ممکن است به صورت ایجاد سیاهی و لکه‌های تاریکی در تصویر دیده شود. در حالت دیگر سوختن تعدادی از لامپ‌های بک لایت باعث قطع شدن کامل بک لایت و در نتیجه قطع شدن کامل تصویر تلویزیون شود.

عوامل مختلفی در میزان عمر بک لایت تلویزیون تاثیرگذار است. عواملی مانند جنس و کیفیت بک لایت تلویزیون، میزان ساعت کار تلویزیون، تنظیمات بک لایت تلویزیون که بطور مستقیم در مقدار نور تولید شده بوسیله لامپ‌های بک لایت تاثیر دارد از مهمترین عوامل تعیین کننده عمر بک لایت تلویزیون است.

8 تا 24 هزار ساعت میزان متوسط عمر بک لایت در بک لایت‌های شاخه‌ای و 16 تا 36 هزار ساعت میزان متوسط عمر بک لایت در بک لایت‌های لبه است. معمولا بک لایت‌های لبه کیفیت ساختار بهتری دارند و میزان متوسط عمر آنها بیشتر از بک لایت‌های شاخه‌ای است.

علت قطع شدن تصویر تلویزیون

علت قطع شدن تصویر تلویزیون ال جی

در برند ال جی مدل‌هایی مانند LN – LB – LY – LS – LM LJ – UJ و چند مدل دیگر در بخش تعمیر بک لایت تلویزیون شناخته شده هستند. در این مدل‌ها انواع مختلف بک لایت‌های لبه و شاخه‌ای استفاده شده است که خرابی آنها می‌تواند باعث قطع شدن تصویر تلویزیون ال جی شما شود.

در مدل‌هایی مانند LN – LB از بک لایت شاخه‌ای استفاده شده است. مداربندی سری در این مدل‌ها باعث می‌شود که در صورت سوختن تعدادی از لامپ‌ها، بک لایت تلویزیون به طور کامل قطع شود. در این مدل‌ها معمولا یک لحظه بعد از روشن کردن تلویزیون تصویر قطع می‌شود اما پخش صدا ادامه دارد.

در مدل‌هایی مانند LM – LS  از بک لایت لبه استفاده شده است. در بک لالیت لبه لامپ‌ها به دسته‌های کوچکتر تقسیم می‌شوند. خرابی تعدادی از لامپ‌های بک لایت در این مدل‌ها باعث می‌شود وقتی تلویزیون را روشن می کنیم بعد از مدتی کارکردن تصویر تلویزیون قطع شود.

علت قطع شدن تصویر تلویزیون

علت قطع شدن تصویر تلویزیون سامسونگ

در برند سامسونگ مدل‌هایی مانند F – H – D – EH – ES – NU – TU دچار خرابی در بخش بک لایت می‌شوند. در این مدل‌ها هم به تناسب نوع و کیفیت بک لایت ایرادهای ظاهری متفاوتی ظاهر می‌شود.

در سری F بک لایت شاخه‌ای به صورت سری-موازی استفاده شده است. در این مدل خرابی بک لایت به صورت تاریکی نیمه بالایی و یا پایینی تصویر و یا ایجاد هاله تاریکی افقی در تصویر تلویزیون سامسونگ دیده می‌شود. در مدل‌های مانند H و EH سامسونگ هم از بک لایت شاخه‌ای استفاده شده است. اما سوختن لامپ‌ها در نقاط مختلف بک لایت در این تلویزیون‌ها باعث ایجاد تاریکی در بخش های مختلف تصویر در این مدل‌ها می شود.

در برخی از مدل‌های تلویزیون سامسونگ مانند مدل D ویا ES از بک لایت لبه استفاده شده است. خرابی بک لایت در این مدل‌ها معمولا به صورت ایجاد تاریکی در لبه تصویر ایجاد می‌شود. در تلویزیون‌های سامسونگ کمتر با قطع شدن کامل تصویر مواجه می‌شویم و خرابی بک لایت بیشتر به صورت ایجاد تاریکی در صفحه نمایش تلویزیون ایجاد می‌شود.

علت قطع شدن تصویر تلویزیون

علت قطع شدن تصویر تلویزیون سونی

در تلویزیون‌های سونی شرایط خرابی بک لایت و قطع شدن تصویر تلویزیون کمی متفاوت است. استفاده از سیستم عیب یابی در تلویزیون سونی باعث می‌شود وقتی بخش بک لایت تلویزیون معیوب می‌شود، بجای قطع شدن تصویر با خامومش شدن و چشمک زدن چراغ جلوی تلویزیون سونی مواجه می‌شویم.

توضیح بیشتر این که وقتی یکی از قطعات تلویزیون سونی معیوب می‌شود، سیستم عیب یاب داخلی تلویزیون فعال می‌شود. در این حالت تلویزیون خاموش شده و لامپ پاور تلویزیون شروع به چشمک زدن می‌کند. تعداد و نوع چشمک های تلویزیون سونی محدوده قطعات معیوب را مشخص می کند.

خرابی بخش بک لایت در اغلب مدل‌های تلویزیون سونی با 6 بار چشمک زدن مشخص می‌شود. به بیان دیگر تلویزیون ال ای دی سونی وقتی بخش بک لایت آن معیوب می‌شود، تلویزیون خاموش شده و لامپ پاور تلویزیون 6 بار چشمک می‌زند.

افزایش عمر بک لایت تلویزیون

با رعایت چند نکته ساده می‌توانید باعث افزایش عمر بک لایت تلویزیون خود شوید. بدانید که گرما یکی از عوامل اصلی در میزان عمر قطعات الکترونیکی است. پس به هر صورت که می‌توانید باعث شوید بخش بک لایت تلویزیون شما کمتر گرم شود و گرمای ایجاد شده بهتر دفع شود.

مهمترین روش‌های افزایش عمر بک لایت تلویزیون عبارتند از :

 • کاهش نور بک لایت تلویزیون با استفاده از منوی تنظیمات
 • استفاده از گزینه صرفه جویی در انرژی یا ENERGY SAVING
 • خاموش کردن و استرالحت دادن به تلویزیون هر 2 تا 3  ساعت بمدت 10 تا 15 دقیقه

 

قطع شدن تصویر تلویزیون

تنظیم بک لایت تلویزیون

 

 

40 دیدگاه ها

 1. محمد گفت:

  سلام من ال ای دی 42 ال جی رسیور دار دارم یکدفعه تصویر رفت ولی صدا داره خاموش میکنم لحظه اول تصویر میاد باز قطع میشه ولی صدا هست مشکل چیه ؟ممنون

 2. مریم گفت:

  سلام، تلویزیون ما یکی دو شبکه نشون ميده، ولی بقیه شبکه ها فقط صدا هست و تصویر نداره

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، از کیفیت سیگنال دریافتی اطمینان حاصل کنید و سپس مجددا دستگاه را ریست و راه اندازی کنید. تلویزیون شما احتیاج نیاز به تعمیر ندارد و در بخش تنظیمات مشکل دارد.

 3. مریم گفت:

  تلویزیون ما شارپ هست لحظه اول که روشن میشه یک لحظه آرمشو چشمک میزنه نشون میده ولی دیگه تصویر نمیاد تصویر مشکی داره ،ولی صدا داره کنترلش هم کار میکنه مشکلش ازچیه؟بک لایت هست؟چه باید کرد؟

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، در برند شارپ از قطعات سایر تولید کنندگان مانند ال جی و سامسونگ استفاده می شود. تلویزیون شما برای تعیین هزینه باید تحت تعمیر و بررسی کامل قرار بگیرد.

 4. محمدی گفت:

  سلام خسته نباشید.تلویزیون ال ای دی الجی ۱ساعت ونیم تلویزیون خاموش بوده بعدک روشن کردیم کلاصفحه سیاه اماکنترل کارمیکنه وصدانداره ودرلحظه ی اول ک روشن میکنیم صفحه ارمش میادبعدبازسیاه میشه.مطالب بالاروخوندمومتوجه شدم ک لامپ هاش سوخته.شماتعمیرمیکنید؟واگرتعمیرمیکنیدهزینش چقدرمیشه واگرممکنه ادرس یاشماره ی نمایندگیتون روداخل مشهدبدین ممنون

 5. گروه تخصصی رایان گفت:

  با سلام ، نوشته های مربوط به تعمیر بک لایت تلویزیون رو که لینک انها در زیر داده شده مطالعه کنید و بجای جستجوی تعمیرگاهی که کمترین هزینه تعمیر تلویزیون را پیشنهاد بدهد مرکزی را پیدا کنید که تلویزیون شما را صحیح و با سلیقه تعمیر کند. صحیح از نظر فنی و با سلیقه به معنای رعایت نکات جانبی مانند اصلاحیه بک لایت صحیح و تمیز کارکردن.
  بک لایت چیست
  هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی

 6. چگینی گفت:

  سلام تلویزیون ما مدل اسنوا هست صدا داره ولی تصویر سیاهه موقع روشن شدن سر آرم چشمک میزنه
  تعمیرش چقدر هزینه برمیداره؟ قابل تعمیر هست یا نه؟

 7. محمد گفت:

  با سلام و احترام
  4 سال قبل تلویزیون ال جی 42ls57000-TB از نمایندگی رسمی با گارانتی خریدم که تا الآن بدون هیچ مشکلی کار کرد
  چند روزه که گه گاه تصویر تیره میشه مثل موقعی که برا بل لایت مشکل پیش میاد و صدا هست ولی تصویر نیست
  اما تصویر تیره هست . وقتی نمایشگر رو با تنظیمات خاموش میکنم و فقط صدا فعاله و دوباره نمایشگر رو از خاموشی در میارم مجدد تصویر هست ولی ممکنه دوباره قطع بشه
  قسمت ذخیره سازی مصرف انرژی رو خاموش کردم بازهم قطع میشه
  لطف میکنید راهنمایی کنید مشکل از کجاست ؟ تعمیرش چقد هزینه داره؟
  خیلی ممنون

 8. عبادی گفت:

  با سلام تصویر تلویزیون دوو تا نصف سیاه شده این دومین سری هست که اایراد پیدا کرده به نمایندگی دادیم باز بعد دوماه بازهم تصویر تا نصفه سیاه شده ممنون میشم راهنمایی کنید

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، تعمیر بک لایت شما به درستی انجام نشده که ممکن است یکی از دلایل آن کمبود قطعات و یا نیاز به ایجاد هزینه کمتر باشد. با تماس با تعمیرگاه مربوطه مشکل خود را مطرح کنید انشا اله که مشکلتان حل شود.

 9. رضا گفت:

  تلویزیون ال جی 32 داریم که سه ساله استفاده میشه که یکدفعه درزمان روشن بودن تصویرش رفت ولی صدا و..داره. بایدچیکارش کرد؟

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، اگر مدل دستگاه رو قید می کردید بهتر می شد راهنمایی کرد اما بیشترین احتمال خرابی بخش بک لایت تلویزیون ال جی شماست. یه سری از بک لایت ها قابلیت تعمیر پذیری بالایی دارن مثل سری f در سامسونگ و یه سری رو بهتره که کامل عوض کرد مثل سری ln ال جی. البته به تعداد لامپ های سوخته و میزان و تعداد سلامت لامپ های سالم هم بستگی داره. در تعمیر بک لایت تلویزیون بهتره بجای هزینه، در جستجوی پیدا کردن یه تعمیرکار خوب باشین چون بیشتر قیمت ها در مراکز تعمیر تلویزیون نزدیک به هم هستن اما دقت بالا و حسن سلیقه تعمیرکار در تعمیر بک لایت تلویزیون تاثیر زیادی داره. نوشته های مربوط به بک لایت تلویزیون رو چند تاش رو در پایین لینکش رو میزارم اگر باز هم اطلاعات لازم داشتین با بخش مشاوره تعمیرات تلویزیون رایان تماس بگیرین.

   تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی lb
   تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی ln

 10. احمدی گفت:

  سلام آیا امکانش هست سیم برق تلویزیون موجب قطع شدن تصویر بشه؟
  تصویر چند دقیقه نشون میده بعد فقط صدا میاد
  تعمیرگاه هم بردیم از صبح تا شب بدون مشکل کار می کرد اونجا باز آوردیم خونه همون مشکل رو داره
  چون سیم برقش رو نبرده بودیم ماله خودشو استفاده کرد بود امکانش هست از اون باشه؟

 11. علی رضا ‏MmmM گفت:

  سلام تلویزون ما فیلیبس هستش
  مدل55PFT6100‎چند روز که رو یکی از شبکه ها تصویرش میپره ولی صدا داره روشن خاموشش میکنم دوباره درست میشه تورو خدا بگین مشکلش چیه?
  ممنون

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، ایراد را مجددا بررسی کنید. هیچ ایرادی در مجموعه تعمیرات تلویزیون فقط روی یک شبکه اتفاق نمی افتد. اگر بخواهیم بر اساس توضیحات شما راه حل ارائه دهیم اول تلویزیون را مجددا کانال یابی کنید و در صورت تداوم ایراد تلویزیون را ریست کنید. در صورت تکرار ایراد تلویزیون را با آنتن دیگری تست و آزمایش کنید.

 12. حسین پور گفت:

  سلام تلویزیون ما سامسونگ است سه ساله داریمش الان یهو تصویرش قطع شد صدا داره کنترلش کار میکنه ولی تصویر نداره مشکلش چیه تو دفترچه اش هم ننوشته سری چنده!؟؟

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، مدل کد تلویزیون خود را در پشت تلویزیون و با پیشوند ua جستجو کنید مثلا ua40f5550. محتمل‌ترین خرابی در تلویزیون شما بخش بک لایت است. با اعلام مدل، تقریبا راجع به همه مدل‌های تلویزیون سامسونگ که دچار ایراد بک لایت می‌شوند نوشته اختصاصی داریم

 13. محمد گفت:

  باسلام.تلویزیون ال ای دی سامسونگ سری EH5000 داریم..داشتیم فیلم میدیدیم که یکدفعه تصویر کامل قطع شد.انگار وقتی خاموش هست…ولی هم صدا داره هم کانال عوض میکنه هم روی اچ اد میره ..کلا همه چیش سالمه ولی فقط تصویر کامل قطع شده..لطفا اگه میشه بگید مشکل از چیه؟ایا خودم میتونم درستش کنم یا باید ببرم نمایندگی؟

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، احتمالا بخش بک لایت تلویزیون شما معیوب است. برای تعمیر دستگاه می تونید دستگاه رو باز کنید، صفحه نمایش رو جدا کنید و با تعمیر و یا تعویض لامپ ها تلویزیون را خودتان تعمیر کنید.

 14. پرهام گفت:

  سلام تلویزیون ما سامسونگ هستش امروز دیدیم که تصویر کامل رفت ولی صدا هست و بعد از خاموش و روشن کردن دوباره تصویر میاد و بعد از چن دقیقه همون اتفاق افتاد و تصویر رفت خواستم بدونم مشکل از چیه؟ خیلی ممنون و یه چیز دیگه تلویزیون ما 40اینچ و حدودا 10 سالی میشه این تلویزیون رو داریم

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، تلویزیون ال سی دی سامسونگ شما در بخش بک لایت دچار ایراد شده است. مدل هایی مانند ua40b550 – 570 یا سری d مانند ua40d585 دچار ایرادهایی شبیه توضیحات شما می شوند. برای دریافت اطلاعات دقیق‌تر با بخش مشاوره تعمیرات تلویزیون رایان تماس بگیرد.

 15. سلمان گفت:

  سلام من تللوزیونم ۴۳اینج مدل دوو هستش دیشب تصویرش کاملا سیاه شد ولی صدارو داره ب نظرتون هزینه تعمیرش چقدره خیلی ممنون

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، در تلویزیون های دوو از پنل و بک لایت سایر برندهای تولید کننده استفاده می شود که به تناسب کیفیت قطعات قیمت‌های مختلفی را شامل می‌شود. حدود هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون شما بین 400 تا 500 هزار تومان است.

 16. رزا گفت:

  با سلام تلوزیون سامسونگ ما نصف صفحه پایینش سیاه مانند شده و بالاش قشنگ نشون میده پایینش سیاه مانند شده دلیلش چیه

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، بک لایت تلویزیون شما احتمالا آسیب دیده است. مدل تلویزیون را قید نکرده‌اید. معروفترین مدل تلویزیون سامسونگ که ایراد مشابه ایجاد می شود مدل f است. نوشته زیر را مطالعه بفرمایید و در صورت نیاز با بخش مشاوره تعمیرات تماس بگیرید.

   تعمیر تلویزیون سامسونگ مدل fتعمیر تلویزیون سامسونگ مدل f

 17. رسول محمدی گفت:

  با سلام تلویزیون سونیا 55اینج میباشد حدود چند روز که روشنش میکنیم تصویر تلویزیون روی مارک سونیا میباشد و دکمه صداروی کنترل رامیگیریم صدای شبکه میاد ولی بدون تصویر وبعد از چندبار روشن و خاموش شدن تصویر میاد ولی تا دکمه بلندی صدا را فشار بدیم به همان حالت در میاد مانند هنگ کردن؟لطفا راهنمایی کنید

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، با توجه به توضیحاتی که در مورد تلویزیون خود داده‌اید بیشترین احتمال خرابی مین برد تلویزیون شماست. البته سوال شما در نوشته مربوط به خرابی بک لایت تلویزیون درج شده است که اگر برداشت شما باشد اشتباه کرده اید. ایراد تلویزیون شما قطع شدن تصویر نیست. برای عیب یابی تلویزیون خود باید نوشته های مربوط به هنگ کردن تلویزیون، خرابی مین برد، روشن و خاموش شدن و موارد مشابه را جستجو کنید. تعمیر نرم افزاری اولین راهکار تعمیر تلویزیون سونیا شماست که می تواند توسط تعمیرکار با تجربه تلویزیون انجام شود. اگر راههای مختلف تعمیر مین برد اثرگذار نباشد تنها راه تعمیر تلویزیون شما تعویض مین برد تلویزیون خواهد بود.

 18. محسن گفت:

  سلام تلویزیون من دوو ۵۵ مدل H 1800 هستش اول صبح که روشنش میکنم بعد دو دقیقه صحفه تلویزیون میره ولی صدا هست بعد رو شن خاموشش میکنم درست میشه
  از اول که تلویزیون رو از کارتن باز کردم همین مشکل رو داشت تا بعد دو سال بک لایتش سوخت
  الان که دوباره عوض کردم همین طور هستش چند روز این کار رو نمیکنه بعد باز دوباره همین طور میشه
  لطفا راهنمایی کنید

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، با وجه به تعویض بک لایت و ایجاد دوباره ایراد به همان شکل سابق، پس نمی‌توان گفت ایراد اولیه از بک لایت بوده است. باید بررسی شود که در زمان ایجاد ایراد کدام بخش دچار مشکل می‌شود؟
   ممکن است در ظاهر بک لایت تلویزیون خاموش شود اما در واقع بخش پاور معیوب باشد. سعی کنید فرمول دقیقی از زمان ایجاد ایراد داشته باشید. سپس با متخصصین تعمیر تلویزیون در محدوده سکونت خود برای رفع ایراد هماهنگ بفرمایید.

 19. محمد گفت:

  درود بر شما ،راه حل این مشکل چیست،آیا قابل تعمیر میباشد.تلویزیون LGمیباشد.تصویر میرود وصدا هست.

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، لطفا دوستانی که توضیح دقیق در مورد ایراد و نحوه تعمیر تلویزیون می‌خواهند حتما مدل تلویزیون را قید کنند. می‌توانید مقدار بک لایت تلویزیون را کاهش دهید و ببینید که آیا در مدت زمانی که تصویر وجود دارد آیا تغییری ایجاد می‌شود یا خیر؟ اگر تغییری دیده شود می توانید مطمئن شوید که بخش بک لایت تلویزیون شما معیوب شده است.

 20. علی ناجی گفت:

  سلام .مهندس تلوزیون من سامسونگ مدلLA40C565r سری ۵ میباشد چند روز پیش تصویر رفت ولی صدا داشت بکلایت تلوزیون عوض کردم تا روشن کردم متاسفانه‌ مثل قبل هست روشن که میکنیم ۷تا۱۰ثانیه هم تصویر و هم صدا عالیه بعد تصویر تمام کامل تاریک میشه ولی صدا داره .خاموش و روشن که میکنم چند ثانیه خوب هست دوباره تصویر تمام میشه تو این چند ثانیه ای که تصویر داره کنترلش هم درست کار میکنه.ممنون اگه راهنمایی کنید .

 21. امیرحسین گفت:

  سلام خسته نباشید
  تلوزیون ۴۲ اینچ سینگل ما اول روشن میشه تصویر هست ولی بعد چند دقیقه تصویر میره فقط صدا داره ، کانال هم میشه عوض کرد بنظرتون هزینه تعمیرش چقدر میشه آیا احتیاج به تعویض ال سی دی هست یا نه ؟؟
  ممنون

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، بیشترین قطعه ای که ممکن است در تلویزیون شما نیمه خراب شده باشد لامپ های بک لایت است. معمولا در این حالت با گرم شدن قطعات، با ایراد مواجه میشویم. از روش تشخیص خرابی بک لایت تلویزیون برای اطمینان از عیب یابی استفاده کنید.

 22. امیرحسین گفت:

  سلام من میخوام یه تلوزیون ۵۰ اینچ بخرم بنظرتون بهترین کیفیت تصویر رو کدوم تلوزیون ایرانی داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ